Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PhoneAlarm - Uvidíte i uslyšite co vam chce říci vaš telefon - nastaveni profilu

docc1 (101)|29.4.2005 14:43
zdravim. eh tenhle program vypada vyborne, ale je jen placenej? neni nejaka freeware verze? :(
Crusader_ce4you (624)|29.4.2005 15:15
Bohužel není.
docc1 (101)|29.4.2005 15:41
I tak dekuji za info Crusadere!
kdyz jsem to tady ale tak procital, jak se na tim vsichni rozplyvaj,
asi sosnu tu trial, zkusim, a asi do toho pujdu.... :yes:
Miloš Strouhal (3997)|2.5.2005 21:32
Kvůli bugu v nastavení profilů jsem tento program nakonec odinstaloval, jelikož mne unavovalo při každém soft-resetu přepínat profil. Vždy se vracel na první profil v pořadí, a sice na "home". Můžete sem někdo z uživatelů tohoto jinak fajn prográmku napsat až se objeví verze jež bude mít tento bug odstraněn? Až to budou mít vychytané, rád se k používání Phone Alarmu vrátím.. Díky
Šeba_oldd (1184)|5.5.2005 13:40
Mame zde dalsi beta verzi1.13.5
ciselko (68)|5.5.2005 17:59
nevie tu niekto uploadnut tu betu ako cab?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.5.2005 18:29
[QUOTE="ciselko"]nevie tu niekto uploadnut tu betu ako cab?[/QUOTE]
Nejnovější betu najdeš jako *.exe nebo CAB vždy TADY v levém modrém sloupci...
yasmeene2 (794)|5.5.2005 19:49
Tak narozdíl od minulé 1.3 mi tato opět neukazuje signál.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.5.2005 22:50
[QUOTE="yasmeene2"]Tak narozdíl od minulé 1.3 mi tato opět neukazuje signál.[/QUOTE]
U mne je to OK, vypni na horní liště radio a po té opět zapni (poradil Crusader ;) ), měření signálu se tak u mne nahodilo...
Miloš Strouhal (3997)|5.5.2005 23:06
A co profily po soft resetu? Stále to skáče do profilu "home"?..:sarcastic:
yasmeene2 (794)|6.5.2005 00:31
[QUOTE="xp"]A co profily po soft resetu? Stále to skáče do profilu "home"?..:sarcastic: [/QUOTE]

Bohužel ano. Skusím jim napsat..
Crusader_ce4you (624)|6.5.2005 07:25
To už jsem v jejich fóru psal a nebyl jsem sám. Myslím, že na to developer odpovídal, že finální verze 1.13 by si už měla po SR pamatovat profil, který byl aktuální před SR.
yasmeene2 (794)|6.5.2005 16:59
Tak jestli někdo chce přikládám kompaktní verzi Crusaderova transparentního skinu, chybí v něm spuštění bluetoothu - stejně je dole na today a blikající alarm, který mě při pohledu na today znervózňoval :D , jestli bude zájem můžu tam dodělat ikonku konfigurace - tu ale taky nepoužívám.

EDIT: 0.2 Opraveno tlačítko mute
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.5.2005 14:23
ZDE sosejte novou verzi phoneAlarm 1.13 ...
Info pro XP: Už to funguje! Po soft resetu naběhne program v profilu, který byl před SR :D
Miloš Strouhal (3997)|9.5.2005 14:47
:) Díky! Jdu na to.
Kato_ce4you (970)|10.5.2005 14:07
Tak jsem si ho nainstaloval a hned bych mel dva dotazy/problemy - nejde mi ted spustit PocketMusic - teda aspustit jde, ale jakmile dam play, tak 2s a program spadne :-/ a dotaz cislo 2 - po nainstalovani tam byla sila signalu - vcera vecer mi ale ten ukazatel prestal fungovat - tj. stale ukazuje signal 0.
Stalo se tohle nekomu z vas/nevite, co s tim?

Btw. tenhle programek "ma za ucel" nahradit i Pocket ZenPhone, ze?! (prece jenom v necem je ale lepsi PZP a v necem PA - kdyby se to tak dalo zkombinovat (a ne aby se ten soft naopak navzajem hadal :-/)
Crusader_ce4you (624)|10.5.2005 15:34
Tak pokud tam máš nahrané i PA i PZP, tak je zákonitě jasné, že ti bude blbnout celé MDA, protože oba programy pracují s profilama, takže oba programy se snaží vnutit systému to své nastavení. Prostě musíš použít buď jeden nebo druhý program.
Kato_ce4you (970)|10.5.2005 15:40
[QUOTE="Crusader"]Tak pokud tam máš nahrané i PA i PZP, tak je zákonitě jasné, že ti bude blbnout celé MDA, protože oba programy pracují s profilama, takže oba programy se snaží vnutit systému to své nastavení. Prostě musíš použít buď jeden nebo druhý program.[/QUOTE]
PZP jsem samozrejme odinstaloval.. (btw. nefunkcnost PocketMusic je pro me docela dost zasadni :? )
Miloš Strouhal (3997)|10.5.2005 21:53
Tak už mi s tímhle softwarem dochází trpělivost! :mad: Odpoledne jsem celého Compacta čerstvě přeinstaloval, nainstaloval PhoneAlarm, vše nastavil a teď jsem zjistil, že mi při jakémkoliv profilu a při jakémkoliv nastavení při příchozí sms Compact pouze vibruje! Ať nastavím v PhoneAlarmu přímo vyzváněcí zvuk, nebo ponechám volbu "system", a v systému mam nastavený příslušný zvuk, neozve se při příchozí sms žádný zvuk. Pouze vibrace, pokud je zaškrtnu též. :evil:
Šeba_oldd (1184)|10.5.2005 22:36
Tak ja se take pochlubim.:mad: Myslel jsem ze MDA compact nevi co je to HR vcera jsem nainstaloval novou verzi tohoto zazraku a jeste obnovil Breze contact. Po hodine a pri telefonovani prisllo dlouhe nacitani dat zaseknuty telefon a nasledne známé cink.Rikam si nic se nedeje mam zalohu. A k memu udivu byla komplet smazana i karta ktera je ovsem i nadale funkcni.Tak tomu vubec nerozumim a kdyby to sem napsal nekdo jiny nez ja tak bych mu neveril.:D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.5.2005 23:01
[QUOTE="xp"]... teď jsem zjistil, že mi při jakémkoliv profilu a při jakémkoliv nastavení při příchozí sms Compact pouze vibruje! Ať nastavím v PhoneAlarmu přímo vyzváněcí zvuk, nebo ponechám volbu "system", a v systému mam nastavený příslušný zvuk, neozve se při příchozí sms žádný zvuk. Pouze vibrace, pokud je zaškrtnu též. :evil: [/QUOTE]
Hmm, na mém MDA2 to funguje OK, zvuk převzatý ze systému, zvuk nastavený v phoneAlarmu, se zapnutou vibrací... já u tebe předpokládám, že v nastavení telefonu u zvuků oznámení máš vypnuté zatržítko vibrace...
Miloš Strouhal (3997)|10.5.2005 23:13
Mam to zaškrtnuté..:?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.5.2005 23:23
No jo, nastavení v telefonu je primérní, vypni zatržítko vibrace oznámení SMS v telefonu a v phoneAlarmu vypni vibrace a otestuj, jaký zvuk budeš mít u nastavení systém a u nastavení zvuku phoneAlarmu...
Miloš Strouhal (3997)|10.5.2005 23:56
Udelal jsem to,a je to hluchý. Dnes jsem si sám sobě poslal cca 30 sms se všemožným nastavením jak systému tak PhoneAlarmu. A nic. Jdu ten paskvil odinstalovat, a počkám si na nějakou verzi 2.50 či vyšší. Ta už by mohla snad i fungovat bez nějakých bugů v tom, a nebo v tom směru..:?
yasmeene2 (794)|11.5.2005 00:12
XP: To asi nebude bug, když se to děje jen tobě.


Nevíte někdo co znamená v nastavení alarms ono repeat "1x" every "1 mun" rpt. 5x?? To znamená že mi to jednou upozorní pětkrát do minuty? Hlavně to první "1x"

Jinak nová verze 1.3.02
Miloš Strouhal (3997)|11.5.2005 00:43
[QUOTE="yasmeene2"]XP: To asi nebude bug, když se to děje jen tobě.[/QUOTE]Aha, a ty jsi dnes večer mluvil se všemi majiteli MDA Compact s nainstalovaným PhoneAlarmem ver. 1.3 a originální T-mobile ROM, a plnou SS lokalizací, že jsi si už v tuto chvíli svým tvrzením tak jistý?..:O Jak jsi to stihnul,?.. :)
stoupa88 (97)|11.5.2005 01:46
ja ho pouzuvam asi tyden a zatim zadny problem.... vse dela zatim jak ma :-)
yasmeene2 (794)|11.5.2005 15:52
[QUOTE="xp"]]Aha, a ty jsi dnes večer mluvil se všemi majiteli MDA Compact s nainstalovaným PhoneAlarmem ver. 1.3 a originální T-mobile ROM, a plnou SS lokalizací, že jsi si už v tuto chvíli svým tvrzením tak jistý?..:O Jak jsi to stihnul,?.. :) [/QUOTE]

No a ty si s nima mluvil, že si si tak jistý, že to je bug? A pokud to nejde kvuli lokalizaci tak je to bug v ní a ne v PA, ne?

Navíc vývoj tohoto software poměrně sleduju, a na fóru nic o takovémto bugu nenajdeš.

Ještě opravím Jarouše - to co máš nastaveno u smsek jako defaultní (tzn vibrace..) tak nemá žádnou prioritu, protože jakmile v PA změníš profil tak ten nastaví co sis v PA navolil. Tzn když zatrhneš v profilu diodu a vibrace v defaultnim nastavení se taky zathne dioda a vibrace.

Jinak XP nemusíš si posílat třicet esemesek stačí si nastavit stejné hodnoty na missed call a stačí když se budeš prozvánět. :yes:

Nebo snad ten zvuk funguje u zmeškaného volání a u esemesek ne?


Jo a být tebou tak nazvání nějakého softwaru paskvilem bych raději uvážil

:D
Miloš Strouhal (3997)|11.5.2005 16:36
[QUOTE="yasmeene2"]
No a ty si s nima mluvil, že si si tak jistý, že to je bug? [/QUOTE]Ty jsi někde zaregistroval mé prohlášení o tom, že jsem na 100% objevil nějaký bug? A kde?..:O Teda krom tech naprosto hloupe se vracejicich profilu, jez jsou v nove verzi diky bohu jiz opraveny..
[QUOTE="yasmeene2"]Navíc vývoj tohoto software poměrně sleduju, a na fóru nic o takovémto bugu nenajdeš.[/QUOTE]Aha, a když jsem před pár dny jako první upozornil na profil jež se po každém soft resetu vrací do nastavení home, a že kvůli tomuto bugu zatím program opět odinstalovávám, na stránkách phone alarmu již byl v te dobe neduh uveden?.. :O Že jsem si nevšiml..
[QUOTE="yasmeene2"]Jinak XP nemusíš si posílat třicet esemesek stačí si nastavit stejné hodnoty na missed call a stačí když se budeš prozvánět. :yes:[/QUOTE]Aha, tos měl na mysli, že ze svého telefonu mam volat na svuj telefon?.. Nevim jak tobe, ale me to zmeskaný hovor rozhodne nezpůsobuje, asi máš nějaký mnohem lepší telefon než já..;)
[QUOTE="yasmeene2"]
Jo a být tebou tak nazvání nějakého softwaru paskvilem bych raději uvážil
:D [/QUOTE]A proč? Máš s tím ty osobně nějaký problém?.. Pokud strávím několik hodin instalací, testováním, a naslednou přeinstalací systému kvůli jedné z části nefunkční utilitce, myslím že mam právo použít i horších slov.. :(

Pokud jde o to zda je to vina lokalizace, či verze ROM, či se to nějak hádá s jakýmkoliv jiným programem nainstalovaným v mém Compactu, tak netuším. Může to tak být, a nemusí. Já na rozdíl od tebe si příčinou souvislost uvědomuji, a čekám na zkušenosti ostatních uživatelů jež mají program nainstalovaný v totožném zařízení s totožnou ROM a totožnou lokalizací. Až se tu někdo takový objeví, a ne jen ty (majitel MDA II, vzhledem k rozdílnosti systému v MDAc a MDA II si dovolím podotknout, ze tve pozitivni zkusenosti s PA mne az tak nezajimaji, jelikoz co muze behat bez problému u tebe, nemusi behat u mne ze.. viz Zen Phone, DKToday, BatMemTime atd..), a uvede, že mu ten program za stejných podmínek jako mam v zařízení já zcela bez problémů funguje, začnu hledat chybu jinde nez ve phone alarmu. Jelikoz mne ale jiz neustale problemy a ztrata casu s timto programkem unavují, odinstaloval jsem jej, a budu opet cekat na jeho finálnejsi verzi..
freewall_ce4you (476)|12.5.2005 14:34
Tak jsem myslel, ze jsem objevil Ameriku, bezim sem..... a tady je uz asi 9 stranek :O .
Mam to v Compactu, nenasel jsem problem a jsem z tohohle softu nadsen. Jen snad, ze u skinu Joel (ktery je asi best) nevidim ikonku na tapnuti volnych minut, ale u úausalu je to stejne jedno.
Vrele doporucuji za ty USD se to vyplati - aspon mne tu radost vyvazil.
Pokousel se uz nekdo o cestinu ?
yasmeene2 (794)|15.5.2005 14:23
Crusader_ce4you (624)|17.5.2005 09:31
Pro priznivce skinu a hlavne prostoru na Today obrazovce zde jsou upravene tri skiny (dva transparentni) tak, aby zabirali mensi misto na TODAY. Ty dva transparentni jsou modifikovane me predchozi Transparent_white a Transparent_black.
sorX (120)|30.5.2005 20:14
Proc mi nezvoni SMS podle nastaveni ve PhoneAlarmu? V profilu mam nastaveny nejaky zvuk ale prichozi SMS zvuci porad standartne windowsacky. :?:
EDIT: Tak uz je to ok, ocividne musi byt zapnuty alarm pro SMS.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.6.2005 14:58
Od včerejška je k dispozici další beta (2) verze, autor vyzval překladatele ke kontaktu, kdo se toho ujme za nás???
Crusader_ce4you (624)|2.6.2005 17:43
Uz se stalo Jarousi :)) Po domluve s Brucem, autorem PA jsme vytvorili jakousi prvni prelozenou verzi. Jelikoz se ale korektne nezobrazovala diakritika, prozatim, do vyreseni jsme provedli preklad bez ni. Bruce mezitim do programu pridal dalsi funkce, ktere tim padem jeste prelozeny nejsou a je tam stale par chybicek. Kazdopadne prelozena verze je zde, kdo chce, muze stahovat. Kazde pripominky a namety jsou vitane.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.6.2005 18:33
No, já to tušil podle toho, jak často se nick křižáka vyskytuje na fóru phoneAlarmu, díky za překlad, jdu nainstalovat a otestovat :yes:

EDIT: Na první pohled i bez diakritiky dobré, jen pokud je český překlad dvouřádkový, tak je to ořezané a není to vidět, starý známý problém dlouhých českých překladů do místa krátkého anglického znění...
Crusader_ce4you (624)|2.6.2005 19:08
[QUOTE="Jarouš"]
EDIT: Na první pohled i bez diakritiky dobré, jen pokud je český překlad dvouřádkový, tak je to ořezané a není to vidět, starý známý problém dlouhých českých překladů do místa krátkého anglického znění...[/QUOTE]

Jojo, to se jeste bude muset vypilovat, bohuzel nektery preklad asi nepujde udelat kratsi, nebot by potom nedaval smysl.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|13.6.2005 09:18
Je uvolněna beta 4 ZDE phoneAlarm 1.20, má o něco vylepšenou češtinu, ale má i malou chybu (možná novinku??), tzn. při volbě profilu ikonou mají ikony černý podkladový pruh, nic dramatického....
Crusader_ce4you (624)|13.6.2005 09:45
Pozor, cestina je chybne. Psal jsem autorovi programu, aby to prepracoval. Nejak chybne priradil slova a treba v profilech, kde se nastavuje automaticke prepinani profilu je to absolutni mismas.
Crusader_ce4you (624)|13.6.2005 12:59
Tak na webu je jiz uvedena opravena verze. Bohuzel tam Bruce pridal zase nejake nove ficury a neposlal mi zdroj k prekladu, takze cestina neni stale kompletni.
sorX (120)|20.6.2005 18:04
Tak by me zajimalo jestli nekdo prisel na to, aby kdyz prohlizim zameskane hovory a ukoncim to se mi neukazal PHONE a ja ho musel po kazdy zavirat.:sarcastic:
plecja (3)|28.6.2005 12:59
Mně na MDA II s W2003SE funguje jednoduchý trik - červené tlačítko pro zavěšení zavře seznam hovorů rovnou.
Crusader_ce4you (624)|1.7.2005 08:55
Na webu je ke stažení nejnovější verze 1.22. Zdá se býti celkem spolehlivá a stabilní.
sorX (120)|1.7.2005 17:57
Tak verze 1.22 s mym MDAc (ROM: 1.12) funguje o hodne lepe nez predchozi beta. Jiz funguje nezobrazovani bubliny o odeslani SMS a fungujou i permanentni dorucenky. Jinak celkovy pocit mam vice nez dobry...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|10.7.2005 12:18
Po nainstalování verze 1.22 mám problém v profilu AUTO, kde mám nastavené zapnutí BT u GPS a u HF a dále mám zapnutý start SmartMaps. BT se ale nezapne, musím ho zapnout předem na Today nebo ve skinu phoneAlarmu (pokud tedy příslušný skin tuto fci obsahuje). Pohrabal jsem se v archivu beta verzí phoneAlarmu a zjistil jsem, že bezchybné zapnutí obou BT zařízení je funkční u verze 1.20 beta5, u vyšších to již nefunguje. Jak jste na tom vy? Na čem to provozuju, to mám v podpisu.... Zatím jsem se proto vráti k beta5 :D
hybo (3107)|10.7.2005 12:36
no, ja jsem ho zkousel prave vcera, zatim uzivam ZenPhone a chtel jsem neco vice komplexni a hlavne neco, co pocita telefonicke hovory, ale PA, zda se, neni vhodne reseni, nenasel jsem moznost ani v posledni verzi, aby bylo mozne menit ceny dle predvolby :-(
bubo_ce4you (151)|13.7.2005 11:49
Zdravím,

rád bych se zeptal, jakou máte zkušenost s přepínáním profilů?

Zatím se mi zdá, že nejde kombinovat změny profilů definované "natvrdo" časem v PA a změny definované kalendářem. Zkoušel jsem dokonce změny podle čísla BTS buňky, přes kterou jsem připojený doma, ale taky jsem to nějak moc nerozchodil...

A tyky mi chybí, že nejde - nebo jsem si toho aspoň nevšiml - definovat ukončení určitého profilu přímo (nikoliv začátkem jiného v jiný čas).

Chtěl jsem definovat jako profil doma situaci, kdy jsem na domácích BTS buňkách, a navíc dát vždy od 23-06 profil noc, aby se to z něj vracelo na předchozí profil (tedy doma či jiný, co tam bude)...

Nebo dělám něco špatně?

Zdenek
PLoK (26)|22.7.2005 18:30
No... vyskusal som to nainstalovat (poslednu verziu). Ale nakoniec som sa toho velmi rychlo musel zbavit, lebo mi MDAc davalo do flight modu a wisbar prestal uplne reagovat, tj. okrem SR som toho vela nemohol robit. Mam povodny T-Mobile ROM... mozno to skusim po upgrade ROMu.
bubo_ce4you (151)|30.7.2005 22:54
Musím říci, že jsem se ho zatím taky zbavil a zkusím zase až nějakou novější verzi. Poslední důvod byl ten, že po jeho odstranění mi přestalo "mrznout" tlačítko OK, které při jeho použití občas vůbec na nic nereagovalo :(

Zdenek
Pavlik88 (13)|8.8.2005 12:53
Ahoj,
testuji ted Phone alarm. verze 1.22 mám MDA Compact ROM1.12
už jsem vyřešil snad;) nastavení mojí oblíbené melodie (chtělo to dát po změně SR)
EDIT:

beru zpět. měl jsem ten .wav v divném formátu. nyní už to mám v PCM a jde to

potřeboval bych radu, jak nastavit custom zvuk pro SMS.
dík Pavelnull