Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kitchen - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nahlédněte Eržice pod sukni :-) - verze 1.3 - 8.8.2010

scopres (45)|22.6.2010 08:18
První ROMka 6.5. uvařena a nahrána, tak uvidíme :)
mám dotazy :)
1. existuje nějaký shortcut na to aby se zamkla klávesnice? (kromě today odkazu)?
2. v sys je balíček Lockscreen (co dělá???) - nemám ho nainstalovaný a WM stadart Lock jede
3. V úpravy a nastavení je DeviceLock - a ten dělá co? to je ten standart Lock?

Mým cílem je namapovat si soft tlačítko na zamykání displye, today plugin je na mě moc malý :)

PS: já vím že na 6.5 není podpora, ale tohle je i v 6.1 :)
_Amos_ (368)|22.6.2010 08:50
Jak jsem slíbil, taky jsem vařil 6.5. A musím říci, že mě to příjemně překvapilo. Je teda pravda, že rozdíl mezi 6.1 a 6.5 je v maličkostech. Pamět se mi ustálila na 90%, překvapivě ale vše běhá stejně rychle jako v 6.1. Opera jede bez problémů a TomTom taky (jestli jste měli problémy s 6.1 s IGO, tak teď je to asi bez šancí). Hodně žere album (tady se mi to i kouslo), ale to proto, že bere fotky ze všech adresářů najednou, tak se asi vyplatí se vrátit ke starší verzi, kuchyně to nabízí...
Chvilku to tam nechám, ale vrátím se k 6.1. Myslím, že rozdíl je až v 6.5.x.
Rozhodně si uvařit 6.5 stálo za to:) a asi s novou verzí manily kdy se zase vše trochu zrychlí, tak bude 6.5 takovej designovej nástupce...
Adow (1267)|22.6.2010 09:22
[quote=scopres]1. existuje nějaký shortcut na to aby se zamkla klávesnice? (kromě today odkazu)?
2. v sys je balíček Lockscreen (co dělá???) - nemám ho nainstalovaný a WM stadart Lock jede
3. V úpravy a nastavení je DeviceLock - a ten dělá co? to je ten standart Lock?[/quote]
1. nevím co máš na mysli
2. Lockscreen je balíček který má nastarosti obrazovku zámku. Pokud máš CHT 1.8.5, tak ta to DLL přepisuje - takže to může fungovat, ikdyž to nemáš zahrnutý v ROM. Jinak tenhle balíček je čiśtě WM6.5 - já jsem ho ve WM6.1 měl jen proto, aby CHT 1.8.0 uměl zamknout displej na WM6.1 alespoň standardním zámkem obrazovky, když už ne tím CHT.
3. to se týká zámku telefonu kódem - je to HTC skin
scopres (45)|22.6.2010 09:32
1. v advancedconfig si můžu namapovat softkeys, ale musí to být nějaká program. Tedy pokud existuje shortcut, který zamkne display (standartně) tak ho tam můžu dát a je vymalováno.
2. Hmm ten Locscreen mám vyplý (6.1NOTF ho má taky vyplý a já jel podle něj) a CHT1.8.0 nemám a lock funguje ....
3. aha, takže ok nepotřebuju :)
_Amos_ (368)|22.6.2010 09:48
scopres: jestli ti jde o zamykání přes nějaký tlačítko shortlinku, tak Co0kieho hometab má přímo v sobě qiuklink Zámek zařízení. Je to v přídat rychlého zástupce, pak různé...
scopres (45)|22.6.2010 11:58
[quote=_Amos_]scopres: jestli ti jde o zamykání přes nějaký tlačítko shortlinku, tak Co0kieho hometab má přímo v sobě qiuklink Zámek zařízení. Je to v přídat rychlého zástupce, pak různé...[/quote]

nepoužívám sense, takže nemám cookiho
scopres (45)|22.6.2010 14:32
PO 156 flashi WM6.5 jsem přišel na 1 větší a 1 menší problém:
1. mp3trimer se po instalaci nezobrazí v programech, link je nutno dodělat ručně
2. nejdou mi otevírat přijaté sms, vidím je, můžu je smazat, ale nejdou přeposlat nebo otevřít a taky nemám MMS v NoData, jestli to spolu nebude souviset :(
_Amos_ (368)|22.6.2010 22:55
Těch chybiček jsem v 6.5 našel víc. Já dávám přednost Sense 2.5, tak jsem rychle skočil zpět do 6.1. Prostě odladěnej systém je výhodou:)
scopres (45)|23.6.2010 11:00
SMS a MMS jsem nerozchodil, což považuju za velmi závažnou chybu, takže vracím se z5 k 6.1 NOTF. Škoda, jinakto vypadalo celkem rychle a stabilně.
scopres (45)|23.6.2010 11:27
WM6.1 regulerní dotaz: dal jsem verzi WM6.1 NOTF - diamond dialer (defaultně), ale to žádný dialer není, při příchozím hovoru se mi zobrazí jen nějaký systémový hlášení o příchozím hovoru kde je přijmout a ignorovat, dělalo mi to i u 6.5 tak jsem tam musel dát tachi. Totéž dělá Rhodium, nemá se tam ještě něco donastavit? a když tak kde?
Adow (1267)|8.8.2010 15:42
[h]Aktualizace kitchen - Eržika X 1.3[/h]

Changelog:
  • novější klávesnice z Diamondu2 (EZ Input 2.0) - Úplná QWERTY má upravené rozložení (QWERTZ) a definici znaků pro CZ a SK, tato verze neobsahuje Kompaktní QWERTY![/*]
  • u verze se Sense 2.5.2012 Co0kie Home Tab 1.8.5 se speciálním Eržika nastavením + CHT Editor 1.8.5.1[/*]
  • aplikace NoData vyměněna GPRS Enabler/Disabler - pro ovládání prsty, umí ukončit aktivní připojení - najdete jej v Programy-Komunikace-Povolená připojení[/*]
  • přidána utilitka Marzens TouchInCallScreenTweak - chování displeje telefonu během hovoru[/*]
  • všechny varianty by mají telefonní aplikaci, která je pro ně určena (NoTF a TF3D 1.1 Diamond dialer, TF3D 2.1, Sense 2.1 a Sense 2.5 Tachi dialer)[/*]
  • opravena menu u NoTF a TF3D 1.1[/*]
  • do kitchen přidán Facebook tab pro Sense 2.5[/*]
  • některé další drobné opravy/úpravy[/*]
Download:
Kitchen Eržika X - aktuální kuchyni naleznete vždy zde

Pozn.: Přídavek pro kitchen (WM 6.5) můžete použít z verze Eržika X 1.2!
beesee (46)|8.8.2010 17:15
Adow: Ještě jednou moc díky za dlouhodobou péči o Eržiku (potažmo o nás). Myslím, že spousta z nás už úplně zapomněla jak vypadá původní originální ROM - při posledním flashování jsem zkusmo nahrál původní ROM a byl to docela šok... Díky Tobě se naše mašinky dostaly na úplně jinou úroveň a troufám si tvrdit, že Tvoje Eržika patří mezi ty nejlepší ROMky, které kdy spatřily displeje Diamondů... O skvělé podpoře ani nemluvím... Přeju Ti hodně úspěchů při vaření na dalších mašinkách a DÍKY!!!
_Amos_ (368)|8.8.2010 20:10
Loučení s velkým gustem. Prostě tak jak to umí Adow a to se mi na jeho romce vždy líbilo. Ne to jaká ta romka je (prostě perfektní), ale to jaký servis měla. Někdy jsem si i říkal, že tenhle člověk by měl pracovat v HTC:)))....
Díky
Wolwerine_ce4you (1)|9.8.2010 14:25
Ahojky taknejak sem si uvaril ROMku a nejde mi spustit Sense 2.5 porad to pise Spousti se HTC Sense a nic ... a to sem jenom povypinal Operu WK task a pridal sem zvuky z Topaze delal sem vse podle navodu i Hard reset sem pouzil 2x a furt to nechce nacist Sense

jedine co sem z navodu nepochopil na co je:
Stiskněte a držte vol- + šipku zpět + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte)
Po výzvě stiskněte on/off tlačítko

Kdyz to udelam napise to Trigger USB Host:
po chvili
Retry Enter USB
a zacne se fragmentovat Display.

THC Touch Diamond Erzika 1.3 sense 2.5
Adow (1267)|9.8.2010 16:30
Ta pasáž co ti nejde do hlavy je flashování z Internal Storage - to jsi ale asi nedělal, je to stejné jak když to flashneš z PC. Proč ti nejede Sense bohužel netuším.. Jestli to potřebuje pro svůj běh Operu? To se mi zdá divný..
Adow (1267)|14.11.2010 23:03
Do download adresáře kitchen Eržiky X jsem přidal balíčky Co0kie Home Tabu 2.0.0 ;).
CHT + Editor jsou v češtině, Scheduler není nic pro mě a textu je hodně - dělat to nebudu..
®ED SK!NS (22)|15.11.2010 17:10
Ahoj, díky moc škoda jen, že ten melicher zrovna teď nefunguje je chyba jenom u mě? Stránka nejde vůbec načíst...
Jinak zrovna testuju tvojí romku ještě s anglickým Co0kie Home Tab 2.0.0 Public Beta zatím spokojenost a ta česká verze určitě potěší! :-)
bropol (33)|16.11.2010 13:40
Asi hloupá otázka, ale potřeboval bych nakopnout, jak dostat ten nový CHT2.0 do Eržiky X 1.3 - Sense 2.5. Díky
®ED SK!NS (22)|16.11.2010 16:12
Až to půjde z toho melicher.eu stahnout, tak to stahneš a jednoduše nainstaluješ... Škoda, že to nejde ještě nikdo neodpověděl jestli to lze stahnout či ne proto pak nevím zdali je chyba jenom u mě, nebo jestli to je globální výpadek...

edit:
tak už lze stahovat...
bropol (33)|16.11.2010 17:26
No právě nainstalovat, ale jak, když tam není žádný cab nebo exe soubor.
Blekota_ce4you (73)|16.11.2010 17:27
Teď jsem ten CHT2.0 z melicher.eu v pohodě stáhnul ;)

bropol: Jsou to balíčky, takže si to musíš hodit do Kuchyňky a sám uvařit ;)
Adow (1267)|17.11.2010 11:50
Přesně tak, jsme v tématu kitchen - takže jsou to balíčky. CABy jsou ke stažení ve vlákně CHT 2.0 na xda-developers.
Archiv jsem teď znovu uploadnul - prve jsem tam zapomenul přidat komponentu pro zámek CHT pro WM6.1..
®ED SK!NS (22)|17.11.2010 14:43
[quote=bropol]No právě nainstalovat, ale jak, když tam není žádný cab nebo exe soubor.[/quote]

Pokud si netroufáš na hrabání v kuchyni a následném vytvoření romky, tak já jsem to nově uvařil s CHT 2, FB tab + s dalšíma drobnostma, jako je přidání 2 nových cz zvuků pro sms a email naopak něco jsem zase odebral, ale toho bylo fakt minimum... Jestli to nebude "Adow" vadit můžu ti poslat link třeba přes soukromou zprávu...
bropol (33)|18.11.2010 16:17
Redskins: Díky za upravenou ROM, stále testuju a vypadá to O.K. Zatím jsem nepřišel na nic, co by nefungovalo. Super!!!:yes:
®ED SK!NS (22)|18.11.2010 16:33
Jenom přidám screen s Eržikou CHT 2 a pár grafickýma úpravama :-)
Zatím vše běhá OK... CHT2 je fakt hračka :-D
3dM@X (8)|27.12.2010 13:07
chtěl bych se zeptat - hlavně těch zkušenějších kuchařů. Myslíte že si může i začátečník (já) uvařit svou vlastní RÓMku? Sice jsem "ajťák", ale i tak mám obavy že bych ukuchtil něco nechutného. Nemyslím žádné veledílo, ale jen graficky a částečně i funkčně přizpůsobenou (takovou Eržiku 8/9 s částečnými úpravami). A existuje i kuchyně pro ty dvě výše zmíněné RÓMky?
Díky za vaše názory a odpovědi
oldasuk (38)|26.6.2011 20:04
Ahoj Adow trošku jsem si upravil tvou romku pomocí zde uveřejněné kuchyně , jen jsem něco odebral a mám problém. Když odeberu z manily odkazy na twiter a akcie tak po uvaření romky mi na telefonu nenajede sense. Nevím čím to je a tak prosím o radu. Díky předem. Ahoj Olda ;)
Adow (1267)|28.6.2011 10:20
Co myslíš tím odděláním odkazů? Jakože jsi v kitchen disabloval Manila_Twitter_2_5_20111731_0_CFC a Manila_Stock_2_5_20111730_0_CFC?
To by nemělo ničemu vadit... Co jsi tam dělal ještě za úpravy?
oldasuk (38)|28.6.2011 11:22
Ještě jsem tam objevil tweak na nastavení sense na landscape a to asi bude ono. Ale nejsem si jist. Ahpj Olda ;)
Adow (1267)|29.6.2011 12:48
Pokud to bylo toto "HTCSense_Tweak_EnableGSENSOR_Landscape", tak to v podstatě jen přidá hodnotu do registru a nemělo by to mít nějaký vliv na spouštění Sense. Musíš samozřejmě používat jen ty tweaky a úpravy, které se týkají tvé verze Sense. Bohužel nevím ze které verze kitchen vycházíš a jestli jsi tam jen vybral/nevybral nějaké balíčky nebo jsi dělal další úpravy.. Pokud jsi jen vybíral jiné balíčky, zkus mi poslat erv soubor a já se mrknu co by tam mohlo být blbě.. D1 už ale nemám jak testovat, takže to bude jen teoreticky.
oldasuk (38)|29.6.2011 14:34
Ahoj děkuji za info erv soubor sem umístím večer až budu doma a vycházím z Erzika_X_1.2_WM61_21056_CZ_Sense_2.5.2012 s té aktuální kuchyně v tomto příspěvku .Jo a jen jsem odebíral programy a malinko přidal co bylo v dané romce zakázané. Externě nic tak daleko jsem se ještě nedostal. Jo a chtěl jsem si ji pojmenovat po sobě a dle tvého návodu mi to nejde. Ahoj Olda ;)
oldasuk (38)|29.6.2011 17:45
Tady máš ten soubor . Ahoj Olda ;) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Adow (1267)|1.7.2011 15:26
Čoveče, tak na první pohled nevidím kde by mohla být chyba :(..
oldasuk (38)|1.7.2011 16:11
Tak to zatim necháme být a třeba na něco časem přijdeme. I tak děkuji za pomoc. Měj se hezky a Ahoj Olda ;)
scubadiver_ce4you (5)|11.7.2011 12:39
ad oldasuk & Adow

Hlásím stejný problém, vařil jsem z buildu 28245 (EržikaD2 3.1 WM 6.5.x) a odebral jsem Manila_Twitter a po nahrání ROMky do phounu se mi nespustí SENSE:?: :?: :?: :!: :!: :!: Nějaká záhada pod sluncem..:sarcastic:
Adow (1267)|16.7.2011 23:07
Jo, ale ty máš D2 a Olda D1 - to je docela něco jinýho.. Např. já Sense bez Twitteru používám pořád - ale mám pravda "jen" WM 6.5.
RomanH_ce4you (1)|21.7.2011 15:15
Ahoj , mám jeden dotázek . Umí Eržika GSM banking u T-Mobile ? Diamonda jsem včera dostal do ruky , měl jsem stařičké MDA Compact :o) používám hodně ozzi explorer takže jsem byl dost konzervativní k výměně zařízení . Ale v poslední době už drží pohromadě silou vůle tak to budu muset změnit . Díky za radu .