Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC SHIFT - tipy, triky a zkušenosti...

htcjirka (1875)|2.6.2008 17:45
Tobe taky nerikam Krabicka,Krabicka se ptal ohledne XP Tablet,dostal odpoved.
Ty jsi se ptal ohledne co je HR a take jsi dostal odpoved,hned v prvni vete.
krabicka (33)|3.6.2008 08:59
tak xp tablet pc jsem našel ale je tak příšerně drahej,že ho koupím jen proto,že se opravdu dál s vistou otravovat nechci.Vista je pro přístroje s procesorem minimálně dvojnásobným a dvojnásobnou operační pamětí.Pokud jde o předcházející příspěvky tak se moc vyjadřovat nechci jen asi staré české přísloví praví že žádnej učenej z nebe nespadl a každej si tím musí projít a zvlášt těžký to mají lidi co mají 45 a víc let takže bych prosil trošku trpělivosti protože do této skupiny SHIFTAŘŮ JÁ PATŘÍM no a co se týče os vista tak si myslím že být výrpobcem a mít znalosti které jsem měl před měsícem nebo rokem tak bych tento os do shifta v těchto tech.parametrech v životě nedal.takže ozvu se až budu mít os tablet v shiftu a podělím se o skušenosti zatím musím jen nadávat a to nechci tak zatím paaaa a hezký de přeju všem
belkov (140)|3.6.2008 09:17
Já tedy Visty na Shiftu používám od začátku a naprosto žádný problém s nimi nemám.Samozřejmě na nějaké náročné grafické editace asi nebudou, ale na běžnou práci naprosto bez problémů.Včetně editací fota.
lukynm_ce4you (78)|3.6.2008 16:02
Je to přesně tak jak říka BELKOV na praci jsou Visty na Shiftovi dostatečně rychle a svizne (a to mam zaple Aero). ;)
PetrSybol (157)|4.6.2008 21:27
Pod to se můžu také podepsat. Brácha ho má cca. 4 měsíce a obrovská spokojenost. Pořád mu ho beru, když někam jedu. Visty na něm jedou při běžné práci i několika spuštěných aplikací celkem svižně (office, explorer, mp3, apod.) a po vypnutí pár fičurek je to mnohem lepší. Výborná je i úprava na zplnohodnotnění Windows Mobile.

1. Vypnutí UAC
2. Vypnutí služby indexování (vyhledávání systému Windows)
3. Vypnutí systémových zvuků
4. Vypnutí automatické defragmentace
5. Vypnutí denních kontrol Windows Defenderu
krabicka (33)|5.6.2008 16:37
Ahoj všem.Jde o to že i když vista není hlavní probblém se kterým se u shifta potýkám,chci aby byla ještě rychlejší aby přI komunikaci na skypu mohla probíhat ještě komunikace na icq a další.Dálším problímem je operátor O2 který místo 1024 kb za sekundu dodává těch 150 a nekdy i méně a to jen v Praze a okolí a Brně a okolí za čtyři roky nebyli schopni pokrýt republiku tak uvažuju i o změně operátora který jen inkasuje a co se týče HSDPA nedělá nic kdo to používá ví o čem mluvím Tak zatím naschle
htcjirka (1875)|6.6.2008 18:26
Co se tyce Prahy a okoli ohledne HSDPA tak maximalni spokojenost.Opravdu je mizive minimum mist kde neni k dispozici 1Mbit HSDPA.Je to sice jen 1Mbit,ale na internetovani dostacujici.Toto pouzivanim jiz dost dlouho(od prvopocatku) a neni problem ani se spolehlivosti nebo nejakym snizenim rychlosti z duvodu pretizeni.

[QUOTE]O2 který místo 1024 kb za sekundu dodává těch 150 a nekdy i méně a to jen v Praze a okolí a Brně a okolí[/QUOTE]

Hlavne s tou rychlosti si neplest kilobity s kilobajty pane kolego :D

htcjirka (1875)|6.6.2008 21:02
Shift,Linux a G-Senzor

Snad me moderatori omluvi za dve po sobe jdouci reakce,ale toto jsem musel radne oddelit.
Pro priznivce Linuxu tu mame hezke video od Pofa z xda(kdo by ho neznal),ktery prave od pocatku Linux na svem HTC Shift ma a plne se mu venuje.Dnes tu mame predstaveni pohyboveho senzoru G-senzoru,ktery v Shiftovi je a Windows Vista jej nevyuzivaji.Video urcite stoji za to a priznivce Linuxu opravdu potesi.



Pokud jste priznivci teto platformy,vse ohledne instalace a zprovozneni najdete zde

Linux na HTC SHIFT
lachimahalb (21)|10.6.2008 10:05
Dobrý denm potřeboval bych poradit - zničeho nic mně přestalafungovat synchdronizace dat mezi SHIFT PDA a SHIFT WISTA . V SHOFT PDA spustím USB tools a ťuknu na "Attach to WISTA". Pak přejdu do SHIFT WISTA, spustím "Windows monile device centre" apo chvíli mně to napíše CONNECTED . Nyní ťuknu na "Mobile device setting" a zde bych měl umět v první nabídce "Change content sync setting" nastavit co chci synchronizovat. ALE TATO NABÍDKA JE ŠEDIVÁ - NEPŘÍSTUPNÁ. Nvíte někdo v čem by mohl být problé? Už mně to fungovalo!!! Díky Michal
Marťas_ce4you (19)|17.6.2008 21:28
Zdravím všechny Shifťáky.Já patřím mezi ty spokojené a i po třech měsících stále nadšené uživatele.Díky "uiqjirka" jsem Vistu dnes naučil češtinu, jen mi nejde aktivovat přihlášení u HTC e-Club takže zatím jsem bez postranního panelu.Čau Martin
htcjirka (1875)|17.6.2008 21:35
Ahoj,to je dobre,ze patris mezi spokojene uzivatele.Co se tyce registrace a nasledne aktivace na HTC strankach,tak ta funguje,jen je potreba to delat pres anglicke stranky ne pres ceske.
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 06:43
Ahoj, děkuji moc za radu. Ještě bych se chtěl zeptat jak se dá do Shifta dostat plné WM6. Je prosím někde nějaký návod? Díky Martin
sstavo (5)|18.6.2008 07:50
... tady je asi nejjednodussi cesta: http://www.modaco.com/content/windows-mobile-news/266537/liberate-your-htc-shift/
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 09:38
Díky. Není někde návod i v češtině ať to nezpackám? Martin
sstavo (5)|18.6.2008 11:55
Nevim o nem... ale myslim ze na tom videu je to celkem detailne ukazano. Kdyz udelas tech par kroku podle neho, nemas co zkazit... ;)
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 12:09
Dík, můžeš mi prosím poslat ještě ten odkaz? Buď to mám v práci bloknuté, nebo už je jiný. Ještě mi není jasné kde uložím instalačku jestli na kartu nebo musím být připojedný přes tu ořezanou W-Mobil a stáhnout jako mail a někde uložit. Děkuji Martin
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 14:50
Tak video jsem shlédnul, ale ještě mi nedošel ten mail se soubory.
lukynm_ce4you (78)|18.6.2008 15:41
Zkus si ho poslat znova, mě osobně přišel až na 2 pokus. A mrkni do SPAMU :)
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 15:52
Mail zatím nepřišel ani na čtvrtý pokus. Teďka se snažím nastavit Shifta - připojení přes SIM ať pak můžu stáhnout ten mail a nějak mi to nejde a hlava mi to už nebere.
lukynm_ce4you (78)|18.6.2008 16:20
Máš ICQ? Ozvy se na 348882270
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 16:25
Jenom Skype, ale ta pošta mi už jede.Teď už čekám jenom na ten Mail. Díky Martin
Marťas_ce4you (19)|18.6.2008 18:57
Zdravím všechny. Nemáte někdo ty dva soubory někde v archívu? Marně čekám až mi dojdou a stále nic. Tak jdu raději na pivko...:)
htcjirka (1875)|18.6.2008 19:06
Soubory ti zde davam,ale musis si je stejne poslat do emailu a v emailu shiftovi otevrit a ulozit.

Napis me sz kam chces soubory poslat.Treba i vice adres.
krabicka (33)|19.6.2008 08:32
Ahoj.Ted jsem si koupil XP TABLET a pokud bych směl poprosit potřeboval bych odbornou pomoc ještě jsem to u žádnýho compu nedělal i když budu mít odbornýho poradce tak bych chtěl poprosit o podrobnej návod jak to tam dostat koupil jsem si na to taky vypalovačku DVD ta chodí skvěle takže už mám plnohodnotnej počítač taky půl tb HDD taky bezva myslím že to shiftu určitě prospěje.V současnosti mi tam běhá Skype,Icq,dvě webky,office,real player gold bezvadnej na stahování flv videa,speed internet a speed download,vypalovačka LG Multi DVD driver,DVD player a Nero a k tomu ještě původní programy bez aera ale myslím že už jsem na hraně a proto tam chci ten tablet a předem děkuji za rady které mi pomohou.
krabicka (33)|19.6.2008 23:02
ahoj postup jsem si našel na internetu ale ještě by mne zajímalo jestli instalací xp tablet o něco nepřijdu ze současných funkcí ovladačů nebo snap vue
Marťas_ce4you (19)|20.6.2008 18:40
Zdravím všechny, tak se mi podařilo doinstalovat ty ořezané WM, ale buď jsem udělal někde chybu, neumím nastavit nebo chci toho moc, ale bez spuštěných Vist se přes wifi na WM nepřipojím. Z WM nevidím ani SD - ani nevím jestli bych měl nebo ne. Předem děkuji za radu nebo nějaké info. Martin
lukynm_ce4you (78)|20.6.2008 19:41
To je bohužél normalni, napravi to az prehrani jine WM ROM. Ale zatim je to ve fazi testovani ;)
htcjirka (1875)|20.6.2008 19:44
[QUOTE]ještě by mne zajímalo jestli instalací xp tablet o něco nepřijdu ze současných funkcí ovladačů[/QUOTE]

Vse jiz mas v uplne prvnim prispevku tohoto zalozeneho topicu,který je postupně updatován
Marťas_ce4you (19)|20.6.2008 19:59
Díky všem za technickou podporu a teď už budu jako ostatní čekat na něco nového co by možnosti těch naších Šifťáků rozšířilo. Martin
htcjirka (1875)|24.6.2008 20:37
První post opět updatován,čtete nejlépe od začatku než se na něco zeptáte.
krabicka (33)|28.6.2008 15:52
Ahoj zatím se mi nepodařila instalace xp tablet vše jsem provedl v pořádku ale bohužel jsme neměli bootovací cd na windows vista které není součástí zařízení po formátování které proběhlo v pořádku jsme se dál nedostali nainstalovali jsme windows xp lite které tam kupodivu šlo a na kterém nefungoval zvuk dotykový display a modem i po instalaci ovladačů ze strany jedna po delším laborování jsem vrátil shifta do továrního nastavení potěšilo mne že to šlo i po formátování disku potřeboval bych někde stáhnout nebo vytvořit bootovací cd na vistu bussines nebo odkaz kde bych ho mohl stáhnout taky narážím na problém že některé ze znamének na qwerty klávesnici nejde např @ / atd šlo bz to nějak opravit
htcjirka (1875)|9.7.2008 19:57
Hard SPL

A mame tu konecne finalni HardSPL pro Shifta.Jiz brzy(zrejme jeste tento tyden) se objevi prvni rom,ve ktere bude zprovoznena GPS, u dalsich rom pak hlasove volani a WVGA rozliseni u windowsmobile casti.ZDE mame jednoduchy navod jak na flash Hard SPL.
Instalace:
Stahnete si balicek HardSPLFinal.zip a rozbalte ho.
Spuste ve Windows Mobile casti USB tool(utilita,ktera je soucasti Librate pack) a zvolte attach to Vista.
Pockejte az se zarizeni spoji s Vistami a potom nakopirujte EnableRapi.cab do wm casti Shifta a nainstalujte.
Spustte ve Vista casti ShiftHardSPLFinal.exe,cekejte,probehnou nezbytne procesy a dale postupujte dle instrukci flashovaci utility.
Zarizeni mejte behem tohoto ukonu pripojene na napajeni.
V pripade neuspechu,vypnout Shifta,vyjmout baterii opetovne zapnout a melo by jit vse o.k
U me se to povedlo ihned na prvni pokus.
Marťas_ce4you (19)|24.7.2008 19:55
Zdravím všechny. Kdyby někdo chtěl koupit do Shifta SDHC tak dnes jsem koupil A-Data SDHC 16GB CLASS6 a funguje. Martin
krabicka (33)|27.7.2008 22:42
Ahoj už jsem tu dlouho nebyl včera jsem opět skusil instalaci xp tabletu tentokrát se podařila i bez boot cd vista avšak .... Po instalaci z cd a instalaci ovladačů nefungoval dotykový display ale to není to co by mi dělalo problémy horší bylo že nešel internet.tak bych potřeboval poradit jak to vyřešit zatím jsem to vrátil do továrního nastavení ale chci to skusit znovu je to nějaká maličkost ale kvůli tomu jsem to vrátil zpět můžu říct že jsem byl nadšen svižností jak funguje xp tablet na shiftu je to jako raketa proti hlemýždi tím myslím vistu.Chtěl bych se rovněž zeptat na ten návod v češtině u výše uvedeného příspěvku dále pak velké problémy jsou u slotu na pamětové karty který se při zapnutí shifta nenačítá až po provedení restartu což je dost divný.chci se zeptat jak to vyřešit jestli to třeba nechce přeinstalovat ovladač nebo jak.Díky
krabicka (33)|28.7.2008 06:48
Abych to doplnil ta pamětová karta se nenačítá pouze u os vista u tabletu je bez problémů a když chci na kartu něco uložit tak se mi to neuloží a suše oznámí TRY AGAIN což nevím co je nebo proč to je.
PetrSybol (157)|29.7.2008 10:19
Ahoj, bratr má HTC Shift a měl by zájem o pořízení internetu, bohužel je vázán pouze na T-Mobile. Když si zakoupí pouze SIM kartu s datovou službou 4G a vloží ji do Shifta, bude umět věstavěný modem rychlejší datový přenosy 4G nebo pouze Edge?

Děkuji
hajekm (308)|29.7.2008 10:26
Ahoj,


bohužel pouze GPRS/EDGE. UMTS modul v Shiftovi podporuje standardní variantu FDD, TMCZ má speciální variantu TDD (alias 4G)...


Milan
PetrSybol (157)|29.7.2008 10:42
Ahoj, díky za informace. A pokud by přesedlal k O2, tam by integrovaný modem měl užitek pro rychlé přenosy?

http://www.cz.o2.com/soho/cz/internet_a_email/mobilni/index.html

Akorád nevím, zda prodávají jen SIM kartu s datovým balíčkem.
Zdenek Malinsky (9781)|29.7.2008 13:31
Stačí předplacenka tj. Go! karta. Ovšem UMTS využiješ jen v Praze, 3/4 Brna, cca 1/2 Karlových Var a 1 BTS v Ostravě. Jinak má O2 velmi bídné prokrytí EDGE, kde je zase naopak vítězem T-Mo. Takže pokud se pohybuješ pouze v Praze (a ne moc na periferiích), lze doporučit O2.
krabicka (33)|1.8.2008 13:50
Ahoj když už jsme u těch operátorů tak začínám uvažovat o zakoupení modemu od Ufona protože poskytuje nejrychlejší mobilní připojení na rozdíl od O2 který od té doby co působí v České republice neudělal nic pro pokrytí republiky HSDPA jak to převzali od Eurotelu což je už nejmín 4 roky tak je to dosud a nejhorší je to že nemá konkurenci takže chci s tímhle skoncovat nejhorší je to že to samý dělá Vodafon protože i za Oskara už běželo EDGE už by s tím měl někdo něco dělat dát jim ultimatum nebo něco.
Zdenek Malinsky (9781)|1.8.2008 19:56
To je takový úkrok stranou, jako 4G od T-Mo. :?

...ale to už jsme jaksi OT :oops:
htcjirka (1875)|7.8.2008 19:33
Nove ovladace pro Windows Vista

Na http://www.htc.com/cz/ v sekci podpora(support) jsou k dispozici nove drivery pro Visty a nová verze Biosu.

Jinak stale doporucuji na Shifta stále XP Tablet Edition,ktere jsou plne kompaktibilni vcetne vsech driveru, bez sebemensiho zadrhelu a znatelne rychlejsi.
Pro praci jsou XP Tablet nutnosti.
htcjirka (1875)|10.8.2008 11:17
HTC Shift XP Tablet a UMPC Scrollbar

Prikladam zde me vlastni video jak funguje UMPC scrollbar na HTC Shift s XP Tablet.Pri pouzivani rozliseni 800x480 jsou nektera okna vetsi nez je zdravo a mohou skryvat nektera dulezita tlacitka.Myslel jsem,ze tuto utilitku kazdy zna,ale stale jak zde tak na xda se najde dost lidi,kteri toto neznaji.
Omluvte kvalitu videa,kameru bohuzel nyni po ruce nemam.

krabicka (33)|10.8.2008 11:20
Ahoj už jsem to tady psal možná to zní blbě ale potřeboval bych pomoct jedná se o kokrétní odkaz na ovladač co mi zprovozní internet na xp tablet a pokud možno i ovladač na dotykový display.Instalaci jsem už zvládl ale tyto dva problémy mne vracejé do továrního nastavení případně jak nastavit připojení pro xp tablet.XP Tablet jsem nainstaloval včetně ovladačů co jsou na developers a tyto dvě věci mi nefungují Díky za pomoc
htcjirka (1875)|10.8.2008 11:38
Veci co jsou k dnesnimu dni na xda funguji korektne a bez sebemensiho zadrhelu,musis se drzet vsech instrukci.I neanglicky mluvici clovek to zvladne.
A pokud by nahodou byl problem s anglictinou v tvem pripade,zkus google prekladac.
htcjirka (1875)|13.8.2008 20:19
[color=red]SMAZAT[/color]
belkov (140)|20.8.2008 09:50
Instalovali jste někdo novou ROM s GPS? Dle xda nejde zvuk,snad jen do sluchátek.Zkoušel to někdo?Navíc mi není moc jasné zda nejde zvuk jen ve WM nebo i ve Vistách.
htcjirka (1875)|20.8.2008 10:06
Ja mam na Shiftovi jen XP a tam to funguje bez problemu,takze za Visty uz hovorit nemuzu, ani je na Shifta nehodlam vracet.
Ostatnim dporucuji tedy vyckat,az bude vyextrahovana takto i nase originalni rom bez GPS,aby se v pripade problemu,bylo k cemu vratit.

[color=red]UPDATE[/color]

Jiz je venku verze 1.22.405,ktera uz je odladena co se zvuku týče
pdq (380)|20.8.2008 10:41
Ked som spravne pochopil tuto diskusiu tak Shift nema od vyrobcu funkcne GPS? To si akoze kupim Shifta a GPS si budem musiet sprovoznit nejakymi ROMkami? No tak to ma u mna HTC 0 bodov.
A v akom stadiu je moznost volat s Shiftom?Cital som o nejakej zazracnej ROMke co to umozni...Bude sa dat volat i prijimat hovory?Bude telefonna časť sucastou Visty, alebo WM6.1?Takze ten telef. modul v Shifte vlastne je ale je nefunkcny?Myslite ze to pojde takto spravit aj na novom Asuse UMPC R50A?
Dakujem za odpoved.
htcjirka (1875)|22.8.2008 13:52
Funkční GPS na původní ROM

Nedavno jsem zde upozornoval na rom z Canady,diky ktere je funkcní GPS na Shiftovi.Mam dobrou zpravu,pro ty co nechteji flashovat rom a chteji mit funkcni GPS.Staci mit pouze odemcene Snapvue.Naistalovat cabik ,ktery zde davam k dispozici a importovat dva registry,ktere jsou tez k dispozici a soucasti tohoto balicku.Pro import registru je vhodne mit naistalovan resco explorer spolecne s resco registry.

Vice info tradicne ZDE

Upozornění

Po naistalovani techto ovladacu,prestal jit nekterym uzivatelum zvuk.Odistalaci ziskate zvuk zpet.