Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - GPS - zkušenosti a problémy...

Flodur1 (17)|3.11.2008 20:22
Neviem, že by som také niečo inštaloval a opakujem nejde mi premenovať.
krabicka3 (361)|3.11.2008 21:38
Osobne mam problem spis se zpozdenim a fixem nez s nepresnosti.:(
Mam eOS 1.13 a zpozdeni v TT7 je velmi znatelne. Taky jsem stopoval "cold start"...pod sirym nebem (oblacno) mu to trvalo 4min 35sekund. To mi prijde docela dost.
Nemate nekdo zkusenost, jestli to neresi jina verze radia??
Martin Ráž Hoch (1832)|3.11.2008 22:44
Někde jsem chytil, že Monx na tomto pracoval v nejnovější verzi eOS2 - nějak modifikoval nastavení ovladače pro GPS a údajně se to zlepšilo. Mě osobně se třeba u TP vyplatilo zapnout AGPS přes Advanced Config - subjektivně mi přišlo, že pomohlo - hlavně v zástavbě, ale exaktně jsem neměřil. Je ale pravdou, že fix a zpoždění jsou mizerné... nepřesnost mě štvala také, hlavně v místě spletitých uliček.
Termiter (147)|4.11.2008 11:01
No, já jsem AGPS musel vypnout...

Když jsem si pořídil Rafa, zkoušel jsem GPS v GoogleMaps a TomTomovi a jelo to celkem v pohodě. Oproti Kaiserovi mi přišlo, že reaguje trochu svižněji.

Pak jsem trochu tweakoval. Po zapnutí AGPS jsem jel kousek za Prahu a během cesty jsem měl docela problémy. Signál občas vypadával, bylo to nepřesné, Čerňák jsem projel 4× sem a tam než jsem trefil tu správnou odbočku... Když jsem pak jel zpět, nemohl jsem 20 minut chytit signál, a to bylo uprostřed polí. Tak jsem vyjel a signál se chytil asi po kilometru a pak to tak nějak ukazovalo až domů.

Večer jsem ležel ve vaně a hrál si s Rafem. Ne že bych si nějak pojmenovával části těla, mám na mysli HTC Raphael. Zapnul jsem TomToma, že si projdu nastavení, jestli jsem něco nepřehlédl. Jaké bylo moje překvapení, když GPS viděla na dvě družice! Uprostřed činžáku v koupelně bez oken? Kde to bere?? Cvak! Zřejmě mu našeptává AGPS!

Tak jsem milé AGPS vypnul, duchové družic zmizely a od té doby nemám s GPS jediný problém. Fix mám během sekund, nebo maximálně desítek sekund (záleží na době od posledního použítí), ukazuje přesně, prostě funguje jak má.

Používám origoš ROM.
Martin Ráž Hoch (1832)|4.11.2008 11:10
Ano, to jsou zkušenosti - někomu se AGPS strašlivě nelíbí, protože mu dělá chyby. Mě třeba ve městě pomohlo, ale raději jej také nepouštím - GPS mi fixuje celkem rychle a když vidím, že se jí hned ze začátku neche, tak protstě párkrát otočím iGO a jede to - je to blbý postup, ale na druhou stranu funkční.

P.S. "Hrál jsem si s Rafem..." mě položilo na zem:D - velmi vtipné;)
libor_m (1026)|8.11.2008 19:22
Je to mozne? Testuji beta buildy Navigon Mobile Navigatoru 7 a nesleduji v nem zadne nepresnosti ani zpozdeni. AGPS zapnuto nemam.
Martin Ráž Hoch (1832)|8.11.2008 20:41
Co Ti na to říct? :) Možné je všechno:D... Logicky mi z toho zní, ač Navigator neznám, že každý SW určuje navigaci trochu jinak a s tím samozřejmě i vyrovnávání chyb a nepřesností. Nevím, zkus prosím otestovat někde v zástavbě - GPSka se obecně chytá blbě a v zástavbě se jí to nepovede občas vůbec. Navíc tam je právě ta nepřesnost blbá, protože na křižovatkách si to myslí, že už jsem třeba odbočil (většinou navíc na druhou stranu)-
libor_m (1026)|8.11.2008 21:16
V oblasti navigaci a jejich betatestinguse pohybuji jiz dlouhou dobu. Je jasne, ze kazdy vyrobce navigaci dopocitava navigovani jinak. Vznikaji vykavy v nepresnosti, odrazy v zastavbe ji jeste vice zvysujji. Ale uprimne musim rict, ze kdybych na Raphaelovi nepouzival TomToma a nezkousel na nem iGO8 a Garmin Mobile XT, tak s Navigonem si budu myslet, ze Raphael ma stjne kvalitni GPS jako muj stary dobry Navilock BT-338.

Navigon mel vzdy problemy s rychlosti na PDAckach, na slozitejsich krizovatkach nebylo ocas znat (diky te rychlosti), kde se clovek nachazi. MN7 je na tom s rychlosti o chlup lepe. Pokud by GPS reagovalo jako v iGO8 nebo nedejboze v Garminu M XT, tak by to bylo zoufale. Ale ono je to plynule a presne!
Martin Ráž Hoch (1832)|9.11.2008 00:32
Jestli můžeš trochu to víc protestovat, byl bych Ti vděčen a bylo by to za 100 bodů, protože tohle je velká osina v zadku u uživatelů Raphaela;)...
orso_ce4you (65)|11.11.2008 15:28
Nezkoušeli jste někdo řešení GPS problému přes HTC GPS Tool popsaný zde?

Prošel jsem si relevantní diskuze zde na fóru a nikde jsem o tom zmínku nenašel...
kome_ce4you (56)|11.11.2008 16:58
Zkusil jsem to a za hodinu to budu proverovat.

Edit: Vyzkouseno ,nezabirá , dnes v okoli Kavčích hor mi to skakalo z jedne ulicky na druhou , vzdalenost mezi nimi byla i cca 50 metru , takze TP je zatim pouzitelny jen pro urceni priblizne polohy a navigaci mimo mesto
Vlastislav Šťastný (275)|12.11.2008 10:35
No, já mám Raphaela od soboty, jako náhradu za Kaisera v rámci technického pokroku. Zatím si na GPS-ku nemůžu stěžovat. Nezdá se mi horší, než na Kaiseru, jak čas fixu, tak počet satelitů. Faktem je, že jsem jí ještě nezkoušel za jízdy, takže k přesnosti se nemůžu vyjadřovat.
To daleko víc mě dostala chybějící klávesa OK na HW klávesnici. Těšil jsem se, jak se mi budou hezky zadávat číslice bez přepínání klávesou Fn, to tedy je fajn, ovšem z tý OK klávesy jsem KO.
Flodur1 (17)|12.11.2008 21:40
[quote=vesi]Ze stahování nemusíš mít strach, stahuje to několik málo kb ;) Jinak to můžeš nastavit, aby se ti to stahovalo automaticky pri připojení na Activesync, takže pokuď náš na PC internet, nemusíš nic řešit. Platnost stáhnutých dat je cca 6 dnů.[/quote]

Už som tu o tom písal. Mne sa neaktualizuje cez Activesync!!!:mad: Poradi konečne niekto?
urys (402)|12.11.2008 23:14
Flodur1: můžeš zkusit při připojeném activsync, jestli Ti v Rafíkově prohlížeči (IE, OPERA) pojedou následující stránky? (tj. nesmí se Ti začít aktivovat GPRS spojení):
http://xtra1.gpsonextra.net/
http://xtra2.gpsonextra.net/
http://xtra3.gpsonextra.net/
http://www.rxnetworks.ca/

ujisti se, že máš v nastavení QuickGPS zaškrtnutá všechna 3 pole!
Flodur1 (17)|14.11.2008 23:04
Urys dík. Prešiel som tie stránky a neviem čo sa stalo, ale AGPS funguje. Všetky tri netreba mať zaškrtnuté! bomba
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 18:56
Ahoj mám problém s GPS, pustím si Tom Tom Navigator 7, na 5s hodí, že chybí zařízení GPS pak hodí hlášku "4ekání na platný příjem GPS" a to je vše, 2x se mi povedlo fixnout, že si to našlo družice, ale to je za 3dny docela málo. Víte co s tím? Dík moc
Grcal (5)|28.11.2008 19:18
Možná je to kravina ... nejsem žádnej expert ... ale mě při podobnejch problémech pomohlo zvýšení baudový rychlosti GPS ...
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 19:27
Aha, a mohl by jsi mi to ted prelozit do srozumitelneho jazyka prosím? :-)
Grcal (5)|28.11.2008 19:58
tomtom 7 nemam ... pouzivam igo, ale kdyz jsem mel tomtom 6 tak v konfiguraci gps si po navoleni "jina NMEA GPS" mohl navolit rychlost ... co vím tak to má souvislost s rychlostí chytání signálu ...
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 20:13
[quote=Grcal]tomtom 7 nemam ... pouzivam igo, ale kdyz jsem mel tomtom 6 tak v konfiguraci gps si po navoleni "jina NMEA GPS" mohl navolit rychlost ... co vím tak to má souvislost s rychlostí chytání signálu ...[/quote]

Tak jsme to zkusil malinko to pomohlo tak, ze kdyz si dam v tom tomu 7 stav gps tak jak jsou dole ty cislo 13 /23 atp tak tam se neco malinko zacalo delat, ale jinak stale slabej signal a "porad ceka na platny signal"

/edit Tak jsem malinko vyrazil dal na ulici a uz se to chytlo do par minut, problem vyresen, jen si GPSka mysli, ze jsem o par ulic vedle, ale to je uz detajl :-) Díky moc
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2008 23:26
Teď mě nedavno GPS velmi mile překvapila, nějakou dobu jsem jí totiž neřešil, ale na nových buildech funguje dobře, chytá se skoro hned a naviguje poměrně přesně. Moc výpadků jsem nezaznamenal a to jezdím výhradně po Praze.
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 23:47
Zitra budu hnedle cely den v aute, tak uvidim jak je na tom s presnosti a jak vydrzi dlouho baterka, dkyztak poreferuji.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 14:54
Tak jsem dnes trochu zase zkoušel na nové ROM pro TP - ROMeOS2 1.50 -

[quote=libor_m]...MRH: bohuzel, stale se mi nepodarilo zjistit, proc to v Navigonu funguje tak skvele... :( [/quote]

Hele, je to zvláštní, ale teď zase jsem po centru chvíli navigoval a iGO mě dnes také mile překvapilo - start a načtení satelitů + zaměření tak do 2 minut (neberu až tak tragicky, kolem dost výškových budov), navigace probíhala skvěle, ani jednou nevypadl signál a přepočty takřka okamžitě. Nejsem expert na GPS navigaci (to nechám třeba Tobě), ale tohle mi z hlediska uživatele docela vyhovuje. Dokonce jsem i zkusil sundat Raphael z okna a dát jej do popelníku ve dveřích - fungovalo stejně dobře.

Jak ale říkám - nesleduji takové ty "vteřina se / vteřina tam", spíš kladu důraz aby mě to navedlo plynule a dobře (stejně jako v integrovaná) a po téhle stránce jsem byl dnes docela spokojen.

Jiří Mrázek (22)|29.11.2008 15:02
Tak jsem to zkusil. Byl jsem v autoškole, GPS se ve Fabii nechytla vůbec, jen co jsem vystrčil přístroj z okýnka ihned naskočil plný signál. Zandal a ihned mizerný. U předního skla to nebylo i nic lepší. Jsem poměrně zklamaný s chytáním signálu.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 15:14
Důležitý je ovladač integrovaný v radio ROM (alespoň mám dojem, že GSM část ovládá i GPS) - takže prosím uveď i co za RADIO ROM používáš. Mám tam teď totiž nějakou portaci z HTC QUARTZ a to RADIO obecně šlape super.
Jiří Mrázek (22)|29.11.2008 15:29
Výchozí od výrobce. Telefon byl kopovaný 21.11.2008. Nevím přesně co je radio ROM, ale v přehledu systému je Verze ROM: 1.9.401.1 WWE
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 21:32
[h]GPS - zrychlení[/h][quote="uiqjirka"]Staci mala uprava registru a GPS je v tu ranu jak vymenena,tato zmena pochazi z xda a zatim u vsech zabrala,vsichni co si stezovali na GPS lag jsou spokojeni.
Ja osobne jsem po teto zmene za jizdy zatim netestoval,ale potvrzuje se to co bylo psano na xda.Me zarizeni nyni vidi a fixne zhruba o 3 satelity vice.

HKLM \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ GPS Intermediate Driver \

- Drivers \ GpsOneDevice \ PollInterval -> 100 (výchozí hodnota je 1000)
- Drivers \ InputBufferSize -> 512 (výchozí hodnota je 4096)
- Drivers \ OutputBufferSize -> 512 (výchozí hodnota je 4096)
- Drivers \ SleepOnNoData -> 100 (výchozí hodnota je 1000)
- Multiplexor \ MaxBufferSize -> 512(pokud neni vytvořit)

plati pro vsechny rom[/QUOTE]
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2008 13:57
[quote=Marian Veselý]ten gps tweak mi rozhodil TomToma. Po nainstalování se mi zacal TT kousat celé PPC! Někdy po chvilce fungování, někdy hned po startu, když se snaží najít GPS. Nepomohla ani kompletní obnova přes SPB Backup, musel jsem udělat HR. Verze ROMeOS 1.50.2.[/quote]
Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2008 14:00
No, já jsem nainstaloval a ani tupě neozkoušel. iGO se spustí bez jediného problému, ale zase nemůže najít ani jeden satelit:) - je ale pravda, že vidím tak 10% oblohy, tak to ozkouším venku a dám vědět.
Marian Veselý (662)|30.11.2008 14:06
[quote=RedDwarf]Tak jsem to zkusil. Byl jsem v autoškole, GPS se ve Fabii nechytla vůbec, jen co jsem vystrčil přístroj z okýnka ihned naskočil plný signál. Zandal a ihned mizerný. U předního skla to nebylo i nic lepší. Jsem poměrně zklamaný s chytáním signálu.[/quote]
Tohle přesně dělají pokovená přední skla. U mojí soukromě Zafiry, které ho má mám problémy signál chytit a musím fixnout pozici mimo auto, aby mě GPS vůbec jela. U služební Fabie2 mi funguje i v autě naprosto skvěle. Kolega měl se Zafirou stejné problémy, teď si nechal měnit sklo protože to koupil kamínkem a dali mi tam nové nepokovené a GPS mu jede naprosto v pohodě.

Martin Ráž Hoch (1832)|30.11.2008 15:37
No, mě to ve Scénicu fachá dobře a to mám i s vláknama na rozmrznutí, ale asi ne pokovené. Každopádně tam včera problém nebyl a navíc v obýváku pokovené okno nemám určitě (trojité ano), přesto zkusím restart a na balkóně. Spojuji zatím jen s tím fixem...
Radek01_ce4you (8)|6.12.2008 19:02
Tak se mi povedlo upravit registr podle instrukcí z předešlí stránky a bomba funguje skvěle,fix za cca1minutu,další okamžitě.
A žádný jiný problémy (zatím).
Martin Ráž Hoch (1832)|6.12.2008 19:54
A původně se to fixovalo jak rychle? Mě totiž nepřišlo, že je v tom rozdíl, ale musím otestovat trochu hlouběji.
Radek01_ce4you (8)|6.12.2008 20:00
Původně se mi to několikrát vůbec nechytlo a našlo to míň satelitů.
dedek2 (0)|15.12.2008 00:38
Jen pro upresneni v prilozenem ZIPu jsou 4 soubory. 2xCAB a 2xREG. Instalovat se ma pouze GPS Lad Fix Rapheal nebo oba dva CAB soubory? Diky za pomoc
Martin Ráž Hoch (1832)|15.12.2008 12:24
Pouze FIX! Pak je tam CAB s původními hodnotami a REG soubory jsou to samé, ale pro uživatele co nechtějí instalovat CAB.
Zillator (8)|15.12.2008 15:41
Dobry den, mam problem s externi BT GPS.
Vlastnim Navilock BT-348 GPS jednotku a chtel jsem ji pouzivat na navigaci. Normalne ji sparuji s Raphaelem, zaskrtnu, ze chci pouzivat SPP (Serial Port Profile), vyberu ji Outgoing Port (COM 5), ovsem zadny z programu ji nevidi. Zkousel jsem iGO 8, MacGuidera i Google Maps...
Jelikoz je Raphael moje uplne prvni WM zarizeni, delam asi neco spatne.

Mohl by mi prosim nekdo poradit?
kecinzer_ce4you (332)|19.12.2008 17:26
Chtěl jsem se zeptat, zda tu někdo používá iGO 8.3.
Nějak jsem nezjistil, kde se dá v aplikaci nastavit, aby se mi nevypínal displej při nečinosti. Normálně mám nastaveno přepnutí do StandBy po 1 minutě, ale během zapnutého iGo je to samožejmě nežádoucí, ale nikde jsem nenalezl nastavení.
.Tomik (23)|20.12.2008 20:25
Nastavení - Zařízení - Řízení spotřeby: Zapnuté podsvícení
Tomas- (1)|23.12.2008 10:00
Ahoj,

uvažuji o koupi tohoto zařízení, ale uvedené problémy s GPS mě odrazují.

Zkoušel jste někdo použít externí GPS, třeba Nokia LD3W ?
Jameson_ce4you (51)|23.12.2008 21:49
Moja skúsenosť s GPS u Rafaela: po inštalácii všetko fungovalo ako hodinky. Citlivosť vstavaného GPS je síce výrazne slabšia, ako môjho staršieho externého, ktoré som používal s TyTNom (Qstarz s MTK II čipom - pre "externistov" môžem vrelo doporučiť), ani presnosť nie je až taká skvelá (mám dojem, že vstavané GPS nevie aproximovať použitím WAAS/EGNOS), ale ako pre bežné použitie stačí až až. Fixácia satelitov za pár sekúnd, po stiahnutí dát cez quickgps...

Ale - všetko sa zmenilo po inštalácii Net frameworku 3.5+ Advanced Config. Ani po hodine s nepodarilo fixnúť satelity. Už som špekuloval o hardresete, no nakoniec sa to podarilo inak - nainštaloval som už tu spomínaný HTC GPS Tool. Fixácia sa nepodarila, rovnako, ako nešla v iGo, tak som zvolil "clear memory" a následne studený štart. V praxi to znamená, že sa zmažú všety iinformácie o polohe satelitov a budú sa sťahovať úplne nanovo. Išiel som na miesto s lepším signálom a čakal. Cold start trvá vždy niekoľko minút - ani teraz to nebolo inak. Najskôr bola obrazovka satelitov prázdna, potom naskočili červené puntíky a po zachytení dostatočného signálu z viacerých z nich o chvíľu zozeleneli. Ďalšie štarty už neboli problém a fixácia sa chytala aj v iGo bez väčších problémov.. Je to iba smelá špekulácia, no možno quickgps môže za určitých okolností poškodiť info o satelitoch a GPS ich následne preto nevie fixovať... Vyskúšajte, či to niekomu pomôže.
nwlada (3)|28.12.2008 13:14
Zdravím všechny příznivce HTC Touch Pro. Sleduji tuto diskusi od doby zakoupení jmenovaného přístroje (listopad 2008), protože problémy s GPS v automobilu (Octavia, r.v. 2002, kouřová skla - jestli jsou pokovená nevím) jsem měl naprosto stejné. GPS špatně vyhledávala satelity, nemožnost kloudného fixu, výpadky při navigaci, atp. To se však rázem změnilo, když jsem si zakoupil aktivní držák do automobilu. Po instalaci GPS najde satelity do cca 30 vteřin, fixace je bez problému skoro okamžitá, výpadky při jízdě v Praze vesměs žádné. Zkoušel jsem přístroj vyjmout z držáku, abych si ověřil, jestli problémy opět nastanou. Nastaly - problémy s výpadky se objeví vzápětí znovu. Po znovuzasunutí do držáku zmizely a navigace jede v pohodě. Podotýkám, že jsem nedělal žádné úpravy v registrech přístroje, ROM je původní (neměl jsem odvahu pro experimenty) a používám k navigaci TomTom7. Změna byla tak razantní a já natolik překvapen, že jsem se odhodlal napsat do tohoto fóra, abych to sdělil i vám ostatním.
overgrounder (176)|28.12.2008 13:31
A můžu se zeptat, jestli jsi pořídil originální sadu HTC CU S180 (držák, nabíječka, krk)? Jinak, já mám novou fabii, a gps mi jede i když mám Rafa uplně dole pod středovým panelem, bez přímého výhledu na oblohu.
bartCZ_ce4you (75)|28.12.2008 19:23
Dotaz ohledně iGO8. Jediná verze která mi šla nainstalovat byla verze 8.0.0.44366. Jenomže tam byla jenom mapa ČR, když dohraju do adresáře mapy, tak se v navigaci vůbec neobjeví.
Chtěl bych si nainstalit verzi 8.3, ale vůbec mi to nejde. Po instalaci to jenom problikne a spadne do winu. Nevíte co s tím ?
wiper2_ce4you (6)|28.12.2008 20:41
jaky build zkousis??? ja nemel problem s zadnou verzi.. pokud chces instalacku zkus tuto 8.3.2.64029.. je to verze primo pro PDA
pokud pouzijes verzi ktera se neinstaluje zkontroluj:
1. sys.txt - cesta k aplikaci, rozliseni atd...
2. soubory branding.zip,data.zip zda obsahuji adresare se spravnym rozlisenim

myslim ze vse potrebne najdes zde: http://forum.entershop.cz/index.php

edit:

co se tyce map...tak zalezi, ktere pouzivas...
verze 8.3 pracuje jen s verzema 2008.07 (8.0.x s nima pracovat neumi) nebo nemas spravny licencni soubor

8.0.x spolupracuje s mapamy 2008.01 a 2008.04
nwlada (3)|28.12.2008 21:26
[quote=overgrounder]A můžu se zeptat, jestli jsi pořídil originální sadu HTC CU S180 (držák, nabíječka, krk)? Jinak, já mám novou fabii, a gps mi jede i když mám Rafa uplně dole pod středovým panelem, bez přímého výhledu na oblohu.[/quote]

Koupil jsem aktivní držák BRODIT. Nechtěl jsem nic na okno, protože pak není přístroj při ruce. Tento držák je na umístěn na mřížce přívodu vzduchu do vozidla a je perfektně při ruce (cca 10 cm), čímž se i přístroj i navigace perfektně ovládá. V případě odstavení vozidla jde celá sestava rychle sejmout a uložit. Alespoň to neláká chmatáky. :-)
vali_ce4you (47)|28.12.2008 23:31
Ahoj mam problem s tlacitky, na prave strane maji vuli tak 0,5mm viz. video, ale na levo ani trosicku.
Mate to taky tak?
[youtube]http://www.youtube.com/v/qIyHk_iB5ng[/youtube]
vali_ce4you (47)|30.12.2008 18:07
To mi nikdo nemuze odpoveded? To je to tak slozity?
Diky chlapi......
trminek (88)|30.12.2008 19:41
neni složitý ti odpovědět - vůli tam mám taky, ale nechápu jak tvoje vůle tlačítek souvisí s tématem GPS?
vali_ce4you (47)|30.12.2008 23:53
Jezis, promin. Splet sem si tema, chtel sem to dat do "Obecne problemy"