Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

Martin Ráž Hoch (1832)|3.10.2008 09:44
[h]Problémy s GPS[/h]

Přátelé, neukvapujte se - zkuste si s GPS trochu pohrát. Osobně mi občas nenajde satelity, ale když párkrát restartuji obslužnou aplikaci, tak to pak funguje. Také mi dříve na tovární ROM pomohlo, že jsem povolil funkci asistované GPS. Pokud opravdu nic nezabere, ani testovací SW na GPS, tak reklamujte pro nefunkcnost a nevadi... udelejte takhle 3x a nechte si vrátit peníze a kupte si třeba... něco jiného;)

[h]A tohle je obecný problém, který řešte v příslušném thredu ke GPS... je na to vlákno!!![/h]
djturtle (3)|4.10.2008 13:26
[h]Jak na zálohu ROM?[/h]

Nevíte někdo, jak zálohovat originální romku? Na xda-developers je sice návod (někde tady je i odkaz), ale podle tohoto návodu jsem se dopracoval akorát k tomu, že mám soubory partxx.raw. Když je chci překompilovat do jednoho souboru*.nbh, samozřejmě podle návodu, tak postupuju přesně krok po kroku podle návodu, ale nakonec výsledný soubor nikde není.Zkouším to už pár dní ale bez výsledku... Případně nemáte někdo zálohu originální romky z CZ verze?
ROM:1.90.401.1 wwe, radio: 1.02.25.19, protokol: 52.33.25.17 w, EXTPKQ: 1.90.401.101 - to je vše, co jsem zjistil o mé romce... Na xda je sice několik originálních romek ke stažení, ale tahle tam není. Rád bych flashnul na nějakou lepší romku, ale nejdřív chci mít zálohu té staré pro případnou reklamaci...
Sako verife (476)|5.10.2008 18:15
[h]ROM eOS2 1.12 - zkušenosti se zvukem[/h]

jo a jeste male postesknuti. Dal jsem 1.12 a jelikoz jsem nikdy problemy se zvukem nemel a tahle ROM ma v sobe opravu na zvuk, tak uz mi zvuk blbne. Tak zkusim dat tedka 1.12 BETA a budu doufat ze se to vylepsi, pripadne budu muset hodit zase zpatky 1.11.
Ale tedka uz chapu lidi co breceli nad silenym zvukem, me to tedka kdyz je to dost nahlas, silene chrapti. Mozna jen nezvlada repracek :)
djturtle (3)|6.10.2008 16:16
[h]Originál ROM[/h]

Přidávám odkaz na stažení originální romky 1.90.401.1 wwe s českou lokalizací, tzn. Touch Pro CZ.Po mnoha marných pokusech mi pomohl jeden člověk z xda. Třeba to někomu pomůže...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427507
Je to druhý post na stránce: HTC WWE 1.90.401.1 Multilanguaje (include Czech, Slovak, Polish, Hungarian and Romanian)
pkucto (20)|8.10.2008 20:28
Mám problémek , ve svém HTC touch PRO mám teď romku ROMeOS² v1.12 , mám nastavené stahování mailů po 15 minutách , maily se mi stahují jen když jsem připojen k netu přes operu , po skončení opery se zavřou datové přenosy , zmizí malá ikonka E nad úrovní signálu a Raphael už maily nestahuje , ale jakmile se připojím na net tak se normálně stahují dál. Jde nějak vypnout to ukončování datových přenosů po 5sec po ukončení opery?
Když jsem tam měl romku ROMeOS² v1.05 nebo DCS-TouchPro-v15 tak vše fungovalo normálně , problémy začaly až s romkou ROMeOS² v1.10 a vyšší.
plachow_ce4you (159)|8.10.2008 21:06
[h]Změna funkčních kláves[/h]

de to i v registrech, ale jednodušší je si sehnat SOFTKEYS_CZ.cpl, které změnu umožní přes UI.
TheMelin (1642)|11.10.2008 10:49
Ahoj, tak jsem si také konečně flashnul novou ROM a tedy eOS 1.12. Mám jednu věc s kterou si zatím nevím rady. Dost často mi jede na pozadí nějaký IM klient přes GPRS, normálně jsem PDA vypínal do pohotovostního stavu kratkým stiskem tlačítka (vypl se display). Ale když to udělám u této ROM s vypnutím se i odpojí GPRS. Nevíte jak docílit aby GPRS zůstalo připojené? S tímto problémem sem se setka poprvé. Nikdy jiné PDA s různými ROMkami mi to nedělalo.
matrad (267)|11.10.2008 15:26
vlez do modu telefon
menu
options
zalozka data
a odskrtni zatrhavatko :)
Eddieul (11)|12.10.2008 10:29
[quote=Sako verife][h]ROM eOS2 1.12 - zkušenosti se zvukem[/h]

jo a jeste male postesknuti. Dal jsem 1.12 a jelikoz jsem nikdy problemy se zvukem nemel a tahle ROM ma v sobe opravu na zvuk, tak uz mi zvuk blbne. Tak zkusim dat tedka 1.12 BETA a budu doufat ze se to vylepsi, pripadne budu muset hodit zase zpatky 1.11.
Ale tedka uz chapu lidi co breceli nad silenym zvukem, me to tedka kdyz je to dost nahlas, silene chrapti. Mozna jen nezvlada repracek :) [/quote]

Netřeba nic reflashovat. tady je reseni : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2721146&postcount=810

krabicka3 (361)|12.10.2008 12:10
Mam problem se samocinnym vybijenim baterie, po 2 hodinach mam tretinu baterky v pytli (koupeno u Vodafone). Nevite nekdo zda toto resi nejaka alternativni ROMka nebo je to HW zalezitost?
krabicka3 (361)|12.10.2008 23:16
Tak jsem si to taky flashnul na ROMeS2 1.12 (ne beta, ne private), tak jsem zvedavej, co to rano udela.
krabicka3 (361)|13.10.2008 09:28
Dneska jsem byl mile prekvapen, po preflashovani na eOS2 1.12 jsem to vecer nechal nabite na 70%. Rano, kdyz jsem se probudil tam bylo 69% (vypnuty telefonni modul), coz znamena, ze se problem se samocinnym vybijenim vyresil.:)
Nicmene u eOS2 postradam v pravem hornim rohu task manager.:( Je to normalni? Ten co je v programech je fajn, ale neni to ono.
TheMelin (1642)|13.10.2008 09:37
Stačí ho nainstalovat ;)

HTC Task manager přiložen...
krabicka3 (361)|13.10.2008 10:25
Diky moc, TM se mi objevil v settings, a uz tam muzu nastavit "X Ends application", nicmene v pravem hornim rohu je stale prazdno (jednou tam ikonka TM problikla), a "X Ends application" nefunguje. A to nemluvim o tom, ze mi to predelalo menu Programy a ruzne ikonky mi to nastrkalo do ruznych slozek.:((
Kazdopadne diky za snahu.
Jinak taky koukam, ze vsechny vyzvaneci tony jsou pryc (je tam jenom "Default"). Genericka vyzvaneni (ne melodie, ale normalni zvoneni) z orig. ROMky se mi libily.:(
TheMelin (1642)|13.10.2008 10:39
To zvonění se dá stáhnout přímo ze stránek HTC, stačí se jen zaregistrovat. Je divný že ti ten Task manager zlobí. Já jsem rád že tam ty tony nejsou, nahraji si jen které potřebuji. Já preferuji čisté ROM ;)
readcom_ce4you (1)|13.10.2008 11:05
na ROMeOS² v1.12 potřebuješ nový task manager 34563 odsud:

http://monx.aplace4u.biz/ROMeOS2RAPHAEL/EXTCABS
vesi_ce4you (123)|13.10.2008 20:18
Tak Guru WM Rom vydal rom pro Raphaela :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=435879
krabicka3 (361)|13.10.2008 22:55
Kdyby se nekomu, jako me, postesklo po zvoneni z puvodni ROMky, tady je:
http://monx.aplace4u.biz/ROMeOS2RAPHAEL/REMOVED/
;)
Martin Ráž Hoch (1832)|14.10.2008 12:16
[h]AD ZTRÁTA ZÁRUKY[/h]
COPY z jiné diskuze:
[quote=Sako verife]Z toho me vypliva ze jsi udelal dobre ze jsi dal jinou ROM, myslim si ze dost lidi ma strach ze ztraty zaruky zbytecne.
A co je lepsi? Mit jinou ROM, ktera resi spoustu problemu na ktere neni HTC schopno vydat opravnou ROM, nebo riskovat ztratu zaruky a pripadne zaplaceni opravy? (pokud tam nestihnete dat puvodni ROM) A popravde, kolika lidem z 1000nebo jeste vice lidi, se stane ze by melo HW problem...

timhle nenavadim nikoho, aby zamerne prisel o zaruku preflashovanim pristroje[/quote]Přesně tak! Lidi, neblbněte... už mi to přijde trochu skoro jako urban legend se ztrátou záruky. Ano, pokud jsem idiot a nahraji nějakou čínskou ROM a půjdu to reklamovat, že to zobrazuje blbé znaky a že mi špatně funguje program Camera, tak asi servis moc přívětivý nebude. Osobně jsem byl v servisu (a to i v původním nevrlém GS Mobile) asi tak 7x s jinou ROM, SPL, nebo prostě něčím, co ukazovalo na změněný SW, ale pokaždé mi reklamaci přijali. Reklamoval jsem totiž logicky HW závady a pokud mám rozum, tak je tohle věc, která absolutně nemá co dělat s Windows Mobile, které mám trochu víc customizované. Ostatně většinu zavařených customizací si mohu udělat sám i bez znalosti tvorby ROM. Navíc za celou mou historii poměrně aktivní tvorby ROM pro HTC Hermes se mi nikdy nestalo, že bych zařízení nějak zablokoval, znefunkčněl po HW stránce nebo HW poškodil a nebo nevratně SW poškodil! A přátelé, teď si nevymýšlím, ale za poslední půlrok jsem flashoval tak 200x (bez legrace, při tvorbě ROM je to nutné)...

A SAKRA, když přijdu do servisu, kde již cca 2 měsíce neumí opravit problémy s GPS, rychlostí atp., tak je logické, že chci využít potenciál svého zařízení a ve většině servisů moc dobře vědí, že pokud už je opravdu problém HW (a mají na to nástroje to zjisit), tak to opraví. A když to vypadá na SW, tak stejně flashnou i v servise prvně ORIGINÁL ROM, ozkouší a zjistí kdyžtak, že se problém neopravil a v SW to rozhodně není:D. Navíc situací, kdy se nepodaří vrátit originál ROM před reklamací opravdu moc není.

[color=red]Tím také nikoho nenavádím k nepravostem, pořád pokud půjdeme právně do důsledku, tak flashnutím jiné ROM porušujete záruční podmínky (ač by to bylo asi na dlouhé souzení s nejistým koncem - máte právo dostat plnou funkci zařízení). Ale koupili jste si zařízení za 15 tisíc, tak to je dost na draka, když můžu aplikovat trochu upravenou ROM a třeba dostat více efektivity a funkcí.[/color]

[color=green]NA DRUHOU STRANU POŘÁD PLATÍ RADA: JSTE SPOKOJENI S RYCHLOSTÍ, NEPÁLÍ VÁS ŽÁDNÝ PROBLÉM? NO TAK BUĎTE RÁDI A NEFLASHUJTE;)[/color]
Martin Ráž Hoch (1832)|14.10.2008 12:21
[h]AD PDAVIET[/h][quote=vesi]Tak Guru WM Rom vydal rom pro Raphaela :)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=435879[/quote]Hlavně to nikdo zatím moc neflashujte, protože jak znám PDAVIET, tak jejich ROM se sice sypou jak z rukávu, ale nepoužívají občas přímé portace a kolikrát toho ve svých ROM víc zkazili, než napravili. Neříkám, že to není dobrý autor, ale prostě nesouhlasím s tím, že není poskytována podpora přímo PhamQuangem, protože neumí anglicky. Navíc u PDAVIET ROMek trvá trochu dýl, než je to plně funkční (i prodlevy v podpoře za to můžou), protože díky rychlosti produkce nezbývá takový čas na otestování. V tomto směru bych zatím plně důvěřoval hang.tuangovi a jeho eOS2 ROMkám, které jsou v lize zatím absolutní špička.

PABO_ce4you (19)|14.10.2008 16:19
[h]JEŠTĚ FAKTA KE ZTRÁTĚ ZÁRUKY...[/h]
Dneska jsem byl osobně ve značkovém servisu pro HTC founy ve VSP Data Tábor reklamovat Raphaela(už podruhé) kvůli GPS,stylusu(neprobudí při vytažení),známému problému při nabíjení a také jsem reklamoval odlupující se lak.[color=red]Čtyři závady najednou[/color].Chtěl jsem aby nějakým způsobem apelovali na prodejce k výměně za nový ale bohužel,jen zákonou cestou.Je sice možnost do půl roku přístroj vrátit ale to je prý v pravomoci pouze vedoucího prodejny.Může ale nemusí.Jinak platí třikrát stejná závada a dost! a nebo snad čtyři závady a dost.Pokud o tom někdo víte víc,napište to sem.Ne každý to zná a ví.Výsledek reklamace ještě neznám ale zveřejním ho tady.Ale k té záruce.....Diskutovali jsme dlouho s technikem o některých problémech a došla řeč i na SPL a flashování ROM.[color=red]UZNAJÍ JEN ORIGINÁLNÍ SPL A ROM![/color]Všiml jsem si, že to bylo také to první co na Rafovi nenápadně zkoumal.Namítal jsem ,že SPL je vlastně Bios a nic nemůže ovlivnit.To uznal ale pro reklamaci by jiný SPL nepřipustil.Jinak Raphaelů jim tam zatím moc na opravu nechodí,takže se nedá říct,že to je nějaký obecně poruchový stroj.Možná zatím....hodně lidí,co tomu rozumí asi čeká na nové fixy a Romky,které snad vyřeší problémy.Takže upozornění [color=red]NA REKLAMACI POUZE S ORIGINÁLNÍ ROM A SPL[/color]jinak je vše za tvrdý na prkno!Třeba samovolně loupající se lak opraví za 5 000,-....
mazlik_ce4you (54)|14.10.2008 17:02
[h]Reálná zkušenost s neoriginál ROM a servisem[/h]Tak i ja pridam svoji trochu do mlyna... Preflashoval jsem Raphael pak jsem zkusil tam vratit zpet origos ROM vse v poradku a pri zkousce znovu zamceni SPL lock se to nechtelo pres USB domluvit. Tak me napadlo zkusit SPL Lock nahrat jako FLASH primo z pam. karty. TOTO nikdy nikdo nedelejte!!! V tu chvili Raphael umrel na moji blbost. Po startu jen trikolora a error a dal ani nic. TAk zavolal jsem do servisu priznal jsem se pocital jsem z tim ze zaplatim a uvedl jsem jako pricinu zavady moji chybu. Presne po tydnu se mi Raphael vratil ze servisu a zase fungoval. A opraveno prehratim image ROM v ramci zaruky... Prijemne prekvapeni.
Sako verife (476)|15.10.2008 23:36
[h]Backup na WM 6.1[/h][quote=krabicka3]Jeste dotaz...kdyz si na 1.12 udelam backup, flashnu 1.12 beta (v budoucnosti 1.13 atd), pujde tam udelat restore tohoto backupu, kdyz je to jina verze?[/quote]obnovit backup ti pujde bez problemu. Osobne vyzkouseno a praktikovano porad.

Jen doporucuji radsi pouzit nejakej poradnej program na backup. Osobne pouzivam (nerikam ze je nejlepsi) SPB backup 2. A pokud flashnu jinou romku tak po obnoveni zalohy, mam mobil ve stejnem stavu jako pred flashnutim. Samozrejme ale preflashovanej...[quote=krabicka3]Spb Backup 2 pouzivam taky...naprosta spokojenost, souhlas. Dneska jsem objevil dalsi bug. Kdyz je pres noc napojeny na kabel k PC, tak obcas nezvoni.[/quote]
Martin Ráž Hoch (1832)|18.10.2008 10:45
[h]ROMeOS² v1.13 (B20755) FINAL[/h]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (heslo je stejné, jedná se o originálně zabalený zip "ILoveROMeOS")
a ještě i ty 3rdPart caby:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
kubicek123 (63)|18.10.2008 16:04
[h]Význam Page Pool[/h]

Page Pool je velmi důležitá veličina všech WM5 a WM6 zařízení, jejíž správné nastavení může významně zvýšit rychlost (na úkor volné RAM). Je to vlastně velikost RAM vyhrazená k vykonávání kódu v daný čas. Výhodu většího Pool Page je možno pocítit při běhu několika náročných programů.
RAM je využívána dvěma věcmi: Daty a kódem. Každý kód, který nemůže být zpracován v ROM musí být nahrán do RAM a vykonán odsud. Velikost Page Pool určuje kolik RAM má být určeno pro kód. :cool: [quote=korps]Dakujem za vysvetlenie..kontrolna otazka ci som pochopil spravne: Ak zmensim page pool tak budem moct spustat naraz menej narocnych aplikacii ale budem mat viac volnej pamate RAM? Nie je potom lepsie ju zvacsovat(kedze je relativne dost pamate) a nie zmensovat?(Vacsina uprav je o zmenseni)[/quote]Ano přesně tak, u Raphaela ale není třeba PP měnit,protože by to mohlo způsobit nestabilitu,a 140MB volné ram je maximálně dostačující..
kubicek123 (63)|18.10.2008 18:29
[h]Souvislosti s flashováním[/h][quote=jirmond]Zdravím, jsem naprostý nováček v PPC a WM zařízeních, proto prosím berte mé dotazy s nadhledem. Pořídil jsem si Raphaela v CZ lokalizaci a až na SW bug s nabíjením baterie a její výdrží jsem s ním zatím spokojený. Nicméně vzhledem k tomuto problému s baterií mám v úmyslu flashnout novou rom a s tím souvisí pár mých otázek.

1. vzhledem k tomu, že mám CZ lokalizaci – zůstane mi tam i po flashnutí nové Romky nebo ji ztratím?

2. softwarově mám Raphaela konečně po týdnu instalací programů nastaveného k obrazu svému, mám provedenou zálohu komplet všeho (SBP Backup) – když flashnu novou Romku, můžu si tuto zálohu obnovit a tím se vyhnout následné opětovné instalaci všeho? Jestli ano, předpokládám, že bych musel nainstalovat alespoň SBP Backup a z něj zálohu vytáhnout, nemýlím se?

3. jo a ještě jeden dotaz – která verze Rom by mohla vyřešit ten softwarový bug s nabíjením baterie? Že by ROMeOS² v1.12?

Vím, že pro vás „kované“ to budou asi hloupé dotazy, ale rád bych se vyhnul nějakému zbytečnému problému. Díky moc za info.
[/quote]

1.ztratíte ji,ale dá se legálně sehnat jako CAB a doinstalovat - nedoporučuji-brzdí systém
2.ano,přesně tak
3. testoval jsem jen 1.12 a 1.13 u té jsem zůstal,bug s baterií je vyřešen (ostatně ja flashoval,hned po příchodu z t-mobilu,takže nevím jak na tom byla originální rom-jediné co vím je,že byla strašně pomalá,oproti eOS 1.12/1.13
Sako verife (476)|18.10.2008 19:07
[h]Souvislosti s flashováním[/h]

1) cestina prd, jak nekdo pise brzdi system a tech par prelozenych ceskych vet za to nestoji. Tu cesinu a jeji poslani asi res nekde jinde, mimo tohle forum.

2) ano jde udelat zalohu jiz instalovanych veci a po flashnuti jde obnovit. Neni potreba ani instalovat SPB backup, v nastaveni pri delani zalohy je moznost vytvorit exac kterej staci k obnoveni zalohy=2x klik v TC treba a provede se obnoveni

3) 1.12 a 1.13 je asi to nejlepsi co se da zatim sehnat. 1.13 jsem dal pred chvili takze tezko muzu rici sve zkusenosti. Ale predchozi verze byly super a jiz tady par lidi rikalo ze ta final verze 1.13 je bezproblemova
Sako verife (476)|18.10.2008 22:25
[quote=jirmond]Ok, zkusím to nejprve bez té češtiny a uvidím...
Jinak mě ještě napadlo - když provádím zálohu celého systému v SPB Backup, nezálohuje se třeba zárovň i ta lokalizace od Sunnysoftu?[/quote]


je to mozne, nejlepsi reseni je asi to vyzkouset. Ale je me jasny, ze to uz pak bude na uvahy, jestli do flashe jit nebo ne, pozde.
Martin Ráž Hoch (1832)|18.10.2008 22:32
[h]ROM eOS2 a kvalita zvuku[/h]

[quote=Řehoř]Hm, po flashnutí ROMeOS 13 koukám zvuk zase potichu... :evil: Do pytle! Soubor AudioPara3.csv je přítomen ve složce Windows, dokonce je uložen v Romce a přitom zvuk je proti verzi 12 znatelně slabší. Má někdo podobnou zkušenost? A případné řešení? Jinak jsem flashoval tuto Romku, hned po flashi HR (zvyk ještě z Kaisera, kde se to doporučovalo...), pak Full Restore pomocí SPB Backup. Škoda nezkoušel jsem zvuk hned po HR, ale pokud se nikdo nenajde, komu by to taky dělalo, tak to zítra vyzkouším... :disgusted: [/quote]To není podle mě pravda, zvuk je u ROM eOS2 1.13 upraven! Ale už od 1.12 Private Beta 1 byly parametry z předchozí verze umírněny! Původní audioparametry totiž byly předimenzované a v některých případech dokázaly nabořit zvuk. Osobně používám 1.13 od rána, takže pár hovorů proběhlo a rozhodně se to nedá s původní úrovní zvuku na originální ROM srovnávat!

Pokud ale tenhle způsob nevyhovuje, stáhni si AudioParam3.csv z threadu řešící úroveň hlasitosti a ten použij, jestli chceč přebuzenou hlasitost.
Řehoř (17)|18.10.2008 23:42
[h]ROM eOS2 a kvalita zvuku[/h]
[quote=Martin Ráž Hoch]...Pokud ale tenhle způsob nevyhovuje, stáhni si AudioParam3.csv z threadu řešící úroveň hlasitosti a ten použij, jestli chceč přebuzenou hlasitost.[/quote]

Jo, asi to bude tak, jak říkáš.. Trochu jsem si početl na fóru xda-developers a nikdo si tam na malou hlasitost u téhle romky nestěžoval. Měl jsem před tím právě tu ROMeOs v. 12, která měla parametry --- jak říkáš --- nastavené tak, že zvuky byly přebuzené. Ale mně to tak vyhovovalo... Teď to s odstupem času vidím už ne tak dramaticky. Dal jsem hlasitost na 80% a je to vlastně to samý. Jinak docela vítám, že odtud zmizlo to proprietární ovládání hlasitosti od HTC (takové to přizpůsobené ovládání prstama). Myslím, že je zase načase, aby to iPhone-ové šílenství s ovládáním prstama všeho, už konečně ustalo... (můj názor).

Jinak soubor AudioParam3.csv si sice můžu stáhnout, ale není mi to nic platné, když ten, co je tam původně, je součástí Romky a tudíž ho nelze přepsat. Nebyl jsi to náhodou Ty, co u autora této Romky škemral, aby to do ní zabudoval? ;) Nic ve zlým, ono všechno má svoje výhody a nevýhody...

Jinak, i pro ostatní: jak řešíte obnovu systému po flashi? Mně ten způsob se SPB Backu připadá tak trochu "prasárna", páč se při tom přepisují např. i klíče v registru. Mně připadá čistší provést pomocí SPB Backup zálohu kontaktů, kalendáře, mailů a sms. A instalaci programů, fontů, ring tónů atd... bych pak svěřil Sashimi autoinstalleru. Zatím jsem neměl moc čas ho zkoumat, i když už měsíc ho v PDA mám... Snad se k tomu brzy dostanu... Jiné názory?

Martin Ráž Hoch (1832)|19.10.2008 00:19
[h]ROM eOS2 a kvalita zvuku[/h]

No a to je právě to, AudioParam3 není standardní součást setacousticparam, původně se jednalo o určitý počet konfiguračních csv souborů. Tento byl pro mě také novinka a osobně jsem nevolal po tomto. Je pravda, že je to flexibilnější a dá se měnit za chodu... ale ne, pokud mu někdo nastaví špatný atribut. Takhle je to pak blbé, že nejde nahradit. Možná bych zkusil jej přejmenovat a pak nahradit - při určité sadě parametrů je to jediná funkční cesta.

A ano, změnu touto cestou u eOS2 jsem vyvolal, resp. nasadil brouka do hlavy a zaplať pánbůh za to, protože mě osobně na původní ROM v tramvaji nešlo prakticky volat.
Řehoř (17)|19.10.2008 00:30
[h]ROM eOS2 a kvalita zvuku[/h]

Přejmenovat to taky nepůjde... Ale, jak jsem řekl, už to neřeším. Vysvětlení, kterés podal mě uspokojilo. Jinak otázka: kdes vzal Radio 1.02.25.31? Součástí ROMeOS v.13 je Radio, pokud dobře koukám do svého zařízení, 1.02.25.19. Na xda jsem objevil zatím jen verzi 28. Je znát nějaký rozdíl ve fixu GPS, případně výdrži baterky nebo je to jen snaha mít "to nejnovější" (sám jsem takový taky) :) ?

MRH edit: Necituj prosím předchozí příspěvek, ad pravidla (starší ano, ale bezprostředně předcházející ne).
libor_m (1026)|19.10.2008 01:44
[h]Seznam všech dostupných GSM ROM[/h]

Stačí trochu hledat - např. se podívat na wiki xda. Jedná se o Radio vykuchané z ROMky Cingular.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.10.2008 21:55
[quote=Eddieul]Nemusíte nic prejmenovavat ani nastavovat atributy. Staci tento soubor nahrat kamkoliv do zarizeni a pak primo v telefonu pomoci napr. Total commandera prehrat do Win.[/quote]Tak to předpokládám, že tazatel zkusil, když píše, že toto mu nefunguje. A pokud je soubor v ROM nastaven s atributy SYSTEM nebo READ-ONLY, tak jej prostě nepřepíšeš ani pomocí nástrojů v MDA - vařil jsem ROMky pro Hermes a s tímhle je docela vopruz.

SMAZAT

urys (402)|19.10.2008 23:22
[h]TouchFLO 3D nespustí MMS obsah[/h]
Nejdou mi spouštět z toho TF3D MMSky - prostě se nic nepřehraje, nešlo mi to ani ve verzi 1.12 private #2
Marian Veselý (662)|19.10.2008 23:57
MMS mi nejsou přehrát ani v origo CZ ROM. Jinak uživatelé poslední verze ROMeos, jde vypnout ten Today2? Je mi k ničemu a levou softkeys používám ke spouštění Pocket informantu.
Martin Ráž Hoch (1832)|20.10.2008 00:56
[h]Přemapování funknčích kláves[/h]

Kontextové, resp. funkční klávesy by měly jít normálně přemapovat (třeba Advanced Config). Osobně tam mám ActionScreen.
urys (402)|20.10.2008 12:36
[h]Today2 a ROM eOS 1.13[/h][quote=Marian Veselý]Jinak uživatelé poslední verze ROMeos, jde vypnout ten Today2? Je mi k ničemu a levou softkeys používám ke spouštění Pocket informantu.[/quote]
On tam byl už v té ROM obsažen? Já myslel, že je potřeba doinstalovat z těch 3rdPartyCabů, jsem si toho ani nevšiml.
No a samozřejmě to lze, je to popsáno třeba tady.
[code]
HKLM\Software\HTC\Manila. Zde provedeme změnu SW tlačítka na kartě Home v TF3D. Pro levé je zde string HomeLSKPath (pro cestu k programu) a HomeLSKText (pro název tlačítka). Pro pravé HomeRSKPath a HomeRSKText.
Pro případný návrat k defaultnímu nastavení SW tlačítka stačí obě hodnoty vymazat.
[/code]
mazlik_ce4you (54)|20.10.2008 14:00
[h]ROM eOS2 - dojmy a zkušenosti[/h]

V rom jiz neni integrovany secondToday takze by se volba today nemela vyskytovat na tlacitku.
Pavlus_ce4you (125)|20.10.2008 15:22
Tak jsem ji tam ráno nahrál a poprvní jsem nabil baterii bez problému na 100%. Zatím vypadá velice dobře.
Bigis_ce4you (84)|20.10.2008 22:33
Předtím jsem měl verzi 1.11, ale 1.13 se mi zdá rychlejší, Stoday není obsažen a to je možná i dobře, nějak jsem ho nepoužíval...
Marian Veselý (662)|21.10.2008 07:44
Flashnul jsem, funkčně maximální spokojenost, je to krásně rychlé a řekl bych bez hlavních bugů. Jedinné co mě rozladilo je, že jsem přes noc opět nedobil. Zásek na 80%, dál už nic a ráno po SR ukazoval 100%. Divné.

Ještě jeden dotaz: jak se zbyvit toho defaultního odkazu na XDA po spuštění Opery. Ať tam dám jakoukoli domovskou stránku, tak mě to hodí při pravním spuštění na XDA-developers
Pavlus_ce4you (125)|21.10.2008 11:03
[h]ROM eOS2 a zasekávání Today[/h]

[quote=Pavlus]Tak jsem ji tam ráno nahrál a poprvní jsem nabil baterii bez problému na 100%. Zatím vypadá velice dobře.[/quote]

Takže po nočním nabíjení opět jen 75%, restart a 100%. Dále mám problém s najížděním sysrému po restartu. Nepoužívám TouchFlo, vyhovuje mi kombinace klasické Today obrazovky kde mám ikony apod. + SPB mobile shell pro lepší obládání. Po SR mi Today najela napoprvé jen vyjimečně, většinou mě čekali ještě tak další dva restarty. To my dělala i předešlá verze Romeos. Takže DCS-TouchPro-v15 a zatím OK.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.10.2008 11:53
Počkej, jak Ti může nenajet Today? Jako pluginy? Nechce se mi věřit, že by nenajela samotná TODAY!

Ale jinak je to možné, osobně je SPB MS 3rd party plugin, který prostě není testován ve smyslu funkčních testů pro HTC Raphael, ale obecně pro WM6.1. Proto pak nemusí respektovat některá specifika systému, do kterého zasahuje HTC vidlemi:D - a je to tak, HTC v rámci přidané hodnoty svých aplikací opravdu hodně mění některé principy.

Osobně ale nemám problém ani s baterií, ani se zvukem, ani s lakem, ani se 100% funkčností zařízení. ROM používám jak jsem říkal v zásade v základu a to jsem si na HTC Hermes ROM musel uvařit, protože mi všechny ostatní nevyhovaly. Ale to už je čistě individuální...
Sako verife (476)|21.10.2008 12:26
nejaky problem v tvem telefonu. Ja taky TF3D nepouzivam, ROMeOS² pouzivam od verze 1,11 , nyni 1.13 a zadny z tebou popisovanych problemu nemam. A to pouzivam i dost programu od SPB....

akorat nepouzivam mobile shell ale Pocket plus, kazdemu vyhovuje neco jineho, me mobile shel nevyhovoval. Ale i presto si myslim ze problem nikomu delat nebude.
Bigis_ce4you (84)|21.10.2008 15:59
[h]Nastavení homepage v TouchFLO 3D[/h]

[quote=Marian Veselý]Ještě jeden dotaz: jak se zbyvit toho defaultního odkazu na XDA po spuštění Opery. Ať tam dám jakoukoli domovskou stránku, tak mě to hodí při pravním spuštění na XDA-developers[/quote]

Stáhni si do PC a edituj soubor: AplicationData/Manila/InternetPortal-en-AU.xml
Nezaponeň nastavit v telefonu atributy.

Můžeš si tam napsat jakoukoli adresu a jakýkoli popisek..

Pavlus_ce4you (125)|21.10.2008 16:19
[h]ROM eOS2 a zasekávání Today[/h][quote=Sako verife]nejaky problem v tvem telefonu. Ja taky TF3D nepouzivam, ROMeOS² pouzivam od verze 1,11 , nyni 1.13 a zadny z tebou popisovanych.[/quote]

Nevím, ostatní ROM mě to nedělají..................... Zapnu mobil a ve třech případech z pěti se mě to kousne při načítání Today obrazovky :((
Sako verife (476)|21.10.2008 17:33
a to ti to udela primo po flashi kdyz se ti udela HR a customizace? Doufam ze nedavas obnoveni nejake zalohy, to by mohl tento problem nastat. I kdyz to se mi jeste nikdy nestalo.
Proste netusim kde by jsi mohl mit problem, ale uznej sam ze je velice divny ze by jsi jako jedinej mel tenhle problem
Martin Ráž Hoch (1832)|25.10.2008 17:33
[h]Probuzení při příchozí SMS[/h]

[quote=krabicka3]Dneska jsem zjistil, ze se mi u eOS 1.13 vubec nerozsviti display, kdyz mi prijde SMS. Mate to taky tak nebo to jenom neumim nastavit? (ale to bych se divil, ze bych to neumel nastavit) :( [/quote]

No, mám takový dojem, že na toto je v Advanced Configu volba "Wake up on SMS", nebo je to přímo volba v TouchFLO 3D Config.

A nebo by to mělo být pod volbou:
[code]HKLM\Drivers\BuiltIn\RIL :

DisableSMSWakeUpEvent <-- set to "1" by default. meaning NO wake up to SMS message[/code]

P.S. Příště tyto otázky do obecných zkušeností, nejedná se o problém vlastní jen ROM eOS2. Díky
Martin Ráž Hoch (1832)|25.10.2008 22:41
[h]ROM eOS2 1.21 Build 20758[/h]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426099

ROM eOS2 1.13 byla FINAL release, tzn. že z daného Windows Mobile buildu OS je to asi to nejstabilnější, co se dá vytřískat. Vývojová metodika je pochopitelně individuální na daném autorovi, ale obecně by to mělo být takto a i já jsem tento systém respektoval.

Už pár dní je na světě nový build 20758, který se objevil spolu s PDAVIET, potažmo Duttym. Tento build jsem dnes flashnul a je OPRAVDU dost svižný i bez veškerých modifikací, Monx teď vydal ŠPIČKU [color=red]ROM eOS2 1.21 a ta stojí za to[/color]!

Opravy ve verzi 1.21
- Nefungující tlačítko SYM
- Problémy se spojením JAVA
- Connection setup funguje nyní správně
- Live funguje
- Nastavení telefonu již nemá nefunkční volby
- BT může přijímat soubory

Změny ve verzi 1.20
- Nový 20758 XIP & OS BUILD
- Nový ROM základ od AT&T označení 1.95.502.5
- Nově podpora 4 sloupců ikon v Programech a Nastavení, ale v základu vypnuto
- Použita předchozí metoda User Customization (automatické doinstalace aplikací po HR) - spouští se až po resetu
- Nový Connection setup se spustí přímo po prvním naběhnutí.
- Manila plně podporuje mun_run Manila modifikaci
- Přidán mun_rus Manilla addon (odinstalovatelný)
- Přidána animovaná obrazovka při vypínání
- OPRAVDU RYCHLEJŠÍ, NEŽ PŘEDCHOZÍ BUILD

Už jsem flashnul a zatím vypadá libově...!!! Pak napíšu více...

[h]První zkušenosti[/h]

Přátelé, ROM je špičková, hlavně BUILD... pekelně rychlý, odezvy jsou báječné, takhle to mělo vypadat od začátku! Dnes z rána již vyšel opravný sub-release, takže nebrání nic použití této ROM jako té pravé a opravdu, tohle je neuvěřitelné, jsou zde v rychlosti oproti předchozímu buildu opravdu diametrální rozdíly. Zkuste, uvidíte... 1.21 verze je Private Beta 2 a pokud nebude obsahovat kritické chyby, tak i prakticky FINAL verze.
00301389_Screenshots_v120_0tf5.jpg