Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kitchen - WM61 - CZ/SK - Eržika X - nahlédněte Eržice pod sukni :-) - verze 1.3 - 8.8.2010

Adow (1267)|14.3.2010 21:25
No, 82 MB RAMky slíbit nemůžu - možná tam jsou ještě rezervy.. Každopádně uvař a otestuj - třeba to bude ono. Přikládám konfigurační soubor - stáhni, přejmenuj na *.erv a nahrej do Tools/ROMSaved.
Co se týká popisů jednotlivých balíčků - taky nevím úplně u všech věcí k čemu jsou. Něco v pohodě poznáš, spoustu věcí můžeš vygooglit...
funkyhk (25)|14.3.2010 21:50
Diky moc
Roans (20)|15.3.2010 11:02
Existuje nebo lze vytvořit zástupce pro přímé volání kontaktů v Sense 2.1 ? Rád bych ho přiřadil na tlačítko. Kontakty ze Sense mi vyhovují více, než ty z win.
Adow (1267)|15.3.2010 15:27
Nevím. Je to přímo součást manily, zkoušel jsem hledat kde a jak se na to odkazuje, ale nebyl jsem moc úspěšnej - odkazy na karty najsou problém (např. manila://programs.page u Sense 2.1), ale tady nemůžu najít jak by se to mohlo jmenovat.
Roans (20)|15.3.2010 16:23
Díky za snahu. A taky díky moc za Eržiku. Na Diamonda jsem si dost zvyknul. Jsou z mnoha pohledů lepší HTC, ale zatím bych neměnil. A Eržika je jedním z důvodů.
Adow (1267)|15.3.2010 21:28
Dobrá zpráva: brzo dám pro kuchtíky k dispozici Sense 2.5.20121225 - ještě je tam pár chybek, ale je o dost rychlejší ;).. Jen ten ManilaLocker zatím není k dispozici.
zbynek_ce4you (14)|15.3.2010 21:51
Tak to je super..už se těším..
_Amos_ (368)|16.3.2010 16:57
Adow: Doufám, že nová manila bude i pro nekuchtíky uvařená podle tvého receptu ke stažení. Manila locker by měl, teda podle toho jak je to v současné verzi, fungovat i v nové manile. Zamyká jen předurčený pole, a nevěřím, že v nové manile jsou ty pole pojmenovaný jinak... Zkus mi poslat soubor 7c60907d_manila, nebo je vše úplně jinak???
Adow (1267)|16.3.2010 17:21
No hlavně ten Locker je nabouranej do víc skriptů a souborů - pole zamyká sice stejný, ale soubory jsou v jiné verzi.. Ještě jsem neměl čas nějaké chybky vychytat, ale do konce týdne dám k dispozici doplněk pro kitchen, kde bude jednak nová manila 2.5 a samozřejmě konfigurační soubor - takže i pro laiky by to mělo být v pohodě ;).
_Amos_ (368)|16.3.2010 18:02
To je VGA verze??? nepřipadá mi to tak... Ale jinak se mi zdá, že by šlo do toho souboru přidat manila locker tak jak je teď... nevidím tam důvod, aby to nefungovalo (nevím jak v settings, tam by mohl být problém v povolování). Jestli dobře chápu tak je i novej manila locker.

A odstranil bych zápis, který nechává pozadí jen na home screen, líbí se mi když se objeví všude, ale to může být pak ještě okoučovaný někde jinde, ale takhle to vypadá že ne... naschvál zkus to, jestli máš teď pozadí všude...

Adow (1267)|16.3.2010 18:51
Ten manila locker samozřejmě půjde přeportovat do nové verze, ale musí se toho ujmout. Pozadí na všech kartách mám - pro novou manilu už je to dělaný novou metodou - takže na tomto manila souboru už to není závislý ;).
Lukas.Manak (169)|16.3.2010 19:05
dovolil jsem si udělat čistou romku,tak kdyby někdo chctěl. 80MB RAM,147ROM volné.Žádné TF ,zádný touch prostě stará klasický vzhled WM6.1 a všechno funkční

[code]http://www.ulozto.cz/4286754/test2.erv[/code]
_Amos_ (368)|16.3.2010 19:33
Adow: Hmm... a je se na co těšit:)
meilik (93)|17.3.2010 08:14
ahoj, musim taky podekovat za v10, ale mam problem s internet explorerem ktery nejde. Mohl bys pridat do nove 2.5 Senze i jeho opravu. Dekuji
Adow (1267)|17.3.2010 09:34
A jo, na něj jsem nějak zapomenul.. Mrknu kde je chyba.

EDIT: Taky IE už mi jede, ale trošku divně zobrazuje. To bych ale snad měl pořešit :D
EDIT2: Hotovo. Stejně tak docela rozsáhlé úpravy češtiny Sense 2.5 - vše už my (snad) jede OK. Zítra to nové Sense 2.5 dám k dispozici.
zbynek_ce4you (14)|17.3.2010 21:47
A ten manila locker tam zatim fungovat nebude jo.?
Adow (1267)|17.3.2010 22:32
Zkoušel jsem a není to kompatibilní. Zamykání funguje, ale rozhodí to layout - viz screeny.
00342550_Screenshot_39_2vi8.png 00342550_Screenshot_40_3wi9.png
_Amos_ (368)|18.3.2010 10:17
S tím ti nabízím pomoc, jestli je to jen o tom, že ten screen nepasuje, tak to upravím (stejně si tam budu chtít dodělat zmeškaný hovory). Manila locker mě pěkně pije krev, já už prošel všechny scripty, které obsahuje a stále jsem nepřišel na to proč se mi v tom mým předělaným screenu obarvuje to tlačítko zmeškaných hovorů při zamčení. Vsadím se, že to bude nakonec tím, že je někde zapomenuté jedno písmenko a já ho prostě nevidím...

Trochu mě tam mate, že u budíku nevidím tapetu budíku, ale tapetu datumu, která je tam 2x...
Adow (1267)|18.3.2010 10:27
No k novému Sense 2.5 jsem rovnou přidal Co0kie Home Tab. A ten umí docela dost věcí - počet qucklinks v podstatě na přání a s možností posunu doleva a doprava k dalším odkazům, nadefinování akcí k tlačítkům, umožní zobrazit víc událostí kalendáře a jedna vlastnost je taky tlačítko hovorů. A dokonce jde nastavit tak mazaně, že se zobrazuje třeba jen když máš zameškaný hovor. A nebo pořád. Prostě jak chceš. A je k tomu i pěkná konfigurační utilitka (jen anglicky, ale pochopí ji každej). Moc pěkná věc.
Včera a předevčírem jsem vyladil jak funkci doplňků kolem Sense (už nic nestávkuje) a hlavně jsem se docela hodně popral s češtinou, formáty data atd. Mám v podstatě hotovo, nic nebrání tomu dát to dneska k dispozici ;).
Samozřejmostí je pozadí na všech kartách atd. Všimněte si taky mého názvu operátora - taky věc Co0kie HT :D. Nevím jestli to starší verze Sense uměla, ale tady už si můžu přidat kontakt - ale ne číslo, ale odkaz na kartu kontaktu, kde si pak vyberu akci. Jediný co je divný, tak že ta karta lidé tak nějak není vycentrovaná.. No a poslední screen je ten editor CHT.
Abych nezapomenul - hlavní rozdíl oproti staršímu Sense 2.5 je v tom, že toto je o dost rychlejší :cool:. Paměťově bohužel stále stejná mizérie, ale to už je věcí telefonu. Novější zařízení holt tento problém nemají.
00342562_Screenshot_41_tob1.png 00342562_Screenshot_42_WRDb.png 00342562_Screenshot_43_upb2.png 00342562_Screenshot_47_50k.png
_Amos_ (368)|18.3.2010 13:02
Ty umíš namlsat:). Má to jeden háček, na vedlejším vlákně jsem si přečetl, že nekuchaři mají zatím smůlu, takže to vypadá, že budu muset pajcovat svíčkovou:) a do toho se mi nechce...
Adow (1267)|18.3.2010 13:20
_Amos_: Jsem myslel, že už si vaříš sám ;)
Já teda to s tím novým Sense teda uvařím... Ale napřed chci vychytat ještě pár maličkostí:
- výchozí klávesnice - tam budu ještě chvilku hledat a když nenajdu, tak použiju jinou utilitku, která mi funguje OK. ale není tak pěkná
- nastavení dialeru aby nezhasínal při hovoru displej - zaboha to pro Tachi dialer nemůžu najít :D
- a to se netýká Sense 2.5, ale 2.1 - tam mi nějak nefungovaly záložky v Opeře...
_Amos_ (368)|18.3.2010 14:21
Adow:Já přešel definitivně na Sense 2.5. Nechápu to, ale mě běží rychleji jak 2.1 a je hezčí. Kuchyni jsem si stahnul teď, abych ji mohl ocenit, protože to bude určitě super. Ale ten čas... a než se s kuchyní naučím čarovat... A stejně bych vyčaroval jen slabší ségru Eržiky. Takže bych raději zůstal u grafických maličkostí. Ale je fakt, že jestli přejdu na HD mini s HVGA, tak mě znalosti z kuchyně asi budou třeba:)))

Takže beta verzi Sense 2.5 vítám všemi deseti:)
beesee (46)|18.3.2010 16:06
Adow: Dobrá zpráva, že ukuchtíš novou verzi i pro ty, kteří vařit neumí :-) Bude tam i nová (finální) verze Opery Mobile a nová verze Youtube přehrávače? ;) Díky za info.
Adow (1267)|18.3.2010 16:10
_Amos_: Už je uvařeno (speciálně pro tebe :D), jen odzkouším a upnu..
sbehring: Už v X 1.0 byla finální verze Opery - takže stávající. YouTube jsem neměnil.

Eržika X 1.1 - Upgrade z 1.1
  • nová verze Sense 2.5 - 2.5.20121225.0 včetně modů a potřebných nových balíčků + opravy češtiny[/*]
  • opravy češtiny stávající verze Sense 2.5[/*]
  • nová utilitka pro nastavení výchozí klávesnice - SetKeyb[/*]
  • oprava Internet Exploreru (kitchen obsahuje Internet Explorer 6 - pokud budete chtít starší verzi - Pocket IE, nezahrnujte do ROM balíček browsingie)[/*]
  • nové verze balíčků (kromě těch, které potřebuje v nových verzích nové Sense 2.5):
  • - Menu_Enhancement_1_1_20113129_00 (HTC menu - někomu se ve starší verzi nezdála grafika)
    - USB_To_PC_Pop_Up_2_3_20111720_00 (nové prostředí pro nastavení připojení k PC přes USB)[/*]

Stahovat můžete z druhého příspěvku ;).
_Amos_ (368)|18.3.2010 16:35
Adow: To je tak, když si lidi dělaj radost, Adame moc díky
_Amos_ (368)|18.3.2010 16:43
Roans: Byla tu otázka jak dostat odkaz na kontakty na page od manily... Tak tady je návod jak to dostat na levé tlačítko u Home. Mám to vyzkoušené jen v Sence 2.5, ale na 99% to bude fungovat i v Sense 2.1:

[code][color=blue]characteristic type="HKLM\Software\HTC\Manila"
parm name="HomeLSKArguments" value="--switchtopage Manila://people\browserlayer\peopleAll.page"
parm name="HomeLSKPath" value="\windows\manila.exe"
parm name="HomeLSKText" value="Kontakty"
[/color][/code]



Dajce (41)|19.3.2010 11:56
Zdravím,
jak je to s tím zámkem jak byl v předchozí verzi Eržika X 1.0 ?
Ten byl docela dobrý ... díky
Adow (1267)|19.3.2010 12:22
Zatím není, ale Co0kie slibuje začlenění do jeho Home Tabu.
Jinak tu mám opravu na otevírání mailů - buď si stáhněte opravu z download adresáře nebo změňte jeden klíč zde:
Ext\Shared\M5 - Manila - Sense 2.5 2012\Message_Enhancement_1_2_19224032_00\app.reg
[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Inbox\Templates\IPM\Note]
"Read"="\\Windows\\read_note.htm"[/code]
Dajce (41)|19.3.2010 13:33
Prosím o radu,

jaký je rozdíl mezi Eržika_X_1.0_WM61_21054_CZ_Sense_2.5.erv
a Eržika_X_1.0_WM61_21054_CZ_Sense_2.5_2012.erv
?
Jedná se mě o Manila Locker ... že ve verzi 2.5_2012 není povolena ... protože tomu moc nerozumím tak nevím jestli ji mohu povolit či ne ... nebo jestli mám ukuchtit z verze ..Sense_2.5.erv
Díky za odpověď ...


Adow (1267)|19.3.2010 14:04
Stačí mrknout o stranu zpět a zjistíš, že to spolu úplně nekamarádí - i se screenama :D.
Co se týká rozdílu mezi .erv - je tam jiná verze Sense 2.5 a ta je tady taky už popsaná.
Dajce (41)|19.3.2010 15:34
Aha takže Sense_2.5_2012 je nová verze ... ok ... omlouvám se už jsem z toho zmatenej
Jinak jsem unešený z 2.5 ... jede parádně ... škoda že ten manila locker není vychytaný trochu jsem si na to zvyknul ;-) Jinak já jsem žádnej problém u sebe nepostřehl ... mě zamykal a odemykal dobře ... Tedy jestli neměl na svědomí podsvícení displeje
JK007_ce4you (31)|19.3.2010 15:44
Nemáte někdo nějaký fix na zhasínání obrazovky během hovoru? Mám poslední Eržiku 1.1 - 18.3.2010.
Krom toho, že namá Manilu zámek a stále mi zhasíná obrazovka při hovoru.
Tak bych řekl ,že je to nejlepší, to co se tady uvařilo!!!
Díky moc... Fakt skvělá práce...
Adow (1267)|19.3.2010 17:44
Tak jsem hledal něco proti zhasínání displeje při hovoru a našel jsem jednu utilitku - Marzens Touch InCall Screen Tweak. Tady je ke stažení. Upravil jsem nastavení registrů už v CABu, takže v aplikaci stačí dát jen OK a zresetovat. Bez té utilitky to asi nepůjde - nemění jen hodnoty v registrech, ale zavádí do Windows službu, která se o to stará. Každopádně to funguje ;).
zbynek_ce4you (14)|19.3.2010 20:07
Tak vyzkoušel jsem novou manilu a vše jede parádně, jinak přidal jsem si tam i Manila_2_5_3012_Call_history_tab tak tam se nezobrazuje čeština...jinak díky moc...
JK007_ce4you (31)|19.3.2010 20:15
[quote=Adow]Tak jsem hledal něco proti zhasínání displeje při hovoru a našel jsem jednu utilitku - Marzens Touch InCall Screen Tweak. Tady je ke stažení. Upravil jsem nastavení registrů už v CABu, takže v aplikaci stačí dát jen OK a zresetovat. Bez té utilitky to asi nepůjde - nemění jen hodnoty v registrech, ale zavádí do Windows službu, která se o to stará. Každopádně to funguje ;).[/quote]
Adow... Fakt dobrý ono to funguje!
Tak jenom pořešit ten Manila zámek a Romka 1.1 nebude mít chybu... Ještě jsem tady někde četl, že jsou problémy s emailem.... to jsem ještě nezkoušel, neboť email nepoužívám.... snad nějaká banální oprava v registru... možná čas ukáže.
Tak Adow..... zase vřelé díky za ochotu... fakt pašák.
Jak by řekla moje starší dcera " DOBŘE TY" !!!! :D

edlik (28)|24.3.2010 09:10
Čau chtěl jsem se zeptat jaké používáte PagePool. Nebo jaké se doporučuje pro Diamond. Našel jsem, že Eržika 9 měla 12...
Adow (1267)|26.3.2010 19:51
[quote=zbynek]Tak vyzkoušel jsem novou manilu a vše jede parádně, jinak přidal jsem si tam i Manila_2_5_3012_Call_history_tab tak tam se nezobrazuje čeština...jinak díky moc...[/quote]
Konečně jsem přišel na to, jak zjistit název chybějícího souboru - tady je ke stáhnutí balíček Call History včetně češtiny a slovenštiny
_Amos_ (368)|1.4.2010 09:32
[quote=Adow]_Amos_: Ve finále jsem to tam nedal - stejně tak jako ostatní detaily nastavení komunikace z LEA. Už takhle to paměťově nestíhá. V kitchen to je - zkus ji rozbalit, spustit a zjistíš, že to v pohodě zvládneš uvařit ;)
[/quote]

Adow: Uvařeno, jen jsem zkoušel přidat ten wi-fi router a nějak se nepodařilo, můžeš prosím poradit, který balíček je to konkrétně (doufám, že nejsem slepej:).
Adow (1267)|1.4.2010 10:24
Gratuluju, vítej mezi kuchaře :D.
Ten balíček by měl být CMInternetSharing_1_1_5_1, jestli se nepletu..
grigi_ce4you (8)|5.4.2010 12:43
Chtěl bych se zeptat (jelikož jsem nikdy nic nevařil), jestli je težké předělat eržiku na Touch Pro. Přešel jsem z diamonda a hrozně mi tahle romka chybí. (jsou jiné pěkné , ale preferuji CZ). Vadí mi to dokonce tak, že jsem ochoten se vrátit k diamondu. Tak mě teď tak napadlo, že by jsem se naučil vařit. Jenom mě zajímá, aby jsem s tim nezabil pul roku, než se mi to povede.... díky za reply
Adow (1267)|5.4.2010 18:33
Předělat to na TouchPro není až tak velkej problém. Sám se do toho ale pouštět nechci, protože už takhle nestíhám a navíc bych to neměl na čem otestovat.
Stáhni si kitchen od Gen.Y - Eržika X je touhle kitchen hodně inspirovaná - porovnej si to a uvidíš co kde vyměnit. Zajímat by tě měli hlavně složky Diamond a Raphael - balíčky EXT - Shared jsou společné a stejné. Raphael má samozřejmě jinou hlavičku ROM a jádro (adr. ROM), jiné ovladače (v OEM) a pak pár věcí jako foťák, klávesnice, TV-out.. (v EXT). Pak musíš ještě ke všemu co je rozdílné sehnat češtinu - tu si rozbal z nějakého lokalizačního CABu pro TouchPro. Jen pozor na to, že Eržika X 1.0 a 1.1 jsou na buildu systému 21054 a novější ROMky od Gen.Y jsou 21056. Takže si buď stáhni starší kitchen nebo systém zaktualizuj.
babaq (309)|9.4.2010 22:17
Při rozbalení kuchyně mi nejnovější avast! (virová databáze z 9.4.) hlásí infekci Win32:Malware-gen v souboru implantixp.exe...
Staženo před dvěma hodinami z oficiálního odkazu.
Google tentokrát mlčí.
babaq (309)|9.4.2010 22:24
Ještě jednu otázku. O dva příspěvky výše se píše, že Eržičina kuchyň je inspirovaná Gen.Y kuchyní.

Já jsem si jaksi zvykl na angličtinu a rád bych si pořídil podobně progresivní ROMku jakou je Eržika, ale v angličtině... takže - je možné přepnout Eržu do cuzího jazyka, nebo bych měl raději začít zkoumat tu Gen.Y kuchyňku?

Upraveno: tak jsem podle věcí v kuchyni zjistil, že angličtinu Eržika neumí. Vzhledem k tomu, že tyto originální anglické resourcy není třeba překládat a stačí je "jenom zahrnout" do kuchyně - vím, možná to vidím moc jednoduše - daly by se přiložit do další verze kuchyně?
Adow (1267)|10.4.2010 15:44
Ne, neplánuju to - nemám k tomu důvod, je to pro mě práce navíc a anglických ROMek je hafo. Eržičina unikátnost je hlavně v jazyku. Pokud si stáhneš kuchyň od Gen.Y, tak většinu potřebných souborů pro angličtinu najdeš právě tam.
babaq (309)|10.4.2010 19:11
Díky za odpověď. Pravda je, že když už si stáhnu kuchyň od Gen.Y, tak rovnou použiju ROMku z ní.

Ale Eržice přeju dlouhá léta spokojené existence!
_Amos_ (368)|14.4.2010 10:41
Adow: Včera vyšla nová verze Co0kie's Home Tab v1.7.0, Co0kie se vydováděl:)... plánuješ přidání balíčku do kuchyně.. Jestli dobře chápu, tak novou verzi do Eržiky dostanu jedině tak, že vyřadím v kuchyni ze stávající Romky starší verzi Co0kieho home a pak nainstaluji cab... A to je lepší si to už uvařit rovnou:)... Vím, že je tu návod, jak z cabu udělat balíček, ale jednou jsem to už zkoušel a neúspěšně:(... zkusím to znova, ale jsem si skoro jist, že to budeš chtít udělat taky:)

Edit: Beru zpět nainstalovat s editorem to jde a funguje to... Tak už jen ten balíček, ale tohle bude brzno na netu:)
Adow (1267)|17.4.2010 11:38
Jsem zpět z Prahy. Balíček během víkendu vytvořím. Jsem zvědavej co si na nás Co0kie zase připravil :D
Adow (1267)|18.4.2010 21:24
Takže. Ještě jsem neměl možnost balíčky otestovat (na vaření nezbyl čas), ale měly by fungovat jak mají. Je tam CHT + CHT Editor ve verzích 1.7.1 (dnešní). Čeština pro CHT je hotová, slovenštinu je potřeba dopracovat - takže jestli někdo má vědomosti a chuť, tak se toho může ujmout ;).
Dejte vědět jak to funguje.
ropyno (69)|19.4.2010 21:29
[quote=Adow]Takže. Ještě jsem neměl možnost balíčky otestovat (na vaření nezbyl čas), ale měly by fungovat jak mají. Je tam CHT + CHT Editor ve verzích 1.7.1 (dnešní). Čeština pro CHT je hotová, slovenštinu je potřeba dopracovat - takže jestli někdo má vědomosti a chuť, tak se toho může ujmout ;).
Dejte vědět jak to funguje.[/quote]

Ahoj,tak jsem to přidal do romky a nespustí se sense.
Adow (1267)|20.4.2010 10:17
OK, zkusím dneska něco ukuchtit sám a doladím to.