Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - česká hw klávesnice (5. řada kláves)

Bodie_ce4you (12)|11.10.2008 18:39
Psal jsem, že dělám vše podle návodu a to je v mém podání i to, že když je někdě napsáno, že se má nějaký soubor přejmenovat, tak jej přejmenuji.. Takovej retarda nejsem, abych na foru otravova před tím, než vyzkouším vše, co je zde psáno - tedy alespoň v jednom vláknu :-) ale i tak díky za snahu. Zatím jsem na řešení nepřišel a to jsem provedl i hardreset..

PS: napište prosím, zda to někomu funguje na originálním cz ROM.. Možná je problém v češtině od Sunnysoftu, nic jiného mě již nenapadá. Termiter psal, že mu funguje s češtinou od Sunnysoftu - máš tedy zařízení zakoupeno jako CZ verzi??

Díky všem za pomoc
rein (104)|11.10.2008 19:06
OK je to len jedine co ma napadlo preco ti to nejde, snazil som sa poradit.

Ja mam Raphaela kupovaneho na Sk v angl. a do instalovanu cestinu vyextrahovanu z original CS Raphaela a funguje mi to bez problemov, este som si to upravil aj pre Sk klavesnicu.
Bodie_ce4you (12)|11.10.2008 19:10
Budu s tím ještě v noci laborovat a snad na to přijdu.. Díky za pomoc - po dlouhé době jsem bezradnej..
Bodie_ce4you (12)|12.10.2008 09:23
Prosím o radu, jaké máte hodnoty v registrech:

Mé nastavení:
Value data: eT9.Raphael.cz.kmap.txt
Value name: *
Value type: REG_SZ

Díky

PS: fakt nevím proč mi to stále nejde :-(
jv_ce4you (0)|12.10.2008 10:18
Já už na to asi přišel. Podle všeho stačí jen:

nechat zasunutou klávesnici když se mění registry (tj. napsat hodnotu, zasunout, a pak teprve potvrdit dialogové okno v TC)

Napadlo mě to když jsem se probudil,.... a Heuréka, funguje :)
Bodie_ce4you (12)|12.10.2008 22:06
Mně to stále nejde, mám obavu, že v cz verzi to bude trochu složitější..

to: jv - díky za pomoc a zaslané soubory, holt zbývá již asi jen přechod na ROMeOS, kde by mělo být vše OK.:no:
Termiter (147)|12.10.2008 22:27
Já mám cz verzi, tedy originál počeštění od SS a funguje to.

Nevím čím to může být, že ti to nejede. Zkus HR, třeba ti to blokuje nějaká aplikace. Kdo ví?
Bodie_ce4you (12)|13.10.2008 21:44
Díky všem za pomoc, klávesnice již funguje.. Pomohl hardreset a instalace souborů, které mi zaslal čtenář jv.. Tímto mu moc děkuji.
Jetra (10)|15.10.2008 21:09
Také jsem řešil, proč mi popsaný návod nefunguje...ve finále jsem objevil, že jsem do registrů - dle návodu - uvedl název souboru bez části slova "qwerty"....Vše mi teď funguje OK...dík autorovi za úsilí :-) jen ještě malý dotaz - jak se napíše "ú" ? Jde mi jen "ů"....
Termiter (147)|15.10.2008 21:17
"ú" se napíše Fn+J
Je to klávesa těsně pod "U" a "J" diakritiku naštěstí nemá.

Těm co to nešlo, tak si zkontolujte, zda máte v registrech název souboru, který jste použili, díky za upozornění.
zigzag (226)|31.10.2008 00:14
[quote=Termiter]Na XDAdevelopers se objevil návod na vkládání velkých znaků s diakritikou.

Opravdu to funguje, takže jsem pomocí výše uvedeného návodu namapoval české znaky. Bohužel, znaky £ a € mají vyšší prioritu, takže není možné použít Fn+E jako ě a Fn+W jako é jak jsem původně zamýšlel. Tyto znaky jsem dal na nejbližší volné klávesy, tedy Q a F.

České znaky tedy píšete za pomocí FN+znak. Velká písmena s diakritikou píšete tak, že stisknte SHIFT, k němu Fn a pak požadované písmeno. Ano, ve finále je třeba stisknout 3 klávesy současně!
Klávesy uvolňujte v opačném pořadí, tedy nejdříve Fn a pak SHIFT, jinak vám zůstane svítit Fn a budete ho muset vypnout dvojitým stiskem FN.

1. Přiložený soubor stáhněte eT9.Raphael.cz.kmap.txt nakopírujte do \windows
2. obsah HKLM\Software\Tegic\eT9\Ime\KeyboardLayouFiles\* změnit na eT9.Raphael.cz.kmap.txt
3. soft reset

Pokud chcete používat qwerty místo qwertz, stáhněte si druhý přiložený soubor eT9.Raphael.cz.qwerty.kmap.txt. Název změňte i výše v registrech.

Stažené soubory je třeba přejmenovat podle popisku u nich. Fórum jejich názvy totiž poničilo.

Řesení je to dočasné, předpokládám, že HTC donutíme prodávat na našem trhu plnohodnotně lokalizované zařízení.[/quote]

taky vám s touhle upravou FN + a vrací ä a FN + o zase ö?
Termiter (147)|31.10.2008 08:22
Já to vidím na uložení souboru v jiné znakové sadě než UNICODE.
Struktura toho souboru je popsaná v jednom z mých minulých příspěvků. Otevři ho například v Notepad++, zkontroluj zda je v pořádku a ulož v UNICODE.
zigzag (226)|31.10.2008 09:48
vubec sem ten soubor neoteviral. pouzivam Linux/Fedoru, takze sem ho jen stahl, prejmenoval a ulozil do telefonu. pokud by byla chyba ve znakove sade, nechapu, že to dela jen u 2 znaku, nicmene na to mrknu. diky za tip.
pslany (130)|31.10.2008 14:23
Zdravim, raphaela uz s mam lokalizovaneho, ale chybi mi tam ceska T9, prosim o radu jak ji tam dostat ...
Termiter (147)|31.10.2008 14:33
Zkus tohle
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402121&highlight=T9+Input+14+Languages
ale nevím jak se to týká tohoto vlákna... :?
zigzag (226)|2.11.2008 18:50
[quote=Termiter]Já to vidím na uložení souboru v jiné znakové sadě než UNICODE.
Struktura toho souboru je popsaná v jednom z mých minulých příspěvků. Otevři ho například v Notepad++, zkontroluj zda je v pořádku a ulož v UNICODE.[/quote]

tak sem ten soubor eT9.Raphael.cz.qwerty.kmap.txt znovu stahl, zkontroloval obsah (viz. http://pastebin.sk/en/8861/ ), zkusil i ulozit v Unicode a stale mi místo á píše ä !? :(

kecinzer_ce4you (332)|12.11.2008 18:14
Mám menší problém. Prohození Y a Z jsem již zvládl. Ale pořád když píšu na HW klávesnici, tak mi to opravuje a doplňuje slova - taková šedivá linka na spodku obrazovky.
Nevíte někdo, kde se dá tento bazmek odstranit? Dělá to hlavně při psaní SMS.
rein (104)|12.11.2008 18:20
Pokus sa vypnut na soft klavesnici T9 malo by to pomoct.
kecinzer_ce4you (332)|12.11.2008 18:24
Ta je právě všude vypnutá, ale stejně to furt našeptává. Možná je problém v tom, že jsem tam instaloval odsud nějaký pack s CZ T9.
Momentálně zkouším Hard-Reset, tak uvidím.
kecinzer_ce4you (332)|12.11.2008 18:53
Tak vyřešeno - FN + Mezerník a následně zvolit ABC a fachčí :).
Milan_B (32)|18.11.2008 07:11
Tady je další možné řešení.
Nezkoušel jsem.
pkucto (20)|18.11.2008 09:03
řešení výše funguje perfektně :D

rein (104)|18.11.2008 09:25
Skvelá práca konecne tak ako to malo byť od zaciatku presne ako na kaiserovi:yes:
Subor sym.txt v slozke windows sa da upravyt podla vlastnych predstav naozaj super.Hned som sa pustil do editacie a vsetko ide super.
Iditoval som pre potreby sk. V pripade zaujmu napiste SZ poslem upraveny subor.


Nezabudnite po stiahnuti subor premenovat [color=red]sym.txt[/color]
Pavlus_ce4you (125)|18.11.2008 09:36
Paráda, šlape to perfektně. :D
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 10:23
Ó bóže, kdybych mohl, tak autorovi tohoto dám pusu:) TOHLE je to co bylo potřeba!!!! Toto beru jako řešení problému.
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 12:25
Tak mě Termiter správně upozornil... trochu to zpřesním. Udělám thread s vyřešeným zadáváním CZ znaků přes klávesnici, ale toto změním na přesně počeštění 5. řady kláves. Thread zde: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=31602.

Účelem totiž není vytvářet vlákna o stech příspěvcích, ale spíš databázi problémů typu " problém -> řešení"
rein (104)|18.11.2008 18:50
Len na jeden problem som prisiel a to ze prestala korektne fungovat tlacitka hlasitosti, pri stlaceni sa normalne objavi ponuka s volbou hlasitosti ale pokial zacnem stlacat pridat alebo znizit hlasitost tak to hodi naspat na predchadzajuce okno,ten to problem ma aj sunysoft cestina pri zapnutej volbe s podporou hardw.klavesnice. Ma niekto podobny problem?

Bol by som rad keby sa tento problem dal odstranit.
Jimm98y (237)|18.11.2008 19:54
Díky za upozornění, tato tlačítka nepoužívám, tak jsem na problém nepřišel. Pokusím se to projet v debuggeru a uvidím, co se s tím dá dělat. Jinak co se týká počeštění 5. řady kláves, tak je zde menší problém, a sice že zatím se mne povedlo nahradit číslice za znaky s diakritikou, ale poté zase nelze psát číslice - takže je otázka, zda se takový zásah vyplatí - možná by ještě šlo nahradit speciální symboly za číslice, ale pak zase nebude možné psát symboly v 5. řadě...
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 20:43
Aha, problém s hlasitostí potvrzuji, ale nespojil jsem si to s touhle úpravou... první stisk tlačítka vyvolá dialog pro hlasitost, ale druhý stisk zase zruší.

Jinak diskuzi k tomuhle super CABíku přesuňte prosím do zmiňovaného vlákna, znovu jsem jej odemknul - vzhledem k problému s tlačítky. Díky
kecinzer_ce4you (332)|8.12.2008 15:32
[quote=Pavlus]V registrech na adrese HKEY_LOCAL_MACHINE\hardware\devicemap\keybd nastav pro položku CurLang tyto hodnoty:
409 (Hex) nebo 1033 (Dec) = QWERTY
407 (Hex) nebo 1031 (Dec) = QWERTZ
restart a je to ;) [/quote]
Tento tweak používám ke své spokojenosti, ale teď jsem objevil, že se nejspíš jedná o změnu na německé rozložení celkově. Pokud totiž zmášku FN a chci napsat nějaký speciální znak, např ; nebo :, tak mi to napíše něco jiného.
Je nějaký způsob, jak zajistit QWERTZ a při tom nechat ostatní US rozložení?
Termiter (147)|8.12.2008 16:02
Je to trochu mimo tohole téma, ale prohodit Z a Y, případně si na klávesnici namapovat jakýkoliv znak jde tímto postupem.
zigzag (226)|2.6.2009 10:47
Termiter: to sem nějak nepochopil

nevíte o řešení qwertz pro THC Touch Pro s WM 6.5? to místní s úpravou registrů a souborem *kmap.txt nefunguje a navíc i po vrácení původního zápisu do registru a smazání souboru, už mi např. hard. klávesnice nepíše číslice :( (reflash:(
Termiter (147)|2.6.2009 10:56
Pomocí uvedeného postupu můžeš namapovat na klávesu Z znak Y a opačně. Nebo si dát na klávesu H znak #, pokud po tom toužíš. ;)
Prostě si upravit klávesnici k obrazu svému.
Jestli to funguje na 6.5 nevím, nezkoušel jsem to.
zigzag (226)|2.6.2009 11:00
Termiter: já spíš nepochopil, proč v tomto tématu, dáváš odkaz do tohoto tématu?...a na win6.5 mi to nefunguje :|
Termiter (147)|2.6.2009 11:10
Protože se kecinzer ptal [quote]Je nějaký způsob, jak zajistit QWERTZ a při tom nechat ostatní US rozložení?[/quote] Tak jsem mu napsal jak to udělat. ;)
Bobanovicz (511)|2.6.2009 18:26
[quote=zigzag]to místní s úpravou registrů a souborem *kmap.txt nefunguje[/quote]

U WM 6.5 to funguje úplně stejně, jen musíš mít v ROMce xt9.

zigzag (226)|3.6.2009 08:16
plz, co přesně znamená "mít v ROMce xt9", resp. jak poznám, že to tam mám?
Bobanovicz (511)|3.6.2009 09:00
xT9 je T9 od HTC, v některých uvařených ROMkách nebývá a potom nemáš v registrech cestu HKLM\Software\Tegic\eT9\Ime\KeyboardLayouFiles a ve Win soubor eT9.Raphael.wwe.kmap.txt, ve kterém si můžeš měnit rozložení klávesnice, např. prohození X Y což používám na všech ROMkách i na WinMo 6.5.
Slavek69 (183)|3.6.2009 12:37
Nikde nemůžu najít xT9 czech pro HTC. Nevíte, kde ji sehnat?
Bobanovicz (511)|3.6.2009 21:40
Jestli máš na mysli slovník slov tak je to normální T9, která je tu na fóru postnutá několikrát.
Jirka S (75)|4.6.2009 09:54
[quote=Bobanovicz]xT9 je T9 od HTC, v některých uvařených ROMkách nebývá a potom nemáš v registrech cestu HKLM\Software\Tegic\eT9\Ime\KeyboardLayouFiles a ve Win soubor eT9.Raphael.wwe.kmap.txt, ve kterém si můžeš měnit rozložení klávesnice, např. prohození X Y což používám na všech ROMkách i na WinMo 6.5.[/quote]
Nainstaloval jsem Energy ROM 3.0, kde výše uvedené soubory i registry jsou. Postupem z tohoto vlákna, který pro původní WM 6.1 ROM fungoval, se klávesnice nepočeštila. Napadá mě, jestli to nesouvisí s tím, že Energy ROM jsou snad společné pro Touch PRO a Fuze - po flashi jsem musel změnit rozložení klávesnice aplikací "Keyboard Selector" (výchozí rozložení bylo pro Fuze).

zigzag (226)|4.6.2009 10:31
přesně tak. jak jsem psal, v této rom mi místní počeštění také nezafungovalo!
Bobanovicz (511)|4.6.2009 10:59
V některých ROM je layoutů víc a potom to není standartně ta * v IME, ale jsou tam čísla, z hlavy si to už nepamatuji, např. 07FF a pod každým číslem je ten .txt soubor s layoutem, musíš se podívat, který je tam defaultně nastavený a ten potom zaměnit.
Jirka S (75)|4.6.2009 15:12
To mě taky napadlo - tak jsem změnil všechny registry s 07xx v názvu a odkázal je na rozložení eT9.Raphael.cz.kmap.txt - soft reset - nic. Pak mě ještě napadlo nastavit klávesnici Fuze - to dopadlo :-) Pochopitelně taky bez úspěchu. Vzdávám to, zkusím Mobilnaut SYM...
Jirka S (75)|4.6.2009 16:32
Ach jo - nic není dokonalé... Mobilnaut SYM je v konfliktu s PQzII. Sbohem píkjůz :(
cz7jfm_ce4you (0)|13.6.2009 22:56
[quote=Jirka S][quote=Bobanovicz]xT9 je T9 od HTC, v některých uvařených ROMkách nebývá a potom nemáš v registrech cestu HKLM\Software\Tegic\eT9\Ime\KeyboardLayouFiles a ve Win soubor eT9.Raphael.wwe.kmap.txt, ve kterém si můžeš měnit rozložení klávesnice, např. prohození X Y což používám na všech ROMkách i na WinMo 6.5.[/quote]
Nainstaloval jsem Energy ROM 3.0, kde výše uvedené soubory i registry jsou. Postupem z tohoto vlákna, který pro původní WM 6.1 ROM fungoval, se klávesnice nepočeštila. Napadá mě, jestli to nesouvisí s tím, že Energy ROM jsou snad společné pro Touch PRO a Fuze - po flashi jsem musel změnit rozložení klávesnice aplikací "Keyboard Selector" (výchozí rozložení bylo pro Fuze).

[/quote]

Mám EnergyROM 090612 a funguje to dle popisu v tomto vlákně. Nakopl jsi mě však s tím Keyboard Selector. V [HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD] položku DWORD CWSLayout stačí změnit hodnotu z "1" na "0" a je to. Prozatím pátrám kde vzít nejnovější verzi T9. V tomto vlákně sice nějaké jsou, ale nevím zda jsou nejnovější (pokud existují nějaké verze) a mám pocit, že obsahují i zbytečně něco navíc od SS a hlavně je určena pro origoš ROM.
Poradíte kde vzít českou T9 pro EnergyROM ?
cz7jfm_ce4you (0)|13.6.2009 23:47
[quote=Jirka S]Ach jo - nic není dokonalé... Mobilnaut SYM je v konfliktu s PQzII. Sbohem píkjůz :( [/quote]

Nainstaloval jsem do EnergyROM 3.0 z 12/6/2009 Mobilnaut SYM i T9 a vše OK + příspěvek výše.
Jirka S (75)|25.6.2009 16:17
Mohli byste, prosím, krok po kroku znovu popsat postup, který funguje ve WM6.5? Jak říkám - ve WM6.1 bez problému - ale v Energy ROM Series to prostě nerozchodím. Mobilnaut SYM mi moc nesedí, kombinace Fn + znak = české písmeno mi vyhovovala skvěle. Obzvlášť bych prosil ty, kdo to zkoušeli s Energy ROM Series.
Děkuji
nomeesh (2)|15.7.2009 10:58
Když jsem měl Touch Pro prvních pár dní hrál sem si s nastavením InterWrite, a zničehonic mi hw klávesnice začala psát česky (5.řada - ěščřž...) jediný problém byl že nijak jednoduše nešel napsat otazník, místo něho bylo myslím "ů". Čeština nebo angličtina hw klávesnice se měnila podle aktuálně nastavené sw klávesnice, pak sem si ale v nastavení něco po**** a udělal jsem soft reset aby se to zpravilo. Od té doby (cca půl roku) se mi čeština na hw nepovedla zapnout ale nijak mi to nechybí. Ale jak si čtu vaše šíleně složité návody přes sw třetích stran a zásahů do registrů tak chci abyste věděli že to jde i bez toho, jednoduše v nastavení (systém\Sunnysoft InterWrite). Zkuste si s tím někdo pohrát a v případě úspěchu napište.
nomeesh (2)|15.7.2009 11:03
ja a jestli chcete diakritiku přes tlačíto SYM tak tady je aplikace a návod jestli to tu už někde je tak sorry