Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3

MrPierc (41)|30.6.2009 10:23
Děkuju moc :)
Hned jak přijdu domů, tak pošlu obsah sys.txt.
Bojím se abych si zas nerozsekal nastavení tím přepsáním sys.txt ( jako umístění programu atd )
MrPierc (41)|30.6.2009 16:54
Tak u mne v sys.txt bylo pouze :

[interface]
show_exit=1

Zkopíroval jsem tedy obsah sys.txt , ale napsalo to chybu s SD card, tak jsem umazal:
[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

a pak se to rozběhlo, ale ful screen stale neni.

Zkoušel jsem to nakopírovat ten sys i do program files do složky IGO, ale nevím jak to uvnitř telefonu skopnout přes Resco Explorer - nikde nemůžu najít příkaz copy !

Může mi prosím někdo poradit jak vůbec interně v HTC Diamond2 kopírovat ?
Protože potřebuji nakopírovat hlasy do TomTom, ale přes kabel je mohu nahrát jen na kartu, ale program je v mobilní paměti.

//Odstraněna zbytečná citace
tomsoft (2734)|30.6.2009 20:27
Pokud máš složku IGO8 v Program Files, tak MUSÍ být SYS.TXT tam, na SD kartě je jen pro zálohu a nebo novou instalaci.
Ale při startu se načítá ze složky Program Fiels\iGO8.
Pokud nedokážeš nakopírovat SYS.TXT z SD karty do Program Fiels\iGO8 tak to bude horší, měl by ses nad sebou zamyslet :)
K tomu Ti stačí obyčejný průzkumník. Přdržíš stylus na pár sekund na tom souboru SYS.TXT až se ti zobrazí nabídka a tam je COPY a pak na místě ve složce Program Fiels\iGO8 zase do prázdného místa v té složce zase dlouhý klik a když se zobrazí nabídka, tak klik na PASTE.
A tady je SYS.TXT, který mám dnes zrovna odzkoušený na Diamondu2. Tak se snaž :)
[quote][folders]
app="Storage Card/iGO8"

[project]
name="igo8_pda"

[debug]
skip_eula=1
disable_outlookpoi=1
sound_q_length=200
queue_length=200

[interface]
skin="ui_igo8"
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
mapfontscale=160
vga=1

[rawdisplay]
highres=1

[3d_config]
roadsign_lines_per_screen=18

[map]
2dheadup=1
3dcarsizemin=4000
3dcarsizemax=6000
3dcarsizemul=8000
3d_max_tiltlevel=8600
3d_min_zoomlevel=20
3d_zfar_horizon_ratio = 200

[roundaboutcam]
enabled=0
centery=50

[sound]
sound_q_length=200
queue_length=200

[tmc]
;port="COM,9"
;source="royaltek"
saved_config_available="1"

[warning]
warn_distances=110:500,80:350,60:300,40:250[/quote]

P.S.
A neboj se, všechno se dá natsavit zase zpět a upravit cokoli :)
MrPierc (41)|30.6.2009 21:22
Děkuji za podrobný popis.
upravil jsem tedy sys.txt a vložil na SD/iGO8 i na SD/Programy iGo8 .
Musel jsem umazat
[folders]
app="Storage Card/iGO8" , jinak to pořád hlásilo SD card ....
Bohužel se to neroztáhlo, jen chtěl program nového průvodce prvním nastavení, jak jsem dal otočení navigace na šířku, tak stejný problém.
Zkoušel jsem i upravit umístění cesty v sys.txt i té druhé složky anic ...
tomsoft (2734)|30.6.2009 21:34
Na SD/Programy iGo8 :?: :?: :?:
Tam se iGO neinstaluje. Pokud teda vůbec máš instalovanou verzi, tak musí být v Progrram Files\iGO8 a ne nikde jinde.
Máš v zařízení v Program Files složku iGO8? A je tam i igo8.exe?
Jestli ANO, tak máš nesprávný data.zip. Diamond2 má 800x480 neb 480x800 a s tím nastavením v SYS.TXT to vždy jede OK.
Jesli NE, tak nemáš instalovaou verzi, celý program se spuští přímo z SD, což je vhodnější, ale i tak platí předchozí věta.
Co máš přesně za verzi iGO a kde jsi ji vzal?
MrPierc (41)|30.6.2009 21:47
Je to verze Nav N Go iGO v8.3.2.91972 (May 28 2009).
Bohužel není to legální, bylo to rovnou rozbalené, nechci se o tom rozšiřovat, aby jste mne tu nenapadli.
Nemám to tedy přesunout do program files ?

Skopíroval jsem obsah složky , kde bylo exe do SD/Program Files/iGO8 a stejně nefunguje.
Upravil jsem i cestu v sys.txt :
[folders]
app="Storage Card/Program Files/iGO8"

a nic ....

Já už nevím, jsem z toho nešťastnej, koupil jsem si mobil hlavně kvůli navigaci, Tom Tom mi hází chybu, že nemá mapu a IGO , zase nejde na fulscreen,
všem na planetě to jde = mě ne !
To je k vzteku.:sarcastic:
tomsoft (2734)|30.6.2009 22:14
[quote=MrPierc]Bohužel není to legální[/quote] Bohužel nemůžu jinak, ale měli by ti poradit tam kde jsi "nakoupil".
A nic nikde nekopíruj do Program files ani nikam jinam. Nic se nekopíruje.
MrPierc (41)|1.7.2009 17:59
ŘEŠENÍ EXISTUJE !!!!

Pokud máte problém na HTC Diamond 2 s IGO 8 a po nastavení orientace displeje na šířku a neroztáhne se celý display !

Fixace pro verze:
Nav N Go iGO8 v8.3.2.83157 (Apr 3 2009)
Nav N Go iGO8 v8.3.2.91972 (May 28 2009)
Nav N Go iGO8 v8.3.2.93112 (Jun 8 2009)


NÁVOD :) :D
[code]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=501910[/code]

Jen nezapomeňte v sys.txt změnit na type="Touch Diamond II"

Vše nyní jede fulscreenem i na šířku !!!!
Všemi děkuji za pomoc !!!!
tomsoft (2734)|1.7.2009 19:32
No vidíš..., ale poud budeš mít k dipozici nejnovější upravenou verzi DATA.ZIP, tak nic z toho nepotřebuješ. Vše to umí samo, protože už je to zapsáno v DATA.ZIPU v configu :)
Mě to dnes nedalo a tak jsem si zapůjčil Diamonda 2 a vše šlapalo na aprvní pokus :)
Ale jinak vidíš.... jak dobře umíš hledat :yes: :yes: :yes:
MrPierc (41)|4.7.2009 00:01
Začal jsem konečně používat iGO8.Připravil jsem si trasy.
Dám nahrát trasu a pak zapnout navigaci, ale nic se neděje.
Klikl jsem na GPS signál a žádný tam nebyl.
Ted jsem tam dal tedy zjistit automaticky.
Myslite, ze to pomuze ?
Nema se jeste neco stahnout k tomu ?
Pokud dam spustit navigaci, tak jak se rozjedu autem a nic, ma se po chvili zacit navigovat ne ?

Nebo to delam spatne ?

Problém je, že nahraju trasu se startem v místě, kde se nacházím, pak kliknu na "spustit navigaci" a najede mi část Josefov v Praze :)
Ale já bydlím u Hradce Králové a trasa do Prahy nejde, je to jen zkušební 20 km trasa. Jinak jak jsem nastavil GPS automaticky, tak tam nyní ukazuje u 3 družic poloviční žlutý signál.
MrPierc (41)|4.7.2009 10:24
Tak stačilo vyjet na silnici a už vše funguje jak má, musí se gps nastavit na automatickou.
Chci se zeptat : Při navigaci, pokud se jedná o dlouho trasu bez odboček, tak se mapa oddálí, když vjedu do města , tak se přiblíží.
Tak by to asi mělo fungovat, ale štve mě při oddálení mapy, že šipka žlutá a není skoro vidět na žluté spleti silnic !
Dá se to nějak nastavit ?
tomsoft (2734)|4.7.2009 11:17
Tak ještě pár takových dotazů na které Ti asi nikdo neodpoví a budeš už všechno umět sám :)
Samozřejmě, je to GPS navigace a bez GPS satelitů nebo družic (říkejme tomu jak chceme) se protě nic neděje. Signál doma nechytneš, snad jen na balkóně, ale i tam to může dlouho trvat.
Neplánuje se trasa jak jsi psal, že si vytvoříš trasu, uložíš si ji a pak ji otevřeš... to je na nic.
Vždy plánuj jen CÍL TRASY nic víc a pokud budeš mít aktivní signál GPS, navigace už bude sama vědět kde jsi a podle cíle začne navigovat.

Ta věc s oddálením mapy se jmenuje "Automatický náhled" a pokud je další odbočka více jak ... (lze nastavit) tak se mapa přepne do 2D. Pokud to chceš vypnout, jdi do nastavení a vypni si "Automatická náhled".
Různé úhly pohledu na mapu se dají také nastavit, ale bez použití nějakého skinu, to moc nejde a úpravy samotného SYS.TXT bych nechal na později.

Takže zkoušej a než se zeptáš, zkus něco najít na webu, na totmo fóru nebo v manuálu k IGO nebo také v přiručce ke skinu Dimka - TomSoft
MrPierc (41)|4.7.2009 13:18
Děkuji celé prostuduji, jen poslední blbá otázka !
Dnes jsem sjel z cesty a navigace mi stále hlásí sjel jste ztrasy ,ale nepřepočítává, jinak v čem je lepší ten tvoje uprava Dimka ?
tomsoft (2734)|4.7.2009 14:23
Tak dobře... ještě jedna blbá odpověď :)
To, aby to samo přepočítávalo trasu, když se někam "uhne" musí být zapnuté. Konkrétně v
MENU - NASTAVENÍ - NAVIGACE a zde zaškrtni volbu "Přepočítání mimo trasu" - JE TO V TOM MANUÁLU TAKY
A v čem je lepší Dimka-Tomoft od originálu? To musíš zjistit sám.
Zde je ještě něco ke čtení a jsou tam i popsány přesně rozdíly mezi originálem a Dimka - TomSoft
Doporučuji vyzkoušet a porovnat. Skinů je celá řada.
Samozřejmě není možné používat skin pro iGO 8.0 ve verzi 8.3 a naopak (stejně tak to je i s mapama)
toja (366)|4.7.2009 14:29
S úctou k Tomovmu dušvnému zdraviu, aby nám ešte nejakú chvíľku vydržal, odpoviem ja:D :
- z pedagogických dôvodov odpoviem takto: v nastaveniach je prepočítanie trasy pri odbočení z nej, pohľadaj si to a zapni to. Má to jeden háčik. Ak použiješ už uloženú trasu vždy po jej načítaní sa to vypne, treba to vždy ručne zapnúť. (aj toto napr. rieši tomova úprava skinu)
- pozri návod k tomovmu-dimka skinu, vyskúšaj samotný a jeho úpravy a hneď zistíš o čom to je. Keby Ti mal niekto popísať rozdiely, bol by to taký mini návod.
A koniec koncov vidieť, že si celkom učenlivý a chce to len surfovať, googliť, čítať niekoľko fór (odporúčam warez, tam sa najviac dozvieš, ale toto forum nieje warez) a za chvíľu budeš dávať rady Ty;)
EDIT: Sakra, Tome, ty byť El Rapido:D
tomsoft (2734)|4.7.2009 14:35
[quote=toja]Tome, ty byť El Rapido:D [/quote] :D :D :D :yes: :yes: :yes:

metal (79)|5.7.2009 07:57
zdravim pani,
maly dotaz-prosim aspon tip, akym smerom patrat... Mam instalovanu 8.3 verziu v PDA. U skinu Dimka-Tomsoft sa mi stale vyskytuje problem, ze pri simulacii trasy-ked dlhsi cas (povedzme viac ako 1minutu) neurobim ziadny zasah, tak simulacia potom bezi do konca ale tak, ze uz nejde nijako ovladat. nereaguje ani na hw tlacitka, pomoze iba pripojenie-odpojenie napajania alebo reset tlacitko. Niekedy ta reakcia na ovladaci povel predsa pride, ale s velkym oneskorenim (aj radove minuty). Ziadne ine aplikacie sucasne nespustam, pamati mam habadej.. Mozno je to tym, ze som od doby, ako som presiel na v.8.3 nepreinstalovaval komplet-iba som menil a doplnil potrebne subory. Save som samozrejme mazal. Hadam, ze by som mal asi dokladne prejst moj sys.txt...
Zaujimave ale je, ze v GJ skine to nerobi...Moj favorit vsak je D-T, v GJ mi chybaju mnohe tomove vychytavky. Ine skiny ani neskusam, iba GJ a D-T.

p.s. tome, vsimol si si v GJ tu novu vecicku, ze-Navrat k autu? co na to hovoris :)

edit:
teraz sa divam do mojho sys.txt - nic kriticke tam nevidim...

[folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[interface]
resolution_dir="320_240"
vga=1
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

[rawdisplay]
class="landscape"
highres=1
screen_x=640
screen_y=480

[navigation]
autoreplan_action="AUTO"

[map]
3dcarsizemin=4000
3dcarsizemax=7000
3dcarsizemul=9000

[debug]
show_lane_info=1

[defaults]
mainroadness=70
shortessness=30
simplificationness=90

[sound]
ding=0
tomsoft (2734)|5.7.2009 11:45
to: metal
Zdravím,
těžko říct ....
U HPček je to specifické, co všude jinde funguje, u HP nemusí. Pokud dám simulovat trasu, tak se na to můžu dívat hodiny a kdykoli to zastavím, upravím nějaké nastavení, prostě můžu dělat cokoli. Pokud to má takové velké odezvy nebo dokonce vůbec na nic nereaguje, tak něco v OS sežere všechny prostředky (ne RAM) nebo je vytížení procesoru tak velké, že to prostě nestačí na práci v IGO.
Tvůj SYS.TXT obsahuje ale podle mě pár blbostí, co by vůbec nemusel obsahovat. Napíšu je tady červeně.

[interface]
[color=red]resolution_dir="320_240"[/color]
vga=1

[rawdisplay]
[color=red]class="landscape"
screen_x=640
screen_y=480
[/color]
[color=red][debug]
show_lane_info=1
[/color]
[color=red][defaults]
mainroadness=70
shortessness=30
simplificationness=90[/color]
To poslední [defaults] tam samozřejmě může být, al ev rámci zjednodušení a pro odzkoušení bych to vyhodil.
To, co jsem vyhodil, umí buď už samotné IGO nebo skin.

Jestli je Tvé zařízení VGA, tak stačí když máš zadáno VGA=1 + HIGHRES=1 o zbytek se už postrará skin a veškeré obrázky načte ze složek VGA.
Zkusil bych jednoduchý SYS.TXT
[color=green][folders]
app="%SDCARD%/iGO8"

[project]
name="igo8_pda"

[debug]
skip_eula=1

[interface]
show_exit=1
vga=1

[rawdisplay]
highres=1[/color]

A hlavně, aktuální data.zip verze 10b.
Jaký máš přesně build IGO?
Samozřejmě pokud vyzkoušíš co jsem psal, smaž SAVE.
Nejlepším odborníkem na HP + IGO je "Toja" :yes: :D
toja (366)|5.7.2009 12:39
Na mojom HP hx4700 čo je priamy predchodca Tvojej 214 nemám ani tie sety na VGA a HIGHRES. iGO si to vie zistiť aj samo (typ zariadenia)
Ale pre istotu a na skúšku daj do sys.txt:
[color=blue][device]
type="hp ipaq hx21"[/color]
tomsoft (2734)|5.7.2009 12:43
Já věděl, že to zabere :)
jj, to je ono
[color=blue][device]
type="hp ipaq hx21"[/color]
:yes: :yes: :yes:
metal (79)|5.7.2009 23:54
yes, vdaka panove na vas dvoch je spolahnutie :)

idem skusat vase namety.Je to tak, ze ked som nasiel nejake nastavenia do sys.txt v minulych verziach, tak som ich tam dal a potom uz tam ostali...neuvedomil som si, ze uz ich netreba. Ale tie nastavenia pre HP - tam by mohol byt havino zakopany..
Ten spominany problem bol aj predtym, inac-teraz mam verziu 8.3.2.93112 (jun 8 2009- zase len prepisany .exe subor) a data.zip 10b (opravim podpis). Skiny D-T 1.1.18a, GJ 6.9p. Vzdy si vytvorim aj application.dat a potrebne subory mam na karte aj v Program Files/iGO8. V D-T skinoch som si upravoval: velkost navigacnej sipky, velkost fontu pre aktual.rychlost, .bmp obrazok kompasu a loading.bmp-ale to su nepodstatne veci. Od niekoho som odkukal nastavovanie vahovych pomerov pre uprednostnovanie urciteho typu ciest v sys.txt - ale ani neviem, ci to malo ziadany vplyv.
HP komunikuje s ext. GPS modulom cez BT-mam to stale zapnute (nabieha hned po zapnuti PDA). Ziadne dalsie spojenie (napr. s telefonom) nemam nakonfigurovane, animacie v skinoch vypinam, externe programy v beziacom iGO som zatial nespustal.
Teraz pozeram, ze okrem zlozky iGO8 na SD card a v Program Files v PDA, mam aj zlozku iGO8 v PDA nad Program files ( v root). Su v nej podzlozky content, custom a save, ale vsetky prazdne. Neviem, kedy sa mi tam vytvorili, skusim ich dat prec.

caute, idem laborovat, zajtra sa ozvem.


Slamka_ce4you (79)|6.7.2009 08:33
Cez víkend som nahodil novú verziu iGO, t.j. 8.3.2.93112.
Počas nastavovania viditeľnosti POI sa vyskytol problém. Dám spravovať - POI a zobrazí sa mi zoznam POI.
Akonáhle ich listujem a zoznamom prídem na predposlednú stranu pred zobrazením mojej vlastnej kategórie KML ktorú mám pridanú v "content/userdata/poi" vo formáte .kml a dám zobraziť tú stranu kde je (teda mala by byť) vypísaná aj moja kategória kml, iGo havaruje s vypísaním hlášky
[code]Failed to open file:
[ou]
pimpitn.m
$o_acoesr7
$o_acoesr7
exiting application[/code]
Skúšal som všeličo:
najskôr sa pohrať s data.zip a branding.zip, použil som rôzne verzie (aj v10b), nepomohlo;
nainštalovať späť predošlú verziu iGO v ktorej mi to fungovalo bezchybne, nepomohlo;
HW reset s čistou inštaláciou verzie 8.3.2.93112, nepomohlo;
zmazanie kategórie z userdata/poi - pomohlo, ale to mi je na nič ?!

Nejaký nápad čo by to mohlo byť?
Podotýkam že so súborom KML som nič nerobil, tak ako mi šlapal v predošlej verzii, tak je tam aj teraz, teda bol.
Prikladám KML súbor.

//EDIT: Na korektné zobrazenie KML ikony používam zložku ui_igo8/icons/poi a v nej upravený súbor kmlpoi.icon

//EDIT2: Samozrejme že v content/userdata/poi mám LEN 1. súbor kml so zlúčenými podkategóriami..
tomsoft (2734)|6.7.2009 10:46
A jaké používáš rozlišení????
Myslím, že problém bude v tom souboru kmlpoi.icon nebo jiném .icon souboru.
Já si nahodil ten tvlj KML a ať dělám co dělám, měním ikony a nic, vše OK.
Slamka_ce4you (79)|6.7.2009 10:49
Mám Artemisa, 320x240.
Všetko ostatné mi funguje korektne..
Toto je moj kmlpoi.icon súbor:
[code][pokus]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 76
$poi_mapclose.spr 76[/code]
tomsoft (2734)|6.7.2009 11:19
KML soubor s POI je OK, a kmlpoi.icon je taky OK.
Takže to bude jen někde něco zapomenuté, já bohužel mám samozřejmě svou složku UI_IGO8, kde mám své ikony a nastavení a pokud přidám ten Tvůj "kmlpoi.icon" včetně "Tatrabanka.kml" ta vše jede jak má a žádné chyby to nehlásí.
Zkus smazat (přejmenovat) složky:
\SAVE\UI_IGO8jestli to bude dělat taky.
Jestli Ti něco říká "Letní verze" tak tam to funguje :)
Slamka_ce4you (79)|6.7.2009 11:44
Ej kua, zobral som súbor kmlpoi.icon z ui_igo8.zip čo si dával Tom na strane cca 72 vlákna o tuningu iGo, kde si riešil problém s ikonami kml a s tým to zázračne ide. Teraz mi povedzte kde je problém v tom mojom súbore keď u Teba išiel a u mňa nie?!
Tak tam nechám ten Tvoj a som šťastný ako blcha že to funguje.
Aj keď skutočne nerozumiem prečo to robilo problémy predtým?!??? U Teba to šlo Tom, u mňa nie.. Fakt neviem..
tomsoft (2734)|6.7.2009 11:53
Ten Tvůj:
[code][pokus]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 76
$poi_mapclose.spr 76[/code]
Můj
[code][Albert (KML)]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_shop_rect.spr 18
$poi_shop_rect.spr 18

[Albert]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_mapclose.spr 18
$poi_mapclose.spr 18

[Hypernova]
$poi_mapdistant.bmp
$poi_shop_rect.spr 43
$poi_shop_rect.spr 43[/code]

Neptej se proč jeden jede a jeden ne. Navíc i ten Tvůj u mě funguje.
Oba vlastně obsahují nesmysly, ale to je v pořádku :)
Jedině co mě napdá je, jestli nemáš někde KML nebo jiný POI, který má opravdu název POKUS, ten já nemám určitě. Jinak to může ale způsobovat klidně jiná .icons soubor. Takže bych to považoval za ukončené. Já ty POI moc nemusím, jsme rád že jedou a že lze měnit ikony u vlastním KML, které už zlstanou natsaveny i na mapě a né jako tomu bylo před tím.
Slamka_ce4you (79)|6.7.2009 11:56
Tak ako vravíš, som rád že som to zas rozbehal a hotovo. :-)
Vďaka za rady a tipy, za odskúšanie mojich vstupov. Inak, kategóriu pokus samozrejme nemám..
jirys (122)|6.7.2009 12:10
Zdravim, Poradi prosim nekdo ?
Pouzivame pristroj KASA KD-680 http://www.hifiauto.eu/product.php?id_product=44
pripojuje se vystupem VIDEO na autoradio ktere ma VIDEO-VSTUP. Pristroj se ovlada MYSI a take Klavesnici od PC . Po monitoru pak normalne jezdi sipka od mysi pro ovladani . A ted ten Problem kdyz do nej strcim IGO 8.3.x.x neni videt na obrazovce ŠIPKA OD MYŠI ale na pozadi nekde je . ponevadz kdyz se trefim tak prikaz spustim. Jde zapnou tu ŠIPKU aby byla v popredi jedine klavesou F3 . Vite nekdo jaky to je prikaz ?? Pri stare verzi IGO 8.0.x.x vse funguje normalne . Poradte co stim at nemusim vozit sebou Klavesnici k PC .....
tomsoft (2734)|6.7.2009 12:19
Jirko, obávám se že s tímhle Ti tady asi nikdo neporadí. Je to tady víceméně pro PDA a takovéto zařízení tady moc nebo skoro vůbec nikdo nemá.
Jestli to nijak než pomocí myši nejde ovládat, tak to je asi smůla. Mnoho věcí co fungovaly v 8.0 autoři pro verzi 8.3 zrušili, včetně podpory některých zařízení. Doporučuji napsat výrobcům HW a SW nebo Googlu :)
jirys (122)|7.7.2009 11:07
Tome jeste se zeptam - ty to urcite budes vedet ?? Kdyz se zmackne klavesa F3 tak po celou dobu funguje ta sipka az do vypnuti .Neda se nekde pri startu nasimulovat v igo tu klavesu F3 ? Nekde se to v tom programu musi zapsat kdyz to funguje az do vypnuti ...
metal (79)|7.7.2009 21:34
tak tomove a tojove rady pomohli - vyhadzal som zo sys.txt zbytocnosti, zatial sa mi to ani raz nekuslo..a skusam aj VGA nalezato aj nastojato.. Mal som sice problem so startom - hlasilo failed open igo8/240x320/loading.bmp, asi preto, lebo som predtym skusal rozne menit tie obrazky a neviem uz v com to bolo - radsej som znova natiahol aj skin aj branding a data.zip.
Ten loading.bmp - v data.zip je skomprimovany, inde nie (v skine a v branding.zip). Je vsade povinny v kazdom rozliseni? aka je priorita jeho vyhladavania?

este raz dik..
tomsoft (2734)|7.7.2009 22:18
to: jirys
O klávese F3 netuším :(


to: metal
Pokud loading.bmp není ve skinu, hledá ho IGO v Data.zipu, pokud není ani tam, hledá ho v Brandingu, pokud není ani tam, zobrazí se chybová hláška a IGO se ukončí.
Pokud chceš nějaké svoje LOGO, dej ho do brandingu a vyhoď ze skinu. Je taky rozdíl, jestli použiješ loading.jpg nebo loading.bmp.
JPG se zobrazuje jen při startu, při ukončování je zase vždy BMP
danielkop (45)|4.8.2009 22:40
sice to nenavazuje na predchozi probirane problemy, ale prece jen.

Nemate tu prosim nekdo aktualni databazi radaru v CR i v Evrope? Vim, ze to tu snad pred cca. 1,5 rokem probehlo, tak jestli neni neco aktualniho.

diky
dan
Mezek_ce4you (74)|13.8.2009 17:01
Zdravím,
používám IGO 8.3.2.64873 k mé naprosté spokojenosti, ale přece jen jedna věc mě trápí a proto se pokusím zeptat zde.
Jde mě o to zda jde nastavit aby zvuk z IGa šel do BT handsfree (Nokia BH-606) a ne z telefonu (HTC Touch HD) ? Pokut použijí Bluetooth Stereo Headset (Calypso SP), je vše v pořádku, zvuk jde do sluchátek. Bohužel tato sluchátka při jízdě mně opravdu vadí. Stará škola, potřebuji slyšet vše okolo. :D Což ovšem nevyhovuje našemu vnukovi, kterého navigace většinou budí……
Děkuji za nápovědu jak na to.

tomsoft (2734)|13.8.2009 17:33
Ahoj,
doporučuji to vzít z jiného konce a vnukovi nasadit sluchátka ala "Otík" tzv. traktory :) :D

Dobrá, a teď vážně... jednou jsem si s tím hrál, ale nevedlo to nějak ke zdárnému konci. s některými BT handsfree to šlo a s některými ne. Některé BT handsfree se totiž umí připojit jako sluchátko, jiné bohužel ne.
A co když v době cestování s vnukem použiješ jedno sluchátko (drátové). Zvuk půjde do ucha a druhé bude vnímat okolí.
Mezek_ce4you (74)|13.8.2009 19:58
Jasně, nějak to nehrotím, ale bylo by to super. Je to poslední věc co chybí k 100% dokonalosti. :D Alespoň pro mne.
sikula05 (272)|22.8.2009 21:32
Zdravím,
mám menší prosbičku...kde se v Tomsoftově skinu zruší to, aby se mě oddalovala mapa, když se dlouho nečeká žádná odbočovací akce??Díky.
tomsoft (2734)|22.8.2009 21:43
V TomSoftově skinu? Tak to nevím :D :D :D
Zkus tohle:
Menu - Nastavení - Navigace a tam vypni "Automatický přehled" nebo po případě zvětš vzdálenost na MAX 30km.
00330099_nahled_SNY.jpg
sikula05 (272)|23.8.2009 00:16
Díky...a já to hledal furt v menu mapa:)
berrys_animal (12)|24.8.2009 11:40
zdravím,
měl bych dotaz, zda na asus a636n funguje igo přes nmea či sirf protokol.
berrys_animal (12)|24.8.2009 14:44
můžete, prosím, poradit?
nemohu rozchodit gps na iGO verzi 8.3.2.xxxx. zkusil jsem tedy nainstalovat starou kartu, na které jsem měl instalaci iGO 2006 plus a po instalaci jsem neměl žádné problémy s vyhledáním satelitů a zobrazením polohy na displeji. nevím, kde je chyba, mám asus a636n, v iGO 8.3.2.xxxx v sys.txt mám správný zápis:

[gps]
port="com,5"
baud=38400
set_messages=1

a pro přijímač tmc, který vlastním k pda:

[tmc]
port="com,5"
baud=38400
source="gns"
gps_source=1

v nastavení gps mého pda je:
port pro programy gps: com 0
hardwarový port gps: com 5; přenosová rychlost: 4800
spravovat zařízení gps automaticky: ano

už se stím trápím pátý den a stále nic...:-(
tomsoft (2734)|24.8.2009 16:05
A636 moc neznám, ale z toho co jsi tady napsal je blbost, aby se GPS a TMC používal na portu COM5.
Nemůžeš IGO říct, aby používala TMC i GPS současně na stejném portu. To samozřejmě nefunguje ani jedno.
Zkus vyhodit oba zápisy ze SYS.TXT
a místo nich dej např. toto:
[device]
type="asus a63x"

na TMC se zatím vykašli, to až bude fungovat GPS
MrPierc (41)|24.8.2009 16:44
Dobrý den,
chci si přidat mapy do IGO 8 navigace.
Kam je mám nahrát ?

Další důležitá věc : když budu přejíždět z ČR do Německa, musím si přepnout mapu v navigaci ( jako například Garmin ) nebo navigace automaticky naviguje ?
tomsoft (2734)|24.8.2009 17:37
Mapy jsou uloženy na SD kartě (popřípadě v zařízení dle typu) ve složce \iGO8\content\MAP\ (soubory s příponou .fbl)
[color=red]Pozor:[/color]
Mapy jsou určeny pro dvě verze IGO
IGO8 v.8.0.xxx
IGO8 v.8.3.xxx nebo IGO AMIGO

Pokud jde o navigování přes hranice...
Pokud je to v igo povoleno (Navigovat přes hranice) tak stačí zadat cíl a jestliže jsou všechny mapy k dispozici, není třeba nic přepínat.
Tím, všechny mapy, je myšleno mapy států přes které vede trasa.
IGO je IGO a ne žádný Gramin :)
MrPierc (41)|24.8.2009 17:42
Moc děkuji za vyčerpávající výklad :-)
MrPierc (41)|24.8.2009 18:24
A pořád je tu ta zvědavost :-)
Kčemu jsou ty soubory 3dc a 3dl ? Podle toho jak jsem zde okolo četli, tak to jsou soubory, které se mají nahrát do složky buildings. To je 3d zobrazení města ? To je automaticky nastaveno nebo se musí v Igo něco nastavit ? Je to jen atrakce nebo to má praktické využití ?
tomsoft (2734)|24.8.2009 18:49
to:MrPierc
Ano, soubory 3dc a 3dl jsou 3D budovy pro IGO8.
Jsou to 3D náhledy budov v daném státě - městě.
Samozřejmě není tam toho milión a v měnších městech tam není vidět nic. např. v Ostravě kam denně jezdím, jsou asi 2-3 3D budovy.
Za to v praze, tam skoro nejde vodět na trasu, kolik je tam toho k vidění.
Tyto a i jiné "vychytávky" samozřejmě zatšžují systém v zařízení a spolu s dalšími efekty můžou způsobovat pád aplikace na nedostatek volné RAM (Out Off Memory)
Já zase naopak, ničím takovým nešetřím a v IGO mám kromě toho hnusně vypadajícího 2D auta jako kurzor snad všechno :)
Tady přikldám obsah složky content\building, můžeš vyzkoušet. Doporučuji nějakou simulací jízdy po Praze :)
Nastavit nic není třeba, jen max. zkontrolovat v IGO Menu - Nastavení - Obrazovka mapy - Nastavení 3D jesltije zaškrtnuta volba "Viditelnost budovy"
MrPierc (41)|24.8.2009 18:56
Díky moc, ale stále jsem takový šťoural - jde změnit kurzor, který ukazuje mou pozici změnit, protože ta šedá šipka je málo vidět, kdyby ěla alespoň nějak zvýraznit !?
V Garminu byla například nastavení auta ( 3 typy ikonek )
berrys_animal (12)|24.8.2009 19:02
tak se mi nakonec podařilo zprovoznit igo na a636n. smazal jsem co se dalo z karty i adresáře pda včetně registrů, nainstaloval znovu a sw je konečně funkční.
jinak opravdu gps funguje s konfigurací v sys.txt na port=5 a baud=38400 včetně tmc přijímače. nevím proč jsou nastaveny gps i tmc na jednom portu 5, ale funguje to...