Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 97

Téma: ROM - GreenTopaz CZ | 19.11.2011 - Revize 5 NOVEMBER FACELIFT | WM 6.5.x (build 23152) | SENSE 2.5 CHT 2.0

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

[h]Zdravím velevážené uživatele HTC Diamond2![/h]
    VŠEOBECNÝ ÚVOD
    Jelikož jsem si z EržikyD2 3.1 uvařil celkem pěknou ROMku, rozhodl jsem se o ni podělit s ostatními.
    Nejde o nic jiného než o další odvar z kitchen EržikyD2, protože tak velkolepý počin, jako pro nás udělal Adow, autor původní EržikyD2, ten už se jen tak nezopakuje, objeví se jen takovéto "odvary"... Telefon nebo chcete-li PDA stárne a už je čím dál nesmyslnější pro něj cokoliv vylepšovat...
    Pozn.:
    Není snad nutné připomínat, že za jakékoliv problémy nebo závady, které si způsobíte když si začnete hrát s nahráváním ROM, nezodpovídám... "Jak se to dělá...", "co dělat když..." a podobně...tak na to si odpovědi hledejte sami, je jich plnej internet...pokud to neumíte, radši si nezahrávejte Ale v zásadě se není čeho bát
    Původní ROM, na které je GreenTopaz postavena je zde.
    ROM v této podobě (nehledě na beta testování samotné Eržiky) sám používám takže v podstatě probíhá neustálý testing Spotřeba baterie jako vždy, výkon a svižnost perfektní, stabilita totální ;-)
    Čili - toto je prostě moje osobní verze EržikyD2. Za tuto verzi si nenárokuji nijak velké zásluhy. Jen se mi líbí, co jsem s Eržikou provedl a nabízím Vám výsledek.
    Výchozí stav ROM samozřejmě spíše počítá s tím, že si každý nastaví vše podle svého (CHT2.0, zvuky a pod.)
    Pokud chcete přispět za vývoj této plně české ROM...pak přispívejte původnímu autorovi Eržiky, zaslouží si to :-)

SCREENSHOTY

[h][/h]
    VLASTNOSTI A VÝBAVA
    GRAFIKA
    >> Vrchní lišta (taskbar): Dark Ninja Android
    >> Zámek obrazovky: HTC Android Lockscreen
    >> WM téma oblečeno do GreenTopaz Theme
    >> Návrat opět k tématu Sencity...přibližuje to styl Metro nových WP7
    >> Ikony StartMenu zvětšeny a jejich popisky zmenšeny.

SYSTÉM
    >> V registrech jsou tyto úpravy: SMS banking - zkrácen tón, změna fontu a velikosti písem, vypnutí snížené sensitivity doteku, textový mód na soft tlačítkách, zkrácena vibrační odezva na klávesnici (svižnější psaní), zrychleno vysouvání HTC menu a menu zmenšeno...a pár dalších drobností...
    >> Opraveny všechny dosavadní chyby, na které se postupně přicházelo jak u Eržiky tak poté i u GreenTopaz (nemá smysl je tu všechny vypisovat, kdo je měli, budou vědět).
    >> Procesor je aplikací WinMoSpeed defaultně přetaktován na 672MHz - lze touto aplikací kdykoliv změnit nebo zrušit (při této rychlosti je vše pěkně svižné, ale nedochází k vyšší spotřebě ani k přehřívání a systém je zcela normálně stabilní). WinMoSpeed pouze posune hranici kam až může CPU jít a proto se dané rychlosti dosáhne jen špičkově, ovšem s podstatným rozdílem ;-)
    >> Aktualizovány kodeky médií (zásadní vliv na aplikaci HTC Youtube - nyní bez hryznutí a trhání).
    >> Aktualizován HTC Peep pro Twitter - opravuje problémy s přihlášením k účtu na Twitteru.
    >> Aktualizace aplikace EndKey (dlouhé stlačení tl.ukončení hovoru) - nyní podporuje vlastní skiny (výchozí jsem počeštil a také lépe ladí se Sencity).
    >> Návrat WM Messagingu HTC Messaging je na tento přístroj skutečně příliš

K dispozici je pouze build 23152, protože se po všech stránkách osvědčil. Dost bylo experimentování
    [h][/h]
    :: AKTUALIZACE :::::::
    19.11.2011 - docela jsem si poslední dobou vyhrál s kombinací původního tématu Sencity, na kterém mě pár prvků vadilo (buď nebyly pěkný nebo špatně lícovaly). Nakombinoval jsem jej proto z původní originální grafikou, doladil a opět je to všechno o něco hezčí...když už to tu má viset, že? ;-) Ještě si pohrávám s myšlenkou totální přestavby ve stylu METRO...ale byla by to šílená práce...no...uvidím, jak dlouho se ještě budu "zlobit" s D2... ;-)
    16.9.2011 - oproti plánu a všem předpokladům nyní dávám k dispozici Revizi 5. Trochu jsem zase poladil, vylepšil, zprovoznil a aktualizoval. Dlouho jsem to využíval jen sám, ale řekl jsem si, že pokud to tu má viset, tak ať je to to nejlepší, co můžu poskytnout
    P.S.Nechápu, co tu ještě dělá ta anketa Tak dlouhou expiraci jsem jí teda nenastavil...
    [h][/h]
    :: DOWNLOAD :::::::
    GreenTopazROM Revize5 NOVEMBER FACELIFT | Build 23152
    BONUS:
    Kdo by měl zájem (jako já) o návrat k původní "boot splash" obrazovce, může si ji stáhnout zde a aplikovat ji zcela stejným způsobem jako ROMku.

[h][/h]
    DOPLŇKY
    Nyní žádné nejsou.

Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

Tak to vypadá dobře. Jen škoda, že to nevyšlo dřív, než jsem si nainstaloval EržikuD2 2.2.
    Ale až budu mít chvíli, rád tuto ROMku vyzkouším.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

Jo, jasně, tohle je jen taková nabídka, nijak se nesnažím prosadit vlastní ROM...jen jsem ji chtěl nabídnout těm, co si nechtějí nebo neumí Eržiku uvařit podle svýho
    Nám co si s tím hrajeme nějaký častý změny ROM už ani nepřijdou...někdy stihnu i 3-5 ROMek denně Ale to jen, když něco řeším...jsou období, kdy mi jedna ROM slouží dlouho

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím, zkusil jsem nainstalovat a vypadá to dobře, D2 zdědil syn a líbí se mu Green Topaz.Dobrej kuchtík:yes:

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

Díky za pochvalu, ale opakuju, že stále je to jen zásluha Adowa, že nám připravil Eržiku a podělil se o kitchen ;-) GreenTopaz je jen moje verze Eržiky - Eržika v novém kabátě...vypiplal jsem si ji :-) A mě se tak líbí a prostě jsem se o to s Vámi podělil ;-)

Starousedlík SMob Avatar uživatele Adow
    Registrace
    Sep 2008

Vypadá to pěkně :yes:. Až budu mít trochu času (jakože tenhle týden bohužel určitě ne), tak to testnu .

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

Jo jo ;-) No ale je to hlavně facelift dle mýho gusta...v podstatě je to ale pořád tvoje Eržika ;-)
    Já si každopádně možná časem zkusím i starej dobrej build 28245... ;-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Samozřejmě že nezapomínám na tvůrce Romek, ale je to správné když se spojí dobří tvůrci a vytvoří se takový pomyslný exemplář. Jen tak dál.:yes: :yes:

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Zdravým, jak se da nastavit otocení dislpleje na levou stranu pri podrzeni sluchatka?

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

No...já mám za to, že při podržení tlačítka "volání" se displayi otočí právě na levou stranu...
    Mám to nastaveno takhle...další podržení ho vrátí... A mám to tak proto, že mi vadilo to původní otáčení u Eržiky, kdy jsem pak pro návrat do původní polohy musel volbu rotace volit ještě dvakrát či třikrát... Ta původní Eržika rotace tam ale pořád je...takže se to provede tak, že se podrží tlačítko pro konec hovoru (tzv.EndKey) a z vyběhlé nabídky si zvol nahoře uprostřed "Otočit display"...pokud tohle otočení nestačí, udělej to samý znova...a znova...a jsi tam, kam jsi se chtěl dostat...čili display otočenej přesně opačně, než při mé jednoduché rotaci

Mimochodem, všimněte si, že při natočení displaye na bok není nastaveno žádný pozadí, ani ikony v CHT 2.0...je to proto, že jde opravdu o ROMku upravenou pro moje potřeby a já naležato telefon nepoužívám, proto mi definice prostředí v režimu landscape přišla nadbytečná...
    Čili, abych se trochu opakoval...JAKÝKOLIV NASTAVENÍ PROSTŘEDÍ JE NA VÁS Ode mě máte základní vzhled, přímo počítám s tím, že každej už má někde uloženu SVOJI konfiguraci CHTE a pokaždé si ji importuje... Takže si změňte pozadí, dodělejte si ikonky...hrajte si

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

Musím postupně uznat, že build 23152 je fakt dobrej...už na něm jedu týden a pořád se neobjevilo nějaké zpomalení nebo nestabilita...sakra, asi jsem předtím bojoval na špatné straně Síly ;-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

nemoh by sem nekdo dat build 23152 bez manilly, uz me to nastvalo, jakmile neco nastavim CHT editoru, tak se to kousne, pak se cela manila zpomali. Prechazim na SPB Mobile Shell, ten je moc pekne sviznej

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

Tak krom toho, že nemám rád příspěvky tohohle typu (dejte mi něco jinýho, sere mě to co mi tu zdarma nabízíte...), tak co ti brání stáhnout si původní Eržiku s Titaniem? Třeba tady: http://www.mediafire.com/?a19tbef79jpx70z

Tohle vlákno je pouze pro ty, co chtějí moji upravenou Eržiku takovou jaká je. Nebudu se nikomu přizpůsobovat, jen jsem se podělil...jako o buchty od maminky...
    Mimo to, každej kdo už trochu zjistil, jak to všechno funguje ví, že tohle zamrzání Sense po nastavení CHT v CHT Editoru je prostě skoro normální. Málokdy se povede, aby Sense znova naběhl. Mě se osvědčilo, že když chci udělat změnu, tak si nejdřív Sense vypnu, provedu nastavení v CHTE a potom to většinou naběhne bez problému. Když ne, tak restart to napraví a nastavení, který jsem provedl tam prostě bude...
    Zpomalení Sense se pak týká jen a jen nastavení. Možná tam toho prostě máš moc... Třeba "Volné odkazy" hodně zpomalujou...

Ale jo, klidně si používej SPB Mobile Shell, hlavně za něj nezapomeň zaplatit tvůrci...jeho cena je právě ten problém. A co se týče spotřeby paměti, je na tom stejně...takže moje zkušenosti jsou s oběma prostředíma v podstatě stejný...

Starousedlík SMob Avatar uživatele Adow
    Registrace
    Sep 2008

U mě byly restarty CHT 2.0 způsobeny tím, že je zapnutý panel s úkoly a nejsou žádné úkoly k zobrazení. Píše o tom i Co0kie ve FAQ.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2010

Jo, to je další známej problém s CHT2.0 ;-) Ale předchozí tazatel měl na mysli spíš to, že jakmile vleze při spuštěným Sense do CHT editoru, něco změní a pak zadá použití změn a Konec CHTE, tak se to celý hryzne. Pomůže jen tvrdej restart nebo vyndání baterky Mě osobně tohle dělaj všechny ROMky a beru to jako daň za CHT... Zjistil jsem, že pokud předtím to Sense vypnu, je šance na použití změn a opětovnej náběh Sense tak cca 90%ní Po ukončení editoru to Sense naběhne automaticky, nemusím ho znova povolovat.
    Nebo další řešení je naklikat si nastavení v CHTE, použít změny...a pak počkat aspoň 30 sekund než zvolím konec CHTE. Taky to pomáhá. Ale kolikrát to prostě nevyjde a po tvrdým restartu mám CHT2.0 nastavený tak jak jsem chtěl...takže je to prostě jen víc drsný nastavování

Holt je to něco co v tom PDA být nemělo a já to tak beru...takže to beru takový jaký to je Hlavní je, že to běžně funguje...to nastavení nedělám denně

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-02-2012, 10:09
  2. Reakcí: 1072
    Poslední příspěvek: 26-06-2010, 18:58
  3. Reakcí: 55
    Poslední příspěvek: 04-03-2010, 20:00
  4. Reakcí: 73
    Poslední příspěvek: 10-11-2005, 05:55