Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hledam betatestery pro novou hru na PocketPC

NokFrt (49)|9.3.2005 18:08
[QUOTE="CommanderZ"]-virtualni touchpad, jako je to treba v gfDoomu - lod bys stylusem nehonil po cely obrazovce, ale jen bys jezdil stylusem ve ctverecku. a lod by letela smerem, kterym jedes. samozrejme by mel jit vypnout

pokud to povazujete za blbej napad, nezlobte se prosim na me:oops: [/QUOTE]

Ten virtuální touchpad je dobrej nápad, ale místo tahání stylusu po obrazovce bych to možná raději udělal následovně:



Zobrazovalo by se 8 zón, který by reprezentovali 8 směrů pohybu. Stačílo by akorát držet stylus v dáné zóně. Takhle by se mohli zobrazovat i ostatní tlačítka pro střelbu, štít, bomby i pauzu.

Dotaz: Myslíte, že má cenu dělat kombinované ovládání stylus + klávesnice, nebo to udělat pouze buď na klávesnici nebo pouze na virtuálním touchpadu? Natavovalo by se to v menu jako typ ovládání 1. keyboard, 2. virtual touchpad
CommanderZ (1798)|9.3.2005 19:51
super. rozhodne bude potreba ta automaticka strelba. ale myslim ze by mela byt moznost pustit strba stit tlacitkem. no co, vyzkousej to

EDIT:hele, a nechces treba stit udelat pomoci gestures - dejme tomu tah odspoda az nahoru toho touchpadu by byl stit a opacne bomba? a horizontalne dejme tomu aktivace a deaktivace strelby...:cool:
L4m3r (68)|9.3.2005 20:26
souhlasim s CommanderZ, ale ja si myslim ze by bylo dobry aby se primo pri hrani mohlo kombinovat ovladani stylusem a tlacitkama (proste jak se bude uzivateli chtit).
CommanderZ (1798)|9.3.2005 22:21
Dalsi drobnosti:
1) co takhle nultej zivot? Vzdyt bejva docela obvyklej.
2) chtelo by to neco, co upozornuje ze konci stit, ja ho pouzivam v minovym poli, a vzdycky mi skonci na mine:evil:

Nejak se mi vzchopilo pedeacko, to divny cisilko se ted drzi vetsinou na trech:)

Jak se meni optiznost? Me se to jednou nejak povedlo prehodit na hard a zpatky uz jsem to nedostal:(

Da se vubec postavit to E X T R A? ME vzdycky 2-3 pismenka chybej?

Padaj tady z potvor ty upgrady strelby, co jsou v helpu? S poradnym rozkropem by hned bylo veseleji:D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.3.2005 08:53
[QUOTE="CommanderZ"]
Da se vubec postavit to E X T R A? ME vzdycky 2-3 pismenka chybej?
Padaj tady z potvor ty upgrady strelby, co jsou v helpu?
[/QUOTE]

Mě i několikrát mi spadl nový život a znásobení střel. Musíš hrát vícekrát.

V OSTRÉ verzi se budou moci nakupovat zbraně a atd. za penízky, které si v jednotlivých LEVEL sebereš ze zabitých potvor.
[QUOTE="CommanderZ"]
S poradnym rozkropem by hned bylo veseleji.
[/QUOTE]
To Ti věřím, ale dá se uhrát celej 1 LEVEL i bez tohoto všeho. Musíš prostě více trénovat. :)
L4m3r (68)|10.3.2005 13:25
jj uz se mi to taky povedlo :-)
CommanderZ (1798)|10.3.2005 14:17
Jak jsem jiz psal, nemuzu si dovolit ovladani i s letanim dopredu/dozadu -> takovy to minovy pole, kde litaj do stran (ty miny) -> GAME OVER

snad to jednou bude lepsi:D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|13.3.2005 18:21
1. LEVEL ( DEMO ) dohrán do konce bez ztráty života.

Ještě bych navrhoval, aby štít ( neviditelnost ) byla na 3 zásahy.

V současné době je vlastně jen na 2 zásahy.
Jeden náraz vydržím a při druhém je konečná. Takže vlastně nemá smysl tam zobrazovat plnost štítu v tomto zobrazení, protože buď ten štíť ještě mám, nebo nemám.
Pokud by to bylo na 3 zásahy, tak už by to mělo smysl takto zobrazovat. ;)
NokFrt (49)|13.3.2005 19:29
[QUOTE="JirkaP."]1. LEVEL ( DEMO ) dohrán do konce bez ztráty života.

Ještě bych navrhoval, aby štít ( neviditelnost ) byla na 3 zásahy.

V současné době je vlastně jen na 2 zásahy.
Jeden náraz vydržím a při druhém je konečná. Takže vlastně nemá smysl tam zobrazovat plnost štítu v tomto zobrazení, protože buď ten štíť ještě mám, nebo nemám.
Pokud by to bylo na 3 zásahy, tak už by to mělo smysl takto zobrazovat. ;) [/QUOTE]

Jsou celkem 4 typy štíitů. Začínáš na tomhle nejhoršim, v shopu si ho pak můžeš postupně vylepšovat.

Jinak stav nové verze je následující:
- přidal jsem AUTOFIRE
- přidal jsem ovládání stylusem (virtuální touchpad byl téměř nepoužitelnej, tak jsem to udělal tak, že raketu ovládáš pohybem stylusu po screenu)
- našel jsem chybu kvůli které to občas spadlo (jednalo se o chybu při výbírání bonusu, který měl vypadnout ze zničeného nepřítele)
- změnil jsem zpracování kláves, takže nyní lze ovládání přiřadit jakoukoliv existující klávesu (funguje i externí klávesnice)
- přidal jsem zvukové efekty
- upravil jsem ovládání menu (už není nutné použít kontextové příkazy)
- opravil jsem nastavení hlasitosti po startu hry
- opravil jsem zaseknutí raketky v nakloněném stavu (nevím jestli se to někomu podařilo, ale šlo raketku jakoby zaseknout nakloněnou)

Rád bych ještě přidal novej level (alespoň část) a doladil zvukové efekty, takže myslím, že novou testovací verzi bych mohl rozeslat v úterý.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 14:58
Nová verze již stažena a testuji. ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 15:33
První poznatky z druhé verze 0.02 :

- v nastavení obtížnosti si nepamatuje "DIFFICULTY" . Při novém spuštění hry je tam vždy NORMAL. Ale to není zas tak nutné.

- ale jsou prohozená nastavení pro BOMBY a ŠTÍT !! ( BOMB a CLOACK ). Při výběru tlačítka v nastavení na BOMBY se mi při hře aktivuje Štít a obráceně. A to už chyba je !

- při automatické střelbě se hra ani jednou nezasekla. Pokud dám však ruční střelbu, tak přesně jako v předcházející verzi, se mi po chvilce (pokud lítám sem a tam a přitom střílím ) spustí "kalibrace displeje". Sjistit při jakém stisku se mi však nedaří.
Taktéž se při ruční střelbě občas stane, že najednou nelze , tak na 3 až 4 sekundy střílet. ( většinou po sebrání bonusu, ale ani to není podmínkou ). Při AUTOFIRE bez problémů.

Ale kdo jednou zkusí "AUTOFIRE", nebude chtít už jinak. Takže jestli to dělá pouze na MDA2/DATAPHONE2, a při ruční střelbě, tak bych to zas tak moc neřešil a v nějakém INFO na to upozornil.

Jinak mi připadá, že vypadává o dost více Bonusů, což je samozřejmě příjemné. Grafice a hudbě není co vytknout, alespoň z mého pohledu.

Už se těším na nakupování, a lepší zbraně.

Jinak hra se mi nespadla ( neukončila ) za ty dvě hodiny ani jednou.

Číslo pod skórem je většinou času na 3 občas na 4. ( nepatrně 2 a 5 ).

Jinak dohráno do konce 1 LEVEL ( DEMO ) bez ztráty života na HARD. :D
L4m3r (68)|24.3.2005 16:14
Tak já taky přidam poznatky:
1. ovládání stylusem je moc pomalé
2. to pozadí se mi moc nezamlouvá
3. auto fire rulezzzzzzz
4. hudba o5 dobrá
5. ani jednou to nespadlo
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 17:09
[QUOTE="L4m3r"]
1. ovládání stylusem je moc pomalé
[/QUOTE]

ad.1 - mám DATAPHONE bez přetaktování a ovládání stylusem je rychlé - plynulé. Zcela bez výhrad.

Bonusy padají opravdu o poznání více než v předcházející zkušební verzi. Jen si člověk musí dát pozor aby nesebral SNAIL MODE nebo DRUNK MODE. ;)

DRUNK MODE ( opačný směr ) nefunguje při ovládání stylusem, ale to vůbec nevadí.
NokFrt (49)|24.3.2005 17:25
[QUOTE="JirkaP."]- v nastavení obtížnosti si nepamatuje "DIFFICULTY" . Při novém spuštění hry je tam vždy NORMAL. Ale to není zas tak nutné.

- ale jsou prohozená nastavení pro BOMBY a ŠTÍT !! ( BOMB a CLOACK ). Při výběru tlačítka v nastavení na BOMBY se mi při hře aktivuje Štít a obráceně. A to už chyba je !
[/QUOTE]

Díky, obě věci jsou chybky, do příští verze opravim

[QUOTE="JirkaP."]
- při automatické střelbě se hra ani jednou nezasekla. Pokud dám však ruční střelbu, tak přesně jako v předcházející verzi, se mi po chvilce (pokud lítám sem a tam a přitom střílím ) spustí "kalibrace displeje". Sjistit při jakém stisku se mi však nedaří.
Taktéž se při ruční střelbě občas stane, že najednou nelze , tak na 3 až 4 sekundy střílet. ( většinou po sebrání bonusu, ale ani to není podmínkou ). Při AUTOFIRE bez problémů.[/QUOTE]

Tohle bude asi problém pouze tvého PDA. Nevim jak střílíš bez autofire, mačkáš to tlačítko opakovaně nebo ho pouze držíš stlačené? Pokud ho neustále mačkáš, tak by tomu tvému PDA mohlo vadit rychlé opakované stlačení tlačítka, pokud ho pouze držíš a skáče to do kalibrace taky tak fakt nevim co s tim, jelikož pokud ho držíš, tak je to plně stejné jako při zapnutém autofire.

[QUOTE="JirkaP."]Jinak mi připadá, že vypadává o dost více Bonusů, což je samozřejmě příjemné. Grafice a hudbě není co vytknout, alespoň z mého pohledu.[/QUOTE]

Bonusů padá pořád stejně. V tom levelu je nastavena 50% pravděpodobnost, že ze zničeného nepřítele vypadne bonus.

[QUOTE="JirkaP."]Číslo pod skórem je většinou času na 3 občas na 4. ( nepatrně 2 a 5 ).[/QUOTE]

Nová verze je nepatrně pomalejší, jelikož na obrazovce je teď víc grafiky. Hra je synchronizovaná na 30 FPS, takže pokud to číslo nepřeleze 1000/30, tak to běží pořád stejně rychle (tedy 30 FPS).

[QUOTE="JirkaP."]
Jinak dohráno do konce 1 LEVEL ( DEMO ) bez ztráty života na HARD. :D [/QUOTE]

Gratuluju! Rozdíly mezi jednotlivýma obtížnostma ještě asi trochu pošteluju.

[QUOTE="L4m3r"]
1. ovládání stylusem je moc pomalé
2. to pozadí se mi moc nezamlouvá
[/QUOTE]

Raketka při ovládání stylusem lítá úplně stejně rychle jako při ovladání klávesnicí. Já myslím, že se to se stylusem dá ovládat celkem dobře. Jak to vidíte ostatní?

Ohledně pozadí máš možná trochu pravdu. Mě se sice celkem líbí, ale trochu se zhoršila přehlednost. To pozadí už ale asi necham tak jak je, dělat se s tim mě zabírá strašnýho času a pak to stejně nestojí za nic. Pouze změnim ten vesmír. Při hraní jsem si uvědomil, že to pozadí stejně téměř nevnímam, jelikož se soustředim hlavně na ty nepřátele a jejich střely. Nebo se to nelíbí i ostatním?
NokFrt (49)|24.3.2005 17:29
[QUOTE="JirkaP."]Ještě dodám : v OPTIONS si také nepamatuje typ ovládání, ale to je jen taková maličkost.

Bonusy padají opravdu o poznání více než v předcházející zkušební verzi. Jen si člověk musí dát pozor aby nesebral SNAIL MODE nebo DRUNK MODE. ;)

DRUNK MODE ( opačný směr ) nefunguje při ovládání stylusem, ale to vůbec nevadí.[/QUOTE]

Díky, za další poznatky. Vůbec jsem netušil kolik jsem toho přehlédnul.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 17:39
[QUOTE="NokFrt"] Tohle bude asi problém pouze tvého PDA. Nevim jak střílíš bez autofire, mačkáš to tlačítko opakovaně nebo ho pouze držíš stlačené? Pokud ho neustále mačkáš, tak by tomu tvému PDA mohlo vadit rychlé opakované stlačení tlačítka, pokud ho pouze držíš a skáče to do kalibrace taky tak fakt nevim co s tim, jelikož pokud ho držíš, tak je to plně stejné jako při zapnutém autofire.
[/QUOTE]

Přesně tak, do kalibrace to spadne když mačkám jak o život střelbu a do toho létám sem tam.

[QUOTE="NokFrt"]
Bonusů padá pořád stejně. V tom levelu je nastavena 50% pravděpodobnost, že ze zničeného nepřítele vypadne bonus.
[/QUOTE]

Fakt bych se vsadil, že vypadává více. Teď jsem si zkusil tu první verzi a bonusů bylo méně. Nebo s novou verzí mám to správné štěstí na těch správných 50 procent.

[QUOTE="NokFrt"]
Nová verze je nepatrně pomalejší, jelikož na obrazovce je teď víc grafiky. Hra je synchronizovaná na 30 FPS, takže pokud to číslo nepřeleze 1000/30, tak to běží pořád stejně rychle (tedy 30 FPS).
[/QUOTE]

Žádné zpomalení jsem nepocítil. Hry běhá plynule bez problémů.

[QUOTE="NokFrt"]
Gratuluju! Rozdíly mezi jednotlivýma obtížnostma ještě asi trochu pošteluju.
[/QUOTE]

To nechám na tobě.

[QUOTE="NokFrt"]
..pozadí stejně téměř nevnímam, jelikož se soustředim hlavně na ty nepřátele a jejich střely. Nebo se to nelíbí i ostatním?[/QUOTE]

Mě připadá vcelku dobré.

Jinak teď už jsem dohrál "DEMO" do konce i za pomocí stulusu. Je těžší to prolétnutí v minovém poli, ale dá se to. :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 18:09
[QUOTE="JirkaP."]
Přesně tak, do kalibrace to spadne když mačkám jak o život střelbu a do toho létám sem tam.
[/QUOTE]

Jinými slovy, pokud držím tlačítko ( a střelba je automatická ) ať už ve verzi č.1 nebo č.2 ( bez autofire ) tak to do kalibrace nespadne.

Spadne ( přesněji spustí se kalibrace displeje ) to JEN pokud mačkám neustále střelbu po jedno náboji a létám sem a tam.

Jinak přestože jsem to hrál už hodněkrát, tak mi ještě ani jednou nespadla ta čtyřnásobná střela. :D
L4m3r (68)|24.3.2005 20:29
U mě je spíš problém, že na ovládání stylusem nejsem moc zvyklej, takže pokud to všem ostatním vyhovuje tak bude chyba ve mě. Ale to pozadí fakt nevim. Jinak jak sem řek hudba dorá a hratelnost taky, takže mě se to líbí a hra mi eště ani jednou nespadla.
ipf (2136)|24.3.2005 20:43
Ovládání stylusem mi nefunguje, ani jsem nenašel, kde by se dalo nastavit (pravdou je, že jsem se odpoledne věnoval hře jen 15 minut a musel jsem odjet). Takže, buď je problém v HX, nebo to bude rukmama :D ).
Jinak grafika na VGA je vynikající, hudba dobrá (takže pokud je zde někdo z mých klientů a čaká na daňové přiznání, bude muset počkat do zítřka :D ).
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 21:02
[QUOTE="ipf"]Ovládání stylusem mi nefunguje, ani jsem nenašel, kde by se dalo nastavit
[/QUOTE]

Options a v sekci CONTROLS hned první volba : "Method"
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.3.2005 21:02
[QUOTE="ipf"]
pravdou je, že jsem se odpoledne věnoval hře jen 15 minut a musel jsem odjet.
[/QUOTE]

Od té doby co jsem si jí po obědě ztáhl, tak ji hraji. Přestávka byla jen na večeři. :)


Dokáži už DEMO dohrát do konce bez použití jediné BOMBY nebo štítu. S ovládáním Keypad.


Doufám, že "NokFrt" neudělá ještě "SUPER HARD". :D

Jeden TIP - doporučoval, bych, aby při vyšší obtížnosti padaly více peníze ( případně bonusy ) - prostě, aby ta zvýšená obtížnost byla lépe zaplacena než ta nižší.
ipf (2136)|24.3.2005 21:11
[QUOTE="JirkaP."]...Options a v sekci CONTROLS hned první volba : "Method"[/QUOTE]

Nic takového tam nemám.

Už je tam :D . Já dal původně jen přepsat předchozí adresář. Teď jsem ho vymazal a nakopíroval znovu a už je to tam.
Jdu testovat.
L4m3r (68)|24.3.2005 21:12
To je divný. Já to tam mam, ale nepoužívam. :))
ipf (2136)|24.3.2005 21:17
Už ho tam mám také. A první postřeh? Musím pohybovat stylusem před letadlem. Jakmile se posunu za něj (a jakoby ho tlačím), couvá. Nešlo by to předělat?
A ještě něco: když už ovládání stylusem, tak by i menu mohlo jít ovládat stylusem a ne klávesama.
ipf (2136)|24.3.2005 21:30
Nešlo by změnit rychlost "odezvy" stylusu? Änebo ještě lépe, si ji měnit?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|25.3.2005 11:55
Ještě takové maličkosti :

- aby se výběr z menu prováděl hned při prvním ťápnutí a né na dvakrát. Prostě pokud kliknu na nějakou volbu ( např. OPTIONS ), aby se hned ta volba otevřela.

- aby byly ještě nějaké prázdné pozice pro nesmrtelnost ( modrá ) pod štítem. Přesně tak jako je to u BOMB, tam jsou dvě prázdné. Pokud spadne tento BONUS na začátku, tak se nemá kam přidat. Místo tam je na dvě. A bude to stejně dlouhé jako štít. ;)

- prvni zkušební verze měla číslo 1.00 a ta druhá ( novější ) ukazuje 0.02
jumbo_ce4you (162)|25.3.2005 13:22
Nevím, jestli se to stává ještě někomu, ale když nejsem v režimu Autofire a nemám zapnuté ovládání stylusem, tak při kombinovaném mačkání tlačítka střelby a kličkováním hra skončí a naběhne aplikace namapovaná k tomu tlačítku Fire (tedy nikoliv na Kalibraci displeje, jak uvádí někdo přede mnou). Stalo se mi to v obou verzích a je to tak půl na půl. Tlačítka mám namapovaná systémově a nemám na to dohraný žádný dodatečný SW. Režim Autofire v kombinaci s ovládáním stylusem je bezkonkurenční a navíc, hra se dá hrát i s jednou rukou pod hlavou v poloze na boku ležícího unaveného střelce :D A zcela subjektivně: přes miny se letí líp "za stylusem" :yes:
CommanderZ (1798)|29.3.2005 15:06
zalezi na "agresivite mapovani". nektere aplikace jsou tak agresivni (treba Pocket Music) ze snad premapuji uplne vsecko. zalezi na tom, co mas namapovano. a kalibrace se myslim da spustit nejakym kombem klaves a mozna i tapani.
NokFrt (49)|29.3.2005 19:34
[QUOTE="jumbo"]Nevím, jestli se to stává ještě někomu, ale když nejsem v režimu Autofire a nemám zapnuté ovládání stylusem, tak při kombinovaném mačkání tlačítka střelby a kličkováním hra skončí a naběhne aplikace namapovaná k tomu tlačítku Fire[/QUOTE]

A tu hru to úplně ukončí nebo pouze se to přepne a pak to lze přepnout zpět do hry?
NokFrt (49)|29.3.2005 19:43
[QUOTE="ipf"]Už ho tam mám také. A první postřeh? Musím pohybovat stylusem před letadlem. Jakmile se posunu za něj (a jakoby ho tlačím), couvá. Nešlo by to předělat?
A ještě něco: když už ovládání stylusem, tak by i menu mohlo jít ovládat stylusem a ne klávesama.[/QUOTE]

Raketa letí tam, kde je stylus, takže když dáš stylus za raketu tak to couvá. Menu ovládat stylusem jde, tedy alespoň mě.

[QUOTE="ipf"]Nešlo by změnit rychlost "odezvy" stylusu? Änebo ještě lépe, si ji měnit?[/QUOTE]

Jakou rychlost? Mělo by to reagovat okamžitě jakmile se dotkneš stylusem displayje.
ipf (2136)|29.3.2005 23:41
[QUOTE="NokFrt"]
[QUOTE="ipf"]Nešlo by změnit rychlost "odezvy" stylusu? Änebo ještě lépe, si ji měnit?[/QUOTE]
Jakou rychlost? Mělo by to reagovat okamžitě jakmile se dotkneš stylusem displayje.[/QUOTE]

To jo, raketa reaguje okamžitě, ale je pomalá a i když styluem "trhnu" rychleji, její pohyb to nezrychlí. Čili, jestli by šla zapracovat do setings rychlost pohybu rakety v závislosti na rychlosti pohybu stylusu. díky.
NokFrt (49)|31.3.2005 08:14
[QUOTE="ipf"][QUOTE="NokFrt"]
[QUOTE="ipf"]Nešlo by změnit rychlost "odezvy" stylusu? Änebo ještě lépe, si ji měnit?[/QUOTE]
Jakou rychlost? Mělo by to reagovat okamžitě jakmile se dotkneš stylusem displayje.[/QUOTE]

To jo, raketa reaguje okamžitě, ale je pomalá a i když styluem "trhnu" rychleji, její pohyb to nezrychlí. Čili, jestli by šla zapracovat do setings rychlost pohybu rakety v závislosti na rychlosti pohybu stylusu. díky.[/QUOTE]

To by nešlo. Rychlost rakety je jedna z vlastností, které se při hře měněj např. sebráním bonusů nebo nákupem v shopu. Pokud by to bylo nastavitelný uživatelsky, tak by ty bonusy ztratily smysl.
jumbo_ce4you (162)|31.3.2005 09:18
[QUOTE="NokFrt"]A tu hru to úplně ukončí nebo pouze se to přepne a pak to lze přepnout zpět do hry? [/QUOTE]

Hru to úplně ukončí. A jak jsem už psal, na tlačítkách mám namapováno systémově, tzn. obálka je Outlook (ten zruší hru a spustí se), žádný soft k mapování tlačítek jsem neměl a nemám.
CommanderZ (1798)|31.3.2005 15:02
musim zhodnotit novou verzi - super, zvlast to novy pozadi. a ovladani stylusem je taky ok

s mapovanim jsem mel prblem, kdyz na mem druhem HW tlacitku (z leva do prava, u me je to klalendar. ale treba iPaq to ma opacne:no: ) mel ve WMP nataveny screen toggle. ne ze by to obrazovku vyplo, ono to jen deaktivovalo podsviceni.

nemuzes tam integrovat nejakej keepalive??? kdyz se ovlada jen stylusem, tak se jezdeni nepocita jako aktivita -> po minute mi zhasina displej. tuhle se mi to stalov v minovym poli
:evil:
NokFrt (49)|1.4.2005 14:50
[QUOTE="CommanderZ"]nemuzes tam integrovat nejakej keepalive??? kdyz se ovlada jen stylusem, tak se jezdeni nepocita jako aktivita -> po minute mi zhasina displej. tuhle se mi to stalov v minovym poli
:evil: [/QUOTE]

Jo, taky jsem na to ted přišel. Pokusím se s tím něco udělat.

Jinak stav je teď takovej, že se snažím dodělat další level. Jde mě to ale dost pomalu, snažím se vymyslet jednotlivý vlastnosti a chování různejch druhů nepřátel, aby to nebylo pořád to samý pouze s jinym vzhledem. V druhym levelu mě už chybý pouze velká potvora a pozadí je zatím použitý z prvního levelu. Doufám, že zítra Vám budu schopen poslat novou verzi.
NokFrt (49)|8.4.2005 18:41
Galatron 0.03 je na světě, všem zainteresovaným jsem zaslal SZ s odkazem, pokud jsem na někoho zapomněl, tak se mě prosím ozvěte.

Jinak teď si uvědomuju, že do odstavce "Nedostatky o kterých vím" jsem zapomněl uvést to vypínání podsvětlení displaye.
CommanderZ (1798)|8.4.2005 19:08
To pozadi v 1. levelu je OK.

Co si myslite o ovladani stylusem v drunk modu? je to peknej hnus, zvlast kdyz zajedu ke kraji, tak se odtamtad dost blbe dostava.

Da se do toho shopu dostat i jinak nez dalsim dohranim 1. levelu?
CommanderZ (1798)|8.4.2005 19:10
A takovej podivnej bug: ve hre jsem chcipnul a pak jsem to nechal stat a pasl jsem predchozi prispevek. A ted nefunguje klavesa menu (enter) - proste nevim jak se ze hry dostat jinak nez pomoci SR:((
ipf (2136)|8.4.2005 20:44
Stále mi chybí větší zrychlení, zejména pro průlet minovým polem.
Bylo by možné předělat ovládání tak, aby po volbě "ovládání stylusem" již bylo možné i použít stylus pro ACCEPT, bez nutnosti mačkat tlačítka?
CommanderZ (1798)|8.4.2005 22:00
[QUOTE="ipf"][QUOTE="NokFrt"]
[QUOTE="ipf"]Nešlo by změnit rychlost "odezvy" stylusu? Änebo ještě lépe, si ji měnit?[/QUOTE]
Jakou rychlost? Mělo by to reagovat okamžitě jakmile se dotkneš stylusem displayje.[/QUOTE]

To jo, raketa reaguje okamžitě, ale je pomalá a i když styluem "trhnu" rychleji, její pohyb to nezrychlí. Čili, jestli by šla zapracovat do setings rychlost pohybu rakety v závislosti na rychlosti pohybu stylusu. díky.[/QUOTE]

nevim, nevim. to by pak byli klavesaci v nevyhoda:no: tam se neda snimat citlivost a do minovyho pole by to bylo az moc rychly
ipf (2136)|8.4.2005 22:14
hmm, asi jo. Leda by to proměnlivé zrychlení souviselo jen s ovládáním stylusem (ale to by už bylo asi moc složitý).
A co na to autor?
NokFrt (49)|9.4.2005 09:25
[QUOTE="CommanderZ"]Co si myslite o ovladani stylusem v drunk modu? je to peknej hnus, zvlast kdyz zajedu ke kraji, tak se odtamtad dost blbe dostava.

Da se do toho shopu dostat i jinak nez dalsim dohranim 1. levelu?[/QUOTE]

Jo ovlání stylusem v DrunkModu je strašný. Už jsem to zjednušil tím, že se invertuje pouze osa X, ale stále to je téměř neovladatelný.

Do shopu se dostaneš jedině dohráním 1. levelu, udělam ale speciální exáč, který 1.level vynechá a hodí tě to rovnou do shopu.

[QUOTE="ipf"]Stále mi chybí větší zrychlení, zejména pro průlet minovým polem.
Bylo by možné předělat ovládání tak, aby po volbě "ovládání stylusem" již bylo možné i použít stylus pro ACCEPT, bez nutnosti mačkat tlačítka?[/QUOTE]

Jinou rychlost pro stylus a klávesy se mě dělat nechce. Mě se to zdá s tím stylusem ovladatelný dobře. Rychlost rakety se dá změnit pomocí bonusu EXTRA SPEED, stačí ho buď sebrat nebo koupit za sebrané peníze.

Stylus pro ACCEPT a ostatní příkazy použít lze. Stačí kliknout na text "ACCEPT". Menu jde ovládát stylusem bez použití kláves i bez klikání na ACCEPT. Stačí kliknout na položku menu ta se vybere a pokud dojde k dalšímu kliknutí na vybranou položku, tak to je jako ACCEPT.
L4m3r (68)|9.4.2005 14:05
Nepřátelé v druhym levelu sou bezva :yes: Už sem se to naučil hrát i stylusem :-) a de to f poho. Jinak Drunk mod nemam rád.
ipf (2136)|9.4.2005 21:04
[QUOTE="NokFrt"]....Stylus pro ACCEPT a ostatní příkazy použít lze. Stačí kliknout na text "ACCEPT". Menu jde ovládát stylusem bez použití kláves i bez klikání na ACCEPT. Stačí kliknout na položku menu ta se vybere a pokud dojde k dalšímu kliknutí na vybranou položku, tak to je jako ACCEPT.[/QUOTE]

Ovládání MENU stylusem na hx4700 nefunguje.
Jinak na tu rychlost už jsem si zvykl (prostě v real VGA je ta obrazovka moc veliká a trvá, než člověk dorazí z jednoho rohu do druhého ;) ).
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.4.2005 08:00
[QUOTE="NokFrt"]
Dotazy:
- Snažil jsem se aby se nepřátelé v jednotlivých level od sebe odlišovali ne pouze grafikou, ale i chováním. Myslíte, že se to zatím daří?
[/QUOTE]
Podle mne ano.

[QUOTE="NokFrt"]
- Co si myslíte o hudbě, takhle by už měla být téměř finální.
[/QUOTE]
Mě osobně se líbí.

[QUOTE="NokFrt"]
- Co si myslíte o grafice v prvni levelu?
[/QUOTE]
Mě osobně se líbí.


NÁMĚTY :

- velmi bych doporučoval, aby pokud si koupím lepší štít, aby mi už zůstal na pořád - to jest i pro další životy. Stačí, podle mne , když po zabití se sníží střelba ( z trojitých na dvojité apodobně ). Na to jak je drahý, tak aby chvíly vydržel.

- aby byly ještě nějaké prázdné pozice pro nesmrtelnost ( modrá ) pod štítem. Přesně tak jako je to u BOMB, tam jsou dvě prázdné. Pokud spadne tento BONUS na začátku, tak se nemá kam přidat. Místo tam je na dvě. A bude to stejně dlouhé jako štít. Ale to už se opakuji. ;)
ipf (2136)|10.4.2005 15:06
Na hx4700 nejdou namapovat tlačítka, poslední lze změnit METHOD a dál už nic. Zejména třetí tlačítko BOMB vycházi na boku přístroje, takže je takřka nelze použít.
A ještě drobnost (která se asi nechává až nakonec, ale) ikonka by nebyla? ;)
CommanderZ (1798)|10.4.2005 19:01
A co je galatron vim jen ja:D

EDIT: Do pytle, sorry za tu bitmapu - jak se to dava pryc? chci tam dat jpg.:evil:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.4.2005 21:08
Velká chyba !

Pokud zcela ztáhnu MUSIC ( prostě bez zvuku ), tak po ACEPTu a NEW GAME hra zcela zatuhne !!! A pomůže až SR.

V předcházejích verzí to nedělá.

00058597_Image3_Hdh.jpg
CommanderZ (1798)|10.4.2005 21:21
To te ta hudba tak stve?:D
NokFrt (49)|10.4.2005 21:26
[QUOTE="ipf"]Na hx4700 nejdou namapovat tlačítka, poslední lze změnit METHOD a dál už nic. Zejména třetí tlačítko BOMB vycházi na boku přístroje, takže je takřka nelze použít.
A ještě drobnost (která se asi nechává až nakonec, ale) ikonka by nebyla? ;) [/QUOTE]

To souvisí s tím, že nefunguje stylus v menu, jelikož pro změnu tlačítka na něj musíš kliknout stylusem. Nefunkčnost stylusu určitě souvisí s rozlišením displaye.

Mam jistou teorii čím to je. Tvoje rozlišení displaye je 480x640, ale hra si myslí, že běží v 240x320, takže stylus se detekuje pouze v obdélníku o velikosti 240x320 což odpovídá 1. čvrtině displaye v levém horním rohu. Můžeš prosím tě zkusit v menu klikat v týhle části displaye a říct mi zda dojde k vybrání nějaké položky menu?

Pokud je moje teorie správná, tak to ovládání rakety je u tebe při ovládání stylusem skutečně pomalejší (přesně o 50 procent)

To, že se nepletu se dá zjistit ještě takhle:
- normálně se raketa při ovládání stylusem pohybuje vždy do bodu, kam klikneš stylusem. U tebe by to ale mělo bejt tak, že doletí pouze do poloviny cesty. Dej mě prosím vědět.