Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC SHIFT - tipy, triky a zkušenosti...

Marťas_ce4you (19)|22.8.2008 20:24
Ahojky. Chtěl bych se zeptat "uiqjirka" jaká je výdrž baterie s XP Tablet a jaký SW používáš pro GPS.
Importoval jsem ty dva registry - jednoduchý návod - dík. Dá se nějak zjistit, že to s GPS už komunikuje
i když nemám žádný SW nainstalován? Díky Martin
htcjirka (1875)|22.8.2008 20:33
Ano da,v balicku byl preci cabik,ktery jsi take naistaloval a diky tomu ti v programech objevila aplikace od HTC na testovani GPS.Muzes vyzkouset i google mapy.O navigacnim softu netreba zatim mluvit,dokud se nepodari zprovoznit slot na SD karty,navigaci neni problem naistalovat,ale mapy se jaksi nemaji kam vejit :D

Jinak co se tyce vydrze baterii,neco kolem 3-3,5 hodiny maximum,zalezi jestli zrovna internetujes pres wifi,nebo pres snapVue a HSDPA atd,opravdu zalezi co vse mas zapnute a co zrovna delas.A jelikoz me porad jede net,tak spokojenost.3 hodinky me to vydrzi.
Marťas_ce4you (19)|22.8.2008 21:17
Ten cab jsem nainstaloval, ale jen ve WM mi v programech naskočil HTCGPSTool, který když otevřu tak se dostanu jen na nastavení a když kliknu na Satellite tak se mi nic neukáže. Jsem z toho jalový. Martin

Můžeš mi prosím napsat co tam mám nastavit? Díky
htcjirka (1875)|26.8.2008 09:33
SnapVue ROM s podporou GPS1.22.405

Mame tu dalsi rom s podporou GPS,tentokrat uz bez problemu se zvukem apod.Vice info na

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420548

Prave jsem ji doinstaloval a funguje vytecne.

[color=red]UPOZORNENI[/color]

Pro flash teto rom,je nutne mit HardSPL
lachimahalb (21)|27.8.2008 06:31
Omlouvam se za neznalost, ale co to je "HardSPL "


belkov (140)|28.8.2008 07:02
Při provádění HardSPL ,které nebylo dokončení pro conect error mi zůstala místo SnapVue pouze černá obrazovka.Přeinstaloval jsem systém v naději že to pomůže,bohužel bez efektu.Nemá někdo radu co dál,jak opět získat WM? Díky
htcjirka (1875)|28.8.2008 09:15
Vyndat baterii a od zacatku,me se to povedlo az na potreti,ale povede se to.Hlasku please wait jak se objevi ihned potvrdit o.k
Jinak u Shifta neuvidis verzi bootloaderu je jen cerna obrazovka.Ani po hardSPL kdyz prepnes manualne do bootloaderu tak je jen cerna obrazovka.

Preinstalace systemu byla blbost,staci udelat soft reset primo z vist a kdyby nepomohl tak HR,ktery se take dela primo z vist.
Jak jsem psal vyndat baterii a zandat a je to o.k Trochu trva nez wm nabehnou.Delal jsem dva Shifty,jeste znamemu a take o.k
htcjirka (1875)|28.8.2008 16:19
HTC Shift a TT6 s interni GPS

Natocil jsem video funkcniho TT6 s interni GPS v Shiftovi,ktera je standartne disablovana a odemkne ji jiz zminovana rom 1.22.405 WWE


belkov (140)|29.8.2008 07:31
Černou obrazovku místo Snapvue jsem vyřešil.shlédl jsem video s GPS,paráda,jenom dotaz.Samotný TT by šel nainstalovat,ale kam mapy řádově ve 100 kách MB,když ve WM nelze komunikovat s SD kartou?
krabicka (33)|30.8.2008 11:13
Ahoj všem znalcům mezi které se zatím nepočítám je tady nová ROM s navigací soubor jsem stahnul v režimu vista ale nevím jak to dostat do snap vue takže potřebuji radu prosím prosím poradte kdo víte jak další otázka je jak zprovoznit internet na xp tablet když jsem nainstaloval xp tablet a všechny ovladače a otevřel jsem internet explorer tak mi to oznámilo že stránku nelze zobrazit přitom nastavení v snapvue bylo normální prostě to nespolupracovalo se sim kartou mám připojení O2 HSDPA ale s tabletem to zatím nic potřebuji poradit jestli je třeba ještě něco nastavit a jak,ale prosím Vás polopaticky.Děkuji předem
htcjirka (1875)|30.8.2008 15:43
Ahoj Krabicka,musis mit naistalovano activesync samozrejme a ve snapvue se pripojujes pres usbtool(samozrejme musis mit odblokovane snapvue,tkzv liberated)
Takze v usbtool,das das attach to vista,pak internet sharing connect,naistaluji se ovladace poprve a je to.

Mas uz jinak vse funkcni ohledne tablet??Wifi a bluetooth jsi zvladl podle xda??
htcjirka (1875)|31.8.2008 12:23
Fingerprint reader a omnipass

Na xda jsem vlozil vlastni ovladace pro Fingerprint reader spolecne s omnipass,funguji perfektne,narozdil od tech co jsou od HTC urcene puvodne pro Vistu.
Vice na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=386492&page=20
pod mym nickem,kde je i odkaz na stazeni.
milennium (336)|2.9.2008 21:06
Podařilo se už někomu přenést skrytý oddíl s ovladačema a Wistou na jiný HDD ?
htcjirka (1875)|3.9.2008 11:03
Zalohu ma uplne vyextrahovanou,je to hracka,ale zatim nemam novy disk ;)
Jinak pri instalaci Vist na jiny vetsi disk,bych uz stejne nepouzil tuto zalohu,protoze,instalacni DVD Vist mam,licence je u baterie a na HTC.cz jsou uplne vsechny ovladace a nezbytne programy od A do Z,novejsi ,nez ktere jsou v te stare zaloze.
milennium (336)|3.9.2008 19:55
Mám dotaz.
Stala se mi dnes ta věc,že se nemůžu se Shiftem připojit přes WiFi na Internet. Mám doma WiFi router a když vytvořím spojení WiFi Router a Shift tak mám stále připojení jen a pouze "local only"... Vidím všechny další počítače v síti,ale na internet se prostě nedostanu. Přitom další zařízení se přes WiFi na internet dostanou. Tato věc se stala doslova přes noc. Ještě včera v noci vše fungovalo a já normálně Skypoval,ale dnes ráno po spuštění nic. Už jsem udělal i kompletní obnovu s recovery,ale stále nic.
Nevíte někdo v čem by mohl být problém ?
milennium (336)|3.9.2008 22:11
Nevíte někdo jak aktivovat "Origami Experience 2.0" ?
Já na to za boha nemůžu přijít i když dělám vše podle manuálu...
htcjirka (1875)|4.9.2008 08:32
Jak aktivovat??Je soucasti recovery partion,placeny neni a navic se da stahnout z Microsoft stranek

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=b0edd346-75ba-4185-b6aa-0a49940afbde&DisplayLang=en
milennium (336)|4.9.2008 10:51
Díky za odpověď s tím Origami,ale nevím jak ty,ale já to prostě ve Vistách nemám a to jsem dělal recovery s HDD asi 2x...
htcjirka (1875)|4.9.2008 10:54
To je zvlastni,ze tam origami nemas,instaluje se hned po obnoveni spolu s balicky od HTC.No nevadi,hlavne ze poreseno.:yes:
htcjirka (1875)|5.9.2008 18:15
Update prvni strany

Prvni strana opet updatovana co se tyce novych ovladacu,mych vlastnich postupu apod.Lehci uz to nemuze byt.
Marťas_ce4you (19)|5.9.2008 22:11
Ahoj "uiqjirka", pokoušel jsem se nainstalovat novou SnapVue ROM s podporou GPS, ale každý pokus končí Hláškou ERROR /262/ - UPDATE ERROR a tím vždy končím.
Mohl bys mi prosím napsat nějaký polopatistický návod jak tam tu novou ROMku dostat? Po posledním laborování s GPS mi přestaly spolupracovat reproduktory - ve Vistách je vše v pořádku, ale neozve se ani slabé pípnutí. Díky moc. Martin
htcjirka (1875)|5.9.2008 22:14
To uz nehrozi s temi reproduktory(uz je to odladene),dulezita otazka mas udelane Hard SPL??
Marťas_ce4you (19)|6.9.2008 19:34
Ahoj "uiqjirka", nevím čím to bylo, ale asi 12-tý pokus už klapnul. HardSPL jsem měl nainstalovaný už delší dobu. I přesto díky.
Nevíš v jakém stádiu je zprovoznění SD u WM? Docela by se to šiklo, hlavně u GPS. Martin
htcjirka (1875)|7.9.2008 11:08
Nová ROM plirom v2.00 WWE 1.22.405.0

Pomalu se rozjizdi rom pro HTC Shift,mame tu modifikovanou rom 1.22.405

Rom obsahuje

HTC Home (Diamond style)
Total Commander 2.51
Google Maps 2.2.0.16
Opera Mini 4.1.11320
RealVGA
TodayAgenda 1.1.0
HTC GPS Tool 1.1.1.0
SoftReset
ScreenCapture 1.1
USBTool
Task Manager 2.9
HTC X-Button 1.5
Soft Key
GPS driver

Odebrano bylo SnapVue,díky kterému se ušetřilo cenné misto pro ostatní aplikace.

Stažení a info zde
Marťas_ce4you (19)|8.9.2008 18:45
Ještě včera jsem tu ROM 1.22.405 nainstaloval a je to zase velký skok dopředu. Prostředí Touch Diamond/Pro je rozhodně pěknější
a i rozližšení 96 dpi je k velikosti DSPL optimální. Ještě co by se mohlo změnit je stále omezený počet v nabídce START na 7 programů což je maličkost oproti
absenci SD. Martin
htcjirka (1875)|8.9.2008 20:58
Ted uz to chce jen vydrzet,rom se zacnou rozrustat,spolecne s pridavanim a zprovoznenim novych funkci.7 programu v nabidce start je standartni u PPC.
pajoxx (2)|12.9.2008 19:58
Uvedená ROM je super
instalace proběhla bezproblému a vše jede OK

Jen bych potřeboval aby uměl používat SD karty kvuli GPS navigaci :oops:

SHIFT-íík je paráda :D
na práci vřele doporučuji :)
Marťas_ce4you (19)|12.9.2008 20:58
Čekám, čekáš, čekáme a snad se brzy dočkáme.Taky nosím Shifťáka do práce místo klasického NB a plně vyhovuje. Zvláště doporučuji i ve vodorovné poloze - v leže....
htcjirka (1875)|13.9.2008 10:53
Jiz dnes neni problem plnohodnotnou navigaci s plnohodnotnymi mapami provozovat na HTC Shift a too jak v PC casti,nebo PPC casti.
MilanO_ce4you (187)|18.9.2008 20:12
To uiqjirka mohl by jsi mi prosím prozradit, kam na PPC části ty mapy dám? Je samozřejmé, že při provozu PPC části nechci, aby mi běžely Visty, to by asi nebylo úplně ono. Mám nainstalované jen to nejnutnější a zůstává mi 8 Mb místa.
Děkuji

MilanO_ce4you (187)|15.10.2008 09:20
Zdravím všechny, jen by mě zajímalo, co se stalo, že téměř měsíc zde není žádný nový příspěvek a ani odpověď na moji otázku. Vypadá to, jako by jste SHIFTA všichni prodali.
MO

krabicka (33)|16.10.2008 01:44
Ahoj konečně někdo něco napsal shifta jsem neprodal ale asi prodám zatím se mi nepodařilo toto zařízení zbavit visty pokaždé když ta dám xpéčko tak mi nejde internet i když jeho nastavení ve snap vue mám správně jestli někdo dá radu nebo pomůže tak budu vděčný
pajoxx (2)|16.10.2008 18:38
:D určitě neprodali, ten kdo jej má a používá je určitě spokojenej :)
mě na tom jedou burzy , akcie a další prac. věci co potřebuji

proboha kdo by to měniiil :yes:
htcjirka (1875)|16.10.2008 21:55
Krabicka,uz jsem ti nekolikrat do sz psal,privez Shifta a udelam ti do nej XP.Nejsi prvni,komu jsem xp do Shifta delal.Chodi uplne vse a bez problemu.
dort (1212)|16.10.2008 23:36
vše nechodí :-), nejde měnit rozlišení tak jako pod Vistou :-) což pro někoho může být problém :-(
krabicka (33)|17.10.2008 19:17
Já to beru napiš mi na soukromej vzkazník já už Ti taky napsal je tam i moje číslo tel.jsem rád že mi pomůžeš Díky
htcjirka (1875)|17.10.2008 19:31
[quote]vše nechodí :-), nejde měnit rozlišení tak jako pod Vistou :-) [/quote]

EDIT: Uz i to chodi :yes:
lachimahalb (21)|31.10.2008 10:06
Dobrý den mám problém zničeho nic se mně při přepnutí SHIFTa do WM modu objevila bílá obrazovka s požadavkem hesla. Nevíte někdo jak to odstranit nebo případně jak udělat SOFT případně HARD reset ? Díky za rady Michal Bláha
Marťas_ce4you (19)|1.11.2008 20:45
Ahoj.Jednou se mi taky WM z ničeho nic zahesloval tak jak Tobě. Jelikož samotné WM se zatím s SD nebaví tak ho moc nepoužívám, ale když jsem asi po týdnu
na něho přepnul tak to normálně jelo. Asi nějaký ten reset pomůže, zkus ve Vistách Reset SnapVue. Asi Ti více neporadím, ale alespoň zase nějaký příspěvek
na této usínající diskuzi. Martin
SDA (7)|4.11.2008 19:18
Viem, ze tu bol dotaz ohladne internetu od TM CZ, ale bol by shift schopny (mobilny Orange internet) datovych prenosov 3G/HSDPA? Mam namysli bez usb modemu, len so sim kartou a vstavanym umts modulom.
krabicka (33)|4.11.2008 20:27
Nevím jestli je to otázka nebo odpověd ale SHIFT je na HSDPA zavedenej internet funguje na sim kartu a usb modem není třeba hl.u zákazníů ORANGE u O2 to funguje jen v Praze a okolí v Brně a okolí Ostravě všude jinde funguje spolehlivě GPRS to je katastrofa závidím Oranžákům
Kremil (2)|5.11.2008 02:09
2 uiqjirka :

ahoj chlape, nejsem myslim uplna lama, ale proste ani na 3× se mi to nepovedlo, proste touch screen nefachci. dumam a dumam .... nemuze byt problem ve verzich ovladacu? ty uvadis upouzit drivers pro Vista 1) ECDrvV1 a Touch Screen 1.0.1.10, ale z HTC jdou stahnout jen novejsi :-( tak se ptam jestli ty mas a muzes poslat verze ktere uvadis? taky se mi proste po instalaci drv pro touch neobevi zadna utilitka pro kalibraci panelu. Poradis? dik
htcjirka (1875)|5.11.2008 19:01
Utilitka na kalibraci displeje je v xp tabletech v ovladacih panelech.Musi byt pouzity pravé xp tablet.Ani s Home edition,Pro edition ti touch screen chodit nebude.Na zacatku mnou uvadene drivery pro Touch screen chodi bez problemu,stejne jako ty co je mozne stahnou z htc oficialnich stranek.Jako prvni naistralovat Vista ECD drv,restart,pak Touch screen Driver a v prubehu instalace potvrdit nepodepsany ovladac.Je to jednoduche a plne funkcni,uz celkem 5 shiftu jsem oinstaloval ;)
PetrSybol (157)|6.11.2008 21:00
Ahoj, nainstaloval jsem ROM 1.22 s podporou GPS, ale nelíbí se mi rozhraní HTC Home. Při standardním rozlišení se grafika překrývá a to např. v oblasti ikonových záložek s ikonama notifikace SMS-EMAIL-TEL v záložce HOME, apod. Když nastavím RealVGA na 128dpi, což je pro mě ještě přijemně velký, tak po soft resetu se nevykreslí logo nabídky startu a ukončení a některé ikony zmízí a zbydou jen nápisy programu, dále app, které ikony mají, tak jsou nesmyslné.

Dá se nějak nahodit původní vzhled. Přišel mi vhod, hlavně ty ikony po stranách a pěkné zobrazení kalendáře.

Pokud to nepůjde, chtěl jsem si najít původní WWE ROMku, ale nemohu se dostat na XDA-Developers, je nefunkční. Nemohl by mi prosím někdo uploadovat původní nebo aktuální ROMku od HTC. Je to pro mě důležité, Shift není můj a brácha mi jde po krku, co jsem mu s ním udělal. Zájemci se i rád odměním. Děkuju
Kremil (2)|7.11.2008 09:52
tak vse jsem udelal jak pises .... pak me napada ze moje tablet XP je nejaka divna ... ta utilita tam proste neni .... zkusim se podivat po jne kopii
htcjirka (1875)|8.11.2008 10:28
Kazde XP Tablet maji v ovladacich panelech Tablet and Pen Settings,kde je i zminena kalibrace.Mas si je koupit a mel by jsi jistotu,nez stahovat nejake nelegalni kopie.
htcjirka (1875)|8.11.2008 19:25
Změna rozlišení v XP bez scrollování pomocí originálního tlačítka

A vyborna zprava pro ty ,kterym v XP chybela podpora zmeny rozliseni bez scrollovani a navic original tlacitkem.Staci k tomu utilitka SwapResolution ve spojeni AsTray.Obe tyto utilitky najdete na xda-developers.Dale muze byt pro nekoho i zajimavou utilitkou otaceni displeje pomoci iRotate.
Dale lze priradit tlacitko CommManager
htcjirka (1875)|27.1.2009 20:10
HTC Shift už umí telefonovat!

Neskutecne se stalo skutecnosti,objevila se testovaci rom 1.29.00 z dilny zkuseneho Olipra,ktera konecne umozni uskutecnovat prichozi i odchozi hovory.Je to opet dalsi velky posun dopredu.
Ma to vsak jeste jeden posledni hacek,nefunguje mikrofon.
Rom si muzete stahnout [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Diskutovat k tomuto tematu muzete tradicne na xda-developers
Jinak pro otestovani muzete zavolat treba na treba operatorskou linku,jen si musite po spojeni kazdeho hovoru aktivovat hlasity odposlech.

EDIT 3.2. 2009

Tak comonex prave oznamil,ze mikrofon jiz funguje.Brzy se dockame updatu.
LorD Komatsunek (8)|10.2.2009 18:45
Chtel bych se optat na vami vyzkousenou vec.Delka provozuschopnosti baterie,pri praci na WM6(bo jinem), standartni prace, video audio obrazky..? Proste jak dlouho to vydrzi,dalsi je, sledovani na PPC WM6 casti nekomprimovane video.Premyslim nad timto zarizeni uz neakou dobu jen ta vydrz baterii me znervoznuje
Tralda (1)|19.2.2009 22:50
Ahoj,nainstaloval jsem si tu novou ROM a k dokonalosti mi ještě chybí původní vzhled WM ( HTC Home ),ten nový vzhled je chaotický a pokud by někdo mohl pomoci budu strašně rád.Předem děkuji za radu či pomoc
PS. Znám pár jazyků ale anglina je pro mě pohroma