Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 57 z 57

Téma: Prvních 60 minut s PalmOne Treo650 (Cože??? Uffff...:)

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od windmaster
    Tak to už neplatí, Eurotel ve vší tichosti spustil EDGE se zaměřením mimo velké aglomerace. Takže všude možně, mimo Prahu, Brno atd.:
    To já vím - viz.mapa
    Bzenec, zdá se pokryt i EDGE ET.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Citace Původně odesláno od milanh1
    Na zacatku bych asi mel na rovinu predeslat, ze nepatrim k uzivatelum produktu MS a kdykoliv se s temito vecmi musim setkat (cemuz se pri me praci samozrejme neda zabranit), naskakuje mne koprivka (na vas server me, kvuli tomuto clanku, upozornil kolega). To ale nemeni nic na tom, ze musim smeknout pred autorem teto recenze, kde je skutecne videt snaha o maximalni miru objektivity. A dokonce i nasledna diskuse je pomerne kultivovana. Jake to pohlazeni ve srovnani s nejmenovanym Internetovym periodikem, kde se Treo 650 take pokouseli recenzovat :-) - vysledek byl samozrejme tristni a jako uzivatel tohoto pristroje se pri pohledu na jejich vyplod a nasledne omluvy odflaknute prace, musim jenom smat...
    Když mne napadla kacířská myšlenka na napsání tohoto článku, počítal jsem s tím, že se dostanu mezi dva mlýnské kameny a že v bouřlivé diskuzi mne Palmisti a CEčkaři rozemelou a vyplivnou. Ale stejně jsem do toho šel, protože to vypadalo hodně zajímavě.

Vzhledem k tomu, že jsem ještě před 3 lety sám měl Palm (m515) a řada mých kolegů a přátel má Palmy stále, propereme při setkáních i potíže spojené právě s PDA. Vzhledem k tomu, že jsme rozumní lidé, klidně přiznáme že tohle je tam vyřešené lépe a tohle by se mi "z tvého PDA líbilo". Ještě jednou bych rád podotkl, že recenze byla napsána na "holý" stroj, bez dodatečně instalovaných aplikací.
    Také vezměte v úvahu, že (ať se Vám to líbí, či nikoli) je nějakých 90% desktopových instalací na Windows, takže absolutní většině bude bližší uspořádání WM nežli Palmu (je to ostatně jedna z věcí, která mé kamarády s Palmem neskutečně štve), nemyslíte?

K vašim dalším výtkám jen tolik, že jelikož se jedná "60 minut s ...", jedná se o subjektivní pohled a jak jsem v článku uvedl "že co se zdá mě jako absolutní pecka může někdo považovat za zbytečnost a naopak co já považuji za nedostatek, někdo jiný vezme jako přednost".

Ale opravdu mne těší, že tento článek sem přilákal pravověrného Palmistu ne na bojovou výpravu, ale na přátelské posezení.

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Výstřižková služba
    Dnes se v článku Emulátor PalmOS na POcket PC dopustili porovnání těchto dvou systémů.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Ahoj Pocketaci...
    Jsem dlouholety uzivatel Palmu. Kdyz jsem pred lety vybiral, tak preferenci mela jednoznacne velikost, vydrz baterie, odezva OS. Jestli bylo rozhrani ala Windows bylo k nicemu, kdyz pasivni displej nebyl citelny na slunci a po 1,5 hodine klekla baterie. Ale cas bezi a MS dokaze velice dobre zlepsovat sve produkty (jak ukazaly napr. samotne Windows). Ruku v ruce s tim (k memu velkemu smutku) Palmone jiz delsi dobu provadi nepochopitelne veci - jen strucne: trvala absence WiFi, absence CF slotu, novy T5 je technicky ulet (NVRAM je pomala, interni flash disk se po hardresetu maze, aj.), stale neni multitasking, abych mohl delat neco a soucasne na pozadi se napr. stahovaly maily nebo icq (nektery sw palmu toto resi sam, ale to neni ono), stale nedoresena plna podpora lokalizace fontu (cestina je, ale pokud to nepodporuje sw, coz nektery zahranicni bezne nepodporuje, tak smula), cena, no a nakonec jsou ty palmy v posledni dobe dost poruchove (vloni jsme prodali nejake Palmy i nejaky iPaqy a vetsina palmu se musela reklamovat, iPaq ani jediny).
    Na druhou stranu na PPC mne osobne nektere veci vadi napr. mam dojem, ze rozhrani ponekud mrha mistem obrazovky nebo ze nelze prijmout sw napr pres infra a je treba pustit instalaci pres PC.
    Nicmene suma sumarum se to vyrazne naklani ve prospech PPC. Dosud mne u me T3 drzelo mnozstvi app a dat, jejichz hledani na PPC a prevod dat by zabral nezanedbatelny cas (krome std kontaktu, ukolu schuzek mam napr. vlastni databazi jizd, specialni kalkulace zakazek aj.). Se spolehlivym emulatorem PalmOS pro PPC (coz styletap brzo ukaze) je to pro Palmone jeste horsi...
    Treo neni spatny hw, ale je to ponekud neco jineho nez klasicke PDA - je to spise komunikator. Asi je to marketingove dobry smer, ale palmone se vpodstate vykaslal na klasicke PDA. A pokud da do Trea WinMobile, tak tutove v dlouhodobe perspektive skonci. PalmOS je totiz duvod proc urcita cast nakupujicich Treo koupi a tady Treo nema konkurenci. Jakmile bude mit Treo WInMobile, tak ho sice zacne nakupovat ta druha cast, ale komunikatoru s WiMobile bude brzo spousta a Palmone bude muset celit konkurenci silnych hracu (HP, ASUS, SIEMENS).

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

K tem Vasim vytkam na Windows mobile. Nejak presne nechapu, v cem je problem. Aplikaci pres infraport i bluetooth samozrejme poslat jde naprosto bez problemu a funguje normalne. Tedy samozrejme ne vsechny, ale vetsina ano a navic neni problem si vytvorit soubor .cab a ten pak poslat na druhy pristroj, ktery ho nainstaluje a pak funguji vsechny aplikace vzdy bez problemu(pokud se nemylim je to stejne jako kdyz posilate na Palmu soubor .prc). K te druhe vytce. Nevim presne co Vam vadi. Today si kazdy muze udelat podle sebe a bud se muze vyuzit displej skoro cely nebo naopak jen cast. A k prohlizeni souboru se vyuziva prehledny spravce souboru podobny jako klasicky pruzkumnik na stolnich Windowsech. Me v tomto smeru spise nevyhovoval Palm.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Citace Původně odesláno od Dzejkob
    K tem Vasim vytkam na Windows mobile. Nejak presne nechapu, v cem je problem. Aplikaci pres infraport i bluetooth samozrejme poslat jde naprosto bez problemu a funguje normalne. Tedy samozrejme ne vsechny, ale vetsina ano a navic neni problem si vytvorit soubor .cab a ten pak poslat na druhy pristroj, ktery ho nainstaluje a pak funguji vsechny aplikace vzdy bez problemu(pokud se nemylim je to stejne jako kdyz posilate na Palmu soubor .prc). K te druhe vytce. Nevim presne co Vam vadi. Today si kazdy muze udelat podle sebe a bud se muze vyuzit displej skoro cely nebo naopak jen cast. A k prohlizeni souboru se vyuziva prehledny spravce souboru podobny jako klasicky pruzkumnik na stolnich Windowsech. Me v tomto smeru spise nevyhovoval Palm.
    Ad posilani pres Irad/BT: kolega ma iPAq 2210 a dle jeho slov pri instalci s ezapisuje vice souboru + info do registru, coz se pak blbe posila resp. nejde to vubec. A jediny rozumny zpusob instalace je pres PC desktop.
    Ad mrhani mistem: MNE OSOBNE tj. subjektivne (takze pls zadny flame) vyhovuje vice styl Palm, kdy apliakce setri mistem (v kalendari se sbaluji nevyuzite hodiny, kazde misto na displeji je vyuzito) - cili nejde jenom o Today. Ale chapu, ze nekomu vyhovuje Windows look atd... Dale ve Win Mobile je treba k provedeni podobne operace tapnout vicekrat nez na Palmu. Takze toto mne subjektivne vadi.
    Nicmene stav je jaky je (duvody jsem popsal vyse) a T3 je nejspise muj posledni palm - pristi PDA bude PPC.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

u nekterych programu pro PPC staci zazipovat adresar s programem a poslat, ale ciste je samozrejme poslat instalacni balicek (.cab), ktery program legalne nainstaluje. na Palmu vetsinou staci zkopirovat .prc (coz je obdoba .exe na PPC)
    jinak PPC/MW skutecne vice "plytvaji" mistem na displeji oproti PalmOS (automaticke "zabalovani" nevyuzitych informaci napr. u schuzky, kontaktu, velikost tlacitek a dalsich ovladacixh prvku - mozna proto PalmOS pusobi tak stroze), ale proti prvnim verzim WinCE (1.x, 2.x) a jejich okopirovanemu gui ze stolnich windows se hodne zlepsily. Podle obrazovek z Magneta to vypada, ze prijdem o spodni listu, ale uvidime.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Jsem na nove Magneto hodne zvedavy. Jo, a uplne jsem zapomnel na podstatnou vyhodu PPC oproti Palm a to je vyvojove prostredi a knihovny. Delame sw pro PalmOS (no to uz vlastne nedelame) i PPC a je to nebe a dudy.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

...na Mobilmanii vyslo dalsi srovnani, takze pokud nekdo stale vaha, ma k dispozici dalsi nazor

Uni Uni je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2004

No je to hezky clanek, konecne na mobilmanii objektivni. Jen u trëa zapomel podporu powerpointu v zakladu, pro nekoho dost dulezita vlastnost.

BTW. Treo 650 je drzitelem rekordu v psani jednim prstem na PDA s qwerty klavesnici, takze zas tak spatna nebude

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

zdravim,
    diky za zajimavy clanek a snahu o objektivitu. Pres to je tu par veci, na ktere mi to neda nereagovat..
    Este bych rad dodal, ze ackoliv sem doted vlastnil jenom palmy, tak si v nejblizsi dobe hodlam koupit mda III, takze o nejaky zaujatosti vuci ppc nemuze byt rec

Citace Původně odesláno od Falco
    "Kompatibilita s desktopem?"
    Jde o to, že Palm je někde úplně jinde než jsou Windows. Neříkám že je to zlé, ale člověku kterej má na stole XPčka budou uživatelsky přítulnější WM než PalmOS. Krom toho, vzhledem k tomu, že oba dva systémy tvoří jedna společnost je kompatibilita (nebo je tu ten předpoklad) systémů někde jinde.
    Tak tady se asi neshodnem. Nevidim jediny duvod, proc na pda cpat gui ze stolnich pocitacu. Moznosti i vyuziti obou platforem mi jeste stale pridou natolik rozdilne, ze snaha nacpat na stylusem ovladane zarizeni s rozlisenim 240x320 (pripadne 480x640) gui stavene na nekolikanasobne vyssi rozliseni a ovladani mysi+klavesnici mi pripada jako zbytecny plytvani (at uz mistem na displeji, tak systemovymi prostredky). PDA jsou jeste furt relativne jednoducha zarizeni a tomu by mel take odpovidat jejich system.

K multitaskingu u palmu – ano, palmos skutecne plnohodnotny multitasking nema, nicmene je to vynahrazeno tim, ze si pri vypnuti korektne napsanych programu zapamatuje stav programu, takze pri dalsim zpusteni se aplikace spusti presne tam, kde byla naposledy prerusena. Takze v praxi ani nepoznate rozdil, jestli prepinate mezi nekolika soucasne bezicimi aplikacemi (tedy krome toho, ze na pozadi bezici aplikace ukousnou neco ze systemovych prostredku) nebo neustale zapinate a vypinate nekolik aplikaci.

Celkem me taky zklamala posledni veta, kterou si v jinak neutralne vedenem clanku nedokazu vysvetlit jinak nez pokusem o zaverecny flame
    Nevim, cim by melo byt treo min skutecny kapesni pocitac nez mdac, stejne tak tu kompatibiltu s desktopem u ppc bych dal radsi do uvozovek, protoze zatimco problemy s activesyncem sou na forech pro ppc reseny v podstate neustale, tak hotsync a palmdesktop sou natolik bezproblemovy, ze se s nimi na palmistickych forech temer nesetkate

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Ano, na PDA nemusi byt Win se vsim vsudy - spotrebovava to zbytecne misto. WinMobile ale udelaly za uplynule obdobi vyrazne kroky k zlepseni.

Ne ne, Palm sice uklada stav programu, ale predstav si, ze stahujes postu a je toho hodne s prilohama a mezitim se chces prepnout na jiny program a delat neco jineho. Toto PalmOS nepodporuje cili obecne chovani PalmOS je takove, ze prepnutim na jiny program se ti ten mail klient zastavi a SLUS !!! vetsina programu u kterych potreba "behu na pozadi" je to ale resi ve sve rezii (mail klienti, icq, apod.), nicmene to neni ono...

Ano, "vetsi kompatibilita" PPC s desktopem tak mozna co se tyce vzhledu, ale co se tyce FUNKCNOSTI je to naprosty blabol (to bude zase flame...). Kompatibilta je v rozhrani (conduity, active syncy, konverze dat apod.) a tam je na tom Palm velmi slusne (pracuje s nativnimi soubory Excel, Word a to velice slusne - LEPE nez PPC (jeste vetsi flame ;-) ).

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Prvních 60 minut s HTC Touch (HTC Elf)
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 11-04-2008, 16:26
  2. Prvních 60 minut s HTC S710 (Vox)
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 80
    Poslední příspěvek: 01-11-2007, 16:59
  3. Prvních 60 minut s TechFaithWireless smartphone
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající značky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-03-2006, 22:13
  4. Prvních 60 minut s i-mate SP5m