Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - baterie - výdrž, zkušenosti

davidkm_ce4you (248)|9.10.2008 15:02
Ono jak se zdá není úplně jasno, jestli to že se nechá baterka úplně vybít je pro ni to pravé. Někde na netu jsem četl "erudovaný" článek o tom, že jí to vlastně ani moc nesvědčí a že se hlavně zkracuje doba živostnosti.
Co se mé zkušenosti týče, nemám to testováno na doraz. V práci ho mám většinou připojen do PC s nabíjením. Neřeším přebíjení vypne se samo. Po cestě domu půl hodiny telefonuju, přes noc zaplý a ráno mám tak jednu čárku pryč. Po cca půl hodině další den v práci je opět plně nabit. Takže já věřím :)
Mike 77 (19)|9.10.2008 16:27
díky, alespoň jeden, s tím úplným vybíjením nevím teda, má k tomu ještě někdo něco?, nerad bych baterku zničil úplným vybíjením :O
Sako verife (476)|9.10.2008 17:53
nejsem odbornik a v hodne vecech se treba pletu....

jedina baterie ktera netrpi pametovym efektem je polymerova.... Ktera u Raphaela neni.

Nicmene si nejsem jistej jestli se neustalim dobijenim, snizuje zivotnost baterky. To si myslim ze spise ne.

Pametovy efekt dobijecich beterii- pri neustalem dobijeni baterky, bez uplneho vybiti, se snizuje kapacita baterky. Pokud ji ale nechate znova uplne vybit, jeji puvodni kapacita se obnovi.



Myslimze je na netu dost informaci o baterkach, ja jsem zadny neshanel a proto uznavam ze se mozna v nekterych vecech pletu, pokud me nekdo opravi tak budu jedine rad.
mijou (109)|9.10.2008 22:26
Li-Pol a Li-ion baterie netrpia na pametovy efekt, su "znicitelne" prebitim a podbitim, alebo prekrocenim vybijacieho a nabijacieho prudu, ale o to sa stara elektronika v telefone, ktora toto nedovoli.
davidkm_ce4you (248)|10.10.2008 13:16
Kdo hledá ten najde .. tak jsem to našel. :)
není to sice přímo o baterce Raphaela .. ale i tak by to mohlo pro některé být přínosné
Netradiční pohled na baterie Zde
Sako verife (476)|10.10.2008 19:07
tak ja dneska testoval mobila v kombinaci s BT sluchatkama. Prehraval jsem MP3 + nejakej ten hovor, mobila jsem rano sundal z nabijecky. Samozrejme jsem si zapomel dobit sluchatka :oops: , tak me stava ve sluchatkach dosla po 5ti hodinach prehravani MP3. Kdybych mel dobity sluchatka tak by to bylo urcite jeste vic.
Na pda me zustali jeste 4 carky. Coz me celkem prijeme prekvapilo.

Tak nekdy v budoucnu to testnu znovu a uz budou oba dva predmety dobity, slibuji :0)
krabicka3 (361)|11.10.2008 09:21
Tak uz mam taky Rafika. Mam stejny problem jako tady uz nekdo psal...pres noc necham v nabijece - baterka se nabije na 100% - rano 85% - po soft resetu 97%
Podle me dochaz z nejakeho duvodu k samovolnemu vybijeni.:(
krabicka3 (361)|12.10.2008 11:04
Tak jsem udelal HR, pri vypnutem zarizeni nabil baterku (tentokrat rano na 100%), a nechal to zapnuty od 8h do 9:30, a tretina baterky v p*deli!!!:evil:
Dneska nebo zitra jdu reklamovat. Mam ho od Vodafone, a mam strach, ze bude blba cela serie.:(
Ma nekdo podobnou zkkusenost?
Marian Veselý (662)|12.10.2008 14:28
To není sa ovolné vybíjení, ale softwarový bug.
krabicka3 (361)|12.10.2008 23:35
Pred chvili jsem tam hodil novou ROMku (eos2 1.12), tak jsem rano zvedavej. Pokud problem s vydrzi pretrva, tak je to jasne hw problem.
Sako verife (476)|13.10.2008 10:08
myslimze uz v jinem vlaknu jsi psal ze te prehozeni ROM mile prekvapilo.(pokud si te s nekym nepletu)
Take jsem myslel ze mam spatnou baterku a byl jsem z toho nestastnej. Ale stacilo udelat pouze HR a provest customizaci az do konce a hned se vydrz znekolikanasobila (puvodne to byla tragedie)
Tu ROM co jsi dal jsem pouzival take, jelikoz jsem pred tim nemel problem se zvukem tak se naopak touto ROM zhorsil. Obsahuje totiz opravny audio patch. Dal jsem ale ROM 12beta a zvuk je opet normalni, nemohu se podelit zda je tato ROM rychlejsi v TF3D nez puvodni (nepouzivam TF3D) ale predpokladam ze ano.
Z toho me vypliva ze jsi udelal dobre ze jsi dal jinou ROM, myslim si ze dost lidi ma strach ze ztraty zaruky zbytecne.
A co je lepsi?
Mit jinou ROM, ktera resi spoustu problemu na ktere neni HTC schopno vydat opravnou ROM, nebo riskovat ztratu zaruky a pripadne zaplaceni opravy? (pokud tam nestihnete dat puvodni ROM) A popravde, kolika lidem z 1000nebo jeste vice lidi, se stane ze by melo HW problem.....

timhle nenavadim nikoho, aby zamerne prisel o zaruku preflashovanim pristroje
krabicka3 (361)|14.10.2008 09:32
jj, byl jsem to ja, akorat jsem to psal do jineho threadu.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.10.2008 12:04
[h]AD ZTRÁTA ZÁRUKY[/h][quote=Sako verife]Z toho me vypliva ze jsi udelal dobre ze jsi dal jinou ROM, myslim si ze dost lidi ma strach ze ztraty zaruky zbytecne.
A co je lepsi? Mit jinou ROM, ktera resi spoustu problemu na ktere neni HTC schopno vydat opravnou ROM, nebo riskovat ztratu zaruky a pripadne zaplaceni opravy? (pokud tam nestihnete dat puvodni ROM) A popravde, kolika lidem z 1000nebo jeste vice lidi, se stane ze by melo HW problem...

timhle nenavadim nikoho, aby zamerne prisel o zaruku preflashovanim pristroje[/quote]Přesně tak! Lidi, neblbněte... už mi to přijde trochu skoro jako urban legend se ztrátou záruky. Ano, pokud jsem idiot a nahraji nějakou čínskou ROM a půjdu to reklamovat, že to zobrazuje blbé znaky a že mi špatně funguje program Camera, tak asi servis moc přívětivý nebude. Osobně jsem byl v servisu (a to i v původním nevrlém GS Mobile) asi tak 7x s jinou ROM, SPL, nebo prostě něčím, co ukazovalo na změněný SW, ale pokaždé mi reklamaci přijali. Reklamoval jsem totiž logicky HW závady a pokud mám rozum, tak je tohle věc, která absolutně nemá co dělat s Windows Mobile, které mám trochu víc customizované. Ostatně většinu zavařených customizací si mohu udělat sám i bez znalosti tvorby ROM. Navíc za celou mou historii poměrně aktivní tvorby ROM pro HTC Hermes se mi nikdy nestalo, že bych zařízení nějak zablokoval, znefunkčněl po HW stránce nebo HW poškodil a nebo nevratně SW poškodil! A přátelé, teď si nevymýšlím, ale za poslední půlrok jsem flashoval tak 200x (bez legrace, při tvorbě ROM je to nutné)...

A SAKRA, když přijdu do servisu, kde již cca 2 měsíce neumí opravit problémy s GPS, rychlostí atp., tak je logické, že chci využít potenciál svého zařízení a ve většině servisů moc dobře vědí, že pokud už je opravdu problém HW (a mají na to nástroje to zjisit), tak to opraví. A když to vypadá na SW, tak stejně flashnou i v servise prvně ORIGINÁL ROM, ozkouší a zjistí kdyžtak, že se problém neopravil a v SW to rozhodně není:D. Navíc situací, kdy se nepodaří vrátit originál ROM před reklamací opravdu moc není.

[color=red]Tím také nikoho nenavádím k nepravostem, pořád pokud půjdeme právně do důsledku, tak flashnutím jiné ROM porušujete záruční podmínky (ač by to bylo asi na dlouhé souzení s nejistým koncem - máte právo dostat plnou funkci zařízení). Ale koupili jste si zařízení za 15 tisíc, tak to je dost na draka, když můžu aplikovat trochu upravenou ROM a třeba dostat více efektivity a funkcí.[/color]

[color=green]NA DRUHOU STRANU POŘÁD PLATÍ RADA: JSTE SPOKOJENI S RYCHLOSTÍ, NEPÁLÍ VÁS ŽÁDNÝ PROBLÉM? NO TAK BUĎTE RÁDI A NEFLASHUJTE;)[/color]

V další diskuzi o ROM a ztrátě záruky pokračujte zde.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.10.2008 12:28
[h]AD vybíjení baterie vs. SW bug[/h]

No, jsem zvědav na ohlasy, ale abych se přiznal, tak mě baterie po aplikaci eOS2 ROMek nabíjí dobře, chová se dobře, takže nemám důvod se domnívat, že je to chyba nějak závažná. Pravděpodobně se jednalo o špatně implementovaný battery.dll a ještě soubor pro čtění vstupů (signál, síť, baterie) - poté, co použili soudruzi z XD nové soubory, tak ukazatel měří dobře a klidně mám TP v nabíječce celý den (kancelář / noc) a nic se s ním nestane.
Mike 77 (19)|18.10.2008 08:48
tak klucí, nabíjel jsem v neděli, v 17:00 bylo nabito a dnes ráno mám baterii na dvou dílkách, v noci nevipínám, já jsem maximálně spokojenej :-)
Mike 77 (19)|20.10.2008 09:24
Tak jsem se nakonec dostal na 7 a 1/2 dne s výdrží mého Raphaela, je pravda že o víkendu jsem ho takřka nepoužil, cca.3 hovory, ale jinak normální využití (žádnej extrém), ještě bych podotknul, že na poslední čárku jedu v pohodě celej den a baterku dodělám na wifi
Almighty_ce4you (0)|20.10.2008 11:59
To se mi nějak nechce věřit, při extrémním nepoužívání, vypínáním na noc a s vypnutým sponzorem podsvětlením bych možná dal tak dva dny na jedno nabití...
Martin Ráž Hoch (1832)|20.10.2008 13:35
[quote=Mike 77]Tak jsem se nakonec dostal na 7 a 1/2 dne s výdrží mého Raphaela, je pravda že o víkendu jsem ho takřka nepoužil, cca.3 hovory, ale jinak normální využití (žádnej extrém), ještě bych podotknul, že na poslední čárku jedu v pohodě celej den a baterku dodělám na wifi[/quote]HU! Prozraď mistře jak toto děláš:D... ne fakt... 7 a půl dne?! WTF?! Zattím mi žádné zařízení tohoto typu nevyrželo déle jak 3 dny a to bych ještě hodně mhouřil oči:)

Mike 77 (19)|20.10.2008 14:42
ne fakt klucí , nevím čím to je, ale prostě mám asi mega štěstí, obvykle mi vydrží 4 dny, ale tohle byl zatím rekord, ale taky jsem sním jen telefonoval a nehrabal se v něm :D
Řehoř (17)|20.10.2008 14:58
Taky se mi to nezdá... Já jsem s výdrží tak s bídou na jednom dni. Jenže mám trvale aktivní připojení k internetu přes GSM, wifi většinou vypnuté, užívám ji jen výjimečně, na pozadí pořád běží Slick (ICQ), přes který dost píšu a trvale zapnuté Bluetooth, pádž přes něj mi jede externí klávesnice. Večer už mi obvykle signalizuje, že chce připojit na nabíječku. Takže se poslední dobou snažím nabíjet, kde to jde a bude to trvat aspoň čtvrt hoďky... Hudbu a filmy nepouštím. Jinak hodně lezu do kalendáře, úkolovníku, čas od času zavolám, prostě s tím normálně pracuju...
jirmond_ce4you (15)|22.10.2008 18:44
Měl bych dotaz - jestliže je problém s nabíjením baterie opravdu jen softwarový bug, jak se zato vesměs má, ve skutečnosti je tedy baterka nabita na maximum kapacity? Já vím, že po soft resetu to následně úkaže 100%, ale jak si můžu byt jistý, že tomu tak opravdu je, třeba může být i to sowtwarový bug, který prostě po restartu systému ví, že má ukázat 100% stav nabití. Ptám se proto, že výdrž baterie (dá se říct jeden den) se mi zdá opravdu malá, nicméně zatím se mi nechce to řešit flashem nové ROMky, popřípadě hard resetem, který by mohl taky možná pomoci.

Třeba dneska ráno jsem nabil (nabíjel jsem 6 hodin!), poté jedna smska, jeden 11-ti minutový hovor, 20 minut navigace, 10 minut připojení k PC bez nabíjení a 10 minut nějaké to hraní s instalací programu - a zbývá mi 34%. Co myslíte, dá se říct, že to jde?

Ještě bych se rád zeptal - používáte někdo Pocket Plus a indikátor stavu baterie? Jestli ano, kolik vám to ukáže zbývajícího času k používání zařízení po nabití? Mě tak kolem 5hod. 30min.
Sako verife (476)|22.10.2008 19:02
Jirmonde mam nabitou baterku na 90% (zmizel jeden dilek zelenej) a tech 90% ukazuje pocket plus. A kdyz kouknu jak dlouho to jeste pojede tak je to 7:32 tedka.
jirmond_ce4you (15)|22.10.2008 19:07
Hmmm, tak to vypadá, že na tom nejsem moc dobře...můžu mít dotazy?

1. jak dlouho zhruba nabíjíš?
2. flashoval si ROMku?
3. máš CZ verzi nebo EN?
4. když udělám hard reset, zůstane mi tam CZ lokalizace?
Marian Veselý (662)|22.10.2008 19:40

1. jak dlouho zhruba nabíjíš?
To je právě ten problém. Dle propočtu mělo být zařízení plně nabité za cca 4 hodiny maximálně. Díky bugu sice nabité je, ale tváří se jako nenabité a musí se udělat SR
2. flashoval si ROMku?
Nepotěším tě, ale problém je na všech ofiko ROM EN i CZ, protože česká jen jen Sunnysoftem počeštěná původní EN. Problém jsem zaznamenal i na ROMeOS v 1.13 final, kde sice podle mě je sice vyřešeno nesprávné a chaotické ukazování stavu baterie, ale dobíjení vyřešeno není. Ve firmě mám 4 zařízení - 1 x origo EN ROm, se kterou se zařízení u náas začalo prodávat a 2 mám s CZ ROM a 1 x mám flasnuto ROMeOS v1.13 a problémy jsou u všech zařízení
3. máš CZ verzi nebo EN?
Je to jedno jakou máš, obě jsou naprosto stejné verze.
4. když udělám hard reset, zůstane mi tam CZ lokalizace?
Pokud máš origo českou, tak tam čeština pochopitelně zůstane.

jirmond_ce4you (15)|22.10.2008 20:15
No tak to je smůla, že to flash nevyřeší. Tak nevím co s tím, asi zkusím ten hard reset a znovu provést tu customizaci, jak to tady už někdo zkoušel a prý se to zlepšilo. Jinak díky moc za info.
Sako verife (476)|22.10.2008 22:51
[quote=Marian Veselý]
1. jak dlouho zhruba nabíjíš?
To je právě ten problém. Dle propočtu mělo být zařízení plně nabité za cca 4 hodiny maximálně. Díky bugu sice nabité je, ale tváří se jako nenabité a musí se udělat SR

[color=blue]cca 4hod, nekdy o fous dele (presne jsem to nemeril) (4h odhadem, jestli to jsou 3hod nebo 5nevim)SR nedelam, baterka mi funguje normalne, i ukazovani nabiti[/color]

2. flashoval si ROMku?
Nepotěším tě, ale problém je na všech ofiko ROM EN i CZ, protože česká jen jen Sunnysoftem počeštěná původní EN. Problém jsem zaznamenal i na ROMeOS v 1.13 final, kde sice podle mě je sice vyřešeno nesprávné a chaotické ukazování stavu baterie, ale dobíjení vyřešeno není. Ve firmě mám 4 zařízení - 1 x origo EN ROm, se kterou se zařízení u náas začalo prodávat a 2 mám s CZ ROM a 1 x mám flasnuto ROMeOS v1.13 a problémy jsou u všech zařízení

[color=blue]Ja mel na puvodni ROM problem s baterkou. Zavinil jsem si to sam.Baterka vydrzela max 1den kdyz to dobre slo a to jsem ji hoodne setril. (v 23hod byla nabita tak jsem ji sundal z nabijecky, rano uz tam bylo pouze 60%, nekdy) Vyresil jsem to HR a nechal konecne dokoncit customizaci po HR, coz jsem rped tim neudelal.
Nyni mam flashnuto na ROMeOS, zacal jsem verzi 1.11 konecne to vyresilo vetsinu problemu, a i ukazovani % stavu baterie se zlepsili. Ted mam ROMeOS 1.13, nainstalovan program SPB Pocket plus ve kterem me baterie ukazuje spravny hodnoty a pravny cas zbyvajici vydrze (nemeril jsem presne na minuty) [/color]

3. máš CZ verzi nebo EN?
Je to jedno jakou máš, obě jsou naprosto stejné verze.

[color=blue]ENG[/color]


[/quote]

[color=blue]Nevim jak je to mozne, ale ja problemy s baterkou tedka uz nemam (ukazovani nabiti baterky)Proste po nabijeni zadnej SR davat nemusim a stav baterie me SPB Pocket plus ukazuje korektne[/color]
Termiter (147)|23.10.2008 11:12
V Raphaelovi mám 1.90.401.1 WWE s customizací pro Vodafone (tedy to co se po HR automaticky dokonfigurovává v zařízeních prodávaných u našeho VF) a bug s baterkou jsem rovněž nezaznamenal.
krabicka3 (361)|23.10.2008 17:07
Mam Rafika od naseho VF. Baterka se sice korektne nabila, ale vydrzela cca 6 hodin, a to jsem se zarizeni vubec nedotkl. eOS 1.13 rulez!:yes:
trminek (88)|23.10.2008 17:26
Měl jsem původní ROM a bug s baterkou mám také. ANi flash na ROMeOS v 1.13 nepomohl.
Vyřešil jsem to tak, že na noc vždy zařízení zcela vypnu a dám ho nabít - vše proběhne korektně za cca 2,5 hodiny je nabité ("led kroužek" nepulzuje a svítí). Poté ho zapnu když jdu v noci na záchod :D
jirmond_ce4you (15)|23.10.2008 17:28
Tak jsem se dneska rozhodl problém s nabíjením vyřešit.

Nejprve jsem provedl HR a nechal projít customizací s nadějí, že se to třeba zlepší. Výsledek - bohužel, nezlepšílo :((
Mobil jsem nechal v nabíječce téměř přes noc, ráno jsem jej vytáhl, ukazatel v Pocket Plus ukazoval 68% !!! Po SR 100%, ale výdrž v hodinách 4:45!!! Čili ještě méně než obvykle (obvykle tak 5:30). Začínám nabývat dojmu, že baterie nemá ochranu proti přepětí a delší dobíjení ji naopak vybíjí!

Rozhodl jsem se flashnout novou ROMku eOS 1.13. Nainstaloval jsem i češtinu (ta přece nemůže mít vliv na baterku), taky Pocket Plus, ať tam mám k dispozici potřebný indikátor baterie a nyní čekám. Nabíjím už 3,5 hodiny ( manuálu se píše, že baterie by měla být nabitá za 3 hodiny) a v procentech mi to ukazuje zatím 80% !!! Takže se mi zdá, že ani flash Romky nepomůže a softwarový bug s nabíjením baterie tady stále je :mad:
jirmond_ce4you (15)|23.10.2008 17:32
[quote=trminek]Měl jsem původní ROM a bug s baterkou mám také. ANi flash na ROMeOS v 1.13 nepomohl.
Vyřešil jsem to tak, že na noc vždy zařízení zcela vypnu a dám ho nabít - vše proběhne korektně za cca 2,5 hodiny je nabité ("led kroužek" nepulzuje a svítí). Poté ho zapnu když jdu v noci na záchod :D[/quote]

A tedy následná výdrž? Jak dlouho?
Marian Veselý (662)|23.10.2008 17:48
obávám se, že ten problém bude vyřešen až novou rom přímo od HTC (snad), protože všechny vařené ROMky vycházejí ze stejného základu, který BUG obsahuje. Prozatím to řeším každodenním automatickým restartem ccca ve 3 v noci.
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 19:26
Mam dotaz, škodí baterce pouze nabíjení přes kabel z počítače? Nabíjím to pouzně z něho, protože mám nastaveno aby mi zdroj pouště napětí do USB portů ikdyž je PC vypnuto, takže jej mohu nabíjet ikdyž je PC vypnuto. Jen mám pocit, že se mi baterka nabíjí stejně dlouhou dobu, co se vybíjí.
Grcal (5)|28.11.2008 19:30
... neni důvod proč by to škodilo ... ale je nesmysl to nabíjet přes PC, když to trvá 10x tak dlouho než přes nabíječku ...
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 19:38
Ehm lenost pod stolem hledat zasuvku? tahle mam vyvedeny kabel na stole jen tam supnu phone a o nic vic se nesaram :-) Az na to, ze to trva dlouho no...
Martin Ráž Hoch (1832)|28.11.2008 23:24
Není to nesmysl - sice je napětí takřka čtvrtinové z PC, ale princip je ten, že přijdu ráno do práce a vložím Rapha do kolébky... celý den tam tak se mnou sedí a tím se dobíjí;)... navíc není nad to, občas nabít MDA v terénu z notebooku přes kabel. Ale souhlasím s tím, že když potřebuji čistě nabít, tak jedině do zásuvky.
Jiří Mrázek (22)|28.11.2008 23:45
Ach ta lenost :-) Lovit z PC kabel, lovit ze supliku nabijecku, lezt pod stul a hledat volnou zasuvku, to jej radeji kdyz prijdu domu supnu na predem pripravenej kablik a jeto :-) Takze to nevadi, kdyz bude nabijena ciste z PC?
Grcal (5)|29.11.2008 00:27
... no tak beru zpět ... není to nesmysl, je to naprosto geniální ... já mám jen za to, že je blbost nabíjet "jen" přes PC ... jasně že se to někdy hodí, ale dělat to furt, z toho bych osobně zešílel, ještě když patřim k těm šťastlivcům s chybným zobrazováním stavu dobití ... v práci mám kolíbku normálně častěji připojenou k AC nabíječce než k PC, protože synchronizaci většinou nepotřebuju a spíš je pro mě důležitější, abych měl nabito na 100% než na 25%, když náhodou potřebuju vypadnout dřív z šichty ...
Martin Ráž Hoch (1832)|29.11.2008 00:40
O tom žádná, vzhledem k tomu, že synchronizuji přes internet, tak teď taky spíš používám nabíječku. Obecně dle mé zkušenosti časté nabíjení (jedno jestli PC / AC) zas tak na životnost nepůsobí. Resp. nemá cenu to řešit;) - osobně to beru tak, že si raději za toto nepohodlí připlatím za rok pár stovek za novou baterku.
Jiří Mrázek (22)|16.12.2008 00:04
Asik mám problém s baterií. Používal jsem normállně nabíječku, protože nabíjecí čas byl znát. Ale Vytáhl jsem v 17:00 z nabíječky 5minut poslouchal MP3 poté dal telefon to režimu vybrace cca ve 19:30 napsal pár poznámek do kalendáře poté MP3 cca 20-25minut ve 21:00 kouknu na "power proprety" a dve "čárky fuč". Nebo v 7:15 ráno vyndám mobil z nabíječky 30min MP3 (1x vycvaknutý telefon z nepohodlných sluchátek) poté dán do režimu vybrace napsány 2 SMS a okolo 15:00 zbývala jen 1/2 baterky. Zatím vše nastaveno od výrobce (podsvícení displaye atp) Je todle normální abych, když si chci zavolat měl s sebou nabíjekčku na telefon?
Sako verife (476)|16.12.2008 07:15
zkus treba napsat jestli mas puvodni ROM nebo ne.

Jen obecne ti muzu poradit co pomohlo me. Mel jsem kdysi puvodni ROM a strasne rychle me to zralo baterku. Dokonce ani nepomohla jina baterka, zkousel jsem. Tak jsem zkusil dat HR a svete div se. Ono to pomohlo, velice znatelne. Nezapomen nechat provest customizaci az do konce, ja ji prvne preskocil a proto jsem mel problemy s baterkou.
Je taky mozny ze tohle tvuj problem nebude, ale za zkousku nic nedas.
Jiří Mrázek (22)|16.12.2008 23:13
[quote=Sako verife]zkus treba napsat jestli mas puvodni ROM nebo ne.

Jen obecne ti muzu poradit co pomohlo me. Mel jsem kdysi puvodni ROM a strasne rychle me to zralo baterku. Dokonce ani nepomohla jina baterka, zkousel jsem. Tak jsem zkusil dat HR a svete div se. Ono to pomohlo, velice znatelne. Nezapomen nechat provest customizaci az do konce, ja ji prvne preskocil a proto jsem mel problemy s baterkou.
Je taky mozny ze tohle tvuj problem nebude, ale za zkousku nic nedas.[/quote]

Ono by stacilo cist :-) "Zatím vše nastaveno od výrobce (podsvícení displaye atp)" > tj vč. ROM.

Ale nevím kde bude chyba, třeba dnes v 9:30 jsme jej vyndal z nabíječky, cca 5 SMS, 5minut GPS, 30minut MP3, 1hovor cca 5minut a v power Property Ubya jedna carka (23:11), tak nevim. Nekdy se vysosne za okamzik a nekdy docela drzi
Sako verife (476)|17.12.2008 07:15
doporucuji jako prvni zkusit HR, pak az resit servis...
Jiří Mrázek (22)|17.12.2008 15:01
[quote=Sako verife]doporucuji jako prvni zkusit HR, pak az resit servis...[/quote]

Ten telefon si ze mě dělá srandičky. Včera okolo 9:30 jsem ho vytáhl z nabíječky. Od té doby cca 1,5hod MP3, pár SMS, dva telefony, kalendář, a baterie 5min GPS je na 1/2... Tak já nevim co s tim je, jednou se vycucne hned a podruhé docela drží, tak nevim v čem může být chybka.
Sako verife (476)|17.12.2008 15:23
pokud uz jsi zkousel HR, tak jediny co ti muzu poradit je zkusit si od nekoho pujcit jeho baterku a testovat. Paklize ani to nepomuze tak jdi reklamovat. Pokud ani po reklamaci se nedockas tak ti muzu poradit jedine Flash Romky. Jinak uz asi nejsou jiny moznosti co poradit.
titan4 (159)|18.12.2008 13:09
Mám teď velice pozitivní zkušenost. Touch pro mě minulý týden doopravdy podržel, protože mi na jedno nabití vydržel nějakých 5-6 dní. Pravda měl jsem za tu dobu jenom tak 8 kratších hovorů, pár smsek, ale skoro celou dobu jsem měl zaplý datový přenosy. Boží :)
Jiří Mrázek (22)|18.12.2008 14:16
No ja ho nabil až dnes okolo 12:00 a to jsem koukal ještě na video, HR jsem prozatím neprovedl, mám tam moc už věcí :-) Asi baterce svědčí okolní zima :D
janox (216)|18.12.2008 15:51
Ja som skúšal inštalovať rôzne ukazovatele batérie, ale vždy po inštalácii mi štandardne začalo blbnúť dobíjanie a HTC PRO sa mi rýchlo vybíjalo (aspoň sa tak tvárilo). Tak som sa zmieril s tým origoš TF3D ukazovateľom bez ukazovania battery v % a odvtedy všetko OK - vydrží aj dva dni (predtým 15 hodín cca). Pre info - na HTC HD mám nainštalený "battery icon" cca mesiac a všetko OK.
Už to tu vravím druhý raz - kiež by sa dala dať ROM z HTC HD do HTC PRO. :yes:
Bohouš_ce4you (44)|19.12.2008 07:50
Já mám originální ROM. Ještě jsem neflashoval a celkem mě to zatím vyhovuje - taky tam mám moc věcí a nechce se mě vše instalovat znovu.
Baterka mě vydrží 4 až 5 dní, podle toho co s TP provádím - docela spokojenost:) .
kecinzer_ce4you (332)|20.12.2008 12:37
Nedávno jsem zjistil jednu a věc a sie to, že i když mám telefon v zavřeném stavu a koukám se na nějaké video, tak mi svítí klávesnice. Je to normální? Proč svítí, když je telefon zacvaknutý?