Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zlomeny stylus na LOOX 720

Funfly (15)|15.12.2005 02:43
no jo no, tak jsem si dával bacha po přečtení zdejších příspěvků a dnes v práci při škrábání stylusem na zádech to prdlo, ještě mám jeden a až ten prdne tak to začnu řešit. Nevíte někdo kde sídlí Siemens? :evil:
elKombajnero (13)|27.12.2005 21:34
První stylus mi vydržel přes půl roku a druhý se zlomil za týden. Asi už jsem se to taky naučil lámat :D
Teď mám ale vyřešeno. Použil jsem tenký vrut do dřeva na který jsem navlékl smřšťovací bužírku. Rozměrově vhodný vrut jsem sice chvíli hledal stejně jako vhodnou bužírku, ale výsledek stojí za to. Vrut je zašroubovaný do zbytku stylusu a doknce si díky dlohé špičce zachoval možnost tvrdého resetu.

Teď už ho asi dva měsíce drtím a je v pohodě.
Obrázek dodám v zápětí.
Red Dwarf_ce4you (187)|27.12.2005 23:19
Po zlomení prvního stylusu jsem taky vyrobil jen kovový vnitřek (závit na konci upravený pro SR), ale je třeba ho umístit tak na kraj plastového vršku (pokud má vše v zašroubovaném stavu vypadat jako originál), že se tlakem na stylus při tapání cca po týdnu celá nová kovová část vylomila. Rovněž otvor pro zašroubování (vlepení) je nutné navrtat velmi přesně, jinak bude celý vršek šikmo a nepadne do otvoru v Looxu. Proto mám teď vršek celokovový. Jsem opravdu zvědav na foto, pač já to zmršil :sarcastic: Ale jsou určirě na tomto světě lidé šikovější ;)

btw. - můj první příspěvek psaný z PDA (ActiveSync via BT od Ježíška) :D
Red Dwarf_ce4you (187)|27.12.2005 23:26
to elKombajnero:

Takže je to komplet vrut obalený bužírkou? Nepoužils ten zbytkový plast z originál vršku? Nejde zasunout do PDA?
rk9 (78)|28.12.2005 11:49
Jestli by mel nekdo zajem, tak mu mohu vyrobit ten vrsek, viz muj prispevek na predchozi strane. Pokud bude mit nekdo zajem tak piste na mail, ci SZ.
elKombajnero (13)|30.12.2005 22:03
[QUOTE="Red Dwarf"]to elKombajnero:

Takže je to komplet vrut obalený bužírkou? Nepoužils ten zbytkový plast z originál vršku? Nejde zasunout do PDA?[/QUOTE]

Plastový vršek jsem nepoužil. Nicméně bužírka se kolem vrutu smrskla moc a tak jsem horní část přetáhl ještě jednou truchu širší bužírkou. Po chvíli ladění se nyní už krásně vleze do PDAčka a dokonce tam drží líp než původní, který vypadával.
Molex (72)|31.12.2005 07:12
mě když prdnul stylus u 420, tak jsem ho prostě zakápnul vteřiňákem a drží už tak 3 měsíce v pohodě... (na restart se vždy něco najde...)
RychJ_ce4you (63)|31.12.2005 14:34
Hm hm a mě spadnul stylus v autě (dodávce) do větráku...A je po něm...:(
Musím koupit nový...:evil:
Jonka (43)|3.1.2006 00:24
Další zlomenej....:((

Zkoušel někdo tu RK9 pryskyřici ?
rk9 (78)|3.1.2006 13:27
Ta pryskyrice je fajn, akorat stoji 159,- na jeden co dva stylusy je i opravdu velmi mnoho, dale musis si udelat formu do ktere to odlijes a samozrejme se ti to nepovede na poprve :-( takze zkouset a zkouset...
Pryskyrice se jmenuje Dentacryl a urcite ji mnoho z vas zna.
michpo (206)|14.1.2006 20:45
Tak mam konecne hotovou nahradu za zlomeny konec stylusu, no posudte sami ;)
Material je pouzity dural, je lehky a pevny, koncovka je vybrousena do hladka.
rk9 (78)|15.1.2006 00:02
Tak tomu rikam spicka!!! Kez bych mel take takove moznosti a vyrobit si to z kovu. Musela to byt ale sichta vybrousit to, takto dokonale :)
michpo (206)|15.1.2006 00:14
Me to delal kamarad. Ja s touto praci nemam zadne zkusennosti, precijen muj obor (IT) je ponekud vzdalen od tohoto ;)
Unambiguous_ce4you (8)|15.1.2006 01:17
Wow, vyzerá to dosť dobre :yes:
Miloš Strouhal (3997)|15.1.2006 02:02
Tak to je sila! :yes: A nechtel by mi ten tvuj sikovny kamarad za uplatu udelat duralove plasty (kryty) na Universala? Ty vrzajici umelohmotne kryty mne deptaji, dural by byl 100x lepsi a pevnejsi.. ;) :yes: Bohate bych se mu odmenil.
michpo (206)|15.1.2006 10:07
Je mi lito, rad bych Vam vsem (ano je Vas vic) pomohl, ale bohuzel to nejde. Kamarad mi to delal ve volnem case. Momentalne je ale dost pracovne vytizeny. Navic vyrobit takovou malou vecicku da dost prace, co vim tak minimalne jednu znicil.
Vojtěch Barták (180)|15.1.2006 20:09
To je škoda, za tuhle koncovku bych byl ochotný dát taky celkem hodně... :?
Jonka (43)|15.2.2006 00:12
Je tady někdo, kdo by mi vyrobil a poslal NĚJAKOU náhradu za 720 stylus ? :?:
Malek (63)|15.2.2006 17:08
:O vypadá to fakt sqěle:O
Behe (39)|15.2.2006 17:39
Vypadá to fakt parádně. Škoda, že je pracovně vytíženej, já (a myslím, že nejen já) bych se mu za to štědře odměnil... Nechtěl by si na tom založit vedlejší obživu? :D
michpo (206)|17.2.2006 00:24
Ja jsem ted taky dost vytizeny, ale az s nim budu mluvit, tak se ho zeptam a uvidim, ikdyz nevim nevim...
Maeglin_ce4you (77)|19.2.2006 14:29
Kdo vyrobí opravdu nezničitelný vršek na stylus? Už toho mám plné kecky!
Tady někdo nabízel, že to udělá od 100 ks, tak myslím, že bychom se sešli s těmi 100 ks... co vy na to?
atomion (1159)|19.2.2006 14:32
Myslim že určitě jooo... :D 100 ks to se sleze strašně rychle!! Tak kdo to udělá?? :?: :?: :?:
MiBuc (2)|22.2.2006 15:11
Me se osvedcilo vterinove lepidlo UHU kunststoff. Drzi to fest, ale lepidlo stoji 99 Kc.
atomion (1159)|22.2.2006 15:14
..to mě bohužel nee.. Nevím co to bylo za značku ale slepoval jsem to tak dlouho až se ta koncovka ulomila naposled..ztratil jsem ji.. :mad: A nový stylus stojí asi 250,-.. Je to fakt napytel!!
Michal Hrubý (24)|22.2.2006 16:29
Na podzim jsem zlomil druhý stylus který byl v balení Pocket LOOX 720, tak jsem si tu zlomenou koncovku nahradil vlastnoručně opracovaným kouskem z umělé hmoty, kvalita zpracování nedosahuje sice ani po kotníky některým kouskům zde předváděným - restartovat se s tím nedá, ale stylus používám dál.
Teď ale to hlavní: přítelkyně mi k vánocům objednala dva nové od firmy Sunnysoft, těsně před vánocema balíček přišel, tak ho zaplatila a pak zjistila že uvnitř je jenom jeden. Sunnysoft na urgence vůbec nereaguje, tak ať si těch 250,- nechaj (strčí ...), ale při obchodním styku s nima si radši dávejte pozor.
Jonka (43)|23.2.2006 22:08
UDĚLÁ TO TEDA NĚKDO, NEBO NE... ? :mad:
Dell_ce4you (48)|11.4.2006 12:00
Tak jsem si vyrobil "nezlomitelny konec".

Potrebne vybaveni: elektricka vrtacka, plochy jehlovy pilnik, pilka, smirkovy papir, lepidlo

Kovova cast: sroubek M3 asi 25mm upnout do vrtacky a jehlovym pilnikem obrat cast pro reset a pro zapusteni do dreva.
Doba prace cca 5 minut.

Drevena cast: uriznout kousek tvrdeho dreva (buk, dub, orech, mahagon) na silu cca 4,5 mm a prebrousit na 4 mm (odhadem podle zarezu v Looxu). Vyvrtat podelny otvor a zalepit cudlik (5ti min. epoxy). Nahrubo orezat do tvaru a potom obrousit.
Doba prace cca 30 minut.



Poznamka: pri brouseni zkousejte zasunout stylus na misto a vcas prestante. Nebude vypadavat jako original.
fatty0188 (7)|1.12.2006 12:28
Tak jsem zlomený stylus vyřešil asi nejjednodušším způsobem: napsal jsem mail na servis Getronics (oficiální servis Looxů, www.getronics.cz) a objednal nový stylus. Cena za jeden kus originálního stylusu je 90 Kč včetně DPH.
Kdo má zájem pište si na adresu: helpdesk.cz@kapsch.net, objednací číslo 88032641, název položky je Stylus Assy.
Během týdne jsem měl připraveno k vyzvednutí.
Přijde mi to podstatně jednodušší řešení nežli všemožné bastly, ale to je samozřejmě věc každého z nás :))
Michal Hrubý (24)|2.12.2006 21:46
GOOD!!! :yes:
psaf (81)|11.12.2006 18:02
[QUOTE="fatty0188"]Tak jsem zlomený stylus vyřešil asi nejjednodušším způsobem: napsal jsem mail na servis Getronics (oficiální servis Looxů, www.getronics.cz) a objednal nový stylus. Cena za jeden kus originálního stylusu je 90 Kč včetně DPH.....[/QUOTE]
A to sis to jel vyzvednout na nákladové nádraží?
Nevíš náhodou, jestli by se takto dala sehnat i náhradní baterka?
Lukas.Manak (169)|17.3.2007 17:00
mám takové specialní přání,nemohl by mi někdo napsat rozměry nebo okótovat stylus?Už nemám ani jeden a nechcou se mi kupovat stejně zachvilku odejde
Sintolomitko (15)|22.11.2007 19:31
Nedá mi to potom, co jsem se prokousal až na konec: rekrutuji se z řad chudého studentstva, proto mé řešní berte s nadhledem. Nuže: stylus jsem už dostal zlomený, takže bylo docela i potřeba nějak to zaonačit. Špejle tady už padla, mě dokonce taky napadla:? Ale ouha, přečuhovala. Nakonec jsem slepil dvě vedle sebe MeGajvrovskou izolepou a oříznul dle tvaru Lůxe. A jelikož jsem dítě hravé, mám nyní ne zcela běžnou možnost šroubovvat si různě obarvené špejličky, třeba dle aktuálních nálad. Dokonce mě i zkušenost naučila (omylem jsem pisátko zahodil:), že stylus se dá vyrobit i metodou -codůmdal- : stačí najít kovovou náplň od propisky, hrubými fyzickými prostředky narazit dovnitř jakoukoli ohoblovanou umělohmotnou tyčku a druhý konec obligátně zakončit špejlí. Po dostatečném obalení izolepou ani pero nevypadává:) Ano, i takový experiment jsem uskutečnil po nešťastných pokusech se součástkami z lega:-D