Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - GPS - zkušenosti a problémy...

kecinzer_ce4you (332)|6.5.2009 10:49
Sako verife:
Co zkusit jinou ROMku? Osobně se mi to tedy nestalo nikdy, aby mi to ukazovalo 0 satelitů a navigovalo. Nicméně s ROMeOS jsem neměl vždy kladné zkušenosti.
Hodo (99)|6.5.2009 11:24
Mám ofiko ROM 5.05.401.1 WWE a k ní radio Blackstone 1.13.25.24 (Security Unlock) včetně odpovídajícího rilphone.dll a vše chodí naprosto v pořádku (ukazuje satelity, přesnost je výborná, relativně rychlý fix, ovšem lag tam stále je, sice menší, ale pořád zůstává). Vyzkoušel jsem asi 10 radio ROM včetně rádií z jiných zařízení, ale lagu jsem se nikdy úplně nezbavil.
Jak tady ale někdo už psal, gpsku v Raphaelovi přestávám řešit, pokud opravdu potřebuju, abych se dostal tam, kam potřebuju, je nejjednodušší způsob použít externí gps modul. Mám iTek BT-339 se Sirfem III a vše chodí konečně tak, jak má. Síla signálu asi 2x vyšší (sloupce signálu jsou téměř všechny zelené), v iGO8 viditelný plný počet satelitů, vůbec žádný lag ani při vysokých rychlostech, takže nehrozí, že přejedete nějakou odbočku, jsou-li třebas 3 za sebou.
Dle mé zkušenosti je ladění gps u Raphaela jen ztrátou času ...
Sako verife (476)|6.5.2009 13:53
jen by me zajimalo jestli je ta situace stejne beznadejna s GPS i u HD a Diamondu 2, mozna bude rozumejsi pockat az vyjde nastupce Touch PRO2. Precijenom ta dvojka nema mit jinaci HW nez jednicka. A kvuli tomu ze ma vetsi displej si to porizovat urcite nebudu. To uz se radsi spokojim s tim co mam i kdyz me stvou ty satelity, naviguje dobre ale v navigaci to proste nema zadnej satelit....
Erikt68i (266)|6.5.2009 20:23
Souhlas s Hodo65, jediné opravdu splolehlivé řešení je externí kvalitní GPSka, sice to něco stojí (do 1000Kč) ale zato těch ušetřených nervů :D
A nebo nový mobil. Pitomé je, že cenově 3x levnější Asus má interní GPS srovnatelnou s mojí externí se SIRF3 ....... :?:
titan4 (159)|6.5.2009 22:03
Jo i muj starej e-ten m700 měl výrazně lepší GPS. Nicméně asi před měsícem jsem experimentoval s aGPS. A tim nemyslim to stahování přes QuickGPS ale to skutečný kdy GPS driver přes net získává data o satelitech v závislosti na aktuální lokalitě podle BTS. Fakt je, že někdy to fungovalo fakt dobře a někdy to nemělo prakticky žádný efekt tak jsem se na to vykašlal s tim, že nejsem schopen 100% určit jestli to pomáhá. Podle threadů na XDA, který jsem na to četl by to právě mělo mít výraznější efekt. :(
SexedUp (33)|6.5.2009 22:56
[quote=Sako verife]ale satelity ti to v navigaci porad neukazuje ;)

jsem asi zbytecnej stoural, ale me to proste rozciluje, navigace naviguje a pritom zadnz satelity nezobrazuje. Kdyby to bylo u jedny navigace, ale kdyz to dela u dvou tak neco neni v poradku. Jen se snazim zjistit co neni v poradku, bohuzel zatim marne. No hlavne ze alespon funguje navi....[/quote]

Neukazuje sviňa... ale dneska další testy, ale fungovala dobře, i když jsem jí opravdu potřeboval. Nicméně pod zamračeným debem asi není signál nic moc, protože mu podstatně déle trvá příjít na to, že jsem někam zahnul.
cabadaj (51)|7.5.2009 10:17
Pánové , pomozte mi prosím. Včera jsem pořídil Rafaela , ale nedaří se mi zprovoznit GPS .Tomtom píše chybí zařízení GPS.Nevíte jak nastavit aby komunikoval s interní GPS ?
Mám i externí přes bluetooth a ta šlape vpohodě .
SexedUp (33)|7.5.2009 10:41
V Settings, překvapivě v položce External GPS (po logice nepátrej), nastav v první záložce COM4 a Tomtom by ji měl najít. Alespoň tak to chodí mně, když tam dám něco jiného, tak to nejede.

Smazána zbytečná citace. Necituj předchozí příspěvek.
SexedUp (33)|7.5.2009 10:42
[quote=Hodo65]Mám ofiko ROM 5.05.401.1 WWE a k ní radio Blackstone 1.13.25.24 (Security Unlock) včetně odpovídajícího rilphone.dll a vše chodí naprosto v pořádku (ukazuje satelity, přesnost je výborná, relativně rychlý fix, ovšem lag tam stále je, sice menší, ale pořád zůstává). Vyzkoušel jsem asi 10 radio ROM včetně rádií z jiných zařízení, ale lagu jsem se nikdy úplně nezbavil.
Jak tady ale někdo už psal, gpsku v Raphaelovi přestávám řešit, pokud opravdu potřebuju, abych se dostal tam, kam potřebuju, je nejjednodušší způsob použít externí gps modul. Mám iTek BT-339 se Sirfem III a vše chodí konečně tak, jak má. Síla signálu asi 2x vyšší (sloupce signálu jsou téměř všechny zelené), v iGO8 viditelný plný počet satelitů, vůbec žádný lag ani při vysokých rychlostech, takže nehrozí, že přejedete nějakou odbočku, jsou-li třebas 3 za sebou.
Dle mé zkušenosti je ladění gps u Raphaela jen ztrátou času ...[/quote]

Jo jo, došel jsem ke stejnému závěru, ale principiálně mě to neuvěřitelně vytáčí :evil:
cabadaj (51)|7.5.2009 13:06
Moc děkuju.
jpobo (5)|11.5.2009 15:29
Tak hTC Touch Pro + navigace iGO8 TMC + TMC v Navigon TriCeiver je konečně funkční. Po všech peripetiích a tomu podobných se to povedlo. Zatím s tím jezdím jen po Brně, ale vypadá to dobře. Chce to zkoušet, plno trpělivosti, ale nakonec je to docela jednoduchý: spustit TriCeiver, v hTC přidat nové zařízení, nastavit port COM na 6, nevyžadovat žádné zabezpečení, spustit navigaci, nastavení, TMC, protokol GNS, port 6, frekvence AUTO a spustit autodetekci. Po chvilce a třeba napodruhé - napotřetí, napíše Nalezen hardware TMC! a je to. Po Brně je signál na ČRo 90,4MHz.
grenade8977 (7)|1.2.2011 12:04
Zdravim Vas, mam prosbu, dotaz.
Koupil jsem si HTC touch Pro 2. CE OS 5.2.21887 win 6.5 (od novoty, nic jsem neupgradoval)
Pouzival jsem GPS s Igo 8 verze 8.3.4.142975. VSechno fungovalo normalne. Najednou prestala GPS fungovat. IGO hlasi, ze GPS modul je pripojen. Zkousel jsem ruzne finty co tady popisujete, bohuzel stale nefunguje :-( S externi GPS vse fungovalo, jenze nechci kupovat GPS externi modul, kdyz jsem si koupil HTC ... Grrrrr

Diky za odpoved.
kecinzer_ce4you (332)|1.2.2011 14:02
Tady se ale řeší Touch Pro 1, ne 2.
elba (50)|13.5.2011 19:20
Takže kluci (a holky :-D) iGO Primo my fachá na TP slušně, takže opouštím po dost dlouhý době iGO8 a je tu nová éra :-D :-D
Abych to dostal do správných kolejí mám origo WM 6,1 s nahranou češtinu od SunnySoftu a dále bez úprav :-)
Mara_MDAII (60)|30.6.2011 14:35
Me jede iGO Primo lepe nez iGO8 na WM 6.5.5 :cool:
xIndian_ce4you (32)|17.7.2011 22:25
Zdravím,

mám "menší" problém s GPS na mém TP. Včera jsem se jal vydat kešky a v terénu zjistím nemilou věc. Fixace proběhla bez problémů a během chvilky, ukázala se mi vzdálenost k cíli, ale to je tak všechno. Žádná rychlost, ani směr (samozřejmě za chůze :) ). Setkal se s tím už někdo? Zkoušel jsem i jiné programy (používám GCZII, zkoušel jsem ještě Ozi, HTC GPS Tool) a to samé. Poloha je správná, ale neukazuje se ani rychlost, ani směr. Zkoušel jsem i vymazání dat jak systému, tak GPS... Poradí někdo? Díky...

Edit: na ofiko ROM.
xIndian_ce4you (32)|18.7.2011 15:26
Teď jsem zkoušel externí BT GPS modul a s tím to jede bez problémů... Ach jo, vůbec nevím, čím to může být. Flash ROM nepomůže, co?
KlokanSoft (200)|19.7.2011 22:40
Máš to ošetřená bez AGPS, nebo jedeš standard ?
xIndian_ce4you (32)|20.7.2011 11:02
Díval jsem se pomocí Advanced Config Tool (z XDA) na nastavení GPS a AGPS bylo disabled...
KlokanSoft (200)|20.7.2011 11:39
no tyhle configy, občas kdo ví co to dělá, já jsem radši pro růčo, tedy doplňuji pro info, třeba to pomůže:

Jede IGO,Primo, TomTom, Google, atd...

Občas po chvíli chybí zařízení GPS
Řešení je vcelku snadné, vypnout A-GPS.
Pokud je A-GPS zapnuto, tak se GPS odpojuje po 5-10 sekundách, protože současné verze TomTOm a iGo s tím neumějí - neuměli pracovat (Garmin, googlemaps třeba ano).

delete the files : \windows\GPSLogFile.txt and \windows\GPSLogFileBack.txt
HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\GPS Intermediate Driver- Drivers\GpsOneDevice\PollInterval -> 100 (default is 1000)
- Drivers\InputBufferSize -> 512 (default is 4096)
- Drivers\OutputBufferSize -> 512 (default is 4096)
- Drivers\SleepOnNoData -> 100 (default is 1000)
- Multiplexer\MaxBufferSize -> 512 (by default not present, you have to create it)
delete the files : \windows\GPSLogFile.txt and \windows\GPSLogFileBack.txt
xIndian_ce4you (32)|20.7.2011 12:19
Nepomohlo. Nemám problémy s fixací, nebo vypadáváním. Signál mám bezvadný, fix rychlý i vidím aktuální souřadnice, které se mění, ale neukazuje se mi rychlost ani směr...
xIndian_ce4you (32)|9.8.2011 21:48
Tak jsem narazil na menší pokrok. Zjistil jsem, že GPS ukazuje rychlost až při vyšší rychlosti pohybu (dejme tomu od 8 km/h výše). Nedávno jsem jel autobusem, tak mě napadlo to zkusit za jízdy. GPS se chytla téměř hned a rychlost i směr ukazovala správně. Pak jsme ale chvíli popojížděli krokem a zase to přestalo ukazovat. Ještě jsem to pak vyzkoušel venku. Za normální chůze se rychlost ani směr neměnily, když jsem však běžel, najednou to ukazovalo správně. Nevíte, kde by mohl být problém? S tímto jsem se fakt ještě nikdy nesetkal...
baron_cz (74)|10.8.2011 21:14
To je dle mě normální, čipy od Qualcommu mají aktivovanou statickou navigaci. Pokud se pohybuješ pomaleji, tuším do cca 4 km/h, tak ti neukáže GPSka správně směr ani rychlost, musíš jít rychleji, pak je vše OK.
xIndian_ce4you (32)|5.9.2011 17:48
[quote=baron_cz]To je dle mě normální, čipy od Qualcommu mají aktivovanou statickou navigaci. Pokud se pohybuješ pomaleji, tuším do cca 4 km/h, tak ti neukáže GPSka správně směr ani rychlost, musíš jít rychleji, pak je vše OK.[/quote]

A nedala by se tato nepříjemná vlastnost nějakým způsobem zrušit?
baron_cz (74)|5.9.2011 20:16
U Qualcommů toto nijak ošetřit nelze.