Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond zůstane vyset při bootu

rasple (4)|26.10.2010 20:30
Zdravím, dostal se ke mě HTC Diamond ale po zapnutí najede jen boot logo s vypsanou rom atd, je tam D2 Erzika 9.. poté reaguje pouze na vyndání baterie.. :/ nějaké návrhy? chtěl bych to flashnout na 6.5 ROM Erziky, ale bohuzel zůstávám viset na tom boot logu.. :/
tomsoft (2734)|26.10.2010 20:36
No tak udělej HR pomocí tlačítek na zařízení.... nic jiného se udělat nedá. Jak udělat HR pomocí tlačítek, nevím, ale tady na fóru to určitě najdeš.
Třeba ZDE
rasple (4)|26.10.2010 20:39
takže pokud sem ted drzel vol dolu, a mack to cervene reset a mam na scr 4 pruhy s necim a zacali se mi do pc instalovat drivery ktomu tak spatny postup? :) Musim to zprovoznit, chci kamaradovi udelat radost :D
co se tyce WM: tak sem novacek a drzim ho porpvy v ruce spis se hrabu v iOS ale troufam si na to že dokazu dobre prelouskat navody a celkem me to bavi :D
ms.nomi (117)|26.10.2010 21:00
HR je stisknout a držet volume dolů a střed "joystiku" + "píchnout reset.

Pak to chce volume nahoru a po provedení HR opět volume nahoru.


Pokud Ti toto nepomůže pak:

vypnout v Activesync připojení přes USB
odpojit od kabelu
na Diamondu stisknout a držet volume dolů a píchnout reset.
naběhne do boot modu.
Pak to připojíš na kabel - dole se napíše USB.
No a můžeš spustit flash ROM.

Ale asi bych ještě udělal reset pomocí MTTY
ms.nomi (117)|26.10.2010 21:04
[quote=rasple]Zdravím, dostal se ke mě HTC Diamond ale po zapnutí najede jen boot logo s vypsanou rom atd, je tam D2 Erzika 9.. poté reaguje pouze na vyndání baterie.. :/ nějaké návrhy? chtěl bych to flashnout na 6.5 ROM Erziky, ale bohuzel zůstávám viset na tom boot logu.. :/[/quote]

Není náhodou D2 Eržika pro Diamond2???
WM6.5 Eržika pro Diamond není.

_Amos_ (368)|26.10.2010 21:09
Presně tak HR ti nepomůže, někdo se ti tam snažil dát špatnou romku. Takže ideální postup je MTTY a pak flash nové romky, horší varianta je vol- a červený reset pod stylusem zmačknout zároveň a držet až ti naběhne trikolora a pak flash romky...
ms.nomi (117)|26.10.2010 21:46
Jj.

Tak nějak jsem to psal ve svém prvním příspěvku :)
rasple (4)|26.10.2010 23:53
ho takže tam nekdo nahral D2 blbec... :/ :D
no ted tam davam uz erziku X takže díky chlapy už to jede :)
Indigho (7)|22.12.2010 18:48
Přejdu rovnou k problému a zároveň se omlouvám, pokud tu takové téma již je, nenašel jsem ho.

Pracoval jsem s touchem na mobilu. Následně mi touch přestal fungovat (nic se nedělo, po dotyku žádná odezva). Tlačítka normálně fungovala, tudíž jsem vypnul mobil pomocí tlačítek. Poté jsem ho zapnul a naskočila mi tato obrazovka (tj. bootovací) : http://img257.imageshack.us/i/dsc00442h.jpg/ || http://img189.imageshack.us/i/dsc00441ch.jpg/
Nedá se s tím nic dělat, nic nefunguje, žádná tlačítka, prostě nic =)
ms.nomi (117)|22.12.2010 19:58
Připoj k PC tak jak to je (v boot režimu), použij MTTY a pak nahrej ROM.
Indigho (7)|22.12.2010 20:05
Jsem obyčejný uživatel, což znamená, že nevím co je to MTTY a nevím kde sehnat ROM na Diamond.

- Dodám ještě, že pokud stačí MTTY jen spustit ze stáhnutého souboru a nemusí se nikam umístit, pak je problém v tom, že se nedá vybrat Místo COM 1 a COM 2 USB. Prostě tam není. Přestože na mobilu mi to píše USB a W7 mi stáhnul ovladače a USB přijal.

- Tak jako tak ale vůbec nevím, jak se s MTTY pracuje ani jakou ROM mám stáhnout.
ms.nomi (117)|22.12.2010 20:39
Zkus toto vlákno: www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35274

Je tam i o MTTY a najdeš tam i ROM ke stažení a to dokonce českou.
Je to sice WM 6,1 ale skvělá. Sám ji používám.

Indigho (7)|22.12.2010 21:01
Pokud se nemýlím je zapotřebí přístup k Internal Storage a ten já momentálně nemám.

Dodám ještě, že se mi nedá připojit telefon pomocí Active Synch. Což je taky další problém. Předpokládám, že je to proto, že je v Bootovacím režimu, problém je, že se z něho nedá dostat.
ms.nomi (117)|22.12.2010 21:58
Ne, není potřeba přístup k internal....
Mtty ho nepotřebuje a nahrání ROM přes PC taky ne.

Je to pro laika (neber si to zle) na delší povídání...
Zkus to ještě pořádně prostudovat.
A pokud nepochodíš tak se můžem domluvit na pomoci třeba přes Skype nebo Icq.
Indigho (7)|22.12.2010 22:59
Vše z Diamonda zazálohujte (i komplet celou Internal Storage)!!!
Na PC spusťte ActiveSync
Zmáčkněte Soubor - Nastavení připojení
Zde odškrtňete (aby nebylo zaškrtnuté) "Povolit připojení USB"

--> To udělám, přesto mi po spuštění MTTY nejde přepnout na USB. Takže se nedostanu dál.
ms.nomi (117)|22.12.2010 23:08
MTTY spouštěj až po připojení USB - až je na PDA napsáno USB - místo toho SERIAL...

Ale myslím si, že bude v tomto problém ve W7 na PC.
Zkusit na PC s Win XP nemáš možnost?

Každopádně můžeš zkusit nahrát ROM i bez MTTY. Aspoň zkusíš jestli PDA bude fungovat.
Indigho (7)|22.12.2010 23:23
Tam po mě zase chtějí: "Připojte telefon k počítačí v režimu ActiveSync a nastavte spojení mezi telefonem a počítačem (Pomocí ActiveSync na Windows XP, Vista a vyšší pak Centrum zařízení WM)" Což jak jsem psal výše, nejde. jen tak mimochodem, po diskusích sem četl o problémech s Windows 7 64bit. Ty já mám.
Milis (129)|24.12.2010 13:28
Náhodou jsem řešil stejný problém minulý týden.

Správná připomínka je zkusit to na XPčkách. Pro zprovoznění MTTY (aby se objevilo v menu USB) je potřeba v sedmičkách vypnout ověřování nepodepsaných driverů a nainstalovat speciální ovladač pro USB (jiný než nainstalovaly sedmičky).

Než to ale takhle hrotit, doporučím jiný postup. Dostaň se do bootloaderu, tuším je to reset a držet vol down, zobrazí se trikolora a dole se objeví nápis serial, po připojení k PC by se měly nainstalovat drivery, případně se rovnou objevit nápis USB (místo serial). Pokud se toto povede, pak jednoduše vem originální ROMku, [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (vlevo dole Diamond). Flashuje se pouhým spuštěním RUU a následováním pokynů na obrazovce.

Jakmile bude mobil funkční, byť s origo 6.1 ROMkou, bude dost času nastudovat si, jak případně spustit MTTY nebo jak a jakou nahrát ROM.

Kompletní thread o MTTY s veškerými postupy jak spojení zprovoznit zde (prvních několik postů, více netřeba, pokud se nic nezvrtne): MTTY návod
Indigho (7)|24.12.2010 13:53
Tak jsem stáhl ROM na Diamond a při flashování mi to hned po 1% napsalo: ERROR [294]: Invalid vender ID
"This Update Utility cannot be used for your PDA Phone. Please check your Update Utility."
Milis (129)|25.12.2010 10:04
Pokud nemáš proveden Hard SPL, udělej dle tohoto návodu na XDA . Jinak je mobil samozřejmě uzamčen proti naflashování neoriginální ROM. Ty máš zřejmě diamonda od nějakého operátora, proto tam zřejmě nejde oficialní HTC ROM.
Indigho (7)|26.12.2010 23:24
Nic nepomáhalo, tudíž jsem telefon zaslal do servisu.