Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P750 - VGA WM6.1 CZ s podporou 128MB a 64MB - OS 19965 1.2.3 - 2eDitions + SirfStar update

martin_m_ce4you (200)|28.11.2008 10:11
zdravím,
tak sem taky trošku testoval tu pátou verzi:

1. jak se zbavím toho manažeru, nebo co to je (viz. obrázek)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
2. je to jen můj pocit, nebo výdrž baterie se rapidně snížil? (oproti verzi 3)
3. taky bych se prosím přimluvil za ty původní ikonky nahoře v liště. ty barevné, no, není to ono :sarcastic:
4. volná pamět po jednom dni používání klesne tak na cca 10MB (používal jsem především aplikaci smartřády a javu, u verze 3 mi pamět klesla na hranici 10MB jen párkrát za pár měsíců používání a už vůbec né při používání smartřádů a javy) - vím, upgrade paměti bude.
5. nebylo by vhodnější namísto jblendu použít esmertec jbed? u jblendu jsem se pokusil nainstalovat operu mini a vyhodilo mi to error a balíček s instalací zmizel!!! take znova stáhnout z netu, nainstalovat jbed a pak vše funguje jak má

jináč to jede jak má! díky pitko!
czbird (334)|28.11.2008 10:34
Dalsi zajimavy bug - pri psani s XT9, kdyz neco napisu, co to nezna a dam Pridat slovo, tak na tom baru dole porad zustane ten posledni vyber ze slovniku, misto aby se to smazalo.

Priklad:
- zacnu psat novou SMS
- chci napsat "pepicek" ale vyleze z toho "sergej" (neptejte se me jak je to mozne - si to zkuste sami :-o)
- popojedu sipkou doprava az na moznost Pridat slovo (jak skacu po slovech dole, meni se i v textu SMS, po najeti na Pridat slovo soucasne slovo v SMS zmizi - so far so good)
- potvrdim moznost Pridat slovo stredovym tlacitkem - a voila - dole mam zase vybraneho sergeje, ktereho tim padem musim nejprve celeho umazat a az pak muzu napsat pepicka.

EDIT: expected result samozrejme je, ze dole nebude vybrane zadne slovo, takze se da rovnou zacit psat to nove a nemusi se nic umazavat.
pitka (1346)|28.11.2008 11:13
to czbird :
A jak ti fungovala tahle CZ verze XT9 na Sorgovi ? Tam napsat pepíček šlo ?

to martin_m :
žádnou jadernou elektrárnu jsem tam nedával :D :D :D
Pamět´jsem tady už vysvětloval a nebudu donekonečna opakovat.
Je lepší si přečíst celej tenhle thread (nejlépe o gwes a VGA na 64mb ;) ), nebo použij QVGA a máš klid.
Anebo napiš který proces, ti okupuje pamet´.
czbird (334)|28.11.2008 11:20
Na Sorgovi to fungovalo tak, jak jsem psal v expected results. Pri pridavani noveho slova tam to puvodni ze slovniku nezustavalo.
pitka (1346)|28.11.2008 11:24
to czbird :
a je to opravdu bug jak píšeš nebo jen úprava registru ?
Jinak mi to nedalo a zkoušel jsem CZ XT9 na Sorgovi a tam mu také píše "Sergej".:O :bulb: :?:

A pošli mi tu tvojí 40C2. Já jsem to zkoušel a mě to jde. Ale nechtěj, aby cZonee byla jako Sorg.
On má na C2 přepínání ENG to RU. Myslím, že upravenou přes AEButton.

Nezapomeń, že je tam ještě speciální klíč - tzv. hotkey :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ASUS\HotkeyDef
"LocationCourierHotkeyDef"=dword:C2 (194)

Nejrychlejší řešení je vytvořit složku v \Program Files\LocationCourier\ a zde vložit svůj soft a přejmenovat ho na LocationCourier.
Potom se po dlouhém stisku tvůj program spustí.
martin_m_ce4you (200)|28.11.2008 11:39
pitko, a jak se zbavit toho manažeru tam vpravo nahoře? mám raději tmana!!!! děkuji
pitka (1346)|28.11.2008 20:10
to martin_m :
počkej si na 6ku, udělám 2 verze. Jednu čistou, a druhou v podobné verzi jako současná.
martin_m_ce4you (200)|28.11.2008 21:36
dobře, počkám si, a prosím, použij esmertec namísto jblendu!!! děkuji!
pitka (1346)|28.11.2008 21:46
Co ?? Vyjasni mi to, díky.
Kdyby něco tak si přečti první stránku, ale stejně mě zajímá tvoje vysvětlení.
PS : Esmertec je jen název společnosti, tak mám přidat společnost ?;)
martin_m_ce4you (200)|29.11.2008 00:26
o jeeej, první příspěvek na straně 21, bod 5, tak sem myslel, že to bude jasné :?
pitka (1346)|29.11.2008 00:39
Není přeci potřeba instalovat znovu, jak píšu na straně 1.
Ve složce Windows je i VGA CZ Jeodek, proto jsem psal at´si to pozorně přečteš.
Jen není vytáhlý zástupce. Jelikož jsem předpokládal, že pozorní uživatelé si to najdou. Př. vytáhnou zástupce, když bude potřeba.;)

Nebo to způsobovalo nějaký problém ?

PS : potom dostávám maily, kde se mě lidé ptají nebo si myslí, že to opravdu nefunguje.
Já bych se potřeboval na vás jako testery spolehnout a zbytečně nestrašit jiné lidi. Prostě jde jen o to si to 2x ověřit, než to napíšete.
Diky moc.;)
czbird (334)|1.12.2008 19:01
- Cau, prikladam svuj 40C2, dela mi to porad (hleda to LocationCourier).
- Dale se mi nerefreshuje obrazovka pri instalacich (prikladam screeny) - any ideas?
- Taky se mi dneska pri poslchu hudby pres kabelove sluchatka dost casto sam od sebe spustil voice commander (aniz bych na cokoliv sahnul - tipuju nejaky kontakt). Pokazde mi pak zustane na pozadi bezet vcdaemon - da se to nejak disablovat?
pitka (1346)|1.12.2008 19:28
1. Řešení pro C2 - LocationCourier, jsem ti dopsal na předchozí stránku.
2. Refresh resp. nerefreš obrazovky vůbec netuším, to mi zatím nedělá (ani se mi zatím nestalo od Bety1).
Není to způsobeno někým tvým softem ??:O Koukám, že instaluješ přes Commandera, dělá to i bez něj ? A co WTask ?
Stejnou konfiguraci SW si měl i na Sorgovi ?
3. To je standardní chování VC, tzn. jakmile jednou spustíš VC ( i náhodou) tak neustále jede na pozadí. Musíš úplně vypnout skrz FDC.
Ale nechápu, že se ti spouští při poslechu samo. :O
A ty používáš VC ? Já tedy ne a nejraději bych ho smáznul, jen zabírá místo a dělá neplechu. Zatím jsem neslyšel mnoho lidí, kteří to aktivně používají.
czbird (334)|1.12.2008 19:32
Nepouzivam, nejradeji bych ho vykosil uplne - V TaskManu ale zadnou VC servisu, ktera by to trigrovala, nevidim. I kdyz odstrelim vcdaemon, tak se potom loadne znova.
Podle me to spina nejaky kontakt v te redukci na sluchatkach (z 2.5 na 3.5 jacka), protoze co jsem tak zatim vypozoroval, tak se to spustilo kdyz jsem drbnul do snury od sluchatek a ta pohla s redukci... (asi) - na sorgovi to nedelalo.
EDIT - tak je to tim, ted jsem s tim laboroval, a kdyz tocim tou redukci ve zdirce, tak se to obcas spusti.

S tim refreshem taky nevim, nic moc jsem tam zatim nenatlacil, a uz vubec nic noveho, co bych nemel odzkousene na predchozi romce.
EDIT - dela to i pri instalaci cabu z PC, a i kdyz jsem pokilloval vsechny extra procesy krome systemovych.
czbird (334)|1.12.2008 19:45
[quote=pitka]Nezapomeń, že je tam ještě speciální klíč - tzv. hotkey :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ASUS\HotkeyDef
"LocationCourierHotkeyDef"=dword:C2 (194)

Nejrychlejší řešení je vytvořit složku v \Program Files\LocationCourier\ a zde vložit svůj soft a přejmenovat ho na LocationCourier.
Potom se po dlouhém stisku tvůj program spustí. [/quote]

Ja o tomhle vim, zkousel jsem samozrejme i remap - nezabralo. Ted mam cely ten branch uplne smazany a dela to porad.

Ten navrh je sice prima, ale je to tak trochu drbani pravou rukou za levym uchem :)
pitka (1346)|1.12.2008 19:58
Jooo, je takove temporary. Není to totiž jen v registrech ;)
A sluchátka jsem snad ještě ani jednou nepoužil:O Ale je to docela možný.
Na Sorgovi se to nestane, protože VC nepoužívá.

AS přes BT bude zjednodušeno, takže snad již nenastane problém.
Přidání slova do XT9 mám skoro vyřešené.
VC odeberu, tak uvidíme.
Ještě ten ALTtab.
Ty fonty měnit nebudu, to bude na každém. Protože už vidím reakce, každému vyhovuje něco jiného.
Džanek (194)|2.12.2008 15:15
Pitko, jak to vypadá s vývojem TouchFlo? Bude nějaká test verze?
pitka (1346)|3.12.2008 12:37
to Džank :
TFlo snad bude, ale ještě musíme doladit tuto verzi.

to Czbird :
takže mám fixlý body : 1, 2, 3 (bude defautní zvuk), 4 (nechám na uživateli), 5 (nechce se mi;) ),6 , 7 (to fungovalo), 8, 9, 10.
Také to přidání slova v XT9 a VGA Wireless mgr (ten je na ALTtabu, ale může se měnit na co chceš a už nebude vyskakovat okno LC.exe)
Odebral jsem VC, ale sluchátka jsem nezkoušel (já je nepoužívám a jsem línej;) ).
Odebral jsem taskbarové ikony a ten htc task manager. Což je škoda, že se nelíbí. Protože z mého pohledu je to nejkomfornější co jsem na VGA viděl a umí i cleaning.
Takhle bude tato verze bez jakéhokoliv cleanera a nezkušení 64aři budou řvát, že jim to žere pamět´. Ale mají co chtějí, musí si najít nějakého externího cleanera.
Ještě udělám pár testů a vydám to.

Díky za testy.

Džanek (194)|3.12.2008 14:18
K připravovanému fw. Je škoda toho zvuku při ukončení hovoru - je příjemnější, než originál a určitě je lepší, než aby tam nebyl vůbec. Nechápu, jak to někomu může vadit.
Taskbarové ikony mi přišly fajn, bylo to konečně zpestření jinak fádních WM ikon - no nic. A že někomu vadil Task Manager? Jak říká Pitka na VGA je to to nejlepší co je. Už jsem si na něj zvykl, ale toto pořeším dodatečnou instalací.

Díky za tvoji snahu !!







pitka (1346)|3.12.2008 14:28
Neboj, udělám ještě jednu verzi pro ty kterým to nevadí. Protože mě to také nevadí.:D
Bude i task manager, zvuk, VC i ikony.;)
czbird (334)|3.12.2008 15:48
2dzank - to jsou vsechno pouze subjektivni nazory, stejne jako ty moje nize.
- nepotrebuju zadne pipani na red buttonu, naopak me to dost stve - ale uz to neresim, lze to snadno vypnout
- barevne taskbarove ikonky akorat odvadeji pozornost (sledovat zeleno-cerveno-modry ohnostroj edge-gprs-off je fakt sila, teda aspon pokud pouzivas pda na praci, a ne na hrani)
- HTC task manager opravdu vadi, protoze minimalne prichazis o moznost volby a zbytecne to zabira misto. Ja treba pouzivam QuickMenu+WkTask+FDC a neminim prechazet na nic jineho ;)

2pitka - nevim, proc je htc taskmana skoda, doinstalovat se da prece vzdycky - je to jenom dalsi balast. cleaningem myslis co? killovani procesu? dealokovani zabordelene ramky? vztyt takovych toolu je tuna ;-) delat kvuli tomu extra verzi je ztrata casu. jinak diky za opravy, tesim se na dalsi release.

edit - stejne mi to ale neda a zajima me, proc ho povazujes za nejkonformejsi reseni...
pitka (1346)|3.12.2008 16:24
WkTask jsem zkoušel a vím, že měl spoustu bugů a neměl plnou VGA podporu (nevím jak dnes :?: ).
HTC TM mi vyhovuje třeba pro rychlost vypínání aplikací a přehled o vytížení RAM a jiné.

Také nechápu, že zrovna argumentuješ těmi systémovými VGA ikonami (taskbar), jelikož když je spuštěný WKtask tak je to úplně stejné.
Také barevné ikony, které jsou mimochodem velmi podobné právě systémovému taskbaru.:O

No proti gustu..... ani husák...
czbird (334)|3.12.2008 16:26
zvyk je asi zelezna kosile - mam v taskbaru i baterku a pamet, vsechno krasne prehledne cernobile, jenom aplikace jsou barevne :)
pitka (1346)|3.12.2008 18:00
[color=red]6ka je venku, toto je mírně odlehčenější verze.[/color]
Kdo potřebuje Jeodek, tak nalezne ve složce Windows.

Díky za vazbu.
czbird (334)|3.12.2008 18:14
Diky, jak budu mit chvili, tak to skouknu.
martin_m_ce4you (200)|3.12.2008 21:09
Ahoj, tak tadle verze vypadá moc dobře, bez zbytečného softu, co potřebuji si doinstaluji, super, avšak, nevím proč, ale jak je vidět na screenu, tak místo kde byl ten htc manager je prázdné a tman a ostatní ikony se neposunou doprava... ? (viz.1.) Dělá to jen mě? dá se to nějak nastavit? nějak jednoduše upravit registry? a taky druhá věc, jak se nazývá proces pro otáčení obrazovky? chci ho při startu vypnout! (viz.2.) k dokonalosti mi chybí jen todle. děkuji
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
czbird (334)|3.12.2008 21:19
jak vypnout? tobe to bootuje do landscape? jestli jo, tak pouzij prilozeny tweak... resil jsem to na sorgovi :)

a jo, to jsem prehlid - tak jak se zbavit te ikonky, to nevim... pohledam
pitka (1346)|3.12.2008 21:22
Jakej landscape ?? Do žádného landscape nebootuje, co to je za přeslech ??
martin_m_ce4you (200)|3.12.2008 21:27
ne, do landscape to nebootuje, jen nechci aby se mi ta ikona (proces) zapínal po startu, nikdy ho nepouziju! proto ho chci "killnout"
a ta mezera nahoře napravo?
pitka (1346)|3.12.2008 21:35
Kdyžtak piš takovéto dotazy do obecného 750 threadu, tahle větev se týká vývoje FW nebo řešení technických problémů způsobených tímto FW.
Díky ;) .
martin_m_ce4you (200)|3.12.2008 21:40
dobře, takže tady se tedy ptám jen na to prázdné místo .)
pitka (1346)|3.12.2008 21:53
Můžeš se tam zeptat také, jelikož to přeci není chyba ( je to místo pro X button, nebo OK) .
To je standardní nastavení, nebo ty si viděl i jiné ??
martin_m_ce4you (200)|3.12.2008 21:58
no tak u všech ostatních romek od tebe to bylo správně uplně napravo! a jen tady je to posunuté, takže je to problém ASI tédle romky, tak se ptám tady! špatně se ptám?
pitka (1346)|3.12.2008 22:06
Díky, že mě učíš poznávat moje ROMky.:cool:
Ale takovouhle featuru jsem opravdu nepoužil (tedy mimo htc tm).:D :?
Koukni se na několik screenů, které jsou na tomto nebo jiném fóru. Třeba jeden můj starší (který je tady již použit) :
Ale aspoń trochu legrace ;)
00306523_00299449_81008-232548_qlYv_A6qG.jpg
czbird (334)|3.12.2008 22:19
Ta mezera mi prijde OK, nic divneho na ni nevidim, je to defaulni chovani WM, mam ji tam na homescreenu taky.
Lepsi nez kdyby se ti vsechny ikonky v trayi sibovaly sem a tam podle toho, jestli je zrovna videt ok/close.
martin_m_ce4you (200)|3.12.2008 22:24
hmm, tak v tom případě nevím jak sem na tent neproblém narazil... .) asi už z té školy blbnu a potřebuju pauzu .) Tak to ukončím slovy, ROM je super, jen tak dál. dík :sarcastic:
pitka (1346)|3.12.2008 22:25
JJ, v pohodě.;)
Džanek (194)|4.12.2008 09:51
Pitko, jde nějak ve tvém fw. vypnout automatické vypínání displeje během hovoru? Kdyby po celou dobu hovoru svítila i klávesnice, tak by to nebylo špatné. Jde to nějak upravit?
pitka (1346)|4.12.2008 12:59
Všechno jde, ale na to není čas ani chut´;)
Tohle co popisuješ je záležitost ovladačů. Zkus hledat na netu, tipnul bych, že takový soft už existuje.
Džanek (194)|5.12.2008 08:05
Pitko, našel jsem v novém fw. zásadní bug. nejde vyhledávat v tel. seznamu podle jmena. To plati i kdyz zacnu jmeno psat z today obrazovky :(
Dr.Romca (30)|5.12.2008 09:15
Nojo, Opravdu....Doteď jsem si toho ani nevšiml....
Džanek (194)|5.12.2008 09:48
Pitkoooo, da se to nejak pořešit, aniž by se musel upravit celý fw? Mám přes 500 kontaktů a mám s tím docela velký problém!
martin_m_ce4you (200)|5.12.2008 10:03
je to trošku jináč. kdysi to vyhledávalo jména ikdyž se zadávala čísla (na hw klávesnici). pokud vyhledáváš v today kontakty přes mačkání na hw klávesnici tak to nejde. pokud vlezeš do kontaktů a mačkáš na hw tak to taky nejde. pokud si ale vyjedeš klávesnici a mačkáš jednotlivá písmenka tak to vyhledá. sice blbý způsob, ale než se na to pitka koukne tak todle postačí. snad se to dá vyřešit...
pitka (1346)|5.12.2008 12:22
Já to trochu vyjasním, přepnutí klávesnice se dělá tak, že klikneš nebo brnkneš o joystick do okna vyhledávání.
Poté se ti objeví v taskbaru logo "abc" a to znamená, že si přepnul do alfanumerické.;)
Džanek (194)|5.12.2008 12:39
No dobře, ale proč nejde vyhledávat přímo z today. Vlastně tak, jak to bylo doposud. Nevim, ale v žádném fw. od tebe tento problém nebyl a to jsem měl opravdu všechny :)
pitka (1346)|5.12.2008 12:58
To je taková dań za předcházející úpravy v oblasti XT9 a 40C2.;)
Džanek (194)|5.12.2008 13:42
Počkej, to jako vážně nepůjde opravit? To bych musel přejít zpět na pátou verzi :?
pitka (1346)|5.12.2008 14:39
Já jenom doufám, že kvůli tomuto nechceš vydat další verzi ?
Verze vydávám vždy na základě několika vážnějších nedostatků, to bych mohl vydávat každý týden.
A to určitě ne, tohle nejsou závody ve vydávání nových ROMek.
Zkus pořešit sám, budu velmi rád když někdo navrhne nebo nalezne svoje řešení.
Vsadím se, že to má i další řešení.
Díky.;)
Džanek (194)|5.12.2008 16:11
Já nevím, ale telefon používám hlavně na volání a práci s kontaktama. Pokud je zhoršena funkčnost vyhledávání kontaktů, která je obecně u WM dokonalá, tak to beru za docela vážný problém, který stojí za upravení stávajícího fw. Rozhodně bych to teda řešil více, než se tady řešily např. ikonky v taskbaru, vyhlazení okrajů tlačítek, pípnutí při zmáčknutí červeného tlačítka a ostatní nepodstatné věci, které tě jen okrádají o čas a o další zlepšování systému ... nemyslíš?

czbird (334)|5.12.2008 17:15
jj, souhlas - pokud to souvisi s XT9, jsem pro navrat k puvodnimu stavu. s 40C2 by to souviset nijak nemelo.