Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kuchařka na PPC

Wuffi (1599)|25.6.2004 10:51
Ke cteni myslenek neni treba telepatie - vedci uz zkouseli neco na te bazi - merenim vibraci hrtanu. Kdyz totiz nad necim premyslis - neco si vduchu rikas, ackoli si to neuvedomujes, delas jako bys to rikal doopravdy, pouze v mikroskopickem meritku :D
eXEden_ce4you (811)|25.6.2004 10:53
A já si pořád říkal, co mi to včera celej den chybělo ... a juž to vííííím :D
Wuffi (1599)|25.6.2004 10:58
[QUOTE="eXEden"]A já si pořád říkal, co mi to včera celej den chybělo ... a juž to vííííím :D [/QUOTE]
Co Ti chybelo? :D
eXEden_ce4you (811)|25.6.2004 12:24
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="eXEden"]A já si pořád říkal, co mi to včera celej den chybělo ... a juž to vííííím :D [/QUOTE]
Co Ti chybelo? :D [/QUOTE]
Tahle diskuse přece :D No a abyste si nemysleli, že se flákám, tak přidávám další obrázky z již konečně funkčního průvodce ;)
00020571_CookWiz_XwvU.gif
Wuffi (1599)|25.6.2004 12:27
Wowow :D
Tissi (210)|25.6.2004 14:59
[QUOTE="eXEden"]No a abyste si nemysleli, že se flákám, tak přidávám další obrázky z již konečně funkčního průvodce ;) [/QUOTE]
Teda čučím ... ;) dost super ...
Tissi (210)|26.6.2004 21:54
Halooo, halooo ... jak to vypada s kuchařkou? Ja vim,je vikend .... no jo, uz jsem ticho :D ;)
Madfather_ce4you (42)|26.6.2004 23:36
Fotbal skončil a kuchařka nikde, co budu zítra jíst ??????????
Pavlucha (1496)|26.6.2004 23:54
[QUOTE="Madfather"]Fotbal skončil a kuchařka nikde, co budu zítra jíst ??????????[/QUOTE]

Mno, mně nezbylo (díky prodlouženi a penaltám) ani pivko k svačině ... :D :D :D
Tissi (210)|27.6.2004 23:04
Tak fotbal dopadl super :yes: ;) a jak dopadne kuchařka :D ? eXEdene už ji pusť do oběhuuu ... :)
eXEden_ce4you (811)|28.6.2004 07:21
Snažím se, snažím se, leč o víkendu jsem byl v místech, kde by mi internet mohla nosit max. tak veverka v kyblíčkách ;) Bude brzičko ;)
Wuffi (1599)|28.6.2004 09:00
[QUOTE="Tissi"]Tak fotbal dopadl super :yes: ;) a jak dopadne kuchařka :D ? eXEdene už ji pusť do oběhuuu ... :) [/QUOTE]

Ale no taaak, nehon ho tak moc:)
Wuffi (1599)|28.6.2004 09:01
[QUOTE="eXEden"]Snažím se, snažím se, leč o víkendu jsem byl v místech, kde by mi internet mohla nosit max. tak veverka v kyblíčkách ;) Bude brzičko ;) [/QUOTE]
Priste zajistime rychlejsi a spolehlivejsi veverku ;)
Tissi (210)|28.6.2004 12:17
[QUOTE="eXEden"]Snažím se, snažím se, leč o víkendu jsem byl v místech, kde by mi internet mohla nosit max. tak veverka v kyblíčkách ;) [/QUOTE]
:) ... potvora, nechtěla nosit, co ;) ? Jinak by kuchařka byla, viď? :D Sou ty veverky ale lenošný ... příště musíš říct někomu jinýmu ... třeba méďovi ...
eXEden_ce4you (811)|28.6.2004 12:17
[QUOTE="Wuffi"]Priste zajistime rychlejsi a spolehlivejsi veverku ;) [/QUOTE]
:D
00020800_cw_ie7X.jpg
Tissi (210)|28.6.2004 12:19
[QUOTE="Wuffi"]Ale no taaak, nehon ho tak moc:)[/QUOTE]
Ale vždyť já ho vůbec nehoním ;) :D ... Jen mu naznačuju, že tu jsem a že čekááám :) ...
eXEden_ce4you (811)|28.6.2004 12:20
[QUOTE="Tissi"]:) ... potvora, nechtěla nosit, co ;) ? Jinak by kuchařka byla, viď? :D Sou ty veverky ale lenošný ... příště musíš říct někomu jinýmu ... třeba méďovi ...[/QUOTE]
Ani méďa mě nemá ráááááááád :D Ale teď vážně ... je mi líto, že jsem i přes jisté přísliby nedodržel termín, ale vážně se snažím, seč to jde ;) Snad už brzičko ;)
Tissi (210)|28.6.2004 12:21
[QUOTE="eXEden"]:D [/QUOTE]Ty seš ale potvůrka ;) , pořád nás lákáš a lákáš .... ale prográmek z ruky dát nechceš :D
Jinak to vypadá dost dobře ...
Pavel Koza (4761)|28.6.2004 12:26
...jen jestli si ten program budeme moci dovolit. Obzvlaste, pokud bude plny tak skvelych receptu, jako je kureci blabol:D To je prevzato z kucharky bavice Novotneho, nebo Jirinky (st)B.?
eXEden_ce4you (811)|28.6.2004 12:27
[QUOTE="Tissi"]Ty seš ale potvůrka ;) , pořád nás lákáš a lákáš .... ale prográmek z ruky dát nechceš :D Jinak to vypadá dost dobře ...[/QUOTE]
No já musím vykázat aspoň nějakou činnost :D A kdyby jsi věděla, jak dlouho už jsou ty věci hotový :?
eXEden_ce4you (811)|28.6.2004 12:28
[QUOTE="Pavel Koza"]...jen jestli si ten program budeme moci dovolit. Obzvlaste, pokud bude plny tak skvelych receptu, jako je kureci blabol:D To je prevzato z kucharky bavice Novotneho, nebo Jirinky (st)B.?[/QUOTE]
:D A kdyby jsi věděl, z čeho ten recept sestává, to by ses teprve divil :D Proč byste si ho nemohli dovolit? Dyt je váááááš ;)
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 00:03
A takhle nejak se budete pri vareni divat na recept ;)
00020871_Preview_NEN.jpg
Tissi (210)|29.6.2004 08:07
[QUOTE="eXEden"]A takhle nejak se budete pri vareni divat na recept ;) [/QUOTE] super! super! super! :yes: já ji chci! kdy bude na trhu? ;) Už vypadá hotově ;) ...
RStein (2012)|29.6.2004 09:40
[QUOTE="eXEden"]A takhle nejak se budete pri vareni divat na recept ;) [/QUOTE]

Jen pro zajimavost. V cem (programovaci jazyk) tu kucharku vytvarite?
Pro svoji pritelkyni a nynejsi zenu jsem psal kdysi desktop verzi kucharky pro PC. Umi i zde zminovanou feature, ze se zada seznam surovin a z kucharky vypadne seznam receptu, ktere dane suroviny obsahuji (je mozne volit mezi obsahuje vsechny suroviny, obsahuje alespon jednu, obsahuje zadany pocet).
Kdybyste chtel potom pomoci napriklad s navrhem a programovanim WWW sluzby pro vymenu receptu, ozvete se mi. Take by bylo dobre zaintegrovat primou vymenu receptu pres IrDa a BT:))
Tissi (210)|29.6.2004 10:05
[QUOTE="RStein"]
Kdybyste chtel potom pomoci napriklad s navrhem a programovanim WWW sluzby pro vymenu receptu, ozvete se mi. Take by bylo dobre zaintegrovat primou vymenu receptu pres IrDa a BT:)) [/QUOTE]
No nevím, jestli tohle potřebujeme ... exportovanej soubor jde poslat mailem (proč tedy složitě přes www) ... no a to IrDa a BT je taky skoro na nic ... kolik lidí v okolí má PDA, aby jste si s ním měnili recepty ... u mě nikdo!
No ale jako machrovinka by to špatný nebylo ;)
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 10:06
[QUOTE="RStein"] Jen pro zajimavost. V cem (programovaci jazyk) tu kucharku vytvarite?[/QUOTE]
Můj názor na Basic už tuším znáte a tak Vás určitě nepřekvapí, že je to psaný v C++ :D
[QUOTE="RStein"]Take by bylo dobre zaintegrovat primou vymenu receptu pres IrDa a BT:)) [/QUOTE]
O něčem takovým jsem uvažoval a když bude čas, proč ne ... Už jsem to tu ale říkal několikrát - čas je můj nepřítel :(
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 10:13
[QUOTE="Tissi"]super! super! super! :yes: já ji chci! kdy bude na trhu? ;) Už vypadá hotově ;) ...[/QUOTE]
Hotově už vypadá ovšem jsou věci, který je potřeba doladit ... ;) Kromě prostýho exportu/importu receptů umí i pracovat s celou kuchařkou od někoho jinýho i bez nutnosti exportu/importu. Stačí si jen od dotyčného vyžádat datový soubor a jeho kuchařka je vaše :D Takhle můžete využívat tolik kuchařek, kolik jen budete chtít :D
RStein (2012)|29.6.2004 10:29
[QUOTE="Tissi"]No nevím, jestli tohle potřebujeme ... exportovanej soubor jde poslat mailem (proč tedy složitě přes www) ... no a to IrDa a BT je taky skoro na nic ... kolik lidí v okolí má PDA, aby jste si s ním měnili recepty ... u mě nikdo!
No ale jako machrovinka by to špatný nebylo ;) [/QUOTE]

:) Webové služby jsou trochu něco jiného než web. Pro Vás jako uživatelku aplikace to ma tu vyhodu, že kliknete na jedno jedine tlacitko a dostanete seznam receptu z nejakeho sdileneho uloziste, kliknete na jine a svuj recept do sdileneho uloziste prenesete, takze jej maji k dispozici i ostatni. Takove serverove uloziste je mozne prohledavat, takze nejste jen omezena na sve nebo jiz vymenene recepty.
S (x)html nemaji Webove sluzby nic spolecneho, prenasena zprava je serializovana v xml, komunikacnim protokolem je SOAP a prensovym protokolem je dnes vetsinou http.
Vice o WWW sluzbach jsem se rozepsal napriklad zde
RStein (2012)|29.6.2004 10:32
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="RStein"] Jen pro zajimavost. V cem (programovaci jazyk) tu kucharku vytvarite?[/QUOTE]
Můj názor na Basic už tuším znáte a tak Vás určitě nepřekvapí, že je to psaný v C++ :D
OK, Vas nazor sdilim, i kdyz C# je C#, ale tento muj nazor asi taky znate.:) S C++ (MFC) nemam ale taky zadny problem:)
[QUOTE="RStein"]Take by bylo dobre zaintegrovat primou vymenu receptu pres IrDa a BT:)) [/QUOTE]
O něčem takovým jsem uvažoval a když bude čas, proč ne ... Už jsem to tu ale říkal několikrát - čas je můj nepřítel :( [/QUOTE]
:) Mluvim o postupne evoluci, urcite nemusi byt vse v prvni verzi
RStein (2012)|29.6.2004 10:32
[QUOTE="RStein"][QUOTE="eXEden"][QUOTE="RStein"] Jen pro zajimavost. V cem (programovaci jazyk) tu kucharku vytvarite?[/QUOTE]
Můj názor na Basic už tuším znáte a tak Vás určitě nepřekvapí, že je to psaný v C++ :D
[QUOTE="RStein"]Take by bylo dobre zaintegrovat primou vymenu receptu pres IrDa a BT:)) [/QUOTE]
O něčem takovým jsem uvažoval a když bude čas, proč ne ... Už jsem to tu ale říkal několikrát - čas je můj nepřítel :( [/QUOTE] [/QUOTE]

OK, Vas nazor na VB sdilim, i kdyz C# je C#, ale tento muj nazor asi taky znate.:) S C++ (MFC) nemam ale taky zadny problem:)

:) Mluvim o postupne evoluci, urcite nemusi byt vse v prvni verzi
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 20:59
Tak a opět další (screen)šotek :D
00020948_Set_pICk.jpg
Pavel Koza (4761)|29.6.2004 21:19
Mnam, mnam:) Jestli takhle vypada eXEdenuv freeware, docela by me zajimalo, jak musi vypadat to, ze co dostava prasule:cool:
Tissi (210)|29.6.2004 21:34
[QUOTE="Pavel Koza"]Mnam, mnam:) Jestli takhle vypada eXEdenuv freeware, docela by me zajimalo, jak musi vypadat to, ze co dostava prasule:cool: [/QUOTE]
Moc ho nedráždi,nebo budeme taky platit jak mourovatý :D.
Tissi (210)|29.6.2004 21:38
[QUOTE="eXEden"]Tak a opět další (screen)šotek :D [/QUOTE]
Už se těším! ;)
eXEden_ce4you (811)|29.6.2004 21:39
[QUOTE="Tissi"]Moc ho nedráždi,nebo budeme taky platit jak mourovatý :D.[/QUOTE]
;) Tohle nehrozí ... pokud je to něco drobnýho a hlavně užitečnýho, pak si to užívejte zadarmo, když se vám to líbí a prominete občasné chybky ;)
eXEden_ce4you (811)|30.6.2004 11:27
Cheeeeeeese :D
00020992_Search_Q4RX.jpg
eXEden_ce4you (811)|30.6.2004 11:29
Kdyžtak mě jenom doplňte nebo mi za to vynadejte, či cokoliv jinýho, ale něco k hledání:

- probíhá pouze u položek jež vidíte na předchozí obrazovce
- schválně chybí výběr podle kategorie a názvu, jež jsou součástí přehledu receptů a podle kterých se dá vybírat tam...
- využití zástupného znaku *
Vít_ce4you (156)|30.6.2004 12:38
Mne se to zacina libit ... asi si diky tobe zacnu varit i neco jineho nez vajicka a spagety :-)
eXEden_ce4you (811)|30.6.2004 12:51
[QUOTE="Vít"]Mne se to zacina libit ... asi si diky tobe zacnu varit i neco jineho nez vajicka a spagety :-)[/QUOTE]
A to jsem zjistil, že tento program můžeš použít i na něco úplně jinýho ... díky tomu, že má textový soubor s překlady, si můžeš dialogy upravit podle svého - k dispozici máš dva číselníky (jeden jednoduchý a druhý s jednokrokovou dědičností) ... :D Přítelkyně to vymyslela a musím říct, že má pravdu ;)
eXEden_ce4you (811)|1.7.2004 07:33
Tak to nebudu dlouze rozepisovat ... prostě a jednoduše beta verze je na světě ... Je plně funkční s jedinou vyjímkou a tím je samostatná funkce vyhledávání, kterou budu muset ještě odladit. Nativním jazykem je AJ ovšem instalace obsahuje i textový soubor, kde jsou překlady nachystané. Pro přepnutí do češtiny stačí v nastavení odškrtnout checkbox "Use Default (English) Language" a aplikace se sama přepne bez nutnosti ji ukončit. Překlady se nachází v souboru CookWizLang.txt Nebude-li se vám chtít zadávat kategorie a seznam přísad ručně, použijte import s následujícími formáty (jsou to obyčejné textové soubory, které můžete psát i na PC):
1) Kategorie: textové řádky s hierarchií. Chcete-li mít nějakou položku vnořenou (jako podpoložku), odsazte ji na řádku tabelátorem (za předpokladu, že před ní existuje nadřazená = normální)
2) Přísady: textové řádky bez speciálního formátování
3) Recepty: i ty můžete psát do textových souborů, ale formátování je složitější a sestává z následujících bloků:

[CODE]
[BEGIN]
[TITLE]
Pokus

[CATEGORY]
Test

[TIME]
10

[INGREDIENTS]
1kg;mleteho masa
1ks;cibule

[PROCEDURE]
Jen tak to proste dame varit

[IMAGE]
\My Documents\Image.jpg

[END][/CODE]

Jak je vidět formát je jednoduchý a pokud si nějaký zadaný recept vyexportujete, snadno se o tom přesvědčíte. V rámci jednoho souboru můžete mít víc receptů, ale musí být odděleny sekcemi [BEGIN] a [END]. Speciální formátování mají přísady, kdy je množství odděleno středníkem od zbytku...

Tak a teď testujte milí testeři a já budu doufat, že se vám prográmek bude líbit ;)

P.S: ty závorky jsou hranatý na obou stranách. Nevím, proč mi to ce4you takhle "prznííííííííííííííííííí" :D

P.P.S: a jak jsem psal. Kuchařky si mezi sdílejte klidně celý. Aplikace si zaregistrovala typ souboru CWD a po tapnutí na něj se automaticky otevře v CookWiz ;)
birkoff_ce4you (128)|1.7.2004 09:04
Parada, diky eXEdene... Uz jsem zacal testovat... zatim jsem narazil na jednu malou kosmetickou vadu... pri pridavanai receptu (mam prepnuto na cestinu), na konci vyskoci hlaska "Recept byl úspčšně přidán." Jiné chybky jsem si zatím nevsiml.....

Uz mam zapsanej recept na chleba s maslem, nechce nekdo menit?... :o)
eXEden_ce4you (811)|1.7.2004 09:06
[QUOTE="birkoff"]Parada, diky eXEdene... Uz jsem zacal testovat... zatim jsem narazil na jednu malou kosmetiskou vadu... pri pridavanai receptu (mam prepnuto na cestinu), na konci vyskoci hlaska "Recept byl úspčšně přidán." Jiné chybky jsem si zatím nevsiml.....

Uz mam zapsanej recept na chleba s maslem, nechce nekdo menit?... :o) [/QUOTE]
Uprav si ten soubor s překladama ;) Já ho psal asi ve dvě ráno v naprostým deliriu :D
eXEden_ce4you (811)|1.7.2004 09:13
[QUOTE="eXEden"]Já ho psal asi ve dvě ráno v naprostým deliriu :D [/QUOTE]
Myšleno jako únavové délirium ... nikoliv to "jiné" :D :D
Wuffi (1599)|1.7.2004 09:16
Diky:)
birkoff_ce4you (128)|1.7.2004 09:16
Opraveno, diky..... Ze bych uz umel taky programovat..... :o)
Radim1_ce4you (71)|1.7.2004 09:51
:D Zatial to vyzera super! Klobuk dole pane,ked prides na slovensko mas u mna basu piva a bryndzove halusky;) vies ako si splhnem u mojej zeny! :yes:
Wuffi (1599)|1.7.2004 09:53
Jojo je to super, eXEden se zase vytahnul!!! A co lidickove co jste po te kucharce taky tak touzili - stahujte a piste a podelte se! :D
eXEden_ce4you (811)|1.7.2004 10:01
[QUOTE="Radim1"]:D Zatial to vyzera super! Klobuk dole pane,ked prides na slovensko mas u mna basu piva a bryndzove halusky;) vies ako si splhnem u mojej zeny! :yes: [/QUOTE]
:D Mňaaaaaam :D
Radim1_ce4you (71)|1.7.2004 12:43
Okrem toho vyhladavania ktore si spominal,funguje vsetko OK,prostredie aplikacie je aspon pre mna velmi prijemne a este chcem pochvali ako je vyrieseny import a export databaz,to som na bete necakal.DNES VARIM JA!:yes:
Wuffi (1599)|1.7.2004 12:46
Tak a kdypak se objevi prvni recepty? Hmmm Tissi? :?: :!: :D