Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - nové ROM a vše o nich

kecinzer_ce4you (332)|17.11.2008 12:00
[h]ROM eOS2[/h]

Vyzkoušel jsem ROMeOS nejnovější a nějak mě nenadchla.
Raději se vracím k původní počeštěné ROM kvůli záruce. Je jasné, že je eOS rychlejší, tal to IMHO dělá ta čeština a ta rychlost není zas tak extra znatelná. To že mi zařízení startuje déle mě opravdu netrápí (málo kdy provádím restart).
Ostatní neduhy mě naštěstí netrápí.
davidkm_ce4you (248)|18.11.2008 13:04
Srovnání PDAVIET a eOS2 ..

minulý týden jsem přešel z poslední PDAVIET na eOS2 1.40.
Je pravda, že PDAVIET je o chlup rychlejší, ale co je zarážející je výdrž baterky. Když zařízení spí, tak žere a žere. Přes noc mi sebere 1.40 cca 3%, PDAVIET více jak 15%
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 13:20
Chm, mám PROven ROM 1.02, ten build je pekelně rychlý (kam se hrabe eOS2) a žravost jsem zatím tolik nespozoroval, ale budu to sledovat. Možná je to neduh právě tohoto buildu:) - na druhou stranu mi taková žravost příliš život nekomplikuje, jsem prakticky pořád u zdroje napětí a zvykl jsem si tato zařízení nabíjet tak nějak kontinuálně. Ale jak říkám, budu sledovat... pro mě totiž zatím převažuje fakt, že ta rychlost je opravdu špičková (hlavně vykreslování a reaktivita) a když pak lupnete ještě navíc ovladač z Omnie, tak je to super-smooth:)
davidkm_ce4you (248)|18.11.2008 13:24
Mohli by se připojit i ostatní k pozorování. Je pravda že taky nemám problém, ale je hezké se ráno vzbudit a mít 95% baterky :-)
triperko (17)|18.11.2008 13:39
[h]PROven ROM - problémy[/h]Musim se pridat - PROven ROM 1.02 - uz treti den zkouseno : cca ve 23:30 vyndano z nabijecky a v 7:00 o 15-20 % baterky mene .
Me to bohuzel trapi , ja moc u zdroje pres den nejsem
Jinak ale vyborna ROM
Citlivost prstence uz je jako na Daimondu , coz me chybelo ...
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 13:48
Teď jsem si totiž vzpomněl, že jsem nabíjel přesně podobně - včera cca kolem 23:30 jsem skončil nabíjení se 100%, ráno byla úroveň kapacity na 95%, takže já zmiňovaný problém neindikuji:(. Jaké máte RADIO? Osobně používám 1.02.25.28, ta poslední 32 mě docela štvala a někdo zde tvrdil, že mu s vybíjením pomohlo jiné radio. Každopádně budu raděj sledovat i nadále, protože tenhle build se mi opravdu líbí a mrzel by mě takový neduh.
triperko (17)|18.11.2008 14:01
Ja mam take radio 1.02.25.28 a ten problem s vybijenim mam. Vcera jsem zkousel po vyndani z nabijecky i soft reset , pak jsem ho odlozil a rano 80% :(
Bobanovicz (511)|18.11.2008 15:15
Dá se po flashnutí nové ROM použít backup ze stávající originální?
kecinzer_ce4you (332)|18.11.2008 15:25
[h]Backup nastavení[/h]Když už jsme u toho, čím provádíte zálohu nastavení?
Zkoušel jsem SPB Backup, ale to je záloha dost drsná.
Nejde mi jen o kontakty a SMS, ale hlavně o nastavení (informace o zařízení, vlastníkovi, datová připojení, bluetooth atd.)
Sako verife (476)|18.11.2008 15:31
spb Backup 2....

a zadny problem jsem jeste nikdy nezaznamenal.
urys (402)|18.11.2008 17:25
Nastavení většinou zobu z registrů, používám k tomu několik nástrojů, zpětně to tam pak dostávám hezky v rámci customizace dané ROM, o víkendu na to založím vlákno, tak jestli vydržíš ... ;)

EDIT : anebo .. jdu na to :D
EDIT2: tak tady je zatím začátek, postupně budu pokračovat
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 17:26
Chlapci (a děvčata), všechno ručně a bez backupu... od chvíle, kdy je soubor NBH na kartě do chvíle, kdy mám zařízení plně nastavené, mi uběhne něco málo přes 30 minut;) - to jsou léta dřiny a odříkání:D

Všechna relevantní data mám online na MS Exchange a SMS neřeším.

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 20:47
[h]PROven ROM 1.03 20757 HD build[/h]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=444653

Přátelé, zdá se, že tu máme nového TOP hráče... tak to se do toho míchat vůbec nebudu, protože to bych na dobrou ROM musel promarnit asi tak měsíc lazení a testování... kluci jedou:)

Nová verze 1.03 - 18.11.2008

Změny jen anglicky, dnes na to nemám (ani magii, ani sílu):

- new folder "TWEAKS" in Programs
- two shortcuts for Fuze users: short_PTT (linked to Total Commander) and long_PTT (linked to CVSD)
- added IPC black dialer
- added Google Translate (Utilities)
- added Gyrator (Utilities)
- added MP3 Trimmer from Touch HD (Multimedia)
- added MusicID (Multimedia)
- added Diamond Tweak (Tweaks)
- added Diamond TF3D Config (Tweaks)
- added NikiSimFix to hide SIM contacts pernamently
- replaced magic ss by CapSure (Utilities)
- fixed language in HomeScreen PlusPlus
- replaced YouTube by YouTube from Touch HD (Multimedia)
- replaced FMRadio by FMRadio from Touch HD (Multimedia)
- added SocialNetworking from Touch HD (I'm guessing that it is for passwords)
- added Uploader from Touch HD
- much more drivers from Touch HD (appr 65% of OEM is ported in this ROM)
- additional tweaks
- ROM has now dynamic PagePool (thanx to Kevlar-Source) - there is no dependencies between dynamic PP and battery drainage !
- two versions: CVSD (with Cyberon Voice Speed Dial) and MSVD (with Microsoft Voice Command)
kecinzer_ce4you (332)|18.11.2008 21:58
Jj, taky to selduji. Když už jsem vyzkoušel to ROMeOS 1.40, tak jsem se do toho uvrtal :D.
Vyzkouším podle reakcí na xda.

SMAZAT
Martin Ráž Hoch (1832)|18.11.2008 22:22
Tak musíme počkat, qsqa zaznamenal úplně stejnou věc, co se stávala mě - při finálním uploadu vyskáčou další chyby... to je přesně ten zákon schválnosti, ale věřte, stalo se mi při mém vaření tak v 80% případů:D a vězte, že třeba v pět ráno to vezme chuť do života:D

SMAZAT
kome_ce4you (56)|19.11.2008 20:50
PROven ROM 1.03 20757 HD je jiz ke ztazeni , na výber jsou dve verze , CVSD (Cyberon Voice Speed Dial) a MSVD (Microsoft Voice Command)
Martin Ráž Hoch (1832)|19.11.2008 22:28
JJ, už jí tam mam... sdělím podrobnosti...

Rychlejc: http://www.4shared.com/file/72258095/2d94d317/PROven_ROM_WWE_20757_103_MSVC.html
PABO_ce4you (19)|19.11.2008 22:34
Můžete mi někdo vysvětlit rozdíl mezi oběma verzemi?Tady jsem mimo....Díky
kecinzer_ce4you (332)|19.11.2008 22:36
Pokud jsem to dobře pochopil tak se jedná o program na hlasové vytáčení.
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2930187&postcount=148
htcjirka (1875)|19.11.2008 22:58
[quote]JJ, už jí tam mam... sdělím podrobnosti.[/quote]

Prave jsem jitake doflashnul tak uvidime ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|20.11.2008 00:50
[H]PROven ROM 1.03[/H]

Přátelé, opravdu luxustní ROM. To že se jedná o špičkový build jsem tvrdil již dávno. Tato sestava je ovšem zatím sakra povedená - rychlé (zatím nevídaně), zdá se stabilní. Spotřebu energie uvidím přes noc...
libor_m (1026)|20.11.2008 01:15
Mám ji tam také už nějakou chvilku (už jse si s ní pohrál :D ) a máš pravdu, že je luxusní... Jen kdyby tam zůstal origo dialer. Jak ho tam můžu dostat? Je na to nějakej CABík? Nebo se dají někde stáhnout soubory na přepsání?
Henry13_ce4you (51)|20.11.2008 06:05
Mno když o té nové PROVEN ROM z Touch HD tak básníte tak do toho jdu taky já skončil na ROMeOS v1.11 a doposud spokojenost tak se nechám překvapit něčím novým :D
htcjirka (1875)|20.11.2008 08:52
Musim potvrdit velmi kladne reakce na PROven rom 1.03.Vypada to na velice rychlou a stabilni rom:yes:
Martin Ráž Hoch (1832)|20.11.2008 09:18
[h]Dialer - skin[/h][quote=libor_m]Mám ji tam také už nějakou chvilku (už jse si s ní pohrál :D ) a máš pravdu, že je luxusní... Jen kdyby tam zůstal origo dialer. Jak ho tam můžu dostat? Je na to nějakej CABík? Nebo se dají někde stáhnout soubory na přepsání?[/quote]Stačí soubory k přepsání - např. z ROM eOS2, jde jen o to najít, které to jsou (já to sice tak nějak vím, ale musel bych hledat přesně). Osobně mám CAB právě na ten černý dialer (mě se líbí víc) - tak jej dám do přílohy a když ten CAB rozbalíš (WinCE CAB Manager např.), tak zjistíš přesné soubory. Tenhle černý je navíc trochu odfláknutý, protože landscape už neřeší.

P.S. Aha, nemám připojený Raphael, kde tyhle všechny CABy mám, tak to udělám až pak:)
davidkm_ce4you (248)|20.11.2008 09:21
PROven ROM 1.03
prosím prosím .. zaměřte se někdo na výdrž baterky
kecinzer_ce4you (332)|20.11.2008 09:24
Také jsem nainstaloval a testuji. Ta výdrž mě také zajímá. Bohužel teď když testuji, tak mám připojeno na USB.
Mám akorát jeden postřeh - ta konzumace RAM je schválně? I když nemám zapnutné žádné programy, žere mi to dost RAM.
sprs (16)|20.11.2008 09:30
Pozerám na tú RAM, voľnej 95 MB. Myslím, že je to stále dosť na spustenie akejkoľvek aplikácie. Inak ROMka je to super, s originálnou, ktorú som používal doteraz sa nedá porovnávať. Akurát ma trošku štve ten čierny dialer. V bielom sa mi viac páči.
kubicek123 (63)|20.11.2008 10:10
No takže pŕidám své zkušenosti s PROven 1.03..já skončil u ROMeOS 1.22 a pak jen z pozvzdálí sledoval a četl diskuze o PDAViet a EliteROM - na každé se mi však vždy něco nelíbilo- na EliteROM si už nevzpomínám a na PDAViet komentář od MRH,že je hodně nedodělaná a nedořešená (neflashoval jsem je ale)...stále jsem čekal na ROMeOS s novým buildem,ale pak po dvou týdnech bez flashe (pro mě nezvykle dlouhá doba s jednou ROM) jsem začal být nervózní a tak jsem se rozhodl pro PROven 1.03 -tímto děkuji za zkušenosti-nebo spíše pochvalné ódy-ono po necelých dvou dnech těch zkušeností zatím ani moc být nemůže...takže ROM je velice rychlá - nemůžu ovšem porovnat s s tolik vychvalovanou rychlostí PDAViet,ale jestli se nemýlím,tak je na stejném buildu-takže by snad měla být podobná...na žádný bug jsem zatím nenarazil-jen na ten dialer v landscape módu-ale to je detail,černý dialer mi vyhovuje,GPS jsem neměl zatím možnost testovat-ale ta mi pořádně nefungovala od té doby co jsem se zbavil růžové T-Mobile originál ROM (to mi připomíná,že včera jsem ji konečně objevil na webu T-mobilu-a nemusím se tudíž už bát reklamace,páč jsem ji neměl vyextrahovanou), s nabíjením ani ukazatelem baterky problém nemám a nikdy na žádné ROM jsem neměl (drainage přes noc max 5%), s volnou RAM problém taky nemám-včera v noci flash-poslední restart dneska v 8 ráno-a stále mám volné 122MB,jediné co mě štve jsou lowres ikony složek v menu-to byl problém sice už i ROMeOS,ale tady v PROven jsou ikony ještě oškilvější(nevím jestli to je u všech ROM schválně,kvůli rychlejšímu vykreslení menu),proto prosím jestli někdo nemáte vyextrahované ikony alespoň z té ROMeOS-případně jestli je pro mě nemůžete někdo vyextrahovat, dále nemůžu sehnat černobílý ukazatel baterie z ROMeOS-barevný v PROven mi nevyhovuje, poslední prosbou je snad už jenom ohnivá tapeta z ROMeOs-nemáte někdo?.. díky
korps (134)|20.11.2008 10:22
[h]RRE Fuze ROM 19971.1.2.6 Ver 1[/h]

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448035
PABO_ce4you (19)|20.11.2008 10:44
[h]PROven ROM 1.03[/h]
no mě teda dává zabrat Gyrátor 2 a jeho nastavení...pár HR a snad se to naučím...ta moje anglina nešťastná.Projel jsem návody na XDA ale jsem z toho v říji:)
Martin Ráž Hoch (1832)|20.11.2008 11:04
Gyrator jsem nijak nenastavoval, pouze mu vnutil, aby se sám minimalizoval a jinak mi to nastavení vyhovuje.
Martin Ráž Hoch (1832)|20.11.2008 11:08
[h]RRE Fuze ROM 19971.1.2.6 Ver 1[/h][quote=korps]forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448035[/quote]Fuze znamená, že je to především pro uživatele AT&T sítě, protože je to pro ně přizpůsobené;)

kome_ce4you (56)|20.11.2008 11:54
[quote=davidkm]PROven ROM 1.03
prosím prosím .. zaměřte se někdo na výdrž baterky [/quote]

S baterii to zatim vypada dobre , 7 hodin mimo nabijecku , asi 30 minut prace a 5 min hovor a jsem na 83%.

K té ram , jelikoz je tam dinamicky pogepool ,muze se hodnota ram menit , ja ji mam po restartu 143mb , po spuste par programu se zastavi nekde na 120mb volné ram. Celkova je 213mb.
bauerp (3)|20.11.2008 12:28
Prosim, vi nekdo kde je ke stazeni original HTC romka? Me se rotekl displej a musim to hodit sunnysoftu, ale nemam original romku:

ROM 1.90.401.1 WWE
Radio 1.02.25.10
Protocol 52.33.25.17U
Build CE OS 5.2.19965 (19965.1.2.3)

DIKY!!!
00304565_dead_raph_VHf.jpg
sprs (16)|20.11.2008 12:56
Mám jednu Multilanguage (CZ,SK,PL,HU). Našiel som ju niekde na xda ale neviem kde. Nikdy som ju neskúšal. Ak by si chcel tak ti je niekde upnem.
korps (134)|20.11.2008 21:43
[h]Lantis OS 20757.1.4.0 BETA[/h]

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448268
z HD buildu-- Full XIP and partial SYS port from the Blackstone HD
Pavlus_ce4you (125)|21.11.2008 07:10
[h]PROven ROM 1.03 - zkušenosti[/h]

Tak jsem tam včera šupnul PROven 1.03 a vypadá dobře, ale našel jsem pár bugů:
- mám zdvojenou "nabídku" na ve složecce removed programs, tj, každý program je tam dvakrát, když odinstaluji nezmizí,ze seznamu
- nefunguje mi rozbalovaní nabídek, tj. ťuknu na šipečku, nerozbalí se mi seznam, nic to nedělá, musím potvrdit ok a pak rolovat pomocí HW šipek (např. když chci přiřadit funkci nějakému tlačítku, apod).
Jdu zkusit Hreset.
Baterie OK, večer jsem nabil, ráno tam bylo stále 100%, teď po nějakém tom čarování 92%.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.11.2008 08:47
PROven ROM a bugy?

Popravde netusim, o cem to mluvis - mohl bys specifikovat trochu vic? Podle toho jak jsem Te pochopil, tak stejne problemy nemam.

Ad spotreba baterie- sledoval jsem, nevybiji se. Dnes po noci dokonce stav na 100%! Ale je pravda, ze ve flight mode. Kazdopadne me napadla jeste jedna vec a to, jestli mate nastavene odpojeni datovych siti pri neaktivite. Pokud mate trvale pripojeno, tak treba takove GPRS dokaze pri spatnem signalu, nebo zmatku v BTSkach VYBIT BATERII SPOLEHLIVE.
libor_m (1026)|21.11.2008 08:48
Tak já problémy jako Pavlus také nemám, ale občas se mi v TF3D stane, že po najetí na kontakty nebo SMS trva cca 10sec., než se objeví. To se mi nikdy nestávalo, ani s origo ROM. Ale jinak maximální spokojenost :yes:
Pavlus_ce4you (125)|21.11.2008 09:11
[quote=Martin Ráž Hoch]PROven ROM a bugy?

Popravde netusim, o cem to mluvis - mohl bys specifikovat trochu vic? Podle toho jak jsem Te pochopil, tak stejne problemy nemam.
.[/quote]

No, když chci odinstalovat nějaký program, tak v tom seznamu je každý program dvakrát a když jej odinstaluji tak v tom seznamu zůstane i když v reálu se odinstaluje.
A další problém když chci třeba přiřadit nějaký program k tlačítku, tak se mi dole objeví okýnko s nabídkou programů, když kliknu na tu šipěku, tak seznam programů se nerozbalí, musím klávesnicí (šipkama) rolovat a okýnku se jen mění názvy programů. To samé mi dělá v SPB GPRS monitoru apod.
sprs (16)|21.11.2008 10:46
Tak to by som chcel vidieť na vlastné oči. :) Mne funguje všetko OK. Dokonca aj GPS, čo som bol prekvapený. S verziou 1.02 mi to našlo satelity tak do 5 min, teraz za pár sekúnd. Veľmi dobrá ROM.
libor_m (1026)|21.11.2008 11:57
[quote=TheMelin]Na vaše chvalné zpěvy jsem tam také šoupnul PROven 1.03 s microsoftím voicem, ale hned po startu mi vyhazuje chybnou hlášku s nedostatkem paměti. Udělal jsemi nekolik SR a poté i HR astále ta hláška. Házelo vám jí to také, nebo používáte tu PROven s Cybeerionem?

[/quote]
Ne, mám verzi s MSVC a bez problémů... A obnovu žádného nastavení ze žádné zálohy neprovádím...
davidkm_ce4you (248)|21.11.2008 12:08
Obecně si myslím, že toto rozdílné chování u jednotlivců může být dáno obnovou nastavení z jiné verze ROM ...???
A dotaz .. můžete někdo prosím zkusit na PROven 1.03 zda lze přes BT HF hlasově vytáčet? kdosi si tu stěžoval
Díky
kecinzer_ce4you (332)|21.11.2008 12:53
Já momentálně PROven ROM také provozuji a mám z ní rozporuplné pocity.
Baterie vydrží stejně jako s ostatními, možná lépe, to je dobré plus, dále se mi líbí nové taby v TF3D, pak mě také překvapila rychlost fotoaparátu, ale tu jsem před tím moc netestoval, tak nemohu potvrdit.

Co se mi nelíbí je to, že ROMka strašně žere paměť - to by mělo být dáno tím dynamickým PagePool, ale stejně se mi to nelíbí. Pak mi přijde, že jsou v ní nainstalovány sice pěkné aplikace, ale některé až dost zbytečné na úkor úložného prostoru. Ostatní bugy co tu psali lidé jsem ještě nezkoušel.

Mám li to shrnout, měl jsem ROMeOS 1.40.1 a byl jsem s ním naprosto spokojen, PROven jsem zkusil jen kvůli té rychlost, ale dost silně uvažuji že se vrátím. Přeci jenom ta ROMeOS je na scéně trochu déle a tak bude odladěnější a její psolední verze se zdá být skoro bez bugu.
Henry13_ce4you (51)|21.11.2008 23:29
VENI VIDI VICI PROven mne nenatchla možná je to tím že design ROMeos mne dostal a neviděl jsem žádný velký přínos u PROven jsem se děsil již při Flashování trvalo to děsně dlouho "jsem myslel že zamrzl" a dále po instalaci jsem se cítil jako v jiném divném pro mne nepříjemném prostředí . Nehodnotím kolik mi zbyde free RAM a různé B-marky já chci jen něco co bude stabilní pojede GPS a vydrží 2měsíce než někdo příjde s něčím závratným . Berte to jen jako názor jednoho z uživatelúů který je pohodlný........:oops:
Martin Ráž Hoch (1832)|23.11.2008 11:31
[h]PROven ROM 1.04 klepe na dveře[/h]

Alternativní CZ mirror

Krátké info:
- odebrány některé HD OEM a nahrazeny OEM z 1.95 - má dopad na celkovou rychlost
- opraveno YouTube
- opraveno Album
- opravena Java
- opraveny problémy se SW klávesnicí
- odstraněn Gyrator, Second Today, HomeScreen PlusPlus, TodayAgenda, IPC černý dialer
- CVSD spolupracuje s HButton, MSVC pořád ne :-(
- vráceno na původní Page Pool (zájemci o dynamický mohou změnit)
Sako verife (476)|23.11.2008 15:33
muzu poprosit primo o nejaky link kde se da WMP stahnout? Napada me jen microsoft kde by to asi melo byt. :?
triperko (17)|23.11.2008 18:32
[h]Black dialer[/h]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=438412
Martin Ráž Hoch (1832)|23.11.2008 21:39
[h]PROven ROM 1.04 - první dojmy[/h]

Tak přináším pár dojmů ohledně této ROM. Mám verzi s 0 MB (dynamický) Page Poolem (ekvivalent stránkovacího souboru), což může vést k tomu, že budu mít o krapet více rychlosti na úkor stability, sice nic závratného, ale jen na okraj. To znamená (pro nevěřící Tomáše), že moje varianta by měla být opravdu náchylnější na různé chybky, rarachy atp. Sytém také dále ještě nastavuji k získání většího výkonu - všemožné kešky (mršky jedny nenažraný), limity atp. 90% přes Advanced Config.

TP se s touto ROM chová naprosto skvěle, alespoň dle mých zkušeností - rychlost je zatím srovnatelná pouze se syrovými distribucemi z dob začátku existence tohoto buildu. Asi se opravdu vyplatilo vrátit některé OEM aplikace z TP, jak sám autor avizuje.
Odezva je po odlazení naprosto špičková, grafika plynulá, nic se nezasekává. Stabilita je dobrá, všechny základní funkce mi jedou, ale to je otázka času - nestihl jsem rozhodně otestovat vše. Programové vybavení je standardní, člověk musí počítat, že ne všichni mají stejný vkus a je potřeba sem tam něco doinstalovat. Za sebe zatím rozhodně nelituji a tuším, že tahle potvůrka u mě chvilku pobude (alespoň při současné konstelaci konkurenčních ROM).