Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond - WM6.1 - CZ - Eržika - pravá česká RÓMka :) - ver. 08-2.09 - 18.8.2009 (FINAL)

Jakub1978_ce4you (2)|29.1.2009 11:28
peppies: To asi čteš špatně... :) Eržika se neinstaluje přes ROMUpdate, viz první post
dada09_ce4you (22)|29.1.2009 11:48
Zdravím všechny, flashnul jsem Eržiku- lehkou a je opravdu výborná.Synchronizuju několikrát denně s XP bez problémů,baterka taky celkem ok (rádio 1.05.25 BS14).
Jedu na ní třetí den a zatím jsem narazil na jeden nepříjemný problém.V aplikacích od SPB mi nefungujou rozbalovací nabídky např.v Spb Backup při výběru úložiště zálohy.
Když tapnu na rozbalovací šipku tak zčerná, ale nabídka se neotevře.Nevím jestli to může mít souvislost s ROM, ale na předch. oficiání to fungovalo normálně.
Nemá někdo nějaký nápad?
Díky


to Adow: jinak opravdu výborná práce.
slizoun (1)|29.1.2009 12:03
Cau jedu na erzice jeden den, sem spokojen akorat me erzika zmodrala a na cerno se ji nechce a nebo nevim kde :D v nastaveni/dnes/motiv to nejde na modro to slo zajimavy... pri prohlizeni fotek se me dost zasekava...

Velke dik autorovi dobra prace Sliz
Adow (1267)|29.1.2009 13:14
dada09: SPB nepoužívám, vím, že s nimi měl problém i Dutty v jeho ROMkách. Bohužel nevím jak vyřešit.

slizoun: Prohlížení fotek přes HTC Album je vyřešeno ve V2 patchem - najdeš ho v tomto tématu.

Už jsem zrušil možnost objednat si Eržiku na přání - už mám 5 zájemců a je mi jasný, že to bude problém časově (většina lidí chce úprav opravdu hodně, původně jsem to myslel jako úpravy Eržiky na míru, ne udělat komplet jinou ROMku :D). Těm 5 samozřejmě Eržiku na přání vyrobím. Ale asi až z V3 a příští týden - teď opravdu není čas a prioritou je AS na Vistách, kterej mi žere hodiny a hodiny času :(..
pepino_ce4you (33)|29.1.2009 15:27
[quote=Jakub1978]peppies: To asi čteš špatně... :) Eržika se neinstaluje přes ROMUpdate, viz první post[/quote]
Jsem tu nováček a Diamonda mám teprve krátce a WM moc nerozumí. Nějak jsem nenašel jak tam ten soubor diamimg.nbh do Diamonda dostanu. Také bych se rád zeptal jestli je třeba dávat i nějaké novější radio? Dočetl jsem se že nejnovější je asi Radio v1.11.25.01. poradí mi alespon někdo jak tam dostnanu ten diamimg.nbh?

mraq (53)|29.1.2009 15:33
Adow to pise v prvnim postu:

[quote]Instalace:

* Zazálohujte kontakty, kalendář, SMS... Věci v internal storage zůstanou.

* Musíte mít Unsigned HardSPL !!

* Nahtejte diamimg.nbh do rootu Internal Storage

* Stiskněte a držte vol- + šipku zpět + stylusem stikněte reset (tlačítka pořád držte)

* Po výzvě stiskněte on/off tlačítko

* Po naflashování uděleje hard reset[/quote]

Jak na HardSPL: http://diamond.n3o21.cz/index.php/Jak_na_HardSPL
Vse v kostce:
http://modmydiamond.info/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26
pepino_ce4you (33)|29.1.2009 15:38
a co to Radio?
rkalas (49)|29.1.2009 16:05
to tvý rádio je nejspíš z jiného telefonu, takže musíš mít telefon "security unlocked", abys ho tam dostal. Vše je popsáno tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=470306. Pak ho tam nahraješ jednoduše updatovací utilitkou přímo z počítače.
Ondrej1 (5)|29.1.2009 20:44
Nejak se me povedlo po pripojeni USB kabelu omylem stisknou tlacitko Pouzit jako modem (nebo jak to tam je) a od te doby nejsem schopen po pripojeni kabelu to tam dostat zpet. A to i v pripade pokud v nastaveni > pripojeni > pripojeni k pocitaci pomoci roz.. mam zaskrtnuto "Dotazat se na typ pripojeni.....". Proste to na toto zaskrtavatko nereaguje jestli je zaskrnuty nebo neni, proste se me to ted nezepta na typ pripojeni. Ani v tomto nastaveni neni uvedeno jako pripojeni modem, je tam pouze "Active sync" a "Disk"
Netusite jak to dostat zpet
A asi tam je nejaka chybka

Jeste jenom dodam ze jsem nahral Erziku 2 a k tomu ten patch k Activesyncu
Adow (1267)|29.1.2009 22:00
Teď jsem to zkoušel na verzi, na které zrovna pracuju a nedělá mi to.. Zkusil bych toto: běž do nastavení připojení k PC a zruš zaškrtnutí toho, aby se zobrazoval výběr a vyber třeba disk. Mělo by se to připojit jako disk a problém se vyřešit. Pak můžeš vrátit zaškrtávátko výběru.
Adow (1267)|29.1.2009 23:24
Omlouvám se za double post. Opět po dni zkoumání mám další verzi na test synchronizace s Vistou. Prosím dobré duše s tímto OS o vyzkoušení ActiveSync a podání zprávy. Mě se Visty buď nějakým způsobem umoudřili (ikdyž jsem v nich nic neměnil) nebo to už konečně funguje. Spojení je stabilní, můžu volat i příjmat hovory a zároveň synchronizovat. Tak zkuste vy. Ostatní prosím zatím nestahujte!

Kdo by chtěl testnout, napište SZ a já vám pošlu odkaz. Předem díky!
pepino_ce4you (33)|30.1.2009 01:37
já si dnes stáhl původní verzi těžké v2 a taky se mi to ve vistách kousalo, pak jsem to odpojil, restartoval Diamonda i PC, pak mi šlo odebrat spárované zařízení v PC a dal jsem nastavit nové připojení, přepnul v nastavení portů z bluetooth na COM3 a nastavil výběr co vše chci synchronizovat a jede to v pohodě s outlookem 2003

PS: tak ted po ránu se mi to taky zase seká
ve vistech premium musím pokaždé odebrat současné partnerství a vytvořit nové, potom synchronizace proběhne v pořádku
mortyss (54)|30.1.2009 08:52
Zrejme sem prisel na to proc me synchro s Vistama funguje a dalsim lidem ne.Muze za to prave aplikace MyMobile.Tato aplikace se totiz automaticky spousti s ActiveSyncem a zaridi spojeni s telefonem pres obnovu IP adresy telefonu, tudiz AS potom bezi, pokud jsem MyMobile nasilne ukoncil, tak mi synchro taky nesla, treba ti to Adowe pomuze.Zda se mi ze by to mohl zpusobovat problem s nacitanim IP adresy z Diamonda pri aktivaci ActiveSyncu....

Edit: dodavam jeste vypis z logu MyMobile, jedna se o cast nastaveni TCP pripojeni:
# ****************************************************************
# Connection with IP Address (Internal Use)
#
# ConnectWithIP=0 : Using ActiveSync Connection (Default)
# ConnectWithIP=1 : Using IP Connection
Requires MyMobiler.exe on your device
# ****************************************************************
ConnectWithIP=0
IP_Mobile=0


# ****************************************************************
# IP Address on Mobile
# IP_Mobile0=169.254.2.1 : IP Address on Mobile Device (Default)
# ****************************************************************
IP_Mobile0=169.254.2.1
IP_Mobile1=0
IP_Mobile2=0
IP_Mobile3=0
IP_Mobile4=0


# ****************************************************************
# TCP Port number on Mobile
# Port_Mobile=1004 : (Default)
# ****************************************************************
Port_Mobile=1004


# ****************************************************************
# TCP Port number on Desktop
# Port_Desktop=1004 : (Default)
# ****************************************************************
Port_Desktop=1004
Adow (1267)|30.1.2009 08:54
Jj, možný to je.. Mám už ale verzi, která by měla s Vistama jet - tady. Zatím ale nemám odezvu..
mortyss (54)|30.1.2009 09:10
Ja bych to mohl vyzkouset zejtra doma, doma mam taky jeden comp s Vistama se kterym sem nikdy nesynchronizoval, takze tam neni ani Centrum synchronizace ani MyMobile, takze to zitra muzu prubnout, v praci se mi do toho nechce sem rad ze mi to tu funguje :-D.
Tem kterym to nejde, zkuste mrknout do firewallu ve Vistach zda je ActiveSync(ve firewallu to je uvedeny jako Pripojeni zarizeni se systemem Windows Mobile) uveden ve vyjimkach, jinak bude port pro otevreni spojeni blokovan...
Ta vyjimka by se mela zalozit automaticky pri instalaci Centra synchronizace, ale obcas ty vyjimky ve firewallu blbnou, nebo se vubec nezalozi...
Dell_ce4you (48)|30.1.2009 09:18
Odezva bude za chvilku, právě instaluji.
mraq (53)|30.1.2009 09:44
Ja otestuji az dnes v podvecer. Musim pracovat :(.
Dell_ce4you (48)|30.1.2009 10:03
První dojmy:
zatím jede bez problémů (cca 4 synchronizace při různé zátěži a "vyrušování").
Změna "Internal Storage" na "Storage".
Bylo by dobré nějak označit jednotlivé "Eržiky" po restartu - červený text u všech, zatím tří, - 2 Erzika.

Testování pokračuje instalací SW.
Adow (1267)|30.1.2009 11:13
O "Storage" vím, trošku záhada proč se to udělalo, ale vyřeším - není problém - toto je jen test na synchro, ne hotová v3. Označovat Eržiky hned při startu neplánuju - musí se to pokaždé dělat HEX editem zdrojového .nb a dělám víc věcí naráz = měl bych v tom guláš.
Smaž Internal Storage, krerý se ti tam automaticky vytvořil a změň hodnotu v registru:

[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles\moviNAND]
"Folder"="Internal Storage"[/code]
pepino_ce4you (33)|30.1.2009 14:35
Proč se mi na Diamondu stále sám od sebe spouští ActiveSync? Potom se mi to vždy celé sekne. Je to nějak řešeno v Eržice test?
zbynek_ce4you (14)|30.1.2009 15:37
Tak odzkoušeno a synchronizace s Vistou zatím chodí bez problému..
Adow (1267)|30.1.2009 15:57
OK, já myslim že to pojede už všem. Ten odkaz raději smažu - je tam ten bug se Storage :D. Kdyby byl někdo s Vistou tak hodnej a chtěl to ještě testnout, tak napište SZ a já vám ten odkaz dám. Díky ;).
mraq (53)|30.1.2009 20:29
Oooo, ano. Synchro jede i mne! Diky, dobre odvedena prace. Kdy bude ver. 03, prosim? Po jejim zverejneni Ti poslu na pifko :). Ted radsi ne, zbytecne by Te to rozptylilo.
Adow (1267)|30.1.2009 21:04
Verze 03 je skoro hotová, ještě hledám kde by se dalo co vylepšit, dělám překlady do češtiny atd. Vydám ji začátkem týdne.

PS: NB s Vistama už nemám k dispozici, tak doufám, že to těma vylepšeníma zase nedomrvím :D. Ale před vydáním určitě testnu. Testuju práci s telefonem během AS, telefonování oběma směry atd. Teď mi ta synchronizace s Vistou držela fakt pěkně.
N3o21_ce4you (205)|30.1.2009 23:15
Hm... Tak mě nějak nefunguje SurfaceKitchen.
Když vyextraktuju jakoukoli ROMku, mám všecny složky v OEM prázdné... Atd... :( Možná to bude Vistou... Ale kaiserkitchen mi funguje OK.

tahle ROMka se mi líbí... Jen mi nejde do hlavy... proč jsou osekány věci jako SQL CE Mobile (nutný pro některé aplikace), Windows Live (OK, ne každý je používá... Ale osobně mi hodně chybí a CAB neudělám CZ, takže nezapadají do českého systému kdiž doinstaluju), OneNote Mobile, RSS Hub, MP3Trimmer (já ho nepoužívám... Ale rozhodně bych jej neodstraňoval).
Jasně... autor ROMky to nepoužívá... Mě prostě chybí. A i když ne všechny používám, rozhodně bych je nevyhazoval. Minimálně mi v té ROMce nevadí.

Každopádně... měl bych jednu prosbu. Mohl by autor udělat full ofiko ROM jen předělanou na CZ... Ideálně Eržiku + SQL CE, MP3Trimmer, JbedJava, OneNote Mobile, RSS Hub, Windows Live, bez WkTask? (taková Eržika XXXL)
samozřejmě pokud mu zbyde nějaký čas...
Adow (1267)|31.1.2009 11:57
N3o21: Všechny ROMky nejdou vyextrahovat..
K aplikacím: SQL CE - nevím - napiš mi aplikaci, která to využívá. Windows Live - vím, že ty to třeba využíváš, ale naprostá většina lidí ne a je tím zapráskanej celej systém. OneNote je naprostá zbytečnost, RSS hub - tady uvažuju, že ho do Eržiky dám no a MP3 trimmer: sice jednoduchá, ale hodně nepřesná hračka. Eržika není pro děti :D.
Je to tak jak píšeš. Některý aplikace tam nejsou, protože autor... Nechci, aby to vypadalo namyšleně, ale každej autor si udělá ROM podle svýho ;). V mé ROM to prostě není. Až bude čas, udělám na všechny chybějící aplikace CABy s češtinou (pokud bude dostupná, vlastní překlady do CABů dělat nebudu). Když si projdeš toto téma, pár hotových CABů s CZ najdeš.
Další zakázkovou Eržiku (XXXL) už dělat nebudu - je to časově hodně náročný. Jak jsem napsal. Dodám CABy (až bude čas, nechci nic slibovat hned) a V3 bude klasická Těžká + Lehká UC - co tam budeš chtít mít navíc, dáš si do adresáře ve vnitřní paměti a nainstaluje se to se systémem.
blackman_82_ce4you (255)|31.1.2009 12:33
kdyby to bylo mozne zkus vyzkouset G-alarm, prijde mi lepsi jak klaxon. Je taky v cestine a je free. Zde mas popr. odkaz
pedrs_ce4you (0)|31.1.2009 14:24
Zdravím.
Mám nainstalovanou Ežiku v2 a od začátku jsem měl problém s rychlo vybíjením.Telefon byl vybitý během jednoho den.Jen pro upřesnění..mám Eržiku těžkou.
Tak jsem jeden den zrušil Stylus Lock z programů po spuštění a aby neběžela na pozadí...nepomohlo.
Druhý den jsem udělal to samé s programem AE Button Plus...a hle...telefon bezproblému na konci dne měl polovinu baterie a to jsem dvě hodiny měl zapnuté bluetooth.Ještě dnes v poledne jsem měl nějakých 25 procent.

Takže můj problém s baterií vyřešilo tohle.

A teď jestli někdo může vyzkoušet to samé a AE Button Plus vypnout...ten kdo má těžkou a má problém s abterií.

A to je i dotaz na Adowa..jestli na to může kouknout.Je to škoda,protože program umí konfigurovat tlačítka...ale pokud to má takhle baštit baterii,raději ho oželím.
Adow (1267)|31.1.2009 14:43
blackman_82: Teď jsem ho zkoušel.. On si člověk moc nevybere - možná nakonec z ROMky odstraním obojí a bude pokoj :D. Jen nechápu, že ještě jak autorovi Klaxonu tak i G-Alarmu nedošlo, že jsou taky lidi co se budí pokaždé stejnou melodií. Jako třeba já.. Proč tam proboha nejde nastavit výchozí zvuk budíku - proč to musím při každým zadáváním budíku znovu nastavovat? Ale to jen tak na okraj ;). Pravděpodobně tam nebude ani to - ani to.

pedrs: Zajímavá zpráva - díky za ni.. Zkusím mrknout po nějaké jiné utilitce na tlačítka. Já bohužel spotřebu nijak zkoušet nemůžu, protože tel. v jednom kuse flashuju a něco zkouším. Pokud by to s AE Buttons vysledoval ještě někdo další, rád program z Eržiky odstraním :D. Synchronizaci bude řešit V3.
ropyno (69)|31.1.2009 16:01
Jsem na tom stejně,včera jsem dal pryč AE Button Plus a baterka se drží.
Je to škoda dobrej prog.,ale na ukor výdrže
Adow (1267)|31.1.2009 16:54
Zatím to vypadá tak, že nechám přiřazení jen na WkTask Action Screen - teď je na long vol+. Můžu ho jednoduše dát na dlouhý podržení zap/vyp tlačítka a do něj dát ikonku na vypnutí. Půjde to i bez AE Button ;). Ještě to řeším, ale toto řešení by nebyl vůbec problém - funguje OK.
luboshek (31)|31.1.2009 20:20
mám dotázek:
při listování v kontaktech pomocí dotykového kolečka se děje toto:začnu listovat,2-3 vteřiny se nic neděje a pak to najednou zkočí třeba až na konec seznamu.Děje se to v obou směrech.
Před flashem na tuto super ROMku se to nedělo...Přehlédl jsem nějaké nastavení?
N3o21_ce4you (205)|31.1.2009 20:44
Mno... Tak už jsem přišel na to, proč mi to nejelo... Koukám na vnitřnosti tý tvý ROMky... A koukám, že jsi tam tu sqlce knihovnu co je nutná pro správnou funkci nechal a odstanil jsi jen ten balast okolo.
No co... Vypadá to, že asi vezmu jako základ tvojí eržiku Full... vyhodím WkTask a AE Buttons (po poznatcích zde)... A přidám těch pár věcí.
Btw... ten MP3 Trimmer je kravina :) Ale zaprvé si říkám, že by se mi někdy moh hodit (mám pernamentně zaplé vibrace). A navíc třeba kamarád jej používá.

Co se týče času... Tak chápu ;-)
Doufám, že se nebudeš zlobit, když vezmu za základ tvojí práci. Víceméně je to vyhovující. Na pár drobností. Asi počkám na V3 než se v tom začnu vrtat. Ta bude asi lépe odladěná.

Jinak... Díky za MUIka. Ale nemohu v nich najít WL a RSSHub.

EDIT:
Teoreticky jsem tady udělal Packages pro ROMku s Javou, WLM, a RSSHubem s CZ MUI. Mělo by to teoreticky fungovat. Ale nezkoušel jsem to. Nevím, jestli se z toho dají zpětně udělat CABy (a caby editovat neumím).
Kdyby to bylo možné, bylo by to fajn a dalo by se to otestovat dřív, než se mi Diamond na kterém můžu dělat pokusy dostane do rukou.
vodopadek (274)|31.1.2009 21:13
co se tyce toho g-alarmu jak pise adow.. ja ho pouzivam, v nastaveni jde nastavit melodie ktera se pak priradi ke vsem novym alarmu ktere si definuji.. osobne pouzivam alarmy nepravidelne neb vstavam kazdy den jinak, takze si vecer nastavim novy alarm na rano kazdy den, je nstavim hodinu kdy budit a pokazde mne budi ta sama pisnicka:) projdi si adowe nastaveni je to tam trosku poschovavane ale je to tam:) to jen tak na okraj..
N3o21_ce4you (205)|1.2.2009 09:33
Teoreticky jsem dnes ráno úspěšně udělal české CABy pro Eržiku (!!! jinde nemusí fungovat korektně).
Kdo chce, může vyzkoušet... A pak dát vědět ;-)
blackman_82_ce4you (255)|1.2.2009 22:02
jeste me zajima zda jde nejak poresit to oznacovani textu behem psani na telefonni klavesnici. Behem psani se text oznacuje a kdyz stihnu mezeru, slovo se smazne, protoze bylo oznacene. Pisu docela rychle a tohle me fakt neprijemne zdrzuje :(
Adow (1267)|1.2.2009 22:12
No nevim, mě se to při psaní nemaže..

Dnes jsem neměl moc čas, ale podařilo se mi Eržiku trochu předělat a už umí měnit pagepool :D. AE Buttons je nenávratně pryč a vylepšil jsem rychlé menu Wk Tasku - zůstane na dlouhém zmáčknutí zap/vyp tlačítka. Upravena DB počasí - už nedělá problémy Weather Database Editoru - ten bude nově obsažen ve Full a je přeložen do češtiny ;).
N3o21_ce4you (205)|1.2.2009 22:43
Super novinky.
Co se týče PagePool... ty máš dynamický? Nebo kolik?
Mě se na předchozím HTC modelu nejvíc osvědčilo 16MB PP.
mortyss (54)|2.2.2009 10:58
Az bude k dispozici v 03, dam si ji do diamonda taky.Adowe pls jaka verze NET Framework je v Erzice?Pises 3.5, me ale nefunguje jedna aplikace ktera NET CF vyzaduje a tento nejle odinstalovat jelikoz je soucasti ROMKY...
Adow (1267)|2.2.2009 11:36
Je tam 3.5..
mortyss (54)|2.2.2009 11:57
Jde ten NET nejak odebrat nekde v registrech?Potreboval bych tam zkusit nainstalovat jinou verzi.Diky
N3o21_ce4you (205)|2.2.2009 12:03
nainstaluj to normálně přes to... Ne? Když nainstaluješ něco do Flash, tak se používá soufor z Flash, a ne z ROM.
Btw... .Net musí fungovat. Je v něm napsané Touch Flo. Možná bude chyba v aplikaci.

A nebo zkus ještě NetCF config, nebo jak se ta utilita jmenuje...
mortyss (54)|2.2.2009 13:52
Tak sem pouzil ten konfigurator na NET, nicmene pise mi .NET CF versions installed: None :-).Kdyz se pokusim nainstalovat .Net z cabu nebo z PC napise to ze uz tam je predchozi verze a ze nejprve musi byt odebrana.Potvrdim at ji odebere, instalace probehne skoro do konce, pote zahlasi chybu Aplikace nemohla byt nainstalovana...
N3o21_ce4you (205)|2.2.2009 14:09
Něco je špatně... :-D
Zkus tenhle návod. Jsou tam i instalační balíčky CAB.

EDIT: doplněny soubory, aby ses nemusel registrovat na Modaco.
mortyss (54)|2.2.2009 15:06
Vyzkouseno, porad stejny :-(, jak zacnu instalovat ten cab na .NET tak to napise ze musi byt odstranena predchozi verze a neprobehne to.Ten CAB s tim configem se nainstaluje OK, nicmene nemuzu s tim nic delat protoze pise ze .NET neni nainstalovan...
bagio (338)|2.2.2009 15:29
Jakto vypadá s novou Eržikou ?? Moc se na ni těším :D
mraq (53)|2.2.2009 15:38
Jj, taky zacinam byt netrpelivy. Skoda, ze AE Buttons tak zerou baterku, zvykl jsem si je pouzivat na E-tenu. Neznate nekdo nejakou alternativu?
N3o21_ce4you (205)|2.2.2009 15:42
Třeba HButton? Ten umožňuje skvělou konfiguraci. Bohužel mám dojem že nefunguje na Diamondu. Používám jej na Kaiserovi.
Adow (1267)|2.2.2009 15:45
Nebuďte tak nedočkaví.. Zítra se dočkáte :D. Ještě tu s Eržikou děláme nějaký pokusy, čím by se dala RÓMka případně vylepšit. Doufám (= přeju si), že 03 nějakou chvilku vydrží bez upgradů. Ikdyž z toho mě asi vyvedete a možná hned zítra :D.

Jj, hButton jsem zkoušel. Na Diamondovi je to nepoužitelný. Udělal jsem to pomocí zástupců. Stačí do windows nahrát zástupce long_power.lnk a hned je na dlouhým podržení vyp tlačítka požadovaná funkce. Stejně tak long_send (a na jiných PPC další, na D se mi osvědčily jen tyhle dva čudliky).
mortyss (54)|2.2.2009 15:48
to Adow: Mrkni pliz na ten .NET me se to na ty erze 02 chova fakt divne...tak aby pripadna chyba byla odhalena jeste pred vypustenim verze 03 :-D