Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA IV - konec dohadů, nyní oficiálně:)

Pavel Koza (4761)|2.2.2005 16:37
http://www.t-mobile.de/presse/ipk/mdaiv/1,8228,11677-_,00.html

Jelikož je má němčina spíš příšerná než špatná, budu raději heslovitý než popisný. V každém případě byla na německém serveru T-Mobile vydána tisková zpráva oznamující, že MDA IV existuje a že to bude celkem bomba:) Na co se tedy můžeme přibližně v létě tohoto roku těšit?

  • GPRS, WLAN a UMTS!!!
  • QUAD-band GSM
  • Bluetooth
  • Integrovanou klávesnici řešenou stejně jako má Motorola MPx
  • 2 kamery (jedna pro podporu videotelefonování!)
  • VGA dislpej 640x480
  • 520MHz procesor
  • Windows Mobile (verze se upřesní, asi podle Magneta)

Tedy řeknu vám, nevypadá to vůbec špatně:D Bližší informace budu vkládat průběžně.

Zdroj :: MSMobiles, čtenář hrtak
PavelR. (2184)|2.2.2005 16:47
... no, jako všechny nová PDA, tak i MDA4 vypadá moooc hezky. Jenom jestli s tím UMTS trochu nepředběhli dobu ... uvidíme, zda (a kdy) naši operátoři spustí UMTS. V této chvíli by se pro naše podmínky hodilo i EDGE. Jinak to VGA je super ...

PavelR.
Dominique (151)|2.2.2005 17:03
Nevim, co tam chtej dat za baterku, aby to vsechno vydrzelo alespon par minut :)
Dzejkob (286)|2.2.2005 17:09
[QUOTE="Dominique"]Nevim, co tam chtej dat za baterku, aby to vsechno vydrzelo alespon par minut :)[/QUOTE]

Ja bych to videl tak na 1800mAh jako minimum.Mam pocit, ze kvuli energii se i rozhodli osadit MDA 4 "jen" 520Mhz procesorem.Jinak by to chtelo podrobnejsi informace k tem kameram, velikosti a hmotnosti(a to vcetne velikosti displeje) a k predpokladane vydrzi baterie.Snad se casem dozvime vice :) .
PavelR. (2184)|2.2.2005 17:22
... nějaké další fotky jsou zde a zde. Zdroj: PocketPC Thoughts

PavelR.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.2.2005 17:34
Tak ta klávesnice se mi u tohoto zařízení vůbec nelíbí.
A představa neustálého otevírání ještě méně.:(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.2.2005 17:47
Hm, podle fotek i překladu to vypadá, že displej je na otočném kloubu a zavřít to půjde jako pudřenka nebo displejem nahoru... pomalu si začnu pěstovat dlouhé špičaté nehty na klofání, nebo si zajdu do hudebních nástrojů koupit prsteny - trsátka (nebo jak se to jmenuje) pro banjo... nikde nevidím zasunuté bodlo na ťapání...
PavelR. (2184)|2.2.2005 17:55
[QUOTE="Jarouš"]nikde nevidím zasunuté bodlo na ťapání...[/QUOTE]

... myslím, že tam jistě někde bude :) ... až teď jsem si všiml, že to nemá žádná HW tlačítka pro příjem a zavěšení hovoru na čelní straně ...

PavelR.
Šeba_oldd (1184)|2.2.2005 18:13
Zda se mi ze prichazi nova era:D Pocket PC - mini notebook:)
Zivot bez taptaka :D nevim nevim.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|2.2.2005 18:17
[QUOTE="PavelR."] ... až teď jsem si všiml, že to nemá žádná HW tlačítka pro příjem a zavěšení hovoru na čelní straně ...
PavelR.[/QUOTE]
No jo, já je také vidím jen v horní řadě kláves... to je čudné...
hrtak_ce4you (314)|2.2.2005 18:34
[QUOTE="JirkaP."]Tak ta klávesnice se mi u tohoto zařízení vůbec nelíbí.
A představa neustálého otevírání ještě méně.:( [/QUOTE]

je to jako u Sharpu Zaurus.... naprosto skvela vec vitam ji (narozdil od vysouvacky u MDA III.)
kopec_ce4you (236)|2.2.2005 18:49
jenom je to hrozne velky :?
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 18:49
Ja jsem nadsen!!! :) Tu klavesnici vitam take, uz nejaky cas pokukuji po Nokii 9500, ale ted si milerad necham zajit chut kdyz vidim ctyrku..;) Ackoliv jsem neocekaval, ze to se ctyrkou dopadne zrovna takhle, jsem prekvapen vicemene prijemne! Ma vetsinu toho, co jsem si tajne pral aby mela.. Zacinam setrit, hned ted.:D

To beecher: prohral jsi, skoda ze jsme se o neco nevsadili..;)
boss_ce4you (73)|2.2.2005 19:16
Myslím že je to zaujímavá koncepcia a mohla by to byť priama konkurencia N9500. Ale nevýhodu vidím vo velikosti..... bude asi lopata....
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 20:02
To JirkaP: mýlíš se!Podívej se pořádně na tu fotku, a představ si, že otočíš displej kolem kloubu o 180° a přiklopíš ho ke klávce. Vznikne ti tím něco jako MDA II bez harwarových tlačítek. Tzn., že to budeš vše obsluhovat pomocí dotykového displeje, jak telefonování, tak vše ostatní, a klávesnici nebudeš muset vůbec používat! ;) Ale já osobně jí budu používat milerád...:yes: Vypadá dost použitelně, narozdíl od žluťáka.. Prostě malý notebook.:D Jéžiš já se tak těšim.. Asi nebudu čekat na české operátory, hned jak to půjde, zajedu si pro ní někam ven. A hned si jí přeflešuji..:D :D :yes:
00046527_T-MobileMDAIV_9krF.jpg
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 20:10
[QUOTE="boss"]Myslím že je to zaujímavá koncepcia a mohla by to byť priama konkurencia N9500. Ale nevýhodu vidím vo velikosti..... bude asi lopata.... [/QUOTE]
Konkurencia???... Vždyť si ty dvě mašiny postav vedle sebe, a porovnej je! Myslíš že "konkurencia" je opravdu to správné slovo?...:) Vždyť N9500 je vedle tohodle uplná NULA!:D :D :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.2.2005 20:17
[QUOTE="xp"]To JirkaP: mýlíš se!Podívej se pořádně na tu fotku, a představ si, že otočíš displej kolem kloubu o 180° a [/QUOTE]

A dovedeš si představit, že pokaždé pokud budeš s tímto pracovat, tak to budeš muset otevírat.
A dovedeš si představit jak budeš dávat toto monstrum k uchu pro telefonování ? Já tedy nééééééé.

Může být nadupané co se týče funkcí, ale pro každodení telefonování to nebude ani náhodou !!!
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 20:42
Měl jsi někdy v ruce Nokii 9x00??? Vždyť tohle je skoro dvakrát menší!!!:O ;)
A proč bys to musel otevírat?... Nějak tě nechápu... Proč bys to chtěl otevírat? Vždyť vše budeš ve většině času ovládat stylusem! Na displeji.. To se bez těch hardware tlačítek pro kalendář a kontakty neobejdeš..? Proč? Vždyť to můžeš ovládat přímo z menu na displeji..:))
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 20:45
[QUOTE="JirkaP."]
Může být nadupané co se týče funkcí, ale pro každodení telefonování to nebude ani náhodou !!! [/QUOTE]
Tohle se kdysi tvrdilo i o MDA I.. No a vidíš to, už dva roky netelefonuji s ničím jiným než s MDA I, II, III.. Prostě s tím nemam nejmenší problém, zvykl jsem si..;) :yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.2.2005 20:53
Za Svou větou :

Může být nadupané co se týče funkcí, ale pro každodení telefonování to nebude ani náhodou !!! "


si prostě stojím. Všimni si té tloušťky přístroje, a co asi váha takového monstra ? Mám no to prostě jiný názor než Ty. A to je všechno.
Michal Škrabálek (42)|2.2.2005 20:56
Nějak zde nepadla jedna podstatná informace - bude podpora EDGE? Bez ní si už nové zařízení tohoto typu určené mimojiné také pro přístup k internetu ani nedokážu představit. S EDGE to bude bomba, bez EDGE :no:
Zdenek Malinsky (9781)|2.2.2005 20:59
Jelikož není 1. dubna, předpokládám, že jde o nefunkční maketu, koupenou na Pankráci u asijského obchodníka. Tohle si snad nemůže normální člověk koupit. Nebo jo? Klávesnice vypadá nepoužitelně. A design? To je hnus, velebnosti. :mad: :evil:
Crusader_ce4you (624)|2.2.2005 21:15
Jelikož jsem se koukal ina ostatní fotky, musím totálně souhlasit s xp. Všichni tu píšete, že uživatel bude v ruce držet a telefonovat s monstrem. Všiml si vůbec někdo z vás,že ta horní část je odnímatelná a tím pádem to nebude o nic větší, než současná MDA II ?
beecher (9270)|2.2.2005 21:22
No, jako koncept to neni spatne a jsem celkem prekvapen (XPe, tvoje chyba :D ). Ale...

1. Ten design, to je opravdu obludnost... :no:
2. Zase integrovana klavesnice... :no: (pravda, ale daleko lepsi nez v MDA3)
3. Velikost - 100 cm2 - to je kdyz vezmu prumernou delku PDAcka 11,5cm na sirku 8,5 cm. To mysli nekdo vazne?
4. Kdyz budu mit otoceny display do polohy "pda bez klavesnice", jak zvednu hovor?
5. Proc tam nedaji 624MHz procak s moznosti automaticke regulace vykonu, jako ma Dell?
6. Proc to prichazi az ted s vyhledem zacatku prodeje konec leta/podzim?

Crusader: ten display neni odnimatelny, pouze otocny...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.2.2005 21:25
[QUOTE="Crusader"] Všiml si vůbec někdo z vás,že ta horní část je odnímatelná a tím pádem to nebude o nic větší, než současná MDA II ?[/QUOTE]

Tak to jsem si na žádné fotce nevšiml. A řekl bych, že to je nereálné.

To by pak fungovala druhá část jen jako klávesnice ?? To snad né ? A podívej je tam na ní i konektror.
Crusader_ce4you (624)|2.2.2005 21:31
Já si myslím, že to tak bude. Když se podíváte na horní polovinu, tak v pravo je klasický ovládací D-Pad. Pokud by horní část nebyla oddělitelná, připadal by mi tam dost zbytečný (teda pokud výrobce nezamýšlí otáčecí display o 180 stupňů a tím pádem zaklapnutí diplayem nahoru. To bych potom musel souhlasit s tím monstrem. Německy neumím ani zbla, takže to byly moje domněnky.
beecher (9270)|2.2.2005 21:45
[QUOTE="Crusader"]...výrobce nezamýšlí otáčecí display o 180 stupňů a tím pádem zaklapnutí diplayem nahoru...[/QUOTE] Ano, zamysli... ;)

Press release v EN:
http://www.t-mobile.net/CDA/t-mobile_deutschland_newsdetails,1705,0,newsid-3665-yearid-3577-monthid-3669,en.html?w=1280&h=800
ZdenekP (224)|2.2.2005 22:22
Nebo tady:
http://www.infosyncworld.com/news/n/5757.html
Roman.34 (76)|2.2.2005 22:56
mel jsem MDA1 mam MDA2 .. a pokud jde o pouzitelnost telefonovani.. tak bez problemu telefonuju a me to maximalne vyhovuje. a MDA4 si budu porizovat hned jak bude nekde k dispozici.
MilanO_ce4you (187)|2.2.2005 23:12
[QUOTE="xp"]Ja jsem nadsen!!! :) Tu klavesnici vitam take, uz nejaky cas pokukuji po Nokii 9500, ale ted si milerad necham zajit chut kdyz vidim ctyrku..;) Ackoliv jsem neocekaval, ze to se ctyrkou dopadne zrovna takhle, jsem prekvapen vicemene prijemne! Ma vetsinu toho, co jsem si tajne pral aby mela.. Zacinam setrit, hned ted.:D

[/QUOTE]

XP to já jsem nadšen, že je zde někdo s těmito názory. I já jsem se rozhodoval mezi 9500 a 9300. Hx 4700 není to pravé a musel jsem se rozhodnout do zítřka. Jak jsem MDA IV uviděl bylo hned rozhodnuto. Je to přesně to co jsem si představoval a musím říci, že ta klávesnice je naprosto skvělá. Také nebudu čekat na naše operátory. Sice pro ni nikam nejedu, ale okamžitě jak se někde objeví, nechám si ji poslat. Já ale potřebuji, aby byla v angličtině, němčina to ne. A navíc už mám i našetřeno, nějak více než 9500 to stát nebude, tak není co řešit. Jenom nevím, co si mám vzít za zařízení na toho půl roku, hx u mě končí, MDA II bylo příliš dobré a návykové a ani VGA s tím nic neudělá.
MilanO
Morte_ce4you (261)|2.2.2005 23:13
Ja teda nadsenej nejsem proc tam furt cpou tu klavesnici???
Miloš Strouhal (3997)|2.2.2005 23:18
[QUOTE="MilanO"]XP to já jsem nadšen, že je zde někdo s těmito názory..[/QUOTE]
:) Nápodobně, chci ji hned jak bude k dispozici, a to samozřejmě v ENG. Jelikož to bude zase nějakou dobu trvat, než se naučím flešovat i tohle, a němčinu také nemusím.. Můžeme se pak domluvit, kdo bude mít lepší a levnější zdroj, a s lepší možností případné reklamace, a necháme si jich poslat nebo dovézt několik najednou, ok? Ale to už můžeme řešit pomocí SZ či ICQ..;) Jinak hlavně si nekupuj MDA III, jinak budeš silně nešťastnej a bezradnej člověk..:? Po zkušenostech s hx a MDA II už nejsi žádnej zelenáč, aby jsi mohl tolerovat žluťáka a nefunkční BT modem..;)
MilanO_ce4you (187)|2.2.2005 23:36
Já si nemůžu odpustit trochu rýpnout, myslíš, že budou tak poruchové, že jich budeme potřebovat hned několik? Počkej té radosti až si to přečte becher. Ale jinak souhlas, jdeme do toho.
MilanO
jerzy_ce4you (230)|3.2.2005 00:05
Tak, teď jsem opravdu klidnej. Konečně je konec dohadů. Už mám DP2 rok a mám cukání jít do něčeho.. Ale klávesnice by tam být neměla. Kurňa, to fakt ce4you ti výrobci nečtou, nebo co?
blue face (120)|3.2.2005 00:31
Jestli to bude mít podobný systém jako SONY CLIÉ NRV 70, tak to bude v pohodě. Překlopení s otočkou byl naprosto automatický pohyb. Tak automatický, že jsem zpočátku kroutil i MDA, než jsem si zvykl.

Tloušťka nebude taky tragická. Jako celek to nebude tlustší, než dnešní stroje. CLIÉ mělo tu obrovskou výhodu, že zavřené bylo displejem dovnitř, tedy chráněný displej. Je fakt, že pak to bude znamenat při každém zvonění a SMS telefon "otvírat". Ale dá se zvyknout.

A když jsem chtěl psát na klávesnici, stačilo stroj otevřít. Když ťukat, přetočit a sklopit CLIÉ obracelo obraz, aby nebyl vzhůru nohama po překlopení.

Já bych klávesnici přivítal. Na ťapání po soft klávesnici jsmsi nikdy piřádně nezvyknul. To radši držet v obou rukách a dva palce.
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 00:46
Řekl bych, že ta odvrácená strana, která není na žádné fotce vidět skrývá kromě kamery i další zajímavá překvapení.. Co uzavřít sázky, jestli tam nebude malinkej displej pro vyřizování telefonických hovorů v zaklapnutém stavu, jako je to u komunikátorů...;) :D Určitě je tam kamera, zrcátko na autoportréty, a spousta nevyužitého místa.. Já tvrdím, že by tam ten nouzový displej mohl být..:) A to buďto s modrým podsvícením, nebo plněbarevný.. Dál tam můžou být ta hardware tlačítka pro příjem a ukončení hovorů..

Jinak přikládám fotografii v trochu lepším rozlišení, než na jaké na webu momentálně běžně narazíte..:yes:
Michal Škrabálek (42)|3.2.2005 00:56
Tak si odpovím sám. EDGE bohužel nebude. Chyba :sarcastic: :no:
PavelR. (2184)|3.2.2005 07:56
... jak jsem psal na začátku této diskuze, EDGE mi rovněž v tuto chvíli (plus minimálně alespoň ještě jeden rok) přijde užitečnější než podpora UMTS. HTC se sice zcela jistě neorientuje podle českého trhu, ale nemyslím si, že UMTS bude v následujících měsích dominantní datovou technologií v mobilních sítích ... no uvidíme.

... druhý displej a rovněž tlačítka na přijmutí/odmítnutí hovotu na "přední" části bych také bral. Je to již profláknutá ale určitě povedená koncepce ať u komunikátorů od Nokie tak i v případě PDA (např. u Jornady 920).

PavelR.
botur (67)|3.2.2005 07:59
Myslím si, že ta baterka bude jako u předcházejícího modelu. O moc větší kapacita tam nebude. Jinak je to celkem pekne zarizeni. Ta klavesnice si myslim, ze je dobra. Vzdyt je to komunikator, ne?:)
Dzejkob (286)|3.2.2005 08:38
Ta klavesnice sice nevypada spatne, ale kdyz se neda odklopit, tak vznikne spis mininotobook nez MDA.Ja si teda dost dobre nedokazu predstavit, jak se s tim bude telefonovat-jinak proti ty klavesnici nic nemam, ale odklopna by se mi libila vice.No a vaha asi taky nebude zrovna mala, urcite hodne pres 200 gramu, takze i s prihlednutim k cene, ktera bude minimalne 25 000Kc, mozna spise i vice a absence EDGE, rikam ne :no:.
RStein (2012)|3.2.2005 08:47
Tak MDA IV mi prijde jako skvele rizeni. Urcite bude mit spoustu chyb, ale asi neodolam a koupim si ho. :D Jen by mohlo byt mnohem, mnohem driv:evil:
ipf (2136)|3.2.2005 09:21
[QUOTE="PavelR."]...EDGE mi rovněž v tuto chvíli přijde užitečnější než podpora UMTS. ....[/QUOTE]

Mám úplně stejný názor. Vždyť EDGE se pořád ještě rozbíhá a než TM spustí UMTS, bude už 4-ka v bazaru a na obzoru MDA6, ne-li něco jiného (vždyť se známe ;) ).
Arkobad (134)|3.2.2005 09:52
1) Druha strana zcela jiste bude skryvat nejaka prekvapeni

2) Na kolik jde ten 520Mhz (v jinych strojich) pretaktovat?

3) Je nekde informace, jake to ma sloty?

4) Vi se, jaky tam bude graficky akcelerator? Soucasna MDAcka maji dost slaby graficky vykon. Bude mozne treba prehravat fullscreen DivX, ktery je v PALu (720x576), nebo je zmenseny na VGA (640x480) rozliseni?

5) Ja furt budu prudit s tim VGA a TV vystupem. Kdyz uz to (asi) nema primo takovy vystup, bude k tomu neco na zpusob BackPacku? Kam by se asi pripojoval?!?! Pokud nebude ani primo vystup, ani moznost BackPacku, je to docela krok zpet.

6) S absenci EDGE bych si nebyl az tak jist - podle me maloktery UMTS telefon je bez EDGE - treba se to bere jako samozrejmost a proto to neuvadej.

7) S USB-Host asi smula, co?

8) Pripojuji se k "nakupni akci" a rad bych se zucastnil pripadne hromadne objednavky ze zahranici.
Miloš Strouhal (3997)|3.2.2005 09:54
Ad 2) Hádám, že nám v klidu korektně poběží minimálně na 630Mhz, XCPUScalar to jistí..:D :yes:
Ad 3) Hádám, že zůstane u SD/MMC.. V rámci uspory váhy a velikosti, jelikož zřejmě už teď mají velký problém to tam všechno vtěsnat..
Ad 6) Souhlasím, třeba tam skutečně je, jen to zatím nerozvádějí..
asdfg (62)|3.2.2005 09:59
ad klavesnice: jsem stastnym uzivatelem nokie 9110 a nebyt toho, ze uz ma chudak nekolik krizku a nefunguje uz ani z 65 procent tak jak ma, nikdy bych ho nevymenil. jednu chybu bych mu vytknul - klavesnice ma mala tlacitka. Ale kdyz to porovnam s 9210, kde je misto 4 tlacitek pro pohyb, joypad jsem za 9110 rad. Prijde mi, ze MDA 4 bude mit jeste mensi tlascika nez 9110 a proto mi prijde jako hodne spatna. Vubec by mi nevadilo, kdyby byla vetsich tvaru. S plnohodnotnejsi klavesnici QWERTY a ne tou slepeninou co jest na obrazcich. A telefonovani s tim? Ja nokii pouzivam uz nekolik let a telefonuje se s ni super. (Na odpoved, abych si poridil 9500 si uvedomte, ze to je komunikator pomerne spatny a neprevratny, ja jsem zvolil HP4700 + mobil (asi nokia)). Takze pro mne ta klavasnice neni lakadlem.

ad otocny kloub: rozhodoval jsem se mezi FS loox720 a hp4700. pro me hovorilo i vetsi odolnost hp. nic se tam nevykla, neklouze, netaha... (jedine ceho se bojim je touchpad.) (Podotýkam, ze u 9110 jsem uz jednou vymenoval horni cast displaye plus kabelaz - ale to byla vicemene velkne nahoda/nehoda). Trochu se bojim onoho otocneho kloubu, ze bude stacit jen trochu dobre vule a kloub pujde tam, kam hardware vetsinou odchazi.

ad software/fce: to ze predchazi dobu si myslim neni vubec na skodu. naopak
jsem fyzikalni technokrat a proto se mi moc libi moznost videotelefonovani, i kdyz jen papirove. (V japonsku uz takove telefony normalne maji v siti). Takze to, ze ta technologie jde dopredu je z meho pohledu jen pozitivum.

myslim si, ze to muze byt velmi dobry telefon. i tak si ho vsak nekoupim skrz nektere jeho nevyhody. ovsem, kdyby mi ho chtel nekdo darovat, asi bych to neodmitl.
Arkobad (134)|3.2.2005 10:31
Shodou okolnosti i HP prave poodhalilo "rousku tajemstvi" ohledne dalsiho h63xx komunikatoru. Melo by tam by EDGE, GPS i klavesnice.

A mozna 50MHz procesor ;-)

HP iPAQ Mobile Messenger - a global communication tool
To strengthen its leadership in the fast-growing smart device market, HP will continue to evolve the HP iPAQ product line and build on the success of the award-winning iPAQ 6300 series smart device. The new devices will incorporate several different types of wireless technologies and be offered in a variety of designs and sizes as they roll out through the year.
The first of these new products, HP iPAQ Mobile Messenger, integrates wireless voice, high-speed EDGE data networking and versatile GPS navigation technologies to meet global business and personal communication needs.(1,2,3,4) With a built-in keyboard to easily compose email, notes, text and instant messages and data delivery rates up to four times faster than dial-up,(2) the new iPAQ will allow users to quickly stay connected to vital business information. A technology demonstration of the iPAQ Mobile Messenger is planned at the 3GSM World Congress later this month.
beecher (9270)|3.2.2005 10:40
[QUOTE="Arkobad"]Shodou okolnosti i HP prave poodhalilo "rousku tajemstvi" ohledne dalsiho h63xx komunikatoru. Melo by tam by EDGE, GPS i klavesnice.[/QUOTE] Muzu poprosit o zdroj? Zkopirovane je to... :no:
LThor (1)|3.2.2005 11:51
botur (67)|3.2.2005 12:56
Sice nevim k cemu tam bude to EDGE, myslim si, že tuto technologii "průměrní až nadprůměrní" uživatelé PDA nevyužijeme. Podle mě čím víc "krávovin" tim je daný přístroj poruchovější - jak hardwarově tak hlavně softwarově, samozřejmě zbytečně drahý, těžký a velký. Co z toho plyne? Podle mě to bude nepraktická velká cihla.
Tím tento přístroj nechci zhazovat ani nijak kritizovat. Toto je můj názor na zařízení ALL-IN-ONE.
Radek:)
Arkobad (134)|3.2.2005 13:05