Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - ROM, flash a ladění...

David Kalva (0)|5.9.2008 11:57
Cau,
zdvojeni klavesnice dela opravdu ta cestina, je totiz urcena pro original 1.37 ROM. Staci ji pres pridat/odebrat odinstalovat a bude to v pohode. Cestinu alespon pro Touch Flo muzes natlacit skrze tf3d_config.

Kalva
Petr_K (112)|5.9.2008 12:08
David > OK, tak to zkusím odinstalovat, to nebude problém, dík za info.

EDIT: Tak čeština je pryč a kontakty už také fungujou. Takže je zřejmé, že to rozhodí ta čeština pro verzi 1.53

Takže paráda, jsem rád, že se to pořešilo.
patax_ce4you (70)|5.9.2008 13:07
Používám Spb Shell 2.1.2 se skinem WM7 a tam to funguje s češtinou bez problémů
Betula_ce4you (0)|5.9.2008 13:22
Mám jiný problém. Po nainstalování ROM 1.93 mi zhasíná displej při hovoru, upravil jsem registry jak už zde bylo někde uvedeno, ale vypíná se stále. Po návázání hovoru za 5 s zhasne, tato lhůta neodpovídá lhůtám nastaveným ve spořiči. ???
JJDD (65)|5.9.2008 13:59
Cestina urcena pro 1.37 ROM dela radu neprijemnosti. Jednou znich je nefukcnost kontaktu. Staci v nastaveni InterWrite vypnout DLL tapres.dll a uz kontakty funguji, ale jsou v anglictine. Stejne by slo asi vyresit i problem s telefonem a s obrazovkou nastaveni hlasitosti - kde mam texty napsane velikanskym fontem. Ale nevim ktere DLL vypnout, muzete nekdo za expeerimntovat (cele to komplikuje to, ze tech dll je tam fura a kazda zmena vyzaduje soft-reset)
JJ
majki77 (63)|5.9.2008 14:22
mám jen čistý systém bez cz a tyto problémy nemám, vše mi funguje jak má
brody_ce4you (39)|5.9.2008 15:20
Zdravim, dal sem do diamonda rom 1.93, dneska stazenou z htc a nejdou mi odesilat sms. Pise to hlasku, ze mam zkontrolovat cislo servisniho strediska... Nevite nekdo, kde se to nastavuje nebo co jineho s tim? Kdyby nesly sms, to by me docela stvalo....
marty22_ce4you (101)|5.9.2008 16:11
Settings>telefon>sluzby>Hlasova schranka a spravy sms
Petr_K (112)|6.9.2008 09:25
Pokud již má někdo ROM 1.93, tak není doporučen pro tento ROM prográmek "Diamond TF3D Config 0.6.7", kterým se dá ledasco upravit.

"New version 0.6.7 (07/26/2008 19:10 pm)

Please do not install a Theme on a 1.93 ROM!

Hi,

this is my new config tool for TouchFlo 3D (Manila)."

..... viz. ZDE

Tak snad co nejdříve bude nová verze, která bude s ROM 1.93 pracovat i na doporučení, ale prozatím to asi bude dělat nějaké chyby, ale jaké .....?

michpo (206)|6.9.2008 09:43
Ja bych misto TF3D Config doporucil mnohem promakanejsi a perfektne fungujici programek Advanced Configuration Tool, ktera je mozne nalezt na teto adrese.

Mam s nim vynikajici zkusennosti na 1.93 ROMce.
brody_ce4you (39)|6.9.2008 10:20
[quote=marty22]Settings>telefon>sluzby>Hlasova schranka a spravy sms[/quote]

tenhle postup sem zkousel, ale nepusti me to do nastaveni hlasove schranky a sms, pise to neco jako ze mam ukoncit datove prenosy, nebo to zkusit pozdeji. Ale dal sem tam jinou simku a s tou to funguje normalne... Je mozny, ze by to bylo simkou?
Petr_K (112)|6.9.2008 10:33
[quote=Exceptor]Ja bych misto TF3D Config doporucil mnohem promakanejsi a perfektne fungujici programek Advanced Configuration Tool, ktera je mozne nalezt na teto adrese.

Mam s nim vynikajici zkusennosti na 1.93 ROMce.[/quote]


Tak to máš jistě pravdu že je skvělej, ostatně ho mám také, ale má to jednu vadu, nezmeníš v tom třeba Themes a další jiné.
marty22_ce4you (101)|6.9.2008 11:34
to brody

to si nemyslim..ale tak pre istotu skus dat tu simku do ineho telefonu ci to funguje..

pedro13 (24)|6.9.2008 13:16
Pokud to s jinou simkou funguje,tak tam patrně nějaká souvislost bude.
Číslo servisního střediska je myslím telefonní číslo (brána operátora) přes které se odesílají sms.Pokud se nemýlím,tak to číslo je uložené na simce.

Podívej se co máš nastavené v Connections-Advanced Network-SMS Service ,měl bys tam mít nastavené "GSM".
brody_ce4you (39)|6.9.2008 13:33
JJ, tam je nastavene gsm. Ted sem to zkousel a simka v jinem telefonu de normalne a v diamondu jina simka funguje taky normalne. Jen spolu jim to nejak nejde... Uz nevim, co bych zkusil... Jeste posledni moznost nekdy v tydnu zkusim, jestli by mi operator dal jinou simku se stejnym cislem, jinak uz fakt nevim....
blackman_82_ce4you (255)|7.9.2008 16:36
Nevite nekdo proc se mi v TF3D pri prochazeni fotek (pres cely displej) toci pouze dve fotky a ne vsechny???
mpis (120)|7.9.2008 22:49
Po nainstalování nové ROMky 1.93.479.3 WWE se mi nedaří dosáhnout toho, aby ActiveSync rozpoznal zařízení.
Připojí se jako HOST a v menu není aktivní položka "Mobilní zařízení".
Už jsem vyzkoušel kdeco a stále nic.
Nevěděl by někdo, co s tím?
fous_ce4you (26)|8.9.2008 12:31
Stalo se mi totéž a pomohl až HardReset :no:
osch (1330)|8.9.2008 12:52
[quote]A mám tady první problém, který se mi povedlo vyřešit.

* Pokud se vám po instalaci ActiveSync zařízení neustále připojuje jako Guest (host) a synchronizace vůbec nejde nastavit, zkuste nejdříve změnit jméno zařízení (Settings -> System -> About -> DeviceID) a proveďte softwarový reset. Pokud ani to nepomůže, podívejte se do registru na desktopu do kllíče HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services na hodnotu GuestOnly. Pokud je nastavena na 1, nastavte ji na 0. A pokud ani to nepomůže, zkuste další triky na stránce Pocket PC FAQ. [/quote]

Zdroj: Základní instalace a konfigurace ActiveSync
mpis (120)|8.9.2008 15:57
toto jsem pochopitelně vygoogloval taky, ale s tou změnou jména to funguje nějak podivně.
když mě vyzve ke změně jména a jméno změním, tak se synchronizace nastaví, ale když mu vnucuji
původní jméno, které mám vázané na registraci koupeného programu,
tak mi sdělí následující:
[color=blue]Aktuálně připojené mobilní zařízení má stejný název jako jiné zařízení. Aby bylo možné pro toto
zařízení používat stávající partnerství, musíte mu zadat nový jedinečný název. Jinak bude zařízení
nastaveno na režim host.[/color]
Kde je to původní jméno uloženo je záhada. Udělal jsem několikrát úplnou reinstalaci a nic nepomohlo.
mpis (120)|8.9.2008 16:47
konečně definitivně vyřešeno:
V počítači jsou v adresáři
c:\Documents and Settings\[color=blue]user name[/color]\Data aplikací\Microsoft\ActiveSync\Profiles
podadresáře se jmény mobilních zařízení, měl jsem tam i ten původní, takže po smazání těchto podadresářů
a nastavení původního jména v Diamondovi se synchronizace bez problémů nastaví.
Hlavně, že se to podařilo bez HR.
mogul-m (42)|9.9.2008 01:00
Dnes padlo rozhodnuti a moje MDA opustila orig ROM od T-Mobile a jede nyni na DutyROM 1.9.
Uz me ty zaseky, pomalost a nedostatek mista stvali. Ted mam volneho 94mega uloziste, 46mega pro programy a vytizeni procesoru mam kolem 50%
Jezdi to jako drak, je to v cestine a jedinej problem, kterej jsem zaznamenal je s GPS, coz urcite vyresim zitra, protoze jsem nenasel nikoho dalsiho, kdo by GPS resil.
Nainstalovany mam vsechny programy, ktere jsem mel i pred tim, takze me nic nechybi. Naopak muzu instalovat o sto pero a testovat jak se me zamane.
Mista je na to dost. O zadne programy jsem neprisel. Muzu jedine doporucit.
blackman_82_ce4you (255)|9.9.2008 07:02
[quote=blackman_82] Jinak jak jste na tom s wifi? Mam problem ze se mi sice pripoji ale netecou zadna data :( Obcas pomuze odpojeni a znovu pripojen a treba po nacteni dvou stranek mam opet smulu ale i po tom je prenos dost pomalej ve srovnani s N93i kteoru jsem mel pred tim :([/quote]
Nikdo nema podobne problemy??? :(

mrzic (29)|9.9.2008 07:53
Mam ten samy problem a mel jsem ho u vsech wm zarizenich s wifi. Wifi mi fungovalo pouze na iPhone. Protoze mam neomezeny datovy tarif od operatora, tak jsem se tomu nikdy nejak zvlast nevenoval. Ale zajimalo by me, kde je chyba.
maxtreme (248)|9.9.2008 09:47
to mogul-m
Chci se te zeptat zda by jsi mohl trochu rozepsat postup.. mam taky mda a chtel bych do nej rom z Diamonda.. A tahle rom je cesky, nebo jsi cestinu doinstaloval?
Diky
anne_ce4you (6)|9.9.2008 13:30
Ahoj, nevíte, proč mi nejde naflashovat poslední HTC ROM do Diamondu (resp. MDA Compact IV, hlásí to špatné ID)? Je to tím, že je to T-Mobile?
maxík69 (75)|9.9.2008 14:06
Nejde ti to, protože jsi nejdřív nenahrál nový Hard SPL. Tady máš celý postup krok za krokem. Kdyby jsi se aspoň trošku namáhal s hledáním :? tak bys to věděl hned...
maxtreme (248)|9.9.2008 14:43
Chci se zeptat jake mam moznosti kdyz chci na Compactu IV nahrat novou rom z Diamonda ale chci abych ji mel cesky a vse fungovalo jak ma? Cetl jsem tu ze s cestinou jsou zatim problemy..je nejaka nova dobra rom primo ceska?
Diky
anne_ce4you (6)|9.9.2008 15:27
[quote=maxík69]Nejde ti to, protože jsi nejdřív nenahrál nový Hard SPL. Tady máš celý postup krok za krokem. Kdyby jsi se aspoň trošku namáhal s hledáním :? tak bys to věděl hned...
[/quote]

Vím o Hard SPL, ale brala jsem to jako poslední možnost. Jak teď vidím, je asi jediná :)
mogul-m (42)|9.9.2008 16:58
[quote=maXtreme]
Chci se te zeptat zda by jsi mohl trochu rozepsat postup.. mam taky mda a chtel bych do nej rom z Diamonda.. A tahle rom je cesky, nebo jsi cestinu doinstaloval?
Diky[/quote]

Odkaz na navod jak flashovat na teto strance uz je. Cestinu jsem nedoinstalovaval. Pouze jsem zapnul cestinu v TF3D a az na obcasne podmenu a a nejake ty systemove veci je k videni vice cestina nez anglina. System je v anglictine, ale k nemu pristupovat zase tak casto nebudes. Navic kazdej uz asi vime co znamena " delete, done , options... atd.
maxtreme (248)|9.9.2008 17:03
A kterou by jste mi doporucili? diky
maxík69 (75)|9.9.2008 20:26
Já používám asi 14 dní SWIFTBL WWE DIAMOND ROM V6.2 FULL a maximální spokojenost...
DellaVega (70)|9.9.2008 21:43
obsahuje swiftova romka i radio (full verze) ?? pokud ne který si použil ??
maxík69 (75)|9.9.2008 21:57
Neobsahuje, nainstaloval jsem Diamond_Radio_1.00.25.08 ale zdalo se mi subjektivně horší tak jsem se vrátil k Diamond_Radio_1.00.25.05... Rádio můžeš přeinstalovávat jak se ti zlíbí, při tom o žádná data nebo nastavení nepřijdeš....
patax_ce4you (70)|10.9.2008 10:04
A kde se prosím dá zapnout čeština v TF3D? Já to tam nevidím:?
patax_ce4you (70)|10.9.2008 10:10
[quote=maxík69]Já používám asi 14 dní SWIFTBL WWE DIAMOND ROM V6.2 FULL a maximální spokojenost...[/quote]

Já tam mám teď oficiální ROM 1.93. V čem je tato lepší a jaký je rozdíl mezi tou 32MB a 12 MB a full a Lite. Omlouvám se za trochu asi stupidní dotaz, ale to víš, každý se musí jednou porvé zeptat:?
maxík69 (75)|10.9.2008 11:00
Na to ti nemohu odpovědět, protože předtím jsem měl oficiální ROM od T-Mobile takže s tou tvojí nemohu srovnávat. Tak SwiftBL ROMka je ale na bázi 1.93.405.1 WWE takže se bude jednat jen o nějaké menší úpravy....
patax_ce4you (70)|10.9.2008 13:46
No, já mám ROM 1.93.479.3 a šlape bezva, takže to nebudu pokoušet. Akorát jde prý v TF3D zapnout čeština, ale na to jsem nepřišel jak!
osch (1330)|10.9.2008 15:42
Zapnutí češtiny v TF3D je zde popsáno mnohokrát. Taky je to na HTC Diamond Wiki.
patax_ce4you (70)|10.9.2008 16:48
Jo, díky, už jsem změnil i ty ostatní hodnoty na 0405 a šlape perfekt. Miluji tyto hračky jak se dá vše odrb...:D
mogul-m (42)|10.9.2008 18:56
Minule jsem psal, ze jsem nainstaloval Dutyho ROM a ze slape vse perfektne az na GPS. Dneska jsem si na to vzpomel, vysel ven a GPS sice najela, ale zadnej satelit aktivni. Testoval jsem GPS TEST, TT, IGO, GogleMaps. Nic.. ani jeden satelit. Uz jsem si rikal.. a kua.... Vyzkousel jsem posledni, zapnul QuickGPS, ztahnul nejnovejsi pozice ( mel jsem je 2 hodky stare ) a opet zkusil GPS TEST. Satelity najeli do 3sec. a GPS je funkcni a aktivni. Bylo to prvni najeti a zaktivovani GPS po flashovani, tak uvidim, jestli budu muset QGPS pouzivat stale, nebo to bylo jen kvuli inicializaci. Driv jsem to pouzil jednou a pote uz s GPS problemy nebyli. Nicmene problem nevidim ani v castejsim pouziti QGPS. Pokud po tom najede GPS za 3sec jako ted, tak me to vubec nevadi.
Po zfunkčnění GPS informuji, ze na DUTTY ROM 1,9 jsem neshledal jedine negativum. Doporucuji.
anne_ce4you (6)|10.9.2008 20:30
Zdravím, mám MDA Compact IV, udělala jsem flash HardSPL na Olinex 1.40 unsigned a chtěla jsem si tam flashnout htc-touch-diamond-qmr-ruu-diamond-htc-wwe-easteurope-1.93.479.3-radio-signed-diamond-52.29.25.12-1.exe ROMku, ale hlásí mi Error 244 Invalid Model ID. Co s tím?
r.mrazik_ce4you (40)|10.9.2008 20:44
Zdravim,
mel bych par dotazu:
mam MDA compact iv a kdyz provedu hardSPL tak prijdu o zaruku. Da se tam to stare znovu nahrat,aby to v servisu kdyz tak nepoznali? Ptam se proto,ze nemohu zprovoznit GPS. At zkousim cokoli (nastaveni podle netu com4 atd) tak nic.Sice mi to ukaze satelity ale k zadnemu se nemohu fixnout. Hard reset jsem take zkousel. Tak mne napada prave dat tam jinou rom,treba by to slo...nebo mate jine napady? Moc diky
Radek
blackman_82_ce4you (255)|10.9.2008 20:56
[quote=mrzic]Mam ten samy problem a mel jsem ho u vsech wm zarizenich s wifi. Wifi mi fungovalo pouze na iPhone. Protoze mam neomezeny datovy tarif od operatora, tak jsem se tomu nikdy nejak zvlast nevenoval. Ale zajimalo by me, kde je chyba.[/quote]
Vcera jsem se pripojil k nezabezpecene wifi siti a vse fungovalo podle predstav (rychlost, stabilita). Takze bude problem se zabezpecenim. Asi to wokna nezvladaj ;)
mogul-m (42)|10.9.2008 21:14
Presne jak rikas. Taktez jsem mel problemy s WIFI. Pripojil jsem se a nic se nedelo. Mel jsem nastaveno WPA2+ TKIP+AES. Musel jsem zrusit prihlasovani na heslo a vytvoril jsem site bez hesel. Pristupy povoluji na MAC adresy. Nezkousel jsem nizsi level zabezpeceni, treba jen WPA, nebo WPA2 + AES.. atd.. moznosti tam je dost.

For ANNE : Otestuj jakoukoli jinou ROM. Pokud ti pojede jina, je chyba v te, co zkousis. Mam ale zato, ze tam je v Olinexu jeste jedno rozliseni. Ma signed a unsigned verze. Myslim ze na ofico ROM by jsi mela pouzit signed variantu. Tohle nemam 100% overene, jen se mi to tak mihlo, kdyz jsem resil flashovani na mem MDA. Podivej se na rozdily mezi signed a unsigned verzema. Pak dej vedet.

For Mrazik : nenapsal jsi jakou mas ROM. A vcelku me to ani netrapi, ale ty by jsi si mel procit komentare k te ROM, kterou pouzivas. Pokud tam bude zminka o nefunkcnosti GPS, pak je vse jasne. Dalsi moznosti je otestovat jinou ROM. Co se tyce orig SPL, na x-dev ma udajne nekde byt. Nevim kde. Pohledej. Pak dej vedet, pokud najdes.
Add. Precetl jsem si jeste jednou tvuj prispevek a usoudil jsem, ze mas stale originalni ROM. Pokud jsi si 100% jistej, ze GPS nejede, pak to dej do servisu. Byla by skoda prijit o zaruku jen kvuli testum s jinou ROM.
r.mrazik_ce4you (40)|10.9.2008 22:33
tak GPS vyresena dalsim hard resetem...predtim dvakrat nic a ted najednou v pohode.Vubec nechapu.Kazdopadne to SPL dohledam a hodim nejakou lepsi romku (mam origo tmobile 1.37 a pokud vim novejsi origo neni,nebo je? nenasel jsem...kazdopadne jsem rad ze vse funguje zatim jak ma...ted jeste novejsi rom od Tmobilu...a nebo si najdu to SPL aby to slo pak dat stavu jak to bylo...diky za odpovedi...
mpis (120)|11.9.2008 09:44
podobně jako mogul-m jsem s nově nainstalovanou ROM DUTTY ROM 1.9 velmi spokojený.
Rychlost viditelně vyšší a hlavně neuvěřitelných 90 MB paměti.
S GPS byl problém, dokud jsem nepoužil QGPS. Ostatně QGPS používám často a díky tomu
se GPS fixuje velmi rychle (max do 20 vteřin).
Jediné drobné mínus je to, že po soft resetu mi zbytečně nabíhá kalendář, o který v té chvíli
nemám zájem a nemůžu najít, kde by se to dalo vypnout. Ve StartUp kalendář není. Tak nevím.
Veděl by někdo?
rkalas (49)|11.9.2008 10:01
to mogul-m
Jakou češtinu tam máš?
maxtreme (248)|11.9.2008 12:29
Stahl jsem si skin z xda-dev ale neobsahuje soubor themes.. jen spoustu souboru xxxmanila. Jak tento skin aplikovat?
viz. soubor http://smartmania.cz/forum/download.php?id=1791
mogul-m (42)|11.9.2008 17:48
To Kalas : Cestinu zadnou nainstalovanou nemam. Cestinu obsahuje TF3D uz v zakladu, staci ji zapnout v programku ktery uz je implementovan v ROM. Pouze jsem si nainstaloval T9 cestinu.Pocesteno je v TF3D kolem 80-90%

To Mpis : Jsou tri verze Dutyho ROM. U mne je nainstalovana FULL a tvuj problem jsem nezaznamenal. Ohledne GPS, uz nemusim QGPS pouzivat. Fixne se to okamzite. Bylo to pouze zinicializovani GPS a ted je vse jak ma byt.