Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová oficiálna ROM pre HTC Diamond 2

Geo89 (32)|6.4.2010 15:25
po "upgradu" na novou romku se mi přestal přehrávat zvuk při příchozí sms , neví někdo co s tím ?
a ještě jeden problém : nějak mi nejde nainstalovat .NET , kterej potrebuje nekolik programů co používam.. napíše to tam instalation unsuccessful.. rady ?:)
díky
DD_ (331)|6.4.2010 17:02
Hm tak novou romku mam taky a jak prichozi SMS zvuk, tak .NET mi funguji v pohode.
Nedelal jsi nejake restore ze zalohy? Co po cistem HR, taky ten zvuk nejde? Pripadne zvoneni jde v pohode?

Co se .NET tyce tak to netusim ten jsem pustil a instalace probehla naprosto v pohode.
Geo89 (32)|6.4.2010 17:34
restore ze zálohy jsem dělal, ale jen agendu.. :( tak asi zkusim znovu HR
zvonění od telefonu jde.. a jestli šly sms před restorem to nevím
Pítr6630 (55)|6.4.2010 21:21
Taky sem prubnul ofiko ROM a zatím vše ok až na malej detail, že u diody opět nejde nastavit doba blikání.. Třeba u sms je to napevno na 5 minut. Byl na to myslim nějakej patch, snad bude fungovat na tuhle novější verzi..
Jess_ce4you (61)|6.4.2010 21:37
Tak ten patch je funkcny :) upravoval niekto datum, ktory to je manila subor :O
husty84 (7)|6.4.2010 21:57
Upraveny subor pre SK lokalizaciu:

http://www.ulozto.sk/4478799/518fbacb-manila.zip

1. Urobte zalohu original suboru (518fbacb-manila z adresara "Windows")
2. Subor prekopirujte pomocou Total Commanderu alebo Resco Exploreru do adresara "Windows"
3. Soft-reset

Po restarte telefonu bude datum na "Home screen" vo formate: ddd, dd.mm.yy (napr.: ut, 06.04.10). Mne to takto vyhovuje...
Ak si chcete nadefinovat vlastny format otvorte subor napr. v Notepade, vyhladajte retazce IDS_DATEFORMAT a IDS_DATEFORMAT_SMALLVIEW
a zmente na format ktory preferujete.
Jerry7650 (26)|6.4.2010 22:09
Nevím čím to je, ale na nové ROMce píšu s mnohem více překlepy než na ROMce původní.
Používám klávesnici Interwrite od Sunnysoftu. Zkoušel jsem i překalibrovat displej a stejně je chybovost opravdu výrazná, tipuju tak dvojnásobně.

Nesetkal se někdo s podobnou věcí?
Bohumil Stejskal (414)|7.4.2010 08:29
Byl by někdo tak laskav a hodil sem ten upravený soubor s datumem pro CZ ? :))
Speciaist (13)|7.4.2010 14:18
Uprava formatu data na Today screenu je v souboru 15739b59_manila a uprava datumu v kalendari je v souboru 4035139b_manila...:cool:
Oba soubory jsou ve slozce \Windows\... Kratky i dlouhy format systemoveho datumu se da zmenit v Registrech HKLM\nls\overrides\ pridanim hodnoty string s nazvem SSDte, nebo SLDte a nastavenim prislusneho formatu data.
Jinak HTC Messaging se da zrusit souborem Zenyee Disable HTC Messaging 1.2.exe, ktery se da stahnout na XDA Developers. Je potom ale nutne stahnout si a nainstalovat Arcsoft MMS.cab aby fungovaly zpravy MMS...:)
dewx_ce4you (23)|7.4.2010 17:25
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=35363&fi=30&temp=xxx#post-343395 Problém vyřešen, byla to chyba karty. Nějak mě nejde do hlavy že karta všude funguje bez problémů, jen s diamondem ne. Přitom do výměny ROMky se chovala stoprocentně. S novou kartou vše běží jak má.
Geo89 (32)|7.4.2010 19:10
Funguje vám zobrazování facebookových alb v kontaktech ? Mě to ani po instalaci hotfixu nejde, místo obrázků tam je jen přeškrtnutý kolečko..
schimi (65)|8.4.2010 08:08
Tak pár dní si hraji s touto novou ofic. ROM, a bohužel jsem trochu zklamaný. Rychlost je dobrá (ale tu jsem měl i předtím), projevila se nestabilita softwaru Resco Contact Manager, s kterou nebyl v předchozí ROM problém. Všechno souvisí s HTC Messaging, ten samotný je dost hrozný na používání, pří více sms v jedné konverzaci vytuhne, snaží se je načíst všechny, je pomalý. Při vypnutí HTC Messaging jsem se zatím nedostal do stavu před upgrade ROM, pořád to prostě není ono :( Takže jsem kousek od rozhodnutí do telefonu vrátit předchozí ROM. Nějak nevidím žádné zlepšení.
Sense 2.5 jsem používal jenom chvilku, jakmile jsem se vyblbnul s počasím, tak jsem vypínal, pro ovládání je daleko pomalejší než klasické řešení s today obrazovkou......

To jenom tak postřehy po pár dnech používání....
DD_ (331)|8.4.2010 09:35
Zobrazovani obrazku v albech na FB mi taktez nechodi ani po instalaci fixu.

A s HTC Messagingem mam stejne problemy. Kdyz prijde vice SMSek najednou tak to je schopne vytuhnout celej telefon, a musi se provest restart. Je to taky ukrutne pomale, ale celkem se mi to libi designove, takze otazkou je jestli s tim HTC hodla neco delat a vydaji nejakej patch na to.
zabiacik (1)|8.4.2010 09:52
mam problem s lokalizaciou, stiahol som si zo stranky sunnysoft najnovsiu verziu ROM Topaz_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3
Windows Mobile 6.5
flashol som ju, vsetko prebehlo OK. Nasledne som chcel nainstalovat lokalizaciu, postupoval som podla navodu, do Diamonda sa vsetko prenieslo, nasledne som vykonal Hardreset a potom uz nabehla len ta uvodna oranzova obrazovka, dole behal par minut "teplomer" a potom vyskocila chybova hlaska

Error
Install
\Windows\HTC_Topaz_WM65_5in1_EEU_2_53_V04_1.cab,
timeout, code=0x99999


viete mi niekto prosim poradit co s tym?
este pre doplnenie, nemam original Diamond2, ale brandovanu verziu od T-Mobilu - MDA Compact V
B.D. (37)|8.4.2010 10:04
Ahoj

Zdravim nevim proč ale nějak mi tam nechce běhat task manager. Zřejmě to bude tím že tam mám dohrané ikonky pro task bar.

Můžete mi něldo doporučit pěkný ikonky do taskbaru vhodné pro tuto verzi vč. task manageru ?

Díky Moc

Bohdan

Tak jsem to vyřešil tímhle task managerem, ale link na nějaký pěkný ikony bych bral :-)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618300

DD_ (331)|8.4.2010 10:38
[quote=partyk]Ahoj

Zdravim nevim proč ale nějak mi tam nechce běhat task manager. Zřejmě to bude tím že tam mám dohrané ikonky pro task bar.
Můžete mi něldo doporučit pěkný ikonky do taskbaru vhodné pro tuto verzi vč. task manageru ?
Díky Moc
Bohdan
Tak jsem to vyřešil tímhle task managerem, ale link na nějaký pěkný ikony bych bral :-)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618300
[/quote]
No jde o to ze ta nova Romka v sobe nema HTC Task manager jako mely predchozi romky s manilou 2.1. Vyresit se to da napriklad instalaci Duttyho Task Managera - coz je v podstate HTC Task manager vykuchanej z predchozi romky.
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4857930&postcount=46
Samo da se pouzit i jinej Task Manager, jak komu co vyhovuje. My vyhovuje ten krizek v pravo nahore a ze krizek rovnou zavira aplikace a neminimalizuje je jak pri defaultnim taskmanageru. Stejne tak ze na uvodni obrazovce je v pravo nahore a nemusim ho bindovat na nejakou klavesu.
Stanley_cz_ce4you (8)|8.4.2010 12:00
Tak jsem si s tim taky hral a celkem jsem spokojenej. Upavil jsem si nekolik souboru s cestinou, protoze to co sunnysoft vytvoril je opravdu des. Nejvic jsem se nesmal, kdyz v pocasi se mi misto JASNO ukazalo VYMAZAT. :D Co me ale stve, ze nefunguje zadny autodisconnect pro GPRS a tak holt musim pocasi aktualizovat rucne. :no:
Pawlyk_ce4you (43)|8.4.2010 12:47
zdravím, s novou ROM docela spokojenost...jenom mě "nestačí" 9 ikon na panelu rychlého spuštění, jde toto změnit?
bylo by možno "vystavit" opravený soubor s opravenou češtinou?
děkuji :yes:
DD_ (331)|8.4.2010 13:07
[quote=Pawlyk]zdravím, s novou ROM docela spokojenost...jenom mě "nestačí" 9 ikon na panelu rychlého spuštění, jde toto změnit?
:yes: [/quote]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483
Doporucuji pouzit toto. Lze tam nastavit pocet ikon na strance pro rychle spusteni a take pocet stranek.
Defaultne po instalaci to ma 4x4 - 3 stranky coz uz je vice nez dost.

DD_ (331)|8.4.2010 13:07
[quote=Stanley_cz]Tak jsem si s tim taky hral a celkem jsem spokojenej. Upavil jsem si nekolik souboru s cestinou, protoze to co sunnysoft vytvoril je opravdu des. Nejvic jsem se nesmal, kdyz v pocasi se mi misto JASNO ukazalo VYMAZAT. :D [/quote]
No tohle pry neni prace Sunnysoftu ale Manilu si preklada HTC samo. Sunnysoft dela preklad systemu.

Jinak ohledne Autodisconnect pisou tady:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638
Prispevek 33. Problem je ze to nefunguje pokud jsou zapnute HTC veci, tudiz pocasi, twitter a podobne. Takze skutecne pocasi manualne.
sil (3)|8.4.2010 13:32
Ahoj všem!
Ze začátku se mi ROMka docela líbila, ale s postupem času přicházím na věci, se kterýma mám trochu problém:
- chybí mi zmeškaný hovor na ploše (pouze na horní liště mi to přijde málo) - klidně bych to vyměnila za položku "Kalendář"
- nepípou příchzí SMS (ani HR nepomohl)
- co je nejhorší: strašně drobný písmo v editoru SMS zpráv - i přes nastavenou max. velikost fontu (nejsem žádnej slepejš, ale v min. verzi jsem měla písmo 2x tak velký, jak teď)

a další věc (nevim, jestli úplně souvisí s ROM) - co spustil Vodafone 3G, tak se mi aktuální poloha pro počasí nestahuje - na této verzi napíše v Brně-Líšni "Jižní Morava", zatímco v práci, kde je jen EDGE napíše "Brno-Maloměřice"

Máte někdo podobnou zkušenost s čímkoli z výše uvedeného? Příp. nějaké řešení?
Díky
DD_ (331)|8.4.2010 15:20
[quote=sil]Ahoj všem!
Ze začátku se mi ROMka docela líbila, ale s postupem času přicházím na věci, se kterýma mám trochu problém:
- chybí mi zmeškaný hovor na ploše (pouze na horní liště mi to přijde málo) - klidně bych to vyměnila za položku "Kalendář"
[/quote]
Tohle lze resit pomoci jiz zmineneho Cookie Home Tabu. Ten to resi dynamicky. Kdyz tam je nezodpovezenej hovor ukaze tam missed call. Pokud zadnej neni ukazuje tam polozky kalendare. Myslim si ze je to takovej Must Have Tweak.

[quote]
- nepípou příchzí SMS (ani HR nepomohl)
[/quote]
Tohle uz tu nekdo resil a nevim jestli vyresil. Ja jsem ten problem nezaznamenal. Ale pouzivam WWE verzi romky a ne pro EasternEurope.

[quote]
- co je nejhorší: strašně drobný písmo v editoru SMS zpráv - i přes nastavenou max. velikost fontu (nejsem žádnej slepejš, ale v min. verzi jsem měla písmo 2x tak velký, jak teď)
[/quote]
No pismo je urcite mensi. Je to tim ze v teto romce se pro praci s SMSkama pouziva novej HTC Messaging soft, kterej to ma nastarosti. Bohuzel tento soft ve spouste ohledu neni dokonaly. Male pismo je mala vec, ale kdyz treba prijde vetsi varka SMSek najednou tak je schopen celej telefon zamrznout. Snad na to HTC vyda nejakej patch. Jinak se da najit navod jak HTC Messaging vypnout.
Tady na to je nejakej .cab soubor.
http://shadowork.net/index.php?2468

[quote]
a další věc (nevim, jestli úplně souvisí s ROM) - co spustil Vodafone 3G, tak se mi aktuální poloha pro počasí nestahuje - na této verzi napíše v Brně-Líšni "Jižní Morava", zatímco v práci, kde je jen EDGE napíše "Brno-Maloměřice"

Máte někdo podobnou zkušenost s čímkoli z výše uvedeného? Příp. nějaké řešení?
Díky[/quote]

Tohle nesouvisi s Romkou ale s databazi vysilacu, kterou ma Google od Vodafone, a ocividne tam jsou problemy. Viz thread ohledne HTC HD2, tam se o tom mluvi. Tenhle problem ma vicero lidi.
V Praze zase napriklad od spusteni 3G pise i cast Prahy v ktere se nachazim coz drive nedelal. Takze tady to bude chtit asi trpelivost.

sil (3)|8.4.2010 15:35
Super! DÍKY MOC!!!
Stanley_cz_ce4you (8)|8.4.2010 15:46
[quote=DD][quote=Stanley_cz]Tak jsem si s tim taky hral a celkem jsem spokojenej. Upavil jsem si nekolik souboru s cestinou, protoze to co sunnysoft vytvoril je opravdu des. Nejvic jsem se nesmal, kdyz v pocasi se mi misto JASNO ukazalo VYMAZAT. :D [/quote]
No tohle pry neni prace Sunnysoftu ale Manilu si preklada HTC samo. Sunnysoft dela preklad systemu.

Jinak ohledne Autodisconnect pisou tady:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583638
Prispevek 33. Problem je ze to nefunguje pokud jsou zapnute HTC veci, tudiz pocasi, twitter a podobne. Takze skutecne pocasi manualne.
[/quote]

Tak uz jsem to vyresil, sehnal jsem si DHR Bandswitch 2.8 zde a v nem si nastavil, ze ma ukoncovat idle spojeni po 20s a funguje v pohode. Pocasi se nacte a softik spojeni ukonci. :-)
DD_ (331)|8.4.2010 15:50
[quote]
Tak uz jsem to vyresil, sehnal jsem si DHR Bandswitch 2.8 zde a v nem si nastavil, ze ma ukoncovat idle spojeni po 20s a funguje v pohode. Pocasi se nacte a softik spojeni ukonci. :-)[/quote]

Jj taky je zminenej v tom seznamu tweaku co jsem posilal. Akorat u nej mi prijde ze to resi dost drasticky a to tim ze se proste odhlasi a znovu prihlasi do site. Tudiz v podstate ukonci nejen datove spojeni ale veskere spojeni s GSM siti. Driv to dokonce resil tim ze vypnul a zapnul cele radio, takze se v podstate inicializovala znova cela GSM cast telefonu (vcetne zadavani PIN code).
Stanley_cz_ce4you (8)|8.4.2010 16:02
[quote=DD][quote]
Tak uz jsem to vyresil, sehnal jsem si DHR Bandswitch 2.8 zde a v nem si nastavil, ze ma ukoncovat idle spojeni po 20s a funguje v pohode. Pocasi se nacte a softik spojeni ukonci. :-)[/quote]

Jj taky je zminenej v tom seznamu tweaku co jsem posilal. Akorat u nej mi prijde ze to resi dost drasticky a to tim ze se proste odhlasi a znovu prihlasi do site. Tudiz v podstate ukonci nejen datove spojeni ale veskere spojeni s GSM siti. Driv to dokonce resil tim ze vypnul a zapnul cele radio, takze se v podstate inicializovala znova cela GSM cast telefonu (vcetne zadavani PIN code).
[/quote]

Tak nic takoveho nedela. Zadny pin jsem do nej nezadaval. Jen jsem zaskrt Close idle conn, nastavil na 20s a v rohu odkrizkoval. V pocasi si nastavil, ze se ma aktualizovat kazdych 15minut, abych to poradne otestoval a zatim to maka bez problemu. No, uvidime, jestli se objevi nejaky problem.
DD_ (331)|8.4.2010 16:10
[quote=Stanley_cz][quote=DD][quote]
Tak uz jsem to vyresil, sehnal jsem si DHR Bandswitch 2.8 zde a v nem si nastavil, ze ma ukoncovat idle spojeni po 20s a funguje v pohode. Pocasi se nacte a softik spojeni ukonci. :-)[/quote]

Jj taky je zminenej v tom seznamu tweaku co jsem posilal. Akorat u nej mi prijde ze to resi dost drasticky a to tim ze se proste odhlasi a znovu prihlasi do site. Tudiz v podstate ukonci nejen datove spojeni ale veskere spojeni s GSM siti. Driv to dokonce resil tim ze vypnul a zapnul cele radio, takze se v podstate inicializovala znova cela GSM cast telefonu (vcetne zadavani PIN code).
[/quote]

Tak nic takoveho nedela. Zadny pin jsem do nej nezadaval. Jen jsem zaskrt Close idle conn, nastavil na 20s a v rohu odkrizkoval. V pocasi si nastavil, ze se ma aktualizovat kazdych 15minut, abych to poradne otestoval a zatim to maka bez problemu. No, uvidime, jestli se objevi nejaky problem.[/quote]

2009-11-27 (V2.8)
1) Compatibility with new Bluetooth Widcomm stack (HTC Touch Pro2, HTC Touch HD2, etc);
2) Compatibility to switch band with HTC Touch HD2
3) Compatibility to switch band with Toshiba TG01
4) switching is faster because now I dont turn radio off, just unregister and register from network. No need to enter automatically PIN code too.

Tady jsou zmeny v posledni verzi 2.8 - viz. c4 - pise ze uz nevypina radio akorat se odhlasi a prihlasi k siti, tudiz uz neni potreba zadavat pin.


Stanley_cz_ce4you (8)|8.4.2010 16:24
[quote=DD]
2009-11-27 (V2.8)
1) Compatibility with new Bluetooth Widcomm stack (HTC Touch Pro2, HTC Touch HD2, etc);
2) Compatibility to switch band with HTC Touch HD2
3) Compatibility to switch band with Toshiba TG01
4) switching is faster because now I dont turn radio off, just unregister and register from network. No need to enter automatically PIN code too.

Tady jsou zmeny v posledni verzi 2.8 - viz. c4 - pise ze uz nevypina radio akorat se odhlasi a prihlasi k siti, tudiz uz neni potreba zadavat pin.


[/quote]

Hm, tak proto. Ted je otazka, jestli to vadi, kdyz to udela treba jednou za hodinu?! Ono to totiz na tom neni vubec poznat, jen se zmeni ikonka z E na antenku.
DD_ (331)|8.4.2010 16:47
Jako to uvidis pouzivanim. Co jsem cetl tak spousta lidi to pouziva a nemaji s tim nejmensi problem, takze si myslim ze to proste nicemu zasadne nevadi. To je jak kdyz proste nachvilku projdes mistem bez signalu. To taky nicemu nevadi.
Geo89 (32)|9.4.2010 12:06
Problém se SMS (nepřehrání zvuku) jsem řešil já, vyřešil jsem to, ale upřímě nevim jak.. :-)) zkusil jsem HR , a před tim nez jsem udelal restore zálohy kontaktů a zpráv z SPBackupu ten zvuk hrál... pak jsem udělal restore> nehrál.. tak jsem zkusil zas HR a udělat restore napřed jenom na kontakty > hrál.. a pak jenom na zprávy .. a už to hraje... :) takže netušim v čem je problém...
husty84 (7)|9.4.2010 18:27
[quote=DD][quote=Stanley_cz][quote=DD][quote]
Tak uz jsem to vyresil, sehnal jsem si DHR Bandswitch 2.8 zde a v nem si nastavil, ze ma ukoncovat idle spojeni po 20s a funguje v pohode. Pocasi se nacte a softik spojeni ukonci. :-)[/quote]

Jj taky je zminenej v tom seznamu tweaku co jsem posilal. Akorat u nej mi prijde ze to resi dost drasticky a to tim ze se proste odhlasi a znovu prihlasi do site. Tudiz v podstate ukonci nejen datove spojeni ale veskere spojeni s GSM siti. Driv to dokonce resil tim ze vypnul a zapnul cele radio, takze se v podstate inicializovala znova cela GSM cast telefonu (vcetne zadavani PIN code).
[/quote]

Tak nic takoveho nedela. Zadny pin jsem do nej nezadaval. Jen jsem zaskrt Close idle conn, nastavil na 20s a v rohu odkrizkoval. V pocasi si nastavil, ze se ma aktualizovat kazdych 15minut, abych to poradne otestoval a zatim to maka bez problemu. No, uvidime, jestli se objevi nejaky problem.[/quote]
[quote]
2009-11-27 (V2.8)
1) Compatibility with new Bluetooth Widcomm stack (HTC Touch Pro2, HTC Touch HD2, etc);
2) Compatibility to switch band with HTC Touch HD2
3) Compatibility to switch band with Toshiba TG01
4) switching is faster because now I dont turn radio off, just unregister and register from network. No need to enter automatically PIN code too.

Tady jsou zmeny v posledni verzi 2.8 - viz. c4 - pise ze uz nevypina radio akorat se odhlasi a prihlasi k siti, tudiz uz neni potreba zadavat pin.


[/quote]

Ja myslim, ze pri nastaveni idle connection sa neodhlasuje od siete. Ten soft je totiz urceny hlavne na zmenu sieti GSM/EDGE/3G...vtedy sa odhlasuje od siete. Sam tuto utilitu pouzivam a podla mna nema ziadny vplyv na fon a ani na vydrz baterie.
Stanley_cz_ce4you (8)|9.4.2010 21:49
Zatim jsem s nim velice spokojenej. V kombinaci s SPB Wireless monitorem to nema chybu. DHR Bandswitch odpojuje spolehlive a monitor hlida prenosy. :-)
Stanley_cz_ce4you (8)|10.4.2010 00:49
Pro ty, co pouzili Co0kie.HomeTab_v1.6.1 prikladam upravenou cestinu, nebot po instalaci se opet cestina upravi do puvodni a je zmrveny datum a pismena u pocasi + pocesteni te "aplikace". :-)
Pítr6630 (55)|11.4.2010 11:19
[quote=Geo89]po "upgradu" na novou romku se mi přestal přehrávat zvuk při příchozí sms , neví někdo co s tím ?
[/quote]

Tak tohle teď řeším taky a zatím bez úspěchu.. Ze začátku vše fungovalo jak mělo, ale když sem přepnul pda na tichý režim a pak zase zpět na normální, tak už je zvuk pro sms v tahu a není šance ho nahodit zpět.. :(( HR sem zatím nezkoušel..

No teda, na to jak dlouho se s těma ROMkama patlaj, je to celkem mazec.. A to sem nezmínil ještě šíleně zpomalený psaní sms na Phone Keypad.. oproti předchozí ROMce docela hodně znatelný zpomalení.. :no: :no:
Geo89 (32)|11.4.2010 19:33
Piiitr :
zkoušel sem všelicos a asi ti nepomuze nic jinyho než HR :(
DD_ (331)|12.4.2010 11:40
[quote=Piiitr][quote=Geo89]po "upgradu" na novou romku se mi přestal přehrávat zvuk při příchozí sms , neví někdo co s tím ?
[/quote]

Tak tohle teď řeším taky a zatím bez úspěchu.. Ze začátku vše fungovalo jak mělo, ale když sem přepnul pda na tichý režim a pak zase zpět na normální, tak už je zvuk pro sms v tahu a není šance ho nahodit zpět.. :(( HR sem zatím nezkoušel..

No teda, na to jak dlouho se s těma ROMkama patlaj, je to celkem mazec.. A to sem nezmínil ještě šíleně zpomalený psaní sms na Phone Keypad.. oproti předchozí ROMce docela hodně znatelný zpomalení.. :no: :no: [/quote]

No to zpomaleni psani a vubec zpomalena prace s SMSkama je podle mne vinou noveho HTC Messaging softwaru kterej do teto romky HTC dalo a ten soft je fakt 'piece of crap'. Uz parkrat mi zatuhnul celej telefon, je pomalej, musel jsem promazat smsky abych s telefonem byl vubec schopen pracovat. Fakt sila.
Jess_ce4you (61)|12.4.2010 20:36
Nainstaluj HD TWEAK pre zvuk sms
fretak (265)|17.4.2010 18:16
[quote=prokji]Asi nejlepší s ohledem na ovládání je HTC Task manager , nebo komfortnější /ale žravější/ tahle verze .Případně pohledej na XDA..[/quote]

No, me ten taskbar na diamondu2 / WM 6.5 + Sense 2.5 (ta posledni oficialni rom) vubec nejede.
junglist_CZ (0)|18.4.2010 17:20
[quote=Stanley_cz]Pro ty, co pouzili Co0kie.HomeTab_v1.6.1 prikladam upravenou cestinu, nebot po instalaci se opet cestina upravi do puvodni a je zmrveny datum a pismena u pocasi + pocesteni te "aplikace". :-)[/quote]


nebylo by neco i na verzi 1.7.0 ?
fretak (265)|18.4.2010 22:00
[quote=Geo89]

No to zpomaleni psani a vubec zpomalena prace s SMSkama je podle mne vinou noveho HTC Messaging softwaru kterej do teto romky HTC dalo a ten soft je fakt 'piece of crap'. Uz parkrat mi zatuhnul celej telefon, je pomalej, musel jsem promazat smsky abych s telefonem byl vubec schopen pracovat. Fakt sila.
[/quote]

No, co cekas? To je HTC Messaging pro HD2, ktery je vykonem uplne nekde jinde. Nicmene to velmi dobre ukazuje, jak zalezi na optimalizaci SW.
DD_ (331)|19.4.2010 16:49
[quote=niky][quote=Geo89]

No to zpomaleni psani a vubec zpomalena prace s SMSkama je podle mne vinou noveho HTC Messaging softwaru kterej do teto romky HTC dalo a ten soft je fakt 'piece of crap'. Uz parkrat mi zatuhnul celej telefon, je pomalej, musel jsem promazat smsky abych s telefonem byl vubec schopen pracovat. Fakt sila.
[/quote]

No, co cekas? To je HTC Messaging pro HD2, ktery je vykonem uplne nekde jinde. Nicmene to velmi dobre ukazuje, jak zalezi na optimalizaci SW.
[/quote]

Co cekam? Ze kdyz to daji do ofiko romky pro D2 tajk to zoptimalizuji nebo to tam nemaji davat. Denne na forech vidim dotazy jak se toho zbavit. Myslim ze lepe mene funkci a funkcnost nez sice namakanej spravce zprav ale tuhnouci telefon.
McT (3)|19.4.2010 17:56
Zdravim, uz nevim co mam delat nainstalvoal jsem si novou ROM a tedka chci cestinu ale pri tehle cestine me to hodí hlasku Package version is not langer than the one in your device? Nasel jsem tady nejake soubory s cestinou ale kdyz je chci zase nakopirovat do windows tak mi to pise ze nemam pristup, nějaké napády? diky za informace moc mi to pomuže ..
zajic79 (19)|19.4.2010 19:00
[quote=McT]Zdravim, uz nevim co mam delat nainstalvoal jsem si novou ROM a tedka chci cestinu ale pri tehle cestine me to hodí hlasku Package version is not langer than the one in your device? Nasel jsem tady nejake soubory s cestinou ale kdyz je chci zase nakopirovat do windows tak mi to pise ze nemam pristup, nějaké napády? diky za informace moc mi to pomuže ..[/quote]

Minulý týden jsem ROMku instaloval kolegovi z práce a taky mi to při češtině psalo, pak jsem to napojil na jiný počítač a už to šlo.

McT (3)|19.4.2010 19:25
Oki, diky za ifno zitrat o vyzkousim v praci na 32bit, win XP a snad to zabere :-/
fretak (265)|19.4.2010 22:44
[quote=McT]Zdravim, uz nevim co mam delat nainstalvoal jsem si novou ROM a tedka chci cestinu ale pri tehle cestine me to hodí hlasku Package version is not langer than the one in your device? .[/quote]

Delalo mi to na Win7. Zkusil jsem klasiku - prava spravce a kompatiblita s XP SP3 a uz to ficelo :)-))
schimi (65)|19.4.2010 23:26
Trochu mi vadí, že při hovoru v nové rom už není taková ta clonka přes tlačítka, která se musela prstem stáhnout dolů a pak teprve šlo mačkat tlačítka pod ní... teď se mi občas stane, že si při hovoru něco zmáčknu (uchem, tváří... ).... netuší někdo, proč v novej romce zmizely všechny dobrý vychytávky? :) Nějaký tip jak zamykat displej při hovoru? Díky.
blackydragon (34)|20.4.2010 07:05
Pokud si dobře pamatuju tak nastavení zámku při hovoru je v aplikaci S2U2, ale nepoužívám to, takže se chce na to mrknout a vyzkoušet.
Rampelnikov (18)|20.4.2010 17:39
Zdravím, řeším to tak, že displej jednoduše vypnu tlačítkem.
McT (3)|20.4.2010 21:34
Nejdou nějak zesvětlat ikony na plose htc sense? myslim konktrétně tabulku kde je uveden budík, datum a kalendář... díky za info :)
schimi (65)|21.4.2010 07:38
Zámek displeje PŘI HOVORU, jsem vyřešil tím, že povolil přechod telefonu do standby při hovoru, takže mi pochvilce hovoru displej zhasne a tím už nemůže dojít k nechtěnému stisknutí tlačítka na displeji. Displej se rozsvítí opětovnám stisknutím zeleného tlačítka nebo tlačítky standby navrchu telefonu...