Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

3,5 jack na 2,5 MDA Compact

Miloš Strouhal (3997)|17.4.2005 10:05
Nevzpomenu si na cislo, ale je to zhruba na zacatku te ulice ve smeru odspodu od Florence. Po prave strane. Jak skonci Husitska, a zacne Konevovka, tak tam.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.4.2005 10:16
Pokud si to dobře pamatuji, tak jsou tam dvě prodejny... prvá je přímo proti stanici busu... jedna stanice od hotelu Vítkov směrem do centra... druhá prodejna je o kousek níže, ale ne na Koněvce, ale v Roháčově (souběžná s Koněvkou)... jo, nejsem sklerotik, ověřeno... viz conrad.cz, jsou tam i mapy :D
Losos_ce4you (1147)|17.4.2005 11:09
Koukam ted do katalogu a tu redukci tam nevidim :-( j
Losos_ce4you (1147)|17.4.2005 14:23
XP: jsi si jisty ze jsi to kupoval tady ?? :-)
Miloš Strouhal (3997)|17.4.2005 17:05
100% jistý. Ještě teď si živě vybavuji, jak jsem čekal na to jestli dostanu botičku za stání na chodníku přímo před prodejnou..:) Nedostal, a korekci bez problémů koupil. Kašli na katalog, zajeď si tam osobně..
Losos_ce4you (1147)|17.4.2005 17:09
O.K. v katalogu je totiž pouze standardní redukce pouze 3x , ale MDA má 4x jack ... stavím se tam . Cedulek od policajtů se nebojím :-D
Šeba_oldd (1184)|18.4.2005 14:57
Hraje to na tu redukci 3x a ta je bezne dostupna.
Mireczech_ce4you (37)|18.4.2005 21:35
Tak uz mam tu redukci komplet hotovou podle toho schematu, co zde nekdo hodil pro MDAcka (ted nevim kdo :) ) a hraje to mooc zkreslene :dead:
Šeba_oldd (1184)|18.4.2005 23:42
No nechapu vcera ti to hralo normalne chybeli ti basy - dnes jsi neco dobastlil hraje ti to zkreslene - nebylo by lepsi si dle doporuceni koupit redukci cca 60kc nez se stane neco horsiho?
Mireczech_ce4you (37)|18.4.2005 23:45
Zkreslene = bez basu...tzn porad nic moc :-/ zacinam se bat, ze je to vystupem....objednal jsem si na ahmobilu:
http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/set.asp?Level=282
je to ta ctvrta blbost shora..myslis, ze to pofacha?
Šeba_oldd (1184)|19.4.2005 00:17
Jo to je ta o ktere jsem psal ze jsem ji tam videl.Na tu by to melo chodit korektne.
Mireczech_ce4you (37)|19.4.2005 00:20
Tak to uz se tesim, az mi prijde a jestli to nepofakci,jak maa...tak me asi picne :D
Orloj_ce4you (299)|21.4.2005 11:36
Pratele dnes jsem koupil na Husitske ulici v prodejne PS electronic (Zizkov) redukci sice nedratozniho charakteru, ale primo v jednom kusu a funguje na kompaktika skvele.. A nejhezci na tom je, ze stala... ...chvilka napeti... ...jeste chvilku... celych sestnact korun:!: :!: -tak jsem tam nechal dvacku a se sluchatky na hlave a usmevem ve tvari odpochodoval do viru velkomesta..
ad kvalita zvuku: musim rict, ze me na KOSSech portapro prijemne prekvapila jak kvalita reprodukce MDAcompact, tak i jeho vykon -dokaze hrat hlasiteji bez zkresleni nez treba muj byvaly Loox410, ktery byl dle meho na mp3 perfektni :yes: Mozna ze ty basy jsou trosku plechovjejsi, ale nemam ted u sebe zadnou "hi-end" mp3 na vyzkouseni
Losos_ce4you (1147)|21.4.2005 19:26
Fakt to funguje , prachovycejna redukce s 2,5 na 3,5 .... :-)) Tak jsem na to pichnul svoje Sennheisery HD280 PRO abych posoudil kvalitu vystupu na compactu a jsem teda dooost mile prekvapeny :-)))
Orloj_ce4you (299)|21.4.2005 21:17
tak po pětipivu se mi zdá zvouček z kompaktiho mašinky ješt omoc lepčí :D :D
vivat parukářka a ps electronic a žižkov vůbec
EDIT: má to i jeden zádrhel, jak jinak.. do eloxovaného povrchu hliníkového krytu compacta se vybrousilo kolečko z kovového kroužku na konektoru redukce.. Je to čístě estetická záležitost, jen varuji všechny puntičkářské perfecionisty před možnýmy následky.. Mě to ale vůbec nevadí (co mi také jiného zbývá, že? :) )
Mireczech_ce4you (37)|1.5.2005 14:01
Lidiiiii, uz mam tu redukci doma...ten compact hraje fakt DOKONALE!!!!
Barrby (30)|21.5.2005 12:54
Nebyla by fotka tý redukce? Předpokládám, že není ta 2,5 čtyř kontaktová, ale jen tří (tzn, je tam zkratovanej mikrofonní kontakt/tlačítko rovnou na zem) ... pak teda následuje otázka: jak se to chová při příchozím hovoru? Rovnou se ten hovor přijme? Asi se pak ta redukce musí vytáhnout, co?

A pokud máte někdo čtyřkontaktní 2,5 (např. tuhle redukci), zajímalo by mě, jestli opravdu při zasunutý redukci funguje interní mikrofon MDA a pokud jo, jak je ta redukce zapojená. (nějak se mi tomu nechce věřit :? )

A jestli jste si k tomu extra vyvedli mikrofon (kompletní HF do auta), tak jakej?
:?
boruvek_ce4you (24)|23.5.2005 09:20
Taky by me zajimala odpoved...
klak (148)|23.5.2005 14:19
[QUOTE="boruvek"]Taky by me zajimala odpoved...[/QUOTE]

tu levňoučkou redukci z PS Electonic v Husitské nekupujte, koupil a vyzkoušel jsem ve svém telefonu a:

1) když jí doklapnu až na doraz do zdířky v telefonu, tak hraje jen jedno sluchátko (teď si nevzpomenu které)

2) při zasunuté redukci příchozí hovor po prvním zazvonění hned vypadne.

objednám tu čtyřkontaktovou a uvidíme ...
Wuffi (1599)|23.5.2005 14:24
Proc si nekoupite redukci z AH Mobile? Ta opravdu funguje.
klak (148)|23.5.2005 14:38
[QUOTE="Wuffi"]Proc si nekoupite redukci z AH Mobile? Ta opravdu funguje.[/QUOTE]

jestli to bylo na mě, tak já jsem v AH Mobile cca před deseti dny byl dokonce osobně, ale prý není na skladě a další jsou teprve objednané. asi je o ně velký zájem :)
klak (148)|23.5.2005 14:44
[QUOTE="klak"][QUOTE="Wuffi"]Proc si nekoupite redukci z AH Mobile? Ta opravdu funguje.[/QUOTE]

jestli to bylo na mě, tak já jsem v AH Mobile cca před deseti dny byl dokonce osobně, ale prý není na skladě a další jsou teprve objednané. asi je o ně velký zájem :)[/QUOTE]

ehm, teď koukám, že je tam uvedeno "Výrobce: Qtec" :!: no tak to by v tom byl čert aby to nefungovalo :yes:

pořát lepší než cokoliv od Brando ... stále jim nemohu zapomenout ten zbacaný 3in1 stylus co po prvním zasunutí do telefonu už nejde vyndat :no:
Dominique (151)|25.5.2005 18:01
proc je vubec 2.5 ?

(mozna uplne stupidni otazka :))
Barrby (30)|25.5.2005 21:19
Protože 42 :D (Možná stupidní odpověď, ale znalci vědí ;) - BTW v červnu jde Stopař... do kin už i u nás!!!)
Mireczech_ce4you (37)|28.5.2005 14:05
[QUOTE="klak"][QUOTE="Wuffi"]Proc si nekoupite redukci z AH Mobile? Ta opravdu funguje.[/QUOTE]

jestli to bylo na mě, tak já jsem v AH Mobile cca před deseti dny byl dokonce osobně, ale prý není na skladě a další jsou teprve objednané. asi je o ně velký zájem :)[/QUOTE]Takže asi takhle - tu redukci jsem si v AH Mobile objednal už před měsícem a pořád se to odkládá :( Nejdřív mi nedali vůbec vědět a když jsem jim po třech týdnech napsal, jak to vypadá, tak že pořád nejsou a blablabla...nevíte, kde se ještě dá koupit?
Wuffi (1599)|28.5.2005 17:51
[QUOTE="Mireczech"][QUOTE="klak"][QUOTE="Wuffi"]Proc si nekoupite redukci z AH Mobile? Ta opravdu funguje.[/QUOTE]

jestli to bylo na mě, tak já jsem v AH Mobile cca před deseti dny byl dokonce osobně, ale prý není na skladě a další jsou teprve objednané. asi je o ně velký zájem :)[/QUOTE]Takže asi takhle - tu redukci jsem si v AH Mobile objednal už před měsícem a pořád se to odkládá :( Nejdřív mi nedali vůbec vědět a když jsem jim po třech týdnech napsal, jak to vypadá, tak že pořád nejsou a blablabla...nevíte, kde se ještě dá koupit?[/QUOTE]

Takze asi takhle - Milan Hruska dela pro sve zakazniky maximum, takze pokud nejsou tak opravdu nejsou a nedaji se sehnat. A sorry, kdyz je nema dodavatel, to si je ma jako vycucat z prstu nebo si je zbastlit na kolene? :sarcastic:
Mireczech_ce4you (37)|28.5.2005 18:00
Vim, ze p. Hruska dela pro sve zakazniky maximum, ale uz na to celkem specham...budou prazdniny a tahat discmana uz me nebaviii :?
Wuffi (1599)|28.5.2005 18:17
Mno tak to chce jeste vydrzet, treba s tim HF co je standardne k MDAC... Urcite brzo budou...
Zdenek Malinsky (9781)|28.5.2005 18:33
Tak zkuste Konrad (nebo Conrad) nebo jiný obchod s elektrosoučástkami. Cihlu a sluchátka s sebou a vyzkoušet. Může to stát proti originálu pár peněz.
Jeden obchod býval na Sokolovské před Negréliho viaduktem (kde dle p. Wericha začíná Asie). A nebo naopak hudební nástroje, resp. potřeby pro muzikanty. Dneska tam mají i ozvučovací techniku, takže o všelijaké redukce a převodky nemusí být nouze. Třeba budete mít štěstí.
Bedřich Stejskal (57)|29.5.2005 23:28
Já jsem koupil osobně v Pelhřimově u www.palmpc.cz redukci s krátkým kabílkem za 60 Kč a to třípólovou a můj MDA Compact hraje super i na ty nejhorší sluchátka :D :D
btw:Když mi někdo volá,hudba se příjemně ztlumí,telefon zvoní a to i potom,co vytáhnu sluchátka ze zdířky jacku a i když neudělám nic a nechám zvonit telefon déle cca 30 sekund...tedy žádný položení či přijmutí hovoru pokud sám nezmáčknu zelený telefonek :oops:
boruvek_ce4you (24)|2.6.2005 13:30
Objednal jsem si redukci na AHMobile, mam to blizko, ze si ji osobne vyzvednu...Jenze pry cekaji na "celnici" a brzy budou. Ale uz je to pres tyden.


Doporucte mi kde bych sehnal redukci se 4 polama v Praze...Diky!
tyroler (20)|14.10.2005 21:02
Taky jsem si redukci zbastlil sam 3pin a po zkusenostech u tel siemens jsem zjistil ze: KOSSY funguji pri prichozim hovoru a pri zapnuti handsfree /dlouho podr. zel. tl/ funguje i mikrofon v MDAc. I v reprobednach. Co?
Ati_ce4you (100)|15.10.2005 20:14
zdarec lidičky můžete mě prosím říct jak je to s redukcí na MDAIII ? zkoušel jsem mnoho zapojení ale nejvetší úspěch byl takovej že když jsem redukci zasunul úpně tak hraje jenom jedno sluchátko a nahlas a když to povytáhnu tak hrajou obě ale potichu :evil: . už jsem ochoten i redukci koupit v obchode ale jak to tady čtu tak jsou různý redukce na MDA2 a MDA3 kdy bych sehnal pro MDA3??? :?: díky
BoArrow (7)|21.10.2005 21:44
Tak jsem koupil obyč stereo redukci Jacka z 2,5 na 3,5 za 20 Kč v Alfacomp v Ostravě (v Datartu jí mají za 59) a funguje skvěle. Zatím jsem neobjevil problém. Používám to v autě, v kazetovém přehrávači s kazetou s kabelem a 3,5 jackem. Hraje to báječně.
milan.smart (268)|16.11.2005 23:23
Ja si koupil redukci v Tescu za 100 Kč, je to sice mrte moc, ale ja nevedel ze se da sehnat i levnejc :(
Ale hraje dobre a mrte nahlas! :)

Tak y sem se chtěl zeptat, jestli jste už někdo skoušely sluchátka KOSS PORTA PRO na MDA Compact, bojám se aby nehrály příliš potichu.
Za odpovědi předem děkuji! ;)
ReD_ce4you (11)|22.3.2006 23:42
[QUOTE="Ati"]zdarec lidičky můžete mě prosím říct jak je to s redukcí na MDAIII ? zkoušel jsem mnoho zapojení ale nejvetší úspěch byl takovej že když jsem redukci zasunul úpně tak hraje jenom jedno sluchátko a nahlas a když to povytáhnu tak hrajou obě ale potichu :evil: . už jsem ochoten i redukci koupit v obchode ale jak to tady čtu tak jsou různý redukce na MDA2 a MDA3 kdy bych sehnal pro MDA3??? :?: díky[/QUOTE]

MAM ten samy problem, uz to nekdo vyresil ???
PatrikL (383)|23.3.2006 06:31
Redukcia JACK 3,5 k. - JACK 2,5 d. stereo - stojí 10 Sk
Redukcia JACK 2,5 k. - JACK 3,5 d. stereo - stojí 10 Sk
Ivo Pokorný (400)|23.3.2006 09:29
PatrkL: Problem bvude v tom ze ten 2,5 jack neni stereo, ale 4-polovy... ;)

ReD: Vyresit to muzes koupi redukce zde
milan.smart (268)|23.3.2006 09:39
Chtel bysi koupit nejakou kvalitni redukci na MDA Compact s kablikem - co mi tedy muzete doporucit? A kde (e-shop)?

btw: co to znamena za je 4polovy? A jak je to s Compactem sel by tam ten 4polovej, nebo je to zbytecne.. pls poradte.. potrebuju si tu redukci koupit co nejrychleji.

Predem diky za odpovedi.
Bedřich Stejskal (57)|23.3.2006 21:38
Jestli mě paměť neklame...tak 4-pólový je kvůli tomu,aby Ti fungovalo i případné ovládání na kabelu sluchátek(mute atd..)když budeš mít pouze 3-pólové,půjdou Ti jen sluchátka...snad nekecám bludy :D :D
EDIT: A na MDA Compact I.(měl jsem ho,i redukci-takže vím ) jde stejně jako na skoro všechna HTC zařízení typu PPC:)
Ivo Pokorný (400)|23.3.2006 22:19
NO, co jsem nekde cetl ja a potvrdilo se mi to na MPX-220 (telefon), tak 4 a 3 polovy jack ma jiny roztec j ednotlivych polu. Tedy pokud strcis 3polovy jack do 4polove diry, tak se zkratuji kotakty a hraje jen jeden kanal. Tedy presne to co napsal Ati. Stejne tak mi to na MPX blblo a po vymene za redukci 4 (2,5mm) ->3 (3,5mm) polovy jack vse vyresilo. :cool: Slo to resit 2,5mm 3polovym jackem, ale nesmel byt plne zasunut, coz stejne pri pohybu blblo.
maxtreme (248)|24.3.2006 00:02
Takhle jsem to vyřešil já..rozebral headset..a napojil tak redukci 3,5 takže mužu používat i funkční tlačítka...a napojit tam 3,5 sluchátka...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Bedřich Stejskal (57)|24.3.2006 01:33
Gratuluji,tomu říkám česká invence :D
Možno by i nějaké to schémátko k vnitřnímu uspořádání drátků pod funkčními tlačítky před a po zásahu vašeho génia??
Mám totiž asi naprosto stejné handsfree (na pohled) a toto elegantní řešení je opravdu skvělé!! ;)
maxtreme (248)|24.3.2006 01:49
Celkem jednoduchy.. je to originál headset od Varia...ovládací panel se dá lehce rozebrat..vrch a spodek je nasunutý na 2 spojené půlky..stačí použít nožík a rozděláte ho bez poškození..na výstupu budou 4 kontakty 2x + a 2x -na které jsou napojený původní sluchátka..odpájíte..připájíte redukci tak že spojíte minusy na kostru a + levý/pravý kanál toť vše.. a pak samozřejmě složit dohromady :D
milan.smart (268)|24.3.2006 18:45
A poradi mi prosim nekdo jakou bych si mel k MDAc redukci koupit? Ktera je nej? Ja mam takovou, ze kdyz s ni pootacim tak to chrci a praska.. nevite proc? A myslite ze nejaka drazsi redukce z AH Mobile to delat nebude? Orig sluchatka od MDAc mi to nedelaj.
Predem diky, cao..
Bedřich Stejskal (57)|24.3.2006 20:06
Dnes jsem koupil na Qtek S200 redukci z palmpc 4-pólovou a hraje super(nahlas,nezkresluje...) za 285,- a mám pokoj :D :D
http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/katalog.asp?jis=164200503210&fId=16174&fIds=nd5ta85a8w&fKatCis=113091#
Už to tady je na předešlých stránkách...takže mohu jen doporučit...
milan.smart (268)|26.3.2006 19:27
A nechrčí nebo nepraska to ve sluchátkách, když s ní otáčíš?

A kdo ma tu z AH Mobile - konkretne tuhle:
http://www.ahmobile.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemID=51652
nekdo tady psal ze vyrobce brando stoji za prd..

nebo nejakou jak se tady o ni diskutovalo, ze je od vyrobce HTC, tu sem ale nikde nenasel.

BTW: co tam myslejí touhle větou?
"This adapter converts the proprietary 4 conductor Pocket PC Phone Jack to a 3.5mm standard stereo headphone jack while enabling the internal microphone."
To ma v sobě nějakej mikrofon??

Diky za tip
Bedřich Stejskal (57)|26.3.2006 20:35
Nechrčí,nepraská :D .Jiné jsem ani nehledal.
Myslí se tím to,co je tam napsané:
4-pólový konektor(jack)je právě pro handsfree,protože podporuje i zabudovaný mikrofon na handsfree,zatímco 3-pólový je pouze na stereo sluchátka-handsfree ti bude fungovat jen jako sluchátka,mikrofon nebude fachat.
Napsal jsem to nějak srozumitelně?? :D :D
Surgical (2364)|26.3.2006 20:38
Proprietary 4 conductor PocketPC phone jack obsahuje krom vedeni do sluchatek i vedeni od mikrofonu. Tady o te redukci tvrdi, ze prevadi stereosignal do standartniho 3,5" jacku a soucasne umoznuje pouzivat interni mikrofon PDAcka, ktery se jinak normalne vypina zastrcenim dodavaneho headsetu s tim, ze se prepina na externi mikrofon v tom headsetu.
Quattro (28)|27.3.2006 12:10
Se sluchátky jen poslouchám MP3 a když přijde hovor vypojím sluchátka - takže neřeším 4polovy jack.
Mám tu redukci z AHmobile - ta stejně tak po 2 měsících odejde (kdyby jste viděli ty kablíky uvnitř...:? ) Dál jsem to řešil tak, že jsem si vzal kabely svoje a redukci rozložil na prvočinitele a použil jen 3,5kovou zdířku a 2,5kovýho jacka. Už to mám docela dlouho a vyzkoušel jsem už docela hodně izolací kolem kabelů na jackovi, ale nejjednodušší a nejlepší se mi zdá to natvrdo zalít silikonem z tavné pistole kterou má asi každý doma - nebo v nejbližším OBI za 99,- Kč. Potom to jde v pohodě sundat

Funguje to naprosto spolehlivě a to, že na Motorole jde jen jeden kanál je sice super, ale majitele MDAc to moc zajímat nemusí. Tohle funguje stereo.

Pokud si někdo koupí tu redukci z AHmobile je možná lepší udělat tyhle úpravy hned po zakoupení, protože po výměně těch kabelů jsem pocítil znatelnou změnu kvality zvuku => k lepšímu.

Připojuji dva obrázky:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]