Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 65

Téma: HTC Touch Pro (Raphael) - čeština, počeštění windows mobile, CZ

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Zdravím,
    při projíždění různých fór jsem našel toto:

Pro majitele HTC Diamond přidávám link na oficiální ROM 1.93, která přináší spoustu vylepšení, hlavně v rychlosti TouchFlo 3D.
    http://rapidshare.com/files/1333497542/Diamond_1.93.WWE_ROM.ZIP

K tomu i přímou českou lokalizaci ve formě instalace
    http://rapidshare.com/files/133496055/diamond_cestina_cab.zip

Oba soubory CZ lokalizace nainstalovat a pak restart. Následně naskočí nabídka výběru jazyka, zvolíte, proběhne další instalace a už mluvíme česky;-)....

Češtinu jsem nahrál do HTC TOUCH PRO a šlape v pohodě.
    Diamond i Raphael mají stéjné tělo, tedy po SW stránce, tak by to běhat mohlo, nebo ne?
    Resp. co všechno by se mohlo stát, kdyby to nepasovalo, a já bych ji tam nahrál?
    Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Oct 2004

nevím, ale zkoušel jsem naistalovat CZ z Diamonda do Raphaela, ale nefungovali mi kontakty - prostě ani z TouchFlo, ani z nabidky start se nedalo dostat do kontaktů - pravda možná by stačilo projít "zástupce" na které směřují ...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Čeština z Diamonda je funkční i pro Raphaela, mám to odzkoušené. Nevím, jestli už je novější verze češtiny, ale v té mojí je opravdu problém s kontakty (jestli se nepletu tak to dělá i u Diamonda, takže není problém v Raphaelovi, ale v aplikaci). Pomůže v "Start/Settings/System/Sunnysoft Interwrite" na první záložce záložce kliknout na "Informace o verzi" a zde v souborech překladů deaktivovat tapres.dll. Pak se sice do kontaktů dostaneš, ale budou v angličtině. Další problém je u listování v telefonu, tam by mělo pomoci deaktivování souboru phcanrc.dll.
    Na záložce Klávesnice se dá také zapnout podpora hardwarové klávesnice, změní se tím rozložení znaků u hardwarové klávesnice na české.
    Pokud nebude pasovat, nic se podle mě nestane. Čeština nemění přímo soubory, ale funguje ve formě jazykových balíčků MUI, takže pokud by nefungovala nebo dělala nějaké problémy, stačí ji odinstalovat a provést softreset.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Trottel
    Na záložce Klávesnice se dá také zapnout podpora hardwarové klávesnice, změní se tím rozložení znaků u hardwarové klávesnice na české.
    Takže konečně nějaký šťoura bude moci toto vypreparovat a udělat pouze úpravu HW klávesnice?

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Takže, taky jsem to vyzkoušel a chodí na Raphaelovi v pohodě (až na ty kontakty).
    Prozatím osobně nemám problém ani s rychlostí/pomalostí ani s ničím jiným.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Dá se s touhle češtinou na hw klávesnici napsat ť?

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Cestina mi jede v pohode.Neni teda prelozeno vsechno,ale jinak dost dobre.Pak sem nasel chybycku kdyz se meni hlasitost mezy systemem a vyzvaneni. Text je neuplny protoze je moc veliky,ale to je detail.Jedine co me hodne vadi je,ze kdyz zmacknu tlacitko volat tak se me zobrazi kontakty z klavesnici.A kdyz kliknu dole uprostred nato aby zmyzela,tak nezmyzi a naopak pribyde jeste jeden radek z cislama 123...co s tim?Nemuzu prochazet kontakty...Skousel sem i nastaveni to deaktivovat jak je popsane vis ale furt zaclani ta klavesnice...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Citace Původně odesláno od Termiter
    Dá se s touhle češtinou na hw klávesnici napsat ť?
    Asi jedině přes klávesu symboly, tam je všechno. Jinak strandartní znaky jo.

Připojené obrázky Připojené obrázky

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Takže se na tom zatím nedá rozumně psát česky.
    Já na PDA píšu i různé články, prostě psaní českých textů je můj denní chleba. Raf mi leží v šuplíku a dokud se nevyřeší česká HW klávesnice, používám Kaisera.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

Přátelé, myslím si, že velmi brzy nás čeká řešení, CZ Touch Pro už se hrnou

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2008

Citace Původně odesláno od KadelSt
    ........................... naopak pribyde jeste jeden radek z cislama 123...co s tim?Nemuzu prochazet kontakty...Skousel sem i nastaveni to deaktivovat jak je popsane vis ale furt zaclani ta klavesnice...
    Zjistil jse, že to dělá ta čeština. Nefungovalo mi při ní ani ovládání hlasitosti bočními tlačítky, včera jsem ji odinstaloval a vše funguje. Takže tak..........

Nováček
    Registrace
    Aug 2005

Tak jsem zkusebne zkousel zavolat do SS kvuli pocesteni Touch PRO EN i kdybych to mel zaplatit a rekli mi at se obratim na servis pro CZ VSP Data a.s. a necham si prehrat romku

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

třeba to bude ke stažení na webu jako nová rom, nebo předpokládám časem stejně tu češtinu někdo vyextrahuje. Nijak mi v zařízení nechybí, česká diskritika se na klávesnice celkem luxusně píše po doinstalování české T9 a k ničemi jinému tam češtinu není potřeba.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Jak se dá luxusně napsat ť nebo ď? A taky stojím o ó, ň a podobná písmenka... :c)

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Stáhni na XDA českou verz T9, nainstaluj, zapni jí :-) a piš si ó, ť atd.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTC Touch Pro Raphael Windows 7 USB
    Od Gerchan v sekci Touch Pro
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 10-06-2010, 18:14
  2. Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 14-05-2009, 13:53
  3. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-10-2008, 18:21
  4. Reakcí: 6