Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IGO 8.3 - Obecné zkušenosti a rady s navigací igo 8.3

Haldo (138)|27.12.2008 10:51
kevink - nemas nahodou po ruke link na ten data.zip?
kevink (7)|27.12.2008 22:04
to haldo:

Zdrojovým súborom pre môj "Data.zip" je súbor...[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], v ktorom som ponechal v adresári \ui_igo8\ iba adresáre relevantné pre moje rozlíšenie, t.j.: \240_320\ a \320_240\. Žiadne ďalšie iné úpravy v mojom súbore som nepreviedol.

Poznámka: už je k dispozícii ďalšia verzia [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Po veľmi rýchlom preskúmaní v porovnaní s predchádzajúcou verziou pribudlo iba rozlíšenie 480_234 (t.j. adresár ui_igo8\480_234).

Haldo (138)|28.12.2008 11:38
diky moc, idem to vyskusat :)
tomsoft (2734)|28.12.2008 11:48
Jinak už je to tady dávno v sekci IGO8 Tuning od uživatele"Toja", který se stará o kvalitní zásobu.
milosjan (33)|30.12.2008 11:30
Zdravím všetkých odborníkov na IGO8 a prosím poraďte.

Na Vianoce som dostal autorádio Innovatek 721 GPS so zabudovaným navigačným softvérom IGO8 v.8.0.0.51955.
Program je nainštalovaný priamo v operačnej pamäti,iba zložka content je na SD karte, takže je možné meniť
a dopĺňať skiny, mapy, lang, voice a pod. ale už napr. scheme, building neberie resp. na vložené súbory nereaguje.

Ak je to možné potreboval by som poradiť ako do autorádia nainštalovať najnovšiu verziu IGO8 t.j. v. 8.3.2.64873.
Ideálne by bolo upraviť menu v autorádiu tak, aby pri voľbe navigácie spúšťal program IGO8 priamo z SD karty,
tak ako mi to funguje v mojom PDA. Podľa výrobcov je v autorádiu operačný systém Windows CE 5.0 Core.
Neviem sa však dostať do štruktúry programov.

Na stránke TomasII som našiel návody a software, ale ten je na PNA MIO. Riešením by možno bol software,
ktorý by ako autoexec spustil z SD karty napr. Totalcomander, z ktorého by sa dali čítať programy v operačnej pamäti
a následne ich upravovať.

Ak už niekto niečo podobné riešil, poraďte!!!


Mirinda78_ce4you (22)|31.12.2008 11:51
Jenom doplňuji k mapám Teleatlas ČR vs Navteq ČR (o pár příspěvků výš). K nedostatkům Navtequ bych uvedl i to, že neoznačuje některé
jednosměrky (např. Kuřim- ul. Na Královkách) a vesele do ní naviguje.

To považuji za vážný nedostatek !
warstar (20)|31.12.2008 14:25
Ahoj Pánové,
možná se to někde řešilo, ale bohužel to pořád nemohu najít. Nevíte, jak by se dalo spoustit IGO8 (posl. verze) na VGA zařízení pouze v režimu QVGA? Jde samozřejmě o nedostatek paměti. (Spouštím bez instalace z karty). Díky moc všem.
tomsoft (2734)|31.12.2008 14:35
to: warstar
Jak už jsem Ti psal, celé IGO jede v režimu QVGA.
Jak píšeš, nedostatek paměti, ale na jakém zařízení, kolik máš té paměti volné po startu OS a jaký máš v zařízení OS.
Bohužel IGO8 je trošku žrout paměti, ale už jsem na několika VGA s 64MB RAM IGO viděl.
Tak zkus napsat více podrobností.
warstar (20)|31.12.2008 17:25
Mám Eten X650 (256MB ROM/ 64MB RAM/ Samsung 500MHz). Kolik paměti to odebírá, nevím. U IGO2006 se dá v nastavení zvolit, zdali VGA nebo QVGA (a grafický rozdíl je znát). Sice IGO8 nahodím, ještě zvládne simulaci nebo průlet ale v reálu pak spadne s hláškou " out of memory..."
profator (49)|31.12.2008 19:00
V iGo8 možnost přepnutí mezi VGA a QVGA není ani data.zip neexistuje pro VGA nebo o něm nevím, tuhle možnost mělo iGO 2006.
warstar (20)|31.12.2008 22:44
To je škoda, musel jsem prozatím vypnout 3D terén a budovy. aby to alespoň trochu běželo...
Dráček. (84)|1.1.2009 21:25
Ahoj, zkus do sys.txt vložit tohle:
[interface]
vga=0
warstar (20)|2.1.2009 00:10
bohužel se to zaseklo při nakrávání obrázku 640x480....
Mildík_oldd (32)|5.1.2009 16:11
Ahoj
potřebuji instalační adresář 2577 pro verzi iGO8 v. 8.3.2.64873 prosím pošlete mi ho na mail m.vytasi@seznam.cz. Adresář z verze 8.0.0... mi nefunguje!

Moc Dík
Džanek (194)|6.1.2009 11:07
Jaká verze iGO8 pro PDA se dnes prodává? 8.3 ... je snad určena pouze pro PNA nebo jak to je? Díky za vyjasnění.
tomsoft (2734)|6.1.2009 13:20
Myslím, že u českých obchodíků, kteří prodávají PDA zařízení je součásti balení IGO 8.0 a v rámci aktualizací přes ContenManager je dostupná verze 8.3.2, tak je to alespoň u služebního PDA, které mám. U PNA to bude snad stejné, ikdyž v jednom nedávno zakoupeném PNA byla a stále je 8.3.1.
Džanek (194)|6.1.2009 13:25
A je tady možnost si zakoupené iGO nahrát na vlastní kartu?
tomsoft (2734)|6.1.2009 13:43
O tom je řeč tady, ale z mých posledních pokusů z výrobcem to nebylo možné. To jsem zkoušel cca před 6. měsíci. Jak je to dnes nevím, ale myslím, že tomu nebude jinak (nelze). Ale třeba výrobce zmoudřel, ikdyž zase na druhou stranu na tom stojí jejich licenční politiky.

miraza (12)|15.1.2009 13:37
[quote=Mirinda78]Jenom doplňuji k mapám Teleatlas ČR vs Navteq ČR (o pár příspěvků výš). K nedostatkům Navtequ bych uvedl i to, že neoznačuje některé
jednosměrky (např. Kuřim- ul. Na Královkách) a vesele do ní naviguje.

To považuji za vážný nedostatek ![/quote]

máte ještě někdo podobné zkušenosti?....přesnost navigace je snad důležitá pro každého...nebo ne?
mě to také vedlo do fabriky kam ani nemohu a podle mapy byl z ní výjezd ale ve skutečnosti není!!!

toja (366)|15.1.2009 14:04
Jednosznačne používam iba TA mapy. (Čo sa týka SR a CZ).
Mapy od NQ sú síce podrobnejšie ale tá podrobnosť je na úkor spľahlivosti routovania. Majú tam toľko chýb, že by som ich neodporúčal nikomu.
Ale napr. Z mojej skúsenosti mapy Montenegra-Čierna hora, a aj Chorvátsko sú lepšie od ich lokálnych mapovacích spoločností. TA ich má tiež dobré, ale ešte mjú málo zmapovaných ciest v týchto oblastiach.
profator (49)|17.1.2009 10:18
Ahoj mám takový problém při nastavení iGO do landscape mi po chvilce vyskočí tabulka s:

Fatal error occurred in main thread

Address: 0x00024d3c
Exeption: 0x0000005

v portret to nedělá, zkoušel jsem to jak na skinu Dimka, GJ tak v defaultu a stále stejný. Taky jsem zkoušel jiný data.zip a bez výsledku. Nějakej nápad? Díky.
martin_m_ce4you (200)|22.1.2009 08:07
zdravím, projel sem si toto vlákno a odpověď na svůj problém sem nenašel. tak tedy: nahodil jsem igo v8.3.2.64873 na htc touch pro. před tím sem používal tomtom. zkušenosti s igo sou následující: igo zaostává tak 30m za skutečnou polohou při rychlosti cca 50km/h! když zastavím, trvá tak 5-10 sekund než se "šipka" zastaví na skutečné poloze (pořád pokračuje v "jízdě" ikdyž už stojím). při rozjezdu trvá taky tak 5-10 sekund než se "šipka" rozjede. tydle problmy souvisí asi s tím zaostáváním za skutečnou polohou. a uznáte, že todle při navigaci ve městě není moc dobré. s tomtomem nejsou žádné problémy. ps: tendle problém má také kolega na stejném zařízení, ale má jinou rom. děkuji za jakoukoli pomoc.
tomsoft (2734)|22.1.2009 09:18
to: profator
To je chyba v kódu. A jestli Ti to dělá jen na šířku, problém je v Data.zipu v části 320_240. A pokud to dělá i s Default skinem a máš smazaou složku SAVE, hledej lepší Data.zip. Najdeš ho v sekci IGO8.3 Tuning

to: martin_m
Tohle zaostávání za skutečnou pozicí je známá chyba IGO8. Bohužel to na některých zařízeních takhle funguje. Mám PDA, které má rychlost GPS portu 9600 a to je dost pomalé. Stává se mi to taky, ale vždy když jsem ve městě, kde je hodně uliček vpravo i vlevo, není to tak hrozné a ještě se mi nestalo, že jsem odbočil jinam...
Ale překvapuje mě, že to dělá i na zařízení co má předpokládám rychlost 57600.
Jestli máš skutečně v.8.3.2 64837 a k tomu také DATA.ZIP a originální skin "Default", tak víc asi už moc neuděláš.
martin_m_ce4you (200)|22.1.2009 11:42
děkuji za odpověď. ano mám tuto verzi. nepotěšil jsi mě .( data.zip mám nějaký co se válel kdesi na netu. pokud máš nějaký osvědčený, rád vyzkouším. a skin používám (používal jsem) defaultní.
tomsoft (2734)|22.1.2009 11:47
Hm, bohužel ...
Data.zip, který je momentálně nejnovější je zde
je označován jako
data_8.3.2_fixed_v9b.zip
+
branding_8.3.2_fixed.zip
martin_m_ce4you (200)|22.1.2009 12:48
tak sem to stáhl, uvidíme jak to bude fungovat jak někde vyjedu. děkuji za pomoc
Ada1986 (20)|23.1.2009 10:34
Zdravím všichni, mám takový zajímavý problém s poslední verzí iGO, všechno funguje, ale pokud přijedu do cíle cesty, tak sice vidím praporek, ale hlas mi neohlásí, že jsem dorazil do cíle a ani se neukončí navigování ... prostě projedu okolo cíle a on přepočte trasu a zase mě chce navigovat zpět k praporku, nemáte někdo podobný problém ? Zkoušel jsem tady hledat a nic jsem k tomu nenašel. díky za rady
Dráček. (84)|28.1.2009 09:14
to martin_m
zkus úpravu registrů zde, mě jede iGo8 bez problémů na Rafíkovi s originál ROM

to Ada1986
tenhle problém řeší data_8.3.2_fixed_v9b.zip viz příspěvek od tomsofta výše
martin_m_ce4you (200)|22.2.2009 14:19
tak jsem vyzkoušl znova igo a problém s lagama (zpožděním) se děje jen a pouze v 3d režimu! ve 2d igo jede stejně jako ostatní softy (tomtom, mc guider, atd.). vyzkouším ty registry a uvidíme... dík
alx_ce4you (45)|23.2.2009 09:09
Zdravim, potreboval bych radu, zajima me kde se nelezaji data o vlastnich ulozenych POI a Oblibenych polozek. Pouzivam iGO na dvou zarizenich a rad bych mel na obou to same, diky ;)
Idealni by bylo, kdyby slo tyto data synchronizovat, ale to uz bych asi chtel moc :D
tomsoft (2734)|23.2.2009 09:33
Všechny uživetelské POI, které se přidávají uživatelem, se ukládáají do složky SAVE do souboru "user.upoi" takže když tento soubor zkopíruješ do jiného PDA se stejnou verzí IGO (8.3.xxx) budeš to mít stejné v obou.
alx_ce4you (45)|23.2.2009 10:04
A jsou obsahem tohoto souboru take Oblibene polozky?
tomsoft (2734)|23.2.2009 10:19
Ne nejsou, ty jsou zase v jiném souboru ve složce SAVE a to "favorites.dat"
alx_ce4you (45)|23.2.2009 10:25
Ok, dekuji za odpovedi ;)
jaguarik_ce4you (98)|26.2.2009 22:34
[quote=martin_m]zdravím, projel sem si toto vlákno a odpověď na svůj problém sem nenašel. tak tedy: nahodil jsem igo v8.3.2.64873 na htc touch pro. před tím sem používal tomtom. zkušenosti s igo sou následující: igo zaostává tak 30m za skutečnou polohou při rychlosti cca 50km/h! když zastavím, trvá tak 5-10 sekund než se "šipka" zastaví na skutečné poloze (pořád pokračuje v "jízdě" ikdyž už stojím). při rozjezdu trvá taky tak 5-10 sekund než se "šipka" rozjede. tydle problmy souvisí asi s tím zaostáváním za skutečnou polohou. a uznáte, že todle při navigaci ve městě není moc dobré. s tomtomem nejsou žádné problémy. ps: tendle problém má také kolega na stejném zařízení, ale má jinou rom. děkuji za jakoukoli pomoc.[/quote]

Ahoj, mám HD Touch, dnes som cestoval s iGO 8.3.2.64873. Originál skin,port 4,prenos 57600 ,radio 1.10.25.25. Postrehy:
* rýchlosť jazdy ukazuje o 5 km menej ako je v skutočnosti na tachometri
* oneskorenie zobrazenia a komentára oproti realite je cca 2-5 km
* po spustení iGA a zadaní trasy je vpravo dole ikona so 4 okienkami - ponuka, akonáhle sa pohrabem v nastaveniach a vrátim sa na pôvodnú obrazovku táto ikona už nie je a už sa nedokážem z navigačnej obrazovky dostať do nastavení
* nedá sa minimalizovať pre použitie napr. kalkulačky alebo iného programu ako v 2006
* nedokáže počas cesty prepočítať trasu z rýchlej na ekonomickú, krátku ... bez vymazania trasy a zadania nanovo - ako v 2006
* nefungujú HW tlačítka - šipka späť pridáva zvuk, tl prijať hovor a zruš hovoru úplne vypne iGO
Zatiaľ nepoužiteľné.

Čítal som doporučenia pre martin_m, tak sa chcem spýtať či pomohli. Ďakujem.
tomsoft (2734)|26.2.2009 22:48
to: jaguarik
Nevím jak jsi to testoval a nakolik znáš ovládání a funkce samotného prgramu ve verzi 8.3
Mám taky HD, al eani jednu věc co popisuješ, že nejde, nemám, resp. vše co píšeš že nejde, tak jde ...

* rýchlosť jazdy ukazuje o 5 km menej ako je v skutočnosti na tachometri jak víš jak ti ukazuje tachometr v autě? Přesně na 0,00001km? hm...
* oneskorenie zobrazenia a komentára oproti realite je cca 2-5 km nesekl ses, opravdu o 2-5 KM???? tak 2-5m bych bral, ale to je asi nemožné. Ale určitě to nejsou KM
* po spustení iGA a zadaní trasy je vpravo dole ikona so 4 okienkami - ponuka, akonáhle sa pohrabem v nastaveniach a vrátim sa na pôvodnú obrazovku táto ikona už nie je a už sa nedokážem z navigačnej obrazovky dostať do nastavení normálně je tam vše co bylo předtím, než jsem vstoupil do nastavení
* nedá sa minimalizovať pre použitie napr. kalkulačky alebo iného programu ako v 2006 Dá se minimalizovat. Právě na tu kalkulačku to používám.
* nedokáže počas cesty prepočítať trasu z rýchlej na ekonomickú, krátku ... bez vymazania trasy a zadania nanovo - ako v 2006 umí
* nefungujú HW tlačítka - šipka späť pridáva zvuk, tl prijať hovor a zruš hovoru úplne vypne iGO no ono těch HW tlačítek na TouchHD moc není, tak co by si chtěl ovládat.
Zatiaľ nepoužiteľné. Veice dobře použitelné
Osobně nemám jediný problém s tímto SW na HDčku. Už vůbec ne ty, co popisuješ. Nevím co přesně máš v IGO za data.zip a další, ale pokud používáš Default skin v 800x480 nebo 480x800 tak tam můžou být drobné chyby v kódu (ale vše jen kosmetické). Se správným skinem, to šlape jak má :)
jaguarik_ce4you (98)|26.2.2009 23:41
iGO spúšťam z karty, nie je inštalované, ale keď nabehne tak by to malo byť OK nie?
* MDA Compact III a MyWay 2006+ - rýchlosť vždy totožná s tachometrom, na dialnici som tempomatom fixol 120 km iGO 115 - to snáď vidím a tachometer funguje ako má, keď ma zmerali poliši bolo to presne
* prešiel som kruhák v Hlohovci a hlásilo mi odbočenie z dialnice, vyšiel som z PX na Žilinu na dialnicu a oznámilo, že o 480 m či koľko vôjdem na dialnicu
* fakt po návrate z nastavení je na navigačnej obrazovke len kurzor taký terčík a polopriehľadný štvorec s 2D alebo 3D a medzi nimi chýbajú tie dve okienka - potom sa z iGa neviem dostať do nastavení inak len ho vypnúť
* nedá sa minimalizovať pre použitie napr. kalkulačky alebo iného programu ako v 2006 Dá se minimalizovat. Právě na tu kalkulačku to používám - pls ako???
* nefungujú HW tlačítka - šipka späť pridáva zvuk, tl prijať hovor a zruš hovoru úplne vypne iGO no ono těch HW tlačítek na TouchHD moc není, tak co by si chtěl ovládat - stačilo by ak by sa pri stlačení tl. hovoru úplne nevyplo iGO. Napr keď je dole ikona, kt. chcem stlačiť tak tipnem na HW a je to celé fuč
*HW šipka pridáva zvuk ale ubrať ho treba až volume

Ak má vplyv na igo rádio, prosím aké máš ty?

Súhlasím, že neviem aký mám data.zip, vykonám aktualizácie a uvidím. Niektoré chyby vychytával aj martin_m, takže nie som sám komu to nefachá ako má.
tomsoft (2734)|27.2.2009 00:06
Pravděpodobně máš starší DATA.ZIP, ten se v posledních několika verzích dost měnil, zejména pokud jde o rozlišení 800x480 a 480x800.
Třeba ta minimalizace... kliknu na Menu - konec a zobrazí se mi dialog s třemi volbamy (Vypnout, Minimalizovat, Zrušit) jestli Tobě ne, je to zase v data.zipu + SYS.TXT. Návrat menu, taky bez problémů.
Nestalo se mi, to co popisuješ, ža najedeš na dalnici a až za 400 m Ti to hlásí že najedeš na dálnici. To je divné a takto se mi to teda nechová.
Navigace není nachlup přesná, ale to asi nebude nikdy. Co se týče spouštění programů, tak skiny umožňují spouštet nadefinované programy z PDA přímo z navigace.
Když stisknu HW tlačítko pro zvednutí hovoru, tak IGO zmizne, to ano, ale je pořád spuštěné, stačí ho jakoby spustit znovu ze zástupce a ono se zase rychle objeví, není spuštěné dvakrát.
Volume můžu ovládat tlačítky z boku.
Rádio je důležité, ale mám tam to originální (HD Radio 1.09.25.14) a jede bez problémů. Mám ale jinou ROM, než je ta ofic.
Vyhovuje mi, jsem spokojen se vším co tento přístroj v kombinaci s IGO dokáže. Nikdy za tu krátkou dobu co ho mám, jsem neměl problémy.
jaguarik_ce4you (98)|27.2.2009 00:09
tomsoft, dáš mi radu prosím, ako korektne používať iGO s touto inštaláciou? iGO8.Jan.07.2009.rar - je to pre použitie z SD karty. Nechcel by som inštalovať do PPC.
//smazáno - návod na warez
Ďakujem za pochopenie a radu.

tomsoft (2734)|2.3.2009 17:09
Moderátorem (tomsoft) přesunutý příspěvek z jiné sekce fóra
[quote=Robii]Zdravím všechny vespolek,
měl bych dotaz ohledně ovládání iGo 8.3.2.71348, skin Dimka(W) 1.1.11.8 - Tomsoft;
když jsem testoval novou verzi iGo (8.3....), mohl jsem při jízdě přepínat zobrazení maximální povolené rychlosti a okamžité rychlosti (ovládání zobrazení ve smyslu: max.rychlost a nad ní okamžitá/max.rychlost a vpravo od ní okamžitá) kliknutím na maximální rychlost - tím se zobrazení "otočilo". Od určité doby mi to však už nejde, pravděpodobně jsem změnil skin, bohužel jsem hlava děravá a už si ten přesný "okamžik změny" nepamatuju.
Takže bych měl prosbičku - momentálně mám tyto informace zobrazené tak, že je vlevo dole max. rychlost a vpravo od ní se (v pohybu) zobrazuje okamžitá.
A dotaz - jde nějak ve výše uvedeném skinu nastavit zobrazení o 90 st. otočené (tedy okamžitá rychlost NAD maximální)?
Píšu sem poprvé, zatím jsem všechno ve fórech našel, tak se předem omlouvám za případné faux-pas, pokud jsem napsal špatně nebo na špatné místo.. :oops:

Pokud nepůjde změna udělat jednoduchým klikem "někam" nebo uživatelským nastavením, prosím o nápad jak např. změnit sys.txt, nebo na jinou změnu vedoucí ke změně... Současné zobrazení mi - ani nevím proč přesně - nějak moc nevyhovuje..

Díky moc všem za rady a nápady..

Robii[/quote]
tomsoft (2734)|2.3.2009 17:16
to: Robii
Existuje i "Manuál na skin Dimka - TomSoft" [color=red]Vše ke stažení zde.[/color]

To zobrazení rychlosti (vertikál - horizontál) + povolené rychlosti se dá měnit.
Ale nenapsal jsi v jakém rozlišení to používáš.....
Výměna těchto ukazatelů (to co je dole, aby bylo nahoře) nelze.
Robii_ce4you (10)|2.3.2009 17:28
Jj, ten manuál jsem četl několikrát, ale pokud to tam je, tak jsem přehlédl... :oops: Mrknu ještě jednou, právě ho mám zas otevřený v jiném okně.
Mám ASUS P535 a používám rozlišení "na výšku", tedy...240x320? Stačí mi to přepínání, měnit vzájemně pozice nemusím, přijde mi to takhle logické a přehledné...jen kdybych to uměl přepnout z "horizontálu na vertikál"... :oops:

...fakt bych přísahal, že jsem předtím jen klikl na ten ukazatel rychlosti a to zobrazení se přeplo...teď se mi místo toho zobrazí fullscreen-tachometr.. :)
Robii_ce4you (10)|2.3.2009 17:30
Ještě mě teď napadá jedna věc - editovat mapy (max. povolené rychlosti) asi nijak nejde, že? Přijde mi, že nové mapy mají úplně zběsilé max. rychlosti, dříve se na ty údaje celkem dalo spolehnout.. :(
tomsoft (2734)|2.3.2009 17:57
to: Robii
jj, co je v mapových podkladech to IGO zobrazuje. Pokud máš mapy od Navtequ, není se čemu divit, pokud od TA, tak asi nic a nikdo není dokonalé :)

Bohužel ně v každé obci se dá spolehnout na tyto údaje, proto to tam vůbec nemám, k čemu? Mám ukazatel rychlosti, který mi to řekne, jestli jedu rychleji, když bude rychlost červená.
Co se týče ukzatele rychlosti (hor. - vert.) tak to teda už hodně dlouho je tak, že klikem na rychlost je aktivován tachometr. Měl by jsi mít ty údaje ve vertikální poloze - máš je tak?
Do horizontální je v tomto rozlišení nedostaneš. Pokud ho tak máš, je to tím, že jsi to přepnul, když to ještě v hodně starší verzi šlo, teď už ne.
Jde to pouze v rozlišení na šířku.
Přepni IGO na šířku, spusť nějakou simulaci, skryj údaje o dojezdu (vlevo v tom slouopci - dlouhy klik) pak klikem otočíš údaje o rychlosti.
A v rozlišení na výšku bude pak toto nastavení použito.
Robii_ce4you (10)|2.3.2009 19:07
Díííííííííky !!! Jsi nejlepší!
Asi je to pravda, zkoušel jsem dost skinů, takže jsem to asi přepnul v některém ze starších a pak vymazal všechny "nevyhovující a staré".. :D
Díky Tobě je to zas tak, jak mi to vyhovuje.. Předtím to bylo horizontálně a na vertikální zobrazení se to přepínalo jen automaticky když bylo dole potřeba zobrazit hodně informací...a zas se to automaticky vracelo do horizontální polohy.. :)
K těm mapám - používám TA...asi si tu signalizaci také vypnu...alespoň hlasovou.
Přijde mi, že starší verze map měly tyhle údaje přesnější...víc odpovídající skutečnosti.. Používal jsem předtím verzi 8.0..

No, každopádně moc díkyza pomoc, budu Tě všude doporučovat...i když po přečtení zdejších fór asi ani nebudu muset, všichni to vědí.. ;)
Za pár měsíců využiju ještě dálší Tvůj návod (nebo radu) - týkající se paměti P535ky.. :)

Hezký večer všem..
Helle_ce4you (34)|7.3.2009 14:56
Kolego, výrobci aut MUSÍ ( už si nepamatuji, co jim to nařizuje ) mít kalibrovaný tachometr tak, aby ukazoval vyšší rychlost, než která je ta reálná. Takže skutečná rychlost je ta,kterou ukazuje GPS.Ta je hodně přesná. Klidně si to zkontroluj, až pojedeš kolem některé tabule, která ukazuje momentální rychlost.Jsou jich k vidění stovky. Jinak touch HD mám také a s IGEM 8.3.2.64873 a s posledním skinem TomSoft HD Dimka 1.1.11.8 ( obojí se dá lehce dohledat a stáhnout) šlape JAKO HODINKY.
jaguarik_ce4you (98)|8.3.2009 23:04
No neviem či je to také isté? Používal som MDA Compakt III a iGO MyWay 2006 vo viacerích autách a ukazateľ rýchlomeru - tachometru a iGO boli 100% totožné. Taktiež žiadne omeškanie vôči reálu - ale bol pretaktovaný procesor pre app. iGO na 247 MHz. Teraz používam HD Touch, iGO 8.3.2.713481_o8g3i2g7_tomsoft, najposlednejší data.zip, skin základný, všetko po preinštalácii - iGo ukazuje o 5 km nižšiu rýchlosť, prejazd okolo odbočiek a popod viadukty je oneskorený o cca 100 m, reakcia na zrýchlenie vozidla je veľmi liknavá. Už neviem kde mám hľadať chybu. Ešte skúsim v inom vozidle tú rýchlosť. Môj názor staré iGO dobré iGO.
Dotaz či je správne zobrazenie - v základnom skine sa pod informáciami o rýchlosti, kompase, odbočkách zobrazuje terén a samotný náhľad na cestu.Obrazovku mám vertikálne. Tak asi 1 cm zobarzovaného terénu sú také meniace sa štvorčeky - ako keď pri satelitnom vysielaní stráca signál. Je to správne? Možno to má súvis s tou rýchlosťou ..... Ďakujem.
jono33 (28)|9.3.2009 18:10
jaguarik
a máš rozmer kolies a pneumatik shodný s technickým preukazom nemáš tam nejaký väčší rozmer, vymenil som viacero typov aut a ani na jednom som nemal vyššiu rýchlosť na Igo ako na tachometri. Tachometer vždy ukazuje vyššiu rýchlosť aka je v skutočnosti, pokial je dodržaný rozmer pneumatik.
jaguarik_ce4you (98)|10.3.2009 22:09
prosím užívateľov iGO 8 či presnosť ukazovateľa prezentovanej rýchlosti na PPC je zhodný s fyzickým tachometrom. Mne ukazuje o 5 km menej iGO oproti tachometru vo vozidle. Dnes som skúšal s priateľom, kt. má tak isto HD Touch u neho vo vozidle a tak isto ukazuje o 5 km menej. Ak platí teória Helle a jono33 tak to musí ukazovať všetkým užívateľom - podľa toho, že všetci výrobcovia kalibrujú tachometer na vyššiu rýchlosť ako je v skutočnosti. Rád by som našiel koreň. Spúšťam iGO z SD karty. Nie je inštalované. Ďakujem
tomsoft (2734)|10.3.2009 22:54
to: jaguarik
No, opravdu to není nic důležitého a NIC z toho nijak extra nevyřešíš, bohužel *

Rychlost o 5km méně? - Mě to ukazuje stejně jako na ASUSu P535, měl jsem zapnuté oba najednou a rychlost byla na obou PDA stejná, skutečná na tachometru byla o 7-8 méně, ale to je v pořádku, já dělám správu sítě u jednoho prodejce SKODA AUTO a tam sem si jednu nechal svou služební fabio prohnat testama a tachometr originál ukazuje o7 více než skutečnost, takže PDA ukazovalo správně.

Přejezdy jsou pozadu - ANO, bohužel jsou a je to dlouholetý prblém IGO. Na některých přístrojích to tak prostě je. Nedá se to úplně eliminovat, na XDA je postup a docela i finguje (není to úplně nachlup, ale je to lepší) úprava spočívá v úpravě registrů. Pak ještě existuje postup pomocí SW, který natvrdo upraví vlastnosti GPS čipu a pak je to 99% OK, to jsem ale nezkoušel. Jen registry.

Horní tereén je špatný - ANO je, ale zase, je to chyba IGO a to kontrétně v grafice. V zdaní části se totiž nepočítá že tam vůbec bude nějaká grafika, protože výchozá stav IGO není tak nakloněný jak ho máš ty a proto vidíš něco s čím autoři igo nepočítali, takže s tím nehneš. Lze to trošku zlepšit jiným vhodným barevným schématem, který má v sobě "dayheightcolormap.bmp", který je tenší a nemá takovou velkou velikost jako v některých schématech. Mám tam jeden hodně malý a ty kostkty nemám žádné.

Tabule - to si děláš srandu ne? * to není na IGO, ale na mapovém podkladu, takže co je v mapovém souboru, igo pak zobrazí při navigaci.

Jediná věc, co by byla a je pro mě jako nic moc, je to zpoždění. Ale zase, je to jen při větší rychlosti nad 50km. Takže to zase tak tragické není, protože pokud někam odbočuju, tak jedu pod 40km a méně, tak je to potom přesné