Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance 2 - rady, tipy, triky, zkušenosti

MilanSu (823)|19.7.2005 16:26
Poslední verze nejde nainstalovat , i kdyz instalace probehne hlasichybu, ze nemuze nacist lrqweswx.dll (fyzicky tam je), zkousel jem i odinstalovat predchozi, instalace jak z desktopu tak z cabu a porad nic
MilanSu (823)|19.7.2005 20:41
Co si mam predstavit pod pojmem Nelicencovana vyvojova verze ? Bude mi fungovat, nebo ne. Ŕad bych tech 10 dolaru zapla¨til, ale nevim kam. Na strankach vyrobce je moznost pouze platby pomoci Pay (neznam, nemam, neumim ....) a jina moznost neni. Jak jste na tom vy ?
Zdenek Malinsky (9781)|19.7.2005 20:54
Tady si stáhni, co potřebuješ (exe nebo cab). Je to 7 denní trial verze. Nevím, zda už jsi měl před tím WA2 nainstalovaný. Pokud ano a 7 dní uplynulo, budeš muset koupit. Pokud je problém nákup v zahraničí, doporučuji využít AH mobile.
Pokud přeinstalováváš starší verzi, musíš před tím WA2 vypnout.
xkovi_ce4you (568)|22.7.2005 16:55
Tak nevim,cim to je,ale po HR sem vse delal od zacatku a ted mi posledni 15kova verze nainstalovat sla..ale jak tam byla predtim ta 14ka,tak to neslo..takze pokud chce nekdo posledni verzi,zkuste HR,ale je to celkem zbytecny,jak koukam,zadne zmeny sem si nevsiml,tak kdo vi,zda to ma vubec smysl..
JP_ce4you (215)|23.7.2005 06:32
Je k dispozici další
stabilnější Beta 2.4.1 build 5

Autor důkladně testoval sw před vydáním, ale je to stále „β“ !

Doporučení k instalaci, máte-li již na PDA starší verzi:
1. Pokud se při stahování souboru *.CAB zobrazí *.TGZ, pak extensi přejmenujte zpět na *.CAB.
2. Před instalací zrušte v Nastavení – Základní nastavení – volbu „Spouštět WisBar po restartu“.
3. Restartujte PDA a teprve pak instalujte 2.4.1.5.

Link na 2.4.1.5 - jako vždy, v prvním příspěvku tohoto threadu.
Radek Novák (309)|26.7.2005 12:00
Tak WisBar mi na MDAc bezi naprosto bez problemu. Nechtel se spoustet po startu, ale pak jsem to nahral do pameti misto na kartu a vse uz funguje naprosto v pohode. Jedine, co mi chybi jsou ikonky na plose jako u SPB+, ale na to urcite bude nejaka freewarovka :)
Žulda_ce4you (244)|26.7.2005 13:12
[QUOTE="Spider"]Tak WisBar mi na MDAc bezi naprosto bez problemu. Nechtel se spoustet po startu, ale pak jsem to nahral do pameti misto na kartu a vse uz funguje naprosto v pohode. Jedine, co mi chybi jsou ikonky na plose jako u SPB+, ale na to urcite bude nejaka freewarovka :)[/QUOTE]

Na ikonky na ploše (a nejen to) by měl být připravovaný WA Desktop. Osobně jsem ho nezkoušel, je to verze 0.02 ale podle lidí na fóru Lakeridge je docela funkční.
robox_ce4you (102)|26.7.2005 13:18
Tak já osobně si svůj Pocket nedovedu bez tohoto prográmku už představit. A ve spojení s Dashboardem mi to poskytuje vše co potřebuji pro práci s přístrojem.:yes:
simir_ce4you (274)|14.8.2005 13:34
Problemy s wisbarem?ja tedy docela mam,ve spojeni s WM 2003 SE mi to jiz nekolikrat spadlo a byl nutny HR,co vy?
Radek Novák (309)|14.8.2005 18:32
[QUOTE="simir"]Problemy s wisbarem?ja tedy docela mam,ve spojeni s WM 2003 SE mi to jiz nekolikrat spadlo a byl nutny HR,co vy?[/QUOTE]

Mne ve spojeni s WM 2003 SE beha bez problemu :yes:
Orloj_ce4you (299)|15.8.2005 11:59
prestal jsem ho pouzivat. Na compactu mi pada jak prezrale hrusky, navic ho docela zpomaluje
xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 18:07
Chtelsem se zeptat, jak dostanu zvuky do skinu, ktery je primarne nema? Uzivam ted napr. od Juniho skin WMP (media player) a zamlouvaji se mi ty zvuky, co to dela pri minimalizaci atd.. ovsem stale vice me laka skin Expea2, ale ten v sobe, stejne jako vetsina Juniho skinu (vim pak snad uz jen o skinu ala Magnetto, ale je jen pro VGA :sarcastic: ) nema zvuky.. prostym nakopirovanim slozky sounds do adresare skinu na pda sem uz zkousel a neslapalo to:?
Jde to nejak skloubit? Expea a zvuky?:)
dort (1212)|16.8.2005 19:09
moment použil jsi skin EXPEA2_WA2_QVGA a zvolil jsi ho ve Wisbaru?

pak jsi nakopíroval do složky \Lakeridge Software WisBar Advance\Themes\Expea2_WA2_QVGA kompletně celou složku sounds a nechodí to?

xkovi_ce4you (568)|16.8.2005 23:50
[QUOTE="dort"]moment použil jsi skin EXPEA2_WA2_QVGA a zvolil jsi ho ve Wisbaru?
pak jsi nakopíroval do složky \Lakeridge Software WisBar Advance\Themes\Expea2_WA2_QVGA kompletně celou složku sounds a nechodí to?[/QUOTE]

Nedelal sem to konkretne s expea, ale vsim sem si,ze skiny, ktere jsou i ozvuceny, maji slozku sounds uvnitr sebe..a u nich lze nahrat i jine zvuky pouhym prepsanim..ovsem skiny, co nebyly ozvuceny mi takto nechodily, vlozil sem do jejich adresare slozku sounds a nic..prislo mi jako by skiny, co maji zvuky tuto informaci nejak mely zakodovanou i v danych obrazcich..jako ze tlacitko vypnout ma v sobe nejak i zapsanou cestu do slozky sounds.. nevim, nechodilo to..tak uz pocitam,ze expea taky nebude se zvuky chodit..ale pda sem mel v zaruce a budou ho menit za nove, pro ktere si jdu zitra..tak se ptam dopredu, zda to nahodou nekdo nema vymysleny, aby mu chodily zvuky treba z jineho skinu, ktery je ozvuceny, vis?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.8.2005 00:16
Já jsem si jeden čas trochu hrál s úpravou skinů, je to ale již delší čas, jen si pamatuji, že je při úpravách nutné editovat soubor *.skin a v něm udělat potřebné úpravy.... no a v případě doplnění či náhrady zvuků je potřebné do celého skinu nejen nahrát příslušné zvuky, ale udělat i příslušné opravy v textu souboru *.skin... není zde ten zakopaný pes??
Např. Juni používá ve svých skinech nějaký font Frutiger Linotype, který neumí v češtině háčky/čárky, stačí jeho náhrada za TahomaCE a čeština je OK. Chci tím říct, že je možné provádět různé úpravy skinů, ale vždy to vyžaduje příslušnou úpravu textu souboru *.skin, otestuj to i v případě doplnění užitého skinu o zvukové soubory z jiného skinu... dej vědět, zda se tím problém vyřešil, jinak budeme pátrat dál...;)
xkovi_ce4you (568)|17.8.2005 00:54
diky, jakmile zitra budu mit pda (doufejme) zpet, zacnu si s tim hrat a pripadny uspech sem poreferuju :)
dort (1212)|17.8.2005 01:06
přesně jak píše Jarouš - každý skin má v sobě textový soubor a v něm je definové vše co se k němu váže

a zpět k EXPEA2 a Tvým "zamilovaným" zvukům - v tomto případě bude stačit když si nahraješ Expea2 skin do Wisbaru a použiješ ho

pak překopíruješ složku Sounds do složky Expea2 v Wisbaru a vše bude fungovat na 99,9% ;) , neb Expea2 má defaultně nadefinované zvuky, ale neobsahuje složku sounds a hlavně názvy zvuků použité v expea2.skin a soubory v kopírované složce Sounds jsou totožné

funkčnost ověřena ve VGA verzi a prohlédnuto i v QVGA verzi, alespoň v textovém editoru
xkovi_ce4you (568)|17.8.2005 01:59
Predpokladam, ze tam jdou dat jakekoli zvuky, ne jen ty defaultni, ale i ty, co jsou v jinych skinech od Juniho napriklad.. tak to je super, to bylo jedine, co me od expea2 odrazovalo..ovsem nechapu, proc defaultne v sobe zvuky ma, ale zadne k sobe pribalene nema..ze by pocital s tim, ze si tam kazdy da svuj zvuk?
xkovi_ce4you (568)|17.8.2005 02:19
Ciste teoreticky me napadlo, ze vlastne tak, jak je to v Expea2, tak to musi byt i v ostatnich skinech, pokud maji zvuky..otevrel sem tedy v poznamkovem bloku Expea_WA2.skin a vsiml si zcela na konci, jak to tam ma udelane.. nemam to zatim na cem vyzkouset, ale vsadil bych na to, ze pokud to same prekopiruju na jakykoli jiny skin bez zvuku, zacne hrat, jako by se nechumelilo.. :D
Pro ty, co se jim nechce shanet nejaky ozvuceny skin jim to ulehcim, za posledni radkou, kde v *.skin mate jeste text(nejspise cely startmenu skin odstavec), staci udelat jeden volny radek a na zacatku noveho doslova dat (zkopirovat) toto (na konci pak udelejte opet volny radek, myslim za posledni radkou, kde je jeste text):
[Sounds]
SystemAsterisk=Sounds\astersks.wav
MenuCommand=Sounds\menusels.wav
MenuPopup=Sounds\menupops.wav
Minimize=Sounds\windmins.wav
Startup=Sounds\startups.wav
SystemDefault=Sounds\astersks.wav
SystemExclamation=Sounds\exlams.wav
SystemHand=Sounds\defaults.wav
SystemQuestion=Sounds\questns.wav
Open=Sounds\openprgs.wav
Close=Sounds\closes.wav
Maximize=Sounds\windmaxs.wav

Tak snad sem tim nekomu pomohl, zitra hned otestuji na neozvucenem skinu, at tu nekoho nemystifikuju;) Jo a ten napis "Sounds" ma byt na obou stranach s hranatyma zavorkama(misto tech uvozovek a znamenka "vetsi" vpravo), tot jedina uprava, kterou vedle kopirovani musite udelat..bohuzel se to nedari nakopirovat tak, jak to tam je, pac hranaty zavorky mi to asi zde v diskuzich hodnoti jako pripravu na odkazy a ruzny kravinky, co se zde do diskuzi daji davat :(
dort (1212)|17.8.2005 10:01
jo tak jak to pišeš tak to bude fungovat ;) , ale ona většina skinů byť zvuky "fyzicky" nemá, tak ve svém *.skin je má nadefinované :?: :!:
xkovi_ce4you (568)|17.8.2005 11:14
[QUOTE="dort"]jo tak jak to pišeš tak to bude fungovat ;) , ale ona většina skinů byť zvuky "fyzicky" nemá, tak ve svém *.skin je má nadefinované :?: :!: [/QUOTE]
Tak to sem rad, ze to bude fachcit:) Tak to je ale divny, pac sem to zkusil asi u 3 skinu, co se mi libily, a nechodilo to.. byly to nejaky od Juniho..tak to sem bud udelal nepochopitelnou chybu, nebo sem mel smulu, ze zrovna ty jeho nemely tu sounds zakomponovanou :sarcastic:
dort (1212)|17.8.2005 21:35
no, není nic jednoduššího než si otevřít ten skin a podívat se na to zda jsou zvuky definovány v *.skin ;)
Zbyšek Záliš (203)|13.9.2005 21:47
Lze nějak vypnout zobrazování (vykřičník) zámku kláves? Díky
marty... (13)|21.9.2005 16:14
Chtěl bych se zeptat..mám wishbar a pokud si stáhnu třeba již zde zmiňovaný skin expea2 tak mám nahoře při použití ozVga moc velké ikony které se na lištu nevejdou.

je nějaká možnost to změnit

Díky Marty
TheMelin (1642)|21.9.2005 16:54
Pokud pouzivas ozVGA musis davat do Wisbaru jen skiny urcene pro QVGA. Na foru lakeridge je EXPEA2 i pro QVGA.
jan.konference (38)|25.9.2005 21:53
Zpoždění při spuštění PDA s Wisbar Advance

Ahoj,
s nainstalovaným Wisbar Advance po zapnutí PDA (II) trvá asi 3-5 s než se PDAáčko rozeběhne.

Je to dost otravné. Nevíte co s tím?

p.s.
u přechozí verze WisBaru1 se mi PDA po zapnutí sice rozeběhlo, ale po chvíli vypnulo (zapnout šlo však ihned znpovu)

Díky H.
xkovi_ce4you (568)|26.9.2005 00:01
Prodleva, nez naskoci po SR cele pda i s wisbarem 2 a skinem Expea mi taky docela trva..ale trvalo mi to odjakziva, uz sem si na to zvykl..preci jen nez nacte vsechny ikony a nasadi celemu pda slusivy kabat, tak to asi trochu musi zamakat..ale bez wisbaru teda ani ranu..kaskadove menu a ozvuceni systemu..to je neco pro me ;)
jan.konference (38)|26.9.2005 00:08
Je fakt, že s Wisbarem člověk získá mnoho užitečných nástrojů k ovládání PDA (i když, normálně bych je očekával již v OS jako default :-)

Ale často potřebuji PDA ihned - něco jako když vezmeš do ruky notes a píšeš. A pak je to zpoždění smrtelná vlastnost. Už jsem ten wisbar odinstaloval. Dokud to nebude bez zpoždění nad 1s, tak to je nepoužitelné.

Řeším to různými obezličkami. Poslední co se mi nedaří vychytat je jednoduché vyvolání seznamu spuštěných programů (popř. obsazení paměti). nevíš jakým fíglem by to šlo obejít, abych přitom nemusel lézt přes všechna ta menu?

Díky. H.
Radek Novák (309)|26.9.2005 06:42
[QUOTE="jan.konference"]Ale často potřebuji PDA ihned - něco jako když vezmeš do ruky notes a píšeš. A pak je to zpoždění smrtelná vlastnost. Už jsem ten wisbar odinstaloval....[/QUOTE]

A není náhodou PDA vždy v tzv. ,,Sleep modu" prave kvuli rychlemu spusteni? JA tedy kdyz mam PDA nastartovane, a zapnu ho, zapne se ihned a hned ho mohu pouzivat...
jan.konference (38)|26.9.2005 23:26
Ano, jasně, je ve sleep módu. Ale když mám nainstalovaný WisBar Advance, tak mu to trvá (viz předchozí příspěvěk).
Když jsem ho teď odinstaloval, tak naskočí a nechá mě pracovat v mžiku.

To WisBar Advance nezpůsobuje žádné zpoždění,

h.


Radek Novák (309)|27.9.2005 07:11
Tak to se ti musí z něčím hádat, nebo nemáš málo paměti? :sarcastic: Pač ja mám také Wisbar Advance 2 a spustí se mi to okamžitě..
jan.konference (38)|27.9.2005 09:27
Mám PDA II od Eurotelu, paměti 128 MB, čeština od Sunnysoft jinak nic.

Mimochodem, ten WisBar se také projevoval např. tím, že zdržoval při vytovření nové schůzky - chvíli trvalo než mi nabídl ikonku "ok".

Samozřejmě mě mrzí, že jsem ho musel dát pryč, ale ta rychlost za trochu méně krásy stojí.

Jediný co mě ještě štve je složitý standardní přístup k seznamu spuštěných aplikací. Nenapadá Tě, jak se k tomu dostat rychleji - na jedno ťuknutí (buď ke standardní rutine OS nebo nějakým jednoúčelovým prográmkem.)?
Třeba jako ke stavu baterií - našel jsem standardní program, který je třeba spustit, a dal jsem si ikonu na plochu

Díky za poradu. H.
Kocir (836)|27.9.2005 19:42
Ja resil tak problem s WB 2.xx. Po snaze jej ukoncit vzdy zatuhlo PDA. "Vyresilo" se to tim, ze jsem nainstaloval uplne nejposlednejsi verzi (myslim ze beta) a ostatni programy tez v nejposlednejsi verzi. Ted je vse OK. Pod WM2003 jsem nikdy zadny problem nemel. WM2003se je vsak asi pekny svinstvo.
xkovi_ce4you (568)|28.9.2005 02:54
JP asi zaspal, tak to sem musim hodit ja, ale uz je dalsi verze, takze sosejte odsud ;)
xkovi_ce4you (568)|8.10.2005 11:04
Takze udajne posledni beta pred uvedenim 2.5 verze, takze zde 2.4.1.10 ;)
xkovi_ce4you (568)|12.10.2005 20:51
Tak slovo udajne bylo na miste :D 2.4.1.11 je na svete, a i s nejakou specifickou podporou pro tlacitka WM2005
MilanSu (823)|27.11.2005 15:47
Stahnul jsem si verzi 2.4.1.12 (predtim jsem mel 2.4.1.5). Narazil jsem (nevim jestli to bylo i v predchozi) v nastaveni Prirazeni k tlacitkum Alt Zap/Vyp (Ctrl Zap/Vyp, Shift Zap/Vyp). K cemu to slouzi, kdyz to nastavim, tak to nic nedela ????
Funguje Vam u Prirazeni k tlacitkum Podsviceni, mne tedy ne.
Zdenek Malinsky (9781)|27.11.2005 16:19
Z možných funkcí (Alt Ctrl Shift) využívám jen Ctrl+C (tap) a Ctrl+V (hold) a funguje bez problémů.
Rovněž podsvícení - přiřadíš si k určitému tlačítku a po jeho stisku vyskočí defaultní regulace podsvícení.
MilanSu (823)|27.11.2005 16:55
Ty Ctrl+C a Ctrl+V mne taky fungujou. Jenom mne zajimalo co by melo delat Ctrl Zap/Vyp apod.
Podsviceni at dam k jakemukoliv tlacitku tak mi nefunguje.
code (174)|30.11.2005 21:24
Lidcky, jakou verzi jakehokoliv WISbaru (nebo nejkeho jineho spravce uloh) by jste me doporucili pro WinCE 2003se, ktera nejmene zpomaluje system?
Žulda_ce4you (244)|1.12.2005 10:58
MagicButton, HandySwitcher
code (174)|1.12.2005 14:32
[QUOTE="Žulda"]MagicButton, HandySwitcher[/QUOTE]

JJ, diky mrknu na ten MagicButton, je to freeware a ten HandySwitcher stoji 5 :$:
Zdenek Malinsky (9781)|1.12.2005 15:13
No nevím, zda je vhodné řešit v diskuzi k WisBaru jiné task manažery. :?
Nějak nechápu "zpomalení" , které způsobuje WB. Testoval jsem na svých cihlách i u pár známých a kamarádů a nikde jsem pomalost nezaznamenal ani orientační měřáček na XCPUScalaru nic neukázal. Jsou větší žrouti výkonu i paměti, než WB.
Pokud chceš něco extra malého, tak vyzkoušej PocketNav (free).
Zbyšek Záliš (203)|4.12.2005 20:56
Již byla vydána nová beta 2.4.1.14 s podporou WM 5.
Zbyšek Záliš (203)|9.12.2005 23:03
Lze nějak nastavit hardwarové tlačitko, aby mi aplikaci zavíralo a ne pouze minimalizovalo? Když přiřadím hardwarovému tlačítku akci OK/Close, tak mi aplikaci pouze minimalizuje. Je to někde v nastavení wisbaru?
empiK (137)|1.1.2006 21:51
Pokud si koupim starsi verzi 2.0.1.9, ktera je uvedena na handango, budu mit upgrade na nejnovejsi verzi zdarma?
hosic (156)|6.1.2006 14:09
Nekde tady (na ce4you) byl odkaz na takovej jakoby manualek na Wisba, nevite kde je? Nemuzu to najit.
Mark314 (232)|9.1.2006 15:46
[QUOTE="hosic"]Nekde tady (na ce4you) byl odkaz na takovej jakoby manualek na Wisba, nevite kde je? Nemuzu to najit.[/QUOTE]
tento dotaz mi nepasuje do sekce na češtiny...
hosic (156)|9.1.2006 15:48
Byl to ceskej manual.
empiK (137)|9.1.2006 15:53
[QUOTE="hosic"]Byl to ceskej manual.[/QUOTE]

tady