Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PhoneAlarm - Uvidíte i uslyšite co vam chce říci vaš telefon - nastaveni profilu

jimmyjames_ce4you (199)|21.1.2007 13:37
Nemá někdo problém s vysokou spotřebou Varia při používání PhoneAlarm? Jak se projeví na spotřebě zapnutý Locator a přepínání profilů podle Locatoru?
PhoneAlarm jsem zkoušel už dříve a právě z tohoto důvodu jsem přešel k PocketZenPhone. S ním jsem byl spokojený,ale potřeboval jsem program pro pořítání ceny za hovory a smsky. Žádný vyhovující jsem nenašel, tak jsem tedy přešel na PhoneAlarm. Ten mi až na pár drobností vyhovuje.
Jenže mi stoupla spotřeba...Dneska mi přes noc sežral dokonce 30% baterky, což je teda dost. Bez něj mi přes noc ubylo řádově pár procent.. Používám aktuální verzi 1.58, mám zapnutý Billing a statický Scroller (zobrazen stav baterky, cena za volání a sms, volné minuty), Locator jsem měl vypnutý.
rk9 (78)|22.1.2007 13:17
Nemuze zde prosim nekdo dat navod, radu jak nastavit PA co se tyce pocitani hovoru?
Pokousel jsem se to nastavit, ale v mem pausalu se nerozlisuje na volani ve spicku a mimo ni, mam jen rozdilne ceny do domaci site a do cizi popr. pevna linka(T-Mobile)
Diky

EDIT: Jo a jeste kde se da zmenit zobrazeni e-mailove schranky (outlook nechci).
xhladi07 (525)|22.1.2007 14:03
Ad 1: Viz zde.. :)
Ad 2: Nechapu.. :(
rk9 (78)|22.1.2007 15:22
Kdyz si kliknu na ikonu email otevre se mi Outlook email, ale ja mam ve zpravach jeste jeden ucet a tento pouzivam ke stahovani posty kdyz nejsem u PC je to pop3.seznam.cz ucet.
Procital jsem si toto forum a pry to jde zmenit, ale neni napsano jak.
xhladi07 (525)|22.1.2007 16:22
Ja teda stale nerozumim asi otazce, ale outlook posila i zpravy (sms) i emaily, ne? Jinak Ti asi neporadim, nepouzivam ikonku maily v PhoneAlarmu..
Whippy (206)|22.1.2007 19:33
[QUOTE="rk9"]
EDIT: Jo a jeste kde se da zmenit zobrazeni e-mailove schranky (outlook nechci).[/QUOTE]

To by me taky zajimalo. Potreboval bych zobrazit MMS, ale vzdy mi to otevre Outlok E-mail.
Alfan (123)|22.1.2007 22:53
http://radekhulan.cz/item/phonealarm-modra-je-dobra
Super skin, díky.
Ale... mám tam scroller na Artemisu a nevidím tlačítko pro nastavení a musím přepínat režim na landscape, abych ho viděl.
Dá se to nějak odstranit nebo, jak se zbavím systémového scrolleru, když jeden už mám v Pocket Breeze?
Můžete mi někdo prosím poradit?.
díky.
Hummerman (31)|23.1.2007 16:50
Opet zdravim :)

Mel bych takovy dotaz.. MDA mam prevazne v pouzdre na opasku, ale zrovna ted, kdyz nosim zimni bundu se k nemu dostava clovek vcelku komplikovane, a kdyz cekam ze mi do ctvrt hodiny prijde nejaka SMSka radsi mi mrzne ruka a drim ho v ruce, nez bych ho dal trebas do kapsy, protoze nevim jak nastavit, aby jen zavibroval a nerozsvitil se displej. I kdyz mam zaskrtle ze "pri alarmu nezapinat podsviceni" tak pri smsce ci hovoru se stejne rozsviti a v kapse se zmackne na velkem displeji neco velmi jednoduse.. chtel bych aby jen zkratka zapipal/zavibroval ..

Da se to nejak nastavit ? Byl bych vam velice vdecny za radu :)

btw (ta ledka taky ukazuje co se ji zachce :) ted blika oranzove a pritom nemam nic neprijateho/neprecteneho a baterka je nabita)

Pekny zasnezeny vecer preji.
Mira_ce4you_oldd (192)|26.1.2007 15:06
Docela dost casu jsem investoval na vytvoreni vlastniho skinu pro PhoneAlarm.
Pro zobrazeni stavu baterie a signalu pouzivam obrazky a na ubytek tzv. Meter_Level.
Mam dva dotazy:
1.Lze pouzit soucasne graficke znazorneni ubytku baterie (signalu) i ciselne hodnoty?
2. Lze pouzit jiny Meter_Level pro signal a jiny pro baterii

Dik za radu a pripadne posouzeni grafickeho zpracovani skinu.

Mira
00194951_SkinPA_F5LX.jpg
Alfan (123)|27.1.2007 21:14
to Radek Hulan:
Radku,
mám stažený modrý skin a nemám zásadní problém, na Artemisu to funguje. Možná bych si jen třeba trošičku pozměnil názvy ikon profilů, ale to mi nevadí.
Spíš se chci zeptat proč, když stáhnu email (pop3) tak mi zčervená ikona také u MMS a je tam "nula" a přitom MMS nemám vůbec nastavené a ani je nevyužívám?
Mám koupený full 1.58.(Build 100) na doporučení v akci za 141 Kč (po přepočtu)... :))
díky za odpověď.
TheMelin (1642)|27.1.2007 21:44
Doufam, ze nevadi, ze nejsem Radek :D
Uz se to tu resilo. Je to chyba PhoneAlarmu a ne skinu. Na nejakem zarizeni to funguje korektne (treba TyTN) a na jinem ne. Treba na mem Qteku 9100, take zcervenaji MMS pri prichodu mailu. Musime pockat na novou verzi ve ktere by to mohlo byt opraveno ;)
Alfan (123)|27.1.2007 21:55
Tak to sorry, já reagoval přímo na tvůrce skinu "modrá je dobrá" a to je Radek Hulán, pokud se tedy nemýlím... ;)
Ale jinak tedy počkám, mě to nějak moc neotravuje, jen nesmí být člověk puntičkář... :D
TheMelin (1642)|28.1.2007 04:12
Nemylis, tvurce je Radek. Myslel jsem to tak, ze jestli nevadi ze odpovim, ikdyz nejsem tvurce :)
chosnov_ce4you (4)|6.2.2007 09:44
Ahoj. Omlouvám se, ale nikde jsem řešení mého problému nenašel.Mám MDA COMACT III(HTC P3300) a zlobí mě software PhoneAlarm(1.58 (build100). Vše funguje až na zvonění. Uvedu příklad: Mám kontak, Petr, a ten má přiřazeno vyzvánění Metallica.MP3 a pokud Petr volá, zvoní. Poté zavolá neznámé číslo, 732...a toto zvoní podle nastavení v PhoneAlarmu, což ej takéí v pořádku, ale když zavolá, Michal, který nemá přižazeno vyzvánění, cihla zvoní zvukem windows defaut .wav a nedá se s tím nic dělat. nide v nastavení toto není, win. def. přiřazeno nikde nemám, nejde smazat, přejmenovat...jsem nešťastný. Dá se tento soubor nějakým pográmkem odstranit, když je na FLASHce nebo nahradit souborem stejného názvu s jinou melodií, nebo prostě, kde mám nastavit, ať mi při neznámém-známém hovoru zvoní má melodie, kterou mám nastavenou v Start/Nastavení/Telefon/Vyzv.tón případně Start/Nastavení/Zvuky a upozornění/Upozornění a příchozí hovor. Moc děkuji za jakoukoliv radu...
alias75 (32)|21.2.2007 16:08
Měl bych dotaz.Před cca měsícem mě to stalo také ,ale musel jsem z jiného důvodu překopat Vario a tak jsem se nedobral řešení.

Jedná se o to že při profilu "Car" se mě vypne telefonní část.Respektive je signál na nule.I u ukazatele PhoneAlarm tak i u ikonky signálu nahoře v tom modrém poli.Mám tam obě dvě.Už netuším co mám dělat.Nastavoval jsem to totožně s profilem např. Home ,který jde na 100% ale nic.Signál stále nula resp. křížek u té ikonky v tom modrém horním poli.

Díky za nápady a rady.
Nikishek_ce4you (16)|27.3.2007 22:10
phoneAlarm nejak zlobi, udajne to bude nejakym stretem OS s nim protoze mi nejde prijem souboru, nevite nekdo jak na to???
Surgical (2364)|27.3.2007 22:18
...Jak na co?

Jaky strojek, jaky OS pripadne ROM, jaka verze PhoneAlarmu? Jake soubory neprijima???

P.S. Bez tam, nevim kam, prines to, nevim co...

urys (402)|17.5.2007 10:11
Včera vyšla nová verze 1.60

více info zde
Pimoss (53)|17.5.2007 12:59
Je upgrade z 1,58 na 1,6O verzi free ? Má smysl to upgradovat ?
urys (402)|17.5.2007 13:27
Vzhledem k tomu, že se jedná o verzi 1.xx, tak předpokládám, že upgrade je zdarma (EDIT Ano je - All products come with free support and free upgrades until the next major release. (v2.0 for phoneAlarm, v3.0 for alarmToday and buttonMax). viz http://www.pocketmax.net/smf/index.php?topic=5.0).

Má či nemá smysl upgradovat? - pokud vše funguje a nepotřebuješ nic nového, tak asi nemá, zbytek si snad domyslíš ... viz New/Fixed in v1.60: (Build 154)
Complete code rewrite to improve stability
Custom email / SMS alarms based on the sender or subject
WM 6.0 compatability!
Repeating reminder alarms (only on WM 5.0)
Repeating MMS alarms
Support for alphablending for skins (TGA images)
Improved square screen support (for Treo)
Voice Command on/off via profile
Activate Bluetooth on call / disable on disconnect
Support for Mobile Shell and WAD (only WAD v1.2.x, v1.3 is NOT supported yet)
Backlight changes on power change for devices with only one backlight setting
Location expanded to support several new methods (including WLAN and Cell Broadcast)
Goodlink email/calender repeating alarms are supported
Flexmail, Emoze, Xpress Mail and Palm Threaded SMS applications are supported for repeating alarms
Network snapshots - you can create a specific network setup, then restore this with the profile
Escalating volume for alarms
added Midi alarms for Treo 750 (only Treo 700 can not play these as repeating alarm)
phoneAlarm_User.cfg added with many extra settings for power users (see link on About screen)
Set default Email application and folder to open
New languages added including Japanese and Polish
many, many more fixes and improvements....
Pimoss (53)|17.5.2007 22:52
Tak jsem asi něco potento...Nahrál jsem si novou verzi, při nahrávání zatrhl, že je to update, zatrhl češtinu, ale program nemá skiny ani jiný jazyk. Co dělám blbě ? Skiny jsem stáhl i nové, ale nic se nezobrazuje.
Honza102 (182)|17.5.2007 23:13
Mě pomohla opětovná přeinstalace.
Pimoss (53)|18.5.2007 00:37
Jo, po druhé přeinstalaci je to o.k., jen mi to nejde ze Storage Card, jako dříve..
xhladi07 (525)|18.5.2007 10:44
Zdravim!
At sem hledal, nenasel sem moznost nastavit jine pipani dorucence. Lze to??
TheMelin (1642)|18.5.2007 11:08
Tuto verzi jeste nemam nainstalovanou, ale pocitam, ze to nepujde. Vetsinou softy tohoto typu berou dorecenku jako SMS, takze je i pro ni stejny zvuk.
TheMelin (1642)|18.5.2007 23:58
Tak jsem si dal do PA skin One2Touch a nejak mam skin otocenej, nez je na obrazku, nevite jak ho otocit zpet?

orig.


a muj

00215210_Screen002_K74v.jpg
urys (402)|19.5.2007 11:27
co když ho dáš jako první today plugin?
TheMelin (1642)|19.5.2007 11:45
to je porad stejne natocenej, akorat je nahore. Zkousel jsem i editovat soubor toho skinu, ale orientaci jsem tikde nenasel.
urys (402)|19.5.2007 12:21
Teď jsem na to koukal, to ani jí nemůže, neb to pozadí je v tom skinu jen to s dolním zaoblením a s uspořádáním jak ukazuješ na svém screenu. Takže na těch stránkách je na ten skin "klamavá reklama" ;)

EDIT:
zkus tenhle http://www.pocketmax.net/pal_Skin/1Touch.ARM.CAB
Honza102 (182)|1.6.2007 09:03
Nová verze 1.60.2

Vyřešeno několik problémů, včetně nadměrného vybíjení baterie.
tody_ce4you (11)|9.6.2007 04:56
funguje nekomu prepinani profilu podle Location? myslim podle GSM. treba aby vedel rozlisit jestli jsu v lokaci moji prace nebo v lokaci meho bydliste na zaklade GSM. zatim mi to vsude v brne ukazuje jenom CellID: S:2050-2050.
zda sa mi vysoce nepravdepodobne aby ked som presiel niekolko kilometrov v meste, som mal stale CellID rovnake. chapem ze v otvorenej krajine to tak byt moze. ale v brne sa mi to nezda.

Dik za vase skusenosti. Inak to vypada ze by to mohol byt zaujimavy soft :yes:
count (30)|9.6.2007 19:33
a jakou máš verzi? protože tohle mi to taky kdysi dělalo, ale u nějaký starší verze.
tody_ce4you (11)|9.6.2007 22:23
verze 1.60.2, coz je pokud vim posledni. nemuze to treba byt operatorem?
Laca (154)|11.6.2007 13:55
[QUOTE="tody"]funguje nekomu prepinani profilu podle Location? myslim podle GSM. treba aby vedel rozlisit jestli jsu v lokaci moji prace nebo v lokaci meho bydliste na zaklade GSM. zatim mi to vsude v brne ukazuje jenom CellID: S:2050-2050. ... [/QUOTE]
Prepinani mi funguje. Je potreba pocitat s tim, ze prepnuti se nedeje automaticky po vstupu do zony jineho vysilace, ale a) pokud SW provede kontrolu a b) telefon provede kontrolu. Telefon si checkne location pri hovoru, pripojeni do GPRS nebo SMS. Pripadne v intervalu tusim 30 minut provede Location update - proste se siti ohlasi kde je a tim si zaktualizuje seznam BTS. Kdyz treba prijedu domu (na strese mam BTS), trva i 15 minut nez MDA prepne profil.
Kontrolu softem je mozne vynutit, verze 1.60.x to uz podporuji v menu.

Snad to bylo srozumitelne. :)
tody_ce4you (11)|11.6.2007 22:18
jo ja to vsechno chapu. ale problem mam v tom, ze nech som kdekolvek tak je CellID stale rovnake. to ze mi to zbera informacie vidim, jenom jsou porad stejne :evil: CellID: "S: 2050-2050"
a to at jsu kdekoliv v brne.
MilanSu (823)|5.7.2007 02:00
PA a HGS6 min - mel jsem nejaky cas svoje PDA v servisu a nejak jsem ztratil prehled. Pouzivam skin HGS6_min. Porad nemohu prijit na to co znamena }k cemu je dobry] tlacitko mezi BT a WIFI }sviti mi furt cervene
Milis (129)|15.8.2007 14:43
Asi ve 3/4 diskuze se někdo ptal, jak nastavit počítání ceny hovorného pro různé sítě. Ono to funguje, jen nestačí nastavit jen např. 800 , ale 420800 .

Můj dotaz je pak ten, když si nastavím právě číslo 800 a dám k němu cenu 0, po zavolání mi to odečítá z volných minut. Dá se nastavit, aby při nulové ceně neodečítal volné minuty? Je to snad jediný objevený nedostatek nejnovější verze.
Milis (129)|21.8.2007 19:30
A další věc k tomuto, pokud si nastavím ve specials na určité předvolby jinou cenu, tak to sice počítá správnou cenu, ale počítá ji to natvrdo, Tzn, že předvolby které jsou ve specials nastavené se neodečítají z volných minut, nýbrž rovnou jako placené.
Zná někdo řešení, nebo zbývá kontaktovat pouze autora...?
okno (115)|25.9.2007 02:12
funguje vam prosim nekomu na nove verzi ruzna zvoneni pro sms podle odesilatele?
Uvadeji to jako novinku, ale nejak mi tonefunguje, stlae mam standartni zvuk.

A nebo nejaky jiny SW?
spamoid (83)|22.10.2007 21:12
Zdravim,
chtel jsem se zeptat, jestli vam funguje nastaveni zvoneni jako vibrace a zvysujici se hlasitost. Na mem TyTnII to funguje tak, ze se prehraje zvoneni, pak to zacne vybrovat a pak se zacne hrat melodie o neco vice nahlas... Moje predstava byla, ze to bude vibrovat a postupne zvysovat hlasitost zvoneni... Je to mozne, nebo je to jen sen? :-)
Diky moc za info
Milis (129)|5.11.2007 14:51
2spam: buď to co říkáš, nebo vibrovat a pak zvonit.

2all: jako jednu z feature uvádějí Custom Email / SMS alarms based on text or sender

Chápu to jako přiřazení různých zvonění k různým SMS/typům SMS?

Pokud ano, nemohu se dopátrat, jak na to, pokud ne, takco to přesně znamená?
jirson_ce4you (27)|23.11.2007 22:41
nějak mi nefunguje oznámení MMS, jen pípne a zobrazí okno nová mms ale vyzvánění nic a dál mě rozčiluje že nejde přiřadit jiný ton pro budíček a jiný pro připomínky oboje bere jako reminders, takže pokud chci aby to na mě řvalo abych na něco nezapomněl rozhodně se tim řevem nechci ráno budit. Zkoušel jsem nastavovat vše a proste mi to nefunguje...
mam asus p525 WM5 a verzi 1.60.2(160)
Alfan (123)|20.12.2007 15:57
Dneska jsem dostal info o verzi 1.64
1.64
Netestoval jste ji někdo?
Surgical (2364)|20.12.2007 17:37
Funguje, než zásadně nové funkcionality vidím spíše zrychlení odezvy.
Používám dnes skorem archaický MediaPhone skin, který mi ale pořád nejvíce vyhovuje....
Surgical (2364)|20.12.2007 17:39
Viz
MilanSu (823)|26.1.2008 00:44
Pouzivam PhoneAlarm verze 1.64 se skinem HGS6min na MDA Compact III. Vyhovuje mi, ale v poslední době (mám dojem že dříve na MDA Vario to bylo OK) se mi stává, že pokud použiji pro připojení ke GPRS tlačítko na skinu, zapne se datové spojení, "čudlík" zčervená, ale už to nejde vypnout (myslím tím skinem) musím normálně přes horní lištu a i když to tímto způsobem vypnu, tlačítko zůstane pořád červené (až do dalšího softresetu). Podle mého by ty tlačítka měly fungovat jako přepínače zapnu/vypnu, alespoň na Bluetooth to tak je. Nevím jestli je to možné tím, že MDA Compact III nemá Wifi, ale to by na to snad nemělo mít vliv.
Nevíte někdo, jestli to jde někde v nastavení nastavit, upravit nebo něco. Díky za rady
MilanSu (823)|26.1.2008 00:45
Zapomněl jsem vložit screenshot
00260544_Capture_Q5qF.jpg
MilanSu (823)|26.1.2008 01:38
Zkousel jsem schvalne i jiny skin, ale je to obdobne, takze bud mam neco nekde blbe nastaveno, nebo je to v programu a musim se s tim smirit
sinco_ce4you (229)|28.1.2008 13:12
Neni tady nekdo s Vodou. Mam tarif, ted nevim jak se jmenuje :)) s 50 volnyma minutama. Chtel bych nastavit tarif aby topocitalo spravne na prachy. Program pocesteny je ale ne komplet. A tak ttimto prosim dobrou dusi o info kam a co napsat. Dekuji
Alfan (123)|5.2.2008 18:49
Nová verze 1.65.1 tady
Ale zatím jsem netestoval ani neinstaloval.