Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P750 - QVGA WM6.5 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 21854 5.0.80 - xcZonee + SirfStar update

pitka (1346)|29.5.2009 20:16
[color=red]RC2 2I234 je venku.[/color]
Udělal jsem 2 verze, jedna s PP6MB a druhá s PP16MB.
Opraveny by měli být problémy popsané v předchozích příspěvcích.
imh1975 (8)|30.5.2009 14:27
Skvělé, od včerejšího večera mi s novou ROM již Asus samovolně nezamrzá !!! A to i s 3rd party softwarem :) Budu testovat dál a když na něco narazím, dám vědět. Co pořád nefunguje je spojení s Vistou 64, která již nemá Activsync, ale Mobile Center. Synchronizace začne, ale po několika vteřinách nahlásí NEPŘIPOJENO a PDA se sekne. Zkoušel jsem mód Turbo i Normal, v Turbu se sekne později. Připojení jako čtečky karet funguje OK.
Honzax_ce4you (58)|3.6.2009 11:23
...můžu jen souhlasit.Verze RC2 jede parádně. BRAVO MISTŘE A DÍKY !!! :-) ...
Teď už jen to vysněné VGA a jsme zase na konci :-)
crazywhy (15)|4.6.2009 11:32
Zdravim panove
mam dotaz nahral sem si verzi RC2 s 16mb a vse zatim je supr rychly ale mam takove problem nejsem schopen zmenit vyzvaneni pokazde se prepne na neco jinyho ne nato co nastavim
menil sem to jak primo v nastaveni telefonu tak v system/zvuky a upozorneni
ale porad se nic nedeje
jednou to zazvoni spravnej nastavenej ton ale pak se to samo prenastavi na neco jinyho vetsinou na default ring-windows mobile nebo jak
vyzvaneci ton to najde bud jen primo na karte nebo ve windovs/rings
zkousel sem telefon prozvanet i 10x za sebou
zkousel sem to zmenit i pomoci phonealarmu ale na nej to nereagovalo ten fungoval jeste ve verzi wm6,1
zacal sem to hlavne resit proto ze jednou to zazvoni a pak ne pak 3x ano a pak zase treba ne
zajimalo by me jestli ste se stim nekdo taky nesetkal pripadne nejake reseni
diky
soufler (8)|11.6.2009 07:56
Tak sem to konečně nahrál a vypadá to hodně dobře, od včera to šlape jak švýcary :) Vivat pitka :yes: Teď už jen VGA a bude to dokonalost sama...
Hunter_man (213)|28.6.2009 17:08
Tak jsem si taky nahrál tuto ROMku, protože po tom, co jsem okusil WM6.5 v P526ce, jsem již starší WM nechtěl ;) Zatím to vypadá dobře, jenom několik drobností:
1) Občas vytuhne PDA při AS, někto to tu již taky zmiňoval.
2) Mizí mi ikona GPRS (já se toho problému snad nezbavím :evil: ). Když jsem měl P526ku, tak ve WM6 mi to taky dělalo, viz tady
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31358 ,ale po tom, co Pitka udělal WM6.5, ta se změnilo, nezmizela ikona, pouze se po hodině změnila v kostičkovanou. U 750ky mi bohuzel ta ikona zmizí úplně, a to opět přesně po hodině. Vypadá stejně jako u P526ky, viz obrázky. Tuší někdo, čím to může být?
3) S tím mě asi Pitka pošle někam :D U ikon měřičů v SBSH iLauncheru, které se mi na WM6.5 na P526ce zobrazovali správně, se mi na 750ce ty popisy zobrazují rozmazaně. Ale to je maličkost, můžu použít jiné ikony.
EDIT: 4) Ještě se mi občas na Today zobrazí meu Zprávy, již se tu někde řešilo a setkal jsem se s tím i u Pitkovi ROMky WM6.5 pro P526.
Hunter_man (213)|3.7.2009 18:52
Tak ješte jednou, tuší někdo, proč mi mizí ikona GPRS? Viz obrázky, ale... U P526ky s Pitkovou ROMkouWM6.5 nezmizí úplně, ale objeví se kostičkovaná ikona G, u P750ky s Pitkovou ROMkou WM6.5 zmizí úplně, není tam ani ta kostičkovaná ikona. Poraďtě prosím, hlavně asi Pitka. Díky;)
pitka (1346)|3.7.2009 19:55
Kostičkovaná ikona rovněž znamená ztrátu datového spojení. To je jen grafická úprava.
HW platforma, tedy 526 vers 750 je úplně jiná.
Je tedy velmi podivné, že na dvou rozdílných platformách i rozdílných FW a rádiu se vyskytuje tato chyba.
Začni hledat od okolních btsek, operátora a sim karty. Kontroluj si jestli ti telefon nepadá do flight modu.

Padají ti reálně data, když zmizí gprs ikona ?
Děje se to na celém území ČR ?

ps : ještě mě napadá nějaké rušení signálu
Hunter_man (213)|3.7.2009 20:03
Ještě tedy upřesnění / připoměnutí. Toto se děje v případě, kdy nejsem připojený na GPRS, je zaplé pouze GSM a přesně po hodině. Pokud se připojím / registruji se znovu do sítě, ikona se opět na hodinu objeví. Pokud jsou aktivní datová připojení, tak je ikona zobrazená (G / E) plus to G/E nad ikonou signálu. Já totiž nevím, jak se to má chovat, zda se např. automaticky po té hodině úplně neodpojí a nepřestane zjišťovat, zda je dostupná GPRS síť - což vlastně ta ikony signalizuje - dostupnost GPRS sítě. Ale pokud si dobře vzpomínám, tak ze začátku mi to na P526ce nedělalo, když jsem si ji pořídil, což bylo před cca 1,5 rokem. Pak je tedy ještě možnost, že to je tak nastaveno v síti v mé lokalitě.

Jinak je mi jasné, že jde o grafickou úpravu, takže je možné tu kostičkovanou ikonu dostat do WM6.5 pro 750ku?

A ještě, pokud by telefon spadl do flight modu, tak by nešlo GSM vůbec, nebo ne?
A jak to vyzkouším na celém území, když sedím pořád doma :D Teď vážně, většinou nikam moc nejezdím, ale mám pocit, že mi to dělalo i jinde. Ale to ještě ověřím, až někam pojedu.

A rušení signálu - mám za barákem věznici, že by mi to rušili ??:D To asi ne, to by nebylo vždy přesně po hodině? A ani mne nenapadá, co by to mohlo rušit?
pitka (1346)|3.7.2009 20:16
Myslím tím jestli automaticky nepřejde do flight a ihned probudí zpět.
Neodpověděl si jestli se ti to děje na celém území státu, nebo jen v jedné lokalitě.
Hunter_man (213)|3.7.2009 20:23
A jak tedy zjistím, zda to přecházi do toho modu? Kdyby jsi v této romce neměl takový pekný manager sítí, ani bych nevěděl, že to jde do taového modu přepnout :)
Jo promiň, já to pak ještě připisoval, takže tam na to celé území odpověď již je.
vector_Int13 (3)|5.7.2009 02:17
Už do toho někdo znásilnil STK ?

Pár drobností
Zkuste si vypnout ASUS Status.. stejně to neni vidět a jde kvůli tomu blbě překreslování.

Složka Games je prázdná, zato je tu složka Hry.

V nastavení Tlačítek jseu dvě tlačítka.. teda sem zkromnej ale neni to málo ? :D


pitka (1346)|5.7.2009 12:25
Složka Games není součástí ROMky. Většinou je instalována s nějakým 3rd party SW, velmi často IGO.
O tlačítkách mluvit nebudu, to je tady probráno již několikrát, každý začátečník si umí přiřadit nebo najít.
Jelikož tenhle build není final, tak vykreslování není 100% a tom nemá smysl hovořit vůbec (koukni na první stranu).

Nedoporučuji wm6.5rc uživatelům, kteří příliš neovládají základní prostředí WM.
Těm doporučuji WM6.1 a nejlépe oficiální ROM.

STK dodělat lze.

vector_Int13 (3)|5.7.2009 13:22
Koukám na první stranu a koukám i na stránky MS. Ta Asus utilita mrvila vykreslování zdaleka nejvíc, po vypnutí se to zdá o dost lepší.
Tomu se pokud vím právě říká testování ;)

V menu nastavení tlačítek jsou prostě jen dvě tlačítka, pokud to nepovažuješ za chybu, nebo s tím nechceš nic dělat. Řekni, že na to dlabeš, že te chyby nezajímaj, nebo tak něco. Měl sem pocit, že na tom chceš zapracovat.

Rozhodně tady nechci brečet, že mi tam nejdou nainstalovat někteý programy co sem používal v 6.1 a podobný blbosti, že se občas někde zmrví ikonka nebo že je na to 64MB málo.. to je uplně jedno není to hotovej OS a má to prostě nějaké nároky. Jde mi jen o funkčnost základních věcí co je nutné každý den používat.
pitka (1346)|6.7.2009 00:54
STKáčko dodělám a vydám do verze2.

Nemá zatím smysl vydávat nové jádra Wm6.5, zatím ještě nejsou příliš stabilní (viz. 535 thread).
2I234 je zatím relativně stabilní. Tak vydržte.
pitka (1346)|6.7.2009 00:54
STKáčko dodělám a vydám do verze2.

Nemá zatím smysl vydávat nové jádra Wm6.5, zatím ještě nejsou příliš stabilní (viz. 535 thread).
2I234 je zatím relativně stabilní. Tak vydržte.
Honzax_ce4you (58)|7.7.2009 12:04
...zdravím mistře.....a jak to vypadá s vga 6.5 na 128mb? ... bude? bude? BUDE? :-) já jen jestli se mám rozplakat nebo ještě stále čekat :-)
Hezkej den přeju
pitka (1346)|7.7.2009 14:03
Honzo bude, ale není zatím žádný extra stabilný build.
Zatím se neustále na 6.5 dělá.
Hunter_man (213)|11.7.2009 23:55
[quote=pitka]..Je tedy velmi podivné, že na dvou rozdílných platformách i rozdílných FW a rádiu se vyskytuje tato chyba.
Začni hledat od okolních btsek, operátora a sim karty. Kontroluj si jestli ti telefon nepadá do flight modu.

Padají ti reálně data, když zmizí gprs ikona ?
Děje se to na celém území ČR ?

ps : ještě mě napadá nějaké rušení signálu
[/quote]

Náhodou jsem narazil na toto
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?fi=40&t=30365&s=&sbd=&
a toto
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26298

kde se píše, že se může jednat o chybu v RIL ovladaci :?:
pitka (1346)|12.7.2009 11:04
To je chyba chybějícího registračního příkazu do sítě v této knihovně pro 535ku.
Něco o tomto problému v ENG :
http://blogs.msdn.com/windowsmobile/archive/2008/10/24/windows-mobile-application-developer-chat-recap.aspx

Hunter_man (213)|12.7.2009 21:41
Díky za info, i když z toho moc moudrý nejsem..

Jinak jsem zjistil, že po resetu se na today zobrazí ikona zaplé WIFI, i když je vypnutá, zmizet ikonu pomůže použe zaonutí a vypnutí WIFI.

A ještě jedna věc, když kliknu na "Bezdrátové sítě" v bublině u ikony GSM signálu, spustí ten hezká W. manager, když to spustít pravým tlačítkem, spustí ten default WM. Jde to nějak namapovat na to tlačítko?
Hunter_man (213)|12.7.2009 21:45
[quote=pitka]Kostičkovaná ikona rovněž znamená ztrátu datového spojení. To je jen grafická úprava.[/quote] Je možné do 750ky tu kostičkovanou ikonu nahrát?

Hunter_man (213)|12.7.2009 21:48
[quote=Hunter]Tak ješte jednou, tuší někdo, proč mi mizí ikona GPRS? [/quote] Máte někdo, kdo má 750ku a používá tuto ROM, O2 tarif ? Pokud ano, může mi sem napsat, zda mu také mizí ta G ikona? Předem diky .
pitka (1346)|12.7.2009 22:36
Ještě k předchozímu dotazu : namapovat lze, hledej WManager.exe. A maaaapuj......:D
Hunter_man (213)|13.7.2009 11:20
Díky za radu, tak jsem mapoval, pomocí "HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftTodayKeys113", ale pak jsem zjistil, že toto mapuje pouze tl. v klasickém Today, pokud mám spuštěné Windows Default, tak tam se to neprojeví, můžeš mi prosím poradit, kde to v registrech najít? Předem díky ;)

EDIT: Jo a nejde o Wmanager.exe ale CManager.exe, to jsem taky nakonec zjistil..
tomsoft (2734)|13.7.2009 13:35
Doporučuji AE Button PLUS, ten ti namapuje cokoli a navíc, můžeš na jedno tlačítko namapovat až čtyři funkce.
Ano, je to další SW, ale je opravdu dobrý.
Hunter_man (213)|13.7.2009 14:34
Díky za radu, o tom vím a chtěl jsem právě vyhnout a raději to řešit úpravou v registrech.
EDIT: Navíc toto řeší pouze today a ne mapování v tom today WindowsDefault :(
Hunter_man (213)|13.7.2009 14:54
[quote=Hunter] Jinak jsem zjistil, že po resetu se na today zobrazí ikona zaplé WIFI, i když je vypnutá, zmizet ikonu pomůže použe zaonutí a vypnutí WIFI.[/quote] Tak nikdo nic? Ještě jsem zjistil, že v tom Cmanageru je WIFI vyplé, ale v defaultnim WrlsMgr svítí WIFI modře, jako by byla zapl, ale tapnout na to nejde, musím to zapnout y vapnout jenom v CManageru.

pitka (1346)|13.7.2009 17:07
Můžeš upravit na tlačítko Bezd.síte v Titanizeru takto :
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\CHome\CClock]
"GUID"="{892B90CB-9806-427e-8BED-F45C6A9E576B}"
"DisablePageCounter"=dword:1
"SK2URL"=":MSWRLSMGR" změnit na "WMnanager.exe" nebo "CManager.exe"
Hunter_man (213)|13.7.2009 17:15
Díky :yes: Já se dostal k tomu Chome v registrech, ale v klíčí CClock bych to nehledal :oops:
pitka (1346)|15.7.2009 19:45
[color=red]2300I [/color] je venku. Link jako vždy na straně1.
Opraveny grafické nedostatky a doplněna konfigurace pro sít´. nastavení.
Hunter_man (213)|15.7.2009 23:37
Dobrá zpráva, již se těším na link, budu si mít na dovolené s čím hrát:D Bezva práce :yes:
Hunter_man (213)|16.7.2009 21:54
Tak před chvílí jsem si to nahrál a:
1) Nejde vůbec HW klávesnice - zadávání čísel při telefonování, SMS...
2) Občas přestane jít joystik.
3) HW klávesa Start nejde a taky postraní kolečko.
4) Řekl bych, že oproti předchozí verzi je po staru méně RAMky.

Zatím vše, nahraju si předchozí verzi, zítra potřebuji pomocníka ready;)
Hunter_man (213)|16.7.2009 22:30
Tak jsem dal předchozí verzi a tuhne mi to při AS. Pomůže mi někdo?
EDIT: Tak buď se to umoudřilo nebo mi začal blbnout NB, po restartu NB to zatím šlape :cool:
pitka (1346)|21.7.2009 00:52
[quote=Hunter]Tak před chvílí jsem si to nahrál a:
1) Nejde vůbec HW klávesnice - zadávání čísel při telefonování, SMS...
2) Občas přestane jít joystik.
3) HW klávesa Start nejde a taky postraní kolečko.
4) Řekl bych, že oproti předchozí verzi je po staru méně RAMky.

Zatím vše, nahraju si předchozí verzi, zítra potřebuji pomocníka ready;) [/quote]

?? to se mi ani nechce věřit, že tohle všechno nefunguje :O :O :O :O
I když toto nejsou povedená jádra, od 229xx se to celkem mele. A to ještě příjde asi nové gui.

Ted´si s tím tady opět po nějaké době hraju a ani jednu věc nemohu potvrdit. :O
Povysvětli v detailech, dík.

Neobnovuješ ty náhodou systém ?
Hunter_man (213)|23.7.2009 13:29
Systém neobnovuji, čistý flash nového SW, výše popsané se dělo na čisté instalaci. Teď jsem pryč připojení mizerné a PDA potřebuji, tak zkoušet budu asi až doma. Že by to bylo HW chyba mého PDA? Ale proč to pak vše na předchozí verzi funguje.. Fakt je, že joystick mi i na ní občas přestane jít, ale po chvíli se zase vzpamatuje.
pitka (1346)|23.7.2009 17:58
Jak říkám, ani jednu z těchto věcí nemohu potvrdit.
Takovouto ROM bych ani nezveřejńoval.
Potřebuji více přesných informací.
zivnyj (12)|23.7.2009 22:04
Můžeš mi někam dát ke stažení tu verzi 2300I? Zkusil bych to vyzkoušet, zda tam nějaký problém je či nikoliv.
tomsoft (2734)|23.7.2009 22:06
[quote]stáhnuto, nepovedený build[/quote] Toto je uvedeno v prvním příspěvku u buildu 23001, tak bych se do toho nijak nehnal :)
Hunter_man (213)|3.8.2009 12:23
[quote=pitka].. Děje se to na celém území ČR ?.. [/quote]
Ad mizející ikona G - děje se na celém území, tedy nevím, zda na celém, ale vzhledem k tomu, že se to dělo všude, kde jsem pobýval poslední dva týdny (východní, střední a jižní Čechy), tak to asi bude všude..
pitka (1346)|3.8.2009 14:37
Máš i kartu jiného operátora ?
Hunter_man (213)|3.8.2009 17:11
Bohužel ne, jsem věrný zákazník :) Až seženu jinou, zkusím to s ní. O2 jsem kontaktoval několikrát, vžda to skončilo odkazem na jejich placenou linku, kde ovšem nic nevyřeší se závěrem bude se jednat o chybu či vlastnost zařízení :sarcastic: Již tam víc volat nebudu, zkusím, až se k tomu dostanu, dojít na jejich prodejnu, pokud tam ovšem něco vyřešíme :?
pitka (1346)|3.8.2009 20:01
Zkus kontaktovat Klokansofta. Možná nějak pomůže s O2.
pitka (1346)|26.8.2009 18:30
[color=green]Nová verze FW pro GPS čip SirfStar je ke stáhnutí na straně 1.[/color]
Verze FW : GSW3.5.0 (stávající GSW3.2.5)

Jak na to :
- nakopírovat 3x přiložené soubory do root SD karty + telefon do nabíječky
- spustit flash GPSFWUpdate.exe
- vyčkat do konečného naflešování
- vypnout zařízení a vysunout baterii na 1 až 3 minuty

Nastavení comu :
COM2 baud 4800

Flash na vlastní riziko, doporučuji jen zkušeným uživatelům ! Nebo po poradě.
Otestováno na mém přístroji.

Vylepšení a detaily :
lukaszbaryla (1)|8.9.2009 17:32
Je těžké změnit jazyk v této ROM v polštině? Pokud ano, jak? Bohužel jestm ležela v tomto tématu, takže se mě zeptat trpělivost, nebo je-li k dispozici, nebo by to mohl být někdo, s úctyhodnou fóra manipulaci uživatel přepsat rom do polštiny? Neznámý český jazyk a omlouvám se za chyby.
Verenae (6)|7.10.2009 16:35
Ahoj, nainstalovala jsem si tuhle ROMku a jsem s ní spokojená :)
Jediný detail co sem zatím zaznamenala je, že joystick občas nereaguje když je mobil v pohotovostním režimu a chtěla bych se např přesunout směrem dolů na další nabídku Titanium menu...to je ale jen detail, daleko víc mě trápí datové připojení, protože GPRS opravdu potřebuji.
S originální ROMkou se mi sami nastavilo gprs, mms atp. S touto ROMkou bohužel ne, tak jsem si vše dokonfigurovala ručně podle pdf návodu pro O2 ze smartmanie.
Ani potom ovšem datové připojení nefunguje ("Vzdálená strana toto připojení ukončila"). Je možné že je návod už zastaralý a některé detaily se změnily, nebo jsem prostě jen někde něco zvrtala...
ale spíš mě zaráží ze k tomuhle kroku vůbec musím dojít a nenakonfiguruje se to už samo.
Vám ostatním GPRS na P750 s touhle ROMkou jede? Nastavovali jste to ručně? Nebo kde dělám chybu?
Díky
Verenae (6)|8.10.2009 00:24
Tak vyřešeno, stačilo si "jen" ještě pořádně pohrát s nastavením a vyzkoušet různé kombinace :D
oldohu (1)|1.11.2009 16:16
Prosim vas kde najdem cely postup tejto instalacie???dakujem
pitka (1346)|4.11.2009 00:12
Ahoj 750ky, po delší době je k dispozici nový FW postavený na[color=red] 21854[/color].
Link na straně 1, jako vždy.
Díky za feedback...
Lobo_ce4you (514)|4.11.2009 07:11
Díky moc za nový firmware. Zatím jsem ho ještě nezkusil, protože se chci zeptat jestli plánuješ VGA verzi a jestli jo, tak kdy? Jsem na VGA docela zvyklej, takže bych si radši chvilku počkal, ale jestli to v plánu v nejbližší době nemáš, tak zkusím tu QVGA verzi.

A ještě mám dotaz zda ta verze 5.2.21854 5.0.80 je už s tím zavíracím křížkem dole?

Díky.