Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) - Nové ROM, příšlušné zkušenosti atp.

Dryha_ce4you (143)|16.8.2010 14:33
-Ptr->HX4700no me zrovna tohle radio delalo problem a proto jsem dal nizsi verzi doporucenou k Energy 2.07.50 ... ac je 2.12.50 velebeno ze beha dobre s touhle posledni rom tak ja mam problem ktery jsi popsal. jinak tu padlo o HR po flashi, to delas doufam :)

weszter
uz jsem se neco nablbnul s mymi pdacky takze neboj HR delam .. pred flashem, pak po flashi a kdyz jdu z ruznych romek tak delam Task29 navic projistotu ... me muj problem zmizel a co jsem tak zahledl tak asi to bude opravdu v tom radiu, jenze me zlobi Sense jako takove coz me drti vic ... a zjevne to bude v necem v Energy, jenze ten jeho faq nez prlezu a najdu pricinu tak zestarnu a nebo bude mit novou verzi :D

weszter (231)|16.8.2010 19:28
jojo, aktualne jsem naflashoval energy titanium only. mne to sense proste nevyhovuje. Furt se mi to pripojuje nebo odpojuje, HTC messaging je naprosto priserny (kdyz pisu SMS, neprijde dorucenka. Kdyz si ji jednotlive vyberu v option, smaze rozepsanou sms - neni ani v draftech! to me muze mrsknout!)
Slo to pryc, mam zpet SPB Mobile Shell a spokojenost... Nic se mi nepripojuje, baterka drzi, pameti hafo, jsem na to zvykly z Raphaela. Je to rychly a jeste mi to nekleklo (ale jedu teprve druhy den :D )...
Petr89 (152)|16.8.2010 20:02
[quote=Dryha]-Ptr->HX4700no me zrovna tohle radio delalo problem a proto jsem dal nizsi verzi doporucenou k Energy 2.07.50 ... ac je 2.12.50 velebeno ze beha dobre s touhle posledni rom tak ja mam problem ktery jsi popsal. jinak tu padlo o HR po flashi, to delas doufam :)

weszter
uz jsem se neco nablbnul s mymi pdacky takze neboj HR delam .. pred flashem, pak po flashi a kdyz jdu z ruznych romek tak delam Task29 navic projistotu ... me muj problem zmizel a co jsem tak zahledl tak asi to bude opravdu v tom radiu, jenze me zlobi Sense jako takove coz me drti vic ... a zjevne to bude v necem v Energy, jenze ten jeho faq nez prlezu a najdu pricinu tak zestarnu a nebo bude mit novou verzi :D

[/quote]

HR jsem neudělal.. :sarcastic: Ale jinak s tím novým radiem ti to běhá normálně? A mužu nainstlaovat RADIO ROM nižší na vyšší verzi? A musím po tom flashnout i rom?

Petr89 (152)|16.8.2010 20:05
A prosím kde najdu tu 2.07.50? Našel jsem jen 2.06.50 a nebo 2.07.51.
weszter (231)|16.8.2010 20:06
no moje zkusenost - k energy rom jsou doporuceny dve radia - obe mi funguji vicemene stejne (mozna se pletu, ale rozdil nevidim zadny). Pred flashem romky je nutne mit kompatibilni radio, takze spravny postup pokud chces flashnout napr. energy je 1. flashnout HSPL, 2. flashnout radio, 3. flashnout rom, 4. HR

radia zde:
Petr89 (152)|16.8.2010 20:44
Tak jsem přeflaslh radio rom na tu 2.07.50 ale pořád to zlobí :-(. Ale pravda je, že jsem přeinstaloval jen RADIO ROM a ne ROM energy... Ještě zkusím vyndat simku a dát do jinýho telefonu jestli top není simkou...
Faramir_ce4you (31)|17.8.2010 05:45
Jakou máš verzi ROM? Já mám Energy 23673 z 24. července a běhá bez problémů, kamarád z našeho fóra má 23673 z 6. srpna a také bez problémů. Ale po 6. srpnu další verze problémové jsou, tak zkus jednu z těch dvou, co píšu.
weszter (231)|17.8.2010 06:06
ja mam aktualne Energy.Leo.23128.Titanium.Aug.11 a rovnez bez problemu. jeste ani jeden zasek...
radio Radio_2_12_50_02_2
Dryha_ce4you (143)|17.8.2010 09:02
23128 mi prave ve verzi Energy Cookie dela ty problemy ... no vysla verze 23129 tak ji zkusim behem dne nebo vecer nahodit a dam vedet, asi spis vecer neb v tlf. mam sluzebni simku, pripadne se vratim k verzi kterou pise Faramir z 6teho srpence :)
Dryha_ce4you (143)|18.8.2010 17:44
takze jsem vcera nahodil 23129 z 13teho a zatim bez jakehokoliv problemu, zadne graficke starosti se Sense ani divne pady a zaseky s naslednym SR
Menschik (17)|2.9.2010 01:28
Akurat skusam Android a musim povedat, ze k WinMo sa asi tazko budem vracat. Stale tam je Windows Mobile based ROM ale Android je uz natolko vychytany, ze nepotrebujem ju vyuzivat.
Johnny83 (44)|6.9.2010 19:49
ahoj
nahrál jsem si energy.leo.23128 a chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s počeštěním této rom. zkoušel jsem hledat, ale vypadne tolik odkazů, že bych se z toho zbláznil než bych to všechno prošel.
díky za jakoukoliv radu
Faramir_ce4you (31)|6.9.2010 21:14
Počeštění Energy ROM zásadně nedoporučuji, udělá to víc škody než užitku. Je mi líto, ale pokud trváš na češtině, nezbývá ti nic jiného, než používat ofiko ROM.
Johnny83 (44)|8.9.2010 10:42
dobře.
vrtat do toho raději nebudu. eng není zase takový problém naštěstí. mám teď trošku jiný dotaz k energy.leo. potřeboval bych nějak na tehle romce rozchodit doručenky. jde tohle někde zapnout nebo je nutné doinstalovat nějakou aplikaci?
weszter (231)|8.9.2010 21:22
advanced config to umi
Faramir_ce4you (31)|8.9.2010 23:19
Tak jsem přešel z Energy na Artemis -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580 <- a spokojenost, Artemis je rychlejší, neobsahuje tolik balastu jako Energy a hlavně všechno spolehlivě funguje, třeba pro zapnutí doručenky není třeba externí program, ale nastaví se to přímo v nastavení SMS a obsahuje plnohodnotný HTC Messaging. Jediná "nevýhoda" je, že neumí rozšíření RAM na 576 MB, ale ono i těch 448 MB stačí :-)
sobi1 (51)|10.9.2010 09:39
Otázka
Dá sa na HD2 namapovať hard tlačídlo na ukončenie hovoru? Problém je ten, že keď prebieha hovor, tlačídlo na displeji je nespoľahlivé a ak sa hovor ukončí hard tlačídlom v pravo dole s piktogramom zavesenia sluchádla, vypne sa aj displej telefón ide do stand-by režimu.
Johnny83 (44)|13.9.2010 12:39
tak jeste jeden dotaz k energy.leo.23128
kdyz mi prijde SMS nebo mi rano zazvoni budik, tak displej zustane bez odezvy. u sms mi to nevadi, ale budik nemam jak vypnout, kdyz se mi nezobrazi na displeji. kde tedy najdu moznost zapnuti displeje pri upozorneni/udalsoti?
diky za radu
t0m45 (12)|20.9.2010 09:21
Ahoj!

Používám Duttyho ROMky Creme de la Creme od verze 11 (aktálně V14) a u všech se mi děje toto.
Jakmile dám v Mail tabu nebo v Inboxu Send/Recive, maily se v pořádku sesynchornyzují, ale od té chvíle se Sense začne sekat a pomůže jen SR nebo restart Sense. Už dost dlouho se snažím najít někoho kdo má podobný problém, ale nic.

Nevíte o tom někdo něco?

HSPL i Radio používám podle doporučení na HTCPedii. Jinak vše funguje bez problémů.

Díky za typ.
Radoš_oldd (15)|15.3.2011 16:58
[color=blue]Mám problém, který opravdu nevím jak řešit. Na HD2 jsem nějakou dobu měl originál ROM, a pak jsem přešel na nějakou od Duttyho. Poté jsem dal Energy Titanium, (sense nepoužívám, nesedí mi - mám SPB mobile shell) a telefon šlapal úplně bez chyby, snad to bylo půl roku, nebo jak dlouho. Najednou se mi ztratily "oblíbené" v Opěře. Tzn., že ne že by se ztratily, ale tlačítko "hvězdička" pro oblíbené při tapnutí jen změní barvu na chvilku a nabídka se prostě neotevře. Do té doby fungovalo. Po nějaké době, řádově několik dní, aniž bych instaloval nějaké nové programy, experimentoval a podobně mi najednou přestalo automatické zapínání bluetooth. (Používám program SPB Phone Suite - přepíná automaticky profily podle navolených kritérií - tzn., že jsem měl nastaveno, že pokud ot připojím v autě do kolébky, tak se mi automaticky přehodí profil na "auto" zapne se bluetooth, čímž se mi spojilo automaticky s autorádiem a handsfree mohl jsem telefonovat). Z ničeho nic se mi přehodil profil, ale nespustilo se BT. Pokud to zapnu ručně, tak to jde, ale je to nastaveno, aby se to zapínalo automaticky a to na "viditělné pro všechny". Od té doby mi to nejde. Pokud mám ROM od Duttyho, jde to, ale od Energyho - ačkoli to fungovalo předtím - tak oblíbené jdou jak ve které ROM a ten LT od té doby nejde. Zkoušel jsem Dinik Soft, Titanium, Sense2.5 Cookie 2.0, GTX a ve všech nejde BT přepínat automaticky, Titanium nejdou ty oblíbené, Dinik Soft jsou oblíbené ale BT ne.... Divné. Vypadá to, jakoby byl špatný ten SPB Phone Suite, ale ten jsem zkoušel více verzí, (nechávám si všechny aktualizace), instalaci z PDA, i PC a dokonce i stažení stejné verze z jiných stránek, i z originálních www. Divné, že to začlo z ničeho nic a nejde to zrušit ani novou ROM. Zkoušel jsem dokonce i TASK29, dávat origo ROM, včetně SPL a znovu HSPL a nové ROM....[/color]
weszter (231)|15.3.2011 21:24
SPB Phone suite - stejná zkušenost. přestane přepínat profily, často až po dlouhý době. Dělá to i na TouchPro. jedno jaká romka.
lolopolo (6)|7.7.2011 11:39
Proč používáte překládané verze, když je i již počeštěná neof.verze?

Já použávám zatím beta verzi v09, kerá je k dispizici na první stránce autora ROMky a super. Romka neobsahuje žádný zbytečný software a všechno je možné si doinstalovat. Je plně v češtině s nekolika chybami v překladu....



http://wmmania.cz/clanky/rom/hd2-prvni-ceska-rom/

sobi1 (51)|25.7.2011 14:07
Tiez skusam momentalne tuto ROM beta09 a zda sa mi za posledne 2 roky urcite narychlejsia a zda sa aj v celku stabilna. Zatial som nemusel pouzit soft reset a to je pri HD2 za 3 dni unikum.
Pri instalacii je potrebne nahrat najskor pozadovanu verziu radia, v opacnom pripade telefon zamrzne a pomoze iba HR.
Aktualna verzia CHT editora sa sprava trochu zvlaste, bol som zviknuty na 1.8 verziu, ktora bola co do nastavenia jednoznacnejsia. ROM obsahuje CHT 2.1 a ten je komplikovanejsi aj keby nemusel byt. Az nepotrebne vela parametrov, ktore sa daju upravovat robi z tejto aplikacie neprahladnu zalezitost, ktora sa intuitivne zacne spravat az po 2-3 dnoch prace s nou.
Inak vdaka autorovi, je to naozaj velmi dobre odladena ROM a hlavne bez balastu.
Najdene chyby: Pri praci s total comanderom som chcel vyhladat subor s urcitymi parametrami, ale pri kliku do plochy pre pisanie parametrov sa mi nezobrazila soft klavesnica. Este ze mam z hokongu malu BT. Inak neviem...