Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin-Asus nüvifone M10 - obecná diskuze, tipy a zkušenosti...

Indian_ce4you (27)|9.5.2010 07:26
TAk mam v něm IGO 8 igo-8-3-4-117940 a pči natočení do strany se mě mapa scukne na půl obrazovky. sys z této diskuse jsme zkousel a nefunguje? nevíte jak z toho, mam to jen na kartě bez instalace

dík moc
tomsoft (2734)|9.5.2010 09:48
Mám stejnou verzi 8.3.4 117940 a taky je bez instalace jen z SD (instalaci IGO bych snad v dnešní době zakázal :) )
a funguje jak má :yes:
Máš zřejmě nesprávný DATA.ZIP.
Smazal jsi složku SAVE?
A když píšeš že SYS nefunguje, co to dělá, že nefunguje.
Pokud tam máš tento SYS co je zde, tak to je v pořádku, ale funguje správně.

-------------------------------------
P.S.
Jo a budík dnes zahrál :) :yes:
nechápu proč tedy předevčírem Nee.
Indian_ce4you (27)|9.5.2010 12:16
Aha tim to bude..... sys mě nešel, pak nešla navigace hazelo to chybu... je někde přesnej navod na instalaci iga bez instalace:-) tu verzi co jsme psal?:-)
tomsoft (2734)|9.5.2010 13:09
Zase... [quote=Indian]hazelo to chybu...[/quote] Jakou ?
Jinak je třeb amít vždy nejen EXE soubor s danou verzí, ale je niutné také mít k tomu odpovídající DATA.ZIP.
A návod na (legální/nelegální) IGO tady na fóru nenajdeš.
Indian_ce4you (27)|9.5.2010 15:21
Chyba:: Fatal error occured in main thread
Addres: 0x001ac29c
Exception 0xc0000005

Data zip mám co mám:-) a save sem nesmazal:-)

Jinak s původním syskem... blbne jak jsme psal, a když zadám ručně at se to hodí na široko (nenechám na PPC) tak je to v pořádku?:-)
tomsoft (2734)|9.5.2010 21:05
Tahle chyba může být cokoli... nechci tady řešit IGO, když vím, že funguje. Máš podle mě špatný data.zip nebo je poškozený nějaký mapový soubor, nebo špatná konfigurace z minulého SAVE z jiného zařízení. Nemůžeš tam nechat SAVE co jsi měl na úplně jiném PDA/PNA.
Poslal jsem ti něco na SZ.
Otáčet IGO za chodu nejde na žádném zařízení. IGO není vektorový program, takže grafika je pevně daná.
A nechat to otočení na OS je taky špatně. IGO nezná toto zařízení.
Na M10 jede verze 8.3.4 úplně bez problémů.
roze_ce4you (76)|9.5.2010 23:05
Nevíte o nějakém shopu, kde je k mání M10 i s držákem do auta? Co jsem teď namátkou prošel, tak držáky nemají.
tomsoft (2734)|10.5.2010 00:02
Bohužel, držák by měl být k mání /skoro všude, kde ho teď nemají) právě dnes 10.5.
Mám ho již 7 dnů objednán, tak to sleduju, ale všude jen píšou skladem 10.5.
Takže zkus ráno projít e-shopy znovu
tomsoft (2734)|10.5.2010 00:18
[h]Úprava nastavení systému pro provoz IGO8[/h]
Ještě drobné vylepšení chování IGO na M10tce.
Pokud je v nastavení OS nastavena automatická rotace programů při změně orientace přístroje, tak když se spustí IGO a potom dojde
k fyzickému otočení přístroje na šířku nebo na výšku nebo jakoli .... systém má snahu otočit také orientaci IGO, což je nežádoucí.
Dochází k probliknutí displeje a zpětnému zobrazení IGO a při každé změně polohy přístroje může IGO takto problikávat.
Řešení je buď vypnout v systému otáčení orientace, což zase není tak vhodné pokud chceme využívate této funkce jinde...
Nebo upravit registry OS a přidat tam dva řádky :)

V registrech je tento klíč:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ASUS\AutoRotationSetting]
a zde je hodnota: "BlackList", která již obsahuje některé názvy programů. Pokud tam přidáme hodnoty pro igo, bude systém otáčení IGO ignorovat.
Je nutné přidat tyto hodnoty:
iGO 8
igo8.calss

A po té provést restart. Pak když spustíme IGO a budeme otáčet přístrojem jak je libo, systém se nebude už snažit o otočení orientace.
pitka (1346)|10.5.2010 20:35
Zapínání GPS je zde :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Asus\LBS
EnableGPS kde 0 vypnuto a 1 zapnuto

Ale tady asi chybka nebude.
tomsoft (2734)|10.5.2010 22:00
To asi nebude to pravé ....
Ta hodnota se mění když si v Bezdrátovém manageru GPS zapnu nebo vypnu GPS...
Nezkoušel jsem to teda, ale tohle bude jako VYP/ZAP GPS modulu jako takového, ale mě by zajímalo, jestli se dá někde vypnout situace,
aby po startu OS ta GPS nebyla aktivní.
Když ji potom ručně v Bezdrátovém manageru vypnu, tak si ji třegba IGO umí zapnout samo, takže v tom problém nebude, ale po startu je vždy
automaticky zapnutá... není to nic hrozného, ale pokaždé to vypínám.
Indian_ce4you (27)|11.5.2010 06:32
Ahoj tak se s ním seznamuju a je to vcelku v pohodě pracuje jeak má:-) jen ta citlivost displaye me prijde slabší:-)(ale mohu porovnavat jen s iphonem:-):-)

CHtěl bych se zeptat funguje na nej něco jako (myslim, že to dělalo Today) Abych na zamcene obrazovce videl prehled zmeskanych hovoru emailu a podobne?
tomsoft (2734)|11.5.2010 07:55
Tak srovnávat iPhona a jeho displej s displejem M10 .... to myslím bude vždy lepší kapacitní displej.
Je pravda, že na HDčku je to o kousek lepší než na M10, ale jen o nepatrný chlup :)
A ta aplikace?
Nevím co přesně myslíš, ale pokud je displej zamčený a chceš vidět tyto informace tak je jediná volba S2U2.
Včera zrovna vyšla nová verze 2.41. a je ke stažení včetně češtiny.
HH (40)|11.5.2010 20:35
Podařilo se někomu napsat na defaultní klávesnici písmeno ý nebo Ý. Pod y i z se mi objevují ž ź atd... kde jde definiční soubor klávesnice. Nedá se nadefinovat jako písmeno CTRL a ALT?

V seznamu zemí ve světovém času viz hodiny mi chybí některé země, například Izrael.

Jinak co se týče zapínání GPS po restartu, nemůže za to tento zástupce?

CE:\Windows\Po spuštění\HotFix.lnk respektive 50#\Windows\GPS_Catcher.exe PreSetting

K čemu slouží AsusStopDetour.exe ???
pitka (1346)|11.5.2010 21:42
AsusStopDetour.exe je součástí navigace. Je to pomocný proces objíždek.;)
GPSfix nemá co se samospouštěním GPS čipu nic společného.
Až pojedu do Izraele, asi si přetočím ručičky manuálně :D
tomsoft (2734)|11.5.2010 22:51
Jo jo... GPS_Catcher.exe je jen pro aktualizaci souřadnic, nemá nic společného se spouštěním GPS po startu OS.
A psaní toho ýÝ ... Jo podařilo, celkem jednoduše....
CTRL a ALT mapovat nejde.
00344992_yy_QL9W.jpg
mirablezi (92)|12.5.2010 09:18
dobrý den, možná je to pro někoho úplně hloupá otázka, ale jak děláte tyto printscreeny obrazovek pda. vysvětlit trochu laicky prosím
permar (552)|12.5.2010 09:55
Existují na to prográmky,aplikace typu :PocketScreen, RescoScreen nebo SOTI PocketControler,My Mobiler aj.
mirablezi (92)|12.5.2010 09:56
díky myslel jsem ze to jde udělat jen tak bez ničeho.ted už je to jasné
private_ce4you (0)|12.5.2010 12:19
Ahoj!
Tak jsem si tolik chybějící příslušenství objednal na strákách PDair,(objednávku odesílají z Hong Kongu)...

kvalitní černé pouzdro
kvalitní ochrannou fólii

Objednané zboží bylo zaplaceno přes portál PayPal a obdržel jsem ho 7 dní po zaplacení bez dalších poplatků!Takže celková suma kterou jsem zaplatil byla 40 USD a ani cent navíc! Pokud tedy uvedené příslušenství stále nemůžete nikde u nás sehnat,pak neváhejte a naprosto bez obav nakupujte na strákách PDair!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud stále někdo shání M10 včetně držáku do auta,tak jsem tuto kombinaci našel ZDE
permar (552)|12.5.2010 13:32
To private : S tvým příspěvkem souhlasím,osobní zkušenost - také doporučuji.
tomsoft (2734)|12.5.2010 22:37
Já si ten držák objednal už dříve, ale nebyl skladem skoro nikde.
Včera ho naskladnili takže do konce týdne ho snad mám.
HH (40)|13.5.2010 10:33
To Private: Jaký skluz má ta folie? Některé mají dobrý skluz a jiné jsou jakoby lepivé a drhnou.
private_ce4you (0)|13.5.2010 15:16
Nevím jak je to u jiného typu fólie pro M10,ale tuto koupi jsem risknul anichž bych také předem věděl co mi pošťák donese domů.
Rozhodně ale této koupi nelituji,fólie je kvalitní,perfektně drží a pokud se ti ji nepovede přesně zapasovat hned na poprvé,
tak si to můžeš sklidem zopáknout znovu.
Co se týká povrchu fólie tak není nic co bych jí mohl vytknout,skluz mi přijde totožný jako s M10 bez fólie
(může to být jen můj subjektivní pocit) nelepí se,sedí pevně a povrch displeje je bez jediné bublinky.
Malinko odbočím,mrzí mě že na jedné straně pouzdra je byť malý ale pčece,nápis PDair,ale jinak jsem naprosto spokojen jak s fólií tak i s pouzdrem.
Phlo (25)|14.5.2010 12:34
Tak jsem po týdenním používání tohoto stroje. Do teď jsem používal PALM, takže trošku boje se zcela jiným ovládáním. Jinak ale nemám co prakticky co vytknout. Navigace super - vyzkoušeno i na cestě na Slovensku, naviguje přesně, pozice aktualizovaná, na kamery mě upozornil :-). Displey je akorát citlivý a dobře čitelný vpodstaě za každého světla

Trošku hledánm aplikace. KALENDÁŘ: Vyzkoušel jsem Iambic Agendus, běží nicméně souhlasím, že aplikace pro WM se nedá srovnat s variantou pro PALM. Teď tam mám Pocket Informant a docela spokojenost. Budu rád za doporučení i jiných variant, zkusil jsem Agend Pro
MAILER: Taky řeším nějakého mail klienta, teď tam mám profi mail. Bohužel firemní maily mám v Lotusech a synchronizovat mohu jen přes OneBridge (firemní nastavení) a soukromé přes POP3. Jediný klient kde je vidět obojí je vestavěná aplikace, kde je složka OneBrige. Pro stažení přes POP3 je ale šeredně pomalý. Máte-li jinou aplikaci kde bych viděl obojí budu rád, resp. návod jak přidat OneBridge do třeba Profimailu. Není to ale zas tak zásadní

Jedinou věc, kterou jsem zatím nevyřešil. Když něco píšu a potřebuji psát jen velká písmena nebo jen čísla, neustále mne PDA vrací na textovou klávesnici s malými písmeny - při psaní velkých vždy a např. při zadávání čísel v Excelu po napsání desetinné čárky. á se to nějak obejít?Zdar
Petr
tomsoft (2734)|15.5.2010 20:07
Ano, aplikace z PALMu jsou trošku jinde :) a WM je prostě WM ....
S mailovým klientem ti mic neporadím, používám jen Outlook a když mě to chytne, tak ProfiMail, nic víc...
Aplikacím pro kalendář je opravdu celá ředa ....
Osobně používám SPB Diary (pouze verze 2.7 je plně funkční na WM 6.5.x) a AgendaOne (pěkný progámek :) )
Co se týče klávesnice... to je normální a tak to prostě funguje. Taky mě to se*e, ale tak to je.
Řešení je jiná soft klávesnice, ale pozor na kompatibilitu s WM 6.5.3...
Doporučení ti žádné nedám, já jsem zkoušel jen Finger Keyboard a ta nějak fungovala lépe :)
RescoKeyboard nedoporučuji....
Indian_ce4you (27)|16.5.2010 09:12
Měl bych ještě dvě otázkiy:-)

1) rozchodil, používá někdo smart maps či ninou naviígaci na turistické mapy na tomto PDA?:-)

A jde koupit nějaká dobrá folie na toto pDA v ČR ?:-)

dík moc
tomsoft (2734)|16.5.2010 16:35
Osobně jsem jinou než garmin co tam je a IGO nezkoušel.
Ale myslím, že Permar tam zkoušel OziExplorer a mám dojem že bylo vše bez problémů....
Jinak ta fólie v CZ - moc jich není, jestli teda vůbec.
Škoda, že sis nevzpomněl dříve, já už jsem si jednu objednal ZDE
Ale jestli bude zájem a sejde se více lidí, můžeme se domluvit a objedná se více takových "lepších" fólií a pak se to rozešle....
Cena bude stehná, jako je na tom shopu + poštovné = CZ měna :)
V tom bych neviděl problém, pokud bude zájem, domluva jistá
Tom077 (1)|17.5.2010 23:36
Zdravím šťastné majitele M10ky v takto pozdní hodiny :O

už jsem byl na 99,9% rozhodnutý koupit Nokii E72 .... než jsem narazil na M10ku ;)
jelikož mě výměna přístroje netlačí,mám čas přemýšlet. už jsem se nějaké informace
od vás dozvěděl .... teď ještě s permanem řeším osobní setkání,kde by mi měl předvést
M10ku a pak věřím,že rozhodování bude mnohem jednodušší.

mám trochu obavy s přechodu na jiný OS (teď Symbian - pak WM) ale perman mě uklidňuje,
že můžu být klidný ... no a když si pročítám tuto diskuzi,zjišťuji,že jsou tu normální lidi,kteří
s problémy poradí (né ve všech diskuzích se s tím člověk setká) .... to je další "plus" pro M10ku.

už se těším,až si M10ku osahám :D

takže vás všechny zdravím .....

sning (7)|18.5.2010 00:47
Zdravím všechny majitele M10. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z Vás nezaznamenal problém s displejem? V pátek 14.5. jsem si koupil jednu M10 a ještě ten den jsem jí jel vrátit, protože měla několik vadných bodů hned vedle sebe. Vzal jsem si tedy druhou s tím, že se to občas stane, ale mám jí 4 dny a už mám na displeji opět vadný bod :( . Dokonce bych řekl, že na stejném místě.
Indian_ce4you (27)|18.5.2010 06:23
Taky mam vadný bod:-) nahore u napisu operatora, a mam pocit, že měldop další tady taky.... třebas to budou měnit:-) ja to kuli tomu nevracel nakonec (jinak mam mrtvej asi jen subpixel ... sviti zeleně

permar (552)|18.5.2010 08:27
Je to v záruce,takže teď bych si s tím hlavu nelámal,můžeš kdykoliv reklamovat...........;)
sning (7)|18.5.2010 08:44
No tím bych si právě nebyl tak jistý. Jestli to funguje stejně jako u LCD monitorů apod., tak reklamovat se to dá až když jsou vadné tři body a ještě musí být vedle sebe. Takže začínám opět pomalu uvažovat o vrácení bez udání důvodu, ale třetí už si brát asi nebudu a půjdu do jiného zařízení.
permar (552)|18.5.2010 09:02
Na HD2 s tím byl též problém, vrátil,reklamoval - vyměnili.... A s LCD displejem bych to nesrovnával, mám na mysli u PC či Tv- tam je povolen nějaký počet vadných pixelů k poměru rozlišení a uhlopříčky, u PDA si myslím tomu tak není ...
Já mám jeden vadný pixel, je vidět jen na černém pozadí,když změním tapetu ,tak o něm nevím.
pitka (1346)|18.5.2010 19:08
Určitě reklamovat. Některé firmy jako Samsung, ale berou u větších LCD 1x vadný subpixel jako OK.
Stačí pořádně tlačit a bojovat za svá práva ;)
permar (552)|22.5.2010 14:25
Mistře,tebe je u Samsungu škoda:)) :)) .......SRS implantováno,vše OK :yes:
tomsoft (2734)|23.5.2010 10:53
Škoda je co vezme voda a baba sežere :)
SRS jsem nezkoušel... možná to prubnu, co mi nedá spát je ta klávesnice, zkoušel ještě další nějaké jiné soft klávesnice, ale žádná nejde
tak, jak by měla.
Pitkine, co vývoj ROM ? :D
tomsoft (2734)|25.5.2010 12:07
[h][color=red]Jak na registry ?[/color][/h]
Malý návod, kdyby někdo potřeboval informace jak na registry - něco jsem připsal ZDE
net.work (7)|26.5.2010 20:08
Zdravím Vás,

tak jsem se dnes stal také majitelem jednoho Asuska ;) A chtěl bych se zeptat na jednu věc:

  • Jak donutím Bluetooth aby se automaticky připojil k PC a žačal synchronizovat?[/*]

Jinak po půl dnu používání jsem mile překvapen výdrží baterie. Display je perfektní (vždy sem měl předtím PDA s QVGA) takže sem úplně unešen tím co všechno se na ten display vleze ;)
Teď se ještě chystám instalovat ROMku od Pitkina :dead: tak sem zvědav ;)

Díky za Vaše odpovědi !

permar (552)|26.5.2010 21:19
K tomu tvemu dotazu ohledne Bluetooth - nejdrive si v PC najdi pres BT ( ktere jiste v PC mas :)) M10ku ,pridej jako dalsi zarizeni ,pomoci tebou zvoleneho hesla, a to same udelej v PDA. Pak v nastaveni BT v PDA dej povolit pripojeni k PC , v FTP portech ( v BT) si zvol ActiveSync a je to. Pak si v programech najdi ikonu aplikace AS a vyzkousej pripojeni PDA pres BT k PC pomoci AS. A muzes vesele synchronizovat.......me to funguje na jednicku. Doufam ,ze toto si mel na mysli :) ......
net.work (7)|27.5.2010 22:34
Synchronizace mi samozřejmě funguje - já jsem se spíše ptal, jak mám donutit mobil, aby v případě dosahu mého PC (bluetooth) se automaticky připojil? Vždycky musím vlést do nabídky bluetooth a kliknout na název svého PC a dát připojit.....
mics (19)|31.5.2010 16:46
Stal jsem se také čerstvým majitelem M10, ale nepodařilo se mi vykoumat 2 věci u příchozích hovorů:
1) Lze nějak ztlumit zvonění při příchozím hovoru?
2) Při příchozím hovoru se mi někdy objeví pro přijetí/odmítnutí "šoupací" tlačítka (nad sebou), někdy tlačítka pouze na stisk (vedle sebe). Má toto chování nějakou zákonitost? Lze to někde nastavit?
net.work (7)|31.5.2010 21:28
1) ztlumit to jde - staci zmacknout jakekoliv tlacitko co je na boku a zvysovani/snizovani hlasitosti reproduktoru

2) jasne - soupaci se ti zobrazuje kdyz je telefon zamkly (tak aby se ti v brasne sam hovor neprijal), klasicke, pokud je odemceny ;) jestli to jde zmenit nvm, kazdopadne neni duvod....
net.work (7)|1.6.2010 20:40
tak si odpovim sam po 2 dennim hledanim - samoodsebe se WM asi nikdy nikam nepripoji, nastesti existuje tento uzasny freeware TADY
ktery se sam pripoji (pokud je BT dostupne) a pokud ano, tak spusti libovolny programek (v mem pripade activesync)...
tomsoft (2734)|1.6.2010 21:41
No vidíš :)
To že se WM nikam sám nepřipojí je normální, ale jak je vidět, existují prográmky, která to udělají :yes:
Osobně přes BT nesynchronizuji nic, takže jsem to nikdy neřešil, ale někomu se to může hodit.
Dobrá práce :yes:
net.work (7)|1.6.2010 21:48
Diky za pochvalu ;)

Chci se jeste zeptat - ted sem k telefonu poprve pripojil sluchatka (kossy, porta pro, zkousel sem i PC repro) a hraje to hrozne potichu ( i kdyz mam vsude vsechno na max)... dela to i Vam? Je to nejaky BUG?
tomsoft (2734)|1.6.2010 22:11
A v čem co přehráváš?
Jestli v tom přehrávači co je v ROM a jmenuje se "Hudba", tak když klikneš v tom přehrávači na ikonku repráčku, tak se ti zobrazí ještě jeden Volume Control.... Mě to připadá když dám i ten naplno, že to řve dost.
Pokud je to málo, pak už zbývá jen SRS, který dával Pitka ke stažení v prvním příspěvku.
roze_ce4you (76)|1.6.2010 23:56
Chtěl bych se zeptat, zda tu někdo používá na M10 SPB shell a jakou verzi? Resp. zda nepoužívá SPB Plus?
Díky za odpověď.
tomsoft (2734)|2.6.2010 00:33
to: roze
SPB Poclet plus jsem nezkoušel. Není ani výrobcem podporován pro WM 6.5
SPB Mobile Shell 3.5.4 jsem zkoušel a dá se to používat.... je to ale mnohem vetší žrout paměti a je třeb apár úprav v OS, aby se zcela vypnul ten ASUS Home.
Ale i tak to má drobné nedostatky. Není možno vstoupit (jen tak jednoduše) do systémového nastavení budíku. Já jsem použil SPB Time, s tím to jede OK. Dále není možné používat ze SPB nastavení podsvícení - ta žárovka, která je součástí SPB, která mění jas displje tam není (tohle má příčinu podle mě v ovladačích podsvícení, které jsou ASUSem upraveny pro potřeby M10).
Celkový dojem - je to o kousek utahanější než z ASUS home.
roze_ce4you (76)|2.6.2010 00:56
to tomsoft:
já měl dosud Samsung Omnii s WM 6.1 a teď vidím, že ani u SPB se už SPB Pocket Plus nevyskytuje. Takže sorry za of topic otázku.
Na Omnii jsem používal kombinaci SPB Shell+Plus+Time.
Beru tě jako jednu z místních kapacit :)) - ty si tedy vystačíš s 'holým ASUS home'?