Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

FSC Pocket LOOX 720 - USB Host v praxi

TheMelin (1642)|4.12.2004 16:46
Koupíš redukci a jedeš ;)
Crusader_ce4you (624)|4.12.2004 17:39
Teď otázka, jestli to s redukcí půjde. Zkoušel někdo PS2 klávesnici s redukcí??
Milan Švec (938)|4.12.2004 19:39
[QUOTE="Crusader"]...Zkoušel někdo PS2 klávesnici s redukcí??[/QUOTE]Vzhledem k ceně a celkově omezené použitelnosti USB/PS2 konvertoru (pro něco jiného) to nebude asi tak snadné ho někde objevit. Nikdo, kde jsem se ptal, ho nemá, nepotřebuje a musel by se objednávat.
Navíc je podstatně výhodnější si pořídit za poloviční (nebo třeba i stejnou) cenu další USB klávesnici a nechat PS2kové klávesnice v klidu (a bez konvertoru) dál u PCček, než to zkoušet naopak.
Falco_ce4you (311)|4.12.2004 21:23
Z mé dosavadní zkušenosti bych jen podotknul, že většina USB klávesnic s PS2 redukcí nejspíš chodit nebude. Měl jsem v ruce jednu nebo dvě, kde redukce byla přímo v dodávce. Ale když jsem ji zkoušel s jinou, nefungovalo to.
ArnieX (272)|4.12.2004 21:57
zkuste někdo čtečku čipových karet pokud jí někdo máte
TheMelin (1642)|5.12.2004 00:26
[QUOTE="Falco"]Z mé dosavadní zkušenosti bych jen podotknul, že většina USB klávesnic s PS2 redukcí nejspíš chodit nebude. Měl jsem v ruce jednu nebo dvě, kde redukce byla přímo v dodávce. Ale když jsem ji zkoušel s jinou, nefungovalo to.[/QUOTE]

Nejsem zdatný moc v tomto směru,ale nešlo by třeba PS2 ustříhnout a připájet k tomu kabelu USB konektor?Pak by to bylo supr :cool:
Falco_ce4you (311)|5.12.2004 00:34
O tom to právě je - nešlo.
U klávesnic které mají PS2 redukci, tam v pohodě, ale "normální" USB" má uvnitř krapet jinou elektroniku než PS2. Jeden čas jsem tomuhle témátku věnoval chvilku a rozebral jsem jednal několik myší a několik klávesnic které byly navenek naprosto identické, jen měly jinou koncovku. Vevnitř to bylo jiné, takže "transplantace" nepřicházela do úvahy.
:((
Milan Švec (938)|5.12.2004 18:58

Jednodušší řešení pro připojení USB periférií k LOOXi 720 (vč. přístupu pro napájení).
K mání za 18,90 USD (+ DPH).
Zdroj: http://www.pc-mobile.net/loox.htm (je tam spousta dalších podobných fint!)
Zvládne to někdo za míň?
electron (8)|6.12.2004 01:55
cele to zbuchat dokopy nebude podla mna az taky problem len by to chcelo z niekade zohnat nahradny konektor napr. ten co je k nabijacke.
skusal som to rozoberat a vnutri je celkom dost miesta.
lebo mne by sa docela dost hodilo keby trcali 3 konektory : napajanie USB host a USB host ale s mini USB konektorom ( taky ako je vo fotaku a iRIVEROVI ) - usetril by som kabel.
*to napajanie nieje az take dolezite
Falco_ce4you (311)|6.12.2004 07:37
Ten konektor k nabíječce bych neviděl jako tak velký problém. Spíš mám strach z datového konektoru - nevíte někdo o dodavateli?
A fakt je, že narvat to všechno do kolébky je dobrý nápad. Nicméně, tan kablík od Milana by byl super na cesty. Zkusím se po něm podívat, třeba ho někde doženu. Btw, nemáte někdo někoho ve státech kdo jede na vánoce domů a byl by ochoten nějaký ten kablík dovézt?
Milan Švec (938)|7.12.2004 22:01
[QUOTE="PavelR."]... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš :) :) :)PavelR.[/QUOTE]Pavle, a co takhle USB klávesnice a BT myška pro VGA PDA?
V letadle je sice BT myška nepoužitelná (stejně jako BT klávesnice na rozdíl do USB klávesnice), ale kdekoliv jinde (na pevném podkladu) by to už nemusela být marná kombinace.
PDA s USB Hostem (tady LOOX720), venku malá USB podsvícená klávesnice (UMAX), v budově normální široká klávesnice, oboje přes krátký USB Host kablík a k tomu kdekoliv malinká (a navíc univerzální) BT myš.
A žádné vzájemné rušení klávesnice s myší.
To by se ti líbilo? ;)

Kdyby ti chybělo něco na kolena a držák LOOXe k tomu, dám to sem za chvíli.
Radek Novák (309)|7.12.2004 22:08
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="PavelR."]... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš :) :) :)PavelR.[/QUOTE]Pavle, a co takhle USB klávesnice a BT myška pro VGA PDA?
V letadle je sice BT myška nepoužitelná (stejně jako BT klávesnice na rozdíl do USB klávesnice), ale kdekoliv jinde (na pevném podkladu) by to už nemusela být marná kombinace.
PDA s USB Hostem (tady LOOX720), venku malá USB podsvícená klávesnice (UMAX), v budově normální široká klávesnice, oboje přes krátký USB Host kablík a k tomu kdekoliv malinká (a navíc univerzální) BT myš.
A žádné vzájemné rušení klávesnice s myší.
To by se ti líbilo? ;)

Kdyby ti chybělo něco na kolena a držák LOOXe k tomu, dám to sem za chvíli. [/QUOTE]

Ale asi kazda BT myska nefunguje co.. Napr. Logitech MX900
Crusader_ce4you (624)|8.12.2004 07:20
Ono by fungovalo vše, jak BT tak USB myš, kdyby k tomu někdo napsal ovladače ;) Škoda, že někdo nevymyslí univerzální ovladač pro USB nebo BT myš do PDA. Když to umí klávesnice ................ :)
Falco_ce4you (311)|8.12.2004 07:25
No, on by ten univerzální ovladač někdo i rád vymyslel (věřím že i MS), ale to by se nejdřív museli dohodnout výrobci a používat stejné HW prostředky pro výrobu periferií. No a tomu moc něvěřím. :O
Milan Švec (938)|8.12.2004 07:48
Pánové, protože tady (dikutovat o BT myši třeba pro hx4700 a ostatní) je trochu OT (= off topic = mimo mísu), zkuste se jenom podívat na článek a pak na odkazy p. Josefa Tkáče (zejména zmíněnou recenzi). Bude to nové téma.
I když s USB klávesnicí (s krátkým USB Host kabelem, když už teď máme pro 720ku i přenosný držák k přenosné pevné podložce), to bude teprve ta správná kombinace.
Crusader_ce4you (624)|8.12.2004 08:35
Počkej Milane, diskuse o USB myši přece není OT. A že do toho přibyla ještě BT myš už vyplynulo z tématu ;) BTW., ta BT myš, na kterou jsi poslal odkaz údajně moc dobře nechodí s VGA zařízením (konkrétně na 4700 ce se nerozeběhla).
Šeba_oldd (1184)|8.12.2004 15:36
Tak presne tuhle mys jsem testoval a na Loox- ikovi mem jsem ji proste nerozchodil - zato uplne perfektne chodila na MDA.
Šeba_oldd (1184)|8.12.2004 15:40
[QUOTE="Milan Švec"]
Jednodušší řešení pro připojení USB periférií k LOOXi 720 (vč. přístupu pro napájení).
K mání za 18,90 USD (+ DPH).
Zdroj: http://www.pc-mobile.net/loox.htm (je tam spousta dalších podobných fint!)
Zvládne to někdo za míň?[/QUOTE]

Prosim nebude to nekdo objednavat - mel bych take zájem.
PiTRiS_ce4you (257)|9.12.2004 19:14
čaves lidi, docela přemejšlím, že přejdu z palmu na PPC a to zrovna na LOOXe 720 - 100% rozhodující by pro mě bylo, kdybych moh k LOOXovi připojit svůj CDMA modem (Gtran GPC-6420) - ale asi to nepude kvuli driverum - chtěl bych se proto zeptat, jestli by to nějak šlo, popřípadě, jestli nevíte kde by se na to dali sehnat drivery, nebo kdo by je dokázal udělat. Díky
Falco_ce4you (311)|9.12.2004 20:16
No, já jsem se z Palma vrátil k PocketPC, konkrétně z m515 na Looxe a rozhodně nelituju.
CDMA mám taky, ale o propojení jsem ani neuvažoval.
Drivery nevidím moc valně, protože výrobce je rád že ten modem vůbec funguje. Možná bych kvůli driverům zkusil Koppela (www.koppel.cz). Tense v CDMA angažuje. Sice ne přímo na PocketPC, ale stejnak.
Já to mám udělaný tak, že jsem koupil Asus g500 (WiFi router s možností připojit CDMA modem) no a přes WiFi se připojuju na Net. Je to suuuper! (btw, teď jsem přes onen router připojený s notebookem)
Šeba_oldd (1184)|9.12.2004 20:21
Stejne i ja - funguje to spickove - jinak pro zajemce:http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1624&it=9132
PiTRiS_ce4you (257)|9.12.2004 20:24
No já mám M130, takže chci nějakej větší upgrade, zvažuju T3, kterou maj v akci s klávesnicí za 9000,- a nebo toho looxe za 14500,- Ale rozhodně kupovat ještě nějakej router nehrozi, to by bylo už moc drahý (budu rád když mi zbyde na 1GB kartu a v případě looxe ještě bezdrátovou klávesku za 500,- :))
Falco_ce4you (311)|9.12.2004 20:34
Nechci to do výběru kecat, ale podávej se na VGA display, USB Host, WiFi, BT, CF, SD, ... a myslím že Palma škrtneš. Snad jedině ta cena. Ale fakt nevím. Moc se mi návrat k Woknům-v-kapse moc nelíbil, ale fakt je že jasně vedou a Palm na celé čáře válcujou.
PiTRiS_ce4you (257)|9.12.2004 20:43
tak já už palma měl defakto vyškrtlýho, když sem se na začátku listopadu začal rozhodovat a zkusil sem si u kámoše pocketa... ale pak přišla akce s klávesnicí za 9100 a prostě cena mě začala lákat :)) S největší pravděpodobností ta akce už ale v lednu nebude (dřív to koupit nemůžu), takže volba bude jasná... I když, spousta vlastností mě od pocketu docela odrazuje, ale přece jen, nemělo by pro mě bejt problém některý překážky překonat :))
A display: ještě že se začali VGA dělat, jinak sem o QVGA ani nepřemejšlel - přece jen 320*240 už je docela málo. Kdežto palmy maj 320*480, což už je docela good a stačilo by
Falco_ce4you (311)|9.12.2004 21:00
Palm je dnes, bohužel, out.
Co se týče klavky, k Looxovi je možné připojit USB, BT klavku, nebo spec. klavku k Looxovi a nebo je tu pro PocketPCtohle. Dobrý ne?
PiTRiS_ce4you (257)|9.12.2004 21:05
pokud bych bral looxe tak si koupim buď nějakou levnou USB popřípadě za 600,- (pokud bude fungovat i s PPC a ne jen s palmem) bezdrátovou IR :))
ale to nepatří k tomudle threadu, takže sorry za OT :)
PavelR. (2184)|11.12.2004 00:22
... všechny příspěvky, které se netýkaly tématu tohoto threadu jsem smazal. O VGA diskutujte jinde.

PavelR.
Milan Švec (938)|27.12.2004 13:40
[QUOTE="Pavel Koza"]...V současné době je totiž kvůli nedostatku ovladačů možné využít USB host jen pro připojení paměťových médií, což je jednoznačně škoda. ...[/QUOTE]Uvedená informace (necelý měsíc stará) by asi už stála za předělání.
Může totiž všechny, kdo si ji v článku na titulní straně přečtou v závěrečném hodnocení, mírně dezinformovat.
Viz ...

Dnes lze USB Host LOOXe 720 použít nejen pro čtení obsahu externích pamětí.

Jde s tím i:

- vkládání znaků (i českých) do textů (z USB klávesnice)
- tisk znaků (i českých) i (barevné) grafiky (s USB tiskárnou)

(Mně to chodí s HP deskjet 5150, mělo by to umět stejně i další běžné současné USB tiskárny. V nabídce jsou HP - celkem 50 variant vč. Laser Jetů, Canony Bubble Jety, i..., PIXMA a S600 a Epsony Stylus. Vyzkouší to někdo?
Já vím, že s BT nebo přes WiFi to je lepší, ale když už tam ten USB Host je. A zadarmo. A ne každá klávesnice nebo tiskárna, co je po ruce, je zrovna BTčková nebo dostupná přes WiFi v LAN. A ty USBčkové tu jsou kolem hned teď...)

Vyzkoušel jsem i současné připojení USB klávesnice, uvedené USB tiskárny a USB flash disku/klíčenky QDI U2DISK (pomocí už dříve zmíněného a pro více najednou připojených USB klíčenek vyzkoušeného a zcela obyčejného USB rozbočovače Sigma).
No problem.
Mohl jsem tak současně editovat z USB klávesnice soubor uložený na externím "Hard disku" a pak ho celý (nebo zvolenou stránku) vytisknout na současně připojené USB tiskárně.

No a na závěr, aby to bylo kompletní. Do poslední volné USB zásuvky jsem připojil kabel pro digifoťák. Fotku jsem pak po spojení s foťákem (byl z něho hned "Hard disk 2") přehodil na LOOXi do SD karty.

Chybí do USB Host ještě něco?
00039604_USB4x_PLlT.jpg
oltcit (1098)|28.12.2004 20:55
wow,tak to je uz niečo :D a nejake bližie info by nebolo,napr. tá tlač na BubleJet išla cez čo?Myslím aký soft?
Milan Švec (938)|28.12.2004 21:53
[QUOTE="oltcit"]... nejake bližie info by nebolo,napr. tá tlač na BubleJet išla cez čo?Myslím aký soft?[/QUOTE]
Viz Viz .... Je to tam.
(Stačí nainstalovat a nastavit JETCET PRINT Pocket od Westtec.)
Když bude třeba, založíme nové téma.
oltcit (1098)|29.12.2004 00:19
Vyskušame,uvidíme,ďakujem :)
.
.
.
.
Fantastické,funguje to:D Ešte raz ďakujem.;)
Pavel Koza (4761)|29.12.2004 08:54
[QUOTE="Milan Švec"]Chybí do USB Host ještě něco?[/QUOTE]

No do USB Host to neni, ale - mit moznost pripojit monitor a umet PDA emulovat vyssi rozliseni (alespon 800x600, idealne 1024x768, klidne jen ve 256 barvach), tak notebook pomalu muze do duchodu;) Doma mas plnohodnotny operacni centrum, ktery se ti bez kompromisu na cestach vejde do kapsy.:yes:
Milan Švec (938)|20.1.2005 19:14
[QUOTE="PavelR."]... hmm hezké, nicméně závidět budu až bude fungovat USB klávesnice a myš :) :) :)PavelR.[/QUOTE]LOOX 720, USB klávesnice (česky), BT myška, vše právě v akci při procházení ce4you (tady skrz WiFi). Vlevo vzadu zahálí PC (u kterého se musí sedět), stylus zahálí taky někde.
Práce na kolenou v praxi. :D



Při obouruční obsluze USB klávesnice parkuje myška na břiše.

Pavle, dík za inspiraci. :)
asdfg (62)|20.1.2005 20:30
Mam otazku
usb host je fyzický HW, nebo se jedná jen o chytrý soft naimplantovaný do PDA? Pak mě napadá, jestli nejde dodatečně přidat do PDA bez USB hostu.
Díky
Šeba_oldd (1184)|21.1.2005 00:32
[QUOTE="asdfg"]Mam otazku
usb host je fyzický HW, nebo se jedná jen o chytrý soft naimplantovaný do PDA? Pak mě napadá, jestli nejde dodatečně přidat do PDA bez USB hostu.
Díky[/QUOTE]
Jen HW je to dle meho nazoru vynikajici vlastnost nekterych PDA a po dnesku si nemohu odpustit - DELL ji nema:D (zasveceni jiste pochopi)
Falco_ce4you (311)|21.1.2005 07:34
Naopak mne překvapil Acer n30, ktrý za dost slušnou cenu nabízí USB host a BT.
tatovic (24)|31.1.2005 12:04
Mam laicky (novackovsky) dotaz.V cervnu odjizdim na 14 dni do Spanel na dovcu a resim tento problem.Jelikoz sebou potahnu sveho Looxika a dig. fotoaparat (Minolta Dimage Z3),potrebuji vzhledem k delsimu pobytu i patricne uloziste na nafocene snimky.Dokupovat jeste jednu SD kartu se mi moc nechce ,takze bych to chtel vyresit externim 2,5´´ prenosnym diskem,ktery pri svych 40GB vyjde cenove temer stejne.V praxi bych vlastne jen vyndal SD kartu z fotaku a pres Looxe bych vse ulozil na HDD a po te fotim vesele dal.Jako alternativa se mi docela libi toto :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24338
Mate s timto produktem nejake zkusenosti,ci muzete doporucit nejaky jiny-lepsi-otestovany ?Moznosti vlastniho odzkouseni s Looxem moc nemam,bydlim trosku mimo civilizaci (vesnice) a obchod ,kde by mi toto umoznili je nekrestansky daleko,tudiz veskrze vse objednavam pres internetove obchody.
Osobne mam trosku strach ,krome mozne nekompatibility i z napajeni,prosim tedy o vase nazory ci rady ,za ktere dopredu vrele diky !
Crusader_ce4you (624)|31.1.2005 13:03
Myslím, že tento HDD by na Looxovi chodit mohl (nicméně by bylo lepší pro jistotu vyzkoušet), ale mám obavy, že pokud ano, tak jedině s vlastním napájením. Myslím, že Looxík sám to neutáhne.
tatovic (24)|31.1.2005 13:04
Take si to myslim,je tu jeste reseni externiho napajeni k HDD,coz zdviha cenu o cca 700-800 Kc .... ,ci to vyresit USB HUBem ,ktery mam doma (D-Link 7 portovy),ktery je v globalu stejne tak veliky jako napajec (tudiz velmi maly) a ma svuj zdroj ...sice kostrbate reseni,mraky veci sebou,ale take reseni ...
TheMelin (1642)|31.1.2005 18:53
[QUOTE="Crusader"]Myslím, že tento HDD by na Looxovi chodit mohl (nicméně by bylo lepší pro jistotu vyzkoušet), ale mám obavy, že pokud ano, tak jedině s vlastním napájením. Myslím, že Looxík sám to neutáhne.[/QUOTE]

Myslím, že by neměl být problém.Nedávno tu někdo psal, že podobný disk připojil a fungoval.Sice baterie se rychle vybila, ale šlo to.Podlě mě by stačilo vzít USB kabel co byl k Looxíkovy a při připojeném disko ho zároveň mít v nabíječce.
Crusader_ce4you (624)|1.2.2005 08:05
Jak jsem psal. Musí se to odzkoušet, ale opravdu silně pochybuji, že by napájení pouze z Looxe utáhlo společně jak samotné PDA tak externí HDD. Přeci jenom ten HDD má větší odběr , než USB key nebo klávesnice.
tatovic (24)|1.2.2005 10:05
Diky za nazory a rady ,ozvete se prosim nekdo ,kdo jiz neco takoveho ci podobneho vlastni ,ci to zkousel a ma s tim tedy prakticke zkusenosti,jinak mne hold chte-nechte ceka vylet do maticky Prahy abych si vse overil na vlastni kuzi :?
no1_ce4you (11)|25.2.2005 23:51
funkční drivery a zprovoznění USB myši zde (právě jsem odzkoušel, také mi to chodí). Drivery bychom možná mohli umístit k užitečným souborům pro LOOX720...
http://www.firstloox.org/forums/printthread.php?t=3061&page=2&pp=15

(nejsem první, již zde operoval Milan Svec, který si mj. vyrobil pěkný USB-host kabel, asi budu následovat jeho příkladu a udělám si hned dva: USB-host a USB-client)


Ext. 2,5" USB mini-disk 80GB mi též chodí, ale musím mít menší (nebo 2 menší) partition. Máte stejnou zkušenost ? Na čtení NTFS asi nic není ? Napájení z Looxe přes USB je samozřejmě nereálné (s tím má problém i notebook), ale lze napájet přes adaptér nebo z jiného USB. Je to tento box (je to krásně malé a univerzálně použitelné, tahám to po kapsách):
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=46988
( Celkem dobrá cena)
bufan1 (110)|1.9.2006 09:39
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="Pavel Koza"]...V současné době je totiž kvůli nedostatku ovladačů možné využít USB host jen pro připojení paměťových médií, což je jednoznačně škoda. ...[/QUOTE]Uvedená informace (necelý měsíc stará) by asi už stála za předělání.
Může totiž všechny, kdo si ji v článku na titulní straně přečtou v závěrečném hodnocení, mírně dezinformovat.
Viz ...

Dnes lze USB Host LOOXe 720 použít nejen pro čtení obsahu externích pamětí.

Jde s tím i:

- vkládání znaků (i českých) do textů (z USB klávesnice)
- tisk znaků (i českých) i (barevné) grafiky (s USB tiskárnou)

(Mně to chodí s HP deskjet 5150, mělo by to umět stejně i další běžné současné USB tiskárny. V nabídce jsou HP - celkem 50 variant vč. Laser Jetů, Canony Bubble Jety, i..., PIXMA a S600 a Epsony Stylus. Vyzkouší to někdo?
Já vím, že s BT nebo přes WiFi to je lepší, ale když už tam ten USB Host je. A zadarmo. A ne každá klávesnice nebo tiskárna, co je po ruce, je zrovna BTčková nebo dostupná přes WiFi v LAN. A ty USBčkové tu jsou kolem hned teď...)

Vyzkoušel jsem i současné připojení USB klávesnice, uvedené USB tiskárny a USB flash disku/klíčenky QDI U2DISK (pomocí už dříve zmíněného a pro více najednou připojených USB klíčenek vyzkoušeného a zcela obyčejného USB rozbočovače Sigma).
No problem.
Mohl jsem tak současně editovat z USB klávesnice soubor uložený na externím "Hard disku" a pak ho celý (nebo zvolenou stránku) vytisknout na současně připojené USB tiskárně.

No a na závěr, aby to bylo kompletní. Do poslední volné USB zásuvky jsem připojil kabel pro digifoťák. Fotku jsem pak po spojení s foťákem (byl z něho hned "Hard disk 2") přehodil na LOOXi do SD karty.

Chybí do USB Host ještě něco?[/QUOTE]

V jaké nabídce jsou ty další tiskárny? Mám LOOX 720 a tiskárnu Canon i560. Když jí připojím přez USB kabel, tak mě to požádá o pojmenování a pak napíše: "chyba instalace ovladače"Dají se někde ty ovladače stáhnout? Ty různé softwary na tisk jsou všechny za prachy :-(