Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC HD2 (Leo) - Nové ROM, příšlušné zkušenosti atp.

libor_m (1026)|8.4.2010 22:05
Chjo. Jde přeci o to, co od ROMky očekáváš, jaké aplikace v ní chceš mít, jestli chcecš COM5 (Start a OK dole - user friendly) nebo COM2 (Start a OK nahoře).

Jestli chceš rychlou a stabilní ROM, tak si počkej na víkend (max pondělí), kdy vyjde nová ROMka V4 od Laurentius26. Je super a bez problémů - dlouhodobě testovaná. A vyjde COM2 i COM5.

Link na XDA,nebo přímo na jeho web.
maxtreme (248)|12.4.2010 23:38
Nemate nekdo nejaky cab jak bych mohl prepinat htc sense do landscape?
libor_m (1026)|13.4.2010 23:37
Zkus se jenom maličko porozhlédnout...

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=34442&fi=720&temp=xxx#post-343682
libor_m (1026)|16.4.2010 18:33
Toto téma bylo moderátory rozděleno na dvě části. První část (ta nad tímto příspěvkem) zůstala beze změn, druhou část najdete v nově vytvořeném tématu "ROM podobná oficiální, ale bez Sense?".
maxtreme (248)|20.4.2010 23:00
Tak nova rom od Laurentia me zklamala..predchozi verze byla teda PODSTATNE rychlejsi a stabilnejsi..treba kdyz bezi tel par dni v kuse a pak pisu sms tak to je jak zpomaleny film..
maxtreme (248)|21.4.2010 22:25
Tak jsem zkusil posledni miriho rom a jsem nadseny.. jen se chci zeptat jak zmenim usporadani nebo zrusim ikony dole na slideru v Sense? Nikde to tu nemam jak predtim tuto moznost..diky
proview (112)|22.4.2010 10:08
Zkus třeba taky od někoho jiného co se tím zabývá ... je jich celá řada.. ...mr.vandalay...kumar-..říkám jen namátkou .Dá se vybrat a už -jak bylo řečeno -podle toho co očekáváš.
Nechci vnucovat která je jaká -chce to, si každou nejméně alespon týden používat a zkoušet na ní svoje požadavky ..od toho je otevřený o.s win v tomhle vynikající.
Zkus např.tuto romku ...předesílám že v.3.00 a v.3.01 se lišej jen ve velikosti ram.A PP si můžeš nastavit podle toho kolik hodláš nainstalit softu .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=621070
tmatura (22)|22.4.2010 10:42
Měl bych ještě dotaz na ROM OD Laurentius26 V4. V Sense nemám záložku Facobook a v záložkkách "Music" a "Picture" při natočení telefonu naležato se mi nezmění zobrazení, pořád je zobrazení nastojato. Co s tím mám udělat?
proview (112)|22.4.2010 12:42
Všeobecně---Laurentius nepreferuje otáčení sense ........ to máš vždycky v popisu romky ....a další věc je že neotočíš 4 a nebo 5 ikonek ...jen ty tři (už od pohledu na místo v poloze naležato :D)
Miri má tušim dvě romky s rotací( ale je jich víc )....to vyhledáš snadno i s obrázkama.Ale i tak..... všechny aplikace otáčení nepodporujou a v základu otáčení stačí (word, excel,smsky) a ty co to podporujou -třeba navigačky ,tak ty to v menu mají.
driver68f (8)|22.4.2010 19:23
čauky všem. já používám AxLor v10 a jsem s ni spokojený už od verze v7. :)
libor_m (1026)|23.4.2010 11:23
[quote=proview]Všeobecně---Laurentius nepreferuje otáčení sense [/quote]
Naopak, Laurentius ve svých posledních ROMkách plně podporuje otáčení do landscape.

Nemáš tam něco doinstalovaného? MaxManila nebo CHT?

proview (112)|23.4.2010 14:04
Je to pravda co říkáš .... souhlas ... tedko v poslední době jsou výborný docela...to docela je ovšem zmíněno v tom smyslu že zamrzání při poněkud víc zaplnění keše a otočení obrazovky způsobí nemalej problém ... proto jsem napsal že nedělá a tím je myšleno -dělá a nechodí ...
--bavme so o tom -jak jsem s Kesu vyrozuměl popsat proč a nač a s čím teda vůbec ne :-) -mám na mysli ale pořád jedno a to samý dokola ...... aby to umělo mluvit česky-nahnat sebevíc nesmyslů a nebylo to blbý a hluchý :-))))...myslím tím né jen nahodit do češtiny manilu- i když to pochopitelně i tak stačí samosebou ... je škoda potom popisovat pro začínající uživatelstvo jak zpátky a proč mi nejde tohle a tohle :-) líp polopatě a co nejjednodušeji vysvětlit proč takhle a proč tohle s tímhle raději ne-v tom ohromným balíku informací co se najednou hrne do kedlubny je lepší vysvětlit ....... takhle jsem to myslel.
Včera jsem třeba naflešnul radio 2.10...... a ejhle ..... no ... vyzkoušejte..(měl sem spoustu starostí jak vrátit alespon malinko disk do normálního stavu ...ale třeba to byla jen náhoda ....třeba -proto spíš opatrně s verzí romek a radia .)
Je škoda práce naflešnout s ohromným elánem na doporučení toto a toto a po třech dnech koukat že neodešlu ani mejla a natož natočit nějaký kloudný video co se videu podobá:D nebo nevidět nastavení mmsek ...třeba...mám dojem že hd2 umí ... a dost umí ...neviděl jsem zatim nic(dobře nastavenýho s fičurlátkama) něco lepšího .... po všech stránkách...
Třeba mě bude někdo opravit ale jak srovnám iPhona...Omnii II nebo cokoliv jinýho tak to prostě není na srovnání ...a zase ...myšleno uplně všeobecně.. co nač a proč s tim cokoliv udělat.
david.sedivy (4)|30.5.2010 20:03
Tak ja uz jsem vyzkousel nekolik ROM, ale nejlepsi (subjektivne) je Energy ROM.
Nyni mam nainstalovanou Energy.Leo.23569.Sense2.5.Cookie.May.22 a je super vybavena a velice stabilni. Uz je k dispozici i nova verze Energy.Leo.23569.Sense2.5.Cookie.May.28.
[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=5044374#post5044374[/code]
Menschik (17)|5.6.2010 01:07
Ja musim len suhlasit, Energy ROM je pre mna jednoznacne go ahead. Pred tym som mal Artemis, na verziu si uz netrufnem ale co sa tyka pohodlia, pekneho spracovania, stability a rychlosti, tak rozhodne Energy.
Faramir_ce4you (31)|15.6.2010 12:51
Jsem zastáncem oficiálních ROM, málokdy se povede udělat neoficiální ROM, kde funguje úplně všechno. Tohle jsem dost řešil na svém předchozím PDA HTC Touch Pro, chtěl jsem WM6.5, vyzkoušel jsem desítky různých ROM a po více než půl roce jsem se vrátil na oficiální 6.1, nahodil SPB Shell (Touch Flo mě po Sense už nějak neoslovilo) a spokojenost. Teď mám HD2, oficiální ROM 1.66 + CHT a spokojenost.
adamis_ce4you (68)|17.6.2010 16:02
Tak to já zase nejsem zastáncem oficiálních ROM - v moji HD2ce se oficiálka ohřála jen 5 minut, jen co jsem zapnul a přeflashoval :D :D :D . Používám teď poslední Energy s úpravou Glass od Dinika - SUPER grafické dílko. Ani se moc neseká, no ale co by to bylo za vařené ROMky, kdyby se nesekaly a trochu neblbly, že? Budu-li chtít klid a nic do HD2ky necpat, tak jsem si hnedle koupil LGčko za 12 stovek...
Faramir_ce4you (31)|17.6.2010 18:35
No, já od PDA (stejně jako od čehokoliv jiného) vyžaduji 100% spolehlivost a funkčnost a to mi zatím žádná neoficiální ROMka ještě nedala. Jasně že zkouším také všechno možné, ale vždycky se pak vrátím na oficiální. Ostatně kvůli mému požadavku na 100% spolehlivost mám HTC a nenechal jsem si Omnii II, ta u mě vydržela 4 dny a letěla zpátky do obchodu, je to šmejd. HD2 je na druhou stranu skoro dokonalé, sice jsem si stále nezvykl na kapacitní displej, chybí mi stylus, ale jinak maximální spokojenost :-)
adamis_ce4you (68)|18.6.2010 12:07
Mám taky rád spolehlivost, protože používám HD2ku při podnikání. Zatím jsem s Energy ROMkama spokojen, nevidím tam problém. Zkoušel jsi Energy?? A zlobila?? Popiš, prosím tě...
Faramir_ce4you (31)|18.6.2010 17:44
Na HD2 jsem zatím žádnou neoficiální ROMku nezkoušel, mám ho teprve pár dní, ale na Touch Pro jsem vyzkoušel desítky různých ROM, mimo jiné i celkem dost verzí Energy a vždycky tam byl nějaký problém, většinou se to týkalo SMS a kalendáře, ale objevovaly se i jiné problémy. Předpokládám, že brzy se pustím do flashování i na HD2 (připravený na to už je, rádio jsem si flashnul novější hned :-) ), ale zatím sbírám informace, která ROMka a případně konkrétní build je nejpoužitelnější.
adamis_ce4you (68)|19.6.2010 15:21
Jaký rádio jsi tam dal??
Co se týká Energy, tak je pravda, že tam byly někdy problémky se SMS a zadáváním nových událostí do kalendáře. Mám teď tu poslední, co mám v podpisu a zatím jsem na žádný problém nenarazil. Zkus ji a řekni mi, kde je chyba. ;)
Faramir_ce4you (31)|19.6.2010 16:26
Rádio jsem dal 2.09.51.03_2.
Tu ROM příležitostně určitě zkusím, ale zatím zůstanu na ofiko, momentálně se mi povedlo PDA vyladit k dokonalosti, tak to chci chvíli nechat ;-)
adamis_ce4you (68)|19.6.2010 16:27
jj, to znám...:)
proview (112)|20.7.2010 23:17
Co třeba zkusit fakt tu MIRI 3.1.1 s češtinou? :-)))))))))))...ať mě někdo poopraví ale tady je funkčnost 100% (net,wifi.bt.prg.)
Sense......100% (kalendář+ plánovač)
rychlost....100% (576 mluví v aplikacích)

říkám jen na okraj:-)))))
Zaručuju že když si udělám backup tak na ní jdu vždycky nazpátek.
Myslím že nejde najít líp odladěnou a po všech stránkách obyčejnější romku která nemá s origo moc společnýho :-)) Podotknu že nej rádia asi-podle mě teda jsou 2.12.50.02 a 2.08.50.05
...ale obojí jsou od stejného frajera:-)))))...výdrž,GPS.gsm. wifi.
Podotknu :...nejsem zrovna stokrát odvázanej z tlačítek dole -to je mi fuck ale z toho jak se to chová a jestli to chybuje a jestli je na TO .... SPOLEHNUTÍ.....
Faramir_ce4you (31)|23.7.2010 19:29
Tak jsem dlouho nevydržel, nasadil jsem Energy ROM z 17. července (23673) s rádiem 2.12.50.02_2 (zlákalo mě těch 576 MB RAM :-) ) a maximální spokojenost, funguje všechno, je to stabilní a rychlé.
maxtreme (248)|30.7.2010 21:43
Tak jsem zkusil rom Energy a musim rict ze nejsem spokojen, behem jednoho dne 2 zamrznuti.. to se mi s romkou Elegancia od Steve007 nestalo ani jednou za mesic takze se k ni vracim zpet.. tot muj postreh..
Faramir_ce4you (31)|30.7.2010 22:37
Elegancii jsem zkoušel a tuhla naprosto spolehlivě při příchodu SMS + náhodně kdykoliv jindy. Energy mi neztuhla ani jednou.
qwido (70)|6.8.2010 16:52
Ahojte všichni, chci se vás znalých zeptat na dobrou Romku, ve které by na 100% funguvalo vše v HTC Sense (hlavně kalendář) a aby byl systém svižný. Je vůbec taková ?
A ještě jedna otravná otázka, kterou verzi HSPL mám naihodit. Na XDA jsem jich našel několik a tak z toho mám hlavu v pejru.
Mohla by to být tahle verze ???
Faramir_ce4you (31)|6.8.2010 19:04
Ahoj, já za sebe můžu doporučit Energy ROM 23673 (já používám verzi z 24. srpna), funguje v ní všechno, k ní rozhodně rádio 2.12.50.02_2 a HSPL 2.08.
weszter (231)|7.8.2010 14:17
ahoj,
moje zkusenosti:
obecne Energy romky jsou dost dobry a hodne rychly a velmi dobre vybaveny. nutno ovsem dodat, ze dani za rychlost je vyssi spotreba energie... s ofiko romkou jsem pri mem beznem dennim provozu mel v 19:00 vecer jeste 30% energie, s energy rom jsem na 10%. jeden den vydrzim jentaktak...
Naucil jsem se dobijet jak jen to jde - v praci, v aute, z notebooku, z powermonkey... proste jsem pripravenej :)
Makik (1)|8.8.2010 13:54
Kde se da ROM MIRI stahnout? Existuje jeste jina ROM s cestinou, krome oficialni, ktera nejde na zarizeni zakoupena v zahranici?
Faramir_ce4you (31)|8.8.2010 15:01
Na XDA jako všechno ;-) Tam to najdeš ve vlákně o HD2.
qwido (70)|9.8.2010 07:56
Tak s romkani od NRGZ tedy Energy Rom nemám dobré zkušenosti. Zkoušel jsem je na Topaz, Backstone i jiných železech a vždy měli společný jmenovatel. Byly totálně zaneřáděné dosítkami pro mne naprosto nepotřebnými softy. Je sice hezky graficky udělaná, ale to je asi vše.
Vždycky jsem ji jen zkusil a vrátil se k jiné.
Dnes si telefon vyzvednu a budu zkoušet, zkoušet a zase zkoušet :D Jako první zkusím tu Elegance a pak uvidím.
Faramir_ce4you (31)|9.8.2010 14:06
Elegancia mi tuhla, naprosto spolehlivě při příchozí SMS a jinak náhodně. Vydržel jsem s ní několik hodin a nešlo to. Energy je stabilní, spolehlivá a rychlá.
Petr89 (152)|9.8.2010 14:09
Ahojky,

mám takový dotaz. Mám v autě rádio Alpine, které zvládá po zapojení do jeho USB napájet a přehrávat muziku. Měl jsem iPhona a s ním to fungovalo také, kromě hlášky po připojení že příslušenství není kompatibilní.... Ale když jsem ji zavřel, iPhone se nabíjel a hrála z něj muzika.. Teď mám HTC HD2 a zkoušel jsem ho tam zapojit a ejhle, ono to nabijí a dokonce i hraje. Zeptalo se mě to jak to chci synchronizovat a když dám velkokapacitní zařízení hraje z toho muziuka jako z flashky.. Jde mi ale o to, jestli to mužu z toho rádia nabíjet a jestli nějak nezničím baterku, nebo samotné zařízení...?

A ještě jedna věc, pokud zapnu synchro jako velkokapacitní zařízení, nepůjde mi potom v zařízení SD karta a tím pádem ani navigace, že...?
qwido (70)|9.8.2010 16:55
[quote=Faramir]Elegancia mi tuhla, naprosto spolehlivě při příchozí SMS a jinak náhodně. Vydržel jsem s ní několik hodin a nešlo to. Energy je stabilní, spolehlivá a rychlá.[/quote]

Takže měním názor na Enargy rom. Na všech ostatních telefonech to byla hrůza ale na HD2 je to perfektní.
Je tam sice hromada aplikací, které nevyužiju, ale je opravdu ale opravdu rychlá:yes: :yes: :yes: . Mmožná je to jenom subjektivní dojem po přechodu z Blackstone, přeci jen CPU 528 MHz a 1GHz jerozdíl, o množství RAM nemluvě.
Faramir_ce4you (31)|9.8.2010 19:00
Vítej do klubu :yes: Jinak doufám, že máš i rádio 2.12.50.02_2, to je pro Energy to nejlepší :bulb:
qwido (70)|9.8.2010 20:15
JJ, to jsem nahodil ještě před Romkou ;)
Faramir_ce4you (31)|9.8.2010 20:26
Tak je to v pořádku :-)
airhuri (1)|14.8.2010 12:25
Ahoj jsem tu nový, ale poprosil bych někoho o komplexní vysvětlení při nahrávání ROM do HTC HD2....provedl jsem hard reset a mám uplne cisty telefon, predtim sem ho mel na ofiko romce a uz vysperkovanej podle svych potreb, ale prece jenom me laka ta rychlost na te energy romce jak tu pisete. Chci se zeptat, co je to to radio a SPL nebo jak to píšete? Popřípadě doporučte mi nej energy romku a to radio a jak to tam nahodim :) Jo a je v te romce cestina, Dekuju
pdq (380)|14.8.2010 14:43
odomknes to SPL, to je sikovna vecička aby si tam mohol nahrat neofiko ROM....http://wmmania.cz/clanky/navody/hd2-hspl/
potom nahrajes radio... radio napriklad 2.12.50.02 http://www.4shared.com/dir/27416578/c33fc106/Radios.html
a do toho nahrajes novu ROM podla toho aky vzhlad sa ti paci...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591784.Samozrejme
zaruku stratis...ale to sa da obyst ak si prehraješ pred navstevou operatora povodnu ROM.
Samozrejme pred pripadným servisom musis dat vsetko do povodneho stavu...to sa da tiez...nahrajes povodu ROM...
Dryha_ce4you (143)|14.8.2010 15:44
jinak co se dotazu na cestinu tyka tak cz "neni" v rom ... je tam ale BsB Tweak ktery umi prepnout do cestiny cele HTC Sense ... a na jinem foru cz je ke stazeni upravena cestina ktera umi to same ale umi take upravit i zbytek WM jako takovych ... osobne si myslim ze to nema ale vyznam, Sense ano, pro prijemnost prostredi (ta cestina nebude asi 100% taky takze u kazde rom to muze a nemusi "zlobit")
Petr89 (152)|14.8.2010 17:39
Ahoj, mám asi 10 dní HTC HD2 brandované od T-Mobile. Asi 5 dní zpátky jsem tam dával novou rom přímo z HTC pro T-Mobile verzi (1.72.113.4). Od té doby mi trošku zlobí. Nejsem si jist, ale myslím, že mi to udělalo jednou i se starou ROM, ale do ohně ruku za to nedám. Je to jednoduché, občas když někomu volám, prostě telefon nevyzvání ve sluchátku. Je to jak kdy. Dnes to udělalo tak, že jsem volal, na obrazovce byl nápis "Vytáčení", ale neslyšel jsem žádný tón, a to ani když jsem přepl na vnější repro. Dotyčný mi to nebral a tak se najednou ozvalo že volaný úšastník hovor nepřijímá. Jindy nesylším nic, ani vytáčení, pak telefon zavibruje, že se hovor spojil a opět nic nesyším. Je to opravdu jak kdy, někdy se to stane, většinou ale ne, ale pekelně mě to štve. Potom jsem zkoušel prozvánět přítelkyní asi 20x a nic to neudělalo, párkrát mi to dokonce i vzala a slyšel jsem... Druhá strana mě údajně vždy slyšela, jen já jsem je neslyšel v repráčku.. :-( Dříve jsem měl iPhone a s tím mi to snad nikdy neudělalo, možná za 2 roky párkrát... Doufám, že mi řeknete, že je to operátorem, nebo rom... Udělal jsem asi 2 HR a dělá to pořád.. :-(

Prosím poraďte.
weszter (231)|14.8.2010 19:33
zkus flashnout jine radio... mohlo by to pomoct...
Petr89 (152)|14.8.2010 20:01
A mužu flashnout nové radio bez HSPL? A bez ztráty záruky?
weszter (231)|14.8.2010 20:05
to sice asi ne, ale když potom flashnes oficialni rom, vetsinou je v baliku te oficialni rom i radio a spl. ja mam HD2 brandovane t-mobile. flashnul jsem hspl, radio, jinou romku, pak me to nejak zlobilo, flashnul jsem zpet ofiko Tmobili romku ze stranek HTC a bylo opet zamceno a puvodni spl. takze v tomto stavu by to reklamovat slo, ale nedokazu zodpovedet. Mozna poradi nektery zkusenejsi kolega, pripadne nekdo, kdo jiz ma zkusenosti s reklamaci...
qwido (70)|15.8.2010 08:02
Přesně tak to je. Pokud je potřeba reklamoval, stačí stáhnout oficiální ROM buď od t-mobile, nebo přímo od HTC. Obojí je při reklamaci uznáno.
Při nahrávání oficiální ROM se automaticky vše uvede do původního stavu jako z obchodu, takže není čeho se bát.
weszter (231)|15.8.2010 08:07
toto ovsem plati pouze za predpokladu, ze porouchany pristroj funguje aspon tak, ze do nej jde flashnout romka :) netusim, jak by to vypadalo, kdyby pristroj zemrel napr tak, ze nenabehne ani do bootloaderu nebo nesel vubec zapnout a byla v nem neofiko romka. Nejake zkusenosti?
Dryha_ce4you (143)|15.8.2010 11:37
mam stejny problem s HD2 T-M verzi, dal sem radio 2.12.50, Energy posledni rom a vse ok dva dny, pak sem si chtel zkusit Eleganciu, protoze mi Enegry zlobila .. tuhnuti Sense, ruzne kraviny delal tlf. ... po flashi vse ok, ale vratil sem se k Energy. Telefon zacal totalne zamrzat, stejne problemy s telefonovanim, pri psani sms spadlo psani uprostred zpravy apod. ... zkusil sem falsh T-M romky, zustalo mi radio i HSPL, udelal sem TASK29, znovu flash Enegry ... zlobilo dal, dal sem radio 2.07.50 a telefon funguje ... ovsem ROM mrzne dal, Sense je totalne v ... premyslim ze dam zatim original ROM asi :/
ma nekdo nejakou dobrou rom na doporuceni ... s WM 6.5.x a Sense?
Petr89 (152)|15.8.2010 12:32
[quote=Dryha]mam stejny problem s HD2 T-M verzi, dal sem radio 2.12.50, Energy posledni rom a vse ok dva dny, pak sem si chtel zkusit Eleganciu, protoze mi Enegry zlobila .. tuhnuti Sense, ruzne kraviny delal tlf. ... po flashi vse ok, ale vratil sem se k Energy. Telefon zacal totalne zamrzat, stejne problemy s telefonovanim, pri psani sms spadlo psani uprostred zpravy apod. ... zkusil sem falsh T-M romky, zustalo mi radio i HSPL, udelal sem TASK29, znovu flash Enegry ... zlobilo dal, dal sem radio 2.07.50 a telefon funguje ... ovsem ROM mrzne dal, Sense je totalne v ... premyslim ze dam zatim original ROM asi :/
ma nekdo nejakou dobrou rom na doporuceni ... s WM 6.5.x a Sense?[/quote]

Ahoj, takže jsi měl stejný problém, a po flash radio rom je vše OK? To by mi spadl kámen ze srdce :-P.. Dnes jsem flashl na energy poslední, ale nevím, ještě jsem netelefonoval, takže nevím jestli to pomohlo. Dal jsem tam radio 2.12.50.02.

BTW: to flashování je docela jednoduchý, hledal jsem za tím něco bůh ví složitého.. :-)
weszter (231)|15.8.2010 13:13
v takovem pripade rozhodne doporucuji flashnout nejakou ofiko romku i s ofiko radiem.
Obecne se take doporucuje po kazdem flashi pred zacatkem pouzivani provest HR. Muj predchozi telefon (TouchPro) na to byl obzvlast haklivy. Kdyz jsem zapomnel po uspesnem flashi jine romky provest HR, zacinal mi po 2-3dnech provozu ruzne blbnout - tuhnul, semtam neco neslapalo, obcas zmizely nejake programy (takze SR 3x denne). Kdyz jsem na HR po flashi nezapomnel, vetsinou to slapalo (pouzival jsem prevazne energy romky vsech moznych verzi, tael romky a par jinych). Jak je to s HD2 zatim moc nevim, mam ji 3tydny a teprve ziskavam zkusenosti (teprve sesta romka :) )

Flashni neco oficialniho vcetne patchu, radia a spl, proved HR, nainstaluj jen nutne minimum overenych aplikaci (nejlepe vubec nic) a zkus chvili pouzivat (mas dost volne pameti pri pouzivani?). Pokud to blbne dal, reklamuj.