Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia II (I8000) – Dostupnost, zkušenosti, rady

Gugiamara_ce4you (0)|28.12.2009 11:10
Zdravim, Omnii 2 mam necely tyden, jsem vcelku spokojen, ale narazil jsem na jeden zasadni problem, i kdyz mam neustale volnych cca 45mb RAM, programy se samovolne ukoncuji...priklad: pustim operu, minimalizuji, zapnu napriklad fotogalerii, prepnu se na task switcher /defaultni od samsungu/ a opera se zavre...takhle je to i u ostatnich programu...jsem docela nestastnej, protoze takhle z toho mam blbyho iphone, kterej neumi multitasking, jednoduse si nezapnu vic jak dva programy /v pripade opery jen jeden/....je nejaka pomoc? Pomuze hard reset? Samsung widget nepouzivam, mam tam nativni main screen WM 6.5, takze pameti tam musi byt dost....Diky vsem za rady
Baxtter (6)|28.12.2009 20:29
Podívej se do Nastavení > Obecná nastavení > Tlačítko > Tlačítko X > zda nemáš enable "Povolit ukončení spuštěných programů klepnutím na tlačítkoX.
TomTomX (40)|30.12.2009 21:20
Ahoj,
rád bych poprosil o zkušenosti majitelů omnieII. Mně právě 'chcípnul' Asus 639, se kterým jsem byl jinak velice spokojený, uvažuji teď o náhradě. Jsem na něm zvyklý používat hlavně mapový software (v přírodě na turistiku i v autě na navigaci) a jako diář. Potřebuji kontakty/úkoly synchronizovat s outlookem na domácím PC. Takže především:
- tomtom (asi verze 7)
- OziExplorer
- SmartMaps
- PocketInformant
- nějaké SPB utility (Time, Diary, Weather)

Rád bych se zeptal:
- jestli budu moci tyto programy bez problémů používat i na Omnii
- jestli je Omnie přiměřeně mechanicky odolná (bohužel asi nemá kovový kryt)
- jestli jí lze dobře používat i bez stylusu (když ho do ní nelze 'schovat')
- a důležité - jak dlouho vydrží baterka při zapnuté GPS? U asuse to bylo až 10 hodin, to je pro mapy v přírodě důležité
- je v balení nějaký držák do auta?

Dík. T.
Eteňák (68)|31.12.2009 00:55
OziExplorer (poslední verze) bez problému - bych řekl na jedničku:yes:
autonavi. používám iGO 8 a spokojenost:yes:
SPB utility také:yes:
k odolnosti asi to, že je to plast a velkej displey:sarcastic:
používat i bez stylusu se určitě dá - teda já s tím nemám žádnej problém:yes:
a jak dlouho vydrží baterka při zapnuté GPS? Do mrtva jsem to ještě neužil ale od plného nabití po 4 hod. v lese 30% úbytek.:yes:
v balení držák do auta není.:?

Jiní se určitě vyjádří k tomu ostatnímu;)
lunatic.george_ce4you (25)|31.12.2009 09:04
Doplňuji k "použitelnosti" Omnie po týdenní zkušenosti:
- celkově "kluzká", vinou plastu a placatosti, hůře se mi vyndavá z pouzdra a hůře drží
- jsem zvyklý na stylus a na používání přístroje jako malé PC a proto mi nevyhovuje stylus pořád někde hledat, připevnění na šňůrku na telefonu není nešťastnější
- je to celý dělaný v moderním trendu spíš na zábavu a líbivé ovládání prstama přes widgety
- některé programy se opravdu hádají, jde o to, jestli je to vinou WM 6.5 nebo přístroje (já jsem měl problémy s SPB Mobil Shell, s SPB Pocket Plus je to OK), jnak tam cpu spoustu softwaru a zatím dobrý
- v autě velmi dobrá čitelnost displeje, venku je to horší, BT + Wi-fi je OK
- s výdrží spokojenost, po lese s tím neběhám, ale teď o svátcích mám skutečné volno a tak ji prakticky celý den honím, instaluju, dolaďuju, mažu a výdrž 1,5 dne se mi zdá super
Závěr: jako u všeho jsou zde klady i zápory, klady převládají, ale je to spíš na hraní, líbivost a zábavu, takovej ten poctivej kus železa to není, je to prostě chytrej telefon a ne PDA s telefonem
pentax_ce4you (5)|31.12.2009 13:18
Zdravím všechny ve fóru.
Mám nově Omnii 2, už celkem dobře nastavenou, ale nemůžu vyřešit pár problémků. Mohl by jste mi někdo poradit prosím?
1/ při focení vypnout zvuk spouště. Mám na výběr tři různé zvuky, ale ne bez zvuku.
2/ WI-FI připojení - mám zapnuté WI-FI, na internet se připojí přes IE nebo Operu v poho, chtěl jsem si zkontrolovat aktualizace u WIndows a u Norton SMartphone security, ale po nějaké době snahy o připojení mi to nahlásí chybu s připojením serveru a ať zkontroluju nastavení připojení.
3/ váže se i k předchozímu - v nastavení připojení k internetu či síti nemám možnost WI-FI, je tam pouze Bluetooth, Hayes kompatibilní na COM1, IRDA, Mobilní linka, Mobilní linka (GPRS) . WI-FI nikde
4/ nastavení synchronizace.Přibalený software PC Studio vidí Omnii pouze připojenou na USB kabel, jinak nic.

Nevíte někdo co s tím?

Předem díky
Gugiamara_ce4you (0)|2.1.2010 11:51
Narazil jsem na dalsi ,,mensi,, problem. Nativni Hlavni menu od Samsungu na vsech videich a ve videorecenzich funguje plynule, jenze ma Omnie s nim ma vazne problemy. Jednak se spousti priblizne 2 az 3 vteriny, ale rozhodne neni plynule. Po kazdem spusteni musim vzdy jeste tak 2 vteriny cekat, nez se v nem muzu vubec pohybovat, nacez stejne scrollovani do stran nebezi plynule. Je to neduh vsech kusu nebo jen problem me Omnie?
Jackal1 (161)|4.1.2010 18:48
Gugiamara: je to normální jev. Při vstupu do Hlavního menu, vždy naskočí nahoře ta čárka do středu, pak až se vždy všechno načte do paměti, je možné v telefonu listovat. ;)
martinh78 (7)|4.1.2010 19:08
Caute
Neviete ci sa da v registroch nastavit aby zobrazoval cas 24 hodinovom formate???
mike-biker (41)|4.1.2010 20:09
A proč v registrech? Mě se zobrazuje normálně, jen si to musíš nastavit! :bulb:
martinh78 (7)|4.1.2010 20:58
Pretoze tam mam anglictinu a tam je to len 12 AM PM a nepovoluje 24 hod.
Slovencinu nemam moznost a cestinu nechcem. V regional settings mam sice slovak ale stale tam je len AM PM.
A pri nastaveni casu mi ponuka zasa len AM PM 12.

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin
mike-biker (41)|4.1.2010 21:42
Jo pokud používáš jejich Touch Wiz a Widgety tak to máš asi smolíka. Já s tím nemám zkušenosti, ptz. prvním úkonem po koupi byla jejich deaktivace. Jak říkáme my Češi - pekné, ale celkom na pi.ču! :no:
martinh78 (7)|5.1.2010 21:07
Problem so zobrazovanim casu formatu 24 hod odstranil novy ROM IL5
DaveCZ-OV (25)|6.1.2010 12:45
TO martinh78

Bez do settings/advanced settings/system/regional settings/time

42. Set clock in 12/24hr style By bobo_the_boss

This option is hidden behind the "time style" name (no word about 12/24 h).
If you test, you'll find:
1. 24 h option as "H:mm:ss
2. 12 h format which is "h:mm:ss"
3. Supposed you prefer a leading 0 for the hour"hh:mm:ss",


http://www.samsung-omnia.org/how-to-b57/i8000-user-manuel/?topicseen

Eurino_ce4you (72)|8.1.2010 17:54
Reakcia na otazku ovladom spomalenosti menu :

staci ked miesto stlacenia X vpravo hore na displeji pojdes z menu vzdy tlacitkom hornym pri spusti fotoaparatu. Proste to je tlacitko na ,, krok spat,, - tym padom ti ostane menu v pamati a ked stlacis tak pojde hned lebo je nacitane... Niekedy samozrejme ked spustis viac veci tak ti to menu same vypne system a zasa chvilu pockas ale stane sa mi to mozno 1x z 20x takze pohoda... mne to tiez strasne liezlo na nervy , preco je to take pomale ...
DaveCZ-OV (25)|11.1.2010 12:06
AUTOROTATE ke stazeni tady:
link
NEFUNGUJE S NAVIGACI iGO08!!!!... Nebo spise IGO se seka.....

[color=red]Link upraven. Používej "klikací", nejsme warez forum. admin[/color]
Vladimír Krejčík (80)|12.1.2010 14:13
Dobrý den všem!
Má někdo praktickou zkušenost s připojením Omnie II přes BT k továrním zabudovaným HF sadám vozů Škoda?
Vitezslav2 (226)|19.1.2010 15:32
Mohl bych mít jeden dotaz?Nepatřím zatím mezi šťastné majitele Omnie2,ale mám dotaz,jaký má omnie 2 nabíjecí konektor?Je to ,,made in Samsung" nebo už micro USB.
Děkuji za informaci.
DaveCZ-OV (25)|20.1.2010 07:47
Ma micro usb, ale nabijet se da jen pres pocitac, nebo dodavanou nabijecku, pres univerzalni usb dobijecky nefunguje, mozna tak 1 z desiti dobiji. Takze compabilita micro usb u omnie2 uplne na p..u!!
Vitezslav2 (226)|20.1.2010 09:42
Tak už patřím mezi majitele.
Nevíte kde je v Omnii 2 položka pro odinstalování programů?Nikde to nemůžu najít.
osud (13)|20.1.2010 14:37
Pokud používáš prostředí Samsungu tak je to Nastavení>Nastavení paměti>Hlavní úložiště. A tam vidíš pod zobrazením obsazené paměti nainstalované programy a můžeš je ze systému odebrat. V SPB Mobile Shell se v nastavení dostane do klasického WM rozhraní.
Vitezslav2 (226)|20.1.2010 14:44
Děkuji už to mám.:)
xBenny_ce4you (8)|20.1.2010 20:46
Nevim co mate za iGO8 ale mne funguje naprosto bez problemu. Stejne tak jako dobijeni pres miniUSB. Zapojeni USB je jen jedno takze musi fungovat vsechny.
fofo44 (12)|21.1.2010 08:12
To nabijanie je vraj riesitelne. Nejaky postup popisal KarelKr.
" Originál dobíječka 220V/microUSB má totiž propojeny do zkratu piny 2 a 3. Pin 1 je +5V a pin 5 je mínus dobíjení a pin 4 je nezapojen.
Toto je důvod proč obyčejné dobíječky nefungují.
Úprava spočívala ve zkratování středních pinu 2 a 3 na USB v dobíječce 12V/5V a už to dobíjí i na obyčejný kabel USB/microUSB dodávaný jako příslušenství pro propojení PC ActiveSync. Kabel je propojen na pinech USB-microUSB 1-1 2-2 3-3 4-5. "
Skus to ci je to funkcne. Ja zatial len cakam na dodavku Omnie.:((

Vitezslav2 (226)|21.1.2010 12:51
Chtěl bych se zeptat,jak vám Omnie fotí?Fotky co jsem viděl v recenzích jsou krásně ostré a ty moje jsou jakoby v kouři.Dá se s tím něco udělat?Díky za informaci.
barberry.pha (13)|23.1.2010 10:24
to vitezslav2: s tim fotak si to chce trochu pohrat s nastavenim,at uz nastaveni automatickeho blesku,stabilizatoru obrazu, vyvazeni bile barvy atd. ... mi osobne to vubec nic nedela protoze jsem si s tim pohral a zjsitil co a kdy je nej aby fotky vysly ok.

co se tyka toho micro usb ... pri koupeni omniie jsem si poridil i redukci mini - micro usb abych nemusel koupovat novou nabijecku do auta a bohuzel nefungovala pri reklamaci se zjistilo ze tato redukce nabijela jenom pri napojeni na nabijecku do site nebo na usb kabel ale ne na autonabijecku .. takze jsem si poridil autonabijecku s micro usb urcenou pro nokie a funguje bez problemu ...

nevim jestli se to tady uz neresilo ale jenom se chci zeptat jestli je normalni ze se mi po chvili vypina radio pri zapnuti opery nebo treba kdyz najedu do sms ... podotykam ze mam vypnute automaticke vypnuti radia pri spusteni jinyho programu ...
diky pokud mate nekdo s tim zkusenosti a da se to nejak resit ...
xBenny_ce4you (8)|24.1.2010 19:21
[quote=fofo44]To nabijanie je vraj riesitelne. Nejaky postup popisal KarelKr.
" Originál dobíječka 220V/microUSB má totiž propojeny do zkratu piny 2 a 3. Pin 1 je +5V a pin 5 je mínus dobíjení a pin 4 je nezapojen.
Toto je důvod proč obyčejné dobíječky nefungují.
Úprava spočívala ve zkratování středních pinu 2 a 3 na USB v dobíječce 12V/5V a už to dobíjí i na obyčejný kabel USB/microUSB dodávaný jako příslušenství pro propojení PC ActiveSync. Kabel je propojen na pinech USB-microUSB 1-1 2-2 3-3 4-5. "
Skus to ci je to funkcne. Ja zatial len cakam na dodavku Omnie.:((

[/quote]

Odkud sis ji objednal ze to tak trva? Zkus Alzu, tam je maj skladem a za slusny penize. Ja ji tam kupoval nedavno a v pohode. Hlavne je to urceny pro cesky trh, ne dovoz....

Otazka na vsechny. Jakpa jste na tom s volnou RAM? Ja mam po dennim behu volno cca 15-25 MB coz mi pride docela malo. Nechce se mi pak pustit napriklad navigace nebo smart reader. Jedine co mam nainstalovane je SPB mobile shell.
barberry.pha (13)|25.1.2010 10:34
no s tou volnou ram jsem na tom stejne ... vypnul jsem si v dnes samsung widget a najednou mam volno 45-40 mb ram :p
taky jsem bojoval hlavne s navigaci ze se mi nechtela rozjet ...
jednoduse vypnout touchwiz pres polozku v dnes ... samsung widget ...
nevim jestli se pri nainstalovani spbshellu automaticky vypne ... tak se na to zkus podivat a kdyztak to vypnout ... spbshell by nemel byt tak narocny na pamet ...
ja se na to vyprdnul a mam klasicky wm today .. kontakty,sms,kalender me vzdycky hodi do toho grafickeho od samsungu takze jsem s tim spokojeny :)
xBenny_ce4you (8)|25.1.2010 18:20
Dik za typ, zda se ze pomohlo. Mam skoro o 10 MB vic :) Ja mam Omnii chvili takze si s tim zatim hraju. za chvili dospeju taky do stadia kdyz vse odisntaluju a budu mit jen zaklad jako u vsech telefonu co jsem mel pred tim :) Spousta blbinek ktery za chvili omrzi ale to SPB je pekny.
barberry.pha (13)|26.1.2010 08:59
ja mel spbshell na td2 a bylo to supr, zmena na nejaky cas, pak jsem si poridil HD a do neho si nahral wm6.5 se sense a to bylo taky o necem jinem :p
tedka skoncil u omniiII a max spokojeny s pristrojem, spbshell instalovat nechci, docela se mi libi kalendar,kontakty a zpravy od samsungu, akorat jsem si kvuli igo jednou vypnul samsung widget a nechal jenom windows today a docela se mi to zalibilo tak jsem si to nechal ...
jenom jsem se chtel zeptat, nahodou kdyz zapnes radio a spis nejakou aplikaci, opera, sms .... vypnete se ti asi po 10 sekundach?
mi to dela jenom radio .. media player mi normalne jede ...
tomopk_ce4you (9)|26.1.2010 20:38
Zdravím. Aj ja som sa stal majiteľom Omnie 2 ale hneď mám niekoľko otázok. :)
Dá sa TouchWiz prostredie v systéme (nie len widgety na ploche) úplne vypnúť?
Dá sa flashnúť ROMka v Samsung PC Studio? Lebo pri kliknutí na Aktualizácia zariadenia a výbere telefónu vypíše chybu: Toto zariadenie sa nepodporuje.
Ako presunúť kontakty z X1 do Omnie bez Outlooku?
xBenny_ce4you (8)|27.1.2010 09:17
to barberry.pha
Testu az budu doma a dam vedet

[color=red]Necituj předchozí příspěvky. Zbytečná citace smazána.[/color]
xBenny_ce4you (8)|27.1.2010 09:18
to tomopk
Jsou ruzne programy, jeden z docela slusnych se jmnoval mobile edit. Pres outlook to je ale asi nejjednodussi, ale to si asi slyset nechtel :). U ostanich byva problem s tim, ze trva celkem dlouho nez ten a ten vyrobce SW dodela podporu pro novy telefon. Aktualizaci jsem zkousel a tez mi nesla takze to delam pres Octan

[color=red]Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána.[/color]
DaveCZ-OV (25)|30.1.2010 01:59
Zdravim
Nevite nekdo jak se da nastavit omnii, nebo coreplayer, or any audioplayer, aby stale hral kdyz vypnu backlight, and device.
Winmediaplayer se nevypina, hraje stale.
xBenny_ce4you (8)|30.1.2010 13:23
Tak radio hraje bez problemu. Pustil jsem ho, a mel zaroven pustenou operu a ICQ a hralo v pohode
yami (1)|14.3.2010 09:26
ahoj.
Potřeboval bych poradit. uvažuj že koupím I8000, nebo I8910, a nevím který je pro mě lepší.
dále by mě zajímalo kde je lepší obědnávat jestli esomobil, nebo alza.
Řehoř (17)|16.3.2010 09:55
Ahojte, mám Omnii od minulého týdne, před tím HTC Touch HD. Mám otázku: u tohoto stroje mě překvapilo nezvykle malé množství RAM po nabootování. Mám vypnutý Touch Wiz a i bez toho mám jen 61MB volné paměti. Takže se mi docela často stane, že se po spuštění nějaké aplikace ukončí všechny ostatní. Nemáte nějaký tip, které procesy by šlo vypnout, aby se nenahrávaly při spouštění systému?
Tommy_CZ (1)|28.3.2010 10:21
[quote=Řehoř]....nezvykle malé množství RAM po nabootování. Mám vypnutý Touch Wiz a i bez toho mám jen 61MB volné paměti....[/quote]
No tak pánové já mám tedy touch wiz zapnutý (prosím autora o info jak ho vypnout) a s ním (bez spuštěných programů) mám volných 40MB a víc ani ťuk. Nemám nějaký vadný kus nebo je to obvyklé?
Díky moc všem
DaveCZ-OV (25)|28.3.2010 12:44
Napodobne, nebezi mi nic a mam volno 50Mb, a nekdy bez niceho jen 30Mb......tak nevim nevim kde udelali soudruzi z Korea chybu......
Zhouba (5)|28.3.2010 21:28
Pokud chcete více paměti (55-60 MB), tak to chce při běžném užívání denní údržbu, používám SKTools a z něj FreeUp Ram - uvolní pamět. Jednou denně SW reset, po něm mám paměť kolem 60 MB. Jinak 40-50 MB mi stačí na běh jakéhokoliv programu, zatím jsem nepřišel na to, proč mít na pozadí puštěno více programů, kromě kombinace rádia a čtení knížky. :)
DaveCZ-OV (25)|29.3.2010 09:14
Pekne jsi nam to tady rozepsal zhoubo, ted jeste kdyby jsi dovedl odpovedet na tema kere bylo dane :
nezvykle malé množství RAM po nabootování. Mám vypnutý Touch Wiz a i bez toho mám jen 61MB volné paměti....
:))
Zhouba (5)|29.3.2010 10:05
Svým příspěvkem jsem skrytě naznačil, že toto množství paměti je standardní a stačí na svižný běh jakékoliv aplikace :)
dalid (56)|30.3.2010 10:34
Presne ako Zhouba napisal - 40 - 50MB volnej pamate je postacuje na beh programov... Riesit problem s pamatou by som zacal pri nejakych cca 10MB free..

Skus napr. pozriet program ClearRAM na "cistenie" pamate ;)
buml56 (1)|30.3.2010 18:41
:((
Jackal1 (161)|30.3.2010 19:57
K té paměti. Když mám vypnuté vše od Samsungu, mám 78MB volné RAM. Při zapnutém Samsung Today, mám 66MB volné RAM, to se mám co. Přeflashoval jsem na novou ofiko ROM JC1 a je to znát. :yes:
DaveCZ-OV (25)|31.3.2010 09:27
V Program Ram mam skoro polovinu oznacenou jako reserved, nevite nekdo proc?, stejne tak v Main Storage mam skoro 2tretiny reserved.
lubos165 (24)|31.3.2010 20:27
Zdravím všechny uživatele,prosím o Vaši pomoc s výběrem.V nejbližších dnech budu řešit nový telefon,již dva roky používám HTC touch cruise,takže jistou zkušenost s PDA mám,ale protože jsem zákazník Vodafonu,můj výběr se musí řídit nabídkou tohoto operátora.Mám dva favority a to HTC HD2 a zde probíraný SAMSUNG OMNIA II. Již skoro tři týdny pročítám fora na všech možných stránkách,abych neudělal chybu s výběrem,protože vybraný přístroj budu používat zase cca 2 roky. Více se kloním k Omnii,hlavně z důvodu menších rozměrů a delší výdrže,protože jak jistě víte výdrž u HD2 je na pokraji použitelnosti. Ale co se všude dočítám je velice málo RAM a o samovolném ukončování spuštěných aplikací. Z vlasní zkušenosti na mém HTC si klidně pustím internet,přepnu na sms,přidám poznámku do kalendáře,přijmu hovor,v navigaci IGO si najdu ulici kterou potřebuji najít,a potom se zase klidně vrátím do sms a pokračuji v psaní a po odeslání zase vletím na internet a vše jede jak má. A toto bych potřeboval vědět jak toto funguje na Omnii,aby se mi nestalo,že pak budu na sebe samotného nasra... že jsem se nezeptal více uživatelů. Tak Vás chci tímto poprosit o Váš komentář k tomuto přístroji,jestli vy sami jste s výběrem spokojeni a nebo jste si již během používání řekli,že to byla chyba a že je to víc opruz než radost v používání tohoto přístroje. Jistě žádný přístroj není a určitě ani nebude dokonalý,protože by výrobci přišli o pořádný kšeft....kdo by měnil dokonalý přístroj,že? Děkuji za Váš čas a odpovědi. L.;)
lunatic.george_ce4you (25)|2.4.2010 06:31
Na Omnii II jsem přešel z HTC Kaisera, absolvoval jem tedy podobnou cestu jako ty. Takže k zásadním vlastnostem (pominu moderní absenci tlačítek a orientaci na dotykové ovládání - tlačítka u Kaisera byla super). U Omnie je nepřekonatelný vynikajíci displej a dále výdrž baterie min. 2 dny, dále je podstatně rychlejší. To HTC HD2 má displej kapacitní a tak např. psaní pomocí recognizeru nepřipadá v úvahu. Já píšu zásadně stylusem přes celý displej v programu PenReader a to by na HD2 v zásadě nešlo. Bohužel je pravda, že u Omnie ta RAM je menší a programy se vypínají, to co uvádíš u HTC by na ní spuštěné nevydrželo. Já ale věřím, že chytré hlavy na něco příjdou, prakticky každý týden na fórech najdu něco, co mi přístroj vylepší - můžu řící, že nelituju, že jsem do Omnie II šel. Ale takový rychlejší Kaiser s větším a lepším displejem - to by byla bomba !
lunatic.george_ce4you (25)|2.4.2010 07:48
Je to náhoda. Před chvílí jsem psal, že každý týden se objeví něco, co přístroj vylepší a teď jsem našel patch, který řeší přímo to, co jsi uváděl jako jeden ze zásadních požadavků pro to, abys na Omnii II přešel. Tento patch řeší, při jaké velké RAM se spouští a vybíná automatické ukončování aplikací ! A funguje to - mám spuštěnou Operu, Total Comander, SMS a TCPMP a světe div se - nic se nezavírá ! Tak teď ještě někdo příjde na to, jak se dá RAM zvětšit a Omnia II se bude blížit k dokonalosti (i když teď ta RAM už tolik bolet nebude, když se dá to auto vypínání nastavit).
lubos165 (24)|2.4.2010 12:37
Díky za první hodnocení a ještě bych se zeptal jak jsi spokojený s navigací,pokud ji používáš a s připojením přes Wi-fi. Mám wi-fi doma a používám ji hodně a někde se objevují informace,že s tím bývají problémy,že někdy se chytí hned někdy až na několikátý pokus.A co ovládání bez stylusu? Nepřijde mi zrovna praktické.že stylus není integrován do těla přístroje a určitě ho nebudu nosit připevněný na šnůrce,takže bude nutné ovládat tel.skoro vždy prsty,když teda nebudu mít u sebe zrovna nějákou propisku,že? I když mám celkem velké ruce a dlouhé prsty,tak s ovládáním mého Touch Cruise problém nemám. Je jasné že při hledání něčeho v systému se bez stylusu neobejdu a to je asi i případ OMNIE,že? Budu vděčný za další zkušenosti a postřehy. Myslím si že nejen pro mě,ale i pro ostatní by jsi mohl přihodit odkaz na stažení té záplaty na ROM,pokud to samozřejmě pravidla fora dovolí....díky L.