Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

zlomeny stylus na LOOX 720

TheMelin (1642)|3.2.2005 14:31
[QUOTE="rratio"]No ta tužka má jeden hrot z umělé hmoty - náhrada stylusu. S tím je možné nejen klikat na plochu, ale i resetovat. Ostatní hroty jsou vlastně propisky - červená a modrá a třetí je pentelka. Slouží k normálnímu psaní. Ubezpečuji Tě že i když jsem sklerotik, tak jsem se vždycky tím správným hrotem do té správné dírky, trefil. Poslal bych fotku, ale zatím jsem se za ten týden co Loox mám,nenaučil s ním fotit. Snad později.

Jiří[/QUOTE]

Grooveman (podle mě) myslel, že tu propisku musíš nosit v kapse, nebo někde mimo Looxe.Takže se může stát, že propisku necháš doma a Loox budeš ovládat prstem :D Chtělo by to něco, co se vejde do díry na stylus ;)
Wyrgy (40)|4.2.2005 19:25
Přímo Fujitsu-Siemens prodává Stylus Kit. Jsou tam tři stylusy, ucpávka na CF slot a uckávka na SD slot. Stojí to něco pod 500 Kč.
termit_shw (55)|6.2.2005 19:25
No to je sice hezky ale stylus kit obsahuje stylusy které jsou konstrukčně stejně mizerné jako ty jenž byli součástí pda. :no: Navíc cena je úděsná.
TheMelin (1642)|7.2.2005 10:38
[QUOTE="termit"]No to je sice hezky ale stylus kit obsahuje stylusy které jsou konstrukčně stejně mizerné jako ty jenž byli součástí pda. :no: Navíc cena je úděsná.[/QUOTE]

Ale už je to cenově přijatelnější než 222,- za jeden ;)
našrot (126)|21.2.2005 22:43
Jak to tak čtu, tak je to zajímavé, jak se asi dřív stylusy dělali bytelné (totiž pořád jsem netušil, proč nějaké firmy dávají k PDAčkům víc než jeden stylus - já mám totiž po 3 letech u Cassiopeiy pořád původní ;o) a to už jsem s ním dělal i různé jiné věci, které neměly s psaním na PDA nic společného.. jako třeba vytahování kancelářských svorek nebo použitý jako páčidlo atp. ;o) ). No ale vzhledem k tomu, že v nejbližší době budu upgradovat na Loox 718, tak jsem si to tu pročet. A musím říct, že mám ještě elegantnější a ani ne o moc dražší, avšak zatím nevyzkoušené řešení - a to Cross Micropen. Nemají tam tužku přímo do Looxe, a tak by mě zajímalo, jestli není nějaká nabízená s dotyčnou Looxí tyčkou kompatibilní?

Mimochodem - pokud někdo víte, jestli jaké stylusy jsou mezi sebou kompatibilní, tak mi dejte co nejdřív vědět, protože v brzké době mi nastane téměř neopakovatelná příležitost si ten Micropen nechat dovézt levnějc ;o)
fockey (33)|23.2.2005 19:00
Mám 720ku od Vánoc a pořád jedu na jeden stylus a zatím ani nevnímám, že by se chystal mne brzy opustit...
Projectill (23)|23.2.2005 21:28
to se může stát každým dnem a bez varování. Záleží na tom, jak ho držíš. Nemusí se ulomit vůbec, nebo se zlomí už zítra. Mě se taky ulomila špička zničehonic.
Šeba_oldd (1184)|6.4.2005 19:14
Tak muj stylus uz ulomen a to jsem se strasne divil kdyz vznikla tato diskuze.Jelikoz mam MDA Compact v nouzi jsem pouzil stylus tohoto zarizeni. A ted zjisteni:
Myslim ze stylus bude daleko levnejsi nez na Looxe a take dostupnejsi.
Stylus lze velmi jednoduse upravit tak aby do Looxe pasoval a navic nevypadaval jako ten originalni.
Stylusem lze provadet SR jelikoz ma uzsi hrot cize nemusíte nic montovat.
Zaver: Stylus z Compacta lze po mensi uprave plnohodnotne použivat na Loox720.Co k tomu potrebujete - plochy jehlovy pilnik jemny smirk papir na uhlazeni a pet minut casu.
ntr23 (18)|8.4.2005 09:12
Já mám taky dlouhou tužku s červenou, modrou a tužkou a její velikost řeším tak že ji mám v pouzdře. Je-li Loox v poudře, stejně se ke stylusu na zadní straně nedostanu.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
MichalK_ce4you (9)|13.5.2005 09:08
Hlásím : Druhý stylus nalezen mrtev. Večer jsem jej zastčil do PDAčka a ráno už vytahoval/vyklepával 2 kusy. Chjo...... uz to nekdo reklamoval u FS? nebo uz FS dela celokov? :( :( :(
Šeba_oldd (1184)|13.5.2005 10:04
Par stlusu jsem jiz pro tento shop upravil nelamou se jde s nimi restartovat - zaroven slouzi jako propiska.
GROOVEMAN_ce4you (95)|13.5.2005 10:55
[QUOTE="Šeba"]Par stlusu jsem jiz pro tento shop upravil nelamou se jde s nimi restartovat - zaroven slouzi jako propiska.[/QUOTE]

rad bych si jej koupil, muzete mi poslat par detailnich fotek?
v tom shopu je ta fotka nejaka nedetailni..
drzy vas stylus v pda take lepe, nebo vypadava stejne jako original?
dekuji ..grooveman@rave.cz
Šeba_oldd (1184)|13.5.2005 11:02
Drzi dobre:) Fozky sem dam po nedeli - ted odjizdim na sraz:D :D :D :yes:
markjag (386)|13.5.2005 11:51
vidim ze kedze si deim kupit LOOXA mozem rovno kupovat aj novy stylus, specialne upraveny :D
michpo (206)|20.5.2005 12:11
[QUOTE="Šeba"]Drzi dobre:) Fozky sem dam po nedeli - ted odjizdim na sraz:D :D :D :yes: [/QUOTE]

Jelikoz jsem uz jeden stylus take zlomil a ted jedu s tim nahradnim, tak bych potreboval koupit nejaky nahradni, precijen jakmile se zlomii tento tak budu v...
Zaujal me tento, ale jak uz zde bylo napsano, na te fotce toho moc videt neni.
Kdybys byl tak hodny a postnul sem nejake kvalitnejsi fotky, diky.
tatovic (24)|20.5.2005 13:10
Pokud sem fotky vyse zminovaneho styluse nikdo neda,dam je sem po nedeli,mam ho objednany a mel by snad dorazit.Jinak dodavka trva vcelku dlouho,platbu jsem provadel prevodem 13.5 a ve stredu po telefonickem dotazu mi bylo sdeleno,ze se stylusy upravuji a mam vyckat do konce tydne.Zrejme se jedna o upravu stylusu jine znacky na finalni (nabizeny) vyrobek.Uvidime jak je tato uprava kvalitni - to hald ukaze cas :)
Šeba_oldd (1184)|20.5.2005 14:00
Tak se vam omlouvam nejak jsem si v tom Bzenci asi vylil hlavu a na to co jsem slibil jsem zapomel.Zde jsou obrazky stylusu ktere jsem upravil - ano jsou to ty same jako z palmshopu. Tentokrat za to oni nemohou je to ma vina - mam nemocneho soustruznika, tak jsem musel sam a me to vsechno nejak dlouho trva:D
GROOVEMAN_ce4you (95)|20.5.2005 14:58
no a kolik je tedy ta cena vcetne posty atd atd.. za 1ks?
tatovic (24)|20.5.2005 15:07
[QUOTE="GROOVEMAN"]no a kolik je tedy ta cena vcetne posty atd atd.. za 1ks?
[/QUOTE]

Mno,pokud budes platit prevodem a nechas si stylus poslat doporucene v obalce,vyjde to na 276,- Kc.O hodne drazsi je to na dobirku,kde si firma uctuje tusim 236,- stylus + cca 150,- Kc (postovne).

P.s. Ani jsem netusil (ci mi to uniklo),ze vyrobce zde uvadeneho stylusu mame mezi sebou :D ,budiz ti odpusteno to zdrzeni,kdyz jsi se bez natlaku priznal :D :D ,ale za cca 3 nedele odjizdim na dovcu a PDA musim mit sebou - to uz to perko snad budu mit doma ???? ;) :D
Šeba_oldd (1184)|20.5.2005 15:09
Dnes byli veskere objednavky vyrizeny - opravdu to stalo jen na mem ztroskotani :D
michpo (206)|20.5.2005 18:59
Diky za pekne fotky, urcite mam o cem premyslet. Jen me tak napadlo, jak je nachylna ta krytka te propisky na ochozeni a pak samovolne vypadavani? Aby to pak z toho PDA slo vytahnout :)
Jo a lze ta napln vymenit nebo je to tuzka na jedno pouziti?
Diky.
Šeba_oldd (1184)|21.5.2005 00:02
Napln lze vymenit - nachylnost krytky? nevim mam to tak udelane asi mesic - zatim to drzi
michpo (206)|21.5.2005 22:47
Chtel bych se zeptat jestli by se dal vyrobit stylus, ktery by byl celokovovy, cili vcetne te vrchni casti, ktera by nebyla oddelavaci ale napevno spojena se stylusem (bez propisky). Jedine co by bylo z plastu je spodni cast - ta kterou se dotyka displaye PDAcka. Dovolil jsem lehce upravit jeden vyse vlozeny obrazek a zaznacil do nej, ktera cast by mela byt kovova. Takto bych si predstavoval odolny stylus s moznosti resetu bez oddeneni vrchu :cool:
Jak moc je to ale narocne na vyrobu netusim, toto neni muj obor a ani nemam predstavu na kolik by takovy stylus vysel :$:
Diky.
padrinos (72)|22.5.2005 12:44
Chtel bych se zeptat jestli by se dal vyrobit stylus, ktery by byl celokovovy,



to by určite potešilo víc lidí celokovový stylus. takže doufám že někdy na něj taky přijde. jo a ta propiska co je u toho stylusu mi připadá zbytečná:yes:
GROOVEMAN_ce4you (95)|24.5.2005 19:59
[QUOTE="Šeba"]Napln lze vymenit - nachylnost krytky? nevim mam to tak udelane asi mesic - zatim to drzi[/QUOTE]

dnes mi dosel stylus a taky moc nedrzi stejne jako original:?
GROOVEMAN_ce4you (95)|25.5.2005 11:23
[QUOTE="Šeba"]Napln lze vymenit - nachylnost krytky? nevim mam to tak udelane asi mesic - zatim to drzi[/QUOTE]



nevite nekdo o nejakem jinem vyrobci o stlylusu co drzi a celkovovy?
rratio_ce4you (39)|25.5.2005 12:58
Dnes mi došel poštou stylus za 285,- Kč od firmy Palmpc - Tomáš Brož Osvobození 1687, 39301 Pelhřimov. Zasláno na základě předplatby - faktura v mailu, snížené poštovné oproti dobírce. Podívej se na www.palmpc.cz. Jmenuje se FSC loox stylus náhrada. Je OK. Pasuje na místo původního jako by to byl originál.
Jiří
TheMelin (1642)|25.5.2005 13:26
[QUOTE="rratio"]Dnes mi došel poštou stylus za 285,- Kč od firmy Palmpc - Tomáš Brož Osvobození 1687, 39301 Pelhřimov. Zasláno na základě předplatby - faktura v mailu, snížené poštovné oproti dobírce. Podívej se na www.palmpc.cz. Jmenuje se FSC loox stylus náhrada. Je OK. Pasuje na místo původního jako by to byl originál.
Jiří[/QUOTE]

Já myslím, že to je to samé co koupil Grooveman :cool:
Šeba_oldd (1184)|25.5.2005 22:41
Ano je to to same - mozna se v tom mnozstvi ktere jsem vyrobil nasel nejaky zmetek - posoudim az mi Grooveman zasle zpet a chybu pripadne napravim.U stylusu je velice problematicke zajistit jeho nevypadavani (u originalu je tato chyba taktez) V me uprave je to reseno o par setin vetsim krouzkem na krytce propisky. Stylus se proste musi dotlacit do PDA.
Jak jsem psal jde o upraveny stylus z MDA Compact - vse jsem vicemene udelal pro svou vlastni potrebu(proste stylus nahradni jsem nikde nemohl okamzite zakoupit) a jen nahodou se tyto stylusy dostaly do prodeje.Podotykam ze Grooveman obdrzel stylus druhy den po objednani SZ primo ode mne za cenu 200kč s danovym dokladem bez platby predem. Jeho vyjadreni je na predchozi strane - dekuji mu i presto ze vse mohl v pripade reklamace resit SZ.

Edit 25.5.2005 22:57 :[QUOTE]Jeho vyjadreni je na predchozi strane - dekuji mu i presto ze vse mohl v pripade reklamace resit SZ.Jeho vyjadreni je na predchozi strane - dekuji mu i presto ze vse mohl v pripade reklamace resit SZ.[/QUOTE]
momentalne jiz editovane cize trosicku tento muj prispevek ztraci smysl.:D
tatovic (24)|25.5.2005 23:32
Ja uz mam doma take uvedeny stylus od Šeby a jsem nadmiru spokojen ,perfektne padne do Looxe,zadne uvolnovani ci vypadavani jsem nezaznamenal,reset lze provest bez jakehokoliv sundavani krytky (primo spickou dotykove casti) a propiska je dobrym bonusem (nekdy se muze hodit),proste muzu jen chvalit,ted projde hard testem na 14 denni dovolene ve Spanelsku ;)
sorac (51)|26.5.2005 02:11
takze sa vitam v klube zlomenych stylusov... :evil:
ako je to s tym sebovym vyrobkm? kde si ho mam objednat? :D
michpo (206)|26.5.2005 20:20
2 Šeba: Mohl by jsi se prosim vyjadrit k me otazce, ktera je na predchozi strance tohoto tematu? Diky.
Šeba_oldd (1184)|26.5.2005 20:44
Ano - nejak me netrklo ze otazka je smerovana na mne.Jak jiste vis lze vyrobit temer vse.Pokud bych mel zajisteny odber nejmene na 100 a vice kusu byl bych schopen zrealizovat vyrobu tohoto stylusu - cize celokovoveho.Cena by snad ani nemusela presahnout 200 kc - ale vazne jsem se tim zatim vubec nezabyval a zabyvat pravdepodobne nebudu.
michpo (206)|27.5.2005 00:49
[QUOTE="Šeba"]Ano - nejak me netrklo ze otazka je smerovana na mne.Jak jiste vis lze vyrobit temer vse.Pokud bych mel zajisteny odber nejmene na 100 a vice kusu byl bych schopen zrealizovat vyrobu tohoto stylusu - cize celokovoveho.Cena by snad ani nemusela presahnout 200 kc - ale vazne jsem se tim zatim vubec nezabyval a zabyvat pravdepodobne nebudu. [/QUOTE]

Tj skoda, podle meho by o tuto variantu byl pomerne velky zajem. Mozna by neuskodilo udelat takovy pruzkum a podle toho by se videlo :)
Jinak na kolik by to vyslo na zakazku? Nebo je to mozne pouze pri vyrobe 100 a vice kusu? :(
Take nevim, jak by u teto varianty bylo zajistene dobre drzeni a nevypadavani stylusu z pda...
Šeba_oldd (1184)|27.5.2005 06:51
Vyroba mensiho mnozstvi kusu se nevyplati.Navic momentalne na toto nemam cas.
oltcit (1098)|7.6.2005 21:12
Tak sa tiež zaradujem medzi "šťastlivcov" s odlomeným vrškom :? Nakoľko som narýchlo nevedel nájsť náhradný,tak som v priebehu polhodinky vyrobil z prepisky,umelohmotnej paličky od lízatka za pomoci zapalovača a a cementovej škáry medzi obkladačkami(nemal som smirkový papier) :D odstránil písací hrot z náplne,vložil paličku ktorú som nahrial zapalovačom,vytvaroval do požadovaného tvaru,obrúsil na cementovej škáre a preleštil na drevenej doske.McGyverovský postup sa osvedčil :D a mám perfektný,ergonomický stylus s ktorým sa fantasticky píše s jedinou nevýhodou že musí byť mimo Looxa.Už žiadne krče do prstov :)
Milan Švec (938)|12.7.2005 23:32
Pro všechny, kdo si chtějí trochu pohrát a získat snad už úplně nezničitelný stylus je tu rychlé a jednoduché náhradní řešení, které vymyslel a dal k dispozici Guido Speer z Německa.

Stačilo mu k tomu:


někde v obchodě koupená krátká (min. asi 5 cm) mosazná závitová tyč se závitem M3 (stačil by i podobně dlouhý mosazný šroub s M3) - u nás to vyrábí a určitě někam i dodává třeba firma Valenta
pilka na kov, pilník
pájka na plech, cín (místo toho může být i epoxy nebo něco podobného)
přístup k soustruhu (měl po ruce, ostatní to vyřídí třeba někde u hodináře) na přesný hrot (nebo ten pilník, ale to by nebylo tak parádní)
smršťovací bužírka (2 cm, průhledná) na rychlé dokončení povrchu (nebo nějaká barva na kov, kdo si chce vyhrát)
a trocha času (prý méně, než napsání toho textu (a fotky k tomu) na web.

Podle Guida to v LOOXi sedí jako přišité. Obrázky v Guidově textu jsou dostatečně popisné. Tady jen ten první a dva poslední.





Kdo bude chtít, jistě si pohraje i se zdokonalením povrchové úpravy.

A jinou variantu téhož vymyslel a zhotovil Fetze taky z Německa. Stačil mu k tomu kousek plexiskla a vrtáček místo pájení.


Red Dwarf_ce4you (187)|17.7.2005 13:03
Tak jsem, inspirován termitem a německými kolegy, upravil i já svůj zlomený stylus. Pravděpodobně se mi ten závit ulomil potom, co jsem ho několikrát více utáhnul, ze strachu, aby se mi samovolně nevyšrouboval. Těžko říct, jestli byla chyba více na mojí straně, nebo na straně výrobce. Ale po přečtení tohoto fóra bych to tipoval spíš na toho výrobce. Každopádně jsem stylus ulomil a zalíbilo se mi řešení termita ze str. 4. Mírně jsem ho jen upravil. Závit je po celé délce, takže se kovový mezikus zašroubuje do originálního plastu (po vyvrtání díry a zakápnutí vteřiňákem) a pak se zašroubuje do "tyčky" (už bez lepidla! :D) Zítra vložím foto. Realizace amatérská, ale nabízím jí zdarma, jen za slib, že si za mě dáte 10 otčenášů a 20 zdrávasů, aby se mi tam nahoře vymazal nějakej ten hříšek :D. Další podrobnosti přes SZ. Ale určitě si počkejte na foto!:!:
Red Dwarf_ce4you (187)|18.7.2005 21:57
Takže vypadá to asi takhle. Ne úplně přesná kopie originálu :oops:, ale neláme se ;)
00077308_Stylus_CovJ.jpg
Red Dwarf_ce4you (187)|19.7.2005 10:35
Pro upřesnění dodávám, že:
- celá "věc" je vyrobená z mosazného šroubu (na obrázku druhý zleva je hliník, co se neodstěhoval do Humpolce)
- napřed jsem uřízl hlavičku
- závitníkem vyrobil závit po celé délce šroubu
- na konec našrouboval tři matky a dvě krajní utáhl na krev (co to šlo, ale by se nestrhnul závit)
- srovnal matky do jedné řady (kvůli lepšímu upnutí do vrtačky)
- upnul celý pofýrunk do vrtačky a tu přes jakýsi bazmek do svěráku
- roztočil upnutou "věc" a pilníkem jemně odbrušoval

Pro úplnost dodávám, že jsem úplně levej na všechny manuální práce, ale po zničení 3 šroubků jsem ty další zvládl tak, jak vidíte. Omlouvám se všem strojařům a řemeslníkům za nepřesné výrazy :oops:
Red Dwarf_ce4you (187)|24.7.2005 10:24
Všechno špatně, zpátky na stromy. U stylusu jsem navrtal mírně křivě závit a aby šel zastrčit do Looxu, musel jsem ho mírně obrousit. Tím jsem ovšem zřejmě příliš ztenčil stěnu a tak jsem včera zjistil, že celá ta umělohmotná část praská! Proto jsem si vyrobil toto. Sice to není přesná kopie originálu, ale těžko se to láme ;)
00078501_2_Umqu.jpg
Red Dwarf_ce4you (187)|24.7.2005 10:27
Protože nevím, jak do příspěvku vložit dva obrázky, tak tady ještě pohled na celou "věc No. 2" v Looxu.
00078503_3_TYok.jpg
RV_ce4you (27)|3.8.2005 17:15
Hm, český lidi, šikovný lidi. Sice kdyby to viděli v Siemensu, tak to s nima jebne o zem, ale pěkný, jednoduchý a funkční. Já bych to ale asi neskousl a objenal si nový origoš stylusy. Máš přece pořádný PDA a ne nějakou plečku ne? :-)))))))
Red Dwarf_ce4you (187)|3.8.2005 17:41
Chceš říct, že kvalita stylusu neodpovídá kvalitě PDA? :mad: Je to halt jen ruční práce, ale v reálu to nevypadá tak zle :D Jinak pozdro bych si rád koupil, ale investice 15.000,- Kč už tak dost nabourala nervovou soustavu mojí přítelkyně, takže by mě to mohlo přímo ohrozit na životě :O
xtonda (811)|21.10.2005 17:47
Tak já jsem teda přerazil stylus k looxu 410 v autobuse když ten blbec jel jak idiot. Tak jsem si objednal Fujitsu - Siemens Stylus Pen Kit pro LOOX 4xx za 530 Kč na www.agen.cz. Cena mi to přijde velmi příjemná, 177 Kč za kus, vzhledem k tomu, že když sem kdysi ztratil stylus ke Clié, tak jeden náhradní vyšel cca na 500, naštěstí tenkrát jel kolega do usa, kde se za 450 pořídily tři.
Michal Hrubý (24)|25.11.2005 14:47
Tak jsem další - po 10 měsících řekl bych intenzivního používání zlomené oba stylusy (resp. umělohmotné vršky). Podle mě chyba na straně výrobce, protože po prvním zlomeném stylusu jsem si při šroubování začal dávat opravdu velký pozor na to abych moc neutahoval a stejně:(
oltcit (1098)|25.11.2005 15:09
Tiež už fungujem bez tzv.originálov,obidva sú v cudu,použitá umelá hmota je moc tvrdá,negatívne sa to prejavuje aj na folii a hlavne lámaním vrškov.Používam kombinovaný stylus/ hrot-prepiska/ uz ani neviem od akého výrobcu,je vcelku good,len vrchná cast je špatne tvarovaná a zle sa vytahuje z Looxa,ale konštrukcne je vyriešený dobre.A na dlhšiu prácu mám nejaký neznackový multifunkcný stylus 4in1 ,kúpený vo Faxcopy za 180 Sk ;)
Tak teda inác :evil:
rk9 (78)|6.12.2005 20:21
Slibeny detail
00105713_DSC01949_nSVt.jpg
rk9 (78)|6.12.2005 20:21
Prozote jsem se take dostal do klubu zlomenych stylusu :( a to po mesici pouzivani. A videl ty ceny za stylus nedalo mi to a pokusil jsem se vyrobit identicky a celkem se to i povedlo :)) Je to z docela tuhe pryskyrice a pro jistotu a moznost Soft resetu je ve vnitr kus dratku. Prikladam ne prilis kvalitni foto a detaily dodam zitra.

Vojtěch Barták (180)|8.12.2005 15:14
Takže už i já... a to mi vydržel rok... Dokonce ho i držím jako tužku (čti mezi palcem a ukazováčkem bez opírání o jiné části ruky / těla), ale prostě se ukroutil, jak jsem ho stále rozšroubovával a zašroubovával při SR... :evil: Tak jsem si pořídil Stylus 4in1, a jsem s ním naprosto spokojenej. V looxovi mám drujeh originál, a v metru svítim po lidech laserovym ukazovátkem ze 4in1...:D