Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile 6.5 - zkušenosti

007ToMMaS (111)|17.6.2010 13:32
ok skusim dik...
007ToMMaS (111)|29.6.2010 20:32
neviete ako by som zvyšil hlasitost v prehravači a vyzvanania? ROM mam WM6.5.5 ralphusion Lite ROM
malejrobin (29)|29.6.2010 23:12
007: pomoci "diamond tweak"..;)
mbiba_ce4you (143)|30.6.2010 08:54
[quote=malejrobin]007: pomoci "diamond tweak"..;)[/quote]

No diamond tweekem jsem si zrovna tusim Ralphussion totalne rozesr.l, to neni dobry soft pro ralphusion :-( Ale reseni je nahrada souboru AudioPara3 v adresáři Windows (je to reseno na tomto foru včetně odkazu ke stažení) z Eržiky, která je hlasitá :-)

EDIT: https://www.svetmobilne.cz/forum/showthread.php/35514-nastaveni-vyssi-hlasitosti

-zde zmiňované řešení skutečně funguje, hlasitost prehravani mp3 mam vetsinu casu na max 1/4 s originalnimi nic moc sluchatky!

Mbiba

malejrobin (29)|30.6.2010 11:27
mbiba: já ho u ralpha používám a jede v pořádku hlasitěji.. dal sem si to hlavně kvůli hlasitosti hovoru, protože když sem si vyměnil ten soubor "audiopara3" tak hlasitost hovoru z reproduktoru byla pořád stejná.. tobě to pak šlo hlasitěji i z repráku???
mbiba_ce4you (143)|30.6.2010 11:36
[quote=malejrobin]mbiba: já ho u ralpha používám a jede v pořádku hlasitěji.. dal sem si to hlavně kvůli hlasitosti hovoru, protože když sem si vyměnil ten soubor "audiopara3" tak hlasitost hovoru z reproduktoru byla pořád stejná.. tobě to pak šlo hlasitěji i z repráku???[/quote]

To nevim, zatim nemam problem s nizkou hlasitosti pri hovoru, alejesteto mozna zkusim ten program, treba jsem jen dal nejake jine nastaveni a kravlo to...

Mbiba

007ToMMaS (111)|30.6.2010 13:57
dik :) funguje :)
007ToMMaS (111)|2.7.2010 17:03
neviem co ale ked mi pride sms tak mi mobil iba blika.. az ked zasvietim displej.. tak zavybruje aj zazvoni nechapem tomu :( raz to robi raz nie
mbiba_ce4you (143)|2.7.2010 17:32
[quote=007ToMMaS]neviem co ale ked mi pride sms tak mi mobil iba blika.. az ked zasvietim displej.. tak zavybruje aj zazvoni nechapem tomu :( raz to robi raz nie [/quote]

Zkus nastavit probouzeni zarizeni pri dosle SMS, treba pomoci advanced config. Tohle me nekdy pekne stve, mam treba automaticky prepinac na profily a obcas se to deje az pri probuzeni stroje, ale je to asi jedno v tomhle pripade, protoze prichozi hovor a SMS zarizeni probudi a tudiz mam pocit ze ten profil stejne stihne nastavit, jen tam asi bude nejaka prodleva...

Tohle se mi obcas stava i v Eržice nebo jakékoliv rom, a myslím si, že frekvence toho občas bude cca stejná všude...

Kazdopadne nastaveni probuzeni pri prichozi SMS Tvuj problem vyřeší :-) Ale nevím jestli to zahrnuje pak i MMS, ale ty snad nechodi casto. Jeste muzes zkusit g-profile na profily, treba to pak bude fungovat lip, je to výborný soft, ale někdy záhadný :-)

Mbiba

007ToMMaS (111)|2.7.2010 18:11
dik :)
007ToMMaS (111)|18.7.2010 20:16
mam taku otazku.. neviem moc dobre po anglicky.. tak sa chcem opytat ako nastavim aby mi MMS stahovalo automaticky.. :)
007ToMMaS (111)|30.7.2010 12:05
máte niake návrhy na dobrú ROM 6.5...? moze byt aj v anglickom jazyku :) hlavne aby bola svižna :) spolahliva :)
celkom sa mi zapačila tato : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=593678
vyzera byt pekne porobena :) skusal ju už niekto? :) alebo pouziva ju niekto? a ake ma snu skusenosti? :)
Albi_ce4you (31)|31.7.2010 18:42
Ano, já používám poslední verzi se Sense 2.5 a nemohu si v tomto případě ztěžovat ani na nedostatek RAM. Mám zároveň spuštěné Sense i iGO8. Případně stačí RAM pročisti pomocí CleanRAM. Zkoušel jsem instalovat dodatečně Cookie Home Tab, ale ukosne to dalších cca 8MB RAM a to už je potom problém.

Jediné co mi vadí při instalaci je, že si musím doinstalovat Internet Sharing a Dialer.

Jinak maximální spokojenost
007ToMMaS (111)|31.7.2010 23:14
ja som ju skusil a moc ma niako nepotesila :( MMS som si musel doinstalovat a vela inych veci aby sa mi to pacilo... keby je štart dole tak mozno by to bolo o inom a keby je trošku v niektorych vecach lepsie porobena ako vzhladovo... inac celkom rychla rom
007ToMMaS (111)|2.8.2010 16:19
mam rom WM6.5.5 ralphusion Lite ROM a stale mi ukazuje v spravach neprecitane spravy... :-/ a pritom mam vsetky precitane.. vcera mi ukazovalo len jednu dnes su to uz dve.. :( a aj v hlaseniach mi to ukazuje... neviete niako poradit ako to vyriesit? okrem HR?
babaq (309)|21.8.2010 11:01
Rád bych se podělil o nějaké zkušenosti. Chtěl jsem do svého Diamonda dohrát nějakou 6.5.x ROMku a tak jsem hledal a zkoušel...

První jsem zkusil výše již zmíněnou http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=593678 a http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=549460 (Windows Mobile 6.5 Clean Basic ROM, autor donsalari). Protože mi různé Sensy nebo podobné nic neříkají, šel jsem hned pro verzi s Titaniem (což je nová Today obrazovka ve WM 6.5.x). ROMka byla stabilní, ale musel jsem do ní dost věcí doinstalovat, protože tam chybělo prakticky všechno... tedy leccos (namátkou např. PDF reader, wizard pro nastavení datového připojení, nová pěknější kalkulačka, ...) Takže jsem usoudil, že si sice můžu doinstalovat půlku systému ručně, ale proč bych to dělal. Mimoto tam byla klávesnice FingerKeyboard, a ta mi nesedí.

Jako druhou (a poslední) ROMku jsem zkusil http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=631268 (Back to Basics, autor Rottgrub). Překvapila mě tím, že obsahovala skoro všechno, co jsem chtěl (s výjimkou SIM Toolkitu, pro který je ale k dispozici balíček). Klávesnice je standardní (na ní se mi líbí, že po stisknutí a přidržení klávesy dostanu nabídku oháčkovaných písme, jo, to je ono!). Volné paměti bylo taky hafo, teď mám všechny aplikace v hlavní paměti a pořád 60MB volného místa! Stabilita na jedničku, ještě mi nic nekrachlo a používám ji týden svým běžným způsobem.

Můžu tedy velmi doporučit Back to Basics. Dodal bych jen, že je anglická, je postavená na WM 6.5.1 a je rychlá. Není tam hezký phone canvas, ale to momentálně neřeším.
cz71 (49)|24.8.2010 15:49
vždy nahraju new rom z vaších odkazu,ale vratim se pokaždé k
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=590090 kromě eng mi na ni nic nevadí ,baterka taky drži pěkně
malejrobin (29)|27.8.2010 12:16
já můžu doporučit tuhle romku, používal sem Ralpha i Benko, ale tahle mi přijde ze všech nejlepší.. po spuštění mám 60MB volný RAM!! tzn. že se zapnutým SPB se pohybuju okolo 46MB volnýho.. akorát sem musel nahrát jiný téma do windowsů, protože to co tam je...no je to hrůza:D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=735312
_Amos_ (368)|18.9.2010 21:15
Dnes už můžu slbit, že bych měl dotáhnout do konce svoji romku WM6.5.5 se Sense 2.5, zatím jen slibuji, protože to má své chybičky, kterých se umím zbavit jen manuálně (nejvíce mě trápí, že po soft resetu se mi Sense nespustí, musím přepnout na titanium a znova softreset a pak teprve přepnout na Sense:(...) Dobrá zpráva je ale, že rychlostně je romka podobná jako Eržika X , z které saju co se dá:), proto své romce říkám Eri.ka, prostě ne nikdy dokonalá Eržika:)))), když už nás Adow opustil o třídu výš...

Romka je zatím jen anglicky, protože čeština mi dělá furt nějaké problémy... Tak uvidím co bude dělat ještě v provozu, ale věřím, že se dočkáte:)