Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM2K3 SE konfigurační CABy pro GPRS a MMS operátorů CZ a SK

svobod3 (142)|25.9.2005 01:06
Zdravim, fungujou vam MMSky u TM? Mne odchozi fungujou bez problemu, na cilove cislo dojdou ... ale prichozi na MDA C nedorazi ...
beecher (9270)|25.9.2005 08:52
A kdyz ma ta MMSka prijit, jste odpojen od GPRS?
Honza Stoces (7)|26.9.2005 09:56
Ahoj,

ja mam ten opacny problem.
GPRS jsem uz rozbehal, MMSku prijmu, ale neposlu ji ;(

Nevite, co s tim?


Diky
Johny
svobod3 (142)|27.9.2005 19:06
[QUOTE="beecher"]A kdyz ma ta MMSka prijit, jste odpojen od GPRS?[/QUOTE]

Jojo, pro jistotu jsem i resetnul MDA a pak si tu MMSku poslal. Ale nic neprislo ...
j-cop (80)|14.10.2005 08:34
Kam že to mám pět ty pochválné ódy? :-) Vše funguje napoprvé a to se s MDAc teprve seznamuju :-P Díííííky.
beecher (9270)|14.10.2005 09:24
Zkus hadat... ;) :D
Ganja_ce4you (324)|15.10.2005 23:47
neslo by nejak zaridit,aby gprs na tlefopnu bylo pripojeno porad. vadi me to cekani u mms a hlavne,kdyz chci na icq .. kliknout na ikonu GPRS a dat pripojit
beecher (9270)|16.10.2005 08:48
Asi nerozumim, ty CABY prece po prvnim pozadavku drzi pripojeni na Inet...
PLoK (26)|22.10.2005 18:18
Poslusne hlasim, ze MMSky zacali fungovat aj na Orange SK. Kedze ja som v nastaveniach nic nemenil & MMSky predtym nesli... tak to vyzera, ze mudrejsi ustupil.

Teda chcel som povedat, ze Orange ustupil mudrejsiemu. Vdaka beecher. :D
beecher (9270)|23.10.2005 07:57
Ja to rikal... ;)
Miloš Strouhal (3997)|26.11.2005 21:11
Beechere, jak jsem vždy chtěl, a ty jsi ses mi divil, ale věděl jsem proč to do budoucna chci, potřebovaly bychom mi majitelé Varií a Universalů konfigurační caby bez těch tvých vychytávek.. ;)
Tvé konfigurační caby na WM5 fungují také, ovšem ty "vychytávky" jež jsi do nich umístil navíc již nějak nefungují, akorát tvoří marast v registrech, a rozhodí celé zařízení.. Šlo by tedy až najdeš někdy volnou chvilku ty caby rozebrat a ty "vychytávky" z nich komplet odstranit a nechat opravdu jen nastavení na GPRS a MMS? To by bylo naprosto skvělé, mít ty caby zbavené toho marastu, šlo by je hned umístit do ExtROMek Univrsala i Varia. :yes: Předem moc dík!
Jirpos (32)|27.11.2005 09:55
Začátkem srpna 2005 jsem požádal Beechera, zda by mi neupravil konfugurační CAB pro Eurotel, tak aby v něm nebylo obsaženo nastavíní české Regional Settings a správné časové zóny.

Protože po instalaci tohoto konfiguračního CABů na připojení mi vždy tato nastavení pokurnila celý systém.

Po třech písemných příslibech přes soukromé zprávy mě ždy ujistil, že následující neděli mi to pošle. Práce na max. 3 minutky.
Výsledek : Do dnes to nemám, a po čtvrté se již nemíním doprošovat.
Zdenek Malinsky (9781)|27.11.2005 10:31
Pro dobrotu, na žebrotu aneb každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Já jsem mu to říkal, že to tak dopadne. :? :sarcastic:
Surgical (2364)|27.11.2005 10:49
To je jak v tom klasickem....
-Halo, zachranka?
-Jo, tady zachranka.
-Vy jste vcera vytahovali moje dite, kdyz se topilo ve studni?
-Ano, to jsme byli my.
-Dobra, a muzete mi teda rict, kam zmizela cepice??
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2005 07:27
Zdravím,

nerad bych řešil něco, co se tu řešilo, ale nemohl jsem dané téma najít. Nainstaloval jsem konfigurační cab přesně podle instrukcí na MDA Compact, internet jede v pořádku, kosmetické úpravy jako doručenky apod. také ok, ale MMS mi nejdou.

Hybo, nevíš, jak je to s implementací do nejnovějších MMS klientů, konkrétně verze Arcsoft MMS 2.5.0.28. Při odeslání MMS se MDAc snaží připojit, ale s hláškou, že mám špatně nastaveného ISP, načež při kontrole je všechno v pořádku.

Díky, MRH
Jirpos (32)|28.11.2005 20:27
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pro dobrotu, na žebrotu aneb každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. [/QUOTE]

To není o tom, že dobrý skutek bude potrestán, ale o tom, když někomu něco slíbíš, tak bys to měl dodržet.

A když to slíbíš dokonce třikrát, tak nevím co si o o tom mám myslet.

A taky nevím proč na to reaguješ Ty ? Regovat by měl spíš Beecher, do každé diskuze přispívá mnoha příspěvky ( v počtu příspěvku předběhl i Pavla Kozu co by zakladatele tohoto serveru, protože reaguje na všelicos a všude ), a určitě i tuto diskuzi s těmito posledními příspěvky už četl a mohl se vyjádřit jak k mémo příspěvku nebo k dotazu Miloše Strouhala.

Jinak "Beechera " uznávám, a plno jeho rad mi taky pomohlo, jen mne dožralo to, že něco slíbil ale SLOVO NEDODRŽEL, takže to není o tom "pro dobrotu na žebrotu".
ElSoft (1244)|28.11.2005 23:42
Mozna to ma co docineni s Beechervim podpisem, ale jen hadam a je to jen nedostatkem casu.
Kazdopadne jste nikdo nerek co tam presne chcete nechat, zda jen samotny pripojeni GPRS, nebo i nastaveni MMS klienta(nevim jak je to u WM5, zda je stejnym zpusobem integrovan do poutlooku), viz prvni prispevek.
Jinak je tohle diskuze o WM2K3 SE a na tech to chodi, tak neni nutno nadavat.
Mimo to nikomu se nebrani aby si je upravil podle sebe;)
Miloš Strouhal (3997)|28.11.2005 23:53
[QUOTE="ElSoft"]..jste nikdo nerek co tam presne chcete nechat, zda jen samotny pripojeni GPRS, nebo i nastaveni MMS klienta..[/QUOTE]
[QUOTE="Miloš Strouhal"]..a nechat opravdu jen nastavení na GPRS a MMS? To by bylo naprosto skvělé, mít ty caby zbavené toho marastu, šlo by je hned umístit do ExtROMek Universala i Varia..[/QUOTE]
Miloš Strouhal (3997)|28.11.2005 23:59
[QUOTE="ElSoft"]..jinak je tohle diskuze o WM2K3 SE a na tech to chodi, tak neni nutno nadavat..[/QUOTE]
[QUOTE="Jirpos"]..začátkem srpna 2005 jsem požádal Beechera, zda by mi neupravil konfugurační CAB pro Eurotel, tak aby v něm nebylo obsaženo nastavíní české Regional Settings a správné časové zóny. Protože po instalaci tohoto konfiguračního CABů na připojení mi vždy tato nastavení pokurnila celý systém..[/QUOTE]
Miloš Strouhal (3997)|29.11.2005 00:02
[QUOTE="ElSoft"]Mimo to nikomu se nebrani aby si je upravil podle sebe;) [/QUOTE]No to asi težko, vytvářet a upravovat caby zde umí jen velmi málo jedinců, mezi něž patříš i ty, takže nemachruj.. :D
Kdybys byl co k čemu, tak nám ty caby předěláš sám, znalosti i zkušenosti na to máš.. ;) :yes:
ElSoft (1244)|30.11.2005 00:55
Tak Vam prinasim trojici CABu, ktery nastavuji GPRS, MMS pripojeni a MMS klienta integrovaneho do outlooku.
T-Mobile a snad i Eurotel overil Miloš na Universalu
Oskara jsem overil sam (jen pripojeni ne MMS)

EDIT: pouzijte CABy okus nize
janstik_ce4you (124)|30.11.2005 07:16
Já jsem si instaloval CAB na euritel a nejede to.Na GO kartu je stejné nastavení GPRS-MMS nebo se musí něco změnit.Na Eurotel stránkách v návodu je jen místo (internet) gointernet,ale stejně to nejede.
ElSoft (1244)|30.11.2005 10:15
a ten puvodni od beechera ti jde? Jinak jak je to s go nevim, u eurotela jsem nechal nastaveni na servru(doufam ze to tedy pracuje spravne)
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2005 10:29
Chlapi, tak se nehádejte:D...

Hele, jsem teď z toho nějaký zmatený. Jak je to tedy s funkčností těchto CABů pro MDAc a nejnovější MMS klienty? Odpoví mi někdo?:(
ElSoft (1244)|30.11.2005 11:41
[QUOTE="MRH"] jak je to s implementací do nejnovějších MMS klientů, konkrétně verze Arcsoft MMS 2.5.0.28. Při odeslání MMS se MDAc snaží připojit, ale s hláškou, že mám špatně nastaveného ISP, načež při kontrole je všechno v pořádku[/QUOTE]
a muzu se zeptat s jakym oparatorm?
janstik_ce4you (124)|30.11.2005 12:52
Ješte prosím máte romku z mda3?Nutně potřebuji.

Tak jsem to znovu zkoušel,ale s ET GO to nefunguje.Upravil jsem to na gointernet,ale asi tam má být nějaká jiná adresa.Operátorovi nevolám,protože bych u toho zestárnul.
Mám MDA II-original exromku 1.72.176+rom 1.75.00WWE
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2005 14:33
[QUOTE="ElSoft"]a muzu se zeptat s jakym oparatorm?[/QUOTE]

No jasně, je to sice o pár příspěvků výše, ale zapadlo to díky rozepři:)

Jedná se o ET CZ a problém byl takový, že když zkomponuji MMS, dám odeslat, tak se MMS klient snaží připojit, ale z nějakého důvodu to vyhodí, že mám vadně nastaveného ISP. Přitom jak MMS spojení je nastaveno ok, tak i normální GPRS.
janstik_ce4you (124)|30.11.2005 16:03
Přesně tak a co stím?
ElSoft (1244)|30.11.2005 20:02
tak jsem ty caby predalal a otestoval na Arcosoft MMS 2.5.0.28, oskar odeslal MMS hned napoprve, ET a TM jsou delany analogicky, takze by meli chodit taky.
Pls vsechny co to zkusi jak internet tak MMS at mi poslou SZ at vim jestli to chodi se vsemi operatory

EDIT: Tak tahejte ten posledni Eurotel, ten prvni je stejnej jak T-Mobile:oops: :!:
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2005 08:51
Ooooh, děkuji... hned na to jdu...
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2005 09:02
Zatím na levačku, ale mám tam v tom trochu bordýlek, zkusím to po HR na blank nastavení a uvidím.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2005 13:46
Tak to prostě nejede, nevím v čem to vězí, ale udělal jsem HR a MDAc byl čistý jako padlý sníh a nic. Nevím, jestli to nesouvisí i s ROM.

Internet ano, MMS nikoliv (pls, help).

BTW. nechci být nevděčný, ale v původním CABu byla i nějaká podružná nastavení, která se týkala např. doručenek atak, nebo se pletu?
Miloš Strouhal (3997)|1.12.2005 14:05
Ano,byla,a tady jiz nastesti zadna nejsou. :yes:
Pokud ti chybi, pouzivej Beecherovi caby,neni nic snazsiho..
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2005 14:34
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ano,byla,a tady jiz nastesti zadna nejsou. :yes:
Pokud ti chybi, pouzivej Beecherovi caby,neni nic snazsiho..[/QUOTE]

Ne, to je ok, jen mi to trochu ulehčovalo nastavení, ale není problém přes registry.

BTW, Ty jsi testoval nové CABy na MDAc?
Miloš Strouhal (3997)|1.12.2005 14:44
No vzhledem k tomu že Compacta jsem prodal v srpnu a už dva měsíce mam MDA Pro tak bohužel..;) Tzn že jsem ElSoftovi testoval všechny caby na MDA Pro s WM 5.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2005 14:56
Sorry, jsem idiot, vždyť to je o pár řádků nahoře... četl jsem to a za pár minut zapomněl. Přepracování...
Martin Ráž Hoch (1832)|1.12.2005 21:03
Tak, chtě nechtě musím očistit ElSofta, který nejen, že je velmi ochotný, ale také nejspíš v jeho produktu nejsou ani chyby. Ty jsou samozřejmě na mé straně, protože jádro pudla tkví v té nejjednodušší věci, kterou je aktivace MMS (která mi mimochodem ani nejde nejspíš učinit).
Sypu si popel na hlavu a odcházím do ústraní jako věčný lamer:)
Petr_z_Ujezda (140)|2.12.2005 23:03
Co kdyby někdo začal nové téma: Config CABy na WM2005? Takto to je pro mnohé utajeno pod názvem 2003SE.

A nechme tento stream pro 2003SE.

Zajímalo by mne, zda někdo testoval některý CAB od ElSoftu (ElSofta?) na CZ T-Mobile na Qtek 9100.
ElSoft (1244)|2.12.2005 23:14
Diskuzy mas zde

T-Mobile testoval Milos na Universalu

EDIT: Jeste bych chtel poprosit, jestli nekdo zkousel MMS u Eurotela, tak at mi posle SZ, dekuji
zedino_ce4you (63)|11.12.2005 06:44
nechcem vyzerat ako blbec, mozno sa to niekde preberalo ale tie 0,9 beta verzie pre OrangeSK mi nefachali, myslim co sa tyka MMS, pozrel som na sajtu "pomaranca" a tam je v nastaveniach MMS vsetko ako v tych CABoch od beechera akorat porty su ine

port/proxy port/primárny
port 9201 - wap protokol 1.2 (staršie modely, zn. Sagem, Samsung)
8799 - wap protokol 2.0 (najnovšie Nokie)

nastavil som to takto na MDAIII a fachaju uz aj MMS cez GPRS, inak pouzil som nastavenie portu 8799 pre wap protokol 2.0

tak ked sa to niekde riesilo sorry za opakovanie, ja som to nenasiel

prijemnu nedelu :)
kubla_ce4you (10)|4.1.2006 10:59
Jsem úplně zoufalý, celou dobu mám tady Becherův cab, kterej mi fungoval perfektně. Vůbec nevím, co se stalo, ale přestaly mi fungovat MMS (mám eurotel a MDA Compact) ..... po odeslání mi to hlásí: Odpovídající modem byl odpojen. Pro ověření .... atd.
Ještě možná něco dělám špatně - přenesu cab na své PPC a tam je jen spustím. Nebo musím dodržet nějak nutný postup z příspěvku na první straně? Pokud ano, nevěděl bych si rady, může někdo poradit?
osch (1330)|11.3.2006 13:38
[QUOTE="ElSoft"]tak jsem ty caby predalal a otestoval na Arcosoft MMS 2.5.0.28, oskar odeslal MMS hned napoprve, ET a TM jsou delany analogicky, takze by meli chodit taky.
Pls vsechny co to zkusi jak internet tak MMS at mi poslou SZ at vim jestli to chodi se vsemi operatory

EDIT: Tak tahejte ten posledni Eurotel, ten prvni je stejnej jak T-Mobile:oops: :!: [/QUOTE]

Tak jsem vyzkoušel T-Mobile.cab a krom výskytu Cassablanca bugu, vše funguje jak má :yes: :D .
Roman drahoš (4)|8.3.2007 18:12
Zdravím Vsechny!!! Můžete mě nekdo prosímn vysvetlit(jako pro uplne blbeho):) Jak mam tam dostat ten programek a co s nim v MDA II udelat?? Dekuji za odpoved!!!
ElSoft (1244)|8.3.2007 21:13
určitě by mohl pomoct tenhle článek: Jak instalovat nové aplikace?