Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch HD - ROM, flash a ladění...

Ronaldok (15)|8.3.2009 20:52
Jak jsi udelal tak peknej ukazatel baterie? Ja ho chci taky pls :-)
Matrix_DC (30)|9.3.2009 08:29
Takže nejdříve nainstaluješ sdkcerts.cab (certifikace) mno a pak nainstaluješ už samotné ikonky Colored Top Bar WWE ST.cab

A jako posledni udelas Soft Reset....:yes:
Ronaldok (15)|9.3.2009 19:05
Tak vse se zmenilo, jen baterie ne :-(
mattakh (49)|10.3.2009 16:17
Nová verze od Davideucka ke stažení

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=487602

.. vypadá cool ..
carlos_ce4you (10)|10.3.2009 23:54
Já mám dotaz na všechny "zkušenější"ladiče jestli jste se už někdo pokoušel změnit skin (themes) celého HDčka a jak na to?Zkoušel jsem to podle odkazu z XDA např. zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=451702&page=2
a nějak jsem nepochodil-něco dělám špatně...:O
Fiktik_ce4you (18)|14.3.2009 07:33
[quote=Matrix_DC]Ta cestina pro L26_THDV8.0_WWE funguje dobre, jen neni vse prelozene...Prikladam obrazek.
[/quote]

Problém je v tom, že pro každou verzi TouchFlo jsou ty texty občas někde jinde. Pokud se Ti bude chtít hledat, tak je to v souborech XXXXXXX_manila, kde X jsou čísla a písmena. Soubory nemají příponu.
radospol (175)|14.3.2009 16:29
[quote=carlos]Já mám dotaz na všechny "zkušenější"ladiče jestli jste se už někdo pokoušel změnit skin (themes) celého HDčka a jak na to?Zkoušel jsem to podle odkazu z XDA např. zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=451702&page=2
a nějak jsem nepochodil-něco dělám špatně...:O [/quote]

Tak chod radsej do sekcie priamo pre blackstone,lebo hento niesu temata pre HD. Hento je manila 2D a v hd je 3D:-)

iHTC (9)|15.3.2009 13:48
ahoj nevi nekdo jak nastavit v today ukazatel baterie (je tam standartne takova tenka zelena cara hned po startem v TF3D po cele sirce co postupne ubejva)ale tam me dost casto sama od sebe mizi nevi nekdo cim to muze bejt predem diky za odpovedi
jsman (61)|15.3.2009 14:01
Nemáš náhodou nějakou externí aplikaci pro zobrazení stavu baterie?
JecminekMaselnik (464)|15.3.2009 16:01
zkus batti
tomsoft (2734)|15.3.2009 16:54
Konečně jedna pořádná ROM :)
Novinka od Lea.
Informace [color=red]ZDE[/color] nebo [color=red]ZDE[/color]
tomsoft (2734)|16.3.2009 14:40
Aby toho nebylo málo, Dutty vydal další novinku Dutty's HD V2.2 XTREME
nebo na jeho webu

... a teď, babo raď, kterou :?: :?: :?:
Fiktik_ce4you (18)|16.3.2009 16:43
[quote=tomsoft]Konečně jedna pořádná ROM :)
Novinka od Lea.
Informace [color=red]ZDE[/color] nebo [color=red]ZDE[/color] [/quote]
Co se týče téhle ROM (verze 9), tak se moc nepovedla, Leo urychleně chystá verzi 9.1, který musí opravit spousty chyb.
Já zrovna zkouším tu od Duttyho (2.2), tak uvidíme... :-)
Fiktik_ce4you (18)|16.3.2009 16:47
:) Do včerejška jsem tam měl od Davideucka V2_HP. Vůbec to nebylo špatný. Rychlá ROM, akorát si nemůžu zvyknout na tu novou nabídku Start v novém TFlo. Tak jsem to radši vypnul a mám standardní menu a ještě jsem aktivoval Program tab.
tomsoft (2734)|16.3.2009 16:57
jj, ta nová nabídka Start je zajímavá ale zároveň .... někomu se asi líbit nebude, někomu asi zase jo :)
Taky jsem měl Davideucka V2_HP, taky stejné dojmy. Právě se chystám na flash Dutty's Rom 2.2., tak uvidíme.
Z popisu, samozřejmě nové TF + START, je třeba si zvyknout nebo vypnout - upravit, ale asi je to jen otázka zvyku.
radospol (175)|16.3.2009 17:03
Mam Davideuck V2 a maximalna spokojnost,tak si pockam na vase zhodnotenie Duttyho rom. Ale pochybujem ze bude lepsia,maximalne na rovnakej urovni. Jedine,ze by vyriesil problem s home tlacitkom.
tomsoft (2734)|16.3.2009 17:21
to: radospol
Možná hloupá otázka, co je s tlačítkem HOME?
radospol (175)|16.3.2009 17:48
Tlacitko home nefunguje v touch flo,je to zatial proglem vo vsetkych rom s novym touch flo,ale v app ktore mas nainstalovane,tak funguje.

Tak som precital 13 stranok o duttyho 2,2 a ostavam u Davideuck.

Dutty tam ma viac bugov,nefunguje ani tlacitko back,v dlhsich sms jechyba a aj pridavanie foto v my card...
tomsoft (2734)|16.3.2009 18:22
Mám teď Dutty 2.1 a tam je to OK. Home funguje a tl. Back, taky jede OK.
Takže zase zůstanu u Duttyho 2.1. nebo že by Davideuck 2 ? :)
radospol (175)|16.3.2009 19:27
Lenze v duttyho 2,1 nieje full rhodium. V 2,2 uz je.

Skus Davida V2 a uvidis rozdiel v rychlosti oproti duttyho 2,1
UserN1 (172)|16.3.2009 20:54
Mam taky nahranou Davideucka V-2 hned co vysla (mimochodem jeho pvni v mem zarizeni) a jsem moc spokojen oproti ROMkam s TF3D v.3 predtim. Rano jsem si stahnul obe nove verze Laurentinuse i duttyho, ale zatim vyckavam...

Jinak porad premyslim o tom jestli je to bug, jak tl. home funguje. Prijde mi, ze je to tak schvalne...ono totiz funguje jen jinak nez jsme byli ted zvykly.
A jak si na to zvykam prijde mi, ze je to opravdu schvalne a celkem mi to vyhovuje...priklad...kdyz jsem v nejakem programu,napr v sms unaccent a zaroven mam posledni spustenou zalozku zprav v TF3D s nahledem zpravy na kterou odpovidam, tak kdyz se chci podivat behem psani zpravy co ve zprave na kterou odpovidam je jeste napsane zmacknu tl. home a skoci mi to ted na zalozku se zpravou, tudiz tu co byla naposled aktivni a co potrebuji a ne na uplne home s hodinam jako predtim. Tam mi to skoci az kdyz dam backspace pokud tam potrebuju, jinak uspim tel a az ho znovu zapnu kdyz budu potrebovat budu tam mit defaultni home obrazovku (napr. diky S2U2 apod). V opacnem poradi uziti tlacitek by to neslo to je jasne. Takto mi to uz asi prijde lepsi a uziti je stejne i u ostatnich programu. Otazkou je jestli to tak kazdemu bude vyhovovat nebo ne...
tomsoft (2734)|16.3.2009 21:03
to: radospol
hm, to je no. Zkusím zítra Davida :) dneska už to nehrozí :)
Měl jsem Davida V6, ta byla super rychlá, tak uvidíme jak to bude s novým TF.

to: UserN1
No, něco na tom bude s tím Home :)
Jen mě mrzí, nebo jestli to je jen můj dojem. Po startu OS je 50% RAM obsazeno, sice ještě dost zbývá, ale na ROM se starším TF to bylo vždy kolem 35%. To už je asi osud :)
UserN1 (172)|16.3.2009 22:48
Taky si myslim, ale bohuzel na druhou stranu je zvyk zelezna kosile tak buhvi jak to bude dal...
Jinak s pameti se ti to nezda :)David rikal, ze je to nastaveno umyslne, rom je tak sviznejsi a na ostatni programy je u HD pameti porad dost :)
radospol (175)|17.3.2009 21:48
!!!!Opravny fix pre fungovanie tlacitka HOME na novych ROM s novym touch flo!!!!

Na Davideuck V_2 funguje dobre. Staci rozbalit rar a oba subory zkopirovat priamo do windovs zlozky,restart.

neviem ako sem pridat subor,tak si ho stiahnite tu prispevok 865:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=487602&page=87
tomsoft (2734)|17.3.2009 22:16
Díky, radospol
Ok, šlape.
Tam jsem nahodil Davida V2, no, šlape jak víno :), ale ta RAMka je fakt dílo.
Po instalaci toho co vždy instaluju, pár drobností, tak po startu OS je obsazeno cca 60% RAM, takže voné RAM je cca 85 MB.
Je fakt, že to běhá velmi svižně. Uvidíme, co bude dál :)
Mám jen dotaz.
Dá se vypnout to nové Start Menu aby tam byla klasická nabídka start a tím aby přibyla záložka v TF - programs?

Jinak když píšeš příspěvek tak po odeslání příspěvku tam vidíš odkaz "Soubor" to je k řidání nějakého souboru.
radospol (175)|17.3.2009 22:52
Tu mas jak odomknut polozky v v novom start menu,budes potrebovat aj ked nahodis panel s programs:

[quote]To "unlock" the items on the start menu change these registry key(one example):

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\Manila\ProgramLaun cher\0]
"IsReadOnly"=dword:1

Change the value to "0".[/quote]

A tu mas ako dat klasicke start menu a vytvorit zlozku programs:

[quote]To enable "old" Start Menu (Disable new manila start menu):
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\EnlargeMenu\Enable ManilaStartMenu =dword:00000000

To show favorites programs page on manila:
HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Manila://programs.page.hidden =dword:00000000[/quote]
tomsoft (2734)|18.3.2009 00:18
to: radospol
Díky, je to OK.
Nakonec jsem dal zpět to nové StartMenu (jde jen o zvyk).
Ale odblokoval jsem ty položky co byly zablokované a je to dokonelé :)
Tak uvidíme, co udělá praxe.
radospol (175)|18.3.2009 00:23
Ja soom tiez odomkol tie polozky a nechal nove menu,ale nahodil som Quick Menu,takze mam aj klasiku
tomsoft (2734)|18.3.2009 00:27
jj, Quick Menu jsem jednu dobu používal na Asusu, ale nějak mě to nechytlo.
Pochopil jsem správně, že David chystá V3?
radospol (175)|18.3.2009 01:27
ano chysta uz dnes:-)
smidlu (6)|18.3.2009 06:57
Ahoj, můžete mi prosím poradit (jsem Lama), jak dostat ROM od Davideucka do zařízení? Jak se to nedělá přes PC, nějak mi to nejde. Díky moc. Smidlu
Matrix_DC (30)|18.3.2009 07:09
@smidlu
Zkus tyto stránky fakt dobře provedený návod.. Unlock - Flash

:yes:
Matrix_DC (30)|18.3.2009 07:20
Pánové, myslím, že se máte opravdu na co těšit, jelikož jak na svých stránkách psal Laurentius26, tak se chystá nová verze [color=red]L26_THDV2.0_WWE_Ultimate [Topaz Based][/color].
Mohu Vám s klidem říci, že v současné době probíhá testování této ROM, kterou testuji i já..;) A o proti L26THDV9.0_WWE_Ultimate [Rhodium based] je to velice rychlejší nezabírá tolik paměti, po restartu má 46% obsazené paměti.
Jak psal Laurentius26 tak v současné době Beta1 obsahuje tyto změny:

- New Manila
- New dialer with slider
- Homebutton working without any modification
- New commanager with better bluetooth and wifi options
- Single or double slider volume
- Manila Internet tab with search function
- New Windows Live Messenger
tomsoft (2734)|18.3.2009 07:28
A jéje, to zas bude na víkend co dělat. :)
Zajímalo by mě přímé srovnání ROM David V2 vs Leo V2.
Dnes jsem si ještě doladil Davida V2 a maká velmi slušně. Nechám nějakou dobu ať můžu srovnat s Leovou ROMkou.
Petr001 (24)|18.3.2009 13:30
Hmh, tak to se tesim na novou verzi :-) protoze ta pred tim ma opravdu par chyb, jsem zvedav...

Petr
mpis (120)|18.3.2009 15:46
dotaz na Matrix_DC:
já používám L26v7.5 a po restartu mám běžně obsazení paměti 28-30%.
Co všechno Vám najíždí v té testovací verzi, že máte obsazení 46% a uvádíte to jako úspěch?
Když jsem zkoušel verzi L26v8.0, tak jsem se divil, že obsazení paměti bylo přes 50%, tehdy jsem se ihned vrátil k v7.5.
Ale jinak, jestli bude nová verze stabilní jako 7.5, tak na ni přeskočím.
radospol (175)|18.3.2009 17:05
MatrixDC: takze v tej romke nieje novy full touch flo?, kedze to nieje rhodium?
tomsoft (2734)|18.3.2009 17:05
to: mpis
Určitě se k tomu vyjádří i "Matrix_DC", ale v těch nejnovějších ROM je nová verze TF3D - Manila, která toho sežere trochu více.
Matrix_DC (30)|18.3.2009 18:11
Přesně jak napsal Tomsoft, je tam nova verze TF3D-manila a tím pádem to taky něco žere...) Ale i tak když tam naleju vsechno co potrebuju tak mam pamět na 55%, což si myslím, že je úspěch...A opravdu mohu říct, že ta nová manila je hodně svižná, což o proti předchozím verzím mohu klidně tvrdit.
V současné době je na L26_THDV2.0_WWE_Ultimate [Topaz] B1 několik bugů cca 6 a ty se doladuji... Takže uvidíme jak na tom bude s časem Laurentius26 aby to doopravil..)
Bohužel některé zůstanou, jelikož dle tvrzení L26 je dost těžké je opravit, ale myslím si že to je otázka času..:):yes:
Matrix_DC (30)|18.3.2009 18:27
Tady přikládám screenshot co vše mi beží ted v telefonu (aktualně)..upozornuji není to hned po restartu...:cool:

tomsoft (2734)|18.3.2009 22:07
Tak Davideuck_V-3_HP je na světě :)
Fiktik_ce4you (18)|19.3.2009 15:10
Já kurňa nevím, kterou tam mám dávat dřív... :)
V každém případě si myslím, že Laurentius má ve verzi 9 dost chyb. Dutty 2.3 Xtreme nebo Davideuck_V3? :?:
mattakh (49)|19.3.2009 15:43
Zkoušel sem obě předchozí Davideuck HP a musím říct, že byly skvělé.. Dnes sem si hodil novou V3 a je to nádherně rychlé a nenašel jsem zatím žádný bug a programy, které používám normálně mimo ROMku (qip, iGo, fingerkeyboard, spb backup atd) fungují bez problémů i na této ROM..

Jak tu někdo psal, že je nechutné kolik procent RAMky sežere ROMka s novou manilou tak je trošku nechápu, kdyby si přečetli davidovi posty věděli by, že to tak je nastavené schválně pro větší celkovou rychlost systému apod a navíc evidentně na této ROM pořádně nic nezkoušeli a když viděli tyhle čísla hned ji radši smazali.. "problém" je, ale v tom, že byť žere na oko nehorázně RAM tak je stejně vše maximálně svižné a více volné RAM ani není potřeba..

U mě je jasný vítěž Davideuck High Power ..

Zkoušel sem i ostatní od Laurentiuse i od Duttyho a byť jsou taky skvělé David je alespoň u mne trumfnul..

edit: náhodou neví někdo jak je exe soubor od aplikace phone abych si ho dal do vyjímek do flip-itu? to otáčení displeje při volání a příjmu volání mne rozčiluje a ve windows sem spouštěcí soubor nenašel..
tomsoft (2734)|19.3.2009 17:09
to: mattakh
Ohledně RAM nesouhlasím. Ano, četls jsem vše na postech Davida, ale pokud mi zbyde v OS 60MB RAM tak to samozřejmě je dostatek na další programy. Stejný žrout jako je ta ROMka je např. IGO8, takže chci mít pro IGO co nejvíce volné RAMky.

A kdyby jsi četl příspěvky na Davidových postech, věděl by jsi že aplikace telefon se jmenuje cprog.exe :)
mattakh (49)|20.3.2009 08:19
iGo jsem zmiňoval a alespoň mě jede bez problémů i na této ROM s mnohem větší "spotřebou" RAMky .. :P

ten post sem možná četl, ale znovu se mi to projíždět nechtělo, přeci jen už tam těch stránek není nejméně :) tudíž díky za radu..
tomsoft (2734)|20.3.2009 08:28
jj, IGO jede bez problému, to jo. Jen mi připadalo ta spotřeba RAMky brutální :) Jinak nic.
Zjistil jsem ale jeden drobný problém s IGO8.
Pokud mám Davida V2 nebo V3 a v IGO (skiny Dimka i GJ) Nastavení/Zařízení/Řízení spotřeby nastaveno - Zapnuté podsvícení, tak blbne zadávání cíle pomocí klávesnice v IGO, když píšu ulici, tak je jakoby pořád stisknuté nějaké tlačítko, tím nejde zadat nic. Když to nastavení změním na "Užij nastavení zařízení" takje to OK.
Dělá to jen u V2 a V3. Tak nevím. Samozřejmě to nebude nějakou RAMkou, ale moc jsem se s tím netrápil a hodil jinou ROM, kde to šlape.
mattakh (49)|20.3.2009 10:11
Aha tak to nevím, já používám defautlní iGo skin atd :)

UserN1 (172)|20.3.2009 10:19
Ja mam take default skin a bez problemu. Jakou ROM sis nahral? Tuto new by Panosha? :D
Zvazuji ze ji zkusim :)
tomsoft (2734)|20.3.2009 13:14
ne ne, ta ROM byla od Davida V2 a V3, dělají to obě a jen když je aktivní nějaký skin. Ale když se potom vrátím zpět do Default, problém s klávesnicí zůstane, zjistil jsem co to v IGO dělá. V SAVE\system.ini je sekce
[power]
powermgm=0
pokud je tam nula, což je "Zapnuté podsvícení" klávesnice blbne, když je tam něco jiného 1 nebo 2 je to OK :)
U ROM od Lea nebo Duttyse to nedělá.
Atisbusty (102)|20.3.2009 19:50
Ahoj, muzu se jen zeptat, uz pul roku pouzivam ROM od Panoshe a mam to nejaky cely zabrzdeny, tak premyslim o nove. Ale...dlouho jsem se tomu nevenoval. Od toho Davideucka jsou tam dve verze, MSVS a CVSD. Jaky je mezi nimi rozdil ? Pak radio...to je automaticky ve verzi ROM nove ? Nebo je treba ho nejak nahravat zvlast ? A pak jeste Hars SPL a USPL...jak poznam, co vlastne mam ? Uz si to nepamatuji. A ktera z tech verzi Davideucka je pro co ? Pokud to ma tedy nejakou souvislot. No a samozrejme...je ta verze ok ? Diky moc vsem. Ales