Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: NATIVNÍ ROM - Er!ka mini - verze 2.0 datum vydání 22.2.2011 (22:22)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

[h]Er!ka mini - na začátek[/h]
    Skoro rok jsem se nemohl pro mini rozhodnout, HVGA bylo pro mě strašákem. Jelikož však od mobilu očekávám i minimalizaci, tak je pro mě mini ideálním přístrojem. První Er!ka vznikla pro Diamond, navázala na Eržiku a vždy z Eržiky čerpala. Er!ka pro HD mini je nativní česká romka, která používá právě češtinu, kterou vytvořil Adow pro Eržiku.

[h]Jednotlivé verze Er!ky:[/h]

Er!ka mini verze 1.0 informace naleznete zde...

Nové!!!
    Er!ka mini verze 2.0 informace naleznete zde...
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

[h]Jak nahrát romku[/h]

Po stažení naleznete společně se souborem ruu_signed.nbh v zipu také soubor DFT_SSPL_MINI.exe.
    Spojte Vaše mini s počítačem, způsobem synchronizace s počítačem a spusťte DFT_SSPL_MINI.exe. Romka se nainstaluje běžným způsobem.

Doporučuji:
    Stáhněte si do počítače originální romku, pokud by se cokoliv stalo, je flashnutí originální romky jistota, že se dostanete do původního stavu.

Nebezpečí:
    Osobně žádné nevidím. Za posledních 14dní jsem mobil flashnul asi 100x a vše je v pořádku. Někdy se stane, že to nevezme 2x po sobě neoficiální rom a je právě nutné nainstalovat originální rom. Osobně se mi tato varianta líbí více jak HSPL. Takto máte stále mobil možnost vrátit do původního stavu.

Za SSPL díky jeho tvůrci pod nickem Cotula.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

- - - - - - - - - - R E Z E R V O V Á N O - - - - - - - - - -

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Tak to je SUPER informace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Hned vyzkouším... Díky!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

[h]Er!ka mini - verze 1.0[/h]
    První verze, kterou Vám předkládám, vychází z originální romky:
    HTC HD Mini_RUU_Photon_Vodafone_SPA_1.41.164.1_Radio_Sign ed_32.2807.05.06_0.63.05.41_Ship, která byla určena pro španělský trh.

Oproti současně dostupné romce obsahuje nové aktualizace některých programových balíčků a doplnil jsem některé další úpravy.
    Romka navíc obsahuje:
    • Co0kie Home tab[/*]
    • Opera 10 - není však nastavena jako default, tedy z karty sense se spouští IE, tím se přesenou i obrázky do quicklinků[/*]
    • Novější verze Google map[/*]
    • Novější verze MSFacebook[/*]
    • Aplikace na kontrolu datového připojení[/*]
    • PIM Backup[/*]
    • Použití displeje jako baterku[/*]
    • Novější verze My Phone[/*]
    • doplněná hra bubble braker, na HVGA je to humorné[/*]
    • a nastavení ikon od DINIKA, s těmi si však chci ještě pohrát, tak to není kompletní, lépe řečeno, bude to jinak, ale to se dá nahrát i dodatečně a to bych tu romku nikdy nevydal edit: první sada ikon je zde[/*]
    • a pak nějaké nastavení v registrech, povolil jsem např. možnost zapnutí cleartype na vyhlazení písma, takže si ho můžete zapnout v nastavení displeje. Doporučuji, osobně se mi písmo líbí více, ale rozhodněte se sami...[/*]
    • Upravil jsem klávesnici, tady mi ještě chybí přijít na to jak nastavit místo tlačítka .com tlačítko .cz zatím se zobrazuje .cz po dlouhém stisku jako obvykle[/*]

Z romky jsem odstranil:
    • program Copilot[/*]
    • a nechal jsem původní verzi manily, protože předpokládám, že vodafoňácký design by se ne každému líbil[/*]

Známé chyby:
    • moc jich není, snad protože vycházím z originálu a příliš mnoho nepřidávám[/*]
    • Hodiny - peru se s tím aby po prvním naběhnutí naběhli hodiny ve formátu 24hodin. V poslední verzi má sense 24hod formát a horní hodiny 12 hodinový formát. Tady jsem zatím bezradný, takže kliknout na hodiny, nastavit 12hodinový režim a hned 24 hodinový a je to ok.[/*]
    • No a pak HVGA formát roztáhne češtinu v kartě nastavení v sense i přes řádky, opravená čeština je ke stažení níže. Soubor rozbalit do složky Windows a restartovat Sense.[/*]

IE vs. Opera 10:
    Nastavení IE jako výchozí dává možnost si v kartě internet stáhnout obrázky stránek pro quicklink, pak je možné nastavit výchozí operu a quicklinky tam zůstanou...
    Jak nastavit Operu jako výchozí naleznete zde...

Zatím jsem neměl příliš možnosti hledat nějaké zajímavé programy pro mini ve šíleném rozlišení HVGA, tak neváhejte sami napsat a podělte se, rád zakomponuji do další verze...
    Připojené soubory Připojené soubory

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Díky za dárek, co nejdříve ji vyzkouším

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Ahoj,
    ja urcite nutne potrebuji (a na HD mini neustale vyuzivam) mimo uz uvedene programy a vylepseni
    - horni cely radky tak 2 pixely na indikaci baterie, je to muj prvni chytry :-) mobil a nechapu jak muze tak malo vydrzet
    - stopky
    - nastaveni aby dolni led diody signalizovaly blikanim zmeskany hovor nebo sms , ta horni je sama rada, ze si blika natoz aby byla videt
    - auto nahravani hovoru
    - call firewall
    - ukazatel kdo ma svatek
    - task manager
    jako pruzkumnik mi vic nez TCM sedi RESCO a je to free

uvital bych nejaky lepsi kalendar na organizaci nez je puvodni
    pokud se cokoliv podari do nove ROM zaclenit budu rad
    a predem dekuji

PS predpokladam ze MP3, video prehravac a navigaci si tam kazdy doplni dle sebe

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

revid: Máš některé z těch programů v cabu? Stopky asi nejsou problém, blikání dolních ikon bych bral taky, tady s tebou sdílím názor, call firewall vůbec netuším na co je... TCM mám hodně v oblibě, tady mě asi nepřesvědčíš.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

AMOS: jo vse mam a je to 100% funkcni jen uz nevim kde jsem to stahl :-( ale klidne ti to poslu
    kam ?

call firewall slouzi k blokovani nezadoucich cisel
    treba
    http://www.logic-unlimited.in/callfirewall.php
    ale toto neni uplne idealni programek zkousel jsem asi 4 a porad to neni uplne dle mych pozadavku
    a navic jsou bud free a nic neumi nebo jsou crakle ....

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

Ikony pro Er!ku:

první sada ikonek pro hlavní menu, další budou následovat podle časových možností...

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Dnes Jsem nainstaloval a musím konstatovat : SUPER SUPER a zase SUPER!!!
    Je tam pár drobností, ale těším se na další úpravy.
    Taky vím, že vývoj Eržiky stojí peníze a rád bych tě podpořil.
    Všem doporučuji....
    Díky Amos...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

Jejda díky, jestli ale někdo zaslouží podporu, tak je to ADOW, takže já navrhuji podpořit jeho a jeho Eržiku. Já si z vaření romky díky němu udělal šílený koníček.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2009

Opera 10 jako výchozí

Er!ka mini 1.0 nemá nastavenou Operu 10 jako výchozí, umožňuje to stáhnout si přes IE obrázky do qiucklinků v záložce Internet v sense. Pokud chcete po stažení těchto "ikon" aby Opera byla výchozí, tak nainstalujte tento cab. Následně se budou qiuklinky spouštět v Opeře.

Když si rozmyslíte přidat nějaký Quicklink, tak stačí tento cab odinstalovat, stáhnout si do quiklinku obrázek přes IE a zase nainstalovat... Není nutný soft-reset. Funguje to hned po instalaci...

Je to takové obejití nemožnosti zaimplementovat Operu 10 do Sense...

Starousedlík SMob Avatar uživatele Adow
    Registrace
    Sep 2008

Já nic nechci, Er!ka mini je čistě Amosovo dítko. Gratuluju k vydání ROM
    24-hodinový formát času jsem nikdy v kitchen definovat nemusel, ale můžeš to zkusit natvrdo..
    Kód:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\nls\overrides]
    "STFmt"="H:mm:ss"

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 671
    Poslední příspěvek: 25-04-2013, 07:25
  2. Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-08-2011, 21:50
  3. 2011-01-14 ROM HTC HD Mini - 1.38.206.4 (UK O2)
    Od macula_ce4you v sekci HD mini
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-01-2011, 17:21
  4. Datum vydání WM6.5 ??
    Od JackalJackal_ce4you v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-09-2009, 21:29
  5. Datum vydání mapy DE_AT_CH_PL_CZ v6.32
    Od Trainzak_ce4you v sekci TomTom
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-07-2006, 23:40