Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 98 z 98

Téma: FSC Pocket LOOX 720 - USB Host v praxi

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Mam laicky (novackovsky) dotaz.V cervnu odjizdim na 14 dni do Spanel na dovcu a resim tento problem.Jelikoz sebou potahnu sveho Looxika a dig. fotoaparat (Minolta Dimage Z3),potrebuji vzhledem k delsimu pobytu i patricne uloziste na nafocene snimky.Dokupovat jeste jednu SD kartu se mi moc nechce ,takze bych to chtel vyresit externim 2,5´´ prenosnym diskem,ktery pri svych 40GB vyjde cenove temer stejne.V praxi bych vlastne jen vyndal SD kartu z fotaku a pres Looxe bych vse ulozil na HDD a po te fotim vesele dal.Jako alternativa se mi docela libi toto :
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24338
    Mate s timto produktem nejake zkusenosti,ci muzete doporucit nejaky jiny-lepsi-otestovany ?Moznosti vlastniho odzkouseni s Looxem moc nemam,bydlim trosku mimo civilizaci (vesnice) a obchod ,kde by mi toto umoznili je nekrestansky daleko,tudiz veskrze vse objednavam pres internetove obchody.
    Osobne mam trosku strach ,krome mozne nekompatibility i z napajeni,prosim tedy o vase nazory ci rady ,za ktere dopredu vrele diky !
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Myslím, že tento HDD by na Looxovi chodit mohl (nicméně by bylo lepší pro jistotu vyzkoušet), ale mám obavy, že pokud ano, tak jedině s vlastním napájením. Myslím, že Looxík sám to neutáhne.

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    Myslím, že tento HDD by na Looxovi chodit mohl (nicméně by bylo lepší pro jistotu vyzkoušet), ale mám obavy, že pokud ano, tak jedině s vlastním napájením. Myslím, že Looxík sám to neutáhne.
    Take si to myslim,je tu jeste reseni externiho napajeni k HDD,coz zdviha cenu o cca 700-800 Kc .... ,ci to vyresit USB HUBem ,ktery mam doma (D-Link 7 portovy),ktery je v globalu stejne tak veliky jako napajec (tudiz velmi maly) a ma svuj zdroj ...sice kostrbate reseni,mraky veci sebou,ale take reseni ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Crusader
    Myslím, že by neměl být problém.Nedávno tu někdo psal, že podobný disk připojil a fungoval.Sice baterie se rychle vybila, ale šlo to.Podlě mě by stačilo vzít USB kabel co byl k Looxíkovy a při připojeném disko ho zároveň mít v nabíječce.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Jak jsem psal. Musí se to odzkoušet, ale opravdu silně pochybuji, že by napájení pouze z Looxe utáhlo společně jak samotné PDA tak externí HDD. Přeci jenom ten HDD má větší odběr , než USB key nebo klávesnice.

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Diky za nazory a rady ,ozvete se prosim nekdo ,kdo jiz neco takoveho ci podobneho vlastni ,ci to zkousel a ma s tim tedy prakticke zkusenosti,jinak mne hold chte-nechte ceka vylet do maticky Prahy abych si vse overil na vlastni kuzi :?

Nováček
    Registrace
    Feb 2005

funkční drivery a zprovoznění USB myši zde (právě jsem odzkoušel, také mi to chodí). Drivery bychom možná mohli umístit k užitečným souborům pro LOOX720...
    http://www.firstloox.org/forums/printthread.php?t=3061&page=2&pp=15

(nejsem první, již zde operoval Milan Svec, který si mj. vyrobil pěkný USB-host kabel, asi budu následovat jeho příkladu a udělám si hned dva: USB-host a USB-client)

Ext. 2,5" USB mini-disk 80GB mi též chodí, ale musím mít menší (nebo 2 menší) partition. Máte stejnou zkušenost ? Na čtení NTFS asi nic není ? Napájení z Looxe přes USB je samozřejmě nereálné (s tím má problém i notebook), ale lze napájet přes adaptér nebo z jiného USB. Je to tento box (je to krásně malé a univerzálně použitelné, tahám to po kapsách):
    http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=46988
    ( Celkem dobrá cena)

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Citace Původně odesláno od Milan Švec
    Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    ...V současné době je totiž kvůli nedostatku ovladačů možné využít USB host jen pro připojení paměťových médií, což je jednoznačně škoda. ...
    Uvedená informace (necelý měsíc stará) by asi už stála za předělání.
    Může totiž všechny, kdo si ji v článku na titulní straně přečtou v závěrečném hodnocení, mírně dezinformovat.
    Viz ...

Dnes lze USB Host LOOXe 720 použít nejen pro čtení obsahu externích pamětí.

Jde s tím i:

- vkládání znaků (i českých) do textů (z USB klávesnice)
    - tisk znaků (i českých) i (barevné) grafiky (s USB tiskárnou)

(Mně to chodí s HP deskjet 5150, mělo by to umět stejně i další běžné současné USB tiskárny. V nabídce jsou HP - celkem 50 variant vč. Laser Jetů, Canony Bubble Jety, i..., PIXMA a S600 a Epsony Stylus. Vyzkouší to někdo?
    Já vím, že s BT nebo přes WiFi to je lepší, ale když už tam ten USB Host je. A zadarmo. A ne každá klávesnice nebo tiskárna, co je po ruce, je zrovna BTčková nebo dostupná přes WiFi v LAN. A ty USBčkové tu jsou kolem hned teď...)

Vyzkoušel jsem i současné připojení USB klávesnice, uvedené USB tiskárny a USB flash disku/klíčenky QDI U2DISK (pomocí už dříve zmíněného a pro více najednou připojených USB klíčenek vyzkoušeného a zcela obyčejného USB rozbočovače Sigma).
    No problem.
    Mohl jsem tak současně editovat z USB klávesnice soubor uložený na externím "Hard disku" a pak ho celý (nebo zvolenou stránku) vytisknout na současně připojené USB tiskárně.

No a na závěr, aby to bylo kompletní. Do poslední volné USB zásuvky jsem připojil kabel pro digifoťák. Fotku jsem pak po spojení s foťákem (byl z něho hned "Hard disk 2") přehodil na LOOXi do SD karty.

Chybí do USB Host ještě něco?
    V jaké nabídce jsou ty další tiskárny? Mám LOOX 720 a tiskárnu Canon i560. Když jí připojím přez USB kabel, tak mě to požádá o pojmenování a pak napíše: "chyba instalace ovladače"Dají se někde ty ovladače stáhnout? Ty různé softwary na tisk jsou všechny za prachy :-(

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. LOOX 550C a USB host
    Od Jan Klust v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-08-2007, 10:50
  2. Asus A730W a USB host v praxi
    Od Pinochio v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-12-2005, 09:11
  3. Pripojeni USB GPS pres USB host na Loox 720?
    Od plawa v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-03-2005, 16:41