Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartřády - jízdní řády pro PPC i WM Smartphone

chose007 (37)|7.11.2008 09:38
To omezení je 7 dní a maximálně 25 hledání - myslíme si, že pro vyzkoušení aplikace to je dostačující. Každopádně toto info se zobrazí (jak jste už asi pochopil :)) při každém startu aplikace a před každým provedením hledání.
Johannes_ce4you (6)|7.11.2008 11:16
Nainstaloval jsem si na svůj HP IPAQ 914c Business Messenger Vaši aplikaci ve finální verzi. Vše - včetně objednávky u CHAPS spol. s r.o. - proběhlo naprosto bez problémů!
Jelikož můj komunikátor má display v režimu landscape, nemá to na zobrazování aplikace žádný vliv. Veškeré ovládací prvky jsou přístupné, při zobrazování údajů jsem zatím nezjistil žádné potíže. Nějakou dobu jsem měl pro testování beta verzi a musím uznat, že jste vytvořili velice kvalitní program pro správu jízdních řádů.
Díky za něj a vývojovému týmu přeji mnoho spokojených uživatelů.

P.S. Jinak pro ostatní, pokud si do 30. listopadu 2008 objednáte JŘ v akci pro období 2007/2008, tak Vám licence bude platit až do 13.12.2009. Potvrzeno, vyzkoušeno!
Docent (1234)|2.12.2008 20:49
Ovšem ta elektronická faktura CHAPSu v xls souboru se zamčenými buňkami, ze které nejde ani Ctrl+C číslo účtu nebo variabilní symbol, fakt "nemá chybu", to musel vymyslet *** :evil: .
osch (1330)|16.12.2008 13:37
Se Smart Řády jsem naprosto spokojen. Stejně jako s lidmy, kteří tento soft dělají. :yes:
Nechápu však toto:[youtube]http://www.youtube.com/v/Jv2NDCeh6w4[/youtube]
Tedy. Tři dny platnosti nového JŘ vlaků a od Chaps nejde stáhnout aktualizace. :no:
chose007 (37)|16.12.2008 13:59
osch:

Uznáváme, že to není zrovna dvakrát ideální řešení, nicméně věc se má takto: Chaps ty jízdní řády rozděluje podle jednotlivých grafikonů - tedy pro starý grafikon je řád Vlak07C a pro nový je Vlak08C. Jsou to dva na sobě naprosto nezávislé jízdní řády a soubory - tak to má Chaps a my s tím toho moc nenaděláme. Tedy program opravdu nezjistí žádné nové aktualizace jízdního řádu Vlak07C - protože žádné nejsou. Je ale nový jízdní řád Vlak08C - je ale veden jako jiný jízdní řád, než Vlak07C a tedy si ho musíte stáhnou stejně, jako jiné jízdní řády (přes záložku "Stažení dat").

Ono je to trochu problematické, protože v tom přechodném období přelomu grafikonů je totiž potřeba udržovat oba dva řády - jak starý, tak nový. Kdyby to bylo tak, že by k dispozici byl vždy pouze jeden jízdní řád, tak by až do 13.prosince nebylo možné vydat jízdní řád pro rok 2009, což by také nebylo zrovna moc dobré řešení.

Každopádně budeme ještě uvažovat jak to zařídit tak, aby při přechodu grafikonů příští rok ta změna byla hladší. Zřejmě by byllo dobré alespoň to, aby se v tom aktualizačním formuláři automaticky nabídlo stažení datových souborů platných na dašlí rok, pokud na zařízení máte k dispozici jízdní řád pro starý grafikon.
osch (1330)|16.12.2008 14:03
Aaaa. Tak to mě nenapadlo :oops: Omlouvám se Chapsu.
chose007 (37)|16.12.2008 14:03
osch:

Ještě dodatek aby to bylo jasné. My nemůžeme brát např. ten Vlak07C a Vlak08C jako jeden jízdní řád. Protože pokud bychom to tak brali, a vy byste si dal aktualizaci dat někdy trřeba 1. prosince, tak by se vám změnil jizdní řád Vlak07C za Vlak08C, což by znamenalo, že až do 13. prosince byste nemohl vyhledávat. Takže ten problém je trochu složitější.
Docent (1234)|16.12.2008 16:43
To chose007:
Jsem trochu natvrdlejší :) , nemohl bys mi, prosím, vysvětlit tohle?
Aktualizuje soubor Bus08C.jz plně postačující pro produkt IDOS Komplet.
Obsahuje jen aktuálně platná data.
(jde o soubor BUS08C.EXE).

Co je to "plně postačující", to znamená, že nemusím tahat ostatní soubory z oddílu Autobusy? A "aktuálně platná data" znamená, že ty ostatní soubory obsahují neplatná data?
chose007 (37)|16.12.2008 17:43
Docent:

Abych řekl pravdu, tak význam toho "IDOS komplet" mi taky uniká. :) Nicméně tím, že obsahuje jenom aktuálně platná data, je nejspíš myšleno následující. Pokud existují např. některé spoje, které platí jenom třeba od prosince do března, a potom už ne, tak v dubnové aktualizaci dat už ty spoje nebudou. To znamená, že když by uživatel zadal hledání v minulosti (třeba na leden, ale měl by ta data z dubna), tak by mu to nenašlo všechny spoje, protože některé v těch datech už prostě nejsou. Nejsem si teda jistý, ale mám za to, že to je takhle. Každopádně by to nijak nemělo ovlivnit vyhledávání spojení od aktuálního dne do budoucna. V aktualizacích pro IDOS pro PC jsou tuším dvě varianty těch autobusových souborů - varianta obsahující jenom tato platná dat a vaainta obsahující úplně vše, včetně těch už neaktuálních spojů.

Každopádně pro Smartřády tato volba ani není, takže není co řešit. Myslím si, že úplně stejné to bude i u těch rozdělených autobusů - Čechy, Morava a dálkaři, ale jenom to tam není napsané.

EDIT:

Ještě, aby to bylo úplně jasné. Ten soubor BUS08C.EXE v sobě určitě obsahuje všechny spoje z těch rozdělených autobusů Čechy, Morava a dálkové. Stačí načítat pouze tento jeden soubor. Ty rozdělené autobusy tam jsou jenom kvůli paměti - některé starší zařízení nemusí mít dost paměti pro zavedení souboru BUS08C.jz. Jinak u toho Slovenska si nejsem jistý, ale v případě potřeby vyhledávat slovenské autobusy bych určitě radši použil ten slovenský jízdní řád.
Docent (1234)|16.12.2008 22:03
Díky za vysvětlení :yes: .
Docent (1234)|29.12.2008 23:01
Někam se vloudila chybička... Nejspíš CHAPSu, ale dost eklhaft :-(.
MHD Plzeň - platnost je do 4.1.2009, takže když chci vyhledat spojení na 5.1.2009, napíše mně to "zadané datum hledání je mimo platnost jízdního řádu." Tak nevím, jestli mám stát 5.1. o půlnoci a stáhnout nový JŘ... A další, tenhle JŘ platný do 4.1.2009 vyhledává pouze ve všední dny, pokud se pokusím najít spojení o weekendu nebo svátek 1.1., napíše to "nebyla nalezena žádná spojení..." :(( .
chose007 (37)|30.12.2008 00:23
S tou platností dat plzeňského MHD to je opravdu trochu na nic... Nicméně momentálně data evidentně ještě nejsou - ani internetový IDOS nehledá pro pozdější datum než je 4.1.2009... resp. hledá, ale výsledky platí pro 4.1.2009 (poněkud matoucí :) )

Jinak co se týká toho vyhledávání o víkendu nebo 1.ledna - bylo by možné sem do fóra nebo na mail napsat konkrétní zadání, u kterého to nic nenajde? Něco jsem zkusil a hledalo to... Každopádně doporučuju výsledky nejdřív porovnat s internetovým IDOSem - pokud jsou stejné, tak s tím nic nenaděláme (resp. můžeme se jenom obrátit na Chaps).
Docent (1234)|30.12.2008 21:10
Brněnská - CAN Husova (což je přímý spoj busu 41), 1.1.2009 10.00 to nenajde nic, 2.1.2009 v pohodě. IDOS na webu dělá to samé, takže to je chyba CHAPSu :evil: .
chose007 (37)|31.12.2008 10:17
Zrovna v tomhle se musím Chapsu zastat - některé jízdní řády jsou chronicky ve špatném stavu. To ale většinou není věcí Chapsu ale dodavatelů dat - buď přímo dopravních podniků, nebo nějakých jiných subjektů, které toto zajišťují. Ostatně, i když je v jízdním řádu formálně vše v pořádku, tak některé řády jsou podrobnější a kvalitnější než jiné. Kupříkladu MHD Prahy je poměrně dost kvalitní - zastávky jsou zde řešeny až na nejnižší možné úrovni tzv. sloupků (běžná autobusová zastávka obsahuje dva sloupky - na každé straně silnice), je zde určeno mnoho docházkových vzdáleností mezi různými zastávkami (to je věc, která v některých jiných řádech úplně chybí) atd.
Honza102 (182)|5.1.2009 11:28
Pro plzeňskou MHD stále žádná aktualizace. Dnes jsem byl dost nepříjemně zaskočen.
Docent (1234)|5.1.2009 12:33
Právě jsem to psal do CHAPSu... Přitom na webu DPMP nové jízdní řády jsou. Zkus jim napsat taky, když si bude stěžovat víc lidí, tak se třeba obtěžují s aktualizací...
produkty@chaps.cz
Honza102 (182)|5.1.2009 13:40
Poslal jsem jim ostrou prosbu, tak uvidíme...

EDIT: Aktualizace konečně je.
Petr L. (29)|3.2.2009 09:22
Zajimalo by me jestli datove podklady jizdnich radu jsou stejne jake byly pro idos, protoze tam kde stary idos vyhledaval korektne, smartrady nenajdou nic nebo hodne spoju vynechaji.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2009 19:49
Data by měla být stejná. Záleží na nastavení aplikace. Já jsem dosud na problém nenarazil, dokonce mi to hledá spoje lepší a výhodnější, než v PC IDOS u svazáků na iDnes.