Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - radio (GSM) ROM a vše o nich...

kadett-k2 (40)|23.2.2009 11:21
já pořád nevím jestli zkusit jiný radio,nechce se mě dávat ty love za to,když už ten mobil tolik stál.to je hrůza
3rza_ce4you (0)|23.2.2009 11:21
Mám ROMeOS 1.81.1, stejné BS radio a tento víkend jsem testoval GPS. Výsledek naprosto obdobný. Fix za jízdy cca 3 minuty (s problémy). Zpoždění 1-2s.
Zkoušeno na iGO 8.0.0.44366 a Google Maps 3.0.0.12
Teď zkouším Quartz Radio 1.11.25.01 (podle mě stejné jako to original na TP).
kecinzer_ce4you (332)|23.2.2009 12:07
Když se nad tím člověk zamyslím, tak jsou v HTC pěkné sviňky. Člověk si koupí za cca. 15 tisíc zařízení, které má mimo jiné sloužit i jako navigace a ta prostě zlobí. Nechápu jak si to může HTC vůbec dovolit!
Když nad tím tak přemýšlím, tak jsem si měl koupit Touch HD, jenže to bych byl zas bez klávesnice. Prostě děs.
Sako verife (476)|23.2.2009 12:28
co jsem zatim slysel tak problemy se zpozdenim jsou u Igo a bez problemu je to u TT. Mozna jsou to ale kecy. Ja mam TT7 ale v aute jsem to netestoval takze nemuzu posoudit.
kecinzer_ce4you (332)|23.2.2009 12:45
Až bude mít TT mapy pro každý stát jednotlivě, tak ho budu používat. Ale pokud nejmenší mapa co se dá sehnat pro Evropu má 100MB+, tak je to smutné.
Sako verife (476)|23.2.2009 13:03
v podstate souhlas ze je to zbytecnost mit mapu zapadni evropy a cestovat maximalne po CZ. Taky me to stvalo, ale v dobe 8 nebo 16GB karet je to dneska uz jedno asi....

Ale byl bych nerad kdyby se to tady zvrhlo v hadani se ktera navigace je lepsi. Kazda mince ma dve strany, stejne tak kazda navigace ma sve PRO a PROTI.....
Erikt68i (266)|23.2.2009 14:59
I pro nové ofiko radio doporučuji udělat změnu v registrech podle předchozích doporučení. Tj zakázat logování (logovací soubory)= dost výrazně zmenší lag v iGO. A potom změny konstant vyhledávání a kešování - rychlejší fixace polohy. Já jezdím s navigonem 7 a vše je většinou přesné = navigace si asi sama lag koriguje. Totiž iGO i na starém PDA loox718 má lag ale navigon ne - takže je to spíš bude vlastnost programu.
Ovšem bez mučení přiznávám, že teď většinou jedu se svou starou externi BT GPS - nemám nervy čekat, kdy to zrovna v kritické chvíli vypadne, jak už se mě stalo.
kadett-k2 (40)|23.2.2009 16:12
sice navím co ja za problém,když mapa má 100mb.Já mám ted v TP 8gb a na stole 16gb,ikdyž nevim jestli tu 16gb využiju.Navigací mám několik v TP.Igo,TT,smartmaps,co já vím ještě a nemám problém.Sice v autě sem navigaci ještě nezkoušel,ale zkusím.Mám ten Proven 2.2 a australské radio a vipadá to slušně.Fix do 20 s s vypnutým agps ale dalších 20 než je přesnost dá se říct úplně přesná.Zatim spokojenost
pfemir (44)|26.2.2009 12:11
[quote=duuri]taj ja mam uz 5 dni verziu 1.11.25.01 musel som ju sice flashnut cez pomocou SD karty cez AS to nechcelo skoncit....[/quote]

A kdyz chci flashovat radio z SD, tak ho musim take prejmenovat na RAPHIMG.NBH?
A jeste jeden dotaz, ta SD karta musim vymazat, musi byt uplne prazdna?

kadett-k2 (40)|26.2.2009 12:17
Chci se zeptat,kdo tu zkoušel víc rádií jaké mu nejvíce vyhovuje.Třeba v google maps jak to ukazuje přesnou polohu atd.Mě zatím z australského radia,ale zkouším dál.1.11.25.01 žere moc baterky. 1.08.25.20M1 zatím nejlepší potom 1.02.25.32 ted zkouším 1.02.25.28 jak na tom bude
pistansky (108)|26.2.2009 12:19
pfemir:
ano musis to tak premenovat nabootovat do bootloaderu.a nie karta nemusi byt prazdna len ten subor musi byt v korenovom adresary
3rza_ce4you (0)|26.2.2009 12:19
Ano, soubor musis prejmenovat. Karta muze obsahovat i jina data.
Dominiktoreto_ce4you (97)|27.2.2009 16:20
Dobry den,
měl jsem možnost testovat 4 Nové RÁDIA,než jsem naladil GPS i když na jiný úkor,tak se chci podělit o informace.

1) Official Shipped Australian ROM 1.08.25.20M1 - Skvělá výdrž baterie,čistý příjem GSM,velmi dobrá síla signálu GSM,Rychle spojeni na WiFi,Bluetooth dosah cca 25m (hala),GPS na místě FIX 10-30 vteřin,GPS za jízdy FIX 1-1,3 minuty.

2) Blackstone Radio 1.09.25.35 - Horší výdrž baterie,čistý příjem GSM,optimální síla signálu GSM,Rychle spojeni na WiFi,Bluetooth dosah cca 15-20m (hala),GPS na místě FIX 10-15 vteřin,GPS za jízdy FIX 1,5-1,7 minuty

3) Official ROM 1.11.25.01 - průměrná až lepší výdrž baterie,čistý příjem GSM,dobrá síla signálu GSM (vypadával často EDGE),Spojeni na WiFi (FIX) necelá minuta,Bluetooth dosah cca 20-25m (hala),GPS na místě FIX 30-45 vteřin,GPS za jízdy FIX 2 minuty minimálně,stále se pak odpojoval a připojoval v intervalech 10 vteřin.

4) Blackstone Radio 1.12.25.16 - výdrž baterie zatím nehodnotím,ozvěny a šum v příjmu GSM,obstojná síla signálu GSM (dosti kolísavá),Rychle spojeni na WiFi,Bluetooth dosah cca 20m (hala),GPS na místě FIX 5 vteřin,GPS za jízdy FIX do 15 vteřin.

Testováno na :
Zařízení: HTC Touch PRO
ROM: PROven ROM 1.14 20769 build (CZ)
Navigace: iGO8 v.8.3.2.64873
WiFi: D-Link DIR-655
Bluetooth:Jabra BT 8010
GSM síť:Vodafone CZ (stálé datové spojení)
Sako verife (476)|27.2.2009 18:03
co je potreba na odemceni SPL na Blackstone Radio 1.12.25.16 ? nedari seme to nejak nainstalovat
Dominiktoreto_ce4you (97)|27.2.2009 18:06
Musíš zaplatit cca 400kc pak uděláš nový Hard SPL co ti pošlou vázaný na tvůj IMEI.
Tady (Olipro)

Sako verife (476)|27.2.2009 18:49
diky, to si radsi pockam na nejaky schopnejsi RADIO nez je novy oficialni, i kdyz jej ted mam.
Precijenom radsi dam ty penize za Rapid Share napriklad.
Dominiktoreto_ce4you (97)|27.2.2009 18:54
Určitě,záleží na tom na co to chceš a jak to jede.Rozhodně můžu říct za sebe ze 400kc není tak moc na to ze mě konečně jede GPS bez problému a hned. :sarcastic:
Sako verife (476)|27.2.2009 18:56
ne 400 moc neni, za to mam ale jeden balik plen pro prcka ;) ale popremyslim nad tim asi.



SMAZAT
Raiko-Al (9)|28.2.2009 21:21
Anejaký iný spôsob nieje?
Lebo na začiatku toho vlákn som našiel niečo takéto ale veľmi tomu nerozumie voláko mi to čudne PC transletr preložil.
Tu som stiahol sôbor secrelock.exe, ktorý je spustitelný v HTCečku ale radšej so to neskúšal viete niekto poradiť?


hey all, we (olinex) got many requests for a security relocker
so now, you can easily do it
steps:
1. make sure you have stock radio flashed already. (i.e. not the one that unlocker flashes)
2. also make sure your radio is ON
3. download this attachment, extract, put it on your device, execute it
4. it should say relock was OK, and then you're done. if it says error, then reboot, retry, and again make sure radio is turned on (check in comm manager).
bauerp (3)|4.3.2009 00:05
Ty jsi narazil na RElocker, ne UNlocker. Relocker ja za daco pro ty, co uz odemknuli, ale chteji (prevazne z duvodu zaruky) vratit nastaveni do puvodniho stavu. A verze zadarmo neexistuje a mozna nebude.

Ja jsem unlocknul vcera za 14euro, flahnul nejnovejsi blackstone radio a kdyz jsem testoval gps tak mi to vodcvrnklo ponozky!!
Locknuti satelitu ze studena do 20 vterin, cca dvojnasobek satelitu nez predtim, position lag zmizel, speed lag se stale objevuje, ale to nikoho netrapi ;-), superb kvalita hlasu, data transfer od T-mobilu cca o 20% rychlejsi.....takze doporucuju!!!

4 kilka za to stoji - kdyz uz jen vezmu kolik desitek hodin jsem stravil flashovani romek, tvikovani jak blb jen aby ta gpska slapala atd......
Sako verife (476)|4.3.2009 07:20
cim dal vic me lakate na blackstone :oops:

jeste chvilku ale asi vydrzim, precijenom GPS moc nevyuzivam kdyz neni auto zase :no:



SMAZAT
Sako verife (476)|4.3.2009 07:23
da se nejak zjistit IMEI z pristroje? asi blba otazka:oops:

uz vim :oops:
Sako verife (476)|4.3.2009 08:32
a po zaplaceni pres paypal me poslou na mail aplikaci na to odemceni? Samozrejme vazanou na moje imei.
bauerp (3)|4.3.2009 15:30
Poslou Ti (okamzite) updater soubor. Doporucuji take ztahnout tzv. downgrader, ktery zmeni radio na "neproblemove"(tato moznost se vam nabidne automaticky) a potom updater, ktery jsi obdrzel od Olinexu provede odemknuti.

PS: ujistete se, ze namate na karte v rootu zadny soubor .nbh, ja jsem si tam nechal raphimg.nbh a za boha jsem to nemohl odemknout, jen jsem preflasovaval porad dokola :-)
Sako verife (476)|4.3.2009 15:44
hmm tak jsem to platil pres paypal a nic me nedoslo, ale penize se odecetly. A to s placenim pres paypal (kartu) problem nikdy nemam. Tak jsem jim psal peknej mail tak jsem zvedavej.
Sako verife (476)|5.3.2009 07:27
tak uz me to poslali, tak tedka uz se budu jen potit u te instalace:sarcastic:


Sako verife (476)|5.3.2009 07:42
hmm tak neco je spatne, ten unlocker se nezdaril a tedka me to pise

Upgrade ROM code error, Please try again. Mam to pripojeny na usb ale asi to spolu vubec nekomunikuje.


Nevite nekdo co s tim?
hudyss (219)|5.3.2009 07:45
To jsme na tom stejne!U me ten stejny problem.Tak jsem flashnul jinou ROM,stejne jsem to chtel udelat.I HR dle me pomuze
SMAZAT
Sako verife (476)|5.3.2009 07:57
no ROM a jiny radia jsem flashoval bez problemu, akorat jsem narazil na nejaky problem u toho unlockeru. Za kterej jsem jeste zaplatil :(

Doufam ze nekdo pomuze
Sako verife (476)|5.3.2009 11:05
[quote=hudyss]To jsme na tom stejne!U me ten stejny problem.Tak jsem flashnul jinou ROM,stejne jsem to chtel udelat.I HR dle me pomuze[/quote]


musis si na kartu nahrat rom ve formatu *.nbh , me to pomohlo + soft reset samozrejme
Sako verife (476)|5.3.2009 11:13
takze muj problem s nenabehnutim telefonu je vyresen :D

A ted bych potreboval poradit jak s tim Oli unlockerem? sklada se to ze 3 kroku.
step 1 flash hard SPL
step 2 Unlock radio
step 3 Run Unlocker


Co mam dat abych si mohl nainstalovat radio BlackStone? Minule jsem myslim dal 2 a pri ukonceni me to napsalo ze se nezdarilo a nic neslo delat.
Sako verife (476)|5.3.2009 11:39
tak opet stejna chyba, takze opet davam na kartu *.nbh ROMky a opet davam mobila do pouzitelneho stavu.

U toho unlockeru dam krok 2 , krok 3 je zasedlej a nejde dat. Jakmile me vyskoci chyba tak jiz jde dat krok 3, jenze mobil uz nekomunikuje s USB.

Tak jak z toho ven? :(
Hodo (99)|5.3.2009 11:49
Na XDA v threadu o Raphael Unlockeru je několiikrát doporučeno před provedením Security Unlocku downgradovat na nejnižší možnou verzi radia (1.01.25.16). Řídil jsem se tímto doporučením a bez nejmenšího problému jsem takhle odblokoval již 3 Raphaely.

Je to podrobně popsáno zde a já jsem to psal dokonce i tady v tomhle threadu.

Někdy je lepší možná víc číst, než psát ...
Sako verife (476)|5.3.2009 12:17
Hodo65 : dikec, na tom odkazu kde je ten navod bych to opravdu nehledal :oops: tak davam Radio co nejnizssi a jdu to testnout.
Diky
Sako verife (476)|5.3.2009 13:39
tak konecne se zadarilo. Dal jsem co nejstarsi ROM i Radio a pak se to povedlo bez problemu. Dik vsem za nervy. Jdu si nechat obarvit sedivy vlasy ;)
Dominiktoreto_ce4you (97)|6.3.2009 22:20
Ahoj,už jste někdo testoval 1.12.25.19,zajímá mě GPS a výdrž baterie.
Mám poslední BS a žere baterku ale GPS log je zatím famózní.
Díky za infa :-)

Sako verife (476)|6.3.2009 23:45
ja ten posledni BlackStone sice mam ale neni cas to dukladneji testovat (vydrz baterky/GPS) Prozatim me vse jede bez problemu.
Erikt68i (266)|9.3.2009 13:01
Mořím se již několik týdnů s kvalitou GPS. Původní radio modul je naprosto nepoužitelný.
Takže jsem netrpělivě čekal na oficiální update od HTC. Nové radio Official ROM 1.11.25.01 obsažené v kompletním update sice zásadně změnilo situaci k lepšímu ale funkčností daleko zaostávalo za konkurenty např. Glofiish a vůbec nemluvím o externích GPSkách. Sice se již dost rychle fixovalo, ale citlivost byla chabá. Člověk musel být venku a stát a pak to šlo dobře. Ovšem zalézt do auta a začít navigovat? GPSka začala jakoby dýchat, 1 sekundu fix, druhou ne a tak dokolečka. Nakonec se to většinou po několika minutách chytlo a dalo se s tím jet. Ovšem poloha dost poskakovala - občas byly problémy hlavně ve městech. Doporučovaná změna v registrech pomohla jen částečně. Takže jsem rezignoval a jezdil nadále podle externí GPS.
Nakonec jsem neodolal a nainstaloval to "australské" radio -Official Shipped Australian ROM 1.08.25.20M1. Nastavení v registrech jsem ponechal.
Hraju si s tím od soboty a zatím nadšení! Citlivost je stejná jako u Glofiish tj. na stole v místnosti 1.5 metru od okna se obě fixují cca 1 minutu a obě vidí cca 5-6 satelitů, iGO 8.3.2 hlásí 3D fix a přesnou polohu - modrý bod poskakuje velmi blízko okolo skutečné polohy, testovací programy ukazují prakticky stejné hodnoty na obou přístrojích. Fix je rychlý a trvalý - jak se to chytne tak už drží a nepustí. Najednou je to konkurence schopné a plně se vyrovná ostatním interním GPS jiných výrobků. Když jsem to v sobotu viděl poprvé, tak jsem si myslel, že je to nějaká chyba ale ono to jelo stejně i v neděli a teď v práci zrovna tak. Samozřejmě externí GPS je pořád ještě o trochu lepší ale s tím se počítá.
Ostatní vlastnosti nového radia - při telefonování ani při spojení BT/WiFi = žádná subjektivní změna k horšímu nepozorována.
Prostě nechápu. Jak může výrobce produkovat "zk..vené" verze radia i v nových verzích a přitom již dost dlouho má k dispozici solidně fungující? Takže vy, kteří chcete něco s GPS podniknout - zkuste toto radio - opravdu se vyplatí ho testnout.
MaxxMaxx (85)|9.3.2009 13:22
potvrdujem. Mam tiez toto radio a ostal som pri nom lebo mi vyhovuje. Pouzivam aj ext.GPS ale len preto ze ma externu antenu.
Doporucujem tiez australske radio
overgrounder (176)|9.3.2009 16:43
Ano, i já potvrzuji, že australské radio je to nej, co lze do Rafa nahrát. Igo 8 fixuje na volném prostranství ještě dříve, než zadám název cíloveho bodu. Mezi domy je to horší, ale zpravidla do půl minuty to naběhne. Používam v kombinaci s PROven 2.4TP.
pfemir (44)|9.3.2009 17:25
Tak to ja tedy takove nadseni nesdilim. Taky jsem nahodil australske radio, mam i upravu registru. Fix je sice rychly, to jako jo, ale co je mi to platne, kdyz tam jsou takove lagy, ze ve meste to je absolutne nepouzitelne. A citlivost taky dost pofiderna. Mimo mesto vidim tak 4-5 (nekdy 6) satelitu a presnost mi skace mezi "vysoka" a "prumerna". Ve meste vidim tak 3-4 satelity a presnost "prumerna" az "spatna". Takze absolutne nemam sanci trefit spravnou odbocku.
Sem z toho dost rozladen a hlavne znechucen. Co jsem mel predtim Vario s externi GPS, tak to slapalo perfektne (kdyz se chytlo).
Dominiktoreto_ce4you (97)|9.3.2009 20:59
No já s tím u Australského radia měl taky problém,jsem to měl ve městě jak tlukot srdce.Odpojeno-Připojeno a tak 15-20 minut než jsem dojel za Brno.
Teď mám nové radio BS a jsem s navigací spokojen.Za týden se mě odpojilo na vteřinku jen jednou v centru Brna za děsného deště.
Jinak na GPS žádný problém,jinak teda žere baterku :-(
pfemir (44)|10.3.2009 08:06
Abych pravdu rekl, tak do toho unlocku se mi moc nechce, protoze uz neverim, ze to bude mit uspech, ze to budou vyhozeny prachy. I kdyby se treba rozchodilo GPS, tak urcite nepojede neco jineho a tak furt dokola.

BTW, tu baterku to cuca jen pri zapnutem GPS nebo obecne porad?
Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 08:33
No to je také názor.
Já mohu říci jen za sebe že jsem nepřišel kromě spotřeby baterie na žádný BUG ohledně ROM (Blackstone Radio 1.12.25.16),myslím že mě se investice do UNLOCKU,400kč z hlediska GPS rozhodně vyplatila.Využívám data na EDGE celý den,Bluetooth mam pořád zapnutý,WiFi využívám ve sklepních restauracích.
Takže u mě naprostá spokojenost ohledně rádia.
Testoval jsem ho na 3 ROM PROven 1.14 CZ,PROven 2.4,Energy 2 Beta,všude bez potíží GPS,Volání,SMS,Bluetooth,Wifi.
snakewinter (17)|10.3.2009 09:13
Ohladom investicie do unlocku - jednoznacne doporucujem. Ja som do toho siel aj z dovodu ze mam MDA Vario IV od T-Mobilu, a bol blocknuty na SIM operatora a jednym vrzom som spravil aj secure unlock. A trvalo mi to asi tak 30 min "vseho vsudy".. Uplne bez problemov a ani som neplatil cez PayPal ale cez beznu kartu. Ja som to ale chcel Qoli novemu Radiu, lebo povodne kt tam bolo - 1.02.25.19 mi vyhadzovalo velmi slaby GSM prijem, byvam v oblasti so slabsim prijmom a casto mi to vypadavalo, tak som chcel vyskusat ci to bude lepsie s niecim novsim. Mam ROM PROven 2.4 a nahodil som radio 1.12.25.19 a oproti pov je ten signal naozaj trocha lepsi. Zlepsil sa mi aj prijem WiFi. S inymi to neviem porovnat, rozmyslam ze este vyskusam tu australsku, ked s nou mate take dobre skusenosti...
Btw - s GPS uplne bez problemov, dokonca aj s pov radiom. Pouzivam Sygic.
pfemir (44)|10.3.2009 12:21
[quote=Dominiktoreto]No to je také názor.
Já mohu říci jen za sebe že jsem nepřišel kromě spotřeby baterie na žádný BUG ohledně ROM (Blackstone Radio 1.12.25.16),myslím že mě se investice do UNLOCKU,400kč z hlediska GPS rozhodně vyplatila.Využívám data na EDGE celý den,Bluetooth mam pořád zapnutý,WiFi využívám ve sklepních restauracích.
Takže u mě naprostá spokojenost ohledně rádia.
Testoval jsem ho na 3 ROM PROven 1.14 CZ,PROven 2.4,Energy 2 Beta,všude bez potíží GPS,Volání,SMS,Bluetooth,Wifi. [/quote]

Ja prave krome GPS jine problemy nemam. A za 400kc uz mas pomalu externi GPS, nehlede na to, ze externi GPSku jednu v supliku mam. Akorat to neni tak konfortni, jako integrovana.
Takze nevim zda to bude pro me dobra investice. Na to australske radio take vsichni (snad krome tebe) snasi chvalu, ale me to nejak zvlast nepomohlo. Asi nejdrive zkusim jine verze IGO, popr. TT a pak se uvidi. Ten unlock si asi necham jako posledni moznost.

Dominiktoreto_ce4you (97)|10.3.2009 12:34
[quote=Pfemir][quote=Dominiktoreto]No to je také názor.
Já mohu říci jen za sebe že jsem nepřišel kromě spotřeby baterie na žádný BUG ohledně ROM (Blackstone Radio 1.12.25.16),myslím že mě se investice do UNLOCKU,400kč z hlediska GPS rozhodně vyplatila.Využívám data na EDGE celý den,Bluetooth mam pořád zapnutý,WiFi využívám ve sklepních restauracích.
Takže u mě naprostá spokojenost ohledně rádia.
Testoval jsem ho na 3 ROM PROven 1.14 CZ,PROven 2.4,Energy 2 Beta,všude bez potíží GPS,Volání,SMS,Bluetooth,Wifi. [/quote]

Ja prave krome GPS jine problemy nemam. A za 400kc uz mas pomalu externi GPS, nehlede na to, ze externi GPSku jednu v supliku mam. Akorat to neni tak konfortni, jako integrovana.
Takze nevim zda to bude pro me dobra investice. Na to australske radio take vsichni (snad krome tebe) snasi chvalu, ale me to nejak zvlast nepomohlo. Asi nejdrive zkusim jine verze IGO, popr. TT a pak se uvidi. Ten unlock si asi necham jako posledni moznost.

[/quote]

Já byl s Australským radiem spokojený jen v originál ROM a iGO8 co jsem koupil nové (myslím verze 8).Pak jsem dal to co mám teď (viz. podpis) a GPS dlouho fixovalo,jinak pak pár odpojení v centru.A jak jsem dal PROven ROM,bylo to u mě naprosto nepoužitelné z hlediska GPS.Jinak baterie,hovor,signál,data naprosto bezkonkurenční.
snakewinter (17)|10.3.2009 15:51
Toz nevim, trochu som brouzdil po xda a jednoznacne tam vyhrava verzia radia 1.11.25.01. Tak si ju asi naflashujem a uvidime..
pfemir (44)|12.3.2009 11:23
Tak jsem vcera nahodil nove Radio 1.12.25.19 a musim rici, ze neverim vlasnim ocim. Vyrazne se zvysila citlivost GPS. Na okenim parapetu v cinzaku v prizemi s minimalnim vyhledem na oblohu (vlevo dalsi cinzak, vpravo strom), na okne kovove zaluzie, mi Raphael v BeeLineGPS najde 3-4 satelity 10-20%. Pred tim ani tuk. Zkousel jsem i externi GPS a ta najde 3 satelity 20-30%.
Rano jsem zkouzel IGO v aute, ve meste viditelnych 8 satelitu, presnost "vysoka", nekdy to bliklo na "prumerna", ale jenom na chvilicku. Fix okamzity, lagy a poloha, jak kdy, nekdy uplne presne, nekdy zpozdeni 10-20 metru. Predtim to byly stovky metru.
Mimo mesto viditelnych 12 satelitu !!! To jsem jeste niky nevidel ani s externi GPS. Podezrivam IGO, ze si tam ty bargrafy samo dokresluje. Presnost samozrejme "vysoka".
Zkousel jsem zapnout i A-GPS a bez problemu, predtim se mi satelity periodicky (4-5 s) odpojovaly.
Nevim jak to je s vydrzi baterky, to jsem jeste nestacil otestovat.

Mel bych ale par dotazu. Zatim to radio jedu s puvodni rilphone.dll, protoze nemam pachnute nk.exe. Nechce se mi do toho poustet, obzvlaste kdyz koncem tydne ma vyjit PROVen 2.5, kde uz to opatchovane nk.exe ma byt. Na co vubec ma ta knihovna vliv? V cem by nove rilphone.dll melo byt lepsi? Abych si tim zase neco nerozdrbal.
A jeste k tomu A-GPS, je lepsi to mit zapnute nebo vypnute? Jinak ty testy byly delany s vypnutym A-GPS.
Sako verife (476)|12.3.2009 13:56
no ja jsem hodne zklamanej :(( dal jsem BS radio hlavne kvuli zlepseni GPS. Nicmene je to porad nic moc, spise nic.
Kdyz uz se chytne mapa a zameri misto kde jsem, i kdyz se hybu, tak porad ukazuje satelity 0. Celkove trva silene dlouho zamereni polohy (chyceni 3satelitu) myslim tim i pres program Test GPS.
Jediny co me napada, je ze mam nekde neco spatne nastavenyho v options, ale netusim kde.

External GPS :
programs/CoM 4
Hardware/ GPS hardware port None, Baud rate 4800
Aces/ vybrany manage GPS automatically

v Advanced config GPS/:
assisted GPS / vypnuto
log file / no loging

V TT7 mam nastaveny vestaveny prijimac GPS, presto to ze zacatku hlasi neni GPS. Po chvilce to hlasi cekani na platny signal GPS. A to hlasi i presto ze jsem venku na volnem prostranstvi. Kdyz uz to ukaze spravnou polohu tak to neukazuje kolik satelitu je "prisatych", ukazuje to 0.

Garmin Mobile nastaveny COM4, presto to porad hlasi hledam satelity. Kdyz uz se to chytne tak se porad nedozvim kolik satelitu je zamerenych. V podstate stejny pripad jako u TT. Nicmene spravnou polohu to najde do cca max 5ti min a to i v budove 2m od okna.

Jediny kde muzu tedka zkouset GPS za pohybu je tramvaj. Tam se me nedari s TT chytnout vubec nic, Garmin se chytne ale.