Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Wizard (MDA Vario) - WM 6.1 CZ by Jimm98y

pRo_lama (10)|14.7.2008 18:05
Stačí keď spravíš tweak v registroch a pôjde ti to rýchlejšie.
Jimm98y (237)|14.7.2008 18:21
84 sekund??? Jaké máš IPL/SPL? Mne trvá celkové načtení systému přesně 50 sekund od stisknutí softresetu, měřil jsem to třikrát po sobě a pokaždé stejný výsledek. 25 vteřin trvá splashscreen a 25 vteřin zelená obrazovka Windows Mobile 6.1. Oproti WM6 je to obrovský skok... Ještě jaké programy používáš? Příliš mnoho programů spouštěných po startu může zpomalit bootování - nejrychlejší to bude vždy na čistém systému bez aplikací spouštěných po startu, ale 84 sekund mi přijde opravdu dost. Jsou ty aplikace WM6.1 kompatibilní? K tomu zamrzávání při bootování by také docházet nemělo...
pRo_lama (10)|14.7.2008 18:37
Potvrdzujem, rovnaký čas mám aj ja.

@ jimm98y: Plánuješ spraviť nejakú novú ROM alebo update tejto ROM-ky ???
motofun_ce4you (44)|14.7.2008 19:39
čo sa týka štartovania mám spustené len battery status v poslednej verzii a prtetaktovanie na 273MHz. IPL/SPL som flashoval na 3.08, pretože som myslelň, že ten problém je v tom. dovtedy som mal 2.21. I po preflashovaní je štartovanie pomalé a dokonca musím stláčať klávesu donekonečna, kým mi nabehne systém, pretože ak ju nestláčam a nechám systém nabehnúť bez stlačenia hociktorej klávesy, zmrzne.
Jimm98y (237)|14.7.2008 19:45
2 motofun: divné, vypadá to spíše na hardwarovou závadu - to stisknuté tlačítko rozhodně není standardní chování - doporučoval bych zkusit flashnout originální ROM a pokud závada přetrvá, dát zařízení do servisu (pokud je v záruce)

2 pRo_lama: ohledně další verze mohu říct pouze jediné - when it's done
motofun_ce4you (44)|14.7.2008 20:53
opôtovný flash a problém vyriešený.... THX
Lucid_ce4you (7)|10.8.2008 23:37
Omlouvám se, pokud to již zde bylo řešeno. Mám nainstalovanou ROM: Jimm98y's WM6.1 cz a chválou a doporučením nešetřím. Staré Vario, které jsem teď přenechával dál snad běhá rychleji než můj Kaiser. Až na jednu, ale podstatnou drobnost: nefunguje fotoaparát. Při spuštění chvilku aplikace hrabe a pak zatuhne. Po zmáčknutí tlačítka "položit" se vrátí vše do normálu bez nutnosti sw resetu, ale spustit aplikaci nejde. Samozřejmě nepomohl ani sw reset. Nejde fotoaparát (kamera) nějak nainstalovat samostatně? Zkoušel jsem pátrat po podobných aplikacích, ale na nic jsem zatím nenarazil. Moc díky za radu.
Jimm98y (237)|11.8.2008 01:07
2 Lucid: Mne fotoaparát funguje v pohodě, ač normálně fotoaparát nepoužívám, tak teď co jsem na chalupě pomocí něj spouštím v noci přisvětlovací diodu... Zkus přeflashovat celou rom znovu, jestli to nepomůže - jinak cab fotoaparátu najdeš na https://www.xda-developers.com, přesný link nemám - ale jsi první o kom vím, že mu fotoaparát nejde.
cabadaj (51)|11.8.2008 06:54
Já jsem s touhle rom velmi spokojený , až na jednu věc . dokončoování slov (T9) . A to jak na SW , tak i na HW klávesnici . Poradíte mi někdo co s tím ? Že musím při psaní vlézt do kontaktů jsem zkousnul , ale to dokončování by snad fungovat mělo .
Díky za pomoc
Jimm98y (237)|11.8.2008 09:05
Je to uvedeno mezi známými chybami hned v prvním příspěvku, nejprve si ho přečti - řešení zatím není, pokud se podíváš třeba na xda-developers do topicu HTC Kaiser, tak zjistíš, že podobný problém se týká více cooked ROM pro HTC Kaiser - a protože já to portoval z HTC Kaisera, tak se tento problém vyskytuje bohužel i v této ROM - už jsem zkoušel hodně "zaručených řešení", ale žádné zde nefungovalo - pokud někdo budete mít víc štěstí, tak sem napište prosím váš přesný postup. Možná by pomohlo pohrát si s mapou znaků, ale na to teď bohužel nemám čas - mám brigádu, potřebuji finance a ROM mi v tomhle ohledu zatím nepomohla, takže je pochopitelné, že se jejímu dalšímu vývoji momentálně nijak nevěnuji. Prozatím nejlepším řešením mne přijde počkat na novou českou ROM pro HTC Kaiser, až vyjde a až budu mít pár dnů volno tak jí možná opět upravím pro Vario.
Lucid_ce4you (7)|11.8.2008 14:09
Díky za radu, alespoň v něčem člověk mohl být první :( Nicméně po těch nervech, co jsem při flashování u zařízení G4-lock měl, se mi do toho dvakrát moc nechtělo – flashování pomocí ShellTool trvalo hodinu a opravdu jsem měl pocit, že zařízení zatuhlo. Takhle jsem jen udělal HR a po prvním spuštění jsem zrušil instalaci kustomizačních cabů a provedl SR. Vše naběhlo v pořádku a fotoaparát aparátuje i kameruje, stejně jako běží ostatní aplikace. Ve spojení s rozhraním Spb Mobile Shell 2.0, které jsem doinstaloval spolu s témátkem HTC Diamond SPB pak WM 6.1 CZ by Jimm98y šlape naprosto perfektně.
Ještě jednou za ROMku moc díky.
Ludek S. (0)|12.8.2008 16:41
caute mohl by mi nekdo poradit?tahle romka je fakt moc dobra.jen mi tam vadi jedna vec.kdyz vytahnu pam. kartu tak se mi cele pda zasekne,i u pouziti WM5torage cele zamrzne a pomuze jen reset.u romky pdaviet mi to nedelalo.neslo by to nejak spravit?
dik za odpovedi.
Jimm98y (237)|12.8.2008 16:49
1) s aktivním wm5torage se nediv
2) pokud ti běží na pozadí nějaký program spuštěný z paměťové karty, tak ho před vytažením karty ukonči
3) mne to při výměně karet nemrzne
Ludek S. (0)|12.8.2008 16:55
no problem je v tom ze ten WM5torage nejde ani deaktivovat.ale jinak funguje.napadl me jeste hard reset nebo znovu nahrani romky.
JanalTom (15)|12.8.2008 17:20
kuci mam tu asi bug:
po urcite nahodne dlouhe dobe prestane zvonit, pomuze jen restart, jako zvoneni je mp3 skladba, totez se deje i u oznameni sms
Ludek S. (0)|14.8.2008 12:47
tak to s tou pam.kartou sem to vyresil jen mi ted nefunguje pripojeni s bluetooth,a to uz mam myslim tu opravenou romku.mohl by mi nekdo poradit? dik
Tom_bo (5)|14.8.2008 22:57
Zdravim... rad bych si do Varia taky flashnul WM 6.1, jenze co se tyce PPC moc se v nich nevyznam. Proto bych se chtel zeptat nekoho ze zde pritomnych, zda by byl ochoten obetoval trochu casu a mohl sepsat jednoduchy navod pro totalni lamu jak pri flashovani postupovat krok za krokem.

Procetl jsem sice Jimmuv navod na odblokovvani zarizeni i nejaky tutorial na xda-developers ale priznam se ze misto aby mi to pomohlo udelalo mi to v hlave jeste vetsi gulas.
Surgical (2364)|14.8.2008 23:31
Hm, tak si to všechno přečti minimálně ještě jednou, včetně odkazů, a dej dotaz na to, co ti v tom není jasné....

Napsat to "jednodušeji", než na tebou uváděných odkazech dost dobře nelze.
Taky si povšimni a neber na lehkou váhu všchna ta varování o vlastní odpovědnosti
za vlastní konání a možných rizicích takového počínání.
Takže vskutku, pokud to nepochopíš každé písmeno, do flashování se radši nepouštěj....

P.S. bohužel zatím nikdo nevydal příručku Flashing PDA for dummies....tím to asi bude.
cabadaj (51)|15.8.2008 09:22
Zatím jsem flashoval pouze Jimmiho romku a postup byl následující . Stáhnout soubor do compu , připojit PDA , spustit prográmek . Hotovo
mmxsro (14)|27.8.2008 18:39
Výborná ROM - teda moje první WM6, ale je ještě o fous lepší než stará WM5 - o něco svižnější a o něco stabilnější. Pozoruji také lepší správu paměti ;-).
Jediné, co mi vadí je vypínání GPRS po stisku červeného tlačítka :-( Nešlo by s tím něco udělat? Jsem zvyklý červenou klávesou minimalizovat.
Hunzek (15)|3.9.2008 15:53
já jsem si chtěl nahrát také tu ROMku ale v 55% asi klekla baterie,na displeji 3barvy a konec.Nejde zapnout,nic.Nepomáháani resetPujdevubec ještě rozjet??
DeeJayy (1)|8.9.2008 20:38
Nainstaloval jsem tuto ROM bez jakýchkoliv problémů, instalace trvala asi 10 minut, vše je super, načítání rychlejší atd., jediný problém je, že mi v některých nábídkách stále zůstalo logo T-Mobile (při volání, zadávání PIN atd..), lze toto nějak odstranit, nebo jsem udělal někde chybu? Při instalaci jsem nepoužíval ten unlock cosi, to znělo moc složitě a tak jsem to raději nedělal :)
Tom_bo (5)|8.9.2008 21:32
jimmovu ROMku jsem nekolikrat prehral a vyzkousel vic programu abych mel jistotu a porad zustava jeden problem pri prehravani audia (ogg, mp3) temer v jakemkoli programu (TCPMP 0.71 a vyssi, S2P 0.17 a vyssi, GSPlayer, pocket tunes, pocket music...) se mi Wizard zhruba po 30 minutach zasekne a pomuze jen "bodnout ho do boku"

zajimalo by me zda jsem jediny s timhle problemem pripadne jestli nemate nejakou radu kde hledat chybu
fisik_ce4you (115)|9.9.2008 13:32
Cauves ... ve flashovani jsem jeste noobik, ale chtel jsem se zeptat. Povedlo se mi preflashnout IPL/SPL na verzi 2.XX a mam tam nahranou SuperROM z ppctuning.org. Mam to teda chapat, ze zarizeni je odblokovane a tedy kdyz bych si nahral tuto verzi, zeby to melo fungovat bez problemu? Diky za odpoved
kawasaki (12)|16.9.2008 21:26
Cawte mám taky problém mam mda vario a chcem tam dat 6.1 win mobile od jimmiho cesky len prejdem cez kroky normalne dam update a ide normalne flahovanie na 100% a zostane tam stara romka aj tak teda pozadie načitavania sa zmenilo ale zostal tam stary čo som mal iná sranda že?
Hard reset spraveny ale nepomaha:((
tam čo je to from aku tam mam je všetko popisane ale ked chcem to TO dat tak tam nič neni len MOdel ide wizard nič ine prosim pomozte dakujem
peter34 (63)|17.9.2008 14:37
Hm, doteraz som si myslel, že slovensky rozumiem, ale Tvoj príspevok ma vyviedol z omylu. Bodky by nešli používať? :D Teraz k veci: Máš urobený CID unlock? Ak nie, na ppctuning.org je podrobný návod, potom by už naflashovanie WM 6.1 nemal byť problém.
Bongoman (69)|18.9.2008 23:23
Bohužel se nepřehoupnu přes unlock.... při práci se sedmym bodem (dle návodu o unlocku) se mi sice ukáže že u řádku [color=blue]0x0160 – cid [/color]je [color=blue]WIZTMOC5[/color], ale když ho chci nahradit jedničkami ( příkazem [color=red]perl typhooncidedit.pl cid.nb -c 11111111 -w unlocked.bin[/color] ) tak mi vyskočí řádek
[color=green]opening: cid.nb: No such file or directory[/color] po kterym následuje zase jen [color=green]C:\Unlock\CID>[/color] což mě neposune absolutně nikam a už vůbec ne ke změně na jedničky.... Tak se chci optat jestli neměl někdo taky podobnej problém a nebo popř jak ho vyřešit....... už sem to zkoušel 4x , všechno dle návodu a až do tohodle kroku přesně dle návodu a tak jak má, začínám z oficiál ROMky T-mobilu a postupuju přesně dle návodu, tak já nevim :,-(
wietter (3)|23.9.2008 19:07
Včera jsem si pomoci programu "ShellTool" nahrál do svého Varia ROM (pro G4) „WM 6.1 CZ by Jimm98y“

Postupoval jsem podle návodu http://ppctuning.org/?page=Flashing%20all a vyskytl se problém v bodě 7) .Aplikace se tvařila jako neodpovídajíci ,ale zhruba takových 5 hodin jsem to nechal a poté jsem to vzdal a MDA odpojil aniž by se oběvila hláška o úspěšném zapsání OS. Zajímave bylo že až teprve po odpojení se ukázala tahle hláška o uspěšném zapsaní:) Tak nevím,a chtěl jsem se právě zeptat co to bylo za záhadu ??

PC na kterém jsem provaděl Flash:
Pentium II 400Mhz
224 MB RAM
Windows XP Prof. SP2

potom po nahrátí jsem MDA zapnul:

MDA Vario
PL 2.21.0001
SPL 2.21.0001
GSM 02.19.11
OS 10.1.0.811

Vše proběhlo v pořadku.

Ale vyskytl se pouze jeden problém :(
nejde fotoaparát! ,jakmile se ho snažim zapnout,začne se načitat a zhruba po minutě načitaní se napíše hláška: „nelze získat data z fotoaparátu 36001:500:2 a pote musim udělat soft reset.

Pokud ma s timto nekdo zvas problem taky tak:
Tento problem se dá vyřešit! Po hard-resetu stornuju instalovani customizace (vytahnu před instalovanim baterku), Vario znovu nahodim a potom už fotak a vše ostatni funguje bez problemu .

Abych to shrnul:
Jsem velmi spokojen s touto ROM, je rychla ,spolehliva ,a myslim že je fakt nejlepši ! Super & thanks
Bongoman (69)|2.10.2008 09:28
musim říct, že je tahle romka fakt výborná... hodně stabilní a rychlá......... poděkování a pochvala Jimm98ymu ....díkes
Puchyyla (2)|9.10.2008 23:39
Zdravím, nainstaloval jsem Jimm98yho rom wm 6.1 cz, mám však problém s nastavením MMS. Stále nemohu MMS přijmout a když jsem se pokoušel nastavit MMS podle návodu na O2, zjistil jsem, že kolonka v menu pro nastavení MMS zpráv chybí

wietter (3)|10.10.2008 15:05
zdravim ,ja mam stejnou ROM a mě to normalně jde nastavit .
Otevřu: Zpravy/ potom vyberu učet (SMS\MMS) / Nabídka / Možnosti zpráv MMS

Program pro automatické nastaveni MMS: http://www.ppctuning.org/?page=operatorsettings
Puchyyla (2)|10.10.2008 22:09
tak bohužel ani po nainstalování cabu stále nic, ale děkuji za snahu...
Jackie88 (3)|12.10.2008 17:49
Zdravim,
mám menší problém na Qteku 9100.
Flashnul jsem ho na WM 6.1 CZ by Jimm98y bez problému. Nabootuje, a během ukazování tipů mi to zamrzne. Nastavim čas, ukáže mi to nějaký tip tam dám NEXT a potom mi tam naběhne tip s popiskem pop-up menus a přes to už se nejde dostat. Neni tám žádné NEXT, ať mačkám cokoliv tak se nic neděje. Po vypnutí a zapnutí to hned skočí na tento tip a zase se nejde někam dostat.

Zkusil jsem z webu http://www.ppctuning.org/ stáhnout Official Qtek WWE ROM 2.17, to se taky fleshlo OK, ale problém je uplne stejný.


Nemá s tím někdo zkušenost? Nebo nevíte jak tito tipy nějak přeskočit?

Dík za každou radu

Jackie88
Bongoman (69)|13.10.2008 09:19
No já s tim měl taky problém, ale nakonec sem to manuálně nastavil a už to funguje. Ale je pravda, že ty instalační CABy pro nastavení (v mém případě T-Mobile) nefungujou... Nakonec pomohlo to manuální nastavení přímo ze stránek T-Mobilu...
Bongoman (69)|13.10.2008 09:24
to Jackie88

tak ty tipy ani nepřeskočíš, ale jde tam jen o kopírování textu, vymazání a vložení o řádek níž (musíš kliknout na displej a chvilku pordžet, aby se ti otevřely možnosti) tim vložíš dříve zkopírovanej řádek, resp. vymazanej do novýho a pustí Tě to dál....

Jackie88 (3)|13.10.2008 13:40
A jooo .... no já sem teda lama

Tak díkec moc...už to šlape :cool:
Jackie88 (3)|13.10.2008 13:56
Tak ještě jeden trapnější dotaz...dá se tam nějkde nastavit čeština nebo je jen anglicky?

Podle názvu ROMky jem mysle, že to má být CZ
Bongoman (69)|13.10.2008 15:56
taky že jo, česky je......... nic nastavovat nemusíš automaticky se Ti to nahraje v poslední části instalace romky....
kukacka_ce4you (9)|13.10.2008 17:02
Zdravím, mám dotaz na všechny, co používají tuto rom, jestli se jim podařilo nějak vyřešit psaní diakritiky na HW klávesnicí a doplňování slov (jde mi hlavně o návrhy z kontaktů při psaní zprávy)
wietter (3)|13.10.2008 19:23
známé problémy:
1) nefunguje klávesa SYM na hardwarové klávesnici, znaky s diakritikou je nutné psát pomocí softwarové klávesnice.
2) nefunguje navrhování slov při psaní, přestože je v nastavení povoleno

Tyto dva problémy se týkají ROM založených na HTC Kaiser na xda-developers, momentálně na ně není žádné funkční řešení.
kukacka_ce4you (9)|15.10.2008 17:35
Ano, to jsem samozřejmě četl ještě před instalací ROM, ale ten příspěvek je z června, tak jsem se chtěl zeptat, jestli už není nějaký řešení těchto problémů.
Bongoman (69)|16.10.2008 11:23
no já bych to ani teda osobně moc problémama nenazýval
- tim že nejde ta funkční klávesa, je jedině dobře.... pro hlasový vytáčení je absolutně špatně položená (často náchylná k zmáčknutí) a redefinovat jí v tého wm 6.1 v pohodě jde
- dokončování slov stejně nepoužívám u PPC s plnohodnotnou klávesnicí mi to příde jako zbytečnost. Chápal bych to u zařízení, které HW klávesnici nemají, kdy může tato funkce momoci alespoň trochu "rychlejšímu" zapisování

takže o těchto dvou nedostatcích sem se dověděl až tady o od Vás.....
kukacka_ce4you (9)|16.10.2008 15:17
Myslím klávsu SYM na HW klávesnici (takovou tu tečku, kterou se píšou speciální znaky) a dokončování slov se hodí například při psaní příjemce v sms.
Bongoman (69)|17.10.2008 17:28
aha no tak s tim já fakt problém vůbec nemám....... ono jestli to nebude i třeba verzí IPL a SPL nebo něčeho podobnýho...... a následnou kompatibilitou nejen s touhle ROMkou......... například když sem nahrával tuhle ROM na starou rom s IPL 1.01 (takovej ten základ) tak běžela (sám nevim proč) o poznání pomalejš než teď s nejnovejší (tušim 2.6 nebo 2.7 ofic. anglickou T-Rom) a šlape mi to rychlejc nebo možná prostě jinak......... takže fakt nevim, tak určitě by moch říct nějakej technik nebo ITák jestli to tak je či ne..... tohle je muj názor laika...............kažopádně se SYM vůbec problém nemám.
wytrzens (2)|23.10.2008 19:10
zdar všichni, potřeboval bych poradit, měl jsem Vario v reklamaci u T-Mobilu a rad bych si naistaloval johnyhoi wm6.1,ale hlasí mi při flashovani chybu 300 - invalid update tool, ze muzu nainstalovat jen novějši romku než mi tam dali, mam G4. pokud někoho napadá jakákoliv rada, byl bych vděčný. Předem děkuji

Je ještě chtěl dodat, že nefunguje ani shelltool ani jiny zpusob popisovany ve forech
ruleZzzz (1)|28.10.2008 22:06
[quote=wietter]Včera jsem si pomoci programu "ShellTool" nahrál do svého Varia ROM (pro G4) „WM 6.1 CZ by Jimm98y“

Postupoval jsem podle návodu http://ppctuning.org/?page=Flashing%20all a vyskytl se problém v bodě 7) .Aplikace se tvařila jako neodpovídajíci ,ale zhruba takových 5 hodin jsem to nechal a poté jsem to vzdal a MDA odpojil aniž by se oběvila hláška o úspěšném zapsání OS. Zajímave bylo že až teprve po odpojení se ukázala tahle hláška o uspěšném zapsaní:) Tak nevím,a chtěl jsem se právě zeptat co to bylo za záhadu ??

PC na kterém jsem provaděl Flash:
Pentium II 400Mhz
224 MB RAM
Windows XP Prof. SP2

potom po nahrátí jsem MDA zapnul:

MDA Vario
PL 2.21.0001
SPL 2.21.0001
GSM 02.19.11
OS 10.1.0.811

Vše proběhlo v pořadku.

Ale vyskytl se pouze jeden problém :(
nejde fotoaparát! ,jakmile se ho snažim zapnout,začne se načitat a zhruba po minutě načitaní se napíše hláška: „nelze získat data z fotoaparátu 36001:500:2 a pote musim udělat soft reset.

Pokud ma s timto nekdo zvas problem taky tak:
Tento problem se dá vyřešit! Po hard-resetu stornuju instalovani customizace (vytahnu před instalovanim baterku), Vario znovu nahodim a potom už fotak a vše ostatni funguje bez problemu .

Abych to shrnul:
Jsem velmi spokojen s touto ROM, je rychla ,spolehliva ,a myslim že je fakt nejlepši ! Super & thanks
[/quote]

caw tohle se mi stavalo taky presne jako tobe DOPORUCUJU ti flashnout off t-mobile ROM a pote nahrat tuto rom pro g4 pomoci HARD SPL a vse pobezi jak ma :D mam odkaz na docela good navod tak jesli mas zajem tak mi napis na icq 409963785 :D :D jinac tato rom je naprosto BEST ROM na Wizarda
Josef Vlk (1)|13.11.2008 21:22
Zdravím všechny.
Nainstaloval jsem si do své MDAc2 "WM 6.1 CZ by Jimm98y"! Jede v pohodě, jen nefunguje reproduktor! S jinou ROM mi šel! Přestože tato ROM není určena pro toto zařízení, šel by můj problém vyřešit?! Bylo by mě líto ji (ROM) vyměnit! Jinou lepší pro MDAc2 neznám! Pokud ano, navrhněte alternativu!
Díky za případné odpovědi!
kumil_ce4you (6)|6.12.2008 16:49
Ahoj všem,šoupnul jsem si do svého Varia WM6.1 a ma problém s připojení WIFI.Někdy jede v pohodě,ale většinou mi padá spojení i když ikona ukazuje že jsem připojen.Pro obnovu spojení musím odpojit a opět připojit.WIFI nutně potřebuji,chtěl bych to co nejdříve odstranit.Nerad bych měnil romku,6.1 se mi moc líbí.Díky za rady.
kumil_ce4you (6)|8.12.2008 11:28
Ahoj,tak zatím mi nikdo nic neporadil,tak jsem si dal WM6 a výsledek je skoro stejný,pls o radu,do WM5 se mi zpět nechce,ale WIFI potřebuji,dík.
kumil_ce4you (6)|13.12.2008 17:08
Tak teď už jsem vyzkoušel i superrom a nic.Stále stejné,vidím router,vidím sílu signálu,ale na net se nepřipojím,musím wifi vypnout a zase zapnout,pak zase nějakou neurčitou dobu jsem připojen na net.........poraďte,pls