Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navigon - rady, tipy, zkušenosti

martinhamr_ce4you (486)|4.7.2005 06:34
[QUOTE="petr22"]Vzhledem k tomu, ze vyrabime navigacni pocitace do aut, tak rozhodne navigaci za HRACKU NEPOVAZUJI

Naopak, je to smrtelne vazne myslena aplikace kde jakakoliv chyba muze stat desitky tisic Euro. U nas by si nikdo nedovolil vydat nekompletni nebo polofunkcni mapu - proste by ta pokuta byla tak strasliva nehlede na ostudu, kdy by vsichni zakaznici nakoupili jinde.

Pokud neni vyrobek prvotridni, nesmi na trh. Jedine stesti sw firem je ze SW se neprodava - tudiz ho nelze reklamovat pro nefunkcnost. Jenze navigacni pocitac reklamovat lze.

Pokud by se melo jednat o bezcennou hracku, melo by se to prodavat za 200 Kc v hrackarstvi, a ne v srioznich obchodech.

To, co predvadi nektere firmy s mapami a softem by si v automobilovem prumyslu nedovolil nikdo - jedna takova bota a firma zjisti, ze nema pro koho vyrabet.

A je mnohem lepsi vydat az kompletni mapu nez nejakou polofunkcni. TeleAtlas ty mapy MA, protoze nase Blaupunkt navigace ma kompletni podklady pro CR od roku 2003. Tudiz to co predvadi Navigon je pouze tahani penez z lidi.

Navigaci, na kterou enni spoleh nebo ma nekompletni mapy nema smysl v dames state vubec prodavat.[/QUOTE]


No za 60-80tisíc co stojí navigace v autě ty mapy musejí být sakra kompletní.A nestojí náhodou to vaše CD nebo DVD taky nějakou tisícovku?Zajímalo by mě kolik tam máte POI bodu pro Českou Republiku...
Lada Dekany (130)|5.7.2005 12:26
[QUOTE="petr22"]Vzhledem k tomu, ze vyrabime navigacni pocitace do aut, tak rozhodne navigaci za HRACKU NEPOVAZUJI

Naopak, je to smrtelne vazne myslena aplikace kde jakakoliv chyba muze stat desitky tisic Euro. U nas by si nikdo nedovolil vydat nekompletni nebo polofunkcni mapu - proste by ta pokuta byla tak strasliva nehlede na ostudu, kdy by vsichni zakaznici nakoupili jinde.

Pokud neni vyrobek prvotridni, nesmi na trh. Jedine stesti sw firem je ze SW se neprodava - tudiz ho nelze reklamovat pro nefunkcnost. Jenze navigacni pocitac reklamovat lze.

Pokud by se melo jednat o bezcennou hracku, melo by se to prodavat za 200 Kc v hrackarstvi, a ne v srioznich obchodech.

To, co predvadi nektere firmy s mapami a softem by si v automobilovem prumyslu nedovolil nikdo - jedna takova bota a firma zjisti, ze nema pro koho vyrabet.

A je mnohem lepsi vydat az kompletni mapu nez nejakou polofunkcni. TeleAtlas ty mapy MA, protoze nase Blaupunkt navigace ma kompletni podklady pro CR od roku 2003. Tudiz to co predvadi Navigon je pouze tahani penez z lidi.

Navigaci, na kterou enni spoleh nebo ma nekompletni mapy nema smysl v dames state vubec prodavat.[/QUOTE]

Jo, myslim ze si rozumime. Ja se bavim o programech, ne o HW. Kdyz rikam, ze Navigace je hracka, tak to netvrdim o HP iPAQ hx 4700, to je snad jasne:)
V takovem stavu, v jakem firmy vypousteji sve produkty, to by si malokdo v oblasti HW dovolil.
Problem je jediny a to moznost vraceni takoveho SW.
Kdyz nejede HW, vratim. Kdyz nejede vice lidem, tak ho vrati. Dusledek, firma jde do sipku.
Kdyz nejede SW, tak se clovek obrati na podporu. Vysledek, firma si zacne uctovat i konzultace a zacne na tom vydelavat:(

Vracel vubec nekdo SW z oblasti navigace? Jake mate zkusenosti?
iron side (253)|5.7.2005 22:34
potreboval bych poradit,mam navigon5,naistaloval jsem ho s polu s mapou na CF kartu,spustim to a do deseti min.mi to spadne.Zkousel jsem to dat na druhou kartu a porad to same.Mat Ipaq 4700.
killerGBU_ce4you (148)|6.7.2005 10:04
[QUOTE="iron side"]potreboval bych poradit,mam navigon5,naistaloval jsem ho s polu s mapou na CF kartu,spustim to a do deseti min.mi to spadne.Zkousel jsem to dat na druhou kartu a porad to same.Mat Ipaq 4700.[/QUOTE]

zkousel jste dat program do PDA a mapu na kartu? jenom pro informaci mate originalniho NAvigona 5?
iron side (253)|6.7.2005 13:58
jasne,zkousel jsem to dati na kartu i do PDA,mam original,Jen co to zapnu,vse nabehne jak ma,rozjedu se ,zacne mi to navadet a do 10 min. mi to spadne,potom uz to pada jen co mi nabehne mapa,nevim co s tim mam delat
Lada Dekany (130)|6.7.2005 14:36
[QUOTE="iron side"]jasne,zkousel jsem to dati na kartu i do PDA,mam original,Jen co to zapnu,vse nabehne jak ma,rozjedu se ,zacne mi to navadet a do 10 min. mi to spadne,potom uz to pada jen co mi nabehne mapa,nevim co s tim mam delat[/QUOTE]

Zacni od pocatku. Hard reset. A pak Navigon.Nic vic. Program v pameti, data na karte.
Pokud chodi, OK. Postupne pridavej programy, az to zacne blbnout.
iron side (253)|6.7.2005 14:45
dobra,zkusim hard reset,jeste mi rekni,kam mam nahrad ten softim,do ipaq store?A mapu na kartu?Vecer to zkusim,uz jsem z toho cely nasr...,
Lada Dekany (130)|6.7.2005 14:52
Zkus ruzne verze. Program do RAM, data do karty. Pak zkus iPAQ store, pokud by to nejelo.
Ja jsem tento program zkousel a technicky to chodilo.
Kdyby neco tak pis SZ
iron side (253)|6.7.2005 18:10
tak jsem snad zkusil vsechno,snad jeste muzu zkusit to fouknout do baterky:D ,stale stejny vysledek,vse bezi OK do doby,nez zpustim navigovat,pak to bezi par minut a sadne mi to,poradte nekdo co stim,je mozne,ze to je tou novou verzi ramky?
killerGBU_ce4you (148)|6.7.2005 21:51
[QUOTE="iron side"]tak jsem snad zkusil vsechno,snad jeste muzu zkusit to fouknout do baterky:D ,stale stejny vysledek,vse bezi OK do doby,nez zpustim navigovat,pak to bezi par minut a sadne mi to,poradte nekdo co stim,je mozne,ze to je tou novou verzi ramky?[/QUOTE]

co máte za přístroj? vím, že navigon 4.2 měl problémy na acer n50, ale to jen na okraj
iron side (253)|6.7.2005 22:56
mam ipaq 4700,uz jsem snad zkusil vse,a nic.Zjistil jsem vsak,ze kdyz nepripojim GPS nebo GPS nema signal,tak to nespadne,ale jakmile mam signal a zacne to navigovat,tak to cele spadne.Mam GPS navilock 308,nevite nekdo,jestli to nemuze byti tim?
martinhamr_ce4you (486)|7.7.2005 07:49
Tady je stránka na stránkách Navigonu kde si zjistíš kompatibilitu http://www.navigon.cz/site/de/de/service_support/compatibility

Chtěl jsem si koupit Asus 730 a ejhle Navigon by mi nechodil...:? A to jsem měl již nákup rozjednán.
vichr_ce4you (47)|7.7.2005 09:17
S iPaqem 4700 to funguje. Problem bude v necem jinem ;-)
jeenik_ce4you (375)|7.7.2005 09:47
[QUOTE="iron side"]mam ipaq 4700,uz jsem snad zkusil vse,a nic.Zjistil jsem vsak,ze kdyz nepripojim GPS nebo GPS nema signal,tak to nespadne,ale jakmile mam signal a zacne to navigovat,tak to cele spadne.Mam GPS navilock 308,nevite nekdo,jestli to nemuze byti tim?[/QUOTE]

jednomu znamymu to dela totez a taky ma 4700, me funguje s 2210 bez problemu...
iron side (253)|7.7.2005 09:58
tak po dlouhem tydnu trapeni jsem prisel v com je zakopany pes,jak jsem zjistil,Navigon5 ma jeden nedostatek a to ten,ze s nim funguji jen 2 z 10 HP4700.To byla doba,mel jsem do Sunnysoftu zavolat hned,a nemusel jsem se trapit.Jak mi rekli,ocekavaji nejakou utilitku,ktera by mohla vyjit do 14 dni,ale kdo vi.Tak si NV5 za 7000,- fouknu pod postel a snad jednou nekdy pouziju.Tak to je konec me odysee s NV5:evil:
jeenik_ce4you (375)|7.7.2005 19:33
[QUOTE="iron side"]tak po dlouhem tydnu trapeni jsem prisel v com je zakopany pes,jak jsem zjistil,Navigon5 ma jeden nedostatek a to ten,ze s nim funguji jen 2 z 10 HP4700.To byla doba,mel jsem do Sunnysoftu zavolat hned,a nemusel jsem se trapit.Jak mi rekli,ocekavaji nejakou utilitku,ktera by mohla vyjit do 14 dni,ale kdo vi.Tak si NV5 za 7000,- fouknu pod postel a snad jednou nekdy pouziju.Tak to je konec me odysee s NV5:evil: [/QUOTE]

a co takhle upgradovat ROM pro 4700, je k mani verze 1.1 (od 10.5.)
jarula (19)|7.7.2005 20:06
[QUOTE="martinhamr"]Tady je stránka na stránkách Navigonu kde si zjistíš kompatibilitu http://www.navigon.cz/site/de/de/service_support/compatibility

Chtěl jsem si koupit Asus 730 a ejhle Navigon by mi nechodil...:? A to jsem měl již nákup rozjednán.[/QUOTE]

Mám Asuse 730W a po Navigonu 4.2 jsem si teď pořídil N 5. Funguje, ale občas musím udělat hard reset, protože se mi nespojí Navigon s GPS - mám iTEC bluetoth ze sady od Sunnysoftu, možná je to tím.
martinhamr_ce4you (486)|8.7.2005 06:20
[QUOTE="jarula"][QUOTE="martinhamr"]Tady je stránka na stránkách Navigonu kde si zjistíš kompatibilitu http://www.navigon.cz/site/de/de/service_support/compatibility

Chtěl jsem si koupit Asus 730 a ejhle Navigon by mi nechodil...:? A to jsem měl již nákup rozjednán.[/QUOTE]

Mám Asuse 730W a po Navigonu 4.2 jsem si teď pořídil N 5. Funguje, ale občas musím udělat hard reset, protože se mi nespojí Navigon s GPS - mám iTEC bluetoth ze sady od Sunnysoftu, možná je to tím.[/QUOTE]

Mám obavy že vtom je zakopanej pes...Dělat občas hard reset by mě dost drtilo!
jeenik_ce4you (375)|9.7.2005 12:02
[QUOTE="jeenik"][QUOTE="iron side"]tak po dlouhem tydnu trapeni jsem prisel v com je zakopany pes,jak jsem zjistil,Navigon5 ma jeden nedostatek a to ten,ze s nim funguji jen 2 z 10 HP4700.To byla doba,mel jsem do Sunnysoftu zavolat hned,a nemusel jsem se trapit.Jak mi rekli,ocekavaji nejakou utilitku,ktera by mohla vyjit do 14 dni,ale kdo vi.Tak si NV5 za 7000,- fouknu pod postel a snad jednou nekdy pouziju.Tak to je konec me odysee s NV5:evil: [/QUOTE]

a co takhle upgradovat ROM pro 4700, je k mani verze 1.1 (od 10.5.)[/QUOTE]

Tak muj znamej nainstaloval ROM pro HP 4700 verze 1.1 a ted se to ve spojeni s navigonem 5 zda bejt mnohem stabilnejsi (respektive uplne stabilni), ale jeste je treba udelat poradnej zatezovej test
iron side (253)|9.7.2005 14:38
jak mi sdelil prodejce,nektera HP 4700 jsou trochu jina,proto nektera chodi a nektera ne s NV5,ja mam samozrejme ten NE,tak musim cekat na nejakou tu utilitku.Pry ma vyjit behem 14 dnu,tak uvidime.Zatim mi bylo receno,ze Sunnysoft prestal NV k HP4700 prodavat,tak uvidime.
martinhamr_ce4you (486)|9.7.2005 16:10
[QUOTE="iron side"]jak mi sdelil prodejce,nektera HP 4700 jsou trochu jina,proto nektera chodi a nektera ne s NV5,ja mam samozrejme ten NE,tak musim cekat na nejakou tu utilitku.Pry ma vyjit behem 14 dnu,tak uvidime.Zatim mi bylo receno,ze Sunnysoft prestal NV k HP4700 prodavat,tak uvidime.[/QUOTE]

Tak ať se brzy dočkáš,také bych byl z toho na prášky...
Lada Dekany (130)|9.7.2005 19:03
Zda se, ze problem padani Navigonu 5 na HP iPAQ 4700 je v komunikaci s GPS prijimace.

4700 a SmartMaps, signal "jako skala" i ze vzdalenosti 5m. Supr viditelnost satelitu, BT funguje.

4700 a Navigon 5, pokud nejsem do 1m tak hlasi ze GPS vidi, ale ze nejsou satelity. Kdyz se vice vzdalim, tak ztraci spojeni. Ale pritom kdyz se podivam na Nastveni spojeni, tak je BT Optimalni, nebo lehce pod.
GPS mam BT338.

Jinak NAvigon 5, navigace ktera se da pouzit (vzhledem k pokryti) je Praha a pak mimo hranice smerem na zapad. Subjektivne je hlasova navigace prijemnejsi, hlas kultivovanejsi, hlaseni vcasna.Daleko, daleko lepsi nez SmartMaps

Pokryti je dost spatne.
Tak ze, po CR pouzivam SmartMaps, dovedou i do Kotehulek, v Praze Navigon (vcas reaguje, vcas varuje)

Mimo nas svet Navigon. :)




Lada Dekany (130)|9.7.2005 22:28
Jak se daji pridat vlastni POI do NAVIGONu 5?
Treba pripisi i souradnice.
Je k tomu externi SW?
javi (1)|9.7.2005 22:36
Jsou upgrady map zadarmo, nebo se musi dokupovat. Diky moc
jeenik_ce4you (375)|10.7.2005 19:04
[QUOTE="jeenik"][QUOTE="jeenik"][QUOTE="iron side"]tak po dlouhem tydnu trapeni jsem prisel v com je zakopany pes,jak jsem zjistil,Navigon5 ma jeden nedostatek a to ten,ze s nim funguji jen 2 z 10 HP4700.To byla doba,mel jsem do Sunnysoftu zavolat hned,a nemusel jsem se trapit.Jak mi rekli,ocekavaji nejakou utilitku,ktera by mohla vyjit do 14 dni,ale kdo vi.Tak si NV5 za 7000,- fouknu pod postel a snad jednou nekdy pouziju.Tak to je konec me odysee s NV5:evil: [/QUOTE]

a co takhle upgradovat ROM pro 4700, je k mani verze 1.1 (od 10.5.)[/QUOTE]

Tak muj znamej nainstaloval ROM pro HP 4700 verze 1.1 a ted se to ve spojeni s navigonem 5 zda bejt mnohem stabilnejsi (respektive uplne stabilni), ale jeste je treba udelat poradnej zatezovej test[/QUOTE]

zatezovy test zjistil, ze se kamosovi spojeni uz neztraci, ale zato se navigon velmi casto uplne vypne, takze s 4700 stale neni moc pouzitelny
iron side (253)|10.7.2005 19:54
no ,tak to je taky mezi temia 8 z 10 co nefunguji s NV5,snad bude brzy ta utilitka.Zatim cekat a cekat a.......
spiderxxl_ce4you (84)|15.7.2005 19:53
Tak mam take jiz Navigon 5.Nahrano vse na SD kartu.
Problem mam takovy ,ze po nejake dobe pri navigaci se mi zasekne PDA,proste stuhne.
pomuze jen SR.
Zkousel jsem i HR ale chovani stejne..
Kolik potrebuje navigon 5 volne pameti aby bezel?
mam tak kolem 35 MB free,vice ani nahodou se nedari uvolnit.


Dekuji za kazdou radu.
SpiderXXL
petr22_ce4you (454)|15.7.2005 19:59
Pokud je to originalni verze a zasekne se po 30S navigace, tak podle diskusnich for bych skontroloval zda EXE je stejny jako na instalacnim CD.....
martinhamr_ce4you (486)|18.7.2005 09:12
Nevíte někdo jakým způsobem se zadává adresa pomocí kontaktů,vstoupím do kontaktů a potom již nevím jak dál...
pantata_ce4you (149)|18.7.2005 09:26
[QUOTE="martinhamr"]Nevíte někdo jakým způsobem se zadává adresa pomocí kontaktů,vstoupím do kontaktů a potom již nevím jak dál...[/QUOTE]
Z menu -> Nástroje -> Mobile Navigator
Ale většinou se to nenajde, vadí tomu nabodeníčka ...:sarcastic:
iron side (253)|21.7.2005 12:52
tak lidicky,vcera jsem dostal zpravu od Navigonu,ze jiz brzy vyjde verze 5.1,ktera resi problem s HP4700.Tak slava,konecne.
pantata_ce4you (149)|1.8.2005 09:43
Kdo jeste nevi,tak 5.1 i pro ty HPcka je na webu Navigonu.
martinhamr_ce4you (486)|1.8.2005 11:12
Má smysl si dělat tento upgrade do Asusu 730W,když funguje bezvadně?Nebo jsou tam i nějaké mapové novinky?
Padluke_ce4you (49)|1.8.2005 11:54
Ahojky muzete mi nekdo rici jak nastavit aby byly videt nazvy ulic treba v Praze?mam tam jen tu ulici a nic vic,,jinak vsechno beha tak jak ma.Dekuji
petr22_ce4you (454)|1.8.2005 12:11
Skus v nastaveni prepnout "zobrazit nazvy ulic" na zapnuto

Manual + selsky rozum je nekdy nejlepsi :-)
Padluke_ce4you (49)|1.8.2005 12:13
dobra dobra :-)))))
pantata_ce4you (149)|1.8.2005 12:25
[QUOTE="martinhamr"]Má smysl si dělat tento upgrade do Asusu 730W,když funguje bezvadně?Nebo jsou tam i nějaké mapové novinky?[/QUOTE]
Changes and improvements:
- Additional map colour schemes available
On account of a program extension it is now possible to use other map colour
schemes than the standard map colours. These additional colour styles will be
available by means of a free-of-charge download from the homepage at a later time.
- HP iPAQ 4700 support
Because of hardware differences between similar models of the HP iPAQ 4700, with
some models the MN|5.0 freezes after a few minutes of use. The update
compensates for this hardware problem and enables use on all variants of the HP
iPAQ 4700.
- The time delay between the real and displayed position has been reduced.
- The system speed on devices with the WindowsMobile2003 operating system
(Second Edition) has been increased.
- TMC
o TMC reception: TMC transmitters are maintained longer after identification.
o Route changes: with the MN|5.0, when recalculating TMC routes sometimes
certain messages (or also the deleting of messages) are not taken properly
into consideration. This has been remedied by the update.
o The French TMC service from MediaMobile (e.g. available on radio “Inter”) is
no longer supported. The TMC service from “TrafficFM” on frequency 107.7
continues to be supported.
- Avoiding unnecessary route recalculations
o On account of a change in the analysis of the GPS data, a more precise
positioning on the basic route has been guaranteed. This reduces the
probability that a route recalculation is triggered, although the route isn’t being
deviated from in reality.
- Changes in the direction announcements
o The announcement “now ..” is generally issued earlier.
o Customer questionnaires have shown that the first announcement of the
forthcoming manoeuvre (“Demnächst”, “Prepare to”, “D’ici peu”, etc.) can be
misunderstood during the first few days of operation. These announcements
have been replaced by concrete range values (“in 1 km”, “in 700 m” etc.).
o Missing announcements in British English on motorway intersections have
been remedied.
o Missing announcements in Turkish have been remedied.
- Program flow accelerated under certain conditions
o Under certain conditions (prolonged standing in a non-digitised areas among
others) with the MN|5.0 the system takes a long time to react. This no longer
occurs with the MN|5.1.
- Route calculation
o When you start a route calculation with the MN|5.0 in certain areas there’s the
1% step of the route calculation takes too long. This has been reduced in the
MN|5.1.
o Routes under 50 km within conurbation areas are now being calculated more
quickly.
- Improvements on the USA maps
o The city, street and house number searches on USA maps have been
accelerated.
- GPS detection
o The automatic GPS detection has been extended to other PDA models (e.g.
Acer N35).
o Modular receivers without TMC modules will be detected and displayed in the
GPS settings as “Receiver with TMC”.
- Delayed response from the map zoom and pan
o In the MN|5 with the given GPS signal there’s a slower reaction to changes on
the map (zooming and panning) as without GPS reception. This has been
improved.
- Improvements on the British Isles map
o “RoadInfo” has been improved in the map material
o “SpeedInfo” now possible with the new British Isles map.
o The new, improved map material can be downloaded for free under
“MyNAVIGON”.
martinhamr_ce4you (486)|1.8.2005 14:30
Tak to jsem si také přečetl ¨když jsem to rozbalil,bohužel moje angličtina nestačí.
Kdyby jsi mohl stručně napsat co je tam za novinky.Ale nahrál jsem to do PDA a zaregistroval jsem tam v okolí bydliště příjemné novinky.takže to k něčemu je.
pantata_ce4you (149)|1.8.2005 14:40
[QUOTE="martinhamr"]Tak to jsem si také přečetl ¨když jsem to rozbalil,bohužel moje angličtina nestačí.
Kdyby jsi mohl stručně napsat co je tam za novinky.Ale nahrál jsem to do PDA a zaregistroval jsem tam v okolí bydliště příjemné novinky.takže to k něčemu je.[/QUOTE]
Obecně došlo "prý" ke zrychlení programu, zrychlení zobrazení pozice, rychlejší výpočet krátkých tras, nějaké změny v TMC hlášení, oprava nějakých chyb atd. Je i aktualizace mapy GB.
martinhamr_ce4you (486)|2.8.2005 07:27
Můj dojem je takový,že si myslím že i na mapách pro Českou republiko něco přibilo.Kdo používá varovné značky rychlosti jako já,tak si myslím že tam někde jsou nově.Třeba Praha,Novořeporyjská jihozápadní okruh.Hlásí to 130Km/h.Napište prosím jestli je to i ve verzi 5.
pantata_ce4you (149)|2.8.2005 08:19
[QUOTE="martinhamr"]Můj dojem je takový,že si myslím že i na mapách pro Českou republiko něco přibilo.Kdo používá varovné značky rychlosti jako já,tak si myslím že tam někde jsou nově.Třeba Praha,Novořeporyjská jihozápadní okruh.Hlásí to 130Km/h.Napište prosím jestli je to i ve verzi 5.[/QUOTE]
Fakt to je jen dojem :) Označení rychlosti je součástí mapového podkladu, takže by museli vydat aktualizaci mapy. A vydali aktualizaci mapy GB ...
martinhamr_ce4you (486)|2.8.2005 10:57
[QUOTE="pantata"][QUOTE="martinhamr"]Můj dojem je takový,že si myslím že i na mapách pro Českou republiko něco přibilo.Kdo používá varovné značky rychlosti jako já,tak si myslím že tam někde jsou nově.Třeba Praha,Novořeporyjská jihozápadní okruh.Hlásí to 130Km/h.Napište prosím jestli je to i ve verzi 5.[/QUOTE]
Fakt to je jen dojem :) Označení rychlosti je součástí mapového podkladu, takže by museli vydat aktualizaci mapy. A vydali aktualizaci mapy GB ...[/QUOTE]

A na Novořeporyjské ji máš také?Zkus simulaci...
iron side (253)|7.8.2005 16:44
tak jsem se vratil z dovolene,byl jsem u Hodonina,tesil jsem se ,jak tam pouziji Navigon.Hned prvni den jsem zjistil,ze jsem rad,kdyz jsem trefil do Straznice,vsude kolem bilo,nejak to pokryti nejede.Prepnul jsem na Tomtoma a ejhle,vsude nejaka silnice ,ulicka.Navigon uz po vylepseni na 5.1 jede dobre,s HP4700 uz nepada,ale ,kdyz opomenu pokryti,ta HROZNA POMALOST,to je doba nez se otevre okno.Mozna je chyba u me,nema nekdo radu?Jestli ne,tak jede soft do kose a jezdim s Tomtomem:no:
vichr_ce4you (47)|8.8.2005 23:22
Dnes se mi Navigon 5.1 nejak kousl, po nekolika soft resetech se muj iPAQ 4700 zasekl tak, ze po soft resetu vubec nenabihal, pomohl az hard reset na nekolikaty pokus. Stalo se vam to nekomu taky?
Lada Dekany (130)|11.8.2005 16:19
Jo, take mam problem s 5.1. Naviguje me to pouze na kratke useky, cca 200 - 300 metru dlouhe a hlasi, ze jsem u konce sve cesty :(

Vratil jsem se k 5.0. Vypada to, ze komu to nejelo, tak jede a komu to jelo, tak ma problemy. I kdyz znam i take, co jim to s 5.1 funguje.

Zda se, ze N5 je sazkou do loterie (pojede - nepojede?)
martinhamr_ce4you (486)|12.8.2005 08:10
Mám Asuse 730 a šlapeto perfektně jak s N5,tak i s N5.1 Ty HP jsou asi prokleté.:no:
petr22_ce4you (454)|12.8.2005 09:15
Hmmmm na Aceru N10 to taky nejde

5.1 naviguje na nejblizsi krizovatku, tam se zacne tocit dokola a rve ste v cili. A tak dale celou cestu.
martinhamr_ce4you (486)|12.8.2005 11:14
Tak si tu 5.1 zase odmázněte a dejte si tam 5.
petr22_ce4you (454)|12.8.2005 11:15
Tam me depta to ze nerika vzdalenost na krizovatku

Asi skusim vsecky 3 verze update
jan.honek (65)|12.8.2005 12:49
omlouvám se, že otravuji, ale nevíte někdo jaké pokratí má Slovensko. Používám Toma, ale tam není nic a tak bych rád radu od někoho, kdo má tohle. Díky