Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM2K3 SE konfigurační CABy pro GPRS a MMS operátorů CZ a SK

GeorgeCZ_ce4you (141)|4.7.2005 14:10
Logo Eurotel CZ ver.2
00074277_carrierlogo-ETCZ2_VCa.gif
GeorgeCZ_ce4you (141)|4.7.2005 14:32
Oskar + Orange
00074281_carrierlogo-OSKAR_sxFR.gif 00074281_carrierlogo-ORANGE_xE0h.gif
GeorgeCZ_ce4you (141)|4.7.2005 14:49
Orange a Oscar jeste jednou ... NEKOMU se to nezdalo dost dobre :-)
00074283_carrierlogo-OSKAR2_rIHn.gif 00074283_carrierlogo-OSKAR2_udi.gif 00074283_carrierlogo-ORANGE2_Eivo.gif
GeorgeCZ_ce4you (141)|4.7.2005 14:51
A slo by udelat CAB tak, aby zmenil napis T-Mobile nad displejem na Eurotel? :-)
dzony (95)|6.7.2005 18:37
Vyskytlo se u někoho stejný problém s GPRS?U původní ROM nebyl problém,vyvstal až u 1.12 s radiem 1.12 i 1.12.1 Nastavení CABem dřívějším i nejnovějším.Po softr.se normalně spojí a drží,stačí ručně odpojit nebo synchronizovat s PC a znovu se už nespojí.

Miloš Strouhal (3997)|6.7.2005 18:49
Mam radio i ROM 1.12.00 a uplne v pohode se mi po rucnim rozpojeni opet pripoji. Klidne nekolikrat..
dzony (95)|6.7.2005 18:55
A co po spojení s PC a odpojení?S touto hlaškou se nikdo nesetkal?
beecher (9270)|7.7.2005 08:07
Jakou hlasku? Pokud mela byt na tomto obrazku: file:///C:/Documents%20and%20Settings/honza/Plocha/Gprs.JPG, tak to neuvidime, pac je to na tvem lokalnim disku a na ten server ce4you nevidi... ;)

Po odpojeni z AS by melo zarizeni pri jakemkoliv pozadavku na Inet se pripojit pres GPRS...
dzony (95)|7.7.2005 22:41
Liškou vložený obrázek a v IE byl normalně vidět.Jak vložit obrázek bez problémů?Teď to přiložím jako soubor.Pro upřesnění k problému:při každém připojení jsem zjistil,že se spustí Activesync a to i při úspěšném.Spustí se znovu i když GPRS běží delší dobu a ťukne o spojení nějaký jiný program.Mam podezření,že to "nakopnul" program cardexport(USB masstorage).Ten jsem odinstaloval a smazal i zbytky v registrech.Asi opravit i reg activesyncu,ale jak?
00074932_Gprs_Ns70.jpg
beecher (9270)|7.7.2005 23:11
1. Jiste, ye se to u vas zobrazii v poradku, protoze vy a potazmo vas IE na vas disk vidi, ostatni uzivatele bohuzel ne...
2. Prikladani obrazkou jako souboru je nejlepsi reseni
3. Nainstalujte zpet ten Softick Mass Storage, prenastavte tak, aby behal v poradku AS a az pak odinstalujte... Paklize ani to nepomuze, zbyva jedine HR neboli hard-reset...
4. AS na PDA se bezne spousti, nic neobvykleho...
dzony (95)|7.7.2005 23:29
No jo.ale stím Softickem se se to chovalo stejně.Ať v režimu SD nebo AS,proto jsem ho odinstaloval a nakonec zkusil i to radio 1.12.1.Asi se budu muset smířit a neodpojovat a po syncronizaci softresetovat.Kdybych na to přišel jak to srovnat dám vědět.
beecher (9270)|8.7.2005 07:09
No, muze se pouzit klasicke reseni vsech problemu s PDA, hardreset... ;)
dzony (95)|9.7.2005 00:57
Tak jsem udělal doporučený všelék HRrrr na něj.Výsledek se dostavil,ale jen na chvíli.Softick to nedělal,na svědomí to má můj noťas.Používám ho doma i v práci kde se používá proxy.Při synchronizaci si MDA veme i nastavení proxy z NTB.Když se chci na MDA spojit na net(doma) přes NTB tak musím ručně mu proxy zrušit a jako spojení na net mu tvrdě vnutit "práci".Po této operaci,ikdyž vše zase ručně vrátím do původního stavu,se už ani přes GPRS nespojí a napíše tu hlášku.SR to na první připojení vyřeší,ale dále už ne.Nejhorší je,že je to nevratné,jedině zase HRrrr a to i po několikerém procvičení je zdlouhavé a výsledek opět nejistý.Měl by někdo řešení?
bubo_ce4you (151)|9.7.2005 18:45
Z důvodu podobného přepínání proxy na notebooku jsem hledal software, který by to řešil, a našel jsem IP Manager. Tam se dá vždy nastavit, zda se má proxy používat či ne.

Z
dzony (95)|9.7.2005 20:14
Ten IP Manager je pro MDA nebo PC?
bubo_ce4you (151)|13.7.2005 07:48
Pro PPC - a funguje mi i na MDAc.

Z
bubo_ce4you (151)|13.7.2005 07:59
[QUOTE="beecher"]Zmen si Connection: Start -> Settings -> Connections -> Advanced -> Select Networks -> A pak do "...connect to Internet..." dej Eurotel internet... A do toho pod tim Eurotel MMS...

Nejak to ten CAB zapomina nastavit... :D[/QUOTE]

Zdravim,

priznam se, ze tomuto moc nerozumim :-(

Zminovane "to dole" je - jsem-li na spravnem miste ;-) - pripojeni do privatni site a na mem predchozim PPC, ktere jsem synchronizoval s Exchange serverem, jsem tam daval take pripojeni na internet, jinak mi to - aspon mam pocit ;-) - nefungovalo.

Muze mi tedy nekdy, prosim, rici, jak to vlastne je?

A zname na to, ze bez toho nastaveni nefunguji MMS? Je pravda, ze jsem si s MDAc ted trochu hral a misto MMS mi prisla zprava, ze ji mam ulozenou na serveru - coz mne ale prekvapilo, protoze jsem myslel, ze podobnou zpravu mohu dostat pouze v pripade, ze nemam MMS aktivovane u operatora...

Mimochodem - co se stane, kdyz jste pres GPRS pripojeni na internet a sit posila MMS? Dojde podobna zprava o ulozeni na serveru ci MMS ceka na vhodnouchvili? Predpokladam ale, ze system sam neprerusi pripojeni na internet, aby MMS stahnul...

Z
beecher (9270)|13.7.2005 09:35
Bubo, stahni si posledni verze CABu 1-2 stranky zpet a tyhle uz funguji bez problemu...
bubo_ce4you (151)|13.7.2005 11:20
Priznam se, ze jsem myslel, ze mam posledni verzi :-(

Tak to jdu zkusit ;-)

A ještě se zeptám - v čem je pointa (je-li to jednoduše vysvětlitelné)? Opticky se mi zdálo, že to dává smysl a vše je nastaveno tak, jak by mělo...

Zdenek
beecher (9270)|13.7.2005 11:46
Nevim, co je na tom nastaveni je nejasneho, ale budiz...
Phone Edition potrebuji mit v Connections nastaveno pro Internet pripojeni integrovaneho radio modulu na APN internet, prip. adekvatni podle toho, jak to ma nastaveno operator. Pro prijem MMSek ve Work nastaveni pripojeni na APN mmsci adekvatni. Aby to vsechno chodilo vice ci mene samo.
Predchozi verze CABu to nenastavily, posledni tak cini za uzivatele.

Je to v podstate kopie customizacnich CABu dodavanych operatorem, jen je to zbaveno toho grafickeho balastu, ktery tam standardne je.
bubo_ce4you (151)|13.7.2005 14:20
Zdravim,

diky.

Mne prave nebylo jasne, co ma byt spatne, ze to ma resit posledni verze... JInak jsem se dival a mam posledni verzi, takze asi je problem nekde v jine oblasti...

Diky

Zdenek
beecher (9270)|13.7.2005 14:32
Vidim, ze Prazak... Doufam, ze se uvidime na 6. pravidelnem prazskem srazu, vyresime detaily... ;)
theeye_ce4you (25)|19.7.2005 14:44
Tak jsem zkusil nastavit připojení pomocí těch nových CABů a stále mi to nejde - podle navodu HR, pak SR, a nainstaloval jsem ten CAB. Změnil jsem si jména pro GO (místo internet gointernet a místo mms gomms) a při připojení na internet mi to píše ze odpovidajici modem byl odpojen a ať zkontroluju nastavení.
HRomek_ce4you (36)|3.8.2005 18:58
Díky beecherovi za vydařené CABy, nainstaloval jsem si poslední verzi pro ET ze strany 10 této diskuze do def.adresáře (pro Alpine ještě není nástroj jak odemknout Ext.ROM) pomocí cabinstl a vše funguje jak má.
A díky Jiřímu Grazovi a jeho GB Soft Tweak můžu zrušit GPRS Always On (mám rád vše pod kontrolou).
Skvělá práce, díky
pekro (346)|9.8.2005 11:57
[QUOTE="Miloš Strouhal"]2 beecher:
Tady máš ty configy obou českých žluťásků..;) Sem si je kvůli tobě zas na nějaký čas pořídil..:D
Ps: chceš i obsah těch ExtROMek? Nebo configy stačí..?

T-mobile MDA III

[CODE]EXEC:\Extended_ROM\CallerIDInstall_WWE.exe
EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe
EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
EXEC:\Extended_ROM\Run_BTTrayCE_10.exe
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\BA_Album_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Busytone.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\ZIP_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Run_BTTrayCE_10.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\patch.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_DialSkin.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\T-MOsetting.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.CAB
CAB: \Extended_ROM\Fax_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\version.CAB
CAB: \Extended_ROM\location.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe
RST: Reset[/CODE]

[/QUOTE]

Já mám toto:O
[CODE]EXEC:\Extended_ROM\CallerIDInstall_WWE.exe
EXEC:\Extended_ROM\RestartRadio.exe
EXEC:\Extended_ROM\TPDisable.exe
CAB: \Extended_ROM\Album_EnableStreaming.CAB
CAB: \Extended_ROM\BA_Album_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Busytone.CAB
CAB: \Extended_ROM\ClearVue_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\Fax_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor.CAB
CAB: \Extended_ROM\MIDI561.CAB
CAB: \Extended_ROM\MMS_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\patch.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_DialSkin.CAB
CAB: \Extended_ROM\T-MOsetting.CAB
CAB: \Extended_ROM\VideoMMS.CAB
CAB: \Extended_ROM\version.CAB
CAB: \Extended_ROM\ZIP_WWE.CAB
CAB: \Extended_ROM\location.sa.CAB
EXEC:\Extended_ROM\TPEnable.exe
RST: Reset[/CODE]

Pokud se chci zbavit všech log a nastavení T-mobil při zahování plné funkčnosti:!:
Vložím toto
CAB: \Extended_ROM\OskarCZ_SE.cab

:?: A Smazat můžu všecho toto:?:
CAB: \Extended_ROM\TMD_AP_CZ.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMDCZCustomize.sa.CAB
CAB: \Extended_ROM\TMO_DialSkin.CAB
CAB: \Extended_ROM\T-MOsetting.CAB

:!: A další zvláštnost je:!:
1. CAB: \Extended_ROM\GPRSMonitor.CAB
Ale žádný soubor GPRSMonitor.CAB v ROM není

2. Sobory v ROM jsou Run_BTTrayCE_10.exe, Run_BTTrayCE_10.CAB
Ale neodkazuje se na ně žádný zapis EXEC:\Extended_ROM\* CAB: \Extended_ROM\*

Existije někde nějaký soupis co dělá který cab? Prohledával jsem diskuzi a nic!
:?: K čemu je:?:
Busytone.CAB
MIDI561.CAB
patch.CAB
TMD_AP_CZ.CAB
version.CAB
location.sa.CAB
BA_Album_WWE.CAB
Album_EnableStreaming.CAB
MMS_WWE.CAB
Run_BTTrayCE_10.exe
Run_BTTrayCE_10.CAB
Miloš Strouhal (3997)|9.8.2005 18:11
[QUOTE="pekro"]Já mám toto:O[/QUOTE]Ten rozdíl je jen v pořadí cabů a také tedy chybí jeden řádek, ale neviděl bych to jako velkou tragédii.. ;) Způsobeno to bylo vykopírováním cabů z ExtROM, ovšem opomenutím configu. Tudíž jsem ten config sestavoval já.

Tvé dotazy ale vůbec nepatří do téhle diskuze..
Honza Stoces (7)|17.8.2005 11:02
[QUOTE="beecher"]Do prvního příspěvku byl přidán Customize CAB pro Eurotel CZ.[/QUOTE]

Cau,

diky za CABy, ale mam GOuczko a nemaka mi to :o( i kdyz jsem to zkousel prenastavit. Porad mi to pise:
Z neznamych duvodu se nelze pripojit... :((
Je potreba nejakej update na modem nebo co?

Diky za jekejkoliff HELP


Johny
beecher (9270)|17.8.2005 11:30
To je jednoduchy, ty CABy neumi predplacenky (Go, Oskarta)... ;)

Start->Nastaveni->Pripojeni->Pripojeni->zalozka Upresnit->Vyberte site
1. Pod Eurotel Internet -> Upravit -> Upravit -> Dalsi -> prepsat "internet" na "gointernet"
2. Pod Eurotel MMS -> Upravit -> Upravit -> Dalsi -> prepsat "mms" na "gomms"

Nebo tak nejak... ;)
theeye_ce4you (25)|17.8.2005 11:42
[QUOTE="beecher"]To je jednoduchy, ty CABy neumi predplacenky (Go, Oskarta)... ;)

Start->Nastaveni->Pripojeni->Pripojeni->zalozka Upresnit->Vyberte site
1. Pod Eurotel Internet -> Upravit -> Upravit -> Dalsi -> prepsat "internet" na "gointernet"
2. Pod Eurotel MMS -> Upravit -> Upravit -> Dalsi -> prepsat "mms" na "gomms"

Nebo tak nejak... ;)[/QUOTE]

Tak presne takle jsem to uz nekolikrat udelal a GPRS jako takovy me porad nefunguje. MMS mi odesilat jde, ale kdyz ji nekdo posle mne tak mi prijde jen hlavicka a nasleduje SMS od eurotelu ze si mam MMS vyzvednout na jejich serveru pres WWW.

Pri tom pripojeni GPRS mi to napise: "Vytočeno: gointernet - Odpovídající modem byl odpojen. Pro ověření Vašich nastavení........"
beecher (9270)|17.8.2005 12:14
Bych si pak overil, jestli mam povolene GPRS na te karte...
Honza Stoces (7)|17.8.2005 12:42
[QUOTE="beecher"]Bych si pak overil, jestli mam povolene GPRS na te karte...[/QUOTE]

Tak to byla taky moooc pekna stooory u operatora. Volal jsem na *88, ze uz si s nastavenim GPRS nevim rady - no a ta sikovna dcerka se ptala:
- Co ze mam jako za pristroj: Nokii nebo Sony Ericsson?
Rekl jsem MDA od HTC...
- A vyrobcem je jako kdo? To by melo byt neco jako Nokia nebo SE.
Tak jsem zopaknul HTC...
- Hmm, tak to vazne nevim, s tim vam bohuzel nepomohu... Hezky den.
:D

Ale pry vsechno, co mam mit nastaveno kvuli GPRS, tak to mam.

Podarilo se to uz nekomu na predplacenych SIMkach nastavit?


Diky
Johny
theeye_ce4you (25)|17.8.2005 13:23
beecher> GPRS i MMS aktivni mam :)
johny> tak to sme dopadli uplne stejne:) ja tam chytil nakou trochu lepsi dcerku ze me rekla at se kouknu na netu na nastaveni pro ET Dataphone III ci Motorolu s Win. Podle toho jsem to uplne porpvy udelal a se stejnym vysledkem jako pomoci tech novych CABu (po uprave na GO)
Titus76 (5)|2.9.2005 21:03
Ahoj daji se nejak vypnout ty dorucenky, nikde to nemohu najit...
beecher (9270)|3.9.2005 10:27
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Inbox\Settings
"SMSDeliveryNotify"=dword:00000000

Nechapu, sluzba zadarmo, vysoce uzitna hodnota... No, proti gustu zadny disputat, ale ja bych se bez toho asi zblaznil...
Titus76 (5)|3.9.2005 12:19
JE to dobra vec ale kdyz si s nekym dopisuju delsi chvilku tak me to docela zacalo optezovat. Jinak dekuji za radu :)
beecher (9270)|4.9.2005 08:23
Neni po dvou SMSkach si lepsi zavolat? IMHO to vyjde levneji a vic clovek vyridi... ;)
plachow_ce4you (159)|4.9.2005 12:17
Já jsem doručenky taky okamžitě vypnul... Nevím, jaká je užitná hodnota toho, že musím pro každou odeslanou SMSku smazat doručenku :-)
Titus76 (5)|4.9.2005 15:42
To mas pravdu lepe zavolat ale jsou taci kteri jen eSMSkujou a provolat si svuj kredit nechtej na ty se mohu ......... :-)
alkiko (3)|7.9.2005 09:58
[QUOTE="beecher"] ...tady jsou CABy verze 0.9beta....[/QUOTE]

Odpusťte začátečníkův dotaz. Jsou tohle aktualní verze CABů? Díky. :?:
beecher (9270)|7.9.2005 10:01
Ano jsou... ;)
vonDra (54)|7.9.2005 10:54
[QUOTE="Honza Stoces"][QUOTE="beecher"]Bych si pak overil, jestli mam povolene GPRS na te karte...[/QUOTE]

Podarilo se to uz nekomu na predplacenych SIMkach nastavit?

[/QUOTE]

Jo podarilo, podivej se sem
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=8906
posledni prispevek od DAwwa, priloze je navod podle kteryho jsem to rozchodil

Dik Dawwe :yes:
Honza Stoces (7)|8.9.2005 21:06
Tak bohuzel...
Ani prispevek Dawwa mi nepomohl:

Vytoceno: internet

Z neznamych duvodu se nelze pripojit. Pro overeni nastaveni pripojeni a pripadne nutne zmeny tuknete na Nastaveni. V pripade pretrvavajicich problemu resetujte Vase PDA dle navodu. Opakujte znovu.
:oops:

Ma jeste nekdo nejaky jiny navod, ktery jsem nezkousel a je nejaka sance, ze by to mohlo fachat?


Diky
Johny
svobod3 (142)|9.9.2005 12:11
Zdravim, vite, jak se dostat na wapove stranky? Nekde jse se docetl, ze adresa se musi zadavat ve tvaru wsp://wap.xxx.xx, ale bohuzel jeste chybi wapove nastaveni. Existuje nekde ve forme cabu?
beecher (9270)|9.9.2005 13:20
Pokud ty wapove stranky nejsou operatorovy, tak neni WAP nastaveni potreba (teda nemel by, nezkousel jsem to, protoze mi WAP na PDA prijde trochu mimo).
Na WAP operatora by se tam nastaveni muselo dodelat...
svobod3 (142)|9.9.2005 13:36
[QUOTE="beecher"]Pokud ty wapove stranky nejsou operatorovy, tak neni WAP nastaveni potreba (teda nemel by, nezkousel jsem to, protoze mi WAP na PDA prijde trochu mimo).
Na WAP operatora by se tam nastaveni muselo dodelat...[/QUOTE]

no jo, ale nektery veci na operatorove wapu jsou celkem pouzitelny ... a hlavne se ty stranky mnohem rychleji nacitaji ... btw slo by tedy do tech cabu doplnit i wapove nastaveni?
beecher (9270)|9.9.2005 13:42
[QUOTE="jirka.s"]...ale nektery veci na operatorove wapu jsou celkem pouzitelny...[/QUOTE]Jako napr.?
svobod3 (142)|9.9.2005 13:49
[QUOTE="beecher"][QUOTE="jirka.s"]...ale nektery veci na operatorove wapu jsou celkem pouzitelny...[/QUOTE]Jako napr.?[/QUOTE]

No ja treba osobne vyuzivam u TM Cestovani, kde Ti to ukaze tvou polohu na mapce ... podle me uzitecne. A nebo nastavovani sluzeb pres Muj T-Mobile.
elit (168)|12.9.2005 04:36
Tak sem se taky MMS snazil nastavit, ale zatim nevim jestli to nejde protoze:

1. nevim jak na to

2. jsem v Singapuru a pres roaming si proste mms nestahnu.


Co je pravdepodobnejsi?
elit (168)|12.9.2005 04:59
[QUOTE="elit"]Tak sem se taky MMS snazil nastavit, ale zatim nevim jestli to nejde protoze:

1. nevim jak na to

2. jsem v Singapuru a pres roaming si proste mms nestahnu.


Co je pravdepodobnejsi?[/QUOTE]


Takze si odpovim sam. V Singapuru moznost MMS roamingu neni

http://www.oskarmobil.cz/roaming/roaming_gprs.php?lang=cz&sec=tarif
vonDra (54)|12.9.2005 10:01
[QUOTE="Honza Stoces"]Tak bohuzel...
Ani prispevek Dawwa mi nepomohl:

Vytoceno: internet

[/QUOTE]

ty musis mit v nastaveni gointernernet, pise to v tom navodu, precti si ho jeste jednou pozorne me podle toho GO chodi