Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Hermes (TyTN) - MRH 9.0 Valerian

Martin Ráž Hoch (1832)|13.5.2008 20:28
Tak, trochu jsem aktualizovat MRH based on CRC a jede to jako víno;)
Jardo_ce4you (8)|14.5.2008 22:17
Fajna ROM, lepsiu som este nemal, mam len jednu otazku, videohovor sa neda spravadzkovat? Dakujem
Martin Ráž Hoch (1832)|14.5.2008 23:33
Ne, bohužel, proto tuto funkcionalitu musíš použít jinou ROM. Osobně videohovory nepoužívám a tak pro mě není důvod, abych si ubíra pár MB v ROM zbytečnou aplikací. Sice je to častý RQ, ale nedá se svítit:)
matko01 (11)|14.5.2008 23:38
Dobre, ked prezijem videohovor, tak by som chcel este vediet, ci budem musiet prezit aj vypadavanie Bluetooth. GPS vobec nesparujem a HF sa mi samovolne odpaja a to aj pocas hovoru. Dakujem.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.5.2008 23:42
Nevím o jaké ROM mluvíš, ale osobně používám jak BT headset, tak externí BT GPS a obě dvě zařízení mi fungují stabilně a neodpojují se.
Jardo_ce4you (8)|14.5.2008 23:46
Ja pouzivam BT GPS a ziaden problem.... len skoda toho videa. Teda moja..
matko01 (11)|14.5.2008 23:47
Pouzivam Tvoju ROM a vsetko je OK. Len to BT mi blbne. Pri TNT to bolo OK, pri orig. to bolo OK, pri Shadow to blblo a teraz tiez:oops:
Martin Ráž Hoch (1832)|14.5.2008 23:49
Zvláštní, zkusím se na to podívat, ale mě se problém neindikuje:(
Dokonce včera cca 2 hodiny připojeno přes BT AS bez jediného výpadku.
matko01 (11)|14.5.2008 23:52
Myslim, ze ma chapes, aky som z toho nestastny a bol by som Ti fakt vdacny MAESTRO:) . Ja bez HF neviem ani telefonovat. A chyba mi aj GPS. Uvazoval som, ci neni v prdeli GPS, ale s NOKIOU 6300 som ho pekne sparoval. Tu mi stale vypisuje, ze ho naslo, ale sa mozno odpojil alebo je nespravny kod.
peter.nr (501)|15.5.2008 00:27
Ak ti nefunguje BT, tak:

1. MRH za to nemôže, základom MRH ROM je CRC (z toho vyplýva, že s tým asi nemôže ani nič spraviť).
2. Zrejme bude problém v tvojom Hermesovi, alebo v nastavení BT komunikácie.
3. Flashni si ho ešte raz a daj si pozor pri konfigurácii BT a párovaní s BT zariadeniami. Napr. moje GPS nepoužíva kód - jednoducho sa nezadáva - napriek tomu sa v pohode spáruje.

V MRH ROM by som chybu nehľadal - aj mne funguje bez problémov s BT. Práve som to pretestoval a spojenie s GPS beží už asi 10 min. bez problému.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 08:23
BT opravdu jede OK - nechal jsem to běžet celou noc na více zařízení a ani jedno se neodpojilo, nebo nevykázalo problém. Jak píše Peter, podíval bych se spíš na problém jinde - popřípadě, jestli nemáš nainstalovanou nějakou aplikaci, která přerušuje spojení.
matko01 (11)|15.5.2008 16:53
Praveze ja som nic nedoinstaloval ani nemenil. Nechapem to. Skoda. Ale dik za ochotu.
A prave som zistil, ze sa nedokazem spojit ani s mojim druhym telefonom SE K530i
00278642_capture006_V7Zu.jpg
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 19:43
Chm to je divný, do teď jsi opravdu s BT problémy neindikoval?
matko01 (11)|15.5.2008 19:46
Neeeeeee. Nechapem to. Pred chvilou sa mi sice asi na 3minuty podarilo GPS pripojit, jediny krat, ale znova sa odpojilo. Spojil som ho s notebookom, s inym mobilom a ok.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 20:34
Tak něco děláš blbě:)
Martin Ráž Hoch (1832)|15.5.2008 23:18
MRH WM6.1 ROM v4.7

- ROM převařena důkladněji a výrazně odlehčena - připravena pro SPB Mobile Shell
- HTC X-Button v2.1.33556.2
- Implementován lehčí dialer (GUI beze změny)
- Optimalizován výkon a některá nastavení pro lepší reaktivitu
- Opraveny drobné chyby a nedodělky
mainboard_ce4you (97)|16.5.2008 00:31
Milí, MRH

Píšu ti po dlouhé době, nesmíš se divit, ale tvoje romka po nekolika dnech, možná už týdnech beží tak jako bych ji každé rano udělil HR.
Opravdu si ji nemůžu vynachválitl. Všechno funguje, všechno beží, ani updatovat na tvoje vyšší verze se mi nechce :D

TyTN byl vždicky mocná věc, v tvém podání je dokonce Použitelný v denním životě :)

Ještě jednou díky !!!

Smazat
Robo (50)|16.5.2008 08:51
Na margo tych problemov s BT - ziadne som nezaregistroval. Bezne pripajam pocas jazdy Nokia Headset alebo GPS a bez problemov. Tteraz som mal na ceste obe zariadenia spolu cca 3h a bez problemov. MRH 4.3 Stable.
hall80 (51)|16.5.2008 09:14
AHoj MRHčko:)..a všichni ostatní,co používají krásně udělanou versi 4.5.1...Mám jeden...nebo vlastně dva problémky s funkčností.Jeden jsem tu už říkal a to že mi občas zmizí X-Button...objeví se až po restartu..a ten druhý.."podstatnější" je, že HERMES NEUMÍ po sobě přehrát svoje VLASTNÍ VIDEO.Nahrál jsem 6 videí..v kvalitě L a ani jedno mi nepřehrál..přehrá je až MediaPlayer Clasic na PC..(takže poničená nejsou)...nesetkal se s tím někdo?S ORIG HTC WM6 to makalo
Postupoval jsem dle doporučení..jako majitel Vodafone 1605 jsem CID/SIM unlock, pak Original WM6 od HTC a pak tvou 4.5.1...která jinak šlape moc pěkně:)...

PS: jak jsem koukal, tak pár lidí má s ROMkou problémy,ale většinou píší že na ní přešli už z nějaké jiné "upravené" ROM a tak bych jim opravdu doporučil dát origo HTC WM6 pro TyTN a pak až tu tvojí (třeba BT problémy atd.)To je ale jen nápad.
PS2: kujem za LITE versi ROM - už jí stahuji - používám totiž taky SPB MShell místo HTC Today:).
Hezký den a víkend
peter.nr (501)|16.5.2008 10:46
Teraz som skúšal nahrať video v L, M a S kvalite - uložilo to ako mp4 súbory. Tie šli úplne v pohode prehlať priamo vo WM v Media Playeri. Bez problému. Používam MRH 4.3
Martin Ráž Hoch (1832)|16.5.2008 11:10
[QUOTE="mainboard"]Milí, MRH

Píšu ti po dlouhé době, nesmíš se divit, ale tvoje romka po nekolika dnech, možná už týdnech beží tak jako bych ji každé rano udělil HR.
Opravdu si ji nemůžu vynachválitl. Všechno funguje, všechno beží, ani updatovat na tvoje vyšší verze se mi nechce :D

TyTN byl vždicky mocná věc, v tvém podání je dokonce Použitelný v denním životě :)[/QUOTE]No to jsem rád, že tohle slyším, protože přesně o tohle mi šlo - udělat si takovou ROM, která je použitelná:)
Martin Ráž Hoch (1832)|16.5.2008 11:19
[QUOTE="Roboo"]Na margo tych problemov s BT - ziadne som nezaregistroval. Bezne pripajam pocas jazdy Nokia Headset alebo GPS a bez problemov. Tteraz som mal na ceste obe zariadenia spolu cca 3h a bez problemov. MRH 4.3 Stable.[/QUOTE]Osobně jsem testoval i na verzi 4.7 a jede to OK. Právě tato ROM je specifická i tím, že na rozdíl od prvních buildů WM6.1 funguje jak BT, tak IR stack (díky CRC). Jinak ale pravdou, že BT není moc standardizované a každý výrobce jej může implementovat různě - to není výmysl ale fakt. S technologií BT jsou obrovské problémy - vždyť NOKIA do nedávna používala úplně odlišně. Netvrdil bych tedy 100%, že je špatná ROM, nebo BT které se snaží připojit - prostě to jen spolu nemusí sedět, ale rozhodně je to divné:)
Martin Ráž Hoch (1832)|16.5.2008 11:20
Díky za test:) - měli by to fungovat. Osobně ale používám TCPMP (který to zvládá úplně super), protože WMP moc na přehreávání videa nevěřím:)
peter.nr (501)|16.5.2008 11:40
Samozrejme, aj ja, ale faktom ostáva, že by si po sebe zariadenie malo vedieť prehrať video pomocou integrovaného prehrávača.
Martin Ráž Hoch (1832)|16.5.2008 12:07
No to bez diskuze:D
Jardo_ce4you (8)|16.5.2008 13:29
Cia, ten isty problem, nahrane video nepreha WMP ale TCMP... hej..
ROM: MRH 4.5.1 stable
Martin Ráž Hoch (1832)|16.5.2008 14:50
Nevím jak ROM 4.5.1 stable, ale měla by v tomto být nachlup stejná jako ROM 4.7 a na té mi nahrané video v mp4 jede jako víno - ve WMP. Teď jsme to se synem otestovali;)

Jinak co se týká videa tak po nacachování mi to docela rozumně přehrává na fullscreen i 300 MB DivX - ten pochopitelně TCPMP, na to už je WMP krátké.
mainboard_ce4you (97)|17.5.2008 01:48
BT problémy - řešení

Donedávna jsem veškeré problémy s Bluetooth řešil jednoduše. Nahráním bluetooth driveru od broadcom, neřikám že to bylo geniální řešení, ale jelo to vždicky.... pohledej na XDA.
Martin Ráž Hoch (1832)|17.5.2008 02:08
Aha, ani jsem nevěděl, že to lze - tak vida:), dobré doporučení, díky za něj. Nehodlám implementovat, protože tyto problémy u mě nejsou, ale pro ty kdo je mají je to asi řešení.
Traktorista_ce4you (3)|17.5.2008 21:22
Hosi odkedy mam tuto ROM nejde mi spojit hermesa s notebookom. pritom s domacim pc mi to ide??? v com moze but problem???
Jardo_ce4you (8)|17.5.2008 23:11
Mam taku otazocku, aku verziu radia pouzit? pretoze je to super ROM, momentalne mam 1.48.0.10.. Dakujem, popripade nejaky odkaz kde by sa pisalo o kazdej verzii..
Martin Ráž Hoch (1832)|18.5.2008 00:08
[QUOTE="Traktorista"]Hosi odkedy mam tuto ROM nejde mi spojit hermesa s notebookom. pritom s domacim pc mi to ide??? v com moze but problem???[/QUOTE]No, kdybys trochu specifikoval otázku, tak by to bylo lepší! Jak spojit - přes BT? Přes USB? Obojí mi funguje bez jediného zaškobrtnutí. Možná pokud to nejede přes USB, tak zkus v Settings -> Connections -> USB to PC (nebo tak nějak) a to vypni. BT je trochu magie, ale nefachá.
Martin Ráž Hoch (1832)|18.5.2008 11:51
[QUOTE="Jardo"]Mam taku otazocku, aku verziu radia pouzit? pretoze je to super ROM, momentalne mam 1.48.0.10.. Dakujem, popripade nejaky odkaz kde by sa pisalo o kazdej verzii..[/QUOTE]A případně odkaz, kde se píše o všem bys nechtěl?:)

Osobně používám radia 1.54.30.10 nebo 1.47.30.10 - obě dvě totiž vyšly v testování na XDA-DEV (a stejně tak mém testu) jako ta, co mají nejnižší spotřebu energie. Oproti některým jiným skoro o polovinu. Navíc obě jsou velmi reaktivní a nemám s nimi jediný problém. Takže tak.

Mimochodem - zkoušel jsi kliknout na hyperlink radia v mém podpisu?
hall80 (51)|19.5.2008 09:18
Zdravím:).
Tak Video ve verzi 4.7 jde přehrávat bez problémů i v WMP:).Nevím kde je chybka v 4.5.1...asi konstelace "hvězd" či erubce na slunci..kdo ví.:)..PS:potřeboval bych radu,jestli neexistuje nějaká plnohodnotná náhrada SPB Diary - používám ho,ale štve mě že NESKUTEČNĚ spomaluje plochu.Při otočení obrazu je to někdy až na 5 a více vteřin:(...a druhá věc..nevíte někdo proč PocketMusic vypne "windows" tlačítko?..není to nikde v nastavení...prostě jenom přestane fungovat.
Osobně používám naráz TomTom a PocketMusic (někdy i mChat) a občas mě to trochu nadrkne že to tlačítko nende...Zkoušel jsem i Mort Player,ale ten občas padá a nějak zlobí při přijmutí hovoru s hlasitostí...začne se sama zvedat jako kdybych přidával sám.

Jinak 4.7 běhá zatím (od dnešního 1:00 rána pěkně..dokonce moc pěkně...díky chlape,jsi fakt třída:)
Tož hezký den pánové,jdu tvořit hodnoty..
Martin Ráž Hoch (1832)|19.5.2008 22:39
Popravdě jedu na 4.7 tři dny a jsem také spokojen - to není chvástání, ale vzhledem k tomu, že stable CRC varianta není úplně to nejrychlejší co je k mání, tak MRH vykazuje poměrně dobré výsledky i po několika dnech plného chodu. Rozhodně už jsem odnaučen zkoušení non-stable buildů a dokud nebude opravdu ozkoušená stable varianta.
peter.nr (501)|20.5.2008 09:06
Včera som flashol aj ja 4.7 a vidím, že to je všetko peeeekne odladené, rýchle, stabilné. :yes:

Video bez problémov, BT ešte otestujem (GPS som zabudol v aute).

Jediná vec, ktorá mi ale robí také maličké vrásky na čele, je zvonenie príchodzieho hovoru - až počas druhého zvonenia sa to prejaví na Hermesovi. Predchádzajúca verzia zvonila hneď počas prvého. Možno to spôsobuje Mobile Shell.
Piercy (18)|20.5.2008 13:10
určite (teda podľa mojich skúseností) je to kvôli mobile shell, práve preto ho nepoužívam.
Som zvyknutý používať telefón aj na "prezvánanie" a častokrát sa mi stalo že mi melódia ani nezačala hrať kým sa TyTN zobudil a načítal shell-ovský today plugin. HTC Home je na tom o dosť lepšie a práve teraz testujem zaujímavú freeware aplikáciu gSmart Touch.

Inak mám plne kustomizovanú 4.7 a bez mobile shell melódia začne hrať chvíľu po prvom pípnutí (skoro 1 a pol)

Martin Ráž Hoch (1832)|20.5.2008 14:25
Janhura (62)|20.5.2008 23:14
Dotaz
MRH, v jakém stadiu jsi s vývojem ROMky? Doufám že v konečném. Cítím totiž, že moje ofiko WM6 je, přes dosavadní spokojenost, přece jen už zastaralá a v merku mám jako následnici tvoji 4.7. Leč bych nerad zažil, že sotva doinstaluju veškerý SW, přijdeš s verzí další. Takže asi takhle a mysli taky na rodinu. ;)
Martin Ráž Hoch (1832)|20.5.2008 23:20
Ještě bych počkal být Tebou do víkendu, kdy bych rád vydal trochu obohacenější verzi. Navíc mi musí opravit laptop, kde se odporoučela deska;).

Makam ted z domu, tak je vic casu na blbosti:D
Honza Kulíšek (73)|20.5.2008 23:46
Tak ja jdu take poreferovat. MRH ROM jsem zatim nenahazoval na svoji cihlu, ale na nove porizenou spv m3100 pro pritelkyni a musim opravdu smeknout, proti vedle bezici ShadoW 2.1 TE je to nebe a dudy. Sice tam asi urcitou roli bude hrat cisty zarizeni vs. dva tri mesice provozovany ale stejne. Takze ja budu urcite cekat na vysledky vikendoveho kuchteni a pak zkusim tu bohatejsi ROM. Ale me se zatim docela libi skladba programu v 4.7 a tak sobe asi nadelim tuhle.

Mam jediny postreh a problem - s tManem. Nejde mi na MRH ROM namapovat (pres jeho vlastni konfiguraci) na Button 5. Nejsem jsem si uplne jisty, jestli nemuze jit o problem cihly jako takove, ale zda se ze ne. Pouziva teda na MRH's nekdo funkcne tMana a mohl by mi poreferovat s tim "grabovanim" cudliku cislo pet, tedy toho druheho pod jogem? Diky
Ostatni tlacitka zda se tMan grabuje spravne, jenom tohle (jim interne oznacene jako "199") ne. Tusim, ze muze jit o moji blbost, ale nepovedlo se mi to nijak vyresit ani pres konfiguraci Buttons nebo utilitu HButton :(
Janhura (62)|21.5.2008 09:54
Jo, jo. MRH je totiž už dlouho nositelem titulu Velký Vezír, ale při jeho skromnosti ho přestal používat. Teď by však už zasluhoval daleko významnější a honosnější titul, asi jako Pán Všehomíra (- ten správnej nemůžu ani domyslet...).
NEMAZAT !
hall80 (51)|21.5.2008 11:47
To joo, dělat takhle ROMky jak na běžícím pásu..:)..a ještě odladěné a každá jinak poskládaná (LITE/FUUL/FAT=).
Jen mám další dva postřehy z v4.7..a to..
---1) včera jsem zjistil podivnost a to při použití naráz PocketMusic a SmartMap..asi to není jen o těhle aplikacích,ale jakmile TyTNovy začne docházet volná RAM (pod10MB) začne sám killovat aplikace..Prostě spustím PocketMusic..pak SmartMapy..vše jede..pak dám vypočítat trasu a počítá...počítá...a najednou přestane hrát hudba..tak se podívám a PocketMusic je vypnutý...tak ho spustím znovu,chci se přepnout do SM a koukám SM jsou vypnuté...:)..s ORIGO a možná ani s 4.5.1 to nedělalo..teda tušim:)..používal jsem i kombinaci SM,PM a mChat a všechno jelo naráz.
---2) už se mi 3x stalo že po příchodu hovoru a dokončení hovoru se mi už neobjeví ToDay..ani nejde nijak vyvolat.pořád tam visí zbytek obrazovky telefonu..pomůže jen reset.
Jé a poslední prosba..ten duhový batery bar..byl mooc pěkný..nemáte na něj nějaký rychlý odkaz? :)).

PS:rychlost SPB Diary jsem vyřešil tím, že jsem ho dal do jedné ze záložek SPB Mobile Shell:)..obraz na ToDay už reaguje okamžitě:)..
Hezký den chlapí...a MRH...tobě hlavně..jsi prostě Pán Rómek :-D...
peter.nr (501)|21.5.2008 12:12
Začnem od konca: Ten dúhový ukazovateľ sa volá Vista Battery Gauge - nájdi si ho na XDA, link ti nedám, momentálne je XDA fórum mimo prevádzky. :no:
2: Ak máš na mysli dialer, ten ide zrušiť HW tlačidlom OK/Close.
1: Toto som si všimol pri viacerých 6.1 ROM. Je to asi vlastnosť, alebo bug skrytý niekde hlbokooo. :)

EDIT: Vista Battery Gauge
hall80 (51)|21.5.2008 12:19
Oki. Díky moc:)..pohledám na netu:)..škoda že jsem si neudělal nějakou zálohu toho "po spuštění" v 4.1.7 - bylo to tuším v něm :)..
2 - to jsem bohužel zkoušel,ale nic...ani přez START/Today , ani přez ALT_TAB..jakoby se Today zhroutí:(...namapovaná tlačítka z Today, a i virtuální tlačítko na LCD (které není vidět) fungují, takže něco jakoby žije,ale obraz ne:?. Ještě to budu testovat.
Diky za odpověď;)
dusom (2)|21.5.2008 14:11
4.51 ma 6MB PP a 4.7 8MB PP, tym padom mas v 4.7 menej RAM-ky a ked spustis nieco co potrebuje viac ramky, tak zatvara aplikacie na pozadi...
hall80 (51)|21.5.2008 15:06
Aha:(...myslel jsem, ze PagePool se pouzije az v "nouzi", kdy na system zbyva poslednich treba 2MB a tak zacne PP odklizet z RAMky aktualne nepotrebne casti do PP..:(..to je docela hloupy:(..to znamena ze volna RAM je pri 23MB pouze 15MB?:O
peter.nr (501)|21.5.2008 15:11
Nie.

Zle to rátaš - Ak je voľná RAM pri 8 MB ppm 23 MB, pri 6 MB ppm by mala byť cca 25 MB.
hall80 (51)|21.5.2008 15:50
Ahaa...diky moc za usmerneni spravnym smerem:)...Na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26526 jsem nasel nejaky popis o PP..myslel jsem ze funguje podobne jako swap file,ale je to jinak! Dekuji ti za upozorneni:)..jdu to prostudovat:)
hall80 (51)|21.5.2008 16:22
Tak jsem našel ChangePagePool - ale bojimbojim - z popisu není moc jasné, jakou verzi změny mám spustit!!..a vzhledem k tomu, že tam 2 lidi píší o zcihlovatění telefonku, tak se bojiim:)...S tou 8MB pp to sice behá pekne,ale myslim ze to behalo podobne s 6MB a stve me to killovani programu na pozadi:(, protoze TyTNa pouzivam v aute na hudbu a navigaci...
Nemáte s tím nekdo zkusenosti?..(blbý dotaz,protoze MRH určitě jo:D ..:sarcastic: )...
Jen se ptám,jestli to má smysl zkoušet,či nikoliv..a hlavně jak...
Díky chlapí a zatíím,...jdu dom:)