Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n30 SE !!!!

xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 00:29
Krucifix, uz sem fakt zoufalej :mad: Zkusil sem to uz i pres SD kartu, ani muj Kingston, ani Pretec se pri flashovani neujaly..obrazovka zustala bila a nic se nedelo snad 10 minut,tak sem to uz dal netestoval.. opravdu nevim, jak premluvit windows, aby mi aspon ony zaregistrovaly PDA v tom secbulk modu..me proste jen vezmou jako nezname USB zarizeni, co nebylo rozpoznano a konec..a ja se na ty SEcka tak tesil..jestli to tam dnesni noc nedostanu, vzteky snad rozmlatim celej komp a rozrusenim neusnu, sakra! :D
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 03:06
Tak sem sice malicko postoupil..predtim mi ani acer nepsal napis download img, ale stale jsem u stejneho problemu, v situaci, kdy vyvolam flashovani mi windows akorat napisi, ze zarizeni usb nebylo rozpoznano a konec..uz sem zkousel i nainstalovat starsi verzi XP, jednu z prvnich, bez SP2, ale situace uplne stejna :sarcastic: Proste nemuzu prinutit Win, aby mi registrovaly PDA s driverem secbulk.. prosim o jakoukoli radu, sem uz fatk zoufalej..vsichni tu pisete o SE a jak jsou skvely a ja mam oci pro plac, kdyz mi to nejde :(
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 03:13
Asi se picnu, pripadam si jako nejvetsi lama :D Zkousel sem sice jakekoli kombinace, ovsem ani jednou sem to nedelal s vyndanou kartou..ackoli byla prazdna, asi se to pralo..jen co sem ji vyndal, windowsy okamzite rozpoznaly novy HW a prijaly ten secbulk driver..nyni mi bezi upgrade jak po masle.. tak to opravdu nechapu..a ja se s tim tady morduju uz 5 hodin a tohle me nenapadne,hruza! :D
KENNY_FX (103)|7.8.2005 10:06
:cool: stacilo nahrat soubory z adresare sd na kartu ((do rootu) nesmi byt v adresari))...
adam.pelikan (12)|7.8.2005 10:30
[QUOTE="xkovi"]Tak sem sice malicko postoupil..predtim mi ani acer nepsal napis download img, ale stale jsem u stejneho problemu, v situaci, kdy vyvolam flashovani mi windows akorat napisi, ze zarizeni usb nebylo rozpoznano a konec..uz sem zkousel i nainstalovat starsi verzi XP, jednu z prvnich, bez SP2, ale situace uplne stejna :sarcastic: Proste nemuzu prinutit Win, aby mi registrovaly PDA s driverem secbulk.. prosim o jakoukoli radu, sem uz fatk zoufalej..vsichni tu pisete o SE a jak jsou skvely a ja mam oci pro plac, kdyz mi to nejde :( [/QUOTE]

Me to pres SD kartu taky nevalilo (znacka karty je ATP), vzdycky to zobrazilo cervenej prouzek asi 1 cm dlouhej a dal uz to nelezlo, tak sem to asi po 10 minutach cekani vypl a zkusil pres usb.
Postupoval sem takto:

1. Stáhl sem si tyto 2 veci
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2. Rozbalil archiv Acer_n30SE_v1.00.11_WWE.rar a v nem vlezl do slozky usb
3. Hard reset doleva
4. Vyndat kartu (kdyz ju tam nechas tak ono to prioritne bere ten flash z karty a kdyz tam zadnej nemas tak nic)
5. Pripojit na sit a k pc
6. V Activesync v nastaveni pripojeni sem vypl detekci na usb
7. Drzet Power tlacitko a pritom prepnout Hard reset do prava
8. Jeste tak 5 sec. drzet poewer
9. Zobrazi se ti bila obrazovka, ktera problikne na cernou a pak zas na bilou
10. Ve windowsech se ti zobrazi nezname zarizeni, ty ho nechas vyhledat ten rozbalenej archiv s ovladacem secbulk a nainstalujes ho
11. Spustis flashovaci program ze slozky USB a kliknes na to spousteci tlacitko v tom programu (uz nevim jak se menovalo mozna upgrade,nevim)
12. Tim se mi tam nahral ten image ROM a program se vypl
13. Spustis ten program znova a znova stisknes nejaky to spousteci tlacitko v tom programu a tim u me zacalo flashovani (PDA sem od toho nahrani image v bodech 11 a 12 neresetoval, porad bezelo v tom upgrade modu)
14. Pockal sem asi 4 minuty a flashovani bylo dokonceno
15. Zapinam WM 2003SE, kalibrace atd....a za odmenu sem si vpohode otocil display

Jeste zbyva rict ze sem flashoval na WIN XP SP2 a zadnej problem sem nezaznamenal.
Nekteri tady psali o vysokem poctu hard resetu, ale ja sem zatim neproved od flashnuti na WM2003SE ani jeden, pouze po instalaci programu, ktery maji nejakej TODAY plug-in se sam provedl soft reset (dohromady asi 3x, ten soft reset fakt trva o neco dyl).
Vsem doporucuju prejit na WM2003SE!
KENNY_FX (103)|7.8.2005 11:02
XCHAT :cool: Landscape je to daleho prijemnejsi :cool:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(moc toho nejde videt :()
adam.pelikan (12)|7.8.2005 11:36
Jeste me napadla jedna vec. V tech W2003SE je ve slozce /Windows program kterej se menuje RotateScreen.exe a ta se spousti pri startu a pravdepodobne ma na svedomi to otaceni displaye a mozna by to mohlo fungovat i na W2003 (ne SE). Takze pro ty, kteri nechcou z nejakyho duvodu flashovat na SE tak by mohli tuto aplikaci vyzkouset, zda by nefungovala.

Mozna je to ale blbost, chtelo by to vyzkouset.
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 16:27
[QUOTE="KENNY_FX"]:cool: stacilo nahrat soubory z adresare sd na kartu ((do rootu) nesmi byt v adresari))...[/QUOTE]
udelal sem to snad 20krat na obe karty, co vlastnim a nic, zkusil sem i kombinace s nahranim jeste tech souboru Merron2 Eboot v3.7 atd.., ale nic, maximalne se stalo, ze se objevil ten prouzek cervenej, kterej tam zustal...
Pres usb se to provedlo behem 5 minut..ale nez sem proste prisel na to, ze tomu vadi prazdna karta v pda, kdyz flashuju pres usb, tak to me malem obesili :D A stejne je divny, ze prvnich 20 pokusu o zapnuti PDA do flashovaciho modu se PDA dostavalo jen do bile obrazovky, ale zadny napis download img tam nebylo :sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 16:32
[QUOTE="KENNY_FX"]XCHAT :cool: Landscape je to daleho prijemnejsi :cool:
[/QUOTE]
Tobe jde xchat pres Pocket IE? Me teda vzdy psal nejaky problemy...jediny, co ho zvladlo bylo Netfront, ale s obtizemi :sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 16:42
Hm skvely, tak sem se tu chtel pochlubit, ze zatim me zadny HR nepotkal, ovsem ted pri instalaci smartmaps se PDA totalne seklo a nefunguje ani HR, zustava stale zasekly, uz sem to zkusil 5 krat a nic :(( Nevim, co mam delat.. nechce se mi verit, ze budu muset po 2 mesicich opustit sveho acera a dat ho na reklamaci :sarcastic:
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 16:52
Se zblaznim, tak ona mi dosla baterka a ani sem si toho nevsim..vubec to neupozornilo, ze dochazi, proste to zhaslo a konec..to je nadeleni :)
KENNY_FX (103)|7.8.2005 21:25
Tak tady posilam nejake pekne screeny z WM2003SE (WINXP)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(je to focene SE T630, tak omluvte kvalitu, mohl sem udelat softwarovej screen, ale chtel sem aby slo videt jak je to na Aceru n30)
xkovi_ce4you (568)|7.8.2005 23:35
Mam takovy mensi problem..rikal sem si,proc mi to neukazalo, ze se baterie chyli ke konci..co sem nahral SEcka, prestala mi blikat zcela zelena dioda..takze to, ze se pda nabiji dle ni napriklad nepoznam..kdyz to pichnu do site, zjistim to jen pres spusteni napajeni v programech.. nestalo se to nekomu? Je mozny, ze to je SEckama, nebo je to spis chyba meho pristroje?
Johny_G (384)|8.8.2005 01:15
Teď mě napadlo... Když to Acer vydal zadarmo... Je teoreticky možné, že bychom třeba my s n50 dostali 2005 zdarma? :)) :) . To by bylo fajn, ne? ;-)
xkovi_ce4you (568)|8.8.2005 01:23
[QUOTE="Johny_G"]Teď mě napadlo... Když to Acer vydal zadarmo... Je teoreticky možné, že bychom třeba my s n50 dostali 2005 zdarma? :)) :) . To by bylo fajn, ne? ;-)[/QUOTE]
Tak to uz bys chtel moc, ne? :) Preci jen rozdil mezi WIN2003 a WIN2003SE je minimalni, prakticky jen v podpore landscape..ale magnetto, to je jina kava ;)
Johny_G (384)|8.8.2005 02:38
[QUOTE="xkovi"][QUOTE="Johny_G"]Teď mě napadlo... Když to Acer vydal zadarmo... Je teoreticky možné, že bychom třeba my s n50 dostali 2005 zdarma? :)) :) . To by bylo fajn, ne? ;-)[/QUOTE]
Tak to uz bys chtel moc, ne? :) Preci jen rozdil mezi WIN2003 a WIN2003SE je minimalni, prakticky jen v podpore landscape..ale magnetto, to je jina kava ;) [/QUOTE]

Ach jo :-). A já se tak těšil :-). Ale kdo ví, třeba to bude nějaká bombastická reklamní akce ;) .
KENNY_FX (103)|8.8.2005 09:54
[QUOTE="xkovi"]Mam takovy mensi problem..rikal sem si,proc mi to neukazalo, ze se baterie chyli ke konci..co sem nahral SEcka, prestala mi blikat zcela zelena dioda..takze to, ze se pda nabiji dle ni napriklad nepoznam..kdyz to pichnu do site, zjistim to jen pres spusteni napajeni v programech.. nestalo se to nekomu? Je mozny, ze to je SEckama, nebo je to spis chyba meho pristroje?[/QUOTE]

Me se stalo neco jineho! Diody mi jdou v pohode. ale tlacitka nereagujou, ani jedno... nevim proc .. tak sem udelal HR a v pohode uz to slape...
ifco_ce4you (186)|8.8.2005 11:36
Tak s problem s HR odstraneny :-) Robilo to definitiove MultiIE. Prehodil som to na PIE Plus (co je takmer totozne s MultiIE) a vsetko chodi ako hodiny. Ale co je hlavne s SE verziou som sa zbavil MS Readera, MSN Explorera a MSN Messengera ktore som pouzil 1x ked som to chcel vyskusat ze co to robi :)
xkovi_ce4you (568)|8.8.2005 12:00
[QUOTE="KENNY_FX"][QUOTE="xkovi"]Mam takovy mensi problem..rikal sem si,proc mi to neukazalo, ze se baterie chyli ke konci..co sem nahral SEcka, prestala mi blikat zcela zelena dioda..takze to, ze se pda nabiji dle ni napriklad nepoznam..kdyz to pichnu do site, zjistim to jen pres spusteni napajeni v programech.. nestalo se to nekomu? Je mozny, ze to je SEckama, nebo je to spis chyba meho pristroje?[/QUOTE]

Me se stalo neco jineho! Diody mi jdou v pohode. ale tlacitka nereagujou, ani jedno... nevim proc .. tak sem udelal HR a v pohode uz to slape...[/QUOTE]
Bohuzel sem HR udelal uz asi 30, ale nic :sarcastic: Problem je, ze nevim, kdy mi baterka dojde, zahadne to ukazuje stale 100%, ackoli muze byt treba i jen v jedne tretine kapacity..jeste zkusim tak 10HR v prubehu pristich par dni a pokud se to nerozchodi, tak asi pujdu reklamovat.. zajimalo by me, zda to mohou delat SEcka, aby mi nerekli, ze treba s WIN2003 diody jdou, tudiz ze si mam nechat starsi verzi ROM, to by me asi bytostne nastvalo :((
xkovi_ce4you (568)|8.8.2005 12:02
[QUOTE="ifco"]Tak s problem s HR odstraneny :-) Robilo to definitiove MultiIE. Prehodil som to na PIE Plus (co je takmer totozne s MultiIE) a vsetko chodi ako hodiny. Ale co je hlavne s SE verziou som sa zbavil MS Readera, MSN Explorera a MSN Messengera ktore som pouzil 1x ked som to chcel vyskusat ze co to robi :)[/QUOTE]
Taky mi MultiIE delalo ukrutny problemy..podezrival sem wisbar advance, ale po takovych 10HR behem jednoho dne sem tak pred mesicem sel program po programu, hned zalohoval, abych kdyztak mohl do puvodniho stavu pred kolapsem..a hle, multi IE zpusobilo HR bud samo do minuty po instalaci, nebo behem pul minuty serfovani..takze sem se rozhodl spokojit se s pluginem z pocket plus a taky sem v klidu ;)
KENNY_FX (103)|8.8.2005 17:34
presne tak, multiIE mi dela to same... sekne se a SR nepomaha, tak musim udelat HR:mad:
ifco_ce4you (186)|9.8.2005 11:50
Ak by niekto chcel PIEPlus 1.3 beta tak ju najdete tu
Totoznost s MultiIE je viac ako 50% a nesposobuje HR
xkovi_ce4you (568)|9.8.2005 11:56
[QUOTE="ifco"]Ak by niekto chcel PIEPlus 1.3 beta tak ju najdete tu
Totoznost s MultiIE je viac ako 50% a nesposobuje HR[/QUOTE]
Zlaty clovek, mutliIE mi docela schazelo, sice sem z nej byl na prasky,jak zpusobuje HR,ale treba jeho schopnost vice oken se zalozkami vedle sebe mi schazela..skoda, ze SPB P+ to dela tak lacine, jen pres nabidku preskocit do jineho okna..kdyby to udelal podobne jako MultiIE, uz na nej nevzpomenu :) Jen co se mi vrati pda ze servisu, hned PIEPlus otestuji :yes:
ifco_ce4you (186)|9.8.2005 11:57
Zabudol som este screenshot :)

00081757_pieplus_nkCb.jpg
ifco_ce4you (186)|12.8.2005 16:10
Tak som nasiel v wm2003 se pre n30 prvy vazny nedostatok. Sluchatkovy vystup je prilis zoslabeny.Mam teraz hlasitot na 100% ale hra to ako asi 30% v predchadzajucej verzii. Zaujimave je to ze cez reprak je zvuk hlasity az moc.
CommanderZ (1798)|12.8.2005 16:15
Zkousels to s jinejma sluchatkama?
Zdenek Malinsky (9781)|12.8.2005 16:43
Sluchátka mají asi vyšší impedanci, proto hrají subjektivněji potichu.
Forstner (20)|12.8.2005 22:28
mam problem kdyz sem si nahral Win2003 SE tak sem tam nasel novou verzi solitaire. Mel sem problemy s jednim programem tak sem dal HR a ted jsem zjistil ze po novych solitaire neni ani pamatka a sou tam jen starty a to me stve pac byli moc pekny. :(
KENNY_FX (103)|13.8.2005 21:32
jj, s tema sluchatkama je to pravda... testoval sem asi 3 druhy sluchatek a porad stejny vysledek (zeslabeny) :sarcastic:
btw. zacinam ztracet duveru v pda... z niceho nic se sekne a nutnej HR :? :(
CommanderZ (1798)|13.8.2005 21:45
Je takovej problem tam flashnout starou dobrou 1.00.17 :?: ;)

pantata_ce4you (149)|13.8.2005 21:58
Já už ji tam hodil :yes:
SenatoR_ce4you (17)|14.8.2005 19:27
[QUOTE="CommanderZ"]Je takovej problem tam flashnout starou dobrou 1.00.17 :?: ;)

[/QUOTE]

pls a mohl bys mi dat odkaz kde bych stahl 1.00.17 ? ;) jen pro jistotu kdybych neco podelal s tou SE :D :?
CommanderZ (1798)|14.8.2005 19:43
Momentalne si neuvedomuju zadny odkaz, kde by to bylo. Na FTP aceru jiz neni. Prinejhorsim to kopnu k sobe na web (nejdriv ve stredu), doma na disku ji mam.

Pri flashovani k podelani nic neni, proste flashujes tak dlouho, nez se ti to povede ;)
ifco_ce4you (186)|14.8.2005 20:19
Sluchatka mam tie iste ktore som pouzival s predchadzajucou verziou.Takze poznamky typu skus ine sluchataka alebo impedancia nepomozu. :(
SenatoR_ce4you (17)|14.8.2005 21:07
[QUOTE="CommanderZ"]Momentalne si neuvedomuju zadny odkaz, kde by to bylo. Na FTP aceru jiz neni. Prinejhorsim to kopnu k sobe na web (nejdriv ve stredu), doma na disku ji mam.

Pri flashovani k podelani nic neni, proste flashujes tak dlouho, nez se ti to povede ;) [/QUOTE]

no ja to myslel tak že kdybych tam hodil ten SE a potom bych musel furt delat HR a nebylo by to stabilní tak že bych tam dal zpatky tu starší verzi :)
Ukulelembo (18)|14.8.2005 21:42
[QUOTE="SenatoR"]pls a mohl bys mi dat odkaz kde bych stahl 1.00.17 ? ;) jen pro jistotu kdybych neco podelal s tou SE :D :? [/QUOTE]
Tady 1.00.17 porad je: ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n30/osimage
Mateas (73)|14.8.2005 22:21
Ja to nechapu, bezim na SE uz dva tydny a ani jeden HR, vsechno funguje naprosto v pohode.
KENNY_FX (103)|15.8.2005 08:25
Uz jsem docela dost nastvanej .... Kazdou chvili se sekne a nejde SR tak musim HR!!! Sluchatka slabsi! A kdyz udelam zalohu v pda tak obnova se sice obnovuje ale po SR uz nenabehne ... Ztratil sem duveru v tenhle system ... potrebuju mu verit a spolehnout se na nej a to sem na ten starej mohl, jenze ten nema Landscape :((
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 11:22
[QUOTE="KENNY_FX"]Uz jsem docela dost nastvanej .... Kazdou chvili se sekne a nejde SR tak musim HR!!! Sluchatka slabsi! A kdyz udelam zalohu v pda tak obnova se sice obnovuje ale po SR uz nenabehne ... Ztratil sem duveru v tenhle system ... potrebuju mu verit a spolehnout se na nej a to sem na ten starej mohl, jenze ten nema Landscape :(( [/QUOTE]

mno tak flashovat teda zatim asi nebudu :D ale ten landscape mi dost chybí,hlavně když brouzdam na netu :?
KENNY_FX (103)|15.8.2005 16:00
Tak uz mam zpatky starou dobrou 1.00.17 a sluchatka rvou ze je nemuzu mit ani na plno!! Pohoda :yes: Akorat mi chybi LANDSCAPE :no:
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 17:08
[QUOTE="KENNY_FX"]Tak uz mam zpatky starou dobrou 1.00.17 a sluchatka rvou ze je nemuzu mit ani na plno!! Pohoda :yes: Akorat mi chybi LANDSCAPE :no: [/QUOTE]

nemohl by si mi prosimtě dat odkaz kde ji stahnu ? na ftp aceru neni ,dík moc ;)
xkovi_ce4you (568)|15.8.2005 18:07
Par prispevku zpet mas odkaz primo na jejich FTP a tam to je! ;)
xkovi_ce4you (568)|15.8.2005 18:10
a zde to mas taky, tak nevim, kde hledas :)
Mateas (73)|15.8.2005 18:19
Tak to vidim taky na opetovne nahrani win 2003, ty sluchatka me pekne s...u, dneska sem chtel poslouchat a nic sem skoro neslisel, krome revu motoru autobusu a lidi kolem me
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 18:53
[QUOTE="xkovi"]a zde to mas taky, tak nevim, kde hledas :) [/QUOTE]

díkes chlape :yes: :D sice trochu offtopic ale když si udělam zalohu a po HR ji nahraju tak proč tam mam v menu programy treba 2x složku HRY ale jedna je normalne HRY a druha GAMES a tak to je i u kalendare a ostatních... :?
Mateas (73)|15.8.2005 19:33
PLS jak nahraju zpět normalni win 2003??? Děkuji
gl_st0rm (29)|15.8.2005 19:42
[QUOTE="SenatoR"]díkes chlape :yes: :D sice trochu offtopic ale když si udělam zalohu a po HR ji nahraju tak proč tam mam v menu programy treba 2x složku HRY ale jedna je normalne HRY a druha GAMES a tak to je i u kalendare a ostatních... :? [/QUOTE]

toto mi delalo taky, ale nikdy sem nepsisel na to, proc a co to dela ;o/

snad ted s WM2003SE to povali okej...

p.s.: jeste me napadlo pouzit nejakej jinej BackUP software ...

gl
CommanderZ (1798)|15.8.2005 20:09
[QUOTE="gl_st0rm"]

toto mi delalo taky, ale nikdy sem nepsisel na to, proc a co to dela ;o/

snad ted s WM2003SE to povali okej...

p.s.: jeste me napadlo pouzit nejakej jinej BackUP software ...

gl[/QUOTE]

je to tim, ze system po HR ma v sobe defaultni adresar Games. Kdyz udelas zalohu, tak to jen prida soubory, ktere v systemu nejsou a ty existujici prepise. Nic nemaze. A kdyz mas cestinu a obnovis ze zalohy, tak to vytvori ten zazalohovany Hry, ale ten defaultni Games to nesmaze.

To je ciste logickej problem, a to jinej system nebo zalohovaci program asi nevyresi.

To Mateas: Vemes ROM 1.00.17 a nahrajes ji do masiny. Detailni navod je v diskuzi "Acer n30 USB Host". Stahnes ji z odkazu uvedenoho vyse.
KENNY_FX (103)|15.8.2005 22:19
[QUOTE="Mateas"]Tak to vidim taky na opetovne nahrani win 2003, ty sluchatka me pekne s...u, dneska sem chtel poslouchat a nic sem skoro neslisel, krome revu motoru autobusu a lidi kolem me[/QUOTE]

Presne tak chlape .... me to taky dost sralo, chtelo by to najit v registrech nebo ja nevim kde je ta hodnota vystupu a prepsat ji!!!
SenatoR_ce4you (17)|15.8.2005 22:29
[QUOTE="CommanderZ"][QUOTE="gl_st0rm"]

toto mi delalo taky, ale nikdy sem nepsisel na to, proc a co to dela ;o/

snad ted s WM2003SE to povali okej...

p.s.: jeste me napadlo pouzit nejakej jinej BackUP software ...

gl[/QUOTE]

je to tim, ze system po HR ma v sobe defaultni adresar Games. Kdyz udelas zalohu, tak to jen prida soubory, ktere v systemu nejsou a ty existujici prepise. Nic nemaze. A kdyz mas cestinu a obnovis ze zalohy, tak to vytvori ten zazalohovany Hry, ale ten defaultni Games to nesmaze.

[/QUOTE]

a šlo by to vyřešit tak že bych po HR nahral nejdřív češtinu a pak až obnovil zalohu ?

:))