Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO8 - tuning, témata, nastavení a zkušenosti...

Vlada165 (676)|10.6.2008 07:52
Skin...
leilak1 (72)|10.6.2008 08:55
:) Najprv ma nalakalo ak som pozrel na tento zip. 3,8 MB dufam ze to pojde dobre...;)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vladas ty si asi iGO 8 Copperfield tá lišta nahore je super...:yes: :yes: :yes: rád se kochaš....
- tie radary a hlasy ja momentálne nevyskúšam takže kto má možnosť skúšajte a napíšte sem....ako to fičí.....
- ten krížik aj tá lišta fajn nic tomu nechýba.....:yes:
- teraz ako skúšam prelet vo Wiedni sam mi zobrazil hore na zapnutej čiernej lište dlhý názov ulice aj ja som videl jasne pod krížikom E60 akoby tam vtedy krížik ani nebol - to sa mi páči....
- mne osobne nechýba vidieť nasledujúcu zmenu odbočenia .....ak by sa ti podarilo niečo také vypínacie dať na panel....
pre ktorých je to dôležite....
- nemám nejakú teraz predstavu ale ten spodný panel by bolo treba nejak upraviť....zarovnať...urobiť viac "profi"
nie je to životne dôležité ale .......ale.......:)) - teda aspoň môj názor....vrchná časť je už :yes:
- to vypnutie krížika....hm ak chceš ...ak sa ti to podarí....ale dobré je to aj takto...úplne stačí...
- už dlhšie som chcel spomenúť, že ak tu žltú šípku zmeny smeru jazdy nedáš do nejakého okna, alebo pod ňu podklad.....tak by jej okraje mohli byť zvýraznené čiernou viac... podobne ako číslo nad ňou ....to číselko má takú čiernu hmlu (mlhu) okolo.... bolo by dobré aj okolo tej šípky...lebo vo velkom meste so 4 pruhmi a pri križovatkách kde je tým pádom veľa žltej farby tá šípka v určitých okamihoch zaniká...... :?
Tom Tom :D
- ale nie som chcel že či by si len nezvýraznil okraje šípky nie dávať podklad....:)
-samozrejme ostatné detajlíky sú už len vecou názoru....vkusu ....ako tá moja slečna v úvodnom obrázku...:D

- bláznivá myšlienka ma drží dlhšie aby si nepovedal čo stále chcem, som ju nenapísal......:)) ale už si sa ukázal že dokážeš už aj vysúvať a zasúvať :D (panel).......tak či by si to nespravil aj v mojom obľubenom okne "plánovanie"
a to tak napr. že by som klikol na polopriehladny panel kde sa zobrazuju mestá, ulice...a ten horný čierny a dolny čierny panel by naraz zmyzol....a by bola k dispozícii celá plocha okna mape....a potom zas klik na polopriesvitny panel a obidva čierne panely by sa zas nastálo zobrazili ..........nezabi ma :)) ;)
- nuž bolo by 4 až 5 cm štvorcových viac mapy....a ty si predsa za viac mapy
- ber to len ako myšlienky ktoré nemusiš realizovať ........:D ...aby si mohol dobre spávať...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- teraz večer ma napadlo že by si mohol aspoň potiahnut ten polopriehladny panel aj pod to autičko v navigačnej obrazovke a nebude to vypadať take take....:)
- ak sa ti podari teda tie 2 rohy 90 stupňové (vonkajší a vnútorný) polopriehladného panelu pri žltej šipke trochu zaobliť dostane tvoj skin už PROFI obraz....:yes:
a už by sa mi aj páčil .....!!!!:)
Vlada165 (676)|10.6.2008 09:19
Chi ten "krizek" a 2D/3D jeste nechat (jako spravny Copperfield) nechat zmizet uplne,
tedy jestli to pujde, aby to "chvili svitilo" (jako ted) a pak zmizelo uplne a nahore bylo krasne prazdno.
Mno doufam, ze uz to pak nebude na skodu a kdo skin nezna, nebude myslet,
ze nema zadne hlavni menu a ani 2D ;-) ...

Mozna bych ten "nasledujici manevr" mohl nechat zobrazovat a skryvat soucasne s rychlostnim limitem kliknutim
na aktualni rychlost dole, protoze osobne povazuju obe infomace za stejne "dulezite" ;-),
ale kdybychom je precejen chteli zobrazit
(jen jestli se jeste vejdou nad sebe, ze co jsem videl upozorneni na radary je asi dost velike a chtel jsem je dat prave
do leveho horniho rohu, pokud si tedy spravne pamatuju, ze se mi na kole zobrazovalo uprostred)
a klikani na nadmorskou vysku, anebo kompas mam jeste "v zaloze", kdyby bylo potreba ovladat jeste neco dalsiho ...

Ten spodni panel opravdu neni moc "profi", ale pro mne je hlavni, aby se z nej dalo dozvedet
hlavne vse dulezite (cim jednodussi, tim prehlednejsi...) a aby co nejmene prekazel ...

Pod cislo a sipku nedavam ten podlad prave proto, ze uz by to zbytecne hodne zakryvalo ten spodek
(hlavni cast mapy je sice pred kurzorem, ale nekdy jsou situace, kdy je treba videt prave minutou odbocku jeste kousek za kurzorem bez zbytecneho prepinani treba do 2D) a na tom kole (s diplayem primo proti obloze) byla sipka a cislo asi jedine udaje,
ktere jsem proti slunci vubec videl, takze (alespon zatim) mi neprijde nutne je podkladat a uvidim az v aute ...
(ve velkem meste mam prave radeji zazoomovano tak, abych dostatecne videl mapu a ted jsem jeste zvedavy,
jak bude videt ta kriklava fialova barva...)
Ty uz by jsi z toho zase nejradeji (hlavne nenapadne) udelal toho TomToma a nedas a nedas pokoj !!! :-D
leilak1 (72)|10.6.2008 11:29
:D snád sa pobavíte na somarine a Vladas tiež.....
00283303_david-copperfield-48949_tvLN.jpg
Tonislav (23)|10.6.2008 15:20
muzete mi prosim poradit jak a co prepsat abych zmensil navigacni sipku?Protze jsem byvaly tom tom-ar mam nainstalovany skin od gliko ...Diky
jimbeam_ce4you (44)|10.6.2008 18:17
Ze jednoho serveru, nevím, jestli ho sem mohu dát, aby to někdo nevymazal, jsem vyloupnul tenhle parádní skin ala TOmTOm. Je to poslední verze ze včerejška, a velmi, velmi funkční a podařená, autor to neustále vylepšuje

skin:
Kód:
http://rapidshare.com/files/121327762/TTskin_by_GlikoGliko.zip

denní schéma TT:
Kód:
http://rapidshare.com/files/121324045/TTgliko.zip

data.zip:
Kód:
http://rapidshare.com/files/121324496/DATA.zip




sep_ce4you (351)|10.6.2008 18:21
priznam se ze moje igo neni uplne nejsviznejsi mam etem m 700 a SPB pocket plus. Nejake zkusenosti?
Criss23 (3)|10.6.2008 18:43
[QUOTE="Tonislav"]muzete mi prosim poradit jak a co prepsat abych zmensil navigacni sipku?Protze jsem byvaly tom tom-ar mam nainstalovany skin od gliko ...Diky [/QUOTE]

Otevři
Data.zip - project_config - igo8.ini
[map]
3d_max_tiltlevel=9500
3dcarsizemul=50000
direction_arrow_scale=1.5
2d_car_scale=1.6
2d_car_edge=1.25
3d_scale_carmodel=1
3dcarsizemin=5000
3dcarsizemax=8000
3dcarsizemul=15000 Přepiš poslední 3 řádky čím menší hodnoty tím menší šipka ;)
Tonislav (23)|10.6.2008 23:04
Criss23:Tak už nevím co dělám špatně,ale nezadařilo se...budu tápat dál...Mám tam přímo ten data zip od glika... zkoušel jsem doplnit ty tvoje řádky....úplně smáznout ty původní a MAP nahradit těma co jsi psal ty a ani tuk...Děkuju za snahu ...Kromě té šipky mě jede všechno ok,ale ta velikost ...
Jason_ce4you (260)|10.6.2008 23:07
Tak na 4GB kartě mi po cca 10ti minutách navigace Loox n560ka 3x zatuhla,volno kolem 30MB paměti, ale nainstalil jsem Igo8 na 2GB kartu (komplet Evropa) jen po HR Volných 34,7MB a po hodině a půl navigace ani jedna hláška, že by byla plná paměť plná.Vím je to nepraktický,pořád obnovovat ze zálohy karty, ale asi nic jinýho nezbyde pokud ten SW budu chtít používat. Zá týden mě čeká cesta do Bulharska, tak jsem zvědav...:-), jinak mám v záloze Igo 2006 May Way, které mě dovedlo do Kosova bez jediného zádrhelu.
Bombardo_ce4you (0)|11.6.2008 03:31
To : Vladas nejdříve diky za Tvé skiny jsou super. U toho posledního VladaS_240x320_080609.zip mám pruhové šipky hrozně malinké. Zkoušel jsem to nastavit , ale bez výsledku. Mužeš poradit nebo to byl úmysl. dik za reakci
Vlada165 (676)|11.6.2008 07:04
[QUOTE="Bombardo"]To : Vladas nejdříve diky za Tvé skiny jsou super. U toho posledního VladaS_240x320_080609.zip mám pruhové šipky hrozně malinké. Zkoušel jsem to nastavit , ale bez výsledku. Mužeš poradit nebo to byl úmysl. dik za reakci[/QUOTE]

Jo chtel jsem tam take napred dat tu moznost sipky zvetsovat (v menu to jeste zustalo, ale asi to budu muset vyhodit,
at to tam zbytecne nemate), ale kdyz jsou zobrazene dole, tak se nevejdou a nakonec jsem dosel k nazoru, ze ty male uplne staci,
ze (alespon ja) uz podle jejich barvy krasne poznam, ve kterem pruhu se drzet a se slunickem v zadech si myslim, ze stejne nebudou videt ani ty sipky velke ...
Vlada165 (676)|11.6.2008 07:05
Mno nalevo je to "nahore bez", tedy tak, jak to mam rad ja
(samozrejme pri hrani, anebo pri opravdu dobre viditelnosti kdy staci k navigaci jen mapa)
a napravo, kdo si to potrebuje "docasne zasvinit", tak mu nic nebrani ;-) ...
Ovladani je porad stejne, akorat lituju toho, komu se dostane skin doruky
poprve a nezna vsechna "tajna tlacitka" - ten ho asi hodne rychle smaze ;-) ...

Tak mne jeste tak napadlo (bohuzel zas az ted rano), ze (jen) ve stavu "zasvineni"
by mozna bylo dobre aby se pod navigacnimi informacemi take objevil ten tmavy
podklad, protoze ve meste tam opravdu vznika zmatek.
(Dost ale precuhuji u manevru ty KM a asi je pak budu muset odstranit, at podklad neni zbytecne velky)
Pak pujde vybrat, jestli je dobra viditelnost a staci pri navigaci mapa
ve stavu "kochacim", anebo je nutne zvyraznit navigacni informace,
kdyz mapa treba na slunicku je zrovna stejne spatne videt.
Asi by to chtelo osetrit, aby si to pamatovalo i to zapnuti/vypnuti panelu
(ted to zatim neni osetrene vubec a panely zmizi, i kdyz se prepne jinam ze 3D
a pak se musi kliknout treba 2x aby se panely znovu objevily),
ale zatim nevim, jestli najdu, jak cist/zapisovat do system.ini nebo sys.txt.
(jeste ale vaham, jestli ten podklad stoji za to, aby to pak vypadalo tak "blbe"
a krylo tak velkou cast mapy nalevo dole ;-(...)
Vlada165 (676)|11.6.2008 07:08
Dalsi "beta", ale zjistuju, ze cim vic dodelavam funkci, tim vic je potreba jeste "vychytat jejich mouchy" ;-) ...
(treba to neprijemne odzoomovani v planovani, ted to nepamatovani stavu "skryvacich panelu" atd. ...)
leilak1 (72)|11.6.2008 08:11
práve čo ty tomu hovoríš vyvážené mne sa moc nepáči....páčilo by sa mi tie zaoblene všetky rohy...
-Tom Tom nespomínaj nechcem aby sa to podobalo na neho....
-Som chvilku musel rozmyšlať ako pustiť tu druhu navigačnu šipku s tou rychlostou...až potom ma napadlo že si to písal klik na rýchlosť ......Mal by si aj k svojmu skinu už písať NAVOD NA OBSLUHU :D
- Nevyjadril si sa k tomu oknu "plánovanie" skovávanie čiernych panelov bolo by to možné? síce ano vyjadril už...ale pomohlo by to dosť....vieš zvyk z igo 2006......
-to čo si napísal že bo to bolo lepšie na širku 320x240 omyl to len máme mi slováci a česi taký dojem...lebo máme štáty na šírku mapy ....myslím ak by si bol švéd alebo Nor tak by si take niečo nenapísal :D ;)
Vladas je to predsa 5 cm štvorcovych mapy a to stojí za to...:yes:
hej píšeš že stačí no však aj mne...ale je tu ta možnosť....
:yes: :yes: :yes: ale ako celok a pokračovanie vývoja tvojho skinu tak potom :yes: :yes: :yes:
Vlada165 (676)|11.6.2008 08:30
To schovavani tlacitek v 2D by sice slo, ale stejne by bylo spis potreba vic mista na sirku (planovalo by se lepe v 320x240)
a protoze si pak tu mapu muzes prohlednout ve 2D navigacni obrazovce, kde mas dole minimum veci
(jak je ted dobre, ze si to zobrazeni tech panelu zatim nepamatuje ;-)...), takze se priznam, ze to za tolik prace asi nestoji a ze se mi do toho nechce - ja pri planovani ta tlacitka vetsinou potrebuju a na prohlizeni mapy mi ta velikost (oproti puvodni) staci ;-( ...

Bohuzel ten "stin za pismeny" je vlastnosti fontu a na ty sipky to nejde (nebo to alespon neumim - zkusim, ale asi to bude jinak, nez u fontu...).
Bylo by to hezci, nez ten podklad, co zabere velkou cast plochy a proto se mi do nej nechce ...

Pod auticko panel nezasahuje, ze na leve strane jsou take "diry" a at je to trochu "vyvazene" ze auticko slouzi zaroven jako tlacitko.
Zakulacovat se tam moc neda, protoze nahore beha ta "blecha ukazujici zbyvajici vzdalenost do cile", takze je to potreba hranate
a kdyz hranate, tak je hezci at je hranate vsechno - Grr, to jsem ale zase tvrdohlavy, co ? ;-D ...
(a vubec, TomTom take nebyl hranaty !!! ;-D...)
Vlada165 (676)|11.6.2008 09:54
A mna by sa nepacilo, zial !!! ;-D ...

Nebyl jsi to nahodou ty, kdo jeste nedavno porad chtel vzhled jako TomTom Tom Tom Tom Tom ? ;-D ...
Profesionalni vzhled klidne ano, ale u mne je az na druhem miste,
protoze mam obavy, aby to pak nemelo zbytecny "vliv na funkci" ;-)
asi jako original skin, ktery je tak zaplacany vselijakymi "profesionalnimi zbytecnostmi",
ze pod nim neni skoro videt samotna mapa a i kazdy jiny se do svych skinu bohuzel snazi nacpat
snad i "jake je pocasi na Marsu", jen aby mel to, co jini nemaji
a proto jsem se rozhodl vytvorit tento skin prave tak, jak vypada (tedy bez vsech prekazejicich zbytecnosti)...

Jo jo, navod by se uz asi pro nekoho hodil (hlavne kdo nesleduje vyvoj skinu od zacatku),
ale priznavam, ze jsem na to liny, protoze mam dost prace se samotnym skinem
a kdyby nekdo mel chut, tak ho muze klidne vytvorit.
Ja puvodne psal skin v prvni rade pro sebe a aby mi co nejvic vyhovoval (takze je to na nem asi bohuzel videt...),
ale protoze jsem jsem si rekl, ze by se treba mohl hodit i nekomu jinemu, tak jsem ho dal i sem.
Snazim se proto namitky, ktere mam pocit, ze jsou opravnene, reskpektovat,
ale pokud se mi neco nelibi (anebo jsem zkratka liny), tak se mnou nikdo nehne !!! ;-D ...

Jak jsem psal, mozne by to s tim schovavanim tlacitek asi bylo (i kdyz trochu komplikovane) a zda se mi, ze kvuli tomu kousku
mapy to uz za tu praci opravdu nestoji a spis ted jeste vymyslim,
jak by se dala jeste vylepsit hlavni (navigacni) obrazovka.

Tak to ja zas jezdim vetsinou pres 340km na vychod, takze je to pro mne naopak kratke :-).
Jo a jestli nam to letos vyjde, tak bychom se chteli podivat do Nizkych tater (kde se narodila ma "skorotchyne" - tusim "svokra"?)
a to mi to bude teprve kratke :-D ...
leilak1 (72)|11.6.2008 10:29
Ano bol som to ja co som spomenul Tom Toma....ale ja som si všimol len to pekné na ňom ...a aby si aj ty podobne tak pekne upravil.... to ako si povedal že by som "chcel z tvojho pomaličky tomtoma spraviť " je blbosť....ty si to na mňa tak hodil....
- tom tom symbolizuje modrá farba...
- tom tom má v skine posunutú viac hore navigačnú šipku čo zas naopak zmenšuje výhlad...
- tom tom mal prvý priehladnú vrchnú lištu...čo ty si vtedy nemal.....takže si si predsa skopíroval Tom Tom???
A ked si už chcel rady, návrhy kto by ti tolko do toho kybicoval?? (hovoril) :-))))) však by si sa tu unudil.... a okno "plánovanie" by ešte bolo ako pôvodne....
:D :D :D
ale nechcem sa hádať......nechajme to tak...;)
jval (453)|11.6.2008 10:59
Vladasi, byl by problem predelat tvuj skin i pro landscape rezim??
leilak1 (72)|11.6.2008 11:12
taký komlikovaný skin neni len tak lahké prerobiť....na to treba velaa času...už raz písal že len 240x320..........takže teba nepotešim :?
Criss23 (3)|11.6.2008 12:12
[QUOTE="Tonislav"]Criss23:Tak už nevím co dělám špatně,ale nezadařilo se...budu tápat dál...Mám tam přímo ten data zip od glika... zkoušel jsem doplnit ty tvoje řádky....úplně smáznout ty původní a MAP nahradit těma co jsi psal ty a ani tuk...Děkuju za snahu ...Kromě té šipky mě jede všechno ok,ale ta velikost ...[/QUOTE]

Sosni tento upravený soubor
V Data.zip to jen přepiš a je to:)
    [CODE]http://rapidshare.com/files/121642070/igo8.ini.html[/CODE]
    darecki (4)|11.6.2008 17:20
    nie będe pisal po czesku bo bedziecie sie smiać :D

    Vladas twój skin jest coraz bardziej lapszy :yes:
    godz (168)|11.6.2008 20:50
    Dotaz k todaypluginu.
    Víte někdo,jak v registrech upravit todayplugin, aby se mi spoštělo i po tom, co jsem přesunul appdir na kartu. Ikona tam sice je,ale nereaguje. Jinej klíč s igo jsem v registrech nenašel.
    Dík za radu
    kid_rock (284)|11.6.2008 22:07
    vladas super skin len hlasky na radari by mohla hovorit zena :) a z ikony kde je signal gps a baterka by mohli tiez zmyznut ako to 2d a X inac perfekt...
    p.s.nejake transparentne pozadie by bodlo pod tu sipku vlavo dolu,dost zanika...dik za super skin! :)
    mickielli15 (13)|11.6.2008 22:44
    PRO VŠECHNY, KTEŘÍ MAJÍ RÁDI TOMTOM VZHLED A IGO FUNKCE !!!!!!

    Ahojte, jsem takový malý propagátor skinu mého kamaráda z Itálie, jehož nick je Glikogliko. Takže procházím fóra o iGO8 a dávám k posouzení jeho práci. Toto je třetí (a asi poslední) fórum, kam ho dám, protože jsem se zde vždy dozvěděl spoustu užitečných informací, za což všem děkuju.

    ... Glikogliko vyvíjí TOMTOM- skin, já bych si dovolil představit jeho poslední verzi.

    je to novej Tomtom-like skin GLIKOGLIKO v869.1652 i s novým schématem pro den, novým data.zip upraveným pro barvy TT, a konečně novým skinem se spoustou funkcí. Má to opravdu velké množství vychytávek, proto abyste se v tom neztratili, udělal jsem "malý" přehled změn a vylepšení.




    ÚPRAVY OPROTI ORIGINÁLU:

    ÚPRAVY SKIN:
    -zmenšemé popisky "km", "m", pro ještě větší přehlednost
    - hned v prvním menu přidáno tlačítko "plánovat na mapě" - to už u některých jiných skinů je, je to docela fajn.
    - v menu "NAJÍT" ("HLEDAT") je dole možno hned vybrat vaši první uloženou oblíbenou položku
    - PŘIDÁNA MOŽNOST ZABLOKOVAT SILNICI z menu "plánovat na mapě" - klikni na nějakou ulici - klikni "kurzor" - "více možností" - "BLOCK" - můžeš dokonce vybrat, v jaké dny tuto ulici blokovat! A navíc v jednotlivý den nastavit i hodiny, kdy ulici blokovat...
    - navigační šipky pro pruhy jsem si dovolil upravit tak, aby se ukazovaly i v nočním schématu pěkně velké. NEJDOU v menu přepnout na zobrazení dole, respektive jdou, ale budou pořád nahoře.
    - v nastavení hlasitosti možno nastavit zvláš? hlasitost hlavní, navigace, radarů a klávesnice (toto není přeloženo, takže: GUIDA-navigace, Tasti-klávesnice, Avviso Speedcams-upozornění na radary Smile
    - rozšířené volby v nastavení plánování trasy: (obrat, pokuta za obrat, prodlení přepočtu trasy při špatném odbočení atd...)
    - v nastavení varování na radary je rozšířená možnost (cyklicky klikat "zvukové varování" - při přiblížení - prosté - vyp. - POKROČILÝ, až se dokliká na POKROČILÝ, rozbalí se rozšířené menu, kde se dá nastavit VZADÁLENOST NA UPOZORNĚNÍ RADARŮ a další skvělé věci (Glikogliko má ve svém skinu své zvuky pro radary a právě v tomto rozšířeném menu je buď vypnete nebo zapnete)
    - nadmořská výška napevno vlevo nahoře

    .. to je jen zběžné zjištění změn a úprav. Najdete si určitě další

    ÚPRAVY DATA.ZIP:
    -tady jsem pouze ztišil všechny defaultní upozornění na radary, aby to tolik neřvalo. Jinak je vše od Glikogliko.

    denní schéma od Glikogliko- snažil se o věrné podání barev TT, ale myslím, že to ještě dotáhne, zdá se mi to moc tmavý (aspoň na mém miu)- věc názoru.

    linky:

    skin:
    [CODE]http://rapidshare.com/files/121327762/TTskin_by_GlikoGliko.zip[/CODE]

    denní schéma TT:
    [CODE]http://rapidshare.com/files/121324045/TTgliko.zip[/CODE]

    data.zip:
    [CODE]http://rapidshare.com/files/121324496/DATA.zip[/CODE]

    skin patří na kartu do iGO8/content/skin, DATA.ZIP patří do iGO8, schéma patří do iGO8/content/scheme.


    Tak užívejte, Gilkogliko pracuje o stošest, takže se máme na co těšit, i když už v téhle verzi je to dost nakrmený užitečnejma věcma. Snad se to tady někomu bude líbit.

    ... a jako bonus radary celé Evropy, které jsou sice někde placené, aly tyto jsou zdarma z několika free stránek pro radary, plus jsem tam přidal aktuální radary ČR z poi..cz, dohromady to je největší databáze radarů Evropy pro iGO8, co jsem na netu našel. ...pokud vám bude nabíhat iGO dlouho po přidání těchto radarů, vymažte ze složky iGO8/content/speedcam vše a nakopírujte tam pak už jen soubor speedcameras.txt, Budete OPĚT čekat dlouho, možná i víc než deset minut, já čekal 15 min, nelekněte se ani dvaceti minut, v tu chvíli se inicializujou radary, dělá to jen poprvé, podruhé už to nabíhá v pohodě. Dělá to tak dlouho proto, že tyhle radary jsou fakt velký soubor a musí jich přečíst fakt hodně. Takže když se to zastaví na "inicializing_warning_data", tak se to neseklo, ale tvrdě to pracuje. Prostě si dejte kafe a čekejte, pak už to podruhé bude v poho.
    a tady to je:
    [CODE]http://rapidshare.com/files/121427932/zpomal.rar[/CODE]

    mickielli15 (13)|11.6.2008 22:53
    jimbeam: prosímtě, já myslel, že sem dávám poslední verzi toho Tomtom skinu, ale listoval jsem zpět a zjistil, žes to sem dal taky, myslím, že je to ta stejná Glikova verze. Tak aspoň ten můj podrobný popis a radary budou snad užitečný. Snad se nezlobíš, čaudy!
    Vlada165 (676)|12.6.2008 06:48
    [QUOTE="darecki"]nie będe pisal po czesku bo bedziecie sie smiać :D

    Vladas twój skin jest coraz bardziej lapszy :yes: [/QUOTE]

    Diky moc :-)
    I snaha o cestinu se ceni, ale kdyz tam byl ten "polarnik" misto "Polak" (anebo tak nejak), tak jsem napred nechapal, ale pak jsem pochopil a alespon jsem se zasmal :-D
    Vlada165 (676)|12.6.2008 07:01
    [QUOTE="kid_rock"]vladas super skin len hlasky na radari by mohla hovorit zena :) a z ikony kde je signal gps a baterka by mohli tiez zmyznut ako to 2d a X inac perfekt...
    p.s.nejake transparentne pozadie by bodlo pod tu sipku vlavo dolu,dost zanika...dik za super skin! :)[/QUOTE]

    Bohuzel jsem byl rad, ze jsem zatim narazil alespon na tyhle ceske hlasy a nemam cas a ani nikoho, kdo by mi to poradne namluvil.
    Kdyby jste na zensky hlas narazili, tak mne prosim upozornete - tusim, ze by tam melo jit dat oboji, akorat ze skin pak uz bude mit dobrych 6MB, ale neni problem si v nem nepouzivane hlasy smazat ...

    Mno sice je to v aute vetsinou napajene z vnejsiho zdroje, ale my co mame WM2003SE a uz se nam stalo (treba v mrazu na kole),
    ze to jeste sice nehlasilo prazdnou baterku (zalozni zdroj jsem s sebou nemel, ze jsem zrovna nejel moc daleko - jen 110km a GPS potreboval jen obcas) a pak jsme museli na ceste (navic v -8 stupnich) obnovovat system, tak ty indikatory precejen radeji mame "porad na ocich" ;-) ...

    Pozadi bych asi musel jedine udelat "moc velke" (coz se mi vubec nelibi), protoze ten "stin jako za pismeny" opravdu nejde (coz jsem predpokladal), takze jsem vcera zkousel vzit treba ikonu "kruhovy objezd"
    (ktera by nemela byt ani moc velka, ani mala a ze bych za tim alespon udelal takovy "kruhovy stin").
    Samozrejme jsem napred cely stred vybarvil cerne a pak zkousel "rozpijet Alfa kanal", ze jsem chtel zkratka takovy "kulaty stin do ztracena",
    ale nedarilo se :-(.
    Jen to vselijak unvertovalo barvy mapy na pozadi a pod. - kdyby to nekdo umel udelat (ten "rozpity cerny stin", aby se dal alespon vyzkouset), tak by mi to moc pomohlo ...
    Vlada165 (676)|12.6.2008 07:17
    Kdyz se klikne do mapy a pak na kompas (vim, ze je dost malinky), tak se zobrazi info o nejblizsim POI u kurzoru,
    na ktere se pak da take jeste kliknout a zjistit o nem podrobnosti, anebo jej schovat kliknutim na nej dole vlevo
    (to je jen provizorne a teprve tu funkci testuju - take tam trochu rozciluje to automaticke vyskakovani zoomovacich tlacitek a nevim, jestli to budu umet osetrit...).

    At uz to vim rano a nemusim odpoledne nekde schvalne behat s PDA, protoze misto toho chci odpoledne na skinu prave tuhle funkci vylepsit,
    pokud to tedy pujde,
    protoze jeste resim "jiste problemy", kde by se dala funkce volat periodicky, anebo vytvorit nejaky "timer, co by ji periodicky volal"
    (sobotu bohuzel odjzidim a jsem nedockavy, jestli ten vypis POI i kolem GPS funguje, protoze doma mi to samozrejme prezradilo jen "ze jsem doma", coz samozrejme vim i bez GPS ;-D...),
    muzete mi prosim nekdo zjistit, jestli kdyz se klikne na nadmorskou vysku (pravy dolni roh),
    tak jestli to vypisuje vzdy take info o nejblizsim POI u aktualni polohy GPS a samozrejme treba v ruznych castech mesta?

    Libilo by se mi, kdyby tohle okno mohlo byt(samozrejme volitelne) zobrazene a zobrazovat info o nejblizsich POIi za jizdy, ale na to bohuzel porebuju nejak vyresit to "periodicke volani funkce" a jeste nevim, jestli se mi to podari ;-(...

    Bohuzel ted od soboty do utery (jak jsem psal) pojedu do Jeseniku, tak je po experimentech, ale alespon to vsechno snad konecne vyzkousim i v aute ;-) ...
    Budu ale "trpet" jestli mne behem te doby neco napadne, abych to zatim nezapomnel ;-( ...

    (jo ted tam nemam hlasy k radarum, ze je to opravdu jen "meziverze" na vyzkouseni, tak at to neni zbytecne velke a porad mne ta velikost nezdrzuje pri ladeni)
    Vlada165 (676)|12.6.2008 07:18
    Verze opravdu jen na vyzkouseni, jestli to umi zobrazit info POI u aktualni polohy GPS ...
    Djurr (9)|12.6.2008 09:36
    [QUOTE="vladas"]Verze opravdu jen na vyzkouseni, jestli to umi zobrazit info POI u aktualni polohy GPS ...[/QUOTE]

    Tvoje myslenka me nadchla, skutecne tuknu na mapu a zobrazi se info o tom bode, tuknu na nadmorskou vysku a zobrazi se info o me aktualni poloze. Bude-li to delat automaticky - nadhera... Nejake radarove hlasy mam, treba se hodi.
    Vlada165 (676)|12.6.2008 10:37
    [QUOTE="Djurr

    Tvoje myslenka me nadchla, skutecne tuknu na mapu a zobrazi se info o tom bode, tuknu na nadmorskou vysku a zobrazi se info o me aktualni poloze. Bude-li to delat automaticky - nadhera... Nejake radarove hlasy mam, treba se hodi.
    [/QUOTE]

    Diky, radary se hodi moc a je to presne to, co jsem hledal :-)
    Staci kdyz si to "AUDIO" pripakujete do meho skinu a jsou tam ty hlasy muzske i zenske, jen si vybrat :-) ...
    (ja sem ted asi zatim budu davat skin bez zvuku, protoze mne pri ladeni vzdy zdrzuje, kdyz se toho vic pakuje,
    a v noci, kdyz vetsinou praci dokoncim, tak uz se mi to tam moc pridavat nechce a davam to sem tak alespon mensi
    - az bude jednou doufam nejaka "finalnejsi verze", tak ji dam samozrejme zase i se zvuky komplet ...)

    Ted se ty POI zobrazi alespon z polohy kurzoru
    (dostanete se na ne i z tlacitka "Kurzor", ale je to vic klikani a ocesal jsem to, aby se zobrazil jen ten POI nejblizsi,
    ktery nas vetsinou nevic zajima a jeste pod tim byla videt mapa...)

    Na POI z GPS jsem zatim nezjistil, jak je vypsat primo, takze do kurzoru "docasne ulozim souradnice z GPS"
    a protoze jsem tak "doma jen zjistil ze jsem doma" :-D tak prave potrebuju vedet,
    jestli to funguje, pokud se s GPS priblizi i k jinemu POI a jestli tedy ma cenu se tim zabyvat ...

    Mne by se totiz moc libilo si tohle okno nechat zobrazit za jizdy (stejne jako ty ostatni "skryvaci panely")
    a ze bych na nem videl, jaky POI mam prave nejbliz.
    Potiz je ale v tom, ze potrebuju bud nejaky "timer", ktery by mi to info priodicky nacital,
    nebo najit ve skinu nekde nejaku "smycku", kde bych mohl tu funkci preiodicky volat, coz jsem zatim nenasel ;-(.
    Ted jsem zkusil neco narychlo napsat, jestli nepujde vyuzit treba toho, ze "cas se meni", ale nemam to jak zkusit
    a ze to bylo hodne zmen, tak doufam, ze to neskonci nejakou chybovou hlaskou, ktera se nekdy neda najit,
    co je jeji pricinou a pak nezbyva, nez zacit cele znovu, popr. postupne "okomentovavat" a to se pak musi "milionkrat kopirovat do PDA a spoustet iGO" ;-( ...

    I kdyby se to nepovedlo, aby to zobrazovalo "samo za jizdy", tak kazdopadne se muze hodit alespon to, ze se klikne na POI (popr. do mista, kde je prave kurzor), mapa se zastavi a vim hned pred cim to prave stojim - je to rychlejsi, nez to proklikavat pres ten kurzor a pujde tak (doufam) jednodusseji postupne zkoumat vic POI na mape za sebou (a to ani kdyz nejsou momentalne zobrazene) ...
    kid_rock (284)|12.6.2008 10:43
    4 vladas:na tie hlasy skusim nahovorit frajerku nech mi ich nahovori :)
    znacky by mohli byt milimeter vyssie :)
    a spodna vyssia lista by mohla ist do stratena po okrajoch zakruzkoval som ich ;)
    viem uz som otravny a sorry za tie krive ciary nejak to hadze na cestach :)
    Vlada165 (676)|12.6.2008 10:58
    Jo, bohuzel uz jsem si take vsiml, ze to tam mam "trochu nalepene"
    (chtel jsem puvodne i ten "kruhac" posunout jeste trochu doleva, ale nedarilo se a asi jsem hledal na spatnem miste).
    Ted bych uz ale musel hledat a posouvat hodne veci (s "obrazky" take souvisi tlacitka a dalsi veci "co nejsou videt").
    Nakonec jsem si rekl, ze "kazdy usetreny mm nahore dobry" a ze za jizdy stejne nemam cas se divat, jak je to daleko ;-D...)

    Ty rohy jsem tu uz psal, ze "zakulatit nemuzu", protoze po horni hrane te listy beha ten "nenapadny indikator zbyvajici casti trasy"
    (ta mala zluta tecka - bodka) ...
    leilak1 (72)|12.6.2008 11:03
    Ahoj
    tak som si kôli skinu išiel sa prebehnuť do mesta...no a pritom som sa stavil v obchode a utratil dosť penazi :sarcastic:
    - kliknutim na kompas počas jazdy si vybere nejaky point napr. vo vzdialenosti 250m pritom sú v okolí aj iné a bližšie tak neviem prečo ten....a ten zobrazuje stále...aj ken ho vypnem ....zasa klik na kompas a celu cestu ten isty poi.....
    - kliknutim na nadmorsku výšku počas jazdy mesto sa zobrazovali najbližšie poi....samozrejme nemohol som držať stále volant l a klikal som stylusom na nadmorsku vyšku a pritom sa zobrazovli kazdu chvilku ine poi...pripadne chvilku ten isty len sa metre znižovali 120 ...100...80... ale musel som klikať....
    - no nad takúto funkciu som ja nezomýšlal ....tak neviem teraz povedať ako by som si to predstavoval....ale ak by som išiel cez mesto kde je vela poi...tak by to tam kazdu chvilku niečo skákalo...
    -proste aj bez tejto funkcie vidím pri ceste sa približujúce sa poi akurát si nemôžem pozrieť bližšie info....ale zas to ani nevadí lebo v cudzom meste je človek aj tak v strese aby sa nestratil a nie aby som si pozeral za jazdy ešte aj názvy o poi a ešte k tomu aj bližšie info....tak teraz neviem....:?
    Vlada165 (676)|12.6.2008 11:22
    POI se ti mozna zobrazuje porad ten samy, protoze pred kliknutim na kompas musis jeste kliknout do mapy,
    aby se zmenila poloha kurzoru (mne se to doma chovalo spravne, ale jeste to zkontroluju)

    S temi POI z GPS si mi udelal radost, protoze prave to jsem doma nemohl vyzkouset a protoze jsem na to musel vymyslet "fintu" jsem mel obavy, ze prave tohle nebude fungovat ...

    Jak jsem psal, je to jen "provizorni" a chtel bych, aby se ty POI menily samy, jen nevim, jestli to bude v mych silach ;-(.
    Mno a pokud se to nepodari, tak zatim jsou "neobsazena tlacitka", tak proc je nevyuzit alespon k rychlemu
    zjisteni informaci o POI, co je nejbliz u kurzoru ...
    ______________________________________________________________________________________________________________
    No je to spis je "informacni", kdyz pojedes ulici a hned vis, co je kolem tebe nejbliz (a jinak bys to z auta treba prehledl...)
    Bylo by hezke aby se zbrazovaly jen vybrane POI (treba jen hotely, anebo pamatky),
    ale obavam se, ze to na mne uz bude dost slozite to udelat i bez toho ;-(

    ______________________________________________________________________________________________________________
    Samozrejme, v tom "cizim velkem meste" jsem ve stresu take (proto mi prisla zbytecna treba i ta informace o "nasledujici zmene smeru jizdy", kdyz mam nekdy co delat,a bych "spravne zpracoval" i tu zmenu prvni ;-)...), ale nekdy si beru navigaci i kdyz jdu treba pesky a projdu okolo nejakeho "nenapadneho domu", aniz bych tusil, ze v nem je treba neco, co by mne mohlo zajimat.
    Zadny strach - chci to zase udelat "schovavaci" a kdyz to nebudes potrebovat, tak to pouzivat nemusis ...
    leilak1 (72)|12.6.2008 11:30
    aha no ja som myslel ze to ma fungovať ten klik na kompas počas jazdy.....ale na mape v okne "navigácia" to funguje ano klik na kompas... a kde je kurzor potom sa zmení aj poi.....síce kompas tam vtedy neni zobrazený.....už mi to je jasné....
    No veru neviem ako by to malo vyzerať s tým zobrazovaním poi...až ked tiečo vymyslíš ja skritizujem :D
    Ale s týmto sa nemusíš náhliť tak.....
    Vlada165 (676)|12.6.2008 11:41
    Kompas nemusi byt zobrazeny a nema s tim nic spolecneho (je jen pro orientaci, kde je "skryte tlacitko",
    abych tam nemusel zbytecne davat dalsi tlacitka "viditelna" a momentalne mi (asi) zbyva uz jen kompas a ta vyska,
    ze jinak uz je asi vsechno "obsazene", kdyz se na to kikne...).
    Zkratka klines do mapy kde te zajima, co je nejbliz v okoli za POI
    (nebo jich mam nechat zobrazit vic, ale uz pod nimi nebude videt mapa?)
    Jsou to spis jen takove "nedulezite informace", ale jak jsem psal, od soboty do utery nebudu, takze bude stejne
    po "nahleni" a budu tam asi cely nesvuj, jestli mne treba jeste neco dalsiho napadne ;-(.

    Nechces si to chvili vymenit ?
    Kritika je samozrejme dulezita, ale jak tak nad tim premyslim, tak se provadi "precejen snadneji" ;-D ...
    leilak1 (72)|12.6.2008 11:50
    - napadlo ma že či nebude lepšie počas navigácie v aute.....len zobrazovať len ten predný štvorček so vzdialenostou.......tak by ich mohlo byť vedla seba max 6 rôznych poi ....a ked by sa ti niečo s toho zapáči by si klikol na prislušny a zobrazili by sa ti bližšie info o poi......hmm vieš lebo môžeš niečo prehliadnuť ak sa ti to tam bude striedať....
    - potom by bol aj nejaky dôvod kliknuť na bližšie info....
    - lebo ako to je teraz ze tam mas napr. názov doktora ulica mesto smerove cislo mesta....kliknes na to pre blišie info a čo sa dozvieš naviac??? akurát telefon .....aj to výnimočne ....zevraj este bližšie info o poi este nikde som viac nevidel o poi popísané detailne....
    - no a bola by blbosť ak ides po meste u nas 60 tkou....aby sa ti tam zobrazil poi vzdialeny 20 m kedy nestihes na aute zareagovať....
    čo hovoriš na tych 6 poi vedla seba?
    to je treba ozaj dobre premysleť aby si nespravil komplikovanú somarinu...ako píšeš...
    :)
    Vlada165 (676)|12.6.2008 11:59
    Prave ze kdyz se to bude stridat, tak to nestacis sledovat a proto jsem nechal zobrazovat jen ten nejblizsi, ale takto se to asi hodi spis kdyz prohlizis mapu a potrebujes neco vedet o konkretnim POI, ze ktereho vidis jen ikonu
    (idealni by bylo na nem treba dlouze podrzet stylus misto "klik+kompas", ale ten "LONGCLICK" se mi prave na mape nejak nedari).
    Jinak muzes samozrejme i pres tlacitko kurzor a pak konkretni vybrane POI z "Info" znovu zobrazit na mape,
    takze ted premyslim, jestli vlastne nevymyslim "slozitou zbytecnost, u ktere se snazim vymyslet, k cemu by se vlastne mohla hodit" ;-D ...
    oltcit (1098)|12.6.2008 12:38
    to vladas: stiahni si Riksov skin pre 2006 a ten ma vyriesenie zobrazovanie POI vedla trasy sucasne s navigacnou obrazovkou,mozno tam najdes i ine zaujimavosti(ak ho uz nepoznas nahodou :D )
    jimbeam_ce4you (44)|12.6.2008 12:40
    [QUOTE="mickielli15"]jimbeam: prosímtě, já myslel, že sem dávám poslední verzi toho Tomtom skinu, ale listoval jsem zpět a zjistil, žes to sem dal taky, myslím, že je to ta stejná Glikova verze. Tak aspoň ten můj podrobný popis a radary budou snad užitečný. Snad se nezlobíš, čaudy![/QUOTE]

    proc, já to doslova vykradl z původni stranky, moje to neni, autorem nejsem, ale je to priliš podarene aby se člověk nepodelil
    Vlada165 (676)|12.6.2008 13:43
    [QUOTE="oltcit"]to vladas: stiahni si Riksov skin pre 2006 a ten ma vyriesenie zobrazovanie POI vedla trasy sucasne s navigacnou obrazovkou,mozno tam najdes i ine zaujimavosti(ak ho uz nepoznas nahodou :D )[/QUOTE]

    Dik, skin neznam (jen podle nazvu), protoze jsem je zacal pouzivat az ted na iGO8, ale koukam, ze bych to mel asi honem rychle napravit,
    at zbytecne nevymyslim vymyslene ;-)

    Bohuzel jsem stahl jen verzi 4.6i, protoze asi nejnovejsi 4.6h je vsude jen na rapidu a nejaky smejd tu v siti neco stahoval, ze tam muzu az za 86 minut (tedy dnes uz nemuzu - grrrr...) a vypada, ze je to o i 240x320, a ze to ma podobnou syntaxi a doufam, ze v te verzi ty POI uz budou ...
    carrot (9)|12.6.2008 14:16
    Vidím, že se tady začíná torchu probírat Riksuv skin pro IGO 2006, já osobně bych chrochtal blahem, kdybych mohl mít funkce a vzhled Riksova skinu pro IGO 2006 i na IGO8....
    godz (168)|12.6.2008 14:59
    on existuje tady

    [CODE]http://www.riks.iamze.info/[/CODE]

    ale jen pro rozlišení 480x272 :(( :( :(( :( :(( :( :(( :dead: :dead:

    zkus

    [CODE]www.tomasii.cdc.cz/iGO8/iGO8_Plus_Plus0805301441-full.zip[/CODE]

    dobrý. včetně cz hlášení radarů....
    carrot (9)|12.6.2008 15:33
    Tp vím, že Riks děla i skin pro IGO8, ale jen pro rozlišení 480x272 a k 240x320 se podle příspěvku v diskusních fŕech vůbec nemá, což je škoda. Kdyby se našel někdo, kdo by to předělal do 240x320, tak to bylo supr...
    oltcit (1098)|12.6.2008 20:53
    to vladas: v tej novsej verzii co spominas nieje nic nove,ja som ju ani nepouzival

    To carrotak: no Riks to tazko bude robit pre "normalna rozlisenie" ked zariadenia iba sirokouhle :sarcastic:
    kid_rock (284)|12.6.2008 22:03
    skusim prerobit riksa!:)
    mickielli15 (13)|13.6.2008 04:28
    No a je tady velmi rychle nová verze Tomtom skinu od Glikogliko, v8612.1700, v balíku jsou radary, novej skin, nové ještě "tomtomovější" schéma pro den, data.zip, opět spousta vylepšení, tak zkoušejte... mou obvyklou úpravu s navigačníma šipkama pro pruhy i nočním schématu jsem přidal jako vždy...

    Glikogliko je dobreeej! (Všichni co dělaj skiny jsou dobřřííí). :))





    [CODE]http://rapidshare.com/files/122060698/TTskinv8612.1700.rar[/CODE]


    -SKIN patří na kartu do iGO8/content/skin
    -data.zip patří na kartu do iGO8
    -schéma patří na kartu do iGO8/content/scheme

    v navigaci:
    SKIN - nastavení - o jednu obrazovku dále - menu - vzhled
    SCHÉMA - nastavení - obrazovka mapy - profily barev - profil barev pro den.
    Vlada165 (676)|13.6.2008 08:24
    Na prilozenem obrazku se mi opravdu povedlo udelat pekny "gulas" a je videt, ze to s tou levou stranou chce opravdu neco udelat,
    ale co, aby to moc nezkryvalo mapu ? (asi musim dal zkoumat, jak pod sipky udelat alespon "vetsi stin", kdyz neumim maly, jako u cisel ;-(...)
    Nakonec jsem si radeji zatim alespon vypnul zobrazeni nazvu ulic a nazvy mest se nastesti ukazuji dal a jsou navic videt z dost velke dalky.
    _________________________________________________________________________________________________________________

    Pri simulaci se na kazdem kruhaci mapa trochu vic polozi, nez byla a po par kruhacich mam horizont skoro uprostred, i kdyz pyl puvovne "tak akorat nahore", aby bylo videt co nejvic do dalky a porad za jizdy "mackat zoomovaci preset" asi neni to prave :-( ...
    Vsechna automaticka zoomovani mam vypnuta, ale netusite prosim, jestli se neda nejak vypnout i to automaticke naklapeni na kruhacich ?
    _________________________________________________________________________________________________________________
    Bohuzel jsem si uz overil, jak jsou tu rychlostni limity v mapach nesmyslne, ale obcas se stane, ze i na kousku obce plati
    treba alespon do jeji poloviny (treba mne to nechalo jet na kole do poloviny obce i 90 a pak za obci pomalu 1km 50 ;-)...).
    Puvodne se zobrazovala rychlost pod limitem cervene, ze jsem ji tak mel puvodne a i kdyz je to spatne videt, tak asi porad lepe, nez modra,
    i kdyz to zas vypada "nelogicky".
    Vim, ze ty rychlostni limity tedy zatim bohuzel asi moc platne nejsou, ale predelal jsem to, ze:
    -pod limitem je to modre a zkusil jsem zesvetlit (stejne asi nebude videt, ale neni to tak dulezite...)
    -na limitu cervene
    -nad limitem zlute (at je to co nejlepe videt)
    -limit neudany fialova
    Snazil jsem se volit barvy at si nejsou moc podobne ...
    _________________________________________________________________________________________________________________
    Riksuv skin 2006 vypada opravdu moc pekne, ale pri simulaci se ty POI asi nezobrazuji, take bohuzel zatim nevim, jak to ma udelane :-(
    _________________________________________________________________________________________________________________
    Ted jsem to prehodil a (mozna casteji pouzite) info o POI okolo kurzoru je pod nadmorskou vyskou.
    Zmena je, ze se klikne do mapy, nadmorskou vyskou se POI zobrazi a pak zase schova.
    Nekdy byva pri mensim zazoomovani (ale i normalne) vic POI blizko u sebe, takze mam dilema, jestli zobrazovat jen jeden, anebo radeji vic najednou, ale at to zas nezakryva moc mapy, kdyby se mi nahodou jeste podarilo udelat, ze se vyskou POI zobrazi
    a pak klikanim do mapy na ruzne POI se bude info menit - to ale zatim nevim, jestli zvladnu a zatim se tedy zobrazuji (kompromis)
    alepon 2 POI najednou (pokud se potrebuji zobrazit vsechny, tak je to pod Kurzor/Info...)
    a obcas se musi kliknout na vysku 2x aby se info zobrazilo/schovalo a davat pozor, aby se nekliklo treba na "prekazejici skryte tlacitko Itinerar" v levem dolnim rohu - to se jeste budu muset pokusit osetrit.

    Zkratka uz jsem mozna "konecne nasel pro to tlacitko vyznam, kdyz uz je hotove" ;-D a je na to, ze kdyz mam na mape zobrazene ikonky napr. turistickych zajimavosti a chci vedet, na jakou ze se to prave divam, tak na ni v mape kliknu a pak pres "tlacitko nadmorska vyska" zjistim, na co se se to vlastne divam a tim samym tlacitkem (alespon zatim) tu informaci zase schovam...
    _________________________________________________________________________________________________________________
    "Sesterske tlacitko pod kompasem" (take pro ne "potrebuju najit vyznam, kdyz uz je hotove a zduvodnit si jeho uzitecnost" ;-D...)
    by (zatim) melo fungovat podobne, ale zobrazi POI ne okolo kurzoru, ale okolo aktualni GPS polohy.
    (v simulaci mi zatim tu "virtualni polohu GPS" nebere a nevim, jestli to pujde pouzivat i pri simulaci).
    Teoreticky tedy muzete zatim za jizdy periodicky klikat na "titerne tlacitko kompas" a divat se, jaky POI je nejblizsi a jaky bude nasledovat,
    ale prakticky bych to opravdu NEDOPORUCOVAL ;-D ...
    Jestli se mi podari zvladnout ten timer (a dnes mi neco k nemu na zahranicnim foru uplne nahodou neco poradil sam velky tvurce skinu teddy_b a ted doufam, ze mu nebude vadit, ze jako vsichni ostani i ja vyuzivam casti jeho kodu, protoze to uz bych pak asi musel opravdu vyvijet skin uz jen sam pro sebe :-(...),
    tak bych totiz rad, aby se ta informace o nejblizsim POI u GPS a hned dalsim nasledujicim obnovovala sama preiodicky c urcitem casovem intervalu
    (asi zase zobrazovat 2 POi soucasne, at to nezakryje celou mapu a vidi se vcas i ten, co se blizi - vic by se jich uz asi stejne za jizdy sledovat nestacilo...)
    a kdyby se navic podarilo zobrazovat jen nejblizsi POI zobrazene i na mape (tedy jen ty, co nas prave zajimaji - treba turisticke zajimavosti a pod.), tak uz by to (alespon pro mne) konecne vyznam melo.
    Ted jeste jestli to nebude moc slozite a pujde neco z toho i prakticky ;-( ...
    _________________________________________________________________________________________________________________
    Mno ted asi budu od soboty v tom Jeseniku "trpet abych neco z tech napadu nezapomel" a zvlast kdyz bych rad hned alespon ve stredu (co nejdrive) na kolo, takze skoro tyden grrrrrr ;-( ..
    _________________________________________________________________________________________________________________
    Zatim tedy (abych to shrnul) sem davam uz "alespon castecne pouzitelnou verzi", co ma v sobe (jen) ty zenske hlasy upozorneni na radary
    (jinak na navigaci pouzivam Adama 3.0, ktery neni moc ukecany a ma asi tak nejprijemnejsi hlas, i kdyz neni zensky a vyhoda bude, ze jak promluvi zenska, tak se hned pozna, ze je to radar...),
    ma prebarvenou "aktualni rychlost podle nesmyslnych limitu", i kdyz asi bohuzel obcas bude necitelna ;-(
    a mam v ni "zadelano na ty POI", pokud se tedy jeste nejak podari dotahnout je do konce ...
    (neco to chce asi hlavne jeste vymyslet s viditelnosti tech smerovych sipek)