Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - radio (GSM) ROM a vše o nich...

Sako verife (476)|12.3.2009 14:02
dalsi vec se kterou si nevim rady

pouzivam ROMeOS2 1.92. Kdyz vyjdu z budovy ven tak se neda na mobilu nic precist. Zkratka je vypnuty automaticky podsviceni. Sice zvladnu jej zapnout zase, ale po restartu je opet vypnuty. Da se to nejak nastavit aby bylo porad nastaveny? Treba v Advanced Configu? Nic jsem tam nenasel


Dalsi otazka na Advanced config, da se tam nekde nastavit aby se me po prijmuti hovoru nezhasinala a nezamykala obrazovka?


Jsem si jistej ze uz se to tady nekde resilo ale nejsem schopnej to najit :oops:
3rza_ce4you (0)|12.3.2009 15:06
Jen technická, opravdu existuje verze 1.92 nebo je to překlep a používáš 1.90.2 ? Verzi 1.92 jsem opravdu nikde nenašel.
Sako verife (476)|12.3.2009 15:19
samozrejme preklep ;)
kecinzer_ce4you (332)|12.3.2009 16:06
[quote=Pfemir]Mel bych ale par dotazu. Zatim to radio jedu s puvodni rilphone.dll, protoze nemam pachnute nk.exe. Nechce se mi do toho poustet, obzvlaste kdyz koncem tydne ma vyjit PROVen 2.5, kde uz to opatchovane nk.exe ma byt. Na co vubec ma ta knihovna vliv? V cem by nove rilphone.dll melo byt lepsi? Abych si tim zase neco nerozdrbal.
A jeste k tomu A-GPS, je lepsi to mit zapnute nebo vypnute? Jinak ty testy byly delany s vypnutym A-GPS.[/quote]
Tohle by mě přesně také zajímalo :).

pfemir (44)|26.3.2009 22:30
Tak jsem byl chvili mimo a uz mi zase ujel vlak. Vidim, ze uz vysel PROven 3.1, ale nepochopil jsem tu poznamku ohledne rilphone.dll. qsqa pise: "PROven ROM 3.x is equipped with rilphone.dll from "leaked" ATT ROM - so it works nest with RadioROM 1.12.25.19". Mam to chapat tak, ze rilphone.dll v PROven 3.1 = rilphone2.dll z Radia 1.12.25.19 ? Takze ho tam uz nemusim kopirovat a upravovat registry?
A taky jsem se docetl, ze uz je rilphone3.dll. To muzu take pouzit s PROven 3.1 nebo na to musi byt zase nejaky jiny patch?
titan4 (159)|26.3.2009 22:35
Trochu špatně si to pochopil ono neexistuje něco jako rilphone2 nebo rilphone3. Ty můžeš v registrech nastavit název dll s rilphone podle toho jakou chceš použít je jedno jak se jmenuje může se jmenovat klidně karel. Jinak ano pokud je v ROM rilphone z at&t 5.08 ROM tak je dělaný pro radio 1.12.25.19 takže pokud máš tohle radio tak nemusíš žádný jiný kopírovat.
pfemir (44)|27.3.2009 07:19
Ne, ja chapu, ze je jenom jedno rilphone.dll. Slo mi o to jestli qsqa vzal rilphone2.dll z toho radia 1.12.25.19, prejmenoval ho na rilphone.dll a vlozil do sve ROMky. Nebo jestli jenom opatchoval nk.exe a ja si tam to rilphone2.dll musim nakopirovat sam.
A taky by me zajimalo, jestli to opatchovani nk.exe plati i pro rilphone3.dll.
titan4 (159)|27.3.2009 07:26
Opatchovane nk.exe musi byt aby systém neodmítnul validně nepodepsané systémové soubory. Jak rikam je jedno jestli je to rilphone3.dll nebo pepazdepa.dll. A ano pokud to qsqa napsal tak to tak je (ostatně pokud použil 5.08 ROM jako základ tak ani nic nekopíroval prostě tam nový rilphone už byl)
pfemir (44)|27.3.2009 07:39
Diky za odpoved.
Nevis jeste nahodou co je noveho v te rilphone3.dll a jestli dobre funguje s radiem 1.12.25.19 ?
BTW, chapu dobre, ze knihovna rilphone.dll je prizpusobena pro nejake konkretni radio nebo je jedno jakou verzi dam k tomu kteremu radiu? Jedinou podminkou je akorat opatchovane nk.exe?

Diky.
Lucky;) (64)|2.4.2009 23:32
dnes jsem flashnul tolik vychvalované australské rádio a počítá mi jinak smsky (1 sms nemá 160 znaků ale asi 70) - jde to nějak přenastavit? má to vliv na počet odeslaných sms, nebo je to jen špatně ukazováno ale vše se posílá jako jedna smska? abych se pak nedivil účtu :)
-BoarD- (24)|4.4.2009 12:26
Já jsem taky flashnul hojně chválené australské rádio, první den mi fungovalo vše skvěle, GPSka se dokonce chytila do 40 sec i v jedoucím vlaku, předtím se nechytla buď vůbec nebo za hodně dlouho. Jenže dnes se mi za žádnou cenu nechce připojit k internetu, softreset, udělat nové připojení atd. jsem zkoušel a bez výsledku. Tak asi zkusím jiné rádio, ale divné, že první den jelo vše jak po másle ;)
Lucky;) (64)|4.4.2009 13:10
A jak to máš v tom australském rádiu s tím počtem znaků v SMS?
-BoarD- (24)|4.4.2009 13:23
Tam mám normálně 160 znaků, na 70 znaků se to zkrátí když napíšu nějaký znak s diakritikou, ale to dělalo i předtím. Jediný můj problém je internet :?
Lucky;) (64)|4.4.2009 15:01
Aha, tak to je možná vono, to mě nenapadlo. Flashnul jsem totiž zároveň i novou ROM, českou a párkrát použil českou T9. OK, vyřešeno.
Erikt68i (266)|6.4.2009 23:07
Hodně jsem teď cestoval se služebním řidičem a tak jsem volný čas při jízdě věnoval testování navigací a zkoušel různá doporučovaná radia. Výsledek je tristní. Žádné z nich není na takové úrovni, aby se dalo podle toho spolehlivě jezdit. Některá radia se sice chlubí fixací v řádu jednotek sekund ale co je to platné, když jedu např. mezi vyššími domy a najednou vidím, že podle navigace jedu v souběžné ulici!!! To se opravdu nedá o navigaci mluvit. A ty lagy.
Používal jsem navigace Igo a Navigon ale výsledky byly totožné. Přitom v porovnání s jinými přístroji (Mio, Asus, Gloofish) se zdála citlivost GPS dostatečná = počet fixnutých družic byl skoro stejný i v testech v kanceláři cca 1 m od okna. Ale přesnost se zhoršujícími se podmínkami se zhoršovala na odchylky až v řádu stovek metrů. Takže jsem to vzdal a jen tak pro jistotu použil svou starou externi BT-339, no a veškeré problémy mávnutím kouzelného proutku zmizely. Obě navigace jedou jak z praku, lagy žádné, přesnost super. Takže výsledek => chip GPS je na ....., žádné radio to nespraví, kdo chce mít spolehlivou navigaci vyhodí navíc prachy za externí GPSku a bude mít vystaráno. Nu co, sice jsem si představoval, že za takový prachy bude všechno dokonalé ale ..., naštěstí ostatní vlastnosti tohoto přístroje vyváží ten bug.