Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - ROM, flash a ladění...

Petr86 (8)|27.8.2008 14:56
Nevíte kde bych sehnal oficialní Rom 1.37.401.3 WWE
mogul-m (42)|27.8.2008 16:31
CHjo.... ja to nasel na 5 kliknuti, takze si porad smudlo. :no: Zase tak slozite to neni. Vim ze to neni zrovna ukazkova rada, ale pokud nekdo otravuje s takovejma banalitama, tak me to akorat podrazdi :evil:
Petr86 (8)|27.8.2008 16:43
Tak to jseš šikovnější a určitě i chytřejší, já už to hledám 2 dni a stále nacházím jen 1.93 a z 1.37 jsem našel jen _1.37.456.2_a to není ta co hledám. I tak Dík
David Kalva (0)|27.8.2008 16:46
Cau,
vcera jsem nainstaloval oficialni ROM "-HTC Touch Diamond-QMR-RUU_Diamond_HTC_Europe_1.93.401.2_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05_Ship.exe" stahnutou z webu HTC. Touch Flo se znatelne zrychlilo, ale mam problem s telefonem. Po vstupu do telefonu se zmenila ikona Kontakty nna Video hovory a co je vazne spatny, kdyz chci schovat numerickou klavesnici po vstupu do telefonu, tak misto aby zmizela, tak se vysune jeste jednou prvni radek. Jakoze mam dvakrat ten samy radek s cisly 1,2,3 ... Nevite nekdo co s tim ?
blackman_82_ce4you (255)|27.8.2008 18:02
Muzete nekdo hodit (napr. na czshare ci rapid) ceskou T9 vcetne klavesnice? Jsem sice zaregistrovanej na http://forum.xda-developers.com ale nejak mi nejde stahovat :( Jinak jde zmenit qwerty na qwertz??? Diky
DellaVega (70)|27.8.2008 18:28
takže sem úspěšně flašnul Duttyho ROMku 1.8 a vypadá to že šlape dobře...
michpo (206)|28.8.2008 00:43
[quote=mogul-m]Mam otazecku. Mas moznost vratiti puvodni rom? Samozrejme se ptam kvuli zaruce. Pokud ne, pak vic otazek nemam, pokud ano tak :

1- Cim jsi zacal - jak a cim jsi odemknul zarizeni a umoznil flashovat jine rom ? ( Link )
2- Cim a jak jsi si udelal zalohu stavajici rom, pokud jsi tak ucinil. Pokud ne, kde je ke stazeni? ( link )
3- Jaky byl postup pri flashovani_
4- Zachoval jsi si nejake orig aplikace? (TT atd...)
5- NEKECÁŠ ?!?!?!?!? :-)[/quote]

ad 1) Zacal jsem tim, ze jsem si precetl tento pekne napsanej navod a zarizeni jsem odemknul pomoci Hard-SPL 1.40 Olinex Unsigned.

ad 2) Zalohu jsem nedelal, nicmene navod jak ji udelat najdes na xda-dev foru, staci pouzit cudlik Search... Jinak oficialni ROM od T-Mobile najdes na teto adrese jen ju tam T-Mobile zatim nedal, ale urcite se tam brzy objevi, takze se zarukou pak problem nebude. K te zaruce jeste ohledne SPL, oficialni zamceny SPL najdes taky na xda-dev, takze pak tam jen nahrajes oficialni ROM a az pak oficialni SPL a muzes reklamovat...

ad 3) Nahrat Hard-SPL, pak radio a nakonec ROM. Pokud mas ROM, ktera uz radio obsahuje, tak nahrajes Hard-SPL a pak tu ROM. No a pokud mas ROM s radiem a chces pouzit jine radio, tak das Hard-SPL, pak tu ROM a nakonec jine radio. Po flashnuti radia nedojde k Hard Resetu, takze radio se da menit kdykoliv aniz bys o neco prisel. Jinak po nahrani nove ROM je doporuceno provest Hard Reset!

ad 4) S tech aplikaci tam bylo jen TT a ten mam schovanej, stejne ale pro pouziti novych map je ta verze co tam je nepouzitelna. Ten build 9030, kterej v tom je, neumi mapy v7 stazene z netu. Musel jsem pouzit build 9028, ve kterem vse funguje jak ma. Mam prave mapy Eastern and Central Europe 7.20.1802 a v te 9030 nefunguji a ani jine 7.20 mapy. V tom 9028 je vse OK. Na navigaci ale stejne pouzivam iGO 8.44366, ktere mam udelane tak, ze jej staci nahrat kamkoliv chci a jen spustit, neni potreba zadna instalace a veskere nastaveni se mi zachovava i po HR :)

ad 5) Nekecam, nemam duvod. Pokud chces nejakej dukaz, tak napis jakej a ja ti ho poskytnu...
mrzic (29)|28.8.2008 07:51
to DellaVega
Používáš u ni TF3D v češtině? Já mám u zpráv místo "přeposlat" "IDS_MESSAGING_FORWARD".

EDIT
[color=red]Zbytečná citace smazána. admin[/color]
Pravidlo 1-9 - Citujte s rozumem!

mogul-m (42)|28.8.2008 10:09
Diky Exteptor za potvrzeni postupu. Takthle nejak jsem si to predstavoval, jen jsem to jeste nezkousel prave z duvodu, ze stale je tu problem s ofico ceskou rom od T-Mobile, ktera stale jeste neni k sehnani. Zadni vratka jsou zadni vratka. Sezene se vytazena anglicka, francouska, nemecka a i polskou jsem nasel zasitou, ale ceska asi zatim nikde neni. Co se tyce zalohy, respective vytazeni stavajici vlastni ROM, asi jsem se uz dlouho nepidil po informacich, naposledy kdyz jsem koukal, tak jsem na zadny postup nenarazil. Mrknu na to. A proc ta otazka jestli nekecas? Je jen jeden duvod, proc by jsis mel vymejslet a psat ho tu asi opravdu nemusim :-) :yes:
maxík69 (75)|28.8.2008 12:06
[quote=Exceptor]Caute, mam T-Mobile MDA Compact IV a dnes jsem si do nej nahral neoficialni ROM, a to konkretne SwiftBL ROM v5.6 Lite. Radio jsem nahral ve verzi 1.00.25.07. Vse probehlo v poradku. Pokud bude nekoho neco zajimat, ptejte se.[/quote]
Ahoj, mám pár otázek:
- používáš češtinu?
- někde se tu zmiňuje, že pak můžou být problémy s vyhledáváním v kontaktech - je nějaký problém u této ROM ?
- má cenu přejít z orig. ROM od T-Mobilu? (rychlost, stabilita)..
Používám orig. ROM (MDA Compact IV - T-Mobile) ale bez customizace (po HR dám včas reset abych zabránil instalaci růž. nesmyslů) ale mám problém, že se mi samo od sebe ruší zvukové upozornění při došlých SMS, MMS, emailů i připomenutí. Po nastavení to vydrží max. půl dne a zase se to samo zruší, už jsem zkoušel všechno možný. Takže bych rád zkusil jinou ROM.... :)

michpo (206)|28.8.2008 15:27
to maxík69
Cau, cestinu nepouzivam, neni vubec zadny duvod. Ceske mam jen TF3D a T9 kvuli psani ceskych znaku. Samotny OS je tedy anglicky. Nicmene je prece jedno jestli mam v systemu Dnes nebo Today, ja anglicky umim, takze me to problemy opravdu nedela.
Co se tyce te originalni ROM od T-Mobile, problemy se zvukama jsem nemel. Osobne si ale myslim, ze prejit na jinou ROM je dobre, protoze s tou zakladni je system dost pomaly. Za tu dobu co pouzivam jinou ROM jsem nezaznamenal zadnej problem, zadne vytuhnuti systemu nebo cokoliv jineho. Vsechno funguje presne tak, jak ma. Ja tedy prechod na ROM 1.93 doporucuju. Ted uz je jen na tobe, aby jsi si vybral jestli chces oficialni, nebo nejakou neoficialni. Ja mam neoficialni. Co se jeste nastaveni sluzeb v telefonu tyce (SMS, MMS, GPRS/EDGE,...), tak operatori maji na webu moznost zaslat nastaveni na telefon, ale ja jsem toto nepotreboval, mam T-Mobile a po nahrani nove ROM a vlozeni SIM karty (behem flashovani se doporucuje mit SIM vytazenou!!!) si telefon sam ze site stahnul nastaveni sluzeb, takze vse probehlo automaticky.

EDIT
[color=red]Zbytečná citace smazána. admin[/color]
Pravidlo 1-9 - Citujte s rozumem!
DellaVega (70)|28.8.2008 15:41
to mrzic
Jo používám češtinu a mám to tam taky... ale jelikož to je jen jedinej nedodělanej překlad co sem našel tak mi to nějak nevadí..

EDIT
[color=red]Zbytečná citace smazána. admin[/color]
Pravidlo 1-9 - Citujte s rozumem!
blackman_82_ce4you (255)|28.8.2008 17:52
[quote=blackman_82]Muzete nekdo hodit (napr. na czshare ci rapid) ceskou T9 vcetne klavesnice? Jsem sice zaregistrovanej na http://forum.xda-developers.com ale nejak mi nejde stahovat :( Jinak jde zmenit qwerty na qwertz??? Diky[/quote]
Nikdo to nemate moznost nekam hodit :(
maxík69 (75)|29.8.2008 00:44
to EXCEPTOR:
tak jsem flashnul na SwiftBL-WWE-Diamond-ROM-v6.0 a max. spokojenost. Můžeš ještě někde vystavit tvojí českou T9 ?? Nějakou jsem z XDA stáhnul, ale pak mi nešlo vůbec psát. Nepotřebuji mít české prostředí, pouze mi stačí T9... Dík
michpo (206)|29.8.2008 17:38
Nahral jsem to na Rapida - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], staci to jen nainstalovat a pak v nastaveni klavesnice vybrat cestinu. Ja jsem toto pouzil a vse jede OK.

Pro ceske TF3D staci jen upravit v registrech toto:
HKCU\MUI\CurLang (zde zmenit hodnotu na 405 resp 1029)
U nasledujicich polozek prejmenovat cislo na konci z 0409 na 0405
HKLM\Software\HTC\Camera\Image\SaveFolder_0409
HKLM\Software\HTC\Camera\Image\GpsSaveFolder_0409
HKLM\Software\HTC\Camera\Video\SaveFolder_0409
Provest SR a je to :)
blackman_82_ce4you (255)|31.8.2008 19:19
DIKYYYY:D
patax_ce4you (70)|2.9.2008 14:37
Já vím, že vás asi naštvu, ale nemohu na stránkách HTC najít kde se stahuje ta nová ROM na WM 6.1. Můžete sem hodit přesný link? Dík a moc se omlouvám. Ještě jsem to nikdy nedělal:?
osch (1330)|2.9.2008 15:18
Musíš přes evropskou mutaci htc.com
majki77 (63)|2.9.2008 15:55
mě to nejde ani na té evropské mutaci.... před týdnem jsem posílal dotaz přímo na podporu HTC a zatím se nedočkal odpovědi :-(
osch (1330)|2.9.2008 16:01
zkus toto: toto
majki77 (63)|2.9.2008 17:04
ha...funguje....díííky!

existuje někde nějaký ucelený seznam toho, co tato nová ROM opravuje, či případných problémů? Tady jsem našel jen info o tom, že se místo tlačítka kontakty objevuje video hovor a v kontaktech nefunguje rolování po písmenech na pravé straně.
JJDD (65)|2.9.2008 21:06
Cau vsem, naistaloval jsem DUTTY ROM 1.8, ROM 1.00.25.07 a nejde mi GPS. Vubec se nehlasi, ne ze nemuze najit satelity, ale nemuze vubec najit GPS.... Co stim?
bramburek_ce4you (1)|2.9.2008 22:20
Do ceho jsem se to zase pustil?
Pred 14ti dny jsm do sveho diamondu uspesne dostal SPL Olinex 1.30, upgrade ROMu zfailoval, a nedoslo k jeho upgrade.
Momentalne jsem v situaci ze mam odemceny SPL a potreboval bych se vratit k originalnimu.
Da se nekde sehnat solidni a i natvrdlemu sroumitelny navod jak na to?
mnohkrta dekuji
patax_ce4you (70)|3.9.2008 09:33
[quote=osch]zkus toto: toto[/quote]
Díky moc, ale už jsem od někoho dostal novější (1.93.405.1) i s češtinou. Ta verze 1.97 tedy není oficiální? Na té evropské mutaci jsem ten download už našel, ale také mě to nefunguje. Po zapsání S/N se nic neděje!
EDIT: Tak mě to odmítlo tu tvou i tu vyšší verzi. Co s tím? V čem můžu dělat chybu. Ta nová ROM se začně ládovat do PDA a když je tam už 1% nahráno, tak to napíše EROR [294] : INVALID VENDER ID a že se tato verze nedá nahrát ať zvolím jinou:no:

majki77 (63)|3.9.2008 10:39
tak mě to napsalu tutéž chybu
patax_ce4you (70)|3.9.2008 10:55
Tak jsem rád, že nejsem alespoň sám. Poradí někdo ereudovaný? Nechce se mi chodit do servisu:!:

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin

majki77 (63)|3.9.2008 11:51
není to sice rada, ale tuším, že to bude asi tím, že máme přístroj určený pro český trh (já to měl na té vnitřní krabici) a když se podíváš na stránky HTC, tak u nás zatím není diamond podporován, takže oficiálně snad jedině čekat na českou rom.....
osch (1330)|3.9.2008 13:46
Nevim, nevim. Taky mám přístroj určený pro český trh a nainstalil jsem to v pohodě. Asi to ale bude tím, že mám HardSPL.
majki77 (63)|3.9.2008 14:03
předpokládám, že to bude tím, rom neurčenou pro české diamondy bez hardspl asi nainstalovat nepůjde, což znamená, že nezbývá než čekat..... Nechci to odemykat, abych nepřišel o záruku
Mirek77 (49)|3.9.2008 14:39
Zpristupneni extented_rom pro MDA2

Hkey_LOCAL_MACHINE\SYSTEMS\StorageManager\Profiles\TRUEFFS_DOC a hodnotu "MountFlags" nastavte na "0", zarizeni restartujte a tím se vám v exploleru zobrazí položka extended rom

Zpristupneni extented_rom MDA compact 1

pro pristup pro cteni staci spustit v MDA \Windows\LoadVDisk.exe

JAK PROSIM ZPRISTUPNIT Extrom pro DIAMONDA??????? DIKY!!!!!!!
osch (1330)|3.9.2008 14:42
Diamond ExtROM nemá. Vše co se instaluje po HR je ve složce Windows.
patax_ce4you (70)|3.9.2008 16:03
Tak je to jasné. Mluvil jsem se servisem v Táboře a nejde to z té evropské murace stáhnout, protože není určeno pro ČR. Tu ROM 1.93 nahrájí, ale jen anglickou verzi. Nezbývá než čekat až se to objeví na českém HTC, ale prý jestli vůbec. Mám nachystanou v PC verzi 1.93 i s dohráním češtiny, ale nemám s tím zkušenosti, tak se mi nechce otevírat to tím HardSpl abych něco nepo...Škoda, prý to TouchFlo 3D běhá daleko rychleji:?
majki77 (63)|3.9.2008 16:37
takže mám nové info! na HTC se právě dnes objevila po zadání mého sn tahle ROM: RUU_Diamond_HTC_WWE_EastEurope_1.93.479.3_Radio_Signed_Diamond_52.29.25.12_1.00.25.05_Ship.exe
zadával jsem to na europe home. Objevilo se to asi dnes odpoledne, protože ráno mi to ještě hlásilo, že můj přístroj není podporovaný
pedro13 (24)|3.9.2008 18:32
No chvála bohu.Už několik dní se marně snažím sehnat nějakou ofic. ROM,která půjde nahrát do mého Diamonda,na HTC mi to pořad hlásilo,že můj Diamond není podporován a ty co jsem stáhl,mi nešly kvůli špatnému ID.
Snad to teď půjde...

edit: Flash proběhl bez problému,ROM je anglická.
majki77 (63)|3.9.2008 21:42
potvrzuji, navíc je systém mnohem rychlejší. Každopádně TF3D config utilitě jde nastavit CZ TF
mogul-m (42)|3.9.2008 22:26
Kluci, hodte nekam tu novou ROM. Ja ji vyzkousim na MDA. Me se na webu neukazuje, ze neni urcena pro muj foun, ale za zkousku nic nedame, ze ? Dikes. Pak dam vedet.
pedro13 (24)|3.9.2008 23:19
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jsem to dal.
Petr_K (112)|4.9.2008 00:27
[quote=majki77]potvrzuji, navíc je systém mnohem rychlejší. Každopádně TF3D config utilitě jde nastavit CZ TF[/quote]

Kolik zbyvá volné ram? Pokud se to zrychlilo, tak to bude nejspis na úkor ram, nebo ne?

Ta čeština se podařila nastavit? Je čeština tam jako před tím?

Dík za info.
tomikcz_ce4you (17)|4.9.2008 02:13
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

tady jsem si dovolil hodit na uloz.to pro rychlejsi download
patax_ce4you (70)|4.9.2008 08:51
Podařilo se! Kdyby někdo přišel na tu češtinu, tak by to bylo super, ale už jsem docela zvyklý i v té angličtině

EDIT!!!: Stáhnul jsem češtinu z této stránky a mám vše česky!!! Hurááááááááá
http://www.mio-treo.info/viewtopic.php?p=9722#9722
majki77 (63)|4.9.2008 09:47
to karpro:
volné ram mi zbývá něco kolem 55MB, na staré ROM jsem míval cca 40.
Ceština tam je obsažena jen v TF3D a lze ji zapnout budto v registrech a nebo pomocí utitky TF3D config. Systém samotný je anglicky
patax_ce4you (70)|4.9.2008 09:54
Já mám česky úplně vše!!!
Petr_K (112)|4.9.2008 11:26
A jaké jsou změny? Je to nyní rychlejší? Nebo jaké jsou pozorovatelné změny?
Také mě zajímá, jestli se smaže vše, včetne toho co je na storage card, ale předpokládám, že nejspíš jo, takže asi raději udělat zálohu, co?
Je tady někde popsaný postup, aby se něco nezvoralo?
Dík za info.
majki77 (63)|4.9.2008 12:07
jak už jsem napsal, je to rychlejší a to nejen TF3D, ale všeobecně systém je svižnější.
Zatím jsem si všiml jen jedné změny a to je tlačítko vidohovory místo kontakty v menu telefonu
To co je v internal storage se nesmazalo.
Postup, stáhnout a nainstalovat :-) jde to bez zádrhelů
majki77 (63)|4.9.2008 12:09
to patax:
můžeš tu cz někam uploadnout? ať se na to druhé forum nemusím registrovat.
Petr_K (112)|4.9.2008 12:35
Tady je ta [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
blackman_82_ce4you (255)|4.9.2008 18:23
Ta cestina funguje i pro ROM 1.93 nebo je to ta od sunnysoftu pro 1.37? Jinak jak jste na tom s wifi? Mam problem ze se mi sice pripoji ale netecou zadna data :( Obcas pomuze odpojeni a znovu pripojen a treba po nacteni dvou stranek mam opet smulu ale i po tom je prenos dost pomalej ve srovnani s N93i kteoru jsem mel pred tim :(
Petr_K (112)|4.9.2008 19:47
Ja tu češtinu nainstaloval a myslím si, že to je v pořádku.
WiFi mi také připadá poněkud pomalá, ... ale kde to změřit, jak zjistit, jaká je skutečnost.
mogul-m (42)|4.9.2008 20:22
Chlapci, diky za ROM, ale na MDA stale nende /bez SPL/ . Za skousku to stalo. Ohledne Wifi. Rozhodne z vas nechci delat hlupaka chalani, ale je tam volba uspory energie pri pouziti Wifi, takze se mrknete, jestli nemate ztazenej vykon pro Wifi. Verim, ze tohle mate osefovany, takze to pisu spise pro ty, kteri o tom trebas cirou nahodou nevedi. Nechce nekdo skusit Antivirus, co se dodava s MDA ? Tady je dyztak link. Jsem zvedav, jestli to nekomu pofachci :-) Je to downloader, takze se pripojit k netu, zaregistrovat, ztahnout..... pokud to dojde az ke sem. Dejte vedet, jak vam to fachci.

Link - http://rapidshare.com/files/142159052/AvDownloader_T-Mobile-CZ-2_PPC5.0.cab

Muzu poskytnout i stazenej .cab , ale nevim, zda to tam nebude mit nejake info o regu... Zatim to necham spat .-)
Petr_K (112)|5.9.2008 10:32
Ahoj všem, tak jsem zjistil po nahraní nové ROM + češtiny, že když jdu na položku lidé, tak tam se mi zobrazí nastavení lidé, ale když chci pokračovat na telefonní seznam tlačítkem "Další" tak se nic neděje, takže se nyní nemohu dostat do seznamu. Má také někdo takový problém? A nebo jsem někde něco pokazil a pomůže asi jen HR?
Předem dík za info.

EDIT:

Udělal jsem HR a změna žádná. naopak jsem zjistil další problém, že když se jde do "Telefon" tak tam je sice tlacitko "videotelefon", ale kdyz se klikne na prostredni tlacitko, tak se klavesnice zvetsi o dalsi radu "1" "2" "3", takže 2x první řádek klávesnice je k ničemu, ... si myslím.

Jak jste na tom vy s ROM 1.93?

Ještě mě napadlo, jestli to nedělá ta čeština, tak udělaám až budu mít čas další HWR a zkusím instalaci bez češtiny.